This is only a print version to view the full version of the theme, click HERE

Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu Civ4 - 2009-07-11 barnaba - Peter

Peter - 2009-07-11, 13:07
Post subject: 2009-07-11 barnaba - Peter
1. barnaba
2. Peter

Tak mnie random pyknał w kakłko że mi bańki poszły nosem.

W zasadzie to nie moglem uwierzyc ze to sie dzieje, imperialistyczny rzym nie stoczyl ani jednej walki na swoim terenie (tylko neutralny i u mnie) a mial juz generala podczas gdy ja nie mailem ani jednego zwyciestwa (i nie ze atakowalem wszystkim na 0% o nie).
Jak to Barnaba slusznie stwierdzil, dobrze jest takiego generala podpiac pod pretorianina...

No nie powiem ale sie zdenerwowalem, chyba pojde grac w jakies ogame lub plemiona bo tam ma czlowiek wiecej wplywu na przegieg gry niz tutaj.
Mialem sobie zrobic fajny weekend a tu taki syf ;(

barnaba - 2009-07-11, 13:23

Zaczelo sie niewinnie zaryzkowalem na wojownika w lesie i sie udalo 9%
mialem na dobicie jednostke ale moglo nie wyjsc
a pozniej juz wszystko wygrywalem wlasciwie
zaluje troche ze nie zatakowalem stolicy na wstepie 11% bo moze by sie udalo i oszczedzil bym nerwow Peterowi

na wielkich generalow z cechy imperialistycznej nie wplywa teren a murka nie postawilem

pod koniec mialem trzy miasta duza armie a z budynkow jedynie spichlerz
barakow sie nie dorobilem :D zreszta Peter tez nie wybudowal

Dzieki za gre

Martin - 2009-07-11, 14:04

Hehe Barnaba ma fuksa cos ostatnio. Gramy też razem gre i wczoraj 4 galerki nie rozwaliły 2ch :) 4ta miała 94% :) Na lądzie to samo :)
Richards - 2009-07-11, 15:34

a o 7 rydwanach na jednym słyszeliście? Barni musi jakiegoś programiku od randomu używać :)
Rudi2 - 2009-07-11, 15:47

Ja często gram z Barnabą i w pierwszym okresie po prostu zmykam przed jego wojami by broń boże nie miał możliwości do bezpośredniej walki. Normalka i już przywykłem :P
ponti - 2009-07-13, 20:08

Co sie odwlecze to nie uciecze to matematyka ,jednemu zabierze a drugiemu da.
Zaharien - 2009-07-13, 22:58

ponti wrote:
Co sie odwlecze to nie uciecze to matematyka ,jednemu zabierze a drugiemu da.

tak Ponti, ale czy to nie oznacza, że jest sznasa, ze tylko jednemu da? Bo przeciez w matematyce nie ma przypisanych nazwisk, barnaba moze byc wlasnie tym co te dobre liczby ciagle dostaje... :)

Shaka[D14] - 2009-07-14, 08:19

Jest szansa 50%:) zawsze taka sama
LDeska - 2009-07-19, 12:09

Niezłe teksty "zaryzykowałem - 9%" "11% - oszczędziłbym nerwów" :) Barnaba to ma fantazję!

Peter - z tym generałem to jest tak że jak atakujesz to dostajesz 2x więcej punktów niż jak się bronisz. Jak jeszcze gra imperialistycznym to potrzebuje tylko 15 punktów a nie 30 na generała. Więc jak dobrze random wejdzie to i po 4 walkach ma generała. W takiej sytuacji murujesz się, robisz większą gromadkę i nie dajesz szans randomowi.. inaczej ryzykuje się takie kwiatki randomowe.

Tym nie mniej gratki Barnaba :)

Peter - 2009-07-19, 12:19

LDeska wrote:
Więc jak dobrze random wejdzie to i po 4 walkach ma generała. W takiej sytuacji murujesz się, robisz większą gromadkę i nie dajesz szans randomowi..

Murujesz sie i czekasz az przeciwnik zajmie cala mape?
To ja wole sie od razu poddac bo szkoda czasu.
Random jest w civ przegiety od zawsze i to sie neistety predko nie zmieni bo amerykanie naogladali sie Rambo i maja mit utrwalany w co drugim filmie ze slabszy wygrywa z silniejszym... obstawiam ze sa jeszcze z tego dumni ze gra jest momentami zupelnie nieprzewidywalna...

LDeska - 2009-07-19, 12:24

Zaręczam ci że zajmowanie mapy w drugą stronę jest często lepsze od zajmowania w stronę przeciwnika - najczęściej ładne zalewy są właśnie na skraju mapy. A nie ma co się krygować - na rozwój spokojnie byś wygrał bo byś nastawiał o połowę więcej miast... :)
Peter - 2009-07-20, 06:28

Leszek jak z Toba gadac?
Tłumacze jak czlowiek ze jak tracisz jednostki a przeciwnik je tylko dorabia i dosyla to sie mozesz cmoknac w trabe, zwlaszcza jak leca pretorianie z generalem.
I nie ma sie co bunkrowac, bo ledwo zelazo zostalo wymyslone a jestes otoczony zanim do pisma dojdziesz.

W teori mozna sie posluzyc zawsze jakims przykladem ktory udowodni kazda teze np. Jak skini uratowali zycie babci. Ano przestali ja kopac (stare ale oddaje chyba ze teoretyczne filozofowanie w obliczu randomu to se mozna wlozyc... miedzy bajki).

Centurion - 2009-07-20, 07:06

Peter nie proboj tutaj przekonywac kogokolwiek ze ranodm jest fee, i tak ci kazdy powie ze nie jest, juz to przerabialem ;)
Peter - 2009-07-20, 07:17

Taa, mnie po takich grach odpycha mocno od civki jako ze uznaje iz produkt jest "wybrakowany".
Fakt ze ktos rezygnuje (przynajmniej czasowo) z gry, ewentualnie uwaza ze jakis jej element jes ttotalnie skopany, to porazka.
Niestety w erze gier na konsole nie sadze aby ktos zrobil bardziej zlozona gre strategiczna, gdyz glownym odbiorca jest sredno rozwiniety nastolatek z konsola (oczywiscie jeszcze nie w polsce bo tu ceny konsol jak zwykle wyzsze niz na swiecie a zarobki nizsze, no i na konsole zdaje sie ze trudniej cos spiracic niz na pc).

Centurion - 2009-07-20, 07:21

ano... ale spoko jest, po tygodniu przerwy i wkur* na random można spokojnie pograć kilka gier do kolejnej takiej akcji :D

a kiedy kończymy naszą? :hyhy: z tego co pamiętam tam ci random nie przeszkadzał Ghandi-Bondzie a i tak coś tam regularnie fajcze :D