This is only a print version to view the full version of the theme, click HERE

Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Warsztat Civ-Modera - Mapka mirror do gier rankingowych - pangea

Forever - 2010-10-12, 10:57

LDeska wrote:
Ponti - ale to ma być sprawiedliwie, tylko żeby się nie powtarzały dla jednego gracza kilka razy ten sam zasób.. tak to rozumiem.
Forever - w pierwszym poście podałem instrukcję instalacji:

Quote:
Sposób instalacji - wkopiować do katalogu C:\Program Files\Steam\steamapps\common\sid meier's civilization v\Assets\Maps\ i już działa.

Mam nadzieję że wszyscy tak to robią...

No tylko ja wrzucam również do moje dokumenty i czasem są zonnki bo w katalogu z mapami u mnie widać twoją mapę DWA razy.
Ale oczywiście zawsze mogę sobie skasować tą z moich dokumentów ;)

Centurion - 2010-10-12, 10:58

ja mam tylko w steamie i póki co tylko z bobkiem był problem (łon ma pewnie i tu i tam ;) a w instrukcji jasno napisano że wrzucamy tylko w 1 miejsce!!!! )
ponti - 2010-10-12, 11:06

LDeska wrote:
Ponti - ale to ma być sprawiedliwie, tylko żeby się nie powtarzały dla jednego gracza kilka razy ten sam zasób.. tak to rozumiem.

Ale zasób nawet podwójny daje ci lepsze pole niz pole bez zasobu wiec podwójny i tak jest lepszy niz zaden,od tego sa inne pola gdzie taki zasob do happy mozesz znaleźc i wtedy robisz tam miasta..Jak bedziemy mieli pod stolica 3-4 rozne uszczesliwiacze to pozostałe miasta mozesz stawiac na pałe zupełnie albo podpinac tylko konie i iron bo straci sens szukanie zasobów happy.

Do skryptu moglbys moim zdnaiem wprowadzic tylko zeby na mapie po kazdej stronie było minimum 4 uszczesiliwacze daje ci to 20 happy ale nie przy stolicy tylko po prostu na Twoim odbiciu.Cała gra polega przeciez na regulacji zadowolenia,jak ktos chce miec wiecej wszystkiego niech da w opcjach legendary start i wszystko ma tak jak potrzeba.

Centurion - 2010-10-12, 11:13

to gdzie są zadowalacze nie ma żadnego znaczenia, żadnego...
Zawsze po pewnym czasie dojdziesz do maxa i co za różnica czy z miastami przy zadowalaczu czy przy miastach bez? A stawianie miasta na zadowalaczu jest imo bezsensu, dają najwięcej kasy - więcej od trading posta, szkoda to marnować.

Maksimum z zadowalaczy na mirrorze jest równe i to jest kres rozwojowy, potem się ostro spowalnia, lecho się wczoraj fajnie o tym przekonał jak spokojnie go dogoniłem bo miałem więcej zadowalaczy po swojej stronie (zajęty środek ze sreberkiem :hyhy: )

A co do mapki to przecież jest losowe gdzie te zadowalacze będą, tak? Czy coś mnie minęło znów... :D

ponti - 2010-10-12, 11:19

Centurion wrote:
A stawianie miasta na zadowalaczu jest imo bezsensu, dają najwięcej kasy - więcej od trading posta, szkoda to marnować.

Polemizowałbym z tym :) stolica na zadowalaczu jest IMO jak najbardziej dobrym wyborem ,po pierwsze masz znacznie lepsze pole bo dostajesz +1 lub+2 zarcia+1 lub +2 produkcji i zlota tyle ile na poczatku ma pole czyli najczesciej 3 np taka bawełna

Obrabiasz ja dopiero od kalendarza ale zanim do niego dojdziesz musisz miec ok.20 turek jak nie lepiej do tego worker musi pole obrobic. za +1 zlotka bym tak z tym kalendarzem nie szalał :)

Centurion - 2010-10-12, 11:34

ah stolicę, ok ze stolicą się zgadzam, jak najbardziej się opłaca ale dalej już niekoniecznie :)
ponti - 2010-10-12, 18:28

Dzisiaj grałem z Martim na skrypcie LD i zobaczcie jakie wylosowało nam pozycje.Gralismy konty :przestraszony:

musze przyznac ze fajnie sie gra konty i przydałoby sie zrobic skrypcik :)

=DarDar= - 2010-10-13, 19:20

- jak sie używa tego skryptu ?
- pytam bo jest mapka west-est czy coś podobnego idealna do kontów

Inermis - 2010-10-13, 19:23

=DarDar= wrote:
- jak sie używa tego skryptu ?

W pierwszym poście jest opisany sposób instalacji.
Jak zainstalujesz to później masz ten rodzaj mapy do wygenerowania podczas ustawiania rozgrywki, obok innych rodzajów jak Pangea czy Inland Sea.

Inermis - 2010-10-13, 21:10

Właśnie próbowaliśmy z DarDar'em grać.. i jego settler dostał spawna obok mojego miasta, a warrior gdzieś w *****.. :szok:
Nefliqus - 2010-10-14, 01:16

Lua CivV Game Objects/Plot

http://wiki.2kgames.com/c...me_Objects/Plot

LDeska - 2010-10-14, 10:21

Nefliqus wrote:
http://wiki.2kgames.com/c...me_Objects/Plot

Tego nie było dostępnego gdy ja tworzyłem swój skrypt... tak naprawdę to ta strona powstała w wyniku mojego posta na fantykach: http://forums.civfanatics...d.php?p=9717837 :)

Nefliqus - 2010-10-14, 11:53

wiem, teraz będzie Ci łatwiej. Może zmobilizujesz się do kolejnej wersji.

a tak a propos to nie dostałem kubka za ten turniej o wiedzy na temat CIV a tak na niego liczyłem :zalamany:

LDeska - 2010-10-14, 12:03

A tak, z kubkami jest problem - zaraz wrzucę info do tamtego wątku
Bobek1971 - 2010-10-14, 21:39

Centurion wrote:
ja mam tylko w steamie i póki co tylko z bobkiem był problem (łon ma pewnie i tu i tam a w instrukcji jasno napisano że wrzucamy tylko w 1 miejsce!!!! )

ja instaluje zawsze wg instrukcji leszka.

Lechu zrob te konciaki ..milunio bedzie tak jak Ponti mowil inna gra bedzie inne strategie. zawsze to fajniej miec do wyboru grę taka lub nawalenkę.