Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Filmy, Seriale i ksiązki - Filmy ,seriale ,ksiązki muzyka - czyli godne polecenia

ponti - 2013-12-03, 21:31
Post subject: Filmy ,seriale ,ksiązki muzyka - czyli godne polecenia
Otworzyłem ten wątek abyście jak przeczytacie ,obejrzycie lub posłuchacie cos fajnego to polecili tutaj dla reszty userów , kazdy moze skorzystać ,prosba także o ocenianie propozycji w skali 1-10

1 tragedia
2 bardzo słaby
3 slaby
4 taki sobie
5 przyzwoity
6 niezły
7 dobry
8 bardzo dobry
9 świetny
10 arcydzieło

Na pierwszy rzut polecam film "Prisoners" u nas nie wiem czemu nazwany Labirynt - obejrzałem i powiem ze fajny trzymajacy w napięciu kryminał ,lubie także Jake Gyllenhaala jeszcze za Donnie Darko.

http://www.filmweb.pl/film/Labirynt-2013-507169

dla mnie 8/10

hechter - 2013-12-04, 08:34

http://ksiegarnia.pwn.pl/...-luftwaffe.html

Świetnie napisana biografia głównego z twórców potęgi Luftwaffe. Przystępnym językiem, z mnóstwem materiałów źródłowych (jak to u Irvinga). Po przeczytaniu spory niedosyt.
9/10

Lary33 - 2013-12-04, 09:16

Jak ktos lubi kryminały czytac to polecam ksiązki Joe Nesbo. Niektóre naprawde wyrywają z butów. Przeczytałem wszystko co napisał :D
bombel79 - 2013-12-04, 09:22

Ją czytam Vladimira Wolffa serię (na razie 2 części) Odległe Rubieze ( Kryptonim Burza i Operacja Pętla). Takie śmieszne czytadlo o wojnie polsko-bolszewickiej w 1941 :)

Nie jest top literatura ale podoba mi sie koncept, a czyta sie lekko.

Rudi2 - 2013-12-04, 12:52

A ja wpadłem od jakiegoś czasu w nurt martyrologiczno-obozowy z okresu ostatniej wojny i odświeżam właśnie Grzesiuka "Pięć lat kacetu"
Z filmów polecam "Szara strefa" jeśli komuś nie przeszkadza gorsza jakość obrazu to tu
http://www.youtube.com/watch?v=FZgIjaWEXis

Centurion - 2013-12-05, 10:01

http://fotelprzykominku.b...a-w-II.html#Cuk

Nie książka, itp ale wiem, że sporo z nas lubi takie wstawki - więc polecam recenzję :)

Bobek1971 - 2013-12-05, 10:45

ja lubuję się w lekkich francuskich komedyjkach ..więc polecam "Kłamstewka" z Audrey Tautou. :) Wiem, że tutaj sporo silnych i prawdziwych facetów...ale, może ktoś też lubi takie lekkie kawałki do pośmiania :)
Jak ktoś zna lubi kino francuskie polećcie mi kilka pozycji ;) filmowych :) nie dusznych :) normalnych filmów :P
w ogóle jak ktoś z was wie skąd sciagnać soundtracka z tego filmu to też bym był wdzięczny. Szukałem wszedzie w każdej bibliotece..i za ciula nie znalazłem

Martin - 2013-12-05, 14:05

Polecam film "GRA ENDERA" - 10 i "THORA" - 10

Wczoraj oglądałem "IGRZYSKA ŚMIERCI, W PIERŚCIENIU OGNIA" - DAJE - 8

"KAPITAN PHILIPS" - 5
"LAST VEGAS" - 3 - (tylko kilka śmiesznych momentów, film zrobiony na siłę dla emerytów)
"ADWOKAT"' - 5
"GRAWITACJA" - 3 (powinno być 1 ale 3 daje za piękne zdjęcia Ziemi z kosmosu)

Centurion - 2013-12-05, 14:09

Martin - :facepalm:

Domyślam się, że "Gry Endera" nie przeczytałeś skoro filmowi dajesz 10... 7 bym dał - w porzo bez wielbłądów logicznych. 10 to ma książka :P

Thor to porażka, papka zjedzona potem wyrzygana i jedzona po raz kolejny... 3 za efekty i kilka 'gagów'.

Forever - 2013-12-05, 14:14

Centurion wrote:
Martin - :facepalm:

Domyślam się, że "Gry Endera" nie przeczytałeś skoro filmowi dajesz 10... 7 bym dał - w porzo bez wielbłądów logicznych. 10 to ma książka :P

Thor to porażka, papka zjedzona potem wyrzygana i jedzona po raz kolejny... 3 za efekty i kilka 'gagów'.

Filmowi dał bym góra 5 niestety tak jak się spodziewałem mocno okroili oryginał choć do połowy oglądało się OK.
Niestety końcówka zupełnie zmieniła wydźwięk książkowego oryginału.
Tyle że kogo dziś obchodzi wierność przekazu ważne żeby efekty były

Edyta

Filmy

Niepokonani - 8-9
Gran Torino -10 (jeden z 2-3 najlepszych filmów jakie w życiu widziałem)

Książki wkleję z domu

Centurion - 2013-12-05, 14:18

No mi mimo tego co piszesz podszedł film więc daje więcej. Owszem okrojony, uproszczony, żeby współczesny odbiorca (taki jak Martin ;) ) zrozumiał ale jednak bez wielbłądów :)
Martin - 2013-12-05, 14:22

Cent jasne, że książki nie czytałem bo to już przeżytek :rotfl: Dla mnie film super i już :)
Forever - 2013-12-05, 14:23

Centurion wrote:
No mi mimo tego co piszesz podszedł film więc daje więcej. Owszem okrojony, uproszczony, żeby współczesny odbiorca (taki jak Martin ;) ) zrozumiał ale jednak bez wielbłądów :)

Wiesz co dla mnie jednak to że w ostatniej bitwie jakieś robociki latały i cała ta durna akcja z jakąś tarczą to porażka.

Przypomnę że w książce z tego co pamiętam atak na świat macierzysty prowadziły najwcześniej wysłane z ziemi (więc i najstarsze pojazdy) kierowane przez ludzi słuchających poleceń dzieci wysyłających ich na śmierć.
Brak całego fragmentu o załamaniu się części dzieci pod wpływem stresu (niby jest mini wąteczek ale jak ktoś mrugnął mógł nie zauważyć ;-) )

Martin wrote:
Cent jasne, że książki nie czytałem bo to już przeżytek :rotfl: Dla mnie film super i już :)

Biedaku

Centurion - 2013-12-05, 14:28

No co można powiedzieć, pokazali tyle na ile mieli czasu. Ostatnie sceny faktycznie failowe, jak mnie pamięć nie myli to ostatni istniejący ludzki statek nad HS robali odpalił broń wewnątrz i zniszczyli planetę i flotę reakcją łańcuchową ale co ja tam wiem. ;)

O tym, że tą broń ukrywali i nie używali bo wiadome było, że po 1 użyciu już się do niczego nie nada to też szczegół, itd itp.. ;)

Forever - 2013-12-05, 14:33

Centurion wrote:

O tym, że tą broń ukrywali i nie używali bo wiadome było, że po 1 użyciu już się do niczego nie nada to też szczegół, itd itp.. ;)

Z tego co pamiętam to źle pamiętasz ;-) Ludzie użyli tej broni wcześniej i robale opracowali kontrę co więcej stworzyli własną odpowiedź
A w finale to Ender rozkazał samobójczą szarżę na planetę i nie licząc się ze stratami byle doleciał w zasięg choć jeden statek.
Stąd miedzy innymi załamał się kiedy uświadomił sobie że to nie była gra i na śmierć posłał ludzi a nie pikselki.

Po za tym w książce tą broń miały wszystkie bądź prawie wszystkie statki floty a nie jakiś jeden mutant. A odliczanie ni dotyczyło ładowania tylko odległości od planety ale przecież dla scenarzysty to są szczegóły mało istotne.

Centurion - 2013-12-05, 14:35

Nom, i skutecznie też pominęli, że z całej dzieciarni tylko jedna osoba kumała co tak naprawdę się dzieje :)
cule - 2013-12-05, 17:29

Nie rzucając klasykami polecę filma starego, ale dopiero niedawno przeze mnie odkrytego - Murder in the First. Fajna obsada, wypas film. Ósemka jak nic. Jak ktoś lubi klimat typu "dramat sądowy" to też można Primal Fear obejżeć.

Z takich nowszych to Pokłosie jest świetne.

E

Cenzura... lol kto ten słowniczek układał? ;P

Eferalga_500 - 2013-12-05, 17:44

Może to oklepane - ale dla mnie numer jeden jest Limes inferior Janusza Zajdla.
bombel79 - 2013-12-05, 22:13

a widzieliscie "Chciwość"? fajny film, troche z watku o JKM :)
Martin - 2013-12-06, 09:48

To jakiś nowy film?

Ja w weekend pójdę na Stalingrad to coś powiem po.

bombel79 - 2013-12-07, 07:24

Nie martin, to film sprzed chyba 2 lat... ale bardzo fajny... pokazuje jak na prawde dziala niewidzialna reka rynku :)
Martin - 2013-12-07, 11:21

A gdzie go oglądałeś ?
Eferalga_500 - 2013-12-07, 12:03

bombel79 wrote:
Nie martin, to film sprzed chyba 2 lat... ale bardzo fajny... pokazuje jak na prawde dziala niewidzialna reka rynku :)

Niewidzialną ręke rynku ukarała ostatnio UE za manipulacje stopami.
Co ciekawe nikt nie poszedł do paki - wg mnie dyrektorzy zarządzający powinni dostać po 15 lat

bombel79 - 2013-12-07, 12:22

martin, zadajesz pytanie w stylu: "czy na pewno zawsze jezdzisz zgodnie z przepisami, w tym oganiczeniem predkosci?" :)
Martin - 2013-12-07, 12:33

Pytanie jest konkretne :) Nie słyszałem żeby ten film w kinie leciał.
bombel79 - 2013-12-07, 12:37

http://chomikuj.pl/action...&FileType=video
Rudi2 - 2014-01-06, 13:41

Wilk z Wall Street.
Genialnie zagrana rola DiCaprio. Najbardziej odrażająca pomyłka w scenariuszu. Z egoistycznej gnidy na ekranie zrobiono atrakcyjnego bohatera.
Nadal mam mdłości po wczorajszym seansie. Film to gówno zawinięte w błyszczący papierek. Podczas oglądania tego nie czuć ale po wyjściu z kina zaczyna śmierdzieć.

Bobek1971 - 2014-01-06, 14:37

Atlas chmur
Kilka historyjek niby nie powiązanych - do przemyśleń nad naturą ludzką i w sumie nieuchronnością, a dla naiwnych - nadzieją :)
Tom Hanks dawno juz przeze mnie nieoglądany.

Eferalga_500 - 2014-01-07, 00:21

Bobek1971 wrote:
Atlas chmur
Kilka historyjek niby nie powiązanych - do przemyśleń nad naturą ludzką i w sumie nieuchronnością, a dla naiwnych - nadzieją :)
Tom Hanks dawno juz przeze mnie nieoglądany.

Ja bym mocniej pociągnął temat rzeźni :)
Nie wiem czemu ale przypominało mi to przemysłową produkcję żywności...

ponti - 2014-01-08, 09:57

Bombel polecał film "Chciwość" w jednym z threadów ,obejrzałem wczoraj i potwierdzam ze bardzo dobry film warto obejrzeć jak działają korporace i co zrobią ludzie dla pieniedzy i wlasnego dobrego życia.
Bobek1971 - 2014-01-08, 15:42

atlas pokaze ci co w przyszlosci beda robic korpce ;)
Bobek1971 - 2014-01-09, 09:46

GRA o TRON - ksiązka, adaptacja serialowa
wiem, wiem...wszyscy fani już znają :) Ja niestety znałem tylko naszego Martina, choć pisują podobnie [jak to ktoś powiedział kosmos :) ] .
Zaczynam od ksiązki. Choć słyszałem, że adaptacja serialu jest na równie wysokim poziomie. Nie widziałem więc nie potwierdzam. Serial zostawiam sobie na po przeczytaniu.
Ale Ksiązka Panowie tak mnie wciągnęła, że nawet w pracy w kibelku czytam ;)
Proszę ni pisać czy kolejne części mniej czy bardziej udane...bo i tak je przeczytam.
Polecam, będziecie zachwyceni jak lubicie klimaty medieval fantasy.
Gościu ma łeb nie od parady, komplikując życie swoim bohaterom, nam czytelnikom dając świetną zabawę przy połykaniu kolejnych stron.

bombel79 - 2014-01-09, 10:42

Tylko nie przywiązuj sie zbytnio do bohaterów :)
Rudi2 - 2014-01-16, 15:50

Pod Mocnym Aniołem.

Nie oglądałem ale muszę to zobaczyć. Jeśli tam gra Więckiewicz to na pewno wyciśnie z roli 110%
Ten facet gdyby grał sztachetę w płocie to też otrze się o Oskara.

Peter - 2014-01-16, 18:20

Z ostatnio oglądanych polecam filmy:
Łowcy głów (Niemcy, Norwegia) - 7
Najeźdźca (Hiszpania) - 6

Mniej polecam serial Continuum - 5

Lary33 - 2014-01-16, 18:58

serial do polecenia: Newsroom - tylko dla inteligetnych ;)
Peter - 2014-01-16, 23:30

Quote:

Uznałem, że zbyt naciągany i wręcz idealistyczny.

Ale nie przejmuj się, ja jestem urodzonym krytykiem ;)

Lary33 - 2014-01-16, 23:47

Peter wrote:
Quote:

Uznałem, że zbyt naciągany i wręcz idealistyczny.

Ale nie przejmuj się, ja jestem urodzonym krytykiem ;)

Nie przejmuje się, dla mnie to naprawde jeden z niewielu godnych polecenia seriali. Poleciłbym jeszcze jeden ale jest to serial obyczajowy zaczynający sie przed pierwszą wojna swiatową . Ciekawe czy ktos zgadnie tytuł. Cos w stylu ksiązki "Upadek Gigantów"

bombel79 - 2014-01-17, 08:21

Nie polecam serialu Defiance - puszczają go na cannal plus. Masakra.
ponti - 2014-01-21, 18:42

Ja polecam serial Boardwalk Empire ze Steve Buscemi , rzecz sie dzieje w latach 20 ,serial o początkach mafii za czasów prohibcji .Ten jest znacznie lepszy niz pozostałe w tej tematyce, dla mnie 8,5/10
ScoobyDoo - 2014-01-25, 23:26

Peter wrote:

Dobry film, naprawdę :padam:
Do dyplo trochę brakuje ;)

Martin - 2014-01-26, 12:43

Ja polecam Wilka z Wall Street :) Super film - koleś moja krew :rotfl:
Rudi2 - 2014-03-16, 05:16

Jack Strong.
Wchodziłem do kina tak jak na najgorsze męki. Polski film i na dodatek o bardzo kontrowersyjnej postaci Ryszarda Kuklińskiego. Spodziewałem się jakiś nadętej fabuły "patetyczno patriotycznej" kanciasto poskładanej ale film zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Nie ma fajerwerków ale za to całkiem poprawnie ułożony z dość ciekawym wątkiem. Pokazuje kto tak naprawdę dowodził polskim wojskiem w Układzie Warszawskim.
Myślę, że w socjalistycznej rzeczywistości było jeszcze gorzej.
Każdy kto chce wypowiadać się o czasach PRL-a ale nie było mu dane urodzić się w tym socjalistycznym gównie powinien to obejrzeć. Już nie chodzi o samą postać szpiega w Ludowym Wojsku Polskim ale poczuć chłód sztabowych planów wojennych nad naszymi głowami.

Zaharien - 2014-04-24, 16:31

Mogę wymienić wiele dobrych seriali ale jednym z najlepszych jest True Detective - http://www.filmweb.pl/serial/Detektyw-2014-654010 - Ten serial jest po prostu dobry ale nie dlatego, że rendery na zielonej płachcie im dobrze wyszły.

Całkiem niezłym serialem jest newsroom już tu zresztą wspomniany.

Dobrym serialem jest również Battlestar Galactica(ten nowy) lecz to bardziej dla ludzi co lubia Sci-Fi.

Lary33 - 2014-04-24, 17:02

ScoobyDoo wrote:
Peter wrote:

Dobry film, naprawdę :padam:
Do dyplo trochę brakuje ;)

Ksiązka jeszcze lepsza. Wogóle polecam tego norweskiego autora. ma naprawde wypasione kryminały

Co do gry o Tron to się zakochałem. Nie oglądalem wczesniej bo jakos nei chciałem ogladac od środka. w koncu na HBO OD jsa wszystkei sezony. codziennie z żona zarywaliśmy pół nocy oglądajac po 3-4 odcinki . Teraz IV raz w tygodniu :( i kupiłem ksiązki w końcu. Fajnei sie czyta i jest to neizły dodatek , który rozszerza trochę seruial. np o myśłi bohatrów, czego w oczywistym względzie w serialu nei ma.

haram - 2014-07-07, 18:55

ScoobyDoo wrote:
Spisek był planowany od 30-40 tur.
Do końca nie wiadomo było jaki będzie wynik głosowania.
Zabrakło 6 głosów.

Zabrakło wam Franka Underwooda w roli Whipa ;)

Ogląda ktoś 'House of Cards'?

Peter - 2014-07-09, 15:47

haram wrote:
Ogląda ktoś 'House of Cards'?

Czekam na trzeci sezon ;)
Oczywiście serial polecam.

plewan_79 - 2014-07-09, 15:53

ja też polecam. Genialny :)
Lary33 - 2014-07-09, 15:59

tak moze byc daje 8/10

ostatnio mał ojest seriali dobrych oglądam shemless 4 sezon bodajze ale nie jest tak idobry jzu jak pierwszy

Pojawiło sie cos takeigo jak AMster of sex obyczajowy o latach 50 ale obejrząłem jeden odcinek ( drugi) i nie wiem co o nim sadzić jescze.

wogóle to chyba padaka jest w tej chwili .

bombel79 - 2014-07-09, 16:18

Polecam "W garniturach" - bardzo fajny serial prawniczy, właśnie wczoraj skonczylismy 3ci sezon i czekamy z żona na czwarty :)
haram - 2014-07-09, 20:30

Oglądając 'House of cards' miałem jedną nawracającą refleksję: cholera, czemu Bodek nie zajmuje się polityką :D
bombel79 - 2014-07-09, 21:27

Nasza polityka ma tyle wspólnego z HoC co RTS że.strategią...
Peter - 2014-07-10, 08:04

Tez mamy niezły serial: "Sowa i Przyjaciele" - nakręcony w nietypowej konwencji ;)
bombel79 - 2014-07-20, 10:59

Polecam sagę: Droga królów. Coś w stylu Martina (na razie dziabnalem pierwsze sto stron, ale całkiem nieźle sie czyta. Ból tobto że są na razie 2 tomy (z 10 zapowiedzianych). Czytam sobie w orginale więc trochę mi zejdzie, szczególnie że każdy tom to ok 1000 stron.

Ps
Dzięki Peter za polecenie.

Forever - 2014-07-20, 11:43

bombel79 wrote:
Polecam sagę: Droga królów. Coś w stylu Martina (na razie dziabnalem pierwsze sto stron, ale całkiem nieźle sie czyta. Ból tobto że są na razie 2 tomy (z 10 zapowiedzianych). Czytam sobie w orginale więc trochę mi zejdzie, szczególnie że każdy tom to ok 1000 stron.

Ps
Dzięki Peter za polecenie.

Potwierdzam dobre Centowi też się podobało
Choć IMO pierwsze 100 stron to jeszcze słabe potem jest lepiej;-)

Bobek1971 - 2014-07-20, 20:24

Powiedzcie tylko czy mniej seksu jest jak w ksiązkach Martina?
Forever - 2014-07-20, 20:41

Bobek1971 wrote:

A co nie lubisz seksu ?? ;-)

Mniej

Bobek1971 - 2014-07-20, 21:56

nie :) lubię i to bardzo :) Tylko mój syn lubi takie medieval fantasy i zastanawialem się czy byłaby to lepsza propozycja dla 12 latka niż Martin.
ScoobyDoo - 2014-07-20, 22:23

Bobek1971 wrote:

po dwóch tomach (ksiazki) to naprawdę w ksiązkach jest bardzo malo seksu.
Kilka bluzgów, kapkę seksu no bez przesady

Peter - 2014-07-21, 09:35

bombel79 wrote:
olecam sagę: Droga królów. Coś w stylu Martina (na razie dziabnalem pierwsze sto stron, ale całkiem nieźle sie czyta. Ból tobto że są na razie 2 tomy (z 10 zapowiedzianych). Czytam sobie w orginale więc trochę mi zejdzie, szczególnie że każdy tom to ok 1000 stron.

I gdzie ostatecznie kupiłeś, bo nie chce mi się czekać na tłumaczenie i drugi tom bym ciachnął w oryginale.

W miedzy czasie zacząłem czytać "Ziarna Ziemi" ale kicha i poddałem się po 80 stronach, tak samo jak i "Długa wojna" (kiedyś pewnie dokończę jak na bezrybiu i rak będzie rybą ale nie polecam).

Za to "Wierni wrogowie" - Olga Gromyko - już prawie kończę. Jak to zwykle u autorów ze wschodu mamy inne podejście do bohaterów i świata niż w kulturze anglo-saskiej (obecnie to strach napisać, że dużo bliższe) np. "No cóż, jak utłukli, to pewnie sam się prosił" (główna bohaterka na wieść, że miejscowi chłopi załatwili czarodzieja).
Ogólnie "Droga królów" to to zdecydowanie nie jest ale luźna do pośmiania się i na wesoło lektura do poduszki. O podobna w konwencji do "Paskuda & Co" Magdaleny Kozak, którą też polecam :)

bombel79 - 2014-07-21, 11:02

Peter, na jakimś portalu znalazłem wersję trial ;)
Centurion - 2014-07-29, 16:13

A czytaliście wcześniejsze wypociny tego od "Drogi Królów"? :)
Cykl - "Z mgły zrodzony", widać że wcześniejsze bo sporo słabsze jako literatura ale też fajnie się czyta do podusi ;)

bombel79 - 2014-08-18, 18:22

Jeśli nie musicie to nie czytajcie Drogi królów po polsku. Może to ją jestem dziwny, ale tłumaczenie jest nienajlepsze... Tak delikatnie mówiąc. Po angielsku brzmi duuuuzo lepiej.
Forever - 2014-08-18, 18:28

A ja obecnie czytam

http://www.empik.com/gamb...VLgcaAtqZ8P8HAQ

a w zasadzie już trzecią część
Trochę niekonsekwencji jest i chętnie bym o nich podyskutował jak ktoś też przeczytał
Ale generalnie naprawdę da się czytać dwa i 1/3 tomu przeszedłem w tydzień z małym okładem

bombel79 - 2014-08-18, 18:35

40 regument Unii Europejskiej? :rotfl2: pewnie sie skusze..
Peter - 2014-08-18, 18:42

Forever wrote:
Trochę niekonsekwencji jest i chętnie bym o nich podyskutował jak ktoś też przeczytał

Dziś z rana skończyłem trzecią cześć - Forta ;)

Mieszane uczucia.

Forever - 2014-08-18, 18:49

Peter wrote:
Forever wrote:

Dziś z rana skończyłem trzecią cześć - Forta ;)

Mieszane uczucia.

Mnie najbardziej rażą opisy bitew w kosmosie
I naiwne podejście do cywilów w zestawieniu z tym że w niektórych miejscach są wspomniane wątki o bombardowaniu miast.

Ale czyta się OK i na dzisiejszej posusze i rak ryba ;-)

Peter - 2014-08-18, 19:08

Quote:
I naiwne podejście do cywilów w zestawieniu z tym że w niektórych miejscach są wspomniane wątki o bombardowaniu miast.

Bardzo anglosaskie kanony momentami mdliło zwłaszcza Kicia, Radczenko i Moore.
Tacy ludzie w zasadzie nie powinni przejść testów psychologicznych do armii.
A już być oficerami to zupełne SF ;)

Trzeźwo myślący (czyli skurkowańcy) to oczywiście Polacy i wręcz czarny charakter Australijczyk Brisbane.

Plus za rozbudowaną intrygę.
Minus za jej przedstawienie takie dość liniowe.

Ogólnie to dokładnie - na bezrybiu...

Forever - 2014-08-18, 19:25

Peter wrote:
Quote:

Bardzo anglosaskie kanony momentami mdliło zwłaszcza Kicia, Radczenko i Moore.
Tacy ludzie w zasadzie nie powinni przejść testów psychologicznych do armii.
A już być oficerami to zupełne SF ;)

Trzeźwo myślący (czyli skurkowańcy) to oczywiście Polacy i wręcz czarny charakter Australijczyk Brisbane.

Plus za rozbudowaną intrygę.
Minus za jej przedstawienie takie dość liniowe.

Ogólnie to dokładnie - na bezrybiu...

Ta Radczenko i jego 2% mnei rozwaliło
A Kicia to piguła więc wiesz jakoś mi jej podejście nie przeszkadzało
Mnie tak jak pisałem rozwalały takie kwiatki jak brak używania broni kinetycznej np. przeciwko temu nadajnikowi w T2
Albo ta w jak w T3 zgubili niby zniszczony niszczyciel

Ale pomysły facet ma miejmy nadzieję że poprawi warsztat i kto wie.
Muszę popatrzeć czy nie da się gdzieś go spotkać na konwencie i pogadać .

Martin - 2014-08-18, 21:27

Polecam film "Lucy" - zajefajny :)
kreon - 2014-09-29, 09:33

Byłem właśnie ostatnio na "Lucy" i mogę z czystym sumieniem polecić, miałem nie iść, wstrzymywałem się, ale na prawdę dobry (nie jakiś wybitny) film :)
Martin - 2014-09-29, 11:10

Więzień Labiryntu też fajny :)
Lary33 - 2014-09-29, 11:12

Jest polska autorka , któa psize w stylu AMrtina tylko na ziemiach polskich . troche postaci historycznych jak u Sapkowskiego. Pamietacie moze jej nazwisko?
Centurion - 2014-09-29, 11:17

Elżbieta Cherezińska "Korona śniegu i krwi"
Martin - 2014-09-29, 11:36

Ale ja nie lubię czytać ;)
Lary33 - 2014-09-30, 17:34

Centurion wrote:

Dzieki Cent.

CZy ktosto czytał, podobno niezłe. ak skończe Amrtina ( zacząłem ucztę dla wron wczoraj) to się chyab za to wezmę. Chociaz mam kilka zakupionych i nie czytanych kryminałów na półce.

bombel79 - 2014-09-30, 18:51

Lary, sprobuj "Drogę królów" - calkiem niezle...
Lary33 - 2014-09-30, 19:18

czyje to?
Centurion - 2014-09-30, 22:02

Sanderson Brandon.

Lary "Korona..." całkiem fajna, przyjemnie się czytało.

Martin - 2014-10-01, 07:31

Lepiej do kina sobie idźcie.
Peter - 2014-10-01, 11:13

Martin wrote:
Lepiej do kina sobie idźcie.

Na "Atak zmutowanych grzechotników na USA" (ciekawe o czym?) czy może "Wojna zombi z wampirami" (ciekawe w co się pozmieniają jak zombi ugryzie wampira lub odwrotnie)???

Ironizuję, repertuar ostatnio się taki zrobił... amerykański, a konkretniej pod amerykańskiego gimbusa max liceum, ciężko coś znaleźć w tej sieczce.
A już coś gdzie dzielny amerykański bohater nie wygrywa samotnie na koniec z przeważającymi siłami złego wroga, to wręcz rodzynki ;)

Martin - 2014-10-01, 14:39

To fakt ale zawsze to jakaś rozrywka no i okazja pooglądać gołoledź w galerii ;)
kapuch - 2014-10-16, 10:26

Zawsze możecie sobie obejrzeć "Bezlitosny topór" albo "Megamacki kontra megaszczęki", tak to nie jest wymysł, wystarczy wejść w kategorię "Reżyser płakał jak filmował" na vod. Uwierzcie mi, chciałbym żartować :D
Centurion - 2014-10-16, 10:40

IMDB i filmy z oceną niższą niż 3, wszystkie takie to majstersztyk :rotfl:
ScoobyDoo - 2014-10-16, 11:09

Z tej kategorri to sugeruje Ocean Strachu. 'Najwynitniejsze dzielo' jakie ogladalem w ostatnich 5 latach.
A film podobno grali w kinach.

Centurion - 2014-10-16, 11:14

Zombie Massacre
BloodRayne

itd.

Generalnie w tej kategorii król jest tylko jeden i nazywa się - Uwe Boll
http://www.imdb.com/name/nm0093051/?ref_=nv_sr_1

Wszystkie filmy gdzie był reżyserem, producentem, albo robił w nich cokolwiek są majstersztykiem :D Niestety, niektóre są skaszanione i mają ocenę powyżej 4, takie sobie podarujcie i omijajcie z daleka ;)

Rudi2 - 2014-10-19, 23:33

Miasto 44
Kaszana straszna i nawet wyszedłem na papierosa w trakcie ale nie żałuję, że poszedłem bo kilka ujęć Warszawy (nie związanych z wątkiem bohaterów) mocno mnie trafiło.
Niektóre sceny rażą przesadną próbą zszkokawnia widza tragizmem powstania do tego stopnia, że miałem skojażenie z "Marsjanie atakują".
Nie ten reżyser do tego tematu.

Martin - 2014-10-20, 07:02

Za to film Bogowie bardzo fajny.
Bobek1971 - 2014-10-20, 07:26

Martin wrote:
Za to film Bogowie bardzo fajny.

to coś dla ateistów?

Martin - 2014-10-20, 07:33

Nie, to o prof. Relidze :)
Bobek1971 - 2014-10-20, 13:37

a to tym bardziej dla ateistów ;)
Martin - 2014-10-20, 14:05

Dzisiaj jadę na "Dracula Historia Nieznana" - obczaje co to za film :)
Bobek1971 - 2014-10-20, 16:21

Dracula...to ten rumunski ateista? ;)
Martin - 2014-10-21, 08:04

Dokładnie , fajny film, niezłe efekty no i te ateista Dracula? hmm na filmie się modlił :rotfl:
Bobek1971 - 2014-10-26, 22:49

http://film.onet.pl/recen...-recenzja/0rkc8
Wydaje się, że ten film może być bardzo ciekawy. Już sam opis pokazuje to co uważam w swoich opiniach o wojnie. Totalne zło, bez sesnu, odbierające niewinnośc i pozbawiające ludzi psychicznego spokoju do końca życia.

Martin - 2014-10-27, 08:23

Mówię, sprawdzam - dzisiaj go obejrzę więc coś napiszę.
Lary33 - 2014-10-27, 08:29

a ja polecam to:

fajny film odpręzajacy. Mozna obejrzeć we dwoje ;)

http://film.onet.pl/recen...-recenzja/6f4y9

Forever - 2015-02-08, 17:01

http://www.empik.com/ponu..._R5UaAtRr8P8HAQ

Polecam tą książkę
Czyta się świetnie a zakończenie ..... zaskakujące generalnie naprawdę świetna książka

Lary33 - 2015-04-16, 19:52

Centurion wrote:

Koroneskończyłem . Faktycznie Cent super i swojskie klimaty. Bardzo mi siepodoba. Czytam drugą częsc "Niewidzialna Korona" i tez mi sie podoba. Podobno w tym roku wyjdzie III Część.

Peter - 2015-04-17, 07:23

Quote:
http://www.empik.com/ponu..._R5UaAtRr8P8HAQ

Polecam tą książkę
Czyta się świetnie a zakończenie ..... zaskakujące generalnie naprawdę świetna książka

Mam wrażenie, że tak samo dzieje się w przypadku Ukrainy i Polski ;)

Miła odmiana od tych nadętych "soł amerikan" bohaterów, akcji i zwłaszcza zakończeń.

Przy okazji nie polecam książki "Piąta fala".
Tak mi się przypomniało bo widziałem już w księgarni druga część tego co sugeruje nieco iż pierwsza byłą udana :)

pettardda - 2015-08-10, 17:15

Ted 2 jest niezły :D Albo mimonki najnowsze :D
bombel79 - 2015-12-07, 21:32

Pokazał sie jakis nowy serial w klimatach Wikingów:

The last kingdom ( http://www.filmweb.pl/ser...dom-2015-742260 )

podobno całkiem niezly - ja jeszcze nie probowalem, zostawie sobie na swieta...

Lary33 - 2015-12-07, 23:57

Gdzie go można zobaczyć?
bombel79 - 2015-12-08, 06:29

nie bylo jeszcze polskiej premiery, ale mozna go wyprobowac na chomiku (z polskimi napisami).

Tak swoja droga, to w wielu serialach jestesmy pare lat za ta biedniejsza czescia Afryki...

PS
acha, nie wiem czy pisalem, ale jak ktos lubi klimaty Anglii z przelomu XIX i XX wieku to polecam Ripper street i Peaky Blinders - nam z zonka fajnie sie ogladalo...

Lary33 - 2015-12-08, 08:52

Peaky Blinders super, ma swój klimat , tego pierwszego nie znam.
Sulejman [D11] - 2015-12-08, 11:12

do notatnika zatem...lubię klimaty XIX Anglii
Peter - 2015-12-08, 11:36

bombel79 wrote:
nie bylo jeszcze polskiej premiery, ale mozna go wyprobowac na chomiku (z polskimi napisami).

Tak swoja droga, to w wielu serialach jestesmy pare lat za ta biedniejsza czescia Afryki...

Nie tylko z serialami.

Ten serial akurat jest całkiem niezły (the last kingdom).
Obejrzałem pierwszy sezon i drugi pewnie tez obadam jak już będzie.
Jest trochę naciągania czy niesamowitych zbiegów okoliczności ale dla relaksu spoko i też polecam.

Dla odmiany coś w przyszłości - The Expanse.
Jest tylko pilot ale w końcu coś gdzie nie zbiera na wymioty od bohaterów w stylu czy zachowaniu sprawiedliwych amerykańskich wręcz super bohaterów.
Mam nadzieję, że kolejne odcinki tego nie zmienią.

Centurion - 2015-12-08, 12:16

Z seriali s-f polecę Humans - raczej mało akcji, sporo rozkmin moralnych.
Sensacja/s-f - Blindspot.

@Peter
The Expanse jest na podstawie książek, całkiem zarąbistych - "Przebudzenie Lewiatana", James S. A. Corey.

bombel79 - 2015-12-25, 12:41

synk kupla udziela sie w GF Dawrin. Chłopaki maja fajne pomysł, szczególnie bobkowi i Forkowi powinny się spodobać :)

Dla mnie na razie nr 1 to Adolf i Sąd Ostateczny ( https://www.youtube.com/watch?v=Cs6OTdU59GE ) oraz Noe ( https://www.youtube.com/watch?v=6MjYtBakc30 )

Martin - 2015-12-25, 14:05

Dobre :)
Forever - 2015-12-26, 12:49

bombel79 wrote:
synk kupla udziela sie w GF Dawrin. Chłopaki maja fajne pomysł, szczególnie bobkowi i Forkowi powinny się spodobać :)

Dla mnie na razie nr 1 to Adolf i Sąd Ostateczny ( https://www.youtube.com/watch?v=Cs6OTdU59GE ) oraz Noe ( https://www.youtube.com/watch?v=6MjYtBakc30 )

Świetne
Tylko wiesz powiedz im że teraz to trochę zły czas na takie filmy ;-)
Ale generalnie tak trzymać :padam:

Edyta:
Konflikt Vadera z Palpkiem też super

czarnula_K - 2016-01-22, 19:29

Hej widzieliście ten film z dicaprio?

ZJAWA?
jak on nie dostanie za tą rolę oskara to chyba padne z niedowierzania!

Bobek1971 - 2016-01-22, 19:32

wolę Nienawistną Ósemkę z Samuelem :)
Lary33 - 2016-02-28, 19:58

Polecam , którką bajeczkę produkcji rosyjskiej , przeznaczonej na eksport:

TVP ABC " Masza i niedżwiez " Codziennie 20.05 . 5 minut fantastycznej zabawy. Są odcinki lepsze i gorsze . Tzn te słabsze są dobre , a te lepsze to 5 minut brechtu. gorąco polecam dla całej rodziny.

Dla widzó starszych : " Marsjanin" - 144 minut solidnego kina. Dawno z taka przyjemnoscią nei oglądąłem filmu .

Lary33 - 2016-02-28, 20:02

czarnula_K wrote:

ZJAWA?

Dal mnie to że nie dostłą oskara za " Wilka z ...." to byłą badzo nieprzyjemna niespodzianka.

Scena jak naćpany próbuje dojsc do samochodu, to mistrzostwo świata.

https://www.youtube.com/watch?v=juUIRP6aA8U

Martin - 2016-02-29, 09:04

Zjawa super film, należy się Leo :)
Hatshepsut[D11] - 2016-02-29, 10:03

Zarąbiste, dzięki Martin za linki :padam:

O malinach
https://www.youtube.com/watch?v=1iv3j5O2P6g

Hatshepsut[D11] - 2016-02-29, 10:07

czarnula_K wrote:

ZJAWA?

Masz rację niedźwiedź był super ale może co najwyżej dostać Oskara za rolę drugoplanową. Reszta to cienko cienko choć z dużym zacięciem.

Centurion - 2016-02-29, 10:11

Jak to zwykle, choć Leoś zasłużył na Oskara to akurat na pewno nie za tą rolę... na dodatek to chyba był najgorszy film w jakim on w ogóle zagrał...
Bobek1971 - 2016-02-29, 12:22

E tam nie było tak źle :)
Centurion - 2016-02-29, 12:29

To podaj gorszy film z nim w roli głównej skoro nie było tak źle? ;)
Lary33 - 2016-02-29, 12:52

Krwawy Diament , dla mnie osobiście taki sobie.

e: Zjawy nei oglądałem jeszcze.

Bobek1971 - 2016-02-29, 13:18

ja mówię, że Zjawa nie jest taka do końcu dupna...po prostu dla koneserów krwi i brutalności, a dla bardziej wrażliwych mniej ;)
Męcząca jest Zjawa ..tu się zgodzę...ale zagrać w tym filmie niektóre sceny bez kaskadera że też mu się chciało...brrrr
Lubię Di Caprio więc nie jestem obiektywny ...w każdym filmie go lubię :) Jak Johny Deepa :)

Centurion - 2016-02-29, 13:29

Lary33 wrote:
Krwawy Diament , dla mnie osobiście taki sobie.

e: Zjawy nei oglądałem jeszcze.

Lary jesteś nie do zdarcia. :padam: Pytam o gorszy film z Leosiem a ty podajesz tytuł, ale zaznaczasz, że "Zjawy" nie oglądałeś. To powiedz mi miszczu w jaki sposób te dwa filmy porównałeś i skąd wiesz, że "Krwawy Diament" jest gorszy? ;)

Lary33 - 2016-02-29, 13:48

Bo to najgoszy film z Di caprio jaki oglądąłem. Zjawa nei moze byc chyba gorsza.
Hatshepsut[D11] - 2016-02-29, 14:32

Centurion wrote:
Jak to zwykle, choć Leoś zasłużył na Oskara to akurat na pewno nie za tą rolę... na dodatek to chyba był najgorszy film w jakim on w ogóle zagrał...

W pełni zgadzam się z Centem.

Świetna rola DiCaprio w Infiltracji została w cieniu innych bo każdy tam zagrał na 100% swoich możliwości. Aż żal wymieniać obsadę bo można by kogoś pominąć. No i warsztat Scorsese jak za starych dobrych czasów.
Zjawa przy tym to film przyrodniczy.

yyeah - 2016-03-02, 22:43

Dobry film przed chwila ogladalem Bridge of Spies z Tomem Hanksem polecam.

A co do Leo to zgadzam sie z wami Infiltracja i Krwawy Diament, dwie swietne role.
W sumie podobne nawet troche, ale dlatego ze The Departed to jeden z moich topowych filmow wskazalbym na tą.

Rudi2 - 2016-04-18, 19:00

Uwaga. Nie ma obrazków.
Bez basów też nie włączać.

https://www.youtube.com/watch?v=J_Xh4XiZCls

Wybudza ze snu sumienia.

Kalpurnia - 2016-06-11, 16:31

wokal 5 metrów muły, tekst infantylny. Muzyka makabryczna,po minucie się chce to wyłączyć.

Generalnie formatowanie umysłów mięsa armatniego.

Tak się grało 30 lat temu :

https://www.youtube.com/watch?v=gWubhw8SoBE

https://www.youtube.com/watch?v=BV-ASc0qkrM

i teksty też są na wyższym poziomie.

Rudi2 - 2016-06-12, 12:49

Kalpurnia wrote:

Tak się grało 30 lat temu :
https://www.youtube.com/watch?v=gWubhw8SoBE

Dobrze się grało :ok: ale to było 30 lat wcześniej a dziś jest dziś.
Co do tekstów Horytnicy to rzeczywiście w skali 1-10 dałbym 4-6, wokal również nie powala ale słyszałem gorsze, aranżacja za to 7-9 choć to indywidualna sprawa.

Tobie zaś dedykuję utwór który na pewno zasłużył na kilka platynowych płyt biorąc pod uwagę tekst, wokal, muzę i popularność. Wręcz kultowy w twoich kręgach.

https://www.youtube.com/watch?v=cmNZflRw2r8

Kalpurnia - 2016-06-12, 17:01

w moich kręgach kultowe to jest to:

https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

albo to:

https://www.youtube.com/watch?v=wqMiZ-EaEcI

i to https://www.youtube.com/watch?v=jDohrqhNmXg

Za to w twoich kręgach śpiewa się takie :

https://www.youtube.com/watch?v=ZnIWJZQQUnk

Rudi2 - 2016-06-13, 08:01

Kula w płocie. Trafiaj dalej :)

e

Kalpurnia wrote:
w moich kręgach kultowe to jest to:
https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

Tuwim jak żywy :rotfl2:
Ech, wy Eskimosi.

Hammurabi [d11] - 2016-06-13, 08:17

Kurde, byl fajny watek... ludzie mogli cos polecic do milego spedzenia czasu... generalnie wartosc dodana... i jak tylko przeszlo na polityke to ta wartosc dodana szlag trafil...

ps
vo czytacie na wakacje? Ja brne w Sandersona (shadow of self) choc jakos nie lape klimatu... moze dlatego zeczytamndo poduszki ledwo zywy... wyszla tez nowa ksiazke Cherezinskiej... jakos pasuja mi jej klimaty... ale do wakacji jeszcze 2 tygodnie...

Rudi2 - 2016-06-13, 11:43

Co się nas czepiasz Bombel?
Niby taki oczytany, taki amerykańcki, taki gender postępowy ;) a przeczytać postów ze zrozumieniem nie potrafi.
Temat jest również o muzyce i my sobie z Klapkiem układamy własną listę przebojów.
Jak komu słoń na ucho wlazł to niech nie grymasi :P

e
Już ja ci zagram w D13 ;)

Ten motyw jest ponadczasowy. Ciekawostka - na perkusji gra jego żona która była kompletnie niemuzykalna (potrafiła tylko rytmicznie wybijać jakiś prosty rytm) więc komponował też trochę pod jej umiejętności.
https://www.youtube.com/watch?v=0J2QdDbelmY

Hammurabi [d11] - 2016-06-13, 12:24

Z tym genderem to nie wyskakuj bo ja oststnio dostalem w robocie dzialke" mniejszosci"... juz sie ucieszylem z genderu a tu sie okazalo ze to mniejszosci narodowe ;)

ps
w d12 frendsi Forever! Wchodzisz w to Rudi? ;)

Rudi2 - 2016-06-13, 12:29

Hammurabi [d11] wrote:

Że niby co? Forek należy do mniejszości? Określił się?

Forever - 2016-06-13, 12:46

Hammurabi [d11] wrote:
Z tym genderem to nie wyskakuj bo ja oststnio dostalem w robocie dzialke" mniejszosci"... juz sie ucieszylem z genderu a tu sie okazalo ze to mniejszosci narodowe ;)

ps

Ty sobie mną gęby nie wycieraj :tasak:

Hammurabi [d11] - 2016-06-13, 13:06

Forek, ja pisalem po ANGIELSKU. No wiesz, zeby Rudi nie szczail ;)

Ps
niosac kaganiec oswiaty: forever oznacza po angielsku "na zawsze"... czyli jakies 50 turek ;)

Centurion - 2016-06-13, 13:15

Urzędnicy vs reszta świata? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Hammurabi [d11] - 2016-06-13, 13:29

Kazdy jest urzednikiem... bardziej lub mniej uswiadomionym ;)

Natural-born civil servants :jaws:

Rudi2 - 2016-06-13, 14:50

https://www.youtube.com/watch?v=hsPY9s1vVSE
plewan_79 - 2016-06-13, 18:43

Hammurabi [d11] wrote:

ps
co czytacie na wakacje?

ja ze względu na czas przerzuciłem się na lekturę "kibelkową" ;) - coś co mogę otworzyć na dowolnej stronie, na kilka minut i nie jest zbyt ciężkie.

polecam:
- wszystkie książki Jeremyego Clarksona
- Creme de la Kreml (ostatnio czytany) - ciekawostki z Rosji
- Trzeba się bić - o latach 90tych Leszka Balcerowicza

Kalpurnia - 2016-06-19, 14:46

Rudi2 wrote:
Co się nas czepiasz Bombel?
Niby taki oczytany, taki amerykańcki, taki gender postępowy ;) a przeczytać postów ze zrozumieniem nie potrafi.
Temat jest również o muzyce i my sobie z Klapkiem układamy własną listę przebojów.
Jak komu słoń na ucho wlazł to niech nie grymasi :P

e
Już ja ci zagram w D13 ;)

Ten motyw jest ponadczasowy. Ciekawostka - na perkusji gra jego żona która była kompletnie niemuzykalna (potrafiła tylko rytmicznie wybijać jakiś prosty rytm) więc komponował też trochę pod jej umiejętności.
https://www.youtube.com/watch?v=0J2QdDbelmY

dla mnie nic nadzwyczajnego

https://www.youtube.com/watch?v=44XYEeD1A1U

oryginał brzmi tak :

https://www.youtube.com/watch?v=kR6pxe8jaMs

Niestety w 75 roku nie było youtube

luxusdecor1 - 2016-08-05, 10:27

Odwołując się do wcześniejszych Waszych postów i komedii francuskich polecam "Miłość nie przeszkadzać" Lekka i przyjemna ;)
http://www.luxusdecor.co.uk

heashon - 2016-08-09, 10:19

To jeszcze jak jesteśmy na francuskich filmach, to szczerze polecam: "Babysitting" obie cześci. Po polsku to się chyba nazywa "Wszystko zostaje w rodzinie 1/2". :)
Followme - 2016-09-10, 09:24

Ja czekam na powrót Mela Gibsona i jego najnowszego dziełka :)

https://www.youtube.com/watch?v=s2-1hz1juBI

Rudi2 - 2016-10-08, 20:13

Nie planując tego na pierwszy dzień projekcji obejrzałem jednak w kinie "Wołyń".

Dobry warsztat. Dobry scenariusz. Dobra gra. Dobrze utrzymany klimat tamtego miejsca i czasu.
Film o nienawiści ale nie tendencyjny. Temat bardzo ciężki historycznie mimo to nie czuć martyrologii patetycznej choć niektóre sceny są drastyczne. Po seansie cisza i mało kto wstaje od razu do wyjścia. Nie chciało mi się gadać z nikim po drodze do domu.
Trzeba obejrzeć.

ps. jeśli ktoś się nastawia na kino akcji to się zawiedzie co nie znaczy że film nie trzyma w napięciu

Martin - 2016-10-09, 11:05

Ja wczoraj też obejrzałem Wołyń i jestem w szoku jak banderowcy zabijali Polaków :przestraszony: Gorzej niż Niemcy.

Film bardzo fajny i wciągający, rola głównej bohaterki Zosi - rewelacyjna.

Hammurabi [d11] - 2016-10-09, 11:39

Fajny "Wolyń"... hm... ja z checia bym obejrzal ale nie lubie ogladac przemocy...
Rudi2 - 2016-10-10, 06:11

To nie jest zwykły, jakiś tam "fajny" film.
On zostawia szramę. Człowiek wyjdzie z kina inny niż wszedł. Nabierze szacunku dla życia.

ps. Mija drugi dzień a ten film "trzyma" mnie nadal, wcale nie dlatego że były też sceny mocno drastyczne, to o wiele głębszy przekaz.

Martin - 2016-10-10, 08:36

Hammurabi [d11] wrote:
Fajny "Wolyń"... hm... ja z checia bym obejrzal ale nie lubie ogladac przemocy...

Możesz zamykać oczy :)

Bobek1971 - 2016-10-10, 10:08

Film trzeba zobaczyć.
Nie nawiązując do samego filmu...jestem zdania, że każde dziecko powyżej 14 lat powinno w Europie obejrzeć Oświecim z przewodnikiem i akurat obejrzenie filmu Wołyń też wpisuje się w optykę wbicia do glów do czego prowadzi nienawiść

cule - 2016-10-10, 10:21

Oj Ty naiwniaku Ty :D

Pewien jesteś, że każdy tak ten film odbiera? :rotfl:

Bobek1971 - 2016-10-10, 10:29

Film to tylka jedna z możliwości wpływu na czlowieka....naiwnym móglbys mnie nazwać gdybym wierzył, że to wszystkich zmieni i uchroni świat przed takimi wydarzeniami .
Obrazy z filmu są niestety dosadniejsze aniżeli najbardziej elokwentny i hipnotyzujacy glos przewodnika...

cule - 2016-10-10, 10:48

Wiem że są. Chodziło o to, że dla większości te obrazy nie krzyczą "do tego prowadzi nienawiść" tylko "yebać upaińców" ;)

Jak ludzie chcą linczować jakiegoś gościa pod kościołem "bo prowokuje" to nie liczyłbym na więcej ;)

Ale dobrze, że są idealiści.

Rudi2 - 2016-10-10, 11:12

cule wrote:
Chodziło o to, że dla większości te obrazy nie krzyczą "do tego prowadzi nienawiść" tylko "yebać upaińców" ;)

Czy ty widziałeś ten film? Czy na pewno takie tylko wnioski z niego wyciągnąłeś?

Tak przy okazji - zacznij w końcu pisać o tym co ty myślisz zamiast pisać o tym co twoim zdaniem myślą inni.
To naprawdę wolny kraj nadal pod tym względem.

Lary33 - 2016-10-10, 11:14

No cóż ,wy otwieracie oczy na ukraińców, a my na wschodzi od dawien dawna to wiemy. Tylko dzięki wzajemnej otwrtości i nie hołdowaniu nacjonalizmu po obydwu stronach granicy ,mozna zmienić narodu i je "ucywilizować" i mam na myśli tak jak polski tak ukraiński. Dzieki temu ngdy więcej nei djdzie do takich tragedii. Nacjonalizm to zło dla każdego narodu.

Niestety ani Pis , ani częsc tu kolegów tego nie widzi i hołduje nacjonalistycznym hasłom.

Bobek1971 - 2016-10-10, 11:38

Nacjonalizm niestety wiąże się z nienawiścią....

Smarzowski w swoich filmach jedzie bez ogródek...ale to chyba najlepszy reżyser nieideologizujący przekazu filmowego. Zaprzeczenie wersji, którą zrobiliby na zlecenie prof.Glińskiego...

Ukraińcy obejrzą ten film mimo braku dystrybucji u nich....
Da do myślenia...zadadzą pytania dziadkom i babciom.
Nacjonaliści uważają, że Jedwabne też było "przerysowane"...ale myślacy w kategoriach czysto ludzkich nie będą stroszyć już piórek ...że to nie my to inni ...i lać oburzenia hejtowego jak to nas świat w czarnych barwach na wlasną prośbę odbiera...

Rudi2 - 2016-10-10, 11:45

Lary33 wrote:
No cóż ,wy otwieracie oczy na ukraińców, a my na wschodzi od dawien dawna to wiemy.

Lary ale to nie jest film o Ukraińcach.
To film o Ukraińcach, o Polakach, o Żydach (świadomie z dużej litery), o Niemcach, o Rosjanach.
O nienawiści, o tyglu, o miłości, o odczłowieczeniu. To film o okrucieństwach przeciw okrucieństwu. Uniwersalny i mocny.
Odnoszę wrażenie że nie widzieliście go a nadajecie utartym stereotypem że skoro to polska produkcja i nie firmowana przez zwolenników muliti-kulti to musi od razu być oskarżaniem tylko jednej strony. Tam jest multum stron i każda jest ta dobra i jednocześnie ta zła.
Sprowadzenie tego do odpowiedzialności Ukraińców za całą tą tragedię jest nieporozumieniem. Nie taki jest przekaz a przynajmniej ja inaczej to zobaczyłem i chyba o to też Bobkowi chodzi.
Moim zdaniem ten film sięga poziomu oskarów i to w kilku kategoriach ale ze względu na poruszaną tematykę międzynarodowych relacji nic z tego nie będzie w tych czasach. Poza tym żeby go zrozumieć trzeba naprawdę dokładnie znać historię tego czasu i miejsca bo dla widza amerykańskiego obraz ten będzie kompletnie nie zrozumiały np. przeplataniec wchodzących i wychodzących wojsk, polskich, niemieckich, radzieckich, ukraińskich, znów niemieckich, znów radzieckich. A na tym tle tygiel narodowościowy i kolejne wzrastające fale wzajemnej nienawiści wszystkich ze wszystkim przeciw wszystkim z osobna i razem. Tu nie ma dobrych i nie ma tylko złych.
Jest tylko samotna, bezbronna miłość dziewczyny na bardzo brudnym obrzydliwym tle.

ps. Duże piszecie o nacjonalistach i cieszę się bardzo że nie dane jest mi znać jakiegoś osobiście. Ludzie !!! Gdzie wy mieszkacie? Współczuję takich znajomków, na szczęście u mnie w okolicy wszyscy są normalni. No prawie.

Forever - 2016-10-10, 12:33

Rudi2 wrote:
On zostawia szramę. Człowiek wyjdzie z kina inny niż wszedł. Nabierze szacunku dla życia.

ps. Mija drugi dzień a ten film "trzyma" mnie nadal, wcale nie dlatego że były też sceny mocno drastyczne, to o wiele głębszy przekaz.

Wołynia nie widziałem ale pamiętam "Szeregowca Ryana" byłem dwa razy (a w zasadzie 1,1) bo za pierwszym razem moja ówczesna w czasie sceny lądowania na plaży zzieleniała i musieliśmy wyjść z kina. Wtedy pamiętam że uważałem że film ten powinien być pokazywany obowiązkowo w każdej szkole.

Są takie filmy po których jak to Rudi ładnie napisał zostaje szrama (inny taki film to "Grand Torino")

LDeska - 2016-10-10, 14:42

Ja się boję tego filmu podwójnie - po pierwsze bardzo źle znoszę pokazywanie okrucieństwa w filmach, po drugie nie lubię filmów Smarzowskiego. Z drugiej strony temat jest bardzo ważny i pewnie z tego powodu obejrzę ten film. Ciekawie o nim piszecie, może powinienem się przekonać..
Bobek1971 - 2016-10-10, 15:04

Powiem wam że jeszcze do niedawna bylem za tym by nie epatować ludzkiego okrucieństwa, nie pokazywać do czego ludzie sa zdolni gdy glowy i umysly zostaną ubrane w "zło" pod jakąkolwiek postacią (ideologie, stereotypy, indoktrynacja itd) ...
Ale widząc, że ludzka pamięć jest ulotna, dostrzegając bezwolność wspólczesnej tzw wolności medialnej i odarcie z jakiejkolwiek refleksji na temat historii ludzkiego okrucienstwa i co do niego doprowadza - wśród dzisiejszej młodzieży - jestem za jak najwcześniejszym "szczepieniem" gatunku ludzkiego.
Nie wiem jakie to efekty da ....
My i nasi rodzice zapewne chowali pociechy z dala od okrutnych scen...to przecież się już nie zdarza. Ani nie tłumaczy się dlaczego się zdarzało w sposób kompetentny. Skróty myślowe albo prostacki nacjonalizm zapewne ma łatwe wyjaśnienie każdego wybryku wlasnej nacji....
Ale nie o to chodzi....
Okresy spokoju uciszają demony....a potem nagle jest za późno i przychodzi czas zemsty.

Znowu idealizm. Ale nie widzę innej szansy dziś by tylko brutalną ekspresją wstrzasnąć młodym pokoleniem...że tak z ludźmi potrafią zrobić inni ludzie, czesto znajomi

Kalpurnia - 2016-11-10, 04:56

Forever wrote:
Rudi2 wrote:

Wołynia nie widziałem ale pamiętam "Szeregowca Ryana" byłem dwa razy (a w zasadzie 1,1) bo za pierwszym razem moja ówczesna w czasie sceny lądowania na plaży zzieleniała i musieliśmy wyjść z kina. Wtedy pamiętam że uważałem że film ten powinien być pokazywany obowiązkowo w każdej szkole.

Są takie filmy po których jak to Rudi ładnie napisał zostaje szrama (inny taki film to "Grand Torino")

Szeregowiec Ryan to zwykła propagandowa szmira amerykańska.Zresztą filmy amerykańskie w większości nie mają z rzeczywistością wiele wspólnego. Prawdziwe to są tylko książki, jak Cienka czerwona linia,Stąd do wieczności, Na zachodzie bez zmian,Paragraf 22, Jądro ciemności czy Dzielny wojak Szwejk.

wasal - 2016-11-15, 16:19

prawo i porządek
Cecyl90l - 2016-12-08, 14:43

Wołyń wcale nie jest taki straszny. Na pewno nie najokrutniejszy z filmów Smarzowskiego
Uważam, że wszyscy powinni go oglądnąć

hechter - 2016-12-20, 21:13

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_pieni%C4%85dz

Czytali? Nie czytali? To przeczytajta (szczególnie wszystkie asy z wątku Martina ;) )

LDeska - 2017-01-02, 13:56

Po opisie na wiki już nie trzeba sięgać do oryginału, autor chiński (no oni to mają super system finansowy - ich waluta nie jest wymienialna nawet, trzeba mieć zgodę państwa chińskiego żeby wymienić ich walutę, zresztą u nich to państwo ustala kurs wymiany) dowodzi że obecny system finansowy "skutkujących drenażem majątku od średnio zamożnego społeczeństwa" i "banki międzynarodowe uzyskiwały największe zyski przy jednoczesnym zubożaniu lub ruinie społeczeństw całych krajów".
Wystarczy spojrzeć na dzisiejsze społeczeństwa europejskie i USA żeby widzieć że to właśnie klasa średnia jest w nich bardzo mocna w porównaniu do tego co było 100 lat temu, a nawet 50 lat temu...

bombel79 - 2017-01-02, 14:18

To ja polecam ksiazke, ktora zrobila na mnie duze wrazenie podczas studiow. Teraz czytam ja ponownie i duzo nie stracila... fajne spojrzenie na historie gospodarcza swiata:

David S. Landes "Bogactwo i nedza narodow"

dostepne w kazdej dobrej bibliotece akademickiej lub:

http://www.empik.com/boga...,ebooki-i-mp3-p

hechter - 2017-01-03, 10:22

LDeska wrote:
Po opisie na wiki już nie trzeba sięgać do oryginału, autor chiński (no oni to mają super system finansowy - ich waluta nie jest wymienialna nawet, trzeba mieć zgodę państwa chińskiego żeby wymienić ich walutę, zresztą u nich to państwo ustala kurs wymiany) dowodzi że obecny system finansowy "skutkujących drenażem majątku od średnio zamożnego społeczeństwa" i "banki międzynarodowe uzyskiwały największe zyski przy jednoczesnym zubożaniu lub ruinie społeczeństw całych krajów".
Wystarczy spojrzeć na dzisiejsze społeczeństwa europejskie i USA żeby widzieć że to właśnie klasa średnia jest w nich bardzo mocna w porównaniu do tego co było 100 lat temu, a nawet 50 lat temu...

Zamieściłem link do wiki, a nie do innych stron recenzujących książkę, bo jest dobra do uzyskiwania podstawowych informacji. Kto chętny poszuka głębiej. Serio? Chiński autor na podstawie wiki dyskryminuje u Ciebie od razu całą pozycję?
O samej książce – oczywiście jest bardzo krytyczna w stosunku do „nowszej” historii pieniądza – ale, cóż – opiera się na faktach, potwierdzonych mnóstwem odnośników. Krytykuj zatem obecny system finansowy i historię jego powstania, a nie kogoś, kto to opisuje. A u Was biją murzynów?
„Wystarczy spojrzeć na dzisiejsze społeczeństwa europejskie i USA żeby widzieć że to właśnie klasa średnia jest w nich bardzo mocna w porównaniu do tego co było 100 lat temu, a nawet 50 lat temu...” Serio?? A dokładnie w którym roku? 1931 czy 1946 czy 1980? I w którym kraju? Bo 100 lat temu, a nawet 50 padał deszcz a nawet świeciło słońce…

LDeska - 2017-01-04, 23:08

Przeczytałem opis na wiki i z tego wywnioskowałem że to książka którą klasyfikuję jako teorię spiskową. To że autor jest z Chin nie dyskryminuje (chociaż jest mocną przesłanką dla mnie), dla mnie tą pozycję skreśla zupełnie to że wg wiki autor twierdzi że system finansowy drenuje klasę średnią i że banki miały największe zyski przy zubożaniu całego społeczeństwa. No wystarczy spojrzeć "za okno" w krajach gdzie ten system działa (bo u nas dopiero 25 lat) i widać że jest dokładnie na odwrót. Weźmy 100 lat temu - czyli 1917 rok, powiedzmy USA żeby nie wpaść akurat w środek wojny w Europie i zobaczyć jaka była struktura społeczeństwa - ile było tej klasy średniej procentowo i jaką miała ona stopę życiową, potem porównać do dnia dzisiejszego w USA.
Eferalga_500 - 2017-01-05, 13:37

LDeska wrote:
Przeczytałem opis na wiki i z tego wywnioskowałem że to książka którą klasyfikuję jako teorię spiskową. To że autor jest z Chin nie dyskryminuje (chociaż jest mocną przesłanką dla mnie), dla mnie tą pozycję skreśla zupełnie to że wg wiki autor twierdzi że system finansowy drenuje klasę średnią i że banki miały największe zyski przy zubożaniu całego społeczeństwa. No wystarczy spojrzeć "za okno" w krajach gdzie ten system działa (bo u nas dopiero 25 lat) i widać że jest dokładnie na odwrót. Weźmy 100 lat temu - czyli 1917 rok, powiedzmy USA żeby nie wpaść akurat w środek wojny w Europie i zobaczyć jaka była struktura społeczeństwa - ile było tej klasy średniej procentowo i jaką miała ona stopę życiową, potem porównać do dnia dzisiejszego w USA.

Jest gorzej...
Nierówności społeczne są głębsze.
Wystarczy przejrzeć raporty na temat akumulacji kapitału czy też różnic w dochodach w przedsiębiorstwach (różnica pensji pomiedzy dyrektorem a pracownikiem)

Generalnie wzrost dobrobytu jest pochodną postępu technicznego oraz akumulacji kapitału.
Obecny dobrobyt zawdzięczamy dzięki wymyśleniu maszyny parowej - pierwsze przyspieszanie (główni beneficjenci to UK oraz Europa zachodnia) oraz odkryciu super taniej energii z ropy - tutaj wystrzeliło USA. Oba odkrycia gwałtownie zwiększyły wydajność pracy (HP - Horse Power nie wzięło się z nieba ;) ). Takiego zjawiska w całej historii ludzkości nie było - no chyba że po opracowaniu narzędzi kamiennych lub ich zamianie na metalowe.
Równolegle z tymi przełomowymi odkryciami opracowano i wdrożono koncepcję pieniądza kredytowego opartego o system frakcyjny lub nawet fiducjarnego.

Tak więc pomimo, że każdemu się polepszyło (w wyniku odkryć) to jednym się powiększyło bardziej niż innym. A te ruchy nie są wynikiem systemu ekonomicznego.

Oczywiście musimy brać pod uwagę niedolę imigrantów, których non stop pokazuje się w filmach jako amerykańską biedotę (w tej grupie byli między innymi Polscy imigranci) która była ofiarą tzw kryzysu lat 30tych.

Lary33 - 2017-01-05, 16:22

Efe ale on pisąło klasie średniej ,an ie o kominach placowych w przedsiębiorstwach.
Eferalga_500 - 2017-01-05, 16:33

Lary33 wrote:
Efe ale on pisąło klasie średniej ,an ie o kominach placowych w przedsiębiorstwach.

Jedno z drugim się wiąże.
Chyba, że uznajecie że przedstawiciel klasy średniej ma żonę auto lub dwa o x HP wspomaganiu itd, dziecko 1-3 dzieci i dom na przedmieściach i jest to nie paradygmat a dogmat :)
No to wtedy rzeczywiście klasa ta rośnie w siłe - bo prawie wszyscy się w niej znajdują.

Lary33 - 2017-01-05, 18:05

Eferalga_500 wrote:
Lary33 wrote:

Chyba, że uznajecie że przedstawiciel klasy średniej ma żonę auto lub dwa o x HP wspomaganiu itd, dziecko 1-3 dzieci i dom na przedmieściach i jest to nie paradygmat a dogmat :)
No to wtedy rzeczywiście klasa ta rośnie w siłe - bo prawie wszyscy się w niej znajdują.

Jeśli prawie wszyscy się tam znajdują to :

1. Nie ma rozwarstwienia społecznego
2. Bieda jest zmarginalizowana.
3. reasumując pkt 1 i 2 wspaniałe , szczęśliwe społeczeństwo :)

Eferalga_500 - 2017-01-06, 00:06

Lary33 wrote:
Eferalga_500 wrote:
Lary33 wrote:

Jeśli prawie wszyscy się tam znajdują to :

1. Nie ma rozwarstwienia społecznego
2. Bieda jest zmarginalizowana.
3. reasumując pkt 1 i 2 wspaniałe , szczęśliwe społeczeństwo :)

Ktoś tutaj się myli w zeznaniach :rotfl:
To ja napisałem, że jeżeli jest większe rozwarstwienie to jest gorzej. A by bardziej zobrazować moją myśl to choćby biedny nie wiem jak dobrze żył to i tak będzie źle jeżeli względnie będzie skrajnie mniej uposażóny od średniaków, bogaczy itd...

Lary33 - 2017-01-06, 12:00

Efe a /g ciebie , któa warstwa społęczna ma największy udział w rozwoju kraju? Jakiegokolwiek, modelowego.
hechter - 2017-01-06, 14:34

Leszek, jak napisał Efe - wystarczy poczytać raporty o rozwarstwieniu społeczeństw, ot chociażby ten poniżej:
http://www.pewsocialtrend...00409-399361261

Ja bardzo chciałbym, aby rządzili nami ludzie prawi i uczciwi. Sprawiedliwi i ambitni. Naprawdę. Ale rzeczywistość jest taka, że rządzą ludzie chciwi, bezwzględni. Nie mam zamiaru się spierać, bo to po pierwsze nie ten wątek, po drugie przeszło mi udowadnianie komukolwiek czegokolwiek.
Książkę poleciłem, bo potrafi mocno otworzyć oczy na otaczającą rzeczywistość, jak tylko ktoś wykaże odrobinę zainteresowania i zaangażowania.

Lary, oczywistym jest, że najbardziej pożądaną dla rozwoju kraju jest klasa średnia - wykształcona, w miarę majętna, taka której najbardziej zależy na rozwoju własnym, własnych dzieci i otoczenia w którym się obraca. Najbogatszym to wisi a najbiedniejsi nie mają na to wpływu.
I dlatego średnia klasa jest największym zagrożeniem dla każdej władzy.

Lary33 - 2017-01-06, 14:49

hechter wrote:

I dlatego średnia klasa jest największym zagrożeniem dla każdej władzy.

Szczególnie dla włądzy populistycznej . Bo klasa średnia jest na tyle wykształcona ,ze im nie można wcisnąć kitu typu "Polska w ruinie" . Gdyby klasa średnia była w Polsca na poziomie 80-85% to by takie Pisy nigdy do władzy nei doszły. Niestety jest na poziomie 50-60% i stąd nasze problem.

Rudi2 - 2017-01-07, 03:45

Wszędzie z tą ideologią się wpychacie. To wątek polecający a nie panel dyskusyjny :P
MmoiDanken - 2017-03-23, 20:45

Hacksaw Ridge - przepiękny wojskowy dramat
bombel79 - 2017-03-24, 08:03

Dobry film.

Dramatyczne tłumaczenie tytułu. Jak kuzwa przelecz?

plewan_79 - 2017-06-14, 15:29

hechter wrote:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_pieni%C4%85dz

Czytali? Nie czytali? To przeczytajta (szczególnie wszystkie asy z wątku Martina ;) )

Myślałem, ze to Haram, a to stary Hechter polecał

odświeżam - świetne ksiązki :ok:

Eferalga_500 - 2017-06-15, 09:33

Najbardziej mi się podoba oskarżanie o antysemityzm :)
bombel79 - 2017-06-16, 17:30

Właśnie skończyłem Hel 3 Grzedowicza. Raczej niż 10/10 Ale przeczytam można :)
quenek - 2017-06-22, 08:39

film Ona to On lub serial You, Me, Her
Lary33 - 2017-06-26, 18:25

Polecam film "Manchester by the sea " Fantastyczny film, potrafi potrząsnąć człowiekiem , ale ostrzegam nie dla moich kolegów prawicowców, bo aby się podobał trzeba mieć chociaż trochę wrażliwości.
Super oskarowa rola Caseya Afflecka . Jak porównam za co dostał Di Caprio oskara z rolą Afflecka to Di Caprio może czyścic buty Affleckowi ( pomimo ,ze bardzo lubię i cenie DiCaprio)

Rudi2 - 2017-08-21, 11:02

Film ma już kilka lat ale obejrzałem go dopiero wczoraj. Jeśli ktoś go przeoczył jak ja to polecam.
Nie ma wodotrysków akcji ale za to dobrze zrobiony, temat jak najbardziej na czasie więc tym bardziej warto.
http://www.filmweb.pl/film/Zdrajca-2008-453795#

Rudi2 - 2017-08-21, 16:51

Lary33 wrote:
Polecam film "Manchester by the sea " Fantastyczny film, potrafi potrząsnąć człowiekiem , ale ostrzegam nie dla moich kolegów prawicowców, bo aby się podobał trzeba mieć chociaż trochę wrażliwości.

No popatrz Pan, a mnie ten film przekonał że warto czasami mieć telewizor.
Zgadzam się w pełni z Larym (poza pstryczkiem o prawiczkach), bardzo dobre kino utkane z małych perełek drugiego planu jak choćby scena z noszami przy karetce pogotowia choć nie brakuje scen powalających jak np. ta w komisariacie policji.
No i to zakończenie, bez silenia się na morał :padam:
ps.
Domyślam się Lary czemu film nie dostał Oscara, pewnie w komisji nie było ojców mających dorastających synów lub już mają to dawno za sobą. To trzeba przeżyć żeby zrozumieć :rotfl:

Specjalnie omijam główną fabułę żeby nie odebrać wam przyjemności oglądania.
Dzięki za link :padam:

Lary33 - 2017-08-25, 08:31

Ale Affleck dostał, w pełni zasłużony.

Obejrzałem Lala Land i powiem szczerze kiepścizna . Pomimo ,ze lubię muzikale.

lasiso - 2017-09-26, 20:22

Domyślam się, że "Gry Endera" nie przeczytałeś skoro filmowi dajesz 10... 7 bym dał - w porzo bez wielbłądów logicznych. 10 to ma książka
Ewelinka111 - 2017-09-29, 09:08

Lala Land to dla mnie jakaś masakra, byłyśmy na tym z przyjaciółką i w połowie filmu miałyśmy ochotę wyjść...
Whiteye - 2017-09-30, 08:33

Nie ma żadnego API udostępniającego premiery filmowe?
Martin - 2017-09-30, 08:39

Trzeba dzisiaj pójść na Botox :)
bombel79 - 2017-09-30, 08:42

Podobno równie dobry jak Smoleńsk.
Martin - 2017-09-30, 09:37

Obczaję dzisiaj i napiszę :)
dozza - 2017-10-08, 20:44

o ja polecam ksiazke, ktora zrobila na mnie duze wrazenie podczas studiow. Teraz czytam ja ponownie i duzo nie stracila..
Bobek1971 - 2017-10-12, 07:16

https://wpolityce.pl/m/spoleczenstwo/361929-patryk-vega-o-misji-botoksu-tym-filmem-chcialem-postawic-pytania-ktore-zmusza-do-refleksji-nad-zyciem
tu macie co myśli sam Vega o swoim filmie ...

cule - 2017-10-12, 08:20

Botoks to film o bogu, a biblia jest instrukcją życia Vegi. Itko lubi to! :rotfl:

Ładny bełkot :D zapomniał dodać jakie niby KONKRETNIE pytania stawia ten film i do jakich KONKRETNIE refleksji zmusza. Że z psem to nie to samo? ;)

Whiteye - 2017-10-12, 10:21

Pamela kręcąc film na jachcie też chciała zmusić ludzi do refleksji.
itkovian - 2017-10-12, 14:41

cule wrote:
Botoks to film o bogu, a biblia jest instrukcją życia Vegi. Itko lubi to! :rotfl:

Ładny bełkot :D zapomniał dodać jakie niby KONKRETNIE pytania stawia ten film i do jakich KONKRETNIE refleksji zmusza. Że z psem to nie to samo? ;)

Cule swoją wypowiedziom akurat intelektulanie stawiasz sie na równi z Vegą.....

Czytąłeś co pisałem że onet wp film webb itp filmy vegi oceniały super....... dopóki nie ruszył aborcji bo to uderza w Czarne marsze symbol opozycji ..... bo pokazuje okrucieństwo aborcji ale dla Cule kwintesencja to sex z psem :facepalm: No comentt.

Vega pierniczy i jak pisałem wszystkie filmy są przerysowane ale akurat ten obrywa a tamte sa super nie trzeba byc geniuszem zeby sie domyślic dlaczego.....

cule - 2017-10-12, 15:59

No już dobrze Itko, ustaliliśmy już że uważasz to coś za fajny film i OK, gustu się nie wybiera. Jak ktoś oczu nie znalazł na śmietniku to sobie oszczędzi takich produkcji, a Ty możesz się misji dopatrywać nawet w psich szczynach.
itkovian - 2017-10-12, 18:05

Cule ja ustaliłem że Botoks to ten sam poziom przejaskrawienia plus klimat ala Pasikowski ale nagel jest oceniany zupełęnie odmienie przez część mediów bo pokazuje aborcje taką jaką jest czyli jako morderstwo dziecka a to źle rzutuje na czarne marsze ale Cule odwróci kota ogonem i napisze o czymś innym... :zdziwko:
Rudi2 - 2017-10-12, 22:31

itkovian wrote:
ale Cule odwróci kota ogonem i napisze o czymś innym... :zdziwko:

Zaczynam się gubić. Seks był z kotem czy psem?

kaskaa - 2017-10-20, 08:50

Dla mnie Botoks to totalna porażka, czarny humor.
bombel79 - 2017-10-25, 22:05

bylem dzis na "Pilotach" w Romie. Calkiem fajny musical patriotyczny :) czyli na topie :)
Rudi2 - 2017-10-26, 00:57

303, F15 czy M29 a może Caracal? Bo nie wiem co założyć.
bombel79 - 2017-10-26, 07:15

Hurricane. Choć również Bf109 i He111 ;)
gleras - 2017-11-02, 18:02

Stąd miedzy innymi załamał się kiedy uświadomił sobie że to nie była gra i na śmierć posłał ludzi a nie pikselki.
Bobek1971 - 2017-11-03, 23:43

poszedłem do kina na film...w ręku miałem jabłko. Byłem po pracy, lekko już głodny i chciałem po kilku minutach wrzucić coś na ruszt.
minęły 2h 44 minuty.
siedziałem w fotelu ...a w ręku nadal trzymalem...nieugryzione jabłko. Dawno nie widzialem tak dobrego filmu pod względem estetyki obrazu i dźwięku....dopasowanego do mojej wrażliwości tempa...
polecam bardzo
Blade Runner 2049

Rudi2 - 2017-11-04, 03:53

A możesz trochę mniej tajemniczo streścić finał zamiast trzymać w napięciu?

Zjadłeś w końcu to jabłko czy nie? Bo nie wiem czy warto.

Bobek1971 - 2017-11-04, 07:22

w aucie :P
bombel79 - 2017-11-04, 08:08

No, słyszałem że dobry.
Rudi2 - 2017-11-06, 00:21

Inny wymiar kina. Bombowi się spodoba bo warto ale jeśli ktoś nastawia się na klona typu Kapitan Ameryka to niech sobie odpuści.
Bobek1971 - 2017-11-06, 10:17

inny wymiar...tu się zgodzę
oglądałem jako fan Tolkiena wszystkie filmy, star warsy wszelakiej maści....i nawet tam nie czułem satysfakcji ...po prostu za szybko...nie masz czasu na przeżycie sceny....a BR....ze swoją muzyką i obrazem ....nawet ten gosciu od lalaland ...pasowal mi ze swoją "samotną" miną na bohatera....
dobry film

282piotrek - 2018-02-19, 13:03

Ja ostatnio oglądałem film limitless i polecam gorąco jest też serial o takiej samej nazwie też sztos ;)
Lary33 - 2018-03-11, 19:04

Polecam serial "Dark" niemiecki serial zrobiony przez Netflixa. Dawno nie oglądałem tak dobrego serialu.
Tadzio01 - 2018-04-12, 10:09

Znam ten serial. Potwierdzam, że jest godny polecenia ;)
Shaka[d13] - 2018-05-20, 18:03

Chyba warto czekać :)

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/nowy-film-tomasza-baginskiego-w-przyszlym-roku-w-kinach/ydxfcl0

hechter - 2018-06-23, 14:11

Krótka, ale bardzo treściwa pozycja o próbie zagarnięcia Polski:
http://lubimyczytac.pl/ks...anstwie-polskim

Michciu55 - 2018-07-20, 13:17

Ja bardzo chciałbym polecić serię z dr Langdonem Dana Browna :)
hechter - 2018-07-20, 20:40

Chyba się skuszę na przedsprzedaż :)
https://ksiazki.jacekbartosiak.pl/

EDIT:
Kurcze, ten też wydaje :)
https://geopolityka.leszeksykulski.pl/

Pacal [D13] - 2018-07-20, 20:54

Polecam film " Trzy Bilbordy..." całego tytułu nie pamietam, ale film super.
filipArbuz3 - 2018-07-22, 14:56

Ja bardzo lubię szwedzkie kryminały :)
hechter - 2018-09-21, 14:06

Już są ebooki Bartosiaka :)
Whiteye - 2018-09-21, 16:07

Zamówiłem w przedsprzedaży więc powinienem wcześniej dostać mapy i fragmenty ale nic nie przyszło. Mam nadzieję że wysyłka książki pójdzie im lepiej.
mosso - 2018-09-22, 14:22

a mnie sie podoba i to bardzo !
prado - 2018-09-25, 21:13

eee tam niezle są !
Rudi2 - 2018-10-07, 18:48

Miałem zamiar obejrzeć ale akurat biletów zabrakło.
Kto już widział i czy warto?

Lary33 - 2018-10-07, 20:59

Chodzi Ci o kler? Jutro się wybieram .

Ale jak zwykle Rudi Ciebie nie rozumiem, poziom oszołomstwa u Ciebie wraz z wiekiem wzrasta geometrycznie. Ja sienei nabijam z niczej wiary , a ty taki prawicowiec (z odzysku ) miłośnik Pisu? Wstydź sie wstydź.

Whiteye - 2018-10-07, 21:16

Co ma kościół wspólnego z wiarą? Co do zdjęcia to przypomina mi się jeden tekst Kazika:

Quote:
ci modlący się co rano i chodzący do kościoła
chętnie by zabili ciebie tylko za kształt twego nosa

Rudi2 - 2018-10-07, 21:32

Lary33 wrote:
Chodzi Ci o kler? Jutro się wybieram .

Ale jak zwykle Rudi Ciebie nie rozumiem, poziom oszołomstwa u Ciebie wraz z wiekiem wzrasta geometrycznie. Ja sienei nabijam z niczej wiary , a ty taki prawicowiec (z odzysku ) miłośnik Pisu? Wstydź sie wstydź.

Ale o co tobie biega?
O to że wkleiłem foto z ludźmi na których widać gorliwie i szczerze się modlących aż do bulu?

Eferalga_500 - 2018-10-08, 09:26

Mi się film podobał.
Film jest długi, akcja nie za szybka i ciężki temat poruszony.
Wg mnie nie jest antyklerykalny.

Czekam na podobny film o kolejnej korporacji pod tytułem Sędziowie ;)

Eferalga_500 - 2018-10-08, 09:27

Mi się film podobał.

Czekam na podobny film o kolejnej korporacji pod tytułem Sędziowie, prawnicy itd. ;)

ScoobyDoo - 2018-10-08, 09:37

Quote:

Czekam na podobny film o kolejnej korporacji pod tytułem Sędziowie, prawnicy itd.

A ja o homoseksualistach

P S

Nie krytykuje filmu kler. Po prostu dziwie sie pgromnej euforii po lewej stronie.

Faknie ze mamy wolnosc slowa.

Rudi2 - 2018-10-08, 12:08

Eferalga_500 wrote:
Mi się film podobał.

Czekam na podobny film o kolejnej korporacji pod tytułem Sędziowie, prawnicy itd. ;)

Cokolwiek by nie napisano to i tak muszę to zobaczyć choćby dla samej gry Więckiewicza.

Lary33 - 2018-10-08, 16:23

Eferalga_500 wrote:
Mi się film podobał.

Mi się film podobał też, nie był ow nim nic czego bym nie wiedział , więc nie rozumiem oburzenia prawicowych mediów i Pisu. Film cięzki i wstrząsający ( ale film nie tematyka)

ScoobyDoo wrote:

A ja o homoseksualistach

To już masz , "Kler" Możesz iść i podziwiać . Czekam na wrażenia .

Bobek1971 - 2018-10-08, 20:01

ScoobyDoo wrote:
A ja o homoseksualistach

a co Ci się nie podoba w tej orientacji i co chciałbyś zobaczyć na filmie?

ScoobyDoo - 2018-10-08, 20:14

wszystko mi sie podoba, po prostu chcialbym zobaczyć nie film (zaznaczenie nie), a reakcje lewej strony. Czy by także mówili za reżyser ma możliwość fabularnej opowieści..
Nefliqus - 2018-10-08, 20:32

Bobek1971 wrote:
ScoobyDoo wrote:
A ja o homoseksualistach

a co Ci się nie podoba w tej orientacji i co chciałbyś zobaczyć na filmie?

Zbliżenia! :hyhy:

haram - 2018-10-08, 20:35

Scooby, ale tak o co ci chodzi z tym filmem o homoseksualistach? O czym on miałby być? Jakieś gejowskie porno, czy co?
plewan_79 - 2018-10-08, 20:42

Scooby przeproś!! :D
ScoobyDoo - 2018-10-08, 21:01

haram wrote:
Scooby, ale tak o co ci chodzi z tym filmem o homoseksualistach? O czym on miałby być? Jakieś gejowskie porno, czy co?

moze być film o LGBTQWWERTYUIP.

O czym? Przecież inteligentny jesteś i można się domyśleć trudne nie jest.

Nefliqus - 2018-10-08, 21:15

ScoobyDoo wrote:
haram wrote:

moze być film o LGBTQWWERTYUIP.

O czym? Przecież inteligentny jesteś i można się domyśleć trudne nie jest.

O niedoli homoseksualistow w walce o swój byt?

haram - 2018-10-08, 21:34

Mam kuzyna homoseksualistę. Fantastyczny facet, ale w Polsce nie dał rady i wyprowadził się do Stanów.
Bobek1971 - 2018-10-08, 22:13

ja nie życzę Ci problemów gdyby się okazało, że Twoje dziecko ma jednak inną orientację niż tatuś czy mamusia. Ciekawi mnie po prostu czy jak zwykle wrzucasz co ci ślina na język przyniesie [klawiaturę] czy po prostu chiałbyś jakiś film o tym Jak Geje psują Twoją kulturę? naruszają mir domowy?, nie płacą podatków? albo brzydzisz się ich pieniędzmi płaconymi na podatki bo te idą na Twoje dzieci o jedynej zdrowej i prawidłowej i tradycyjnie polskiej orientacji?
czy może coś innego Ci przeszkadza... może straciłeś posadę lepiej płatną? albo nie lubisz jak ktoś udaje geja w grach i zniesmaczony zostałeś i od tej pory lubisz sobie tak wrzucić jak ktoś mówi coś zlego np o Twoim koledze w sutannie?
Nie każdy ksiądz jest zły. Wiesz o tym?

Plewan za co ma Scooby przeprosić? Wyraża swoją i wielu tutaj opinię przecież ....przecież to nasze Forum i możemy tutaj insynyuować co chcemy nawet jak nie mamy wśród przyjaciół a co gorsza w rodzinie problemu Homoseksualizmu.
Problemu?!
Jaki to problem przecież wystarczy się powiesić albo wyjechać jak kuzyn harama do kraju tolerującego zboczeńców...

Ludzie ludzie

plewan_79 - 2018-10-08, 22:20

Bobek1971 wrote:

Plewan za co ma Scooby przeprosić?

Scooby chyba zrozumiał żart ;)

PS, dobra otwartym tekstem:

Smarzowski zrobił film o ciemnej stronie kościoła. Ale to żadna świętość - trochę szumu, który zwiększy sprzedaż biletów.

Co by było gdy Smarzowski zrobił film o ciemnej stronie homoseksualizmu? Działo by się :hyhy: Zobacz na emocjonalne wpisy - Twoje i Harama, na samą sugestię zrobienia takiego filmu.

Rudi2 - 2018-10-08, 22:55

Ale się nakręcacie.
Przecież Scooby wyraźnie napisał że ma na myśli film z dużą dawką fabuły negatywnie przedstawiająca gejów i chciałby zobaczyć reakcję lewicujących.
Jaśniej?
Analogia do "Kleru" tyle że w tęczowych kolorach. Mam wam scenariusz nakreślić gdzie kupy wyciska się członkiem? Drastycznie przerysowane coś w sam raz dla Smarzowskiego.

ps. lubię gejów ale nie wyzywająco na wpół gołych na Marszałkowskiej lecz takich normalnych

ScoobyDoo - 2018-10-08, 22:58

Jednak jestem kapkę zaskoczony (w sensie tym, że negatywnym), że tutaj kolegów sojuszników mam za półinteligentów+ a tutaj nie dali rady przeczytać miedzy linijkami.
Ze sojusznik bobek nie łapie to mniej to dziwi, z reala sie nie znamy, ale że wielki sojusznik haram ... to juz kapkę zaskoczny jestem. Prawda jest taka, że sam teskt mało przekazuje (to znaczy tekst ogólnie, nie że mój, tzn już łopatologicznie, dużo sie przekazuje widząc osobę )

Spoiler:

szybko wyjaśniam w kolejnym spojlerze co mam na myśli mówiac "połinteligentni+" chyba że ktoś chce sam rozkminic:, nie daj boże larry by to zobaczył i do łodzi na niedzwiedziu by przyjechał tłumaczyć jako to on jest intelgenty ( i teraz będzie ikona dla ułatwienia zrozumienia) ;)
Spoiler:

nauczyciel od polskiego mowił że: po liceum ćwierinteligent, po studiach półinteligent,
plusa macie za przebieg

:zakrecony:

ScoobyDoo - 2018-10-08, 23:06

Nie, nie fatalnie się stało. Napisałem post, a że wolno to robilem (wolniej juz tylko mapę d14 rudi robi) to już dwój psujochów zepsłuło zabawę. Zaraz byś sie nakręcił larry, cule zsojusznikował.

Dla mnie po prostu mam ambiwalentno, pozytywny stosunek do filmu, ale widzę że jednak mocno zaangażowanie ideowe odbiera zdolność do odróżniania ironii, drugiego dna.

Bobek1971 - 2018-10-09, 07:43

scooby....po prostu widzę różnicę miedzy klerem czyli grupą zdrowych silących się na życie zgodnie z "zasadami" wbrew normom biologicznym przypisanym dla danej płci, a gejami ktorych biologia tak uksztaltowala (no chyba że jesteś zwolennikiem jakiejś ideologii powiązanej z darwinizmem spolecznym no to inna bajka).

Żeby bylo jasne. W każdej grupie mamy popapranców lub przerysowane indywidua.

haram - 2018-10-09, 07:44

Scooby :)

Może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że homoseksualistami się brzydzisz. Do tego stopnia, że co barwniejsze opisy Ci przez usta (może bezpieczniej napisać - klawiaturę) nie przechodzą. Dlatego skoro już poruszasz temat, to celowo dociskałem, abyś się trochę wysilił, a nie tylko półsłówkami operował.

Edit: łomatko, znowu się Bobek zgraliśmy czasowo.

Bobek1971 - 2018-10-09, 08:17

lepiej byś Haram zagrał ze mną gwinta z dwie partyjki :)
haram - 2018-10-09, 08:47

Bobek1971 wrote:
lepiej byś Haram zagrał ze mną gwinta z dwie partyjki :)

Jest aktualnie postawiony publiczny serwer testowy nowej wersji Gwinta, ale jakoś mnie nie zachwyciła. Tak więc chwilowo detoks mam od wszelkich gier.

Bobek1971 - 2018-10-09, 09:03

plewan_79 wrote:
Co by było gdy Smarzowski zrobił film o ciemnej stronie homoseksualizmu? Działo by się Zobacz na emocjonalne wpisy - Twoje i Harama, na samą sugestię zrobienia takiego filmu.

jakież tam emocjonalne....racjonalne. :) Tylko dla każdego z nas racjonalizm to rzecz subiektywna ;)

Chodzi mi Plewanie o coś innego, skoro już nawiązujemy do kinematografii jako nośnika kultury, wiedzy i propagandy zarówno.
Każdy normalnie wykształcony człowiek, którego samoświadomość i świadomość sił działających na nasze życie - potrafi sobie wyobrazić pewne aspekty życia kleryka. Tym bardziej jest to trudne im bardziej wierzymy, iż nasz kaganiec kulturowy jest jedynym prawdziwym i co gorsza niepodważalnym.
Na pewno ten film otworzy lub uchyli okno świadomości w małych miejscowościach lub społecznościach konserwatywnych. Resztę dopełni zmiana pokoleniowa.
Film nie jest dokumentem, ale zwraca uwagę na pewne aspekty związane z życiem anormalnym prowadzącycm do zachowań amoralnych, w przypadkach skrajnych.

Scoobiego jestem nawet w stanie sobie wyobrazić jak niesie Sztandar tuż przed prawdziwym chrześcijaninem - księdzem Międlarem ;) [ironia? chciałbym ;) ]

wiem nic takiego nie pisałeś....prawie nigdy ;) a reszta to przecież zaspoilerowany sarkazm i ironia

Mozna nie lubić rozebranych facetów paradujących w śmiesznych fatałaszkach, można nie akceptować wychowywania dzieci przez pary homoseksualne ale większość z tych ludzi to normalni ludzie, z talentami i słabościami, ubierający się szykownie i stosownie do sytuacji.
Wyobrażnia podpowiada wiele....
ciemna strona homoseksualizmu - może nadwyobraźnia i ludzie ekstremizmu ?

ScoobyDoo - 2018-10-09, 09:37

Mój post najlepiej tłumaczą słowa plewana:

plewan_79 wrote:

Co by było gdy Smarzowski zrobił film o ciemnej stronie homoseksualizmu? Działo by się :hyhy: Zobacz na emocjonalne wpisy - Twoje i Harama, na samą sugestię zrobienia takiego filmu.

działoby się
:dj:

Widać ze bobek, mocno się wysilł (więc może poźniej napiszę) a haram tylko uszczypliwości i kalumnie :zalamany:

Lary33 - 2018-10-09, 11:18

Ale co by się działo? A mało jest takich fimów?? Masa!! wysil się troche Scoobi i sobie obejrzyj. Samych Amerykanskich to z pińcet+ . francuskich to drugie tyle.

A co do Kleru,bardzo dobry film i tyle.

Co do samego koscioła to wybaczcie nei jest tak ,ze w filmie wszystk ozebrane w pigułke. Tak po prostu jest u nas W kościele. Koniec i kropka. Dopóki kościół nei przejdzie głębokiej reformy to bedzie traciłwiernych. Ja sam maiłem za nauczyciela religii ksiedza pedofila. Mi nic nie zrobiłale kilku kolegów wracąło , czerwonych po spotkniu sam na sam z księdzem. Myśłe ,ze nei gwałcił ale inne rzeczy to na pewno. A mieliśmy po 12 lat.

W dodatku relcjeznajomych z innych klas są podobne. A był to ksiądz Henryk . Parafia Św Józefa w Lublinie , aby ne było ,ze zmysłam. Jakis 1987 rok

ScoobyDoo - 2018-10-09, 11:50

Lary33 wrote:
Ale co by się działo? A mało jest takich fimów?? Masa!! wysil się troche Scoobi i sobie obejrzyj. Samych Amerykanskich to z pińcet+ . francuskich to drugie tyle.

Podeślij jakis tytuł, to chociaż recenzje na filmwebie sie zobaczy.

Co do samego Kościoła, to z larrym się zgadzam z tym, ze po prostu kościół musi miec wewnętrzną politykę która będzie przed molestowaniem broniła dzieci zapobiegawczo (celuje jakieś testy psychologiczne) a dwa że jak już dochodzi to takich czynów, to nie jest to zamiatane pod dywan, tylko weryfikowane i jak ktoś jest winny to kara, a nie że krycie swoich.

haram - 2018-10-09, 12:07

ScoobyDoo wrote:
Co do samego Kościoła, to z larrym się zgadzam z tym, ze po prostu kościół musi miec wewnętrzną politykę która będzie przed molestowaniem broniła dzieci zapobiegawczo (celuje jakieś testy psychologiczne) a dwa że jak już dochodzi to takich czynów, to nie jest to zamiatane pod dywan, tylko weryfikowane i jak ktoś jest winny to kara, a nie że krycie swoich.

... a świat niech będzie sprawiedliwy, ludzie zdrowi i szczęśliwi. Sorry Scooby, samo z siebie to po prostu nie zadziała. Kościół broni swoich i dobrowolnie się nie zreformuje. Trzrba nim potrząsnąć, aby się zabrał porządnie za molestowanie i nie zamiatał pod dywan, jak to robił notorycznie. Dlatego filmy jak Kler wg mnie mają sens, nawet jeśli są przerysowane.

A wobec gejów co byś chciał konkretnie uzyskać swoim filmem? Coś poza szokowaniwm dla samego szokowania? Serio pytam. Można też zrobić film o ciemnych stronach starości i pokazywać na ekranie zaawansowane stadium hemoroidów. Tylko jaki w tym sens?

hechter - 2018-10-09, 12:22

Whiteye wrote:
Zamówiłem w przedsprzedaży więc powinienem wcześniej dostać mapy i fragmenty ale nic nie przyszło. Mam nadzieję że wysyłka książki pójdzie im lepiej.

White, dostałeś już książkę?

haram - 2018-10-09, 12:25

hechter wrote:
Whiteye wrote:

Ja już książkę dostałem, wielka jak encyklopedia.

Rudi2 - 2018-10-09, 12:38

Mam i ja. Mapy niestety zostały skopane w drukarni bo podzielono je na pół zamiast dodać rozkładane.
Nefliqus - 2018-10-09, 12:53

ScoobyDoo wrote:
Lary33 wrote:

Podeślij jakis tytuł, to chociaż recenzje na filmwebie sie zobaczy.

Jak kler sam ma sie oczyscić jak 80% z tych co idzie na ksiedza ma juz jakies zaburzenia I deficyty psychiczne. Kto normalny decyduje sie zyc w celibacie (z wyjatkiem kilku procent religijnie nawiedzonych)?

Bobek1971 - 2018-10-09, 19:57

mówicie o książce i mapach Bartosiaka ?
Whiteye - 2018-10-09, 21:10

hechter wrote:
Whiteye wrote:

Dostałem, ale się za nią jeszcze nie zabrałem. Z mapami faktycznie skopali, wiele tracą przez to że nie są rozkładane.

Forever - 2018-10-12, 14:04

ScoobyDoo wrote:
wszystko mi sie podoba, po prostu chcialbym zobaczyć nie film (zaznaczenie nie), a reakcje lewej strony. Czy by także mówili za reżyser ma możliwość fabularnej opowieści..

Co należysz do licznego grona obrońców KK
Co to uważają że ponieważ w filmie jest tylko jeden pozytywny ksiądz to jest to atak na kościół ?
Normalnie ciekawe gdzie byli ci ludzie jak wydano np. Drogówkę

Ps.
A film całkiem fajny tylko jak dla mnie końcówka skopana zapachniało mi w niej gumowymi stworkami z wiedźmina

Lary33 - 2018-10-12, 19:08

A ja uważam, ze było 2 pozytywnych bohaterów/księży. Więckiewicz i Jakubik.
plewan_79 - 2018-10-12, 19:28

Forever wrote:

Co należysz do licznego grona obrońców KK
Co to uważają że ponieważ w filmie jest tylko jeden pozytywny ksiądz to jest to atak na kościół ?
Normalnie ciekawe gdzie byli ci ludzie jak wydano np. Drogówkę

i Ty Forever dałeś się nakręcić? :zalamany:

Bobek1971 - 2018-10-12, 20:36

nakręcić ...wy dostrzegacie tylko nakręcanie ..wielce spokojni i zawsze zrównoważeni :) siedzi sobie na zadupiu i popija dzin z toniciem w necie sprawdza tylko procent na koncie ;)
Lary33 - 2018-10-13, 09:05

Dla mnie oczywistą oczywistością jest , ze KK , bez głębokiej reformy nie istnieje,pomimo ,ze jestem człowiekiem wierzącym.
plewan_79 - 2018-10-13, 20:40

Bobek1971 wrote:
nakręcić ...wy dostrzegacie tylko nakręcanie ..wielce spokojni i zawsze zrównoważeni :)

oj mi też wiele rzeczy podnosi ciśnienie i pewnie wyrzucam z siebie co mi na wątrobie leży od lat ;)

U mnie to np. będzie kradzież i brak szacunku do drugiego człowieka czyli socjalizm. U innych widać kościół czy obrona homoseksualizmu.

Akurat tutaj Scooby rzucił "A" i zaczęło się dodawanie BC i D, a że nawet ostoja spokoju czyli Forever wyrzucił coś z siebie :orany: ;)

bombel79 - 2018-10-13, 22:37

BC i AD, jeśli już :)

PS
W sumie to trochę zabawne, że nawet ateiści liczą lata od urodzeń Pana Jezusa :)

Bobek1971 - 2018-10-14, 09:58

jeśli w ogóle się urodził ;)
Lary33 - 2018-10-14, 15:29

bombel79 wrote:
BC i AD, jeśli już :)

PS
W sumie to trochę zabawne, że nawet ateiści liczą lata od urodzeń Pana Jezusa :)

Bombel, a co w tym zabawnego jak kultura zachodnia europejskia jest oparta na tym kalendarzu. To jak maja liczyc?

ScoobyDoo - 2018-10-14, 17:45

plewan_79 wrote:

Akurat tutaj Scooby rzucił "A" i zaczęło się dodawanie BC i D, a że nawet ostoja spokoju czyli Forever wyrzucił coś z siebie :orany: ;)

Proszę się sojuszniku douczyć, "rzucił L i zaczęło sie G, B i T "

Bobek1971 - 2018-10-14, 18:36

o nie...najpierw było KK [kaka] a że ktoś widzi L tudzież G B lub T. Zaniedbanie jakieś może od pieluszki się wdało....
Forever - 2018-10-15, 12:21

plewan_79 wrote:
Bobek1971 wrote:
nakręcić ...wy dostrzegacie tylko nakręcanie ..wielce spokojni i zawsze zrównoważeni :)

oj mi też wiele rzeczy podnosi ciśnienie i pewnie wyrzucam z siebie co mi na wątrobie leży od lat ;)

U mnie to np. będzie kradzież i brak szacunku do drugiego człowieka czyli socjalizm. U innych widać kościół czy obrona homoseksualizmu.

Ja ostoja spokoju :przestraszony: :szok:
A co do filmu wkurza mnie jak ludzie nagle plują że film jest tendencyjny
To typowe chowanie głowy w piasek i z mojej perspektywy może i dobrze niech ten kościół dalej udaje że nic się nie stało to może w końcu padnie.
Tyle że pytanie czy to co przyjdzie po KK nie będzie gorsze ;-(

Eferalga_500 - 2018-10-15, 14:40

Gdybym był na miejscu obecnje władzy - zleciłbym Smarzowskiemu film pod tytułem Sędziowe lub Prawnicy - opowiadający o tym jak działa system sprawiedliwości w PL.

Tam to dopiero by się działo :rotfl:
Coś czuję, że Kler okazałby się fimlem dla dzieci przy tym.

cule - 2018-10-15, 17:23

Pany, ale zdecydujcie się kogo najpierw należy obsrać w odwecie za Kler. Sędziów czy pedałów? Ja podrzucam jeszcze kandydaturę cyklistów.

Spoiler:

Aha, no i czemu Smarzowski? Niech wam ten filmik nakręci Antoni Krauze albo Pani Stankiewicz. :rotfl: Co, nie jesteście rozsmakowani w ich kunszcie? :rotfl:

dzia - 2018-10-16, 18:41

Dla mnie z socjologiczno-psychologicznego punktu widz.bardzo ciekawym jest obserwować sytuacje(i tu na forum i ogólnie) gdy znam poglądy poszczególnych osób i wiem dokładnie co napiszą na zadany temat-zwłaszcza jeśli temat z cyklu kontrowersyjnych.
Czasem to jest aż niesamowite i zastanawia ile tak naprawdę w człowieku wolnej woli a ile operowania na schematach:(

Bobek1971 - 2018-10-16, 18:56

Wolna wola to abstrakcja polegająca na tym, że wybierasz sobie schematy po które sięgasz, a wyuczone lub zaadoptowane w wyniku procesu uspołeczniania :)
ScoobyDoo - 2018-10-16, 21:10

Każdą grupę można przedstawić w pozytywnym lub negatywnym świetle. Jest to wola autora, co jest logicznym następstwem wolności słowa. Co można znaleźć w grupie LGBT ?, coś się znajdzie, jak poszukacie to i znajdziecie jeśli chcecie, mogę wleić podać gotowe, lecz nawet nie to jest sednem sprawy.

Patrząc po waszych reakcjach (no omen ludzi na poziomie), gdzie zostałem mocno zaatakowany za swój wpis chciałbym zobaczyć reakcje środowisk lewackich (oczywiśćie reakcja nie była podkreślona) to jednak widać wybiórcze traktowanie wolności słowa, co mnie dość smuci (ok, to przesada ale wasza reakcja mnie negatywnie zaskoczyła)

Mocno lewa strona sporu chce mieć pełną wolność słowa i czynów dla siebie, a zabiera tę wolność słowa ludziom o innych poglądach, pod płaszczykiem "mowy nienawiści". A to jest dla mnie hipokryzja pierwszego sortu, obłuda, moralność kalego, której nigdy nie zaakceptuję.

Dla mnie osoby po prawej stronie sporo politczynego, "Kler" jest ambiwalento -pozytywny (słuszałem że jest naprawdę dobrze zrobiony). Natomiast, dla kolegów po lewej stornie (nie wszystkich, larry pozytywnie zaskoczył), mój wpis bardzo was zabolał, odebraliście to jako atak, i tak jak ja rozumiem, nie ma prawo powstać taki film, i jak ja śmiałem coś takiego zaproponować. Faszysta, homofob, do sądu z nim.

Jako że nas uważam (oczywiście są wyjątki), mocno zawyżających średnie ogarnięcie po kazdej stronie sporu polit., to ekstrapolując waszą reakcje np.: na radykalne środwisko GW , to trudno sobie to wyobrazić .
Bobek i haram to osoby dość wyważane jak na nasze przecież miłe (bez ironii) forum, a jednak jak zobaczyły wpis to jednak piana na ustach się pojawiła (może nie piana, ale ciśnie mocno wskoczyło, krew na pewno mocniej zaczęła płynać, piana jest metaforą )

Bobek1971 - 2018-10-16, 22:49

W sumie po częsci napisaleś fajny post :) ale tylko po częsci :)
haram - 2018-10-17, 15:34

Przeceniasz moje zaangażowanie, Scooby. Chciałem, abyś się trochę więcej wysilił, bo odnoszę wrażenie, że to po prostu dla ciebie trudny temat.
Lary33 - 2018-10-17, 18:27

haram wrote:
Przeceniasz moje zaangażowanie, Scooby. Chciałem, abyś się trochę więcej wysilił, bo odnoszę wrażenie, że to po prostu dla ciebie trudny temat.

najlepsze ,ze nawet Scoobi filmu nie widział :)

ScoobyDoo - 2018-10-17, 21:37

haram wrote:

Właśnie temat dla mnie jest w miarę prosty, co opisałem w poprzednim poście, w skrócie mi nie chodzi o grupę (LGBT czy tam geje) tylko o wolność slowa.
Grupę wybrałem taką a nie inną bo chciałem mieć pewność, że wywoła ona kontrowersje po lewej stronie. Ale że wywoła ona znaczne kontrowersje u nas, to aż tego się nie spodziewałem.

Raczej ja odnoszę wrażenie, że to jest temat wrażliwy dla was, co ukazaliście swoją reakcją.

haram - 2018-10-17, 21:45

Podziękuję już za dyskusję, bo robi się jałowa.
Lary33 - 2018-10-18, 08:56

ScoobyDoo wrote:
haram wrote:

Właśnie temat dla mnie jest w miarę prosty, co opisałem w poprzednim poście, w skrócie mi nie chodzi o grupę (LGBT czy tam geje) tylko o wolność slowa.
Grupę wybrałem taką a nie inną bo chciałem mieć pewność, że wywoła ona kontrowersje po lewej stronie. Ale że wywoła ona znaczne kontrowersje u nas, to aż tego się nie spodziewałem.

Raczej ja odnoszę wrażenie, że to jest temat wrażliwy dla was, co ukazaliście swoją reakcją.

Scoobi a ja Cię zapytam , z czystej ciekawości co masz do osób LGBT czy gejów?

ScoobyDoo - 2018-10-18, 09:12

Larry, przeczytaj uwaznie co napisalem, ze zrozumiem.
Lary33 - 2018-10-18, 10:41

ScoobyDoo wrote:
Larry, przeczytaj uwaznie co napisalem, ze zrozumiem.

Ale w którym poście , bo isę juz pogubiłem w tej Twojej retoryce. Napisz po po prostu, najlepiej w pkt , dla lepszego zrozumienia przez ciemny lud lewacki :P

ScoobyDoo - 2018-10-18, 12:59

Plewan wytłumacz prosze.
Nefliqus - 2018-10-18, 13:29

ScoobyDoo wrote:
Każdą grupę można przedstawić w pozytywnym lub negatywnym świetle. Jest to wola autora, co jest logicznym następstwem wolności słowa. Co można znaleźć w grupie LGBT ?, coś się znajdzie, jak poszukacie to i znajdziecie jeśli chcecie, mogę wleić podać gotowe, lecz nawet nie to jest sednem sprawy.

Patrząc po waszych reakcjach (no omen ludzi na poziomie), gdzie zostałem mocno zaatakowany za swój wpis chciałbym zobaczyć reakcje środowisk lewackich (oczywiśćie reakcja nie była podkreślona) to jednak widać wybiórcze traktowanie wolności słowa, co mnie dość smuci (ok, to przesada ale wasza reakcja mnie negatywnie zaskoczyła)

Mocno lewa strona sporu chce mieć pełną wolność słowa i czynów dla siebie, a zabiera tę wolność słowa ludziom o innych poglądach, pod płaszczykiem "mowy nienawiści". A to jest dla mnie hipokryzja pierwszego sortu, obłuda, moralność kalego, której nigdy nie zaakceptuję.

Dla mnie osoby po prawej stronie sporo politczynego, "Kler" jest ambiwalento -pozytywny (słuszałem że jest naprawdę dobrze zrobiony). Natomiast, dla kolegów po lewej stornie (nie wszystkich, larry pozytywnie zaskoczył), mój wpis bardzo was zabolał, odebraliście to jako atak, i tak jak ja rozumiem, nie ma prawo powstać taki film, i jak ja śmiałem coś takiego zaproponować. Faszysta, homofob, do sądu z nim.

Jako że nas uważam (oczywiście są wyjątki), mocno zawyżających średnie ogarnięcie po kazdej stronie sporu polit., to ekstrapolując waszą reakcje np.: na radykalne środwisko GW , to trudno sobie to wyobrazić .
Bobek i haram to osoby dość wyważane jak na nasze przecież miłe (bez ironii) forum, a jednak jak zobaczyły wpis to jednak piana na ustach się pojawiła (może nie piana, ale ciśnie mocno wskoczyło, krew na pewno mocniej zaczęła płynać, piana jest metaforą )

Film po prostu pokazuje jak jest, nie przedstawia czarnej wizji kleru tylko rzeczywistość. Natomiast film o LGBT czy jak to ten skrot brzmi kazdy może sobie nakręcić tylko ze jezeli nie bedzie to pornos to malo kto na to pójdzie w przeciwienstwie do Kleru na ktory walą tłumu spragnione prawdy o KK i chcący zamanifestowac swoj sprzeciw dla obecnej roli KK. LGBT malo kogo tak na naprawde obchodzi bo Ci ludzie w wiekszosci nikomu nic zlego nie robia.

Peter - 2018-10-18, 15:17

Bobek1971 wrote:
Wolna wola to abstrakcja polegająca na tym, że wybierasz sobie schematy po które sięgasz, a wyuczone lub zaadoptowane w wyniku procesu uspołeczniania :)

Przerażająco mocno przypomina to oprogramowanie...

@ ScoobyDoo - to może zaproponuj ekologów ;)

Eferalga_500 - 2018-10-18, 15:57

Nefliqus wrote:

Film po prostu pokazuje jak jest, nie przedstawia czarnej wizji kleru tylko rzeczywistość. Natomiast film o LGBT czy jak to ten skrot brzmi kazdy może sobie nakręcić tylko ze jezeli nie bedzie to pornos to malo kto na to pójdzie w przeciwienstwie do Kleru na ktory walą tłumu spragnione prawdy o KK i chcący zamanifestowac swoj sprzeciw dla obecnej roli KK.

Ja byłe i niczego nie manifestowałem i wiele osób, które znam :)

Lary33 - 2018-10-18, 16:39

Peter wrote:
Bobek1971 wrote:

Przerażająco mocno przypomina to oprogramowanie...

@ ScoobyDoo - to może zaproponuj ekologów ;)

Scoobi mnie nei zrozumiał. Nie chodzi mi o film , tylko ogólnie. Moze tez powiedziećswoje zdanie o ekologach :)

Edycja:

Nie zapomnij o cyklistach :P

hodosek - 2018-11-07, 14:25

dla mnie jest super !