Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

REALPOLITIK III - REALPOLITIK III - Sprawy techniczne

Rihiter - 2015-07-21, 00:47
Post subject: REALPOLITIK III - Sprawy techniczne
Tutaj poruszamy sprawy techniczne.
ScoobyDoo - 2015-07-22, 00:35

Quote:
Drobne zmiany w modzie: (finalna wersja)

2. Mod DyploRP - zmiany względem czystego Civ4: BTS.
2.1 Brak możliwości przekazywania unitów między nacjami.
2.2 Brak misji szpiegowskich: zmiana ustroju i zmiana religii.
2.3 Korporacja węglowa daje 0,8 młotka za każdy surowiec (w oryginale jest 1 młotek za każdy surowiec).
2.4 Projekt Internet, nakład budowy zwiększony o 50%.
2.5 Lotniskowiec (Carrier), ładowność zwiększona do 4 (oryginalnie 3).
2.6 Łódź podwodna (Submarine), +25% do walki z pancernikiem (oryginalnie +0%).
2.7 Zaawansowana łódź podwodna (Attack Submarine), +25% do walki z pancernikiem (oryginalnie +0%).
2.8 Zaawansowany niszczyciel (Stealth Destroyer), widzi łodzie podwodne (oryginalnie nie widzi).
2.9 Atomówki (IBCM i Tactical Nuke), wymagają Fusion, Computers, Laser (oryginalnie Fusian i Rocketry).
2.10 IBCM i Tactical Nuke, koszt budowy zwiększony o 100%.

Punkt 2.8 nie spełniony i nie da się tego zmienic prosto.

Punkt 2.1, czekam na benego (można to zrobic wykorzystują dll dyplo7 ale trzeba kapkę zmienic scenariusz, tzn zwiekszyc liczby nacji (tych nieaktywnych do 48)

oto link (tylko dobrze wypakujcie),
https://www.dropbox.com/s...ticIII.zip?dl=0
porównajcie sobie z baza

ScoobyDoo - 2015-07-23, 00:38

obeszło sie bez kompilacji dll.
Nie ma przekazywywani unitów.

wszysktie punkty prócz 2.8 są spełnione.
Proszę posprawdzać.

https://www.dropbox.com/s...cIIIv2.zip?dl=0

Rihiter - 2015-07-23, 01:21

Dzięki Scooby. Jutro sprawdzę. Dziś już idę w kimono.
Rihiter - 2015-07-23, 19:50

Scooby, Twój lotniskowiec może przenosić ponad 400 milionów myśliwców. Miałeś zrobić Carriera a nie Gwiazdę Śmierci. :P

Reszta wygląda, że jest ok.

ScoobyDoo - 2015-07-23, 20:36

dokladnie chyba 4294967295. Prostu omyłkowo skasowałem liczba 4, i został puste pole.

nowy mod v3
https://www.dropbox.com/s...cIIIv3.zip?dl=0

Lary33 - 2015-07-23, 21:32

Rihiter wrote:
Scooby, Twój lotniskowiec może przenosić ponad 400 milionów myśliwców. Miałeś zrobić Carriera a nie Gwiazdę Śmierci. :P

Reszta wygląda, że jest ok.

Dobre :D

Rookie - 2015-07-24, 16:43

Dlaczego hiszpania nie ma swinek? Chce miec jamon iberico
Lary33 - 2015-07-25, 11:51

Dzia mnie namawia na zagranie Austrią zamiast Trebucha. Jesli to aktualne to wchdze w to. dajcie mi tylko linka do mapy, mniej wiecej o co chodzi i regulamin. dzisiaj sie zapoznam i mzoecei wysyłąc propozycje wymian do mne ( b podobno sa jakies wymiany :D )

Jesli oczywiscie aktualna sprawa

dzia - 2015-07-25, 12:33

Trebuch wczoraj się odezwał na tajnych,ale w technicznym nadal nie zadeklarował gry ;)

Wcześniej,tracąc już nadzieje że z nami zagra, wysłałem pw do kilku graczy których znam jako doświadczonych i solidnych,Lary napewno takim graczem jest.

Mamy jeszcze kilka grywalnych nacji choć to już lvl.pro:
-Skandynawia
-Carska Rosja
-Brazylia
-Kanada
-Australia
-Turcja
-Iran

Proponuje taką sytuacje-jeśli trebuch zadeklaruje że będzie miał czas na gre,a Lary wybierze sobie coś z listy,możemy powiększyć nasze grono do parszywej dwunastki :)

a tutaj wszystkie potrzebne info
http://civilization.org.p...5018abd8#289848

Lary33 - 2015-07-25, 13:16

To jezeli sie zgodzicie to jednak zagram
Rookie - 2015-07-25, 13:25

Spox
Rihiter - 2015-07-25, 14:26

Trebuch się odzywa i gra. Więc A-W są nadal zajęte.

Dochodzenie teraz do gry, kiedy tak w zasadzie się już ona zaczęła - bo faza negocjacji trwa - to sytuacja, która wymaga akceptacji konkretnych graczy. Bo weźcie pod uwagę, że skoro negocjacje trwają to jakieś nacje i gracze je prowadzący mogą mieć już konkretne ustalenia dotyczące np podziału terenu, podziały wpływów, wymiany miast z tym związanych, itp.
Dlatego uważam, że jak Lary zadeklaruje jakąś nację do obstawienia, to gracze blisko tej nacji powinni mieć możliwość veta. Bo podkreślam jeszcze raz - gra już trwa.

Lary33 - 2015-07-25, 14:34

dzisiaj podam.
Rihiter - 2015-07-25, 14:41

Za ~27h chcemy odpalać pierwszą turę. Więc podaj proszę jak najszybciej.
Lary33 - 2015-07-25, 14:53

Brazylia

P.s. Dodajcie mnie do tajnych i negocjujemy :)

Rihiter - 2015-07-25, 15:04

Hiszpania, USA, Anglia, Francja i kto tam jeszcze w okolicy jest... ktoś się sprzeciwia?
Lary33 - 2015-07-25, 15:05

a jak nie to Canada, chociaz brazylia jest fajniejsza. Sama dzungla :D
Cholernik - 2015-07-25, 15:17

Holandia nie ma nic przeciwko
Rihiter - 2015-07-25, 19:18

Nikt aktywnie nie protestuje, więc dla mnie ok. Lary zagra Brazylią. Zaraz dodam kolegę do tajnych.
dzia - 2015-07-25, 21:34

Jeśli ktoś jeszcze by się zastanawiał(a miałem info od jednego gracza)to już jest ostatni moment żeby się załapać :)

Trebuch twiedzi że ma mało czasu i może komuś Austrie przekazać.W scenariuszu również jest miejsce dla tych którzy nie mają możliwości jakoś bardzo się zaangażować,z zastrzeżeniem żeby grali na odpowiednim państwie.

Akurat Austria to jest taka perełka w centrum wydarzeń i obawiam się bez pewnej strategii może zostać zmarnowany fajny potencjał.
Może ktoś z trebuchem chciałby się wymienić,może Lary chciałby się teleportować do oka cyklonu i odstąpić trebuchowi zajęcie przy wycince jungle ;)

trebuch - 2015-07-25, 22:27

jak ktos czeka w kolejce to moge odstapic miejsce. faktycznie z czasem u mnie bez szalu a zapowiada sie wymagajaco. jesli nie to pociagne ten wozek
Rihiter - 2015-07-26, 00:06

Jak chcesz grać A-W to graj. To była jedynie luźna propozycja.
dzia - 2015-07-26, 00:23

Trebuch,nikt cię do ciągnięcia nie zmusza :P

Ja też nie chce żadnej presji wywierać,proponowałem tylko wymiane na nacje tak żeby każdy dostał kawałek do obrobienia na jego możliwości.Szkoda by było jakbyś miał z gry rezygnować bo też nie jest aż tak brutalnie wymagająca,niech każdy ciągnie wózek na swoje możliwości :)

trebuch - 2015-07-26, 15:00

serio, jeśli jest ktoś kto ma wqięcej czasu i jest chętny to go weźcie za mnie na AW. Będzie z pożytkiem dla gry bo ja mogę nie ogarnąć, za dużo w tym scenariuszu kminienia;)
Rihiter - 2015-07-26, 16:06

No to Twoja decyzja. Rozmawiaj z Larym. Może będzie się chciał wymienić. Ale to musicie dograć dziś jeżeli ma wejść w życie.
Lary33 - 2015-07-26, 17:33

Wole brazylie. tez nie mam zbyt duzo czasu i wogole spokojna dzungle. Nie bede chyba wadził nikomu.

P.S.

Bobek chyba wraca w poniedziałek to jak będzie chaiłto mu oddasz.

Lary33 - 2015-07-26, 18:54

Trebuch masz tel do Romanka to przypomnij mu ,ze dzisiaj zaczynamy a on jest pierwszy.
dzia - 2015-07-26, 19:20

Możesz też mu zaproponować wymiane Austria-USA
Uciekł chłop gdzieś na koniec świata a to jest gracz który potrafi się zająć swoją nacją;)

Bobek1971 - 2015-07-26, 22:23

jestem jakby co juz..od jutra gotowy bardziej do gry niz dzis :) co mam brac ?
dzia - 2015-07-26, 22:37

koka hera hasz lsd :P

a serio jeśli mogę coś zaproponować to austrie dla bobka a dla trebucha skandynawie-ostatnie europejskie państwo-na uboczu,można się spokojnie rozwijać nie poświęcając wiele czasu a samo państwo nie jest takie najgorsze-w punktach wyżej niż japonia czy chiny

Bobek1971 - 2015-07-27, 22:56

civstats Rihi dodaj "w pigułce" jak juz jest
Rookie - 2015-07-28, 08:24

Panowie, z braku czasu musze oddac Hiszpanie, czy ktos sie czuje na silach? Pisalem do Cheosa ale bez odzewu.
Lary33 - 2015-07-28, 08:41

No to chyba gra umrze śmiercią naturalną jak widze :(
Rihiter - 2015-07-28, 16:06

Lary jak zwykle pesymista. ;)
Ktoś chętnie zagra. Nie martw się.

toyotom - 2015-07-28, 16:24

Bobek1971 wrote:
jestem jakby co juz..od jutra gotowy bardziej do gry niz dzis :) co mam brac ?

GRasz Włochami,Ja miałem grać ,ale od 1 sierpnia urlop bez neta,hurra :rotfl:

Rihiter - 2015-07-28, 18:06

Przypominam, że Hiszpania się zwolniła.
Lary33 - 2015-07-29, 00:00

Gdzieś sa nr telefów?
jarek17777 - 2015-07-29, 00:07

Dodajcie Bobka do tajnych w takim razie
Raptorous - 2015-07-29, 07:22

Widać z Civstat że Revo tury nie zakończył
Revo - 2015-07-29, 07:42

W takim razie jest jakiś błąd ja turę zrobiłem

Rihiter - 2015-07-29, 09:53

A wcisnąłeś "End of Turn"?
dzia - 2015-07-29, 10:39

Ja swoją będe mógł zrobić po 22.00 dopiero
jarek17777 - 2015-07-29, 10:45

Dzia jestem po Tobie tak ?
Rihiter - 2015-07-29, 10:51

W "pigułce" jest kolejność graczy napisana (w 2-gim poście). Jarek grasz po Trebuchu, więc jak Trebuch zrobił turę i dał EoT to teraz jest właśnie Twoja kolej.

Jak widać CivStats niestety bardzo kiepsko pokazuje tą kolejność w trybie bez symultanicznych ruchów.

Lary33 - 2015-07-29, 13:37

ale Trebuch gra czy nei gra w koncu?
dzia - 2015-07-30, 00:19

Ja mam jeszcze pyt.odnośnie wymian surowców między graczami.Rozumiem że jest dozwolone 1:1 lub 1:1+złoto,nie ma darowizn
Rihiter - 2015-07-30, 01:09

Nie ma darowizn.
Lary33 - 2015-07-30, 15:20

Ja po Bobku, czy jednak gra Rookie lub ktos inny?
Lary33 - 2015-07-31, 00:05

Czy wy tez tak macie ze wchodzicie i nei macie przycisku end turn? tylko tak jakbyscie jzu ture zrobili?

ja end turn nie wciasnalem a nei moge zrobic zadnego ruchu jednostkami. Tak powinno byc?

Rihiter - 2015-07-31, 00:19

Tak jest jak nie jest Twoja tura na robienie ruchu.
Można się lognąć ale niczym nie można się ruszyć.

Lary33 - 2015-07-31, 00:20

rzeceiz TT zrobiłture. Co za burdel
A wszystko przez Hiszpanie. Trzeba na nia wejsc i zroib AI .

Proponuje aby kazdy tu pisał jak zrobi ture i czyja jest następna .

P.S> Dobra to wychodze i czeka mna swoja ture. tylko neich mnie ktos poinformuje .

e: czyli trzeba zrobic hiszpanie jako AI a potem neich zrobi ten co jest po hiszpanii?

e2 czyli ja :D

Lary33 - 2015-07-31, 00:23

Rihiter wrote:
Tak jest jak nie jest Twoja tura na robienie ruchu.
Można się lognąć ale niczym nie można się ruszyć.

To powiedz mi Rihiter , czyja jest teraz tura ?

e: Dobra ide spac. Albo Niech ktos przejmie hiszpanie albo wejdz na nia Riczi i przekaż AI, wtedy rano zrobię turę.

Rihiter - 2015-07-31, 00:37

Proponuję abyś Ty zagrał Hiszpanią zamiast Brazylią.
Brazylia to nacja marginalna, a Hiszpania jest w tej grze nacją ważną. Brazylię będziesz mógł sobie akurat Hiszpanią zaraz podbić więc będzie Twoja tak czy siak. ;)

A Brazylia by poszła pod AI. Tak jak pierwotnie miało być.

Tylko jeszcze rozważamy czy cofkę zrobić tak by Dzia mógł zrobić swoją turę normalnie.

Raptorous - 2015-07-31, 07:08

To jaka sytuacja...Mogę robić turę dzisiaj. Proponuje żeby w technicznym robić wpisy..
Lary33 - 2015-07-31, 07:47

Rihiter wrote:
Brazylia to nacja marginalna, a Hiszpania jest w tej grze nacją ważną. Brazylię będziesz mógł sobie akurat Hiszpanią zaraz podbić więc będzie Twoja tak czy siak. ;)

Tylko jeszcze rozważamy czy cofkę zrobić tak by Dzia mógł zrobić swoją turę normalnie.

Mogę zagrc ta Hiszpania , chociaz wogle nei obczajałem

robimy tącofke do dzia?

P.S Jeśli mam przejąc tą zakichaną Hiszpanię, to trzeba faktycznie zrobic cofkę, bo USa powysyłałęm propozycje różnego rodzaju.

Rihiter - 2015-07-31, 10:32

Ok, załatwiam co trzeba z Haramem (cofkę).
Raptorous - 2015-07-31, 10:36

Lary33 wrote:
Rihiter wrote:

Mogę zagrc ta Hiszpania , chociaz wogle nei obczajałem

robimy tącofke do dzia?

P.S Jeśli mam przejąc tą zakichaną Hiszpanię, to trzeba faktycznie zrobic cofkę, bo USa powysyłałęm propozycje różnego rodzaju.

Larry zawsze USA może nie przyjąć Twoich różnych propozycji :D

Lary33 - 2015-07-31, 13:20

Moze nei przyjąc , ale zy to dobrze by było w relacjach USA - Brazylia

e: Czy ktos mozę (Rihiter) opanować ten burdel?

Konkretne decyzje dt:

1. cofka
2. Nacja Hiszpania - LAry
3. Nacja Brazylia - AI.

Prosze aby ktosto próbowął opanować.

Lary33 - 2015-07-31, 19:03

cos było robione. Czy była juz cofka i dzia moze robić turę?

Dzizyz co za organizacja :mur:

wnuczus - 2015-07-31, 20:16

Zamiast do przodu to do tyłu wow
jarek17777 - 2015-07-31, 20:28

Jeśli dalej mają dziać się jakieś dziwne cyrki typu zmiana nacja po starcie, dołączanie nowych graczy itd to ja sobie odpuszczę.
Nie wiadomo co z Włochami chociaż gierka już w ruchu.

Jeśli mają się dziać takie rzeczy to najlepiej zacząć wszystko od nowa bo i tak nawet jednej tury nie przeszliśmy.

Lary33 - 2015-07-31, 20:39

Jarek ja moge grac Brazylia , bardzo chętnie. wtedy Hiszpania będzie AI , To Organizator mnie poprosiło zmainę. ,a le widzę ,ze organizacja jest na poziomie przedszkola. albo złobka.

Była chyba cofka ( jakies ruchy w civstats) , ale nikt łąskawie tutaj nei skrobnał. Mnie tez to powoli wkurza. Wiec niech to organizator zabawy wszystko uporządkuje i daje jakies info , albo nie ma sensu sie w to bawic.

Kolejna sprawa prosba aby kazdy kto zrobiłturę skrobnałw w ątku technicnzym ,ze turę zrobił ( abstrachyje ze było by miło gdyby , wysłął sesemsa do następnego)

Bobek1971 - 2015-07-31, 21:57

TT grał Włochami tak..zatem ja od jutra przejmuje nacje ..ale wezcie wpisujcie kogo tura nastepnego kto przed TT ma turkę niech wysyła do mnie smsa lub strzałkę ja będę odsyłał nastepnemu w kolejności...kto to?
nr tele na PW

dzia - 2015-07-31, 21:59

Rihiter jest takim samym graczem jak wszyscy,a że zajął się organizacją to tylko dzięki temu gra mogła zaistnieć.Więc zamiast narzekać może Lary zaproponuj sam jakieś usprawnienia :P

Quote:
Jeśli mają się dziać takie rzeczy to najlepiej zacząć wszystko od nowa bo i tak nawet jednej tury nie przeszliśmy.

Też mi się wydaje że lepiej zacząć jeszcze raz już z określonym na 100%składem

jarek17777 - 2015-07-31, 23:15

Ja już wcześniej napisałem, że Rihiter ładnie wszystko i to bardzo szybko zorganizował ale nagle gdy gra już wystartowała większe zmiany i inne sprawy budzą mój niesmak.

Bobek za TT i tyle, reszta niech pozostanie bez zmian. Sądzę, że więcej nam graczy nie potrzeba.

Rihiter - 2015-07-31, 23:30

Wykańczam mieszkanie od kilku dni czasu mało. A Wy zamiast pomóc to narzekacie. W takim razie koniec mr nice guy i będą rządy twardej ręki.

Była cofka. Tura jest u Dzia (chyba że już zrobil). Ale nic nie napisał wiec pewnie nie. Więc zrób w koncu bo SMS juz dawno Ci pisałem. A jak zrobisz to wpis tutaj i info do Bobka.

Gramy!

dzia - 2015-07-31, 23:58

a skąd miałem wiedzieć że jest u mnie?SMSa żadnego nie dostałem,zaktualizuj sobie tel :P

w taki razie uwaga,wchodze!

JESTEM W GRZE I NIE MOGĘ RUSZYĆ ŻADNYM UNITEM

Tam gdzie powinny być komendy dla jednostek nic nie ma
Waiting for others civ jakbym już zrobił ture,może komp uważa że teraz nie moja kolej:/

Lary33 - 2015-08-01, 00:25

dzia wrote:
Rihiter jest takim samym graczem jak wszyscy,a że zajął się organizacją to tylko dzięki temu gra mogła zaistnieć.Więc zamiast narzekać może Lary zaproponuj sam jakieś usprawnienia :P

Quote:

Też mi się wydaje że lepiej zacząć jeszcze raz już z określonym na 100%składem

Po pierwsze napisałęm i prosiłęm o info kazdego który zrobiłaby wpisał. Dodatkwo, gra zostąła postawiona powtónie i nie było żadnego info, sam na to narzekałeś. ile mam masz ci los pisać ,ze jest burdel. Jesli nikt tego nie ogarnie to nei ma sensu zaczynać ,czy to tak trudno zrozumieć.

Na koneic moje pytanie ( tylko nei wiem do kogo bo Rihiter to tylk ogracz podobno). Kim mam do Cholery gracBrazylią czy Hiszpania!!!?!?!?!?!?!?!?!?!? ! Obydwie nacje są ustawione na graczy human, a chetnych na nacje tylko 1 - JA!! Wiec jedna nacje trzeba bedzie zrobić retire. Kto to zrobi??? Gracz Rihiter czy moze Admin Scoobi?? ? I jeszcze raz kim ma mgrac?

Lary33 - 2015-08-01, 00:27

dzia wrote:
a skąd miałem wiedzieć że jest u mnie?SMSa żadnego nie dostałem,zaktualizuj sobie tel :P

w taki razie uwaga,wchodze!

JESTEM W GRZE I NIE MOGĘ RUSZYĆ ŻADNYM UNITEM

Tam gdzie powinny być komendy dla jednostek nic nie ma
Waiting for others civ jakbym już zrobił ture,może komp uważa że teraz nie moja kolej:/

Bo to nie twoja tura buhahahahahahahah hhahah :rotfl2:

Rihiter - 2015-08-01, 02:13

Przychodzisz Lary na gotowe i marudzisz. Zaczynasz mnie trochę już wkur*iać. Więc skończ.

Grasz Brazylią. Hiszpania idzie pod AI. Ostateczna decyzja.
Widać Cheos stawiając grę wczytał zapis z końcówki mojej tury, a nie z początku tury Dzia. Tura już poszła dalej i teraz jest u Dzia.

DZIA TWOJA TURA - GRAJ.
Po Dzia jedzie Bobek.

Lary33 - 2015-08-01, 10:26

Na gotowe??? Hmmm. No oczywiscie , jak pozostali. Nie prosiłęm sie do tej gry. dzia mnei bardzo namawiał bo cos tam.... . Opierałem sie długo , ale sie w końcu zodizłęm. To ,ze wytykam błędy i proszę aby ktosto ogarna bo pogramy ( jeśł iwogóle) ze 3 tygodnie i gra sie rozyspie, to według Ciebie marudzenie?? Rozumeim ,ze dlaciebie jest wszystko perfekt i takie były zamierzenia i wszystko jest zgodne z planem ;)

Przyjąłem do wiadomosci Brazylie, Francja sie cieszy ;) :P

Rihiter - 2015-08-01, 11:31

Twój żartobliwie-kpiący ton jest denerwujący. Takich leszczy, którzy zaczynają kpić i siać defetyzm przy każdym mniejszym czy większym potknięciu jest na pęczki. Ludzi, którzy działają i coś robią (szczególnie dla innych) za to jest bardzo niewielu. Skoro się już wpisałeś swoim zachowaniem w tą pierwszą grupę to użyj wyobraźni, pomyśl do czego prowadzi takie zachowanie i je zakończ. A jak nie jesteś w stanie przetrwać dnia bez dziennej dawki głupich przycinków to żonie "wytykaj błędy" jak gotuje. Szybko wagę zrzucisz.

Gry się sypią nie przez napotkane problemy, bo te zawsze są i po prostu trzeba sobie z nimi poradzić. Gry się sypią przez takich defetystów i marudy, którzy potęgują wszystko co negatywne, a nigdy nie potrafią docenić pozytywów.

Lary33 - 2015-08-01, 12:44

To teraz bez żartów drogi kolego. Zaproponowałes grę i bardzo fajnie . A potem położyłeś lagę na to , rozumiem, twoje tłumaczenie ,ze zyceie realne w ostatnich dniach , nie dawał oci szansy zajac sie rozwiązywaniem problemów na 100% , ale primo, trzeba było nie proponować gry innym , gdy sam nie masz czasu, a secundo, trzeba było kogoś poprosić ,ze przez te dni w których nie masz czasu , aby Ci pomógł w ogarnięciu tego wszystkiego. Chcąc nie chcąc jesteś organizatorem tej gry i jak za coś się zabierasz to zrób to jak należy . Bylejakości na co dzień mamy bardzo dużo, nawet za dużo a parafrazujac Twoje słowa , to ty sie wpisujesz w nurt tej własnie naszej polskiej byle jakaosci.

Prosiłem wielokrotnie aby ktoś to ogarnąć , to nie jest krytyka, tylko prośba o naprawianie syfu. Wystarczy cokolwiek napisać ułożyć, uporządkować. A ty teraz próbujesz wybielić całą tą sytuację moim kosztem. Jak ito LAry zły , bo nic sam nie zorganizuje , a po drugie czepia się fantastycznie zorganizowanej i prowadzonej rozgrywki. Tak to była kpina.

Sam dobrze wiesz, ze tego typu gry same się nie poprowadzą. Musi być ktoś kto będzie nad tym czuwał. Scoobi został adminem ( z tego co zrozumiałem) , ale jaka jest jego rola to nie wiem.

Może dlatego wytykam błędy i proszę aby ktoś sie tym zajął , gdyż jak coś robię to daje z siebie wszystko i angażuje się na 100% , a wkurza mnie jak inni kładą na to lagę. Pomysł gry bardzo fajny, ale organizacja od pewnego momentu marniutka.

Reasumując jeśli ci moja osoba przeszkadza w tym Twoim fantastycznym "projekcie" ( strasznie nie lubię tego słowa) , to proszę piśnij słówko, gra się dopiero zaczyna i mogę spokojnie zrezygnować.

Na koniec drogi kolego osobiste podjazdy do mojej skromnej osoby sobie odpuść. Tak prośba.

Lary33 - 2015-08-01, 12:55

Sprawa techniczna!!!

Riczi wejdziesz na nacje Hiszpańską jak będzie tura Hiszpanii ( po Bobku) i przekażesz ją AI, czy ja mam wejść i to zrobić?

Rihiter - 2015-08-01, 12:59

Trudno określić jako braki w organizacji takie zdarzenia jak Rookie, który rezygnuje, bo jednak stwierdza, że nie ma czasu na nową grę, czy Dzia wciskający przez przypadek EoT. Czy też sezon ogórkowy i fakt, że raz po raz ktoś jest na urlopie. Ale dla miszcza organizacji Larego to są karygodne niedociągnięcia, bo on daje z siebie zawsze 100%. Szczególnie w marudzeniu. Tu dajesz nawet 200%.

Nie musisz rezygnować. Jako organizator tej gry, co tak solennie podkreślasz, usuwam Cię z niej. Brazylią zagra AI. Dla scenariusza żadna strata.
I proszę. Ile problemów się rozwiązuje. Jest nas mniej, tury będą szybciej działać.

Dziękujemy Lary i powodzenia w innych, być może przez Ciebie perfekcyjnie zorganizowanych grach.

wnuczus - 2015-08-01, 13:11

Rihi wyluzuj trochę bez wyrzucania, to doprowadzi do reakcji łańcuchowej.

Wszystko będzie dobrze, ale jeśli teraz puszczą nam nerwy to możemy zwijać się z serwera.

Lary marudzi ale to maruda, nikt nie jest tu w sumie winny.

Proszę... nie kłóćmy się.

dzia - 2015-08-01, 13:13

Jak dzieci :P

Do tej pory żadnego burdelu ja nie zauważyłem,ale teraz właśnie obaj robicie zamieszanie

Tura zrobiona,ale SMS do bobka nie wysyłam bo nie podał numeru,chyba wogóle nie jest dodany do tajnych

Lary33 - 2015-08-01, 13:16

Rihiter wrote:
Trudno określić jako braki w organizacji takie zdarzenia jak Rookie, który rezygnuje, bo jednak stwierdza, że nie ma czasu na nową grę, czy Dzia wciskający przez przypadek EoT. Czy też sezon ogórkowy i fakt, że raz po raz ktoś jest na urlopie. Ale dla miszcza organizacji Larego to są karygodne niedociągnięcia, bo on daje z siebie zawsze 100%. Szczególnie w marudzeniu. Tu dajesz nawet 200%.

Nie musisz rezygnować. Jako organizator tej gry, co tak solennie podkreślasz, usuwam Cię z niej. Brazylią zagra AI. Dla scenariusza żadna strata.
I proszę. Ile problemów się rozwiązuje. Jest nas mniej, tury będą szybciej działać.

Dziękujemy Lary i powodzenia w innych, być może przez Ciebie perfekcyjnie zorganizowanych grach.

:padam: jesteś miszcz nad miszcze :rotfl2: Powodzenia dla wszystkich

Revo - 2015-08-01, 13:18

Tego już za wiele, burdel do tego wyrzucania graczy, ja się wypisuje i jeśli w Dyplo jest podobnie nic tu pomnie.
Lary33 - 2015-08-01, 13:24

Nie Revo, w dyplo jest inaczej . Mógłbym zacohwać sie jak Rihiter i poprosić z jakiego paragrafu wyrzucony zostałęm , bo w regulaminie nie ma takiego pkt, za który mnie można by było wyrzucić. Mógł mnie poprosić o rezygnację ale nie wyrzucać :P

A po drugie przeceiz Rihiter nie jest adminem :rotfl2:

Organizacja dyplo jest na bardzo wysokim poziomie ( najczęściej) bo jest to "projekt" poważny.

Bobek1971 - 2015-08-01, 14:14

wysłałem telefon do dzia ide robic turkę...
Bobek1971 - 2015-08-01, 14:36

zrobione ...Rookie podaj mi na pw swoj numer bo terac chyba twoja kolej. Wlochy wykonaly swoje ruchy :)
Rihiter - 2015-08-01, 18:30

Narzekałeś Lary na organizację, zależało Ci aby ktoś ten "burdel" ogarnął, to masz organizację. Jako organizator miałem 2 problemy:
- utrudniony dostęp do serwera, bo Haram ma niewiele czasu, Bodek na urlopie.
- Twoje głupie pierd****** o niczym, narzekanie, totalny brak konstruktywnego podejścia, a wręcz odwrotnie; sianie defetyzmu.
Więc jako organizator te dwa problemu rozwiązuję, tak aby między innymi Ciebie - piewcę sprawnej organizacji - zadowolić:
- Cheos również ma od Harama hasła do serwera więc z nim załatwiłem cofkę i postawienie gry tak by Dzia mógł zrobić ruchy,
- usunąłem gracza, który więcej przeszkadzał niż wnosił do rozgrywki (bo Brazylia to nacja drugorzędna i dołączyłeś na sam koniec, jak już wystartowaliśmy) i jedyne co od tej pory robisz to wywieranie ciśnienia + zakłócanie spokoju.

Na własne życzenie Lary.
My tu sobie mieliśmy grać na lajcie i bez spinek. Idzie wolno pierwsza tura? Trudno. Zanim wszystko się poukłada tak widać ma być. Dyplo10, które w porównaniu z naszą kiepawą grą jest zdaniem Larego tak poważnym "projektem" startowało 2 miesiące, a po drodze zaliczyliśmy trzykrotnie powtarzany start (7 tur!). Bo nie wszystko da się od razu super zrobić. Czasem uczymy się na błędach i dopiero jest dobrze.

Teraz, jak sprawy zostały uporządkowane wracamy do planowanego od początku lajtowego charakteru gry. Gramy przypominam w scenariusz, gramy dla klimatu, dla relaksu. Nie gramy o złote gacie ani tytuł mistrza, bo i na scenariuszu gdzie jest tak nierówno na początku o graniu o tytuły czy zaszczyty mowy być nie może.
Grę zorganizowałem samodzielnie, co najwyżej z pomocą przychylnych osób, które poprosiłem o pomoc przy tym czy tamtym (np zrobienie moda, czy postawienie pitbossa na serwerze. Grę utworzyłem aby móc się w gronie innych lubiących zabawę graczy rozerwać, a nie po to żeby wysłuchiwać upierdliwego zrzędzenia - szczególnie kogoś, kto nie robi nic.

Żadnych innych zmian personalnych nie przewiduję. Obecna sytuacja jest wyjątkowa i wynika wprost z postawy Larego. Kto nie widział w jego postawie problemu... cóż, nic na to nie poradzę. Może jak kiedyś sami coś zorganizujecie, a później wpadnie ktoś i zacznie to sabotować od środka to wtedy zrozumiecie.

Do Revo - zapewniam Cię, że to jest sytuacja wyjątkowa i związana jedynie z usprawnieniem organizacji. Usuwanie kogokolwiek nie jest moją intencją ani nie sprawia mi to żadnej przyjemności. Ale czasem trzeba - smutny obowiązek organizatora. Przemyśl swoją decyzję i proszę o szybkie przekazanie nam czy kontynuujesz zabawę z nami czy kogoś mam zapraszać szybko na zastępstwo.

Lary33 - 2015-08-01, 18:45

:padam: Tylko tyle Rihiter.

Prośby o informacje i ogarnięcie sprawy , bo nic nikt nie wie, uważasz za przewinę, to muszę ci powiedzieć, ze kolejny raz potwierdzasz to co wie większość użytkowników tutaj ( "nawet dziadek wie, choć zapomina" ;) ) ze jesteś niestety człowiekiem słabego charakteru (co szczególnie dało się poznać po alkoholu ;) ). Pozwoliłem sobie na osobistą wycieczkę abyś nie robił ze mnie diabla wcielonego .

Revo graj chłopie, chwast został wyrwany ;) , teraz wszystko pójdzie jak należy . Graj, graj i nie wrzucaj nas wszystkich tutaj do jednego worka. Worka z napisem Rihiter ;)

Rihiter - 2015-08-01, 18:54

Skoro zostają Ci jako argumenty jedynie jakieś głupie wycieczki do akcji sprzed paru lat ze zlotu po alkoholu to już musi być z tobą rzeczywiście bardzo słabo.
Z kolei jak głupie docinki w roszczeniowym tonie traktujesz jako "prośby o informację i ogarnięcie sprawy" to również bardzo ciekawie. Tak dalej.

Co wie lub myśli "większość" to już zostaw tej większości. O mnie się nie martw, ja sobie radę dam. Martw się o siebie i o to co myślą o Tobie. Powodzenia. Gdzie indziej.

jarek17777 - 2015-08-01, 19:00

Revo graj, kończmy ten cyrk i jedziemy.
Lary33 - 2015-08-01, 19:01

Nie odniosłem sie do Twoich pseudo argumentów bo uznałem ze są od czapy. Dla Ciebie lajt to olewanie , dla mnie zupełnie cos innego.

Ale to jest tka jak w PBEMach , gdzie grasz "lajtowo" , jak nei idzie to porzucasz nacje lub robisz turke raz na 3 dni psując innym zabawę.

ok. kończę., nie musisz odpowiadać.

E: ja w tej sprawie nei ma msobie nic do zarzucenia . Czasami zdarza mi sie przegiąć, jak w ostatnim PBEMie do Jarka , gdzie mam wyrzuty sumienia , ale tym razem nic a nic. Spać będe spokojnie.

Rihiter - 2015-08-01, 19:10

Zorganizuj coś może. Zobaczymy jak wyjdzie.

Z Bogiem.

wnuczus - 2015-08-01, 19:14

Czy nie możemy po prostu grać? może to ostatni taki pbem na kaccu w Civ4, i tak ma o nas świadczyć jako kłótniarzy ? chyba nawet nie ma takiego słowa. Bez UK będzie ciężko,

Lary co jednej sprawy się zgadzam z Richim wypominanie komuś czegoś po alkoholu to jest cios poniżej pasa

Rihiter - 2015-08-01, 19:15

Zrobiłem nową bazę telefonów z aktualną kolejnością graczy. Bobek - dodaj proszę swój nr do bazy. Z góry dzięki.
Rihiter - 2015-08-01, 19:18

wnuczus wrote:
Czy nie możemy po prostu grać? może to ostatni taki pbem na kaccu w Civ4, i tak ma o nas świadczyć jako kłótniarzy ? chyba nawet nie ma takiego słowa. Bez UK będzie ciężko,

Lary co jednej sprawy się zgadzam z Richim wypominanie komuś czegoś po alkoholu to jest cios poniżej pasa

Spoko Wnuczek. Akurat to mi najmniej przeszkadza. A poziom argumentów świadczy o argumentującym. Także nic się nie martw, takie ciosy "poniżej pasa" zniosę. ;)

Co do "po prostu grać" to właśnie to zaczynamy. Gra jedzie dalej i nie przewiduję już żadnych zakłóceń po za technicznymi, które jak wiadomo są nieuniknione i niezależne od nikogo.

Lary33 - 2015-08-01, 19:42

Wnuczuś, ja mam inny pogląd na ten temat. po alkoholu poznaje sie prawdziwy charakter człowieka. Puszczają hamulce i wtedy widać kto jest kto. czy ktoś jest szujką ( rihiter :rotfl2) czy nie, czy jest agresywny czy spokojny. Czy cham , czy człowiekiem kulturalnym itd. Narzeczeni powinni zrobić sobie takie testy "alkoholowe" przed ślubem , aby zobaczyć z kim tak naprawdę ma sie do czynienia. :P

P.S Wnuczus rozumiem ,ze z resztą argumentów z Rihiterem się nie zgadzasz :P

Raptorous - 2015-08-01, 19:46

Mam pytanie wszelkie pakty pokojowe miały być zawarte dopiero w 4 turze..a widzę że Chiny zawarły pokój z Austro Węgrami. Ja mogłem zawrzeć pokój z Niemcami a mam wojnę.

Tura u Cholernika

jarek17777 - 2015-08-01, 20:23

Chodzi o terytorialne czyli zmiana miast
Raptorous - 2015-08-01, 20:36

Sam pokoj bez zmian miast
jarek17777 - 2015-08-01, 21:17

Jedynie przy handlu miastami 3 tury karencji
Rihiter - 2015-08-01, 22:56

Dokładnie. Pakty pokojowe mogą być zawierane w każdej chwili. Pamiętajcie jednak, że nie można dawać Paktu Pokojowego (Peace Treaty), tylko Case Fire można dawać.
Rihiter - 2015-08-01, 22:59

Lary33 wrote:
Wnuczuś, ja mam inny pogląd na ten temat. po alkoholu poznaje sie prawdziwy charakter człowieka. Puszczają hamulce i wtedy widać kto jest kto. czy ktoś jest szujką ( rihiter :rotfl2) czy nie, czy jest agresywny czy spokojny. Czy cham , czy człowiekiem kulturalnym itd. Narzeczeni powinni zrobić sobie takie testy "alkoholowe" przed ślubem , aby zobaczyć z kim tak naprawdę ma sie do czynienia. :P

P.S Wnuczus rozumiem ,ze z resztą argumentów z Rihiterem się nie zgadzasz :P

Ja tam wolę oceniać ludzi po tym jacy są na co dzień... tygodniami, miesiącami, latami... a nie po tym co ktoś raz po piciu odstawił. Gdybym tak ludzi oceniał to po studiach na AGH musiał bym z każdym kontakty zerwać, książkę adresową spalić, a popiół posypać solą. :P

Idź już Lary spamuj gdzie indziej.

Lary33 - 2015-08-01, 23:05

To z Forum mnei też wyrzucasz ?? :przestraszony: :szok:
Rihiter - 2015-08-02, 00:17

Po prostu zaśmiecasz nam wątek techniczny. Nawet uczestnicy danej rozgrywki nie powinni zaśmiecać wątku technicznego. A Ty skoro już nie jesteś uczestnikiem tej gry to tym bardziej możesz sobie znaleźć inne miejsce na swoje hejtowanie. Może jakiś temat służący wolnej dyskusji na dowolny temat. A to podkreślam jeszcze raz jest wątek techniczny. Takie trudne słowo ale po uczestnictwie w tylu edycjach dyplo powinieneś znać jego znaczenie. Jak nie zakończysz zaśmiecania wątku technicznego to po prostu zacznę usuwać Twoje wpisy z tego tematu.
jarek17777 - 2015-08-02, 14:58

Ktoś już zrobił turę ?!
Bobek1971 - 2015-08-02, 15:24

no własnie to samio chciałem zapytać ..kto robi teraz turkę...wpisujcie tutaj to bedzie łatwiej ogarnac czas kiedy nastepnym wyjdzie :)
Rihiter - 2015-08-02, 17:41

Lary33 wrote:
uważajcie zadawanie niewygodnych pytań, może powodować niemiłe skutki :P

Dementuję; pytania można zadawać. Nawet jest to wskazane.
Ale jest kategoryczny zakaz bycia idiotą. Za to rzeczywiście są konsekwencje. Sami widzieliście.

Co do tury:
Raptorus zrobił. Cholernik zrobi dziś wieczór. Weekend spędzał gdzieś w plenerze. No niestety - wakacje, weekend. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Rihiter - 2015-08-02, 18:38

Przypominam, że to wątek techniczny toczącej się gry. Dlatego wykasowałem wpisy nie na temat oraz będę kasował następne pojawiające się.
Cholernik - 2015-08-02, 19:28

Poszła turka, Romanek sms dostał. U mnie nad morzem piękna pogoda (w końcu) także bez sensu siedzieć w weekend w domu :P
ScoobyDoo - 2015-08-03, 21:41

Co do adminowia. To ja powiedziałem organizotorowi, że ja gry ni będę mógl adminować bo nie mam czasu na nią. Regulamin jest taki, że można się wymieniać miastami, przekazywać surowce (np do korpów) za powiedz 10 golda na turę (naprawdę na bogato, można przecięz a 3 golda aby całkowicie popeliny nie było).
Gra jest dodatkowo mocno zaawansowana i stwarza ogromnie wiele możliwości, aby to ogarnąć to naprawdę trzeba byłoby naprawdę bardzo dużo czasu.

Więc po prostu nie będę oceniał np czy dane umowy sa ok.

Zresztą uznaję że tutaj państwa są tak zróżnicowane (np USA vs Japonia), że nie ma mowy o sprawiedliwości i gracze będą sie musieli ciekawie ugadywać.

W tym scenariuszu na pewno, gra jest całkowicie inna i bardzo ciekawa, a nie tylko axe, charioty, katapy slonie i dla wybranych rycki.
Tutaj chyba kazdy ma piechotę, artylerie, kolej, samoloty, destry, blisko czołgi.
Można sie naprawdę świetnie pobawić.

Lary33 - 2015-08-03, 21:51

To prawda Scoobi można się fajnie pobawić.
Rihiter - 2015-08-03, 22:55

Zgadza się Scooby - scenariusz jest zaawansowany. Ale jak już mówiłem idea jest taka, że gracze pilnują się sami. Regulamin tak w zasadzie pozwala na wszystko byle by było jawne. Czyli to co ewentualnie może być łamaniem regulaminu to jakieś pokątne dile, nie upublicznione (co nie wiem czemu miało by służyć, skoro praktycznie wszystko wolno...). Ale jak już napisałem gracze pilnują się sami. Czyli dopóki ktoś nie zauważy nieprawidłowości to dla Admina-Arbitra (właściwsze jest to drugie określenie) nie ma zajęcia. Dopiero jeżeli ktoś zauważy nieprawidłowości to może do Arbitra zgłosić, a ten po prostu egzekwuje regulamin - czy to ucina jakieś działanie, czy nakłada karę, czy coś innego. Sądzę jednak, że Arbiter prawie nie będzie miał zajęcia.

Kwestie techniczne i organizacyjne, wszystkie nie związane z przebiegiem samej gry, spoczywają na mnie - więc w pewnym sensie Adminuje (technicznie). Ale Arbitrem już być nie mogę, bo sam gram. Stąd potrzebna osoba z poza gry. Więc Scooby... ;) nie pękaj. Przyjmij ciepłą posadkę nic nie robienia i wylajtuj. :)

Bobek1971 - 2015-08-03, 23:36

czy Revo wie ze ma turę czy może zrezygnował po ostatniej sprzeczce bo tak to trzeba oddac AI lub komus sprezentowac nację ;)
Lary33 - 2015-08-03, 23:37

Bobek1971 wrote:
czy Revo wie ze ma turę czy może zrezygnował po ostatniej sprzeczce bo tak to trzeba oddac AI lub komus sprezentowac nację ;)

Bobek wiecej lajtu ;) Na pewno zaraz organizator ogarnie temat :P

Revo - 2015-08-04, 00:09

tura poszla dalej
ScoobyDoo - 2015-08-04, 00:25

Ja od 11 do 26 będę mial baaardzo ograniczony dostęp do netu.
Na pewno nie będę przeglądał savów z real poltiyk.
Na szczeście maskowania nie bedzie (a walk będzie dużo) bo gra wykonywana jest na serwerze, wszelkie zażalenia do randomu.

Co do handlu, to jest dowoloność, wy ocenicie i będziecie sie sami kontrolować, wszelkie umowy z przekazywaniem miast są jawne.
Jest to eskperymencik czy dacie radę grać normalnie z "duchem gry", tak bez admina.

Jak wrócę, to będę mógł coś sprawdzić , z rzeczy jednoznacznych np:
- teleport
- przekazywanie miast w celu teleportowania przeciwnika

jarek17777 - 2015-08-04, 02:37

Nie moja tura :|
Ludzie pasowałoby wypisać kto w jakich godzinach będzie robił tury zazwyczaj to powinniśmy robić chociaż turę na 2 dni.

Rihiter - 2015-08-04, 08:30

Dobry pomysł. Wymieńmy się informacją kto kiedy najczęściej ma czas na robienie tury. Może nie w technicznym tylko w "start gry" i zrobimy sobie jakieś podsumowanie z tą informacją w bazie telefonów.

Co do kolejności i sprawdzania czyja jest tura to wystarczy wejść na CivStats, przewinąć ciut w dół tam gdzie jest historia logowania i rzucić okiem kto robił ostatni turę. Jak to był nasz poprzednik to znaczy, że tura jest teraz nasza.

Rihiter - 2015-08-04, 08:34

ScoobyDoo wrote:
Ja od 11 do 26 będę mial baaardzo ograniczony dostęp do netu.
Na pewno nie będę przeglądał savów z real poltiyk.

Scooby, nic nie musisz przeglądać. Wystarczy, że BĘDZIESZ. :)
Jak zaznaczyłem; dopóki nikt nic nie zgłasza to nic nie musisz robić.

Bobek1971 - 2015-08-04, 16:02

Ja robie najczęściej. ...mogę robić. ...
7-7.30 lub 21-22.30

Tak jeszcze myślałem żeby zastosować taki prosty myk z naszym turn truckerem...postaw Rihi grę w tt i z naszą kolejnością jak gramy ...wówczas każdy kto zrobił turek wysyła plik jakiegokolwiek sejwa z civki jak w pbem i wyświetli się ogórek dla kolejnego gracza...zawsze będzie też można w tt zobaczyć kogo kolejność i ile czasu nam zostało do Turku :)

Rihiter - 2015-08-04, 16:18

Też dobry pomysł. Pytanie czy będzie się chciało wszystkim wpisywać/zaznaczać, że zrobili turę w 2 miejscach. Wiesz jak to jest Bobek, czasem robi się w wolnej chwili, między jednym i drugim zajęciem, na zasadzie "odpal i zapomnij". Ale chyba motyw z TT na serwerze (tym standardowo działającym pod PBMy) będzie lepszy od wpisywania w temacie.

Co o tym sądzicie? Pytanie kieruję do uczestników gry. Osobom trzecim za odpowiedzi, zwłaszcza głupie, z góry dziękuję - nie są potrzebne. ;)

Bobek1971 - 2015-08-04, 16:23

TT da jasny przekaz...masz ogórka Chopie...ogarnij się ;)
ScoobyDoo - 2015-08-09, 18:29

Do 26 sierpnia nie bede osiągalny. Wyjezdzam do chlodnego kraju
Rihiter - 2015-08-09, 18:52

Miłego wypoczynku.
Bobek1971 - 2015-08-09, 19:08

bedzie pil schlodzone piwko bez wyciągania z lodówki..szczęściarz
Raptorous - 2015-08-12, 16:02

Mam pytanie czy miasta można palić..czy tylko przejmować?
Rihiter - 2015-08-12, 21:11

Tylko przejmować. Ustawienie w rozgrywce.
Raptorous - 2015-08-13, 07:03

Od piątku będzie mnie zastępował Efe co najmniej do 23.08.2015
Edit:

Proszę o dodanie Efe do tajnych

Rihiter - 2015-08-13, 11:28

Efe dodany do tajnych.
Rihiter - 2015-08-17, 21:48

Bobek jest na wyjeździe urlopowym. Do środy. Niestety nie udało mu się znaleźć zastępcy, choć próbował. Więc albo ktoś się podejmie i zrobi za Bobka 1 turkę albo mamy przerwę do środy wieczór. Popytajcie kogo możecie czy nie wykonałby tego 1-dno turowego zastępstwa.
Bobek1971 - 2015-08-19, 21:02

wróciłem i przejmuję nację...
Rihiter - 2015-08-24, 17:39

Dziś wieczór w końcu ktoś z osób mających dostęp do serwera wgra nam ostatni save i możemy grać dalej.
Przy okazji zapytam; czy wszyscy maja zrobiony odpowiednio plik "host"?

Bobek1971 - 2015-08-24, 19:29

mam
dzia - 2015-08-24, 20:54

ma się rozumieć
jarek17777 - 2015-08-24, 21:13

Może Efe na zastępstwie nie miał ?
Eferalga_500 - 2015-08-24, 22:17

Mam - jest taki sam jak do D10
Rihiter - 2015-08-24, 23:12

Gra stoi ponownie. Podziękowania dla Haram, który zadziałał na serwerze.
Wczytany został save po logaucie Bobka więc obecnie powinna być tura Japoni/Efe.

Wszystkich uczulam na sprawdzenie pliku host oraz do wychodzenia z gry wpierw do menu głównego, a dopiero później do desktopu. Te operacje minimalizują uciążliwości związane z upload bugiem i pozwolą nam ograniczyć niespodzianki jak ostatnio do minimum (mam nadzieję rzeczywiście minimalnego).

Zapraszam do robienia ruchów.

jarek17777 - 2015-08-25, 00:21

Benito zakończył turę 4 razy oO wejdę i sprawdzę czy dalej coś się zwiesiło.
p.s chyba jednak wszystko gra.
p.2 civstat chyba zwariowal

Bobek1971 - 2015-08-25, 00:59

Rozumiem ze teraz juz Raptourus robi turkea nie Efe ?
Bodek - 2015-08-25, 11:48

Zostałem poproszony przez Rihitera o wgranie wam sava na serwerze

Został wgrany ostatni dostępny na serwerze
Jarek 2015-08-25 z godz 0.22

Prawdopodobnie Jarek musi powtórzyć turę.
Postawiłem też wam civstats- teraz powinien działać.

Rihiter - 2015-08-25, 12:39

Spoko Bodek. Co prawda Haram to już wczoraj zrobił ale luz. :)
Dzięki.

Raptorous - 2015-08-25, 17:09

Niestety tu mi net rwie i nie dam rady grać.Więc Efe pogra dalej za mnie aż wrócę z urlopu.
jarek17777 - 2015-08-28, 21:10

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
jarek17777 - 2015-09-02, 01:34

tajne padły bo nie mogę wyświetlić wiadomości.
Tura pewnie jutro jak wstane :looka:

ScoobyDoo - 2015-09-02, 09:12

zajmę sie tym po pracy.
ScoobyDoo - 2015-09-02, 17:13

tajne działaja
trebuch - 2015-09-07, 08:22

Co bedzie z ta gra jak d11 ruszy? Jeśli bedzie kontynuowana to nie dam rady jej ciagnąć niestety (zapisałem sie do d11). Poszukam zastepcy
Rihiter - 2015-09-07, 21:49

Też jestem w D11 i dam radę. ;)
Nie przesadzaj Trebuch, tutaj tura jest raz na kilka dni, a w D11 a początku tura to będzie kilka minut / dzień.

Bodek - 2015-09-10, 13:06

Przerwa techniczna
sorki

Bodek - 2015-09-10, 13:29

Gra postawiona ponownie na tym samym serwerze ale na innym porcie

wasz adres do logowania się teraz będzie taki:
176.122.226.16:2057

zobaczymy czy wszystko będzie działać równocześnie z dyplo na tym samym serwerze

trebuch - 2015-09-10, 21:15

Kto ma turę?
jarek17777 - 2015-09-10, 21:21

Ty :)
Rihiter - 2015-09-10, 21:45

Dajesz dajesz Trebuch. :)
romanek - 2015-09-14, 09:55

hej

u mnie wywala jakis blad,
nba singlu gra mi dziala poprawnie
moze ktos zle zamknac civke na serwerze ?

mam ograniczone mozliwosci testowania bo jestem ... w chorwacji :)

Rihi mozesz sprawdzic czy wszystko jest ok, czy mozesz sie normalnie zalogowac do gry ?
daj znac, ide bo mnie zona zabije ze siedze przy kompie zamiast na plazy :P

Rihiter - 2015-09-14, 10:49

Logłem się. Wszystko działa poprawnie.
Pewnie nie zmieniłeś sobie adresu IP... i loguj Cię do dyplo testowego, a nie do RP3. A tam jest inny mod i Cie wywala. Weź sobie popraw IP do logowania. Na końcu należy dodać :2057.

romanek - 2015-09-14, 13:54

poszlo
Martin - 2015-09-14, 15:19

Dużo Wam zostało tej gry?
Bobek1971 - 2015-09-14, 17:08

Sie rozkreca dopiero
Rihiter - 2015-09-17, 00:43

Wygląda na to, że Cholernik dał miastu zaraz po jego zdobyciu "liberate" (zdobył miasto angielskie, liberate dał na rzecz Francji), co w sumie jest jakąś formą przekazania miasta... nie doprecyzowałem tego w regulaminie (a zatem teraz warto).

No cóż, jest robota dla Arbitra. Aby rozsądził co robimy w obecnej sytuacji oraz aby na przyszłość zaproponował odpowiednie doprecyzowanie do regulaminu.

Najlepiej będzie jak Cholernik opisze całą sytuację - co i w jak się odbyło, a później Scooby zgodnie z zapisami regulaminu oraz swoim rozsądkiem ocenił jak postępujemy z obecną sytuacją.

jarek17777 - 2015-09-17, 01:13

Cóż, wiadomo co sie stało zdobycie miasta i liberate.
Cholernik - 2015-09-17, 07:23

Dokładnie tak wchodzę do miasta i mam info że mieszkańcy błagają i pragną się przyłączyć do Francji. Jako ten dobry, obrońca uciśnionych to wybrałem. :)
ScoobyDoo - 2015-09-17, 08:35

Jak dla mnie Libera te jest dozwolone.
Pytanie czy nie było teleport action jakiś jednostek?
jeśli nie było to jedziecie dalej.

Jak ktoś chce to niech mi podeślę sava z hasłem.

Rihiter - 2015-09-17, 11:01

Ok. Arbiter puszcza dalej to gramy dalej.

Doprecyzujmy na przyszłość tą kwestię. Moja propozycja jest taka żeby:
- w przypadku pokazania się opcji liberate bezpośrednio po zdobyciu miasta - można zrobić liberate,
- jeżeli przy zdobywaniu miasta nie wyskoczy, to później już nie można (z ekranu miast).

Co sądzicie?

Cholernik - 2015-09-17, 16:46

Nie było nic co mogłoby zostać przeteleportowane.
Rihiter - 2015-09-28, 04:32

Podobnie jak ostatnio u Cholery i u mnie pojawiła się możliwość wyzwolenia miasta. Skorzystałem. Nic nie zostało teleportowane.

Raptorous - 2015-10-04, 12:47

Kto teraz robi turę?
jarek17777 - 2015-10-04, 14:02

Rihiter no ale ...
Rihiter wrote:
Nie rób jaj Ponti i puszcza dalej. Piątek wieczór jest i ludzie bez problemu obrócą turę dziś plus jutro rano. Najwyżej jutro dasz pauze jak się nie uda.
... w dyplo mu się śpieszy tutaj troszkę kisi. Info mu dałem z tego co kojarzę.
Rihiter - 2015-10-04, 19:00

Cześć. Sorki za przerwę. Byłem na góralskim weselu. ;)
Już robię turkę.

jarek17777 - 2015-10-04, 19:17

Góralskie wesele, cały Stalin !
Rihiter - 2015-10-04, 21:12

Turka poszła dalej do Dzia.
Rihiter - 2015-10-07, 00:24

Jarek czemu wszedłeś do gry po za kolejnością i siedziałeś w niej pół godziny? Trochę dziwne zachowanie. A już na pewno nie poprawne w odniesieniu do zapisów regulaminu.
jarek17777 - 2015-10-07, 00:53

Wbiłem się popatrzeć na układ mapy. W międzyczasie wyszedłem na 10-15 minut.
Więcej nie będę tak robił ale nie powiem, nie pamiętałem co i jak wyglądało po tym jak tydzień temu miałem turę a musiałem dać odpowiedź.

Bobek1971 - 2015-10-07, 08:06

Dzia puszczaj mi smsa lub strzalke jak sie uporasz ;)
Bodek - 2015-10-09, 15:15

Nastąpiło awaryjne zamknięcie serwera
postawiłem Wam grę ponownie
turę musi powtórzyć Wnuczus

Revo - 2015-10-09, 15:29

Czyli pewnie trzeci raz też i ja.. Nie dobra szukajcie zastępstwa mam tego dosyć. Do trzech razy sztuka.
Rihiter - 2015-10-09, 16:25

Revo, całe 4 minuty ture robiłeś. Aż taki to jest wysiłek fizyczny i intelektualny to powtórzenie? Na działanie serwera nie ma nikt wpływu.
jarek17777 - 2015-10-09, 18:06

Powiem tak myślałem, że tutaj są dorośli ludzie.
Ci co nie chcą grać cóż postarajmy się ich zastąpić. Jak nie to ja zrezygnuję bo nie ma sensu poświęcać swojego czasu dla ludzi którzy maja to gdzieś.

Proponuję wykorzystać przerwę na znalezienie nowych graczy.
Póki co UK i Rzesza z tego co zrozumiałem. Trebuch jak nie masz czasu na grę to daj znać, chociaż Ty nie olewałeś gry za co Ci dziękuję.
Jak nie znajdziemy to albo rozważyć zamianę nacji przez graczy lub oddanie AI.
A jak nie ... to cóż, ta gra nie będzie miała sensu.

Rihiter - 2015-10-09, 18:39

Revo i Wnuczek, chce Wam się jeszcze grać w RP3? Tak jak napisał Jarek; jak nie macie ochoty to przymusu nie ma. Poszukamy kogoś z zaangażowaniem. Potrzebujemy jedynie jednoznacznej odpowiedzi.
Bobek1971 - 2015-10-09, 19:48

Wyslij pw do revo bo ten jednoznacznie napisal i pewnie tu nie zagladnie.
trebuch - 2015-10-09, 22:00

dopiero doczytałem że jednak tura cofnięta a już wlazłem ją robić. czekam więc na swoją kolej. A propos powyższych pytań to jeśli znajdziecie kogoś na zastępstwo za mnie to mogę oddać nację komuś kto ma więcej czasu. jeśli nie to będę jakoś ciągnął
jarek17777 - 2015-10-09, 22:15

Ok czyli szukamy 3 graczy, priorytetem jest:
UK- jako najmocniejsza nacja
Rzesza - nie widzę problemu w oddaniu jej AI
AW - jeśli będziemy mieć 3

Revo - 2015-10-09, 22:43

tura dalej
ScoobyDoo - 2015-10-09, 23:32

@Revo

Problemy techniczne sie zdarzają. Cóż 70 GB transeferu przez 1 dzień to nie jest to czego sie spodziewaliśmy. Trzeba było to bezwględnie szybko ubijać grę bo żarlo to 3GB/h.

Nie ma programów bez błędów, PitbossSniffer pewnie wysypal sie przez zbyt duży log.
Jest na to juz rozwiazanie. Może będzie dobrze. Granie PBEMa na pitbosie ma zaletę, brak maksowania, wg mnie warto nawet jak trzeba raz na jakis czas powtorzyć turę.

Co do samego PBEMa, to kurde przy 8 osobach tempo 1 tura/dzien to bardzo dobre tempo. Im wiecej osób tym tępo drastycznie maleje. Niestety wydaje mi sie z perskpetywy czasu ze 8 ludzi to na max na pbema. Bo inaczej tury rzeczywiście lecą powoli. Taka uroda PBEMA.

Chyba, że PBEM( jak jest więcej osób) będzie jako dyplo (kolejność wbijania dowolna), ale wtedy to już nie jest czysty PBEM (można sie razem wbijać, robic turki, problemy z kolejnością na wojnie)
Coś za coś.

jarek17777 - 2015-10-09, 23:36

Nieprawda :) Poprzedni pbem mieliśmy tempo znacznie lepsze niż tura/dzień. Ale wymaga to samodyscypliny, dobrej organizacji samych graczy i zacięcia.

Odnośnie pbema ... huh ja byłem przekonany, że będzie to na zasadzie dyplo. Bardziej by mi to pasowało a sprawę licznych wojen byśmy podziałami na pewne obozy rozbijali albo obóz na 12h.

Bodek - 2015-10-13, 10:32

Ze względu na nieznane problemy techniczne na serwerze muszę waszą grę wyłączyć

Mogę wysłać sava do dowolnej osoby i możecie kontynuować jako normalny PBEM.
Gra zostanie postawiona gdy/jeśli uda sie rozwiązać problem "pożeracza transferu".

Sorki ale D11 ma wyższy priorytet :(

Bobek1971 - 2015-10-13, 11:24

tura jest u Raptorusa obecnie
Rihiter - 2015-10-13, 23:46

Zgodnie z tym co napisał Bodek - mamy przymusową przerwę ze względu na przyczyny techniczne. Ale spodziewam się, że niebawem problem zostanie rozwiązany. Będę informował.
Bodek - 2015-10-19, 11:54

Postawiłem Wam tą grę na serwerze....
ale bez przekonania

Mam nadzieję że nic się nie będzie dziać z serwerem :]

Ostatni turę zrobił Benito, teraz robi następny w kolejce, nie znam waszej kolejności ruchów.
Miłej gry

Bobek1971 - 2015-10-19, 13:52

Raptorous robi zatem
Raptorous - 2015-10-20, 09:39

cora mi sie urodzila i mam tesciowa na glowie. postaram sie dzis ture puscic ale nie obiecuj
Bobek1971 - 2015-10-20, 11:29

Gratulacje !!!! Dla calej rodzinki! [no wiadomo z wyłączeniem teściowej ;) ]
Raptorous - 2015-10-20, 14:36

Dzięki..udało mi się na raty zrobić turę .
Tura u Cholery.

jarek17777 - 2015-10-20, 16:26

No to teraz będziesz miał ciężki okres ... ale przynajmniej może będziesz bardziej dyspozycyjny żeby w nocy turkę machnąć ;)
p.s Gratulacje.

Cholernik - 2015-10-20, 18:50

Od młodego ćwicz w civce ;)
Gratulacje.

turka dalej poszła.

jarek17777 - 2015-10-23, 01:03

Trebuch dostał mojego smsa ale widać, że rzadko zagląda na forum.
2 która nie chce grać klika ale to dosłownie tylko klika. 3 minuty na turę z logowaniem włącznie.

Proponowałbym przejście Dzia na UK, znaleźć kogoś na AW-Rzeszę i jedną oddać pod AI.
Bobek też mógłby się przenieść na jakąś lepszą nację jeśli wyraziłby zgodę.
p.s No i Cholernik chociaż on odgrywa rolę w Azji ale jakby chciał.

Cholernik - 2015-10-23, 23:12

W Azji skasowana została armia rzeszy - jak zaczyna być miło chcecie mnie wywalić? ;)
jarek17777 - 2015-10-23, 23:30

Gratki, no dlatego pisałem, że rozgrywasz własną partyjkę w Azji i nie wiadomo czy zechcesz to porzucić :)
p.s Cóż mogę powiedzieć, Wnuczek zrobił turę w 2 minuty więc nie wiem czy to super zaplanowałeś czy samo jakoś tak wyszło :) Ale i tak gratki.

jarek17777 - 2015-10-27, 21:39

Bobek to jak chciałbyś zmienić nację na AW albo Rzeszę jeśli Ci to pasuje czy zostajesz na Włochach ?
W sumie Trebuch wolę gry wyraża, może znajdziemy mu zastępstwo następnym razem.

Rihiter - 2015-10-29, 00:35

Scooby zgodził się zgrać z nami, jako gracz. Revo od pewnego czasu deklarował, że średnio chce grać dalej z nami, więc pytanie ważne: czy oddajesz nację i Scooby może przejąć Anglię? Jeżeli chcesz grać dalej to oczywiście grasz, a w takim wypadku Scooby mógłby przejąć Niemcy (Wnuczek również deklarował, że średnio mu się chce grać) lub Austro-Węgry (Trebuch pisał, że ma notorycznie brak czasu).

Revo, daj proszę znać jak najszybciej,

jarek17777 - 2015-10-29, 11:53

Turka zrobiona ale bez odpowiedzi tutaj :)
Bodek - 2015-10-29, 11:55

Rihiter

Siedzisz regularnie w tej grze po 5 godzin :przestraszony:
PIĘĆ GODZIN ZEGAROWYCH

Nie jest to odosobniony przypadek tylko wręcz norma ostatnimi czasy.
Sorki ale jesli tak chcecie długo się namyślać nad każdym ruchem to przestawcie się na tryb PBEM i wysyłajcie sobie turę i siedźcie nad nią ile chcecie.
Ostatnio serwer chodzi jak żyleta ale to nie oznacza że można na nim przesiadywać godzinami.

Zawsze gdy na serwerze siedzi więcej niż jedna osoba to on sobie wymienia jakieś dany synchronizacyjne cyz uj wie co jeszcze w każdym razie, transfer wtedy rośnie gwałtownie.

Rihi - oficjalnie proszę Cię o skrócenie czasu przebywania w grze, sam wiesz że 5 godzin to przegięcie !!!

jarek17777 - 2015-10-29, 14:10

Spoko Rihi teraz powinien się szybciej wyrabiać, będzie pokój pomiędzy Francją a ZSRR chociaż 5 godzin :zdziwko: wow
Rihiter - 2015-10-30, 17:06

Ok Bodek. Po prostu bardzo często zdarza się tak, że mam coś w międzyczasie do zrobienia i zostawiam grę włączoną na pewien czas. Postaram się to ograniczyć.
jarek17777 - 2015-11-06, 16:33

Dobra jako, e mamy chętnego gracza kwestia 3 nacji do wyboru pozostaje:
Rzesza- Wnuczus dał znać, że chce grać więc sprawa nieaktualna.
Revo - Napisz czy zmieniłeś zdanie i chcesz grać czy nie.
Trebuch - Jeśli dalej nie masz za wiele czasu na grę i Revo będzie chciał grać to Scoobi Cię poratuje o ile nic się nie zmieniło i przejmie nacje :)

Czekam na 2 odpowiedzi i Rihiter będzie wiedział co robić.

dzia - 2015-11-06, 19:03

Jarkowi trochę współczuje jako że jest w podobnej sytuacji co ja w poprzedniej edycji :D

Gra(przy obecnym zaangażowaniu połowy graczy) jest rozstrzygnięta,ktokolwiek chce się dołączyć powinien o tym wiedzieć

Rihiter - 2015-11-07, 14:51

Scooby rzeczywiście wyraził chęć zagrania jeżeli ktoś nie ma ochoty lub nie ma czasu dalej uczestniczyć w naszej rozgrywce. Więc jeżeli tak jest to proszę o kontakt.
Bodek - 2015-11-10, 11:31

Postawiłem Wam ponownie grę
Dzia musi powtórzyć turkę

Rihiter - 2015-11-10, 11:32

Dzięki wielkie Bodek.
Ok, jedziemy dalej.

jarek17777 - 2015-12-10, 23:31

Dobra, ja rezygnuję.
Postawa większości graczy i notoryczne kiszenie jest dla mnie nie do zaakceptowania pomimo, że idzie mi dobrze i sam scenariusz jest fajny.
Ostatnią cegiełkę dołożył Rihiter czyli jedyny silny przeciwnik w tej grze dla Francji( a raczej Francja w opozycji do lidera ZSRR).

Jak ktoś to czyta i chce poklikać raz na tydzień Francją to PW, opiszę w dwóch zdaniach co i jak wygląda i to tyle.
Żadnych praktycznie układów nie ma bo gra ... wróć ... kilka się po to żeby kiszok był u kogoś innego i za tydzień powtórka.
Co to w ogóle za podejście, dla mnie niepojęte.

Dziękuję tym którzy podeszli do gry na poważnie i z zaangażowaniem nie olewając uczestników którzy chcieli sobie pograć.

Rihiter - 2015-12-11, 00:53

Jarek. Nie panikuj. Miałem okres ciężkich wyjazdów służbowych. Przez ostatnie 2 tygodnie byłem w domu 2-3 dni (łącznie z weekendami). I akurat jak na złość dostawałem tury na początku albo w środku wyjazdu. A tak mam, że zazwyczaj nie mam za grosz czasu na takim wyjeździe.

Teraz będzie o wiele lepiej, bo przez najbliższe 2 tygodnie mam luźniej, a później święta. Nie strzelaj focha. :)

Bobek1971 - 2015-12-11, 00:57

do Nowego roku Jarku po prostu rozjedziemy ZSRR :)
jarek17777 - 2015-12-11, 01:20

Do nowego roku to zrobimy 2 tury :| Mam nadzieję ... kurczę no ale albo gramy albo nie gramy ... sam nie wiem co o tym wszystkim mam myśleć.
Rihi dobrze Ci idzie tym Kubilajem w dyplo to znajdź ekstra 30 minut w ciągu tygodnia. Nie mam pretensji tylko do Ciebie no ale kurczę ... drugi raz pod rząd gdzie robiłeś ładnie turki i już wydaje mi się, że każdy będzie ciągnął po 2-3 dni ruchy.

Jako Admin daj przykład ;) Nie ma, że boli !

Rihiter - 2015-12-11, 02:01

Na prawdę przez ostatnie 2 tygodnie nie mogłem szybciej. Teraz będzie poprawa. :)
jarek17777 - 2015-12-11, 02:35

Dobra już się tak nie tłumacz z turek tylko ze sprzątnięcia mi cudaka :zalamany:
Sulejman [D11] - 2015-12-11, 22:24

Daj mi smsa Dzia jak trzepniesz
ScoobyDoo - 2016-01-10, 19:59

Przejmę Anglię. Do gry nigdy się nie logowałem wiecej o niej nic nie wiem.
Haslo administraycjne przejmie albo haram, albo bodek.
Aktualnie z hasla administracyjnego zaloguję się na Anglię aby niestopować
(tzn haslo aministracyjne musi mi bodek podesląc ;) )

jarek17777 - 2016-01-10, 20:35

Dodaj się do tajnych.
Rihiter - 2016-01-10, 21:00

Na Anglii będzie wreszcie ktoś, kto umie grać i chce grać. Lepiej późno niż w cale.
Dzięki Scooby, że się zgodziłeś i do nas dołączasz.

Bobek1971 - 2016-02-06, 19:44

w sumie to Dyplo moze sobie stac ale PBEMa mogli by postawic :) TT czeka Cholernik też widzę :)
Rihiter - 2016-02-06, 21:21

Tak, mogliby. Dlatego pisałem sms z Bodziem i obiecał nam dziś grę postawić. Czekamy jedynie aż znajdzie chwilę aby to zrobić i zrobi.
toyotom - 2016-02-06, 22:35

Idzie już ta gierka?
Rihiter - 2016-02-07, 00:54

Gra postawiona.
toyotom - 2016-02-07, 13:59

Tura zrobiona.

Czy projekt internet jest dostępny?

Rihiter - 2016-02-07, 14:35

Jest dostępny. Ale nie zaczynaj nawet. Romenek pewnie zaraz go skończy. ;)
SMS wysłałeś do następnego?

toyotom - 2016-02-07, 17:23

nie wysłałem sms.
zaraz poszukam nr tel i wysle

Rihiter - 2016-02-07, 19:29

Scooby. Twoja tura.
ScoobyDoo - 2016-02-07, 19:52

treb
trebuch - 2016-02-07, 23:51

Żabojad
ScoobyDoo - 2016-02-08, 00:11

Wszedłem powtórnie w celach badawczych.
romanek - 2016-02-08, 17:45

dostalem sms'a zeby grac, ale to raczej nie moja kolej, z tego co widze
nie wiem jednak czyja

Bobek1971 - 2016-02-08, 18:38

Po Jarku jest Rhi
Rihiter - 2016-02-08, 23:29

Tur jutro wieczór. Jutro cały dzień jazdy, a dziś muszę się wyspać.
jarek17777 - 2016-03-06, 19:09

Jako, że 3 osoby dają mi znać, że mam turę to przypominam:

jarek17777 wrote:
ja już napisałem szukaj kogoś innego do tej gry.

Bobek1971 - 2016-03-06, 20:09

oj Jaro Jaro...
Rihiter - 2016-03-06, 21:56

Eh Jarek. Po co te fochy?
Rihiter - 2016-03-07, 21:27

To jak Jarek? Bo prosić Cię nie mam zamiaru abyś łaskawie z nami grał. Jak nie chcesz to daj hasło koledze Yeach, który chętnie zagra. Ewentualnie komuś innemu jak kogoś masz na oku.
Bobek1971 - 2016-03-07, 21:38

Jarek nie chce ...wiec dawaj nację Yeach bo to bez sensu...nie chce to nie .
yyeah - 2016-03-07, 21:53

Jarek wyslal mi haslo jutro sprobuje sie zaglebic w temat.
A moglbym dzsiaj tylko wejsc zobaczyc jak sytuacja wyglada ?

jarek17777 - 2016-03-07, 21:55

Wchodź, tutaj i tak jest jak w pbemie czyli po kolei.
Zagłosowałem w wyborach ONZ bo musiałem

yyeah - 2016-03-07, 21:57

Teraz moja tura ?
edit
mam problem z modem sciagam ale zip uszkodzony czy cus

Rihiter - 2016-03-07, 23:21

Tak, tura jest u Ciebie. Przesłałem do Ciebie moda spakowanego zip'em w wiadomości.
Loguj sie ile chcesz. Musisz ogarnąć sytuację, a jest co ogarniać. Jak już ogarniesz sytuację i zakończysz turę to daj EoT i poinformuj nas tutaj, że tura zrobiona i może grać kolejny gracz. Tym kolejnym jestem akurat ja więc wysyłam Ci na PW mój nr telefonu. Staramy się słać sobie sms z info, że tura jest u danego gracza.

Zaraz dodam Cię do tajnych. Wszystkich pozostałych proszę by utworzyli nowe pakty z nowym Kolegą i najlepiej jakby wkleili tam treść starych paktów jakie mieli z Jarkiem. Dzięki temu mam nadzieję, że zostanie zachowana ciągłość polityki i wydarzeń, bez żadnych przewrotów niespodziewanych. Ale to oczywiście jedynie prośba - każdy zrobi jak uważa.

yyeah - 2016-03-08, 11:16

Prosze o przeslanie dotychczasowej korespondencji dyploatycznej do Cesarza Imperium Francuskiego.
Bez wgladu w bieżaca polityke nie moge wykonac zadnych ruchow.

2 sprawa czy jezeli np jak wejde i wykonam jakis ruch ale nie skoncze tury ten ruch zostanie zapisany ?

3 sprawa czesto kiedy pisze np posta zostaje wylogowany z forum i nie moge go wyslac czy jest taka mozliwosc zeby mnie nie wylogowywalo z forum.

Edit

moge zmienic nazwe panstwa ?

Rihiter - 2016-03-08, 20:15

Możesz zmienić nazwę państwa.
Jak wejdziesz i wykonasz, nie dasz EoT, a później wyjdziesz - ruch jest zapisany na serwerze. Każdy jest.
Pamiętaj, że jak już dasz EoT to nie będziesz mógł wykonywać żadnych zmian. Więc EoT dopiero po wszystkich ruchach.

Ta gra jest w wersji PitBoss ale bez symultanicznych ruchów. Więc po daniu EoT przechodzi tura danego gracza i gra "idzie" do następnego.

Bodek - 2016-04-17, 22:07

Ostatni znaleziony przeze mnie save z waszej gry to Adolf Hitler
i tego wgrałem

Adolf Hitler musi powtórzyć turę
gra postawiona

Rihiter - 2016-04-18, 13:21

Adolf Hitler wykonał ponownie swoją turę. Czas aby swoją wykonał ponownie Scooby.
Raptorous - 2016-04-18, 14:03

Czyli Scoobi musi wykonać ponownie akcję "I love marines" :)
Raptorous - 2016-04-18, 14:08

Zauważyłem że znowu się wysypała gra. Tzn. chyba tylko civstat, ponieważ wszedłem na wybór nacji.
Bodek - 2016-04-18, 21:43

civstats naprawione
ScoobyDoo - 2016-04-18, 23:26

tura zrobiona. zalogowalęm sie drugi raz aby stworzyć save.
Rihiter - 2016-04-18, 23:40

Bardzo słusznie. Ok. Tura u Trebucha.
Bobek1971 - 2016-04-19, 00:28

To se poczekamy :)
Rihiter - 2016-05-07, 18:48

ScoobyDoo wrote:
Niemcy wyparcie z Afryki. Cała południowa Afryka jest angielska.
Podpisano pokoj z Niemcami, w rozliczeniu dostaliśmy Berlin.

Zatem gratuluję spektakularnej cofki.

6.9 Przekazywanie miast między graczem a nacją AI w obu kierunkach jest zabronione.

Możesz od razu załatwić u Bodka wczytanie gry z początku Twojego ruchu i od razu wykonać go jeszcze raz.

Bobek1971 - 2016-05-07, 22:29

treb zrobił turę ..może jedzmy dalej z tym koksem .. następnym razem przestrzegajcie już tego punktu.
ScoobyDoo - 2016-05-07, 23:18

Berlin zwrócono
Rihiter - 2016-05-09, 22:32

Sorry Panowie, ale nie mogę zaakceptować takiego rozwiązania jakie zrobił Scooby.

Jak Francja zajęła Berlin to sam go nie zająłem tylko wybiłem wojska francuskie i zostawiłem 1 unit aby dobił go i odzyskał miasto Niemiec - właśnie po to żeby tam ta kultura niemiecka była. Nawet screena z tego mam... i widać na nim jak wyglądała granica A-W - Niemcy. Po tym jak Niemiec odbił miasto to na puste pola wróciła niemiecka kultura.

To co zrobił Scooby w tej turze spowodowało, że cała niemiecka kultura jaka była na terenie w okół Berlina zniknęła.

Przed przekazaniem Berlina do Anglii i później z powrotem do Niemiec granica między A-W i Niemcami przebiegała tak jak na screenie wyżej (i ta jak czerwona linia). Obecnie jak przebiega sami widzicie na screenie powyżej. Proszę wybaczyć, może jakby to była jakaś zapiździała okolica na końcu świata to nie miałoby to znaczenia, ale to jest środek Europy i w chwili obecnej dosłownie linia frontu!

Z A-W nie mam OB, a Francja z A-W OB ma, więc to jak teraz kultura wygląda to jest ogromne utrudnienie na wojnie z Francją, zupełnie zmienia sytuację. Dodatkowo przy takim jak obecnie ułożeniu kultury A-W i Francja mogą sobie wjechać jak chcą i gdzie chcą w Niemcy - nie ma Berlina i innych niemieckich miast zupełnie jak bronić. Nie mam żadnej pewności, że Trebuchowi się nagle nie pozmienia i nie ruszy sobie z atakiem na północ, a Yyeah może z OB z A-W skorzystać w każdej chwili.

Więc wnoszę o cofkę do momentu sprzed ruchu Scoobiego, kiedy przyjął Berlin od AI.

ScoobyDoo - 2016-05-10, 14:05

Ok przyznaje się źle zrobilem . Może być córka.

Mam jedno ogólNe spostrzeżenie.
Nie jestem pewny czy jest sens dalej grać.
Francja dostała ogromnego gonga i straciła 50 60 % armii.
a ona była wiceliderem. Miala płatki, cre Corp był tuż przy granicy.
Był hoover dam.

Teraż ZSRR podbije cała francuska Europe.
Ma armi 2x więcej niż drugi, będzie miał 3 korp i chyba wszystkie cudaki.
Rihi będzie miał prawie całą euro Azję.
W porównaniu do zsrr Anglia to duży warzywniak.
niech Romane się wypowie bo dla mnie gra jest rozstrzygnięta.

jarek17777 - 2016-05-10, 14:51

Gra była już dawno przesądzona, głównie przez nastawienie większości graczy.
Ja przestałem się łudzić gdy Niemcy zrobiły kolejną głupią rzecz czyli zaatakowały i ich armia wyparowała, wcześniej oddała kilka świetnych miast.

Scenariusz uważam jednak za świetny i manewrowanie nowszymi unitami daje sporo funu.

A mam zastrzeżenia do punktu przez który odszedłem bo jest bezsensowny gdy posiadasz np.80% kultury w danym mieście y którego posiadacz ma 0% i przejście jest blokowane gdy dodatkowo strona blokująca nie ma do niego dostępu.
I później wygląda to jak wygląda czyli u Scoobiego na drugim screenie gdzie miasto praktycznie nie pracuje i jedynie przeszkadza.

Romanek z tego co pamiętam to tam za dużo nie miał do powiedzenia w tej grze. Ma jedną Amerykę i chyba tyle. Za mało żeby przegonić potwora ZSRR.

ScoobyDoo - 2016-05-10, 15:53

Scenariusz jest fakt bardzo ciekawy ale i bardzo skomplikowany, trudny.
Ci którzy wzięli się za podbijani Ai szli do przodu. Czy którzy próbowali sił z ludzi cóż kiepsko im poszło.

Co się więcej wszystko to szło bez większego ładu i składu.

Jak dostałem UK to miałem dwóch inżynierów ( i nie zdążyłem zrobić tamy hoovera).
poprzedni władca nie wrzuci niewolnictwa to duży błąd bo masa żarcia się marnuje.
nie zbudował żadnej korporacji tylko kliknął złoty wiek.
Nie ma żadnego cudaka.masa terenu bez usprawnień.
Standardowa gra na rozrost chatek a to mase czasu zabiera.

Dzia wybitnie pomógł Rihiterowi atakując Japonie, skutek wiadomy.
USA całkowicie pasywne nawet ani razu nie napisali na tajnych.

Rihiter - 2016-05-10, 16:27

Możemy grać dalej. Możemy kończyć. Możemy zagrać jeszcze raz. Możemy nie grać w ogóle. Jak chcecie.

Obecna sytuacja jest taka, że Francja rzeczywiście dostała łomot i będzie topniała. USA ma potencjał ogromny - w GNP niezmiennie jest przed ZSRR. Od wielu wielu tur. Ba, od samego początku. W produkcji, żarciu, wojsku... tu już pierwsze jest ZSRR. W armii bezapelacyjnie.

Decyzja przede wszystkim leży po stronie Romanka. Ale również pozostali gracze mogą chcieć grać by załatwić to czy owo, lub wyrównać rachunki. Więc potrzebna nam jest decyzja kolektywna. Dyskusja otwarta.

jarek17777 - 2016-05-10, 16:34

Jak ustawisz produkcję na złoto i naukę to raz dwa prześcigniesz USA.
jarek17777 - 2016-05-10, 16:37

ScoobyDoo wrote:

Jak dostałem UK to miałem dwóch inżynierów ( i nie zdążyłem zrobić tamy hoovera).
poprzedni władca nie wrzuci niewolnictwa to duży błąd bo masa żarcia się marnuje.
nie zbudował żadnej korporacji tylko kliknął złoty wiek.
Nie ma żadnego cudaka.masa terenu bez usprawnień.
Standardowa gra na rozrost chatek a to mase czasu zabiera.

Dzia wybitnie pomógł Rihiterowi atakując Japonie, skutek wiadomy.
USA całkowicie pasywne nawet ani razu nie napisali na tajnych.

Revo w jego ostatniej turze gry nadal nie miał ropy a Ty o cudach.

Dzia ... no to też chociaż to mogło się udać dla jednej albo drugiej strony tyle, że nie zajmę jedno miasto stracę/zabiję 10 jednostek tylko trzeba było mocną ofensywę przeprowadzić.

Bierność Rzeszy, brak kontaktu z AW.

Rihiter - 2016-05-10, 18:51

Dzia prowadził politykę oderwaną od realiów. I ta polityka go zgubiła. ZSRR i Japonia wyczekały jedynie na sprzyjający moment i pozbyły się niestabilnego czynnika z regionu.
Bobek1971 - 2016-05-10, 19:07

Ja już mogę konczyć.
Raptorous - 2016-05-10, 22:15

ja mogę grać. MAm coś jeszcze do zrobienia
Rihiter - 2016-05-11, 07:56

Skoro Raptorus chce kontynuować to proponuję tak zrobic. Romanek i Trebuch milcza.... Może w międzyczasie też się odezwą.

Jeżeli idea grania w nowoczesnych czasach się spodobała to można równocześnie popracować nad nową, lepszą edycją. Jest co robić, bo nasza obecna gra ma wady które warto poprawić. Największa to brak symultanicznych tur, których wprowadzenie wymaga sporych zmian w scenariuszu w mojej opinii.

ScoobyDoo - 2016-05-11, 10:15

Niech się Romanem i trebuch wypowiedzą czy widzą szanse (nawet minimalne) czegoś spróbowania (np poprzez atom).

Raptorus, zawsze coś ie znajdzie do zrobienia, ale czy j
nie szkoda czasu jak gra jest rozstrzygnięta?

Bodek - 2016-05-11, 12:23

Zgodnie z rozmową z Rihiterem wczytałem wam sava
Niestety Scooby swój save nadpisał także poprzedni był z przed ruchu Romanka
musi on powtórzyć swoją turę

Gra działa

yyeah - 2016-05-11, 18:10

Wg. mnie gra jest roztrzygnięta, ja bym konczył.
Tak jak Jarek napisał nawet bez korporacji tylko SP jeżeli ustawisz wszystko na wealth/reserch odlecisz mocno, masz poprostu za dużo ziemi żeby mógłby Ci ktoś tutaj zagroźić.
A generalnie korporacje też będziesz miał więc... to już w ogóle miazga.

Tak czy inaczej pomysł mi się podoba i chętnie zagram jeżeli będziecie chcieli coś nowego zakładać.

Rihiter - 2016-05-11, 20:40

Rozmawiałem z Romankiem. Zrobi turę pewnie jutro. Nadal ma ograniczony dostęp do kompa i dopiero jutro będzie w biurze, gdzie ma kompa z Civką. Jutro też się opowie jak on to dalej widzi.
romanek - 2016-05-12, 13:33

hej

sorry za opoznienia, ale mialem przejsciowe klopoty z kompem
turke dzisiaj zrobilem

co do samej rozgrywki
jak wchodzilem do gry to myslalem ze bede mial wiecej czasu i bede mogl sie bardziej zaangazowac
coz... wyszlo inaczej

w efekcie przyjolem postawe panstwa ktore w razie czego bedzie sie bronic :) jakos nikt nie chcial mnie zmusic do tego

puki co, poniewaz sie zgodzilem gram, tego wymaga ode mnie uczciwosc w stosunku do Was, ale Atom to brzmi dobrze... mozna troche pozamiatac

ale podsumowujac, jesli jest ekipa ktora dalej chce grac, ja bede robil swoje, nigdy nie wiadomo co mi przyjdzie do glowy, taki tam niestabilny dyktator :) jesli zamykacie, podziekuje za gre

choc chyba musze sobie jakas rozgrywke znalezc zeby dotrwac do pazdziernika :)

Rihiter - 2016-05-12, 22:29

Scooby proponuje aby nową grę w Erze Modern zrobić. Więc możemy tutaj grać dalej, a do kolejnej gry akurat przeprowadzić przygotowania, dyskusję, etc..
ScoobyDoo - 2016-05-14, 13:40

tura poszła do treb.

Jak nikt nie widzie szansy, chenci na rywalizacje z leaderem to sugeruje kończyć.

Rihiter - 2016-05-26, 18:23

Muszę wyjść z domu, a wszystkiego nie porobiłem. Więc jeszcze będę się logował, nie dawałem EoT. Proszę następnego gracza o nie logowanie się.

Sorry za zamieszanie ale muszę wyjść.

ScoobyDoo - 2016-06-01, 22:06

dla mnie jest po grze. RIhiter zbodbywa Francja i Italie w eksresowym tępie. Przy okazji oberwie się jeszcz AW i komuna zaleje swiat.
ScoobyDoo - 2016-06-01, 22:09

tura u AW
Raptorous - 2016-06-04, 22:50

Co jest z grą. Nie mogę tury zrobić bobek skończyłeś turę?
Rihiter - 2016-06-05, 01:08

Czekamy na Yyeah, który nie robi tury coś. Więc nikt po za nim nic nie jest w stanie zrobić.
yyeah - 2016-06-05, 09:01

Sorry Panowie, nie logowałem się na forum i i pw nie przeczytałem, tura zrobiona.
Rihiter - 2016-06-12, 14:55

Zwiesiła mi się Civka. Zaczekam aż mnie wyloguje z serwera i wchodzę ponownie.
Rihiter - 2016-06-12, 16:28

Nie zdążyłem wszystkiego zrobić. Będę się jeszcze logował.
Bobek1971 - 2016-06-12, 22:32

co to kurde ...zachowujesz się jakbyś grał co najmniej 40 miastami czy co ?

:P

Rihiter - 2016-06-13, 01:02

Już ponad 100... schodzi nad tym czasu trochę. :\
Raptorous - 2016-06-15, 11:54

Efe mnie zastąpi od piątku 17.06.2016
Rihiter - 2016-06-25, 00:20

Ma ktoś jakieś info o Trebuchu? Kontakt z nim? Pisałem sms'y i nic.
Rihiter - 2016-06-27, 23:10

Ma ktoś kontakt z Yyeah? Jego tura jest a na PW nie reaguje.
Raptorous - 2016-07-01, 13:34

Nie mogę się połączyć z serverem. Mogę turę zrobić dopiero w poniedziałek.
ScoobyDoo - 2016-07-08, 22:56

Gra postawiona
Turę musi zrobić bobek lub riitere
wczytana byłą z ostatniego save z rihitera.

ScoobyDoo - 2016-07-08, 23:11

tzn turę powinien zrobić bobi. RIhi ma EOT.
Rihiter - 2016-07-09, 02:20

Tak, turka jest u Bobka. Ja po swoim ruchu specjalnie się zalogowałem jeszcze raz aby zrobić save. Jak widać słusznie. :D
Rihiter - 2016-07-13, 16:48

Bobek jest na urlopie - bez kompa. Więc mamy przerwę wakacyjną. :)
Do minimum 23.07.

Rihiter - 2016-09-01, 13:18

Wakacje za nami. Kontynuujemy?
Bobek1971 - 2016-09-01, 14:39

Ja wolę oddać nację AI ...jak chcecie kontynuować.
Rihiter - 2016-09-02, 02:03

Czekam na inne głosy. Ale chyba zakończymy bo zaangażowanie jest mizerne. Co miało się wydarzyć to już się wydarzyło i nie widać było już przed wakacjami parcia na nowe działania ze strony większości graczy.

Wypowiedzcie się.

Raptorous - 2016-09-05, 13:23

Ja też jestem za końcem gry.
Cholernik - 2016-09-05, 21:49

Możemy kończyć
ScoobyDoo - 2016-09-05, 22:05

takze za koncem
Rihiter - 2016-09-07, 21:25

A więc kończymy. Uznajmy to za wielki, proletariacki, braterski remis.
Bobek1971 - 2016-09-07, 21:47

wygrałeś bez dwóch zdań :)