This is only a print version to view the full version of the theme, click HERE

Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Jeden gra, reszta paczy: - Jeden gra, reszta paczy: Kazimierz Wielki - dyskusja

szachoboks - 2016-06-20, 12:32

Forever wrote:

Ta pogadali byśmy jak byś zagrał na maratonie.
Promocje mają gigantyczne znaczenie oczywiście nie na tym poziomie trudności z kompem ale już grając z człowiekiem mógł byś się zdziwić ;-)

Ciekawe , lecz doszedłem do wniosku , ze na maratonie to grałeś z komputem . Przeciwko SI promocja sie przydadzą
Szczególnie na wysokim poziomie . Lecz przeciwko SI mozna nawet produkowac jednostki obleznicze ,
Walka z człowiekiem wygląda inaczej , jednostki szybko giną., zadna sie nieuchowa z promacja , promocje ida na leczenie

A promocja jendostek strzleckich to tylko 15% i nie w sensie ze jednostka bedzie silniejsza o 15% , Lecz tylko do okreslonego terenu , wiec atakując juz co innego np miasto daje zero , do obrony tez nie pomaga

Forever - 2016-06-20, 16:28

szachoboks wrote:
Forever wrote:

Ta pogadali byśmy jak byś zagrał na maratonie.
Promocje mają gigantyczne znaczenie oczywiście nie na tym poziomie trudności z kompem ale już grając z człowiekiem mógł byś się zdziwić ;-)

Ciekawe , lecz doszedłem do wniosku , ze na maratonie to grałeś z komputem . Przeciwko SI promocja sie przydadzą
Szczególnie na wysokim poziomie . Lecz przeciwko SI mozna nawet produkowac jednostki obleznicze ,
Walka z człowiekiem wygląda inaczej , jednostki szybko giną., zadna sie nieuchowa z promacja , promocje ida na leczenie

A promocja jendostek strzleckich to tylko 15% i nie w sensie ze jednostka bedzie silniejsza o 15% , Lecz tylko do okreslonego terenu , wiec atakując juz co innego np miasto daje zero , do obrony tez nie pomaga

Owszem z AI (ludzie jakoś nie lubią maratonu)
Ale tu gramy z AI więc chyba jednak promocje się przydadzą ;-)
Natomiast co do jednostek strzeleckich to promocje + do ataku to pikuś cały myk polega na tym co jest później czyli dodatkowym ataku i dodatkowym zasięgu

LDeska - 2016-06-26, 16:06

Kopiuj-wklej z kroniki:

Quote:
No to wreszcie to co lubię - stawiamy nowe miasto! Postawiłem na północy, ale najpierwzrobiłem spichlerz w stolicy (bo brakowało 2 tur do urośnięcia miasta a spichlerz robił się 4 tury). Osadnik zamiast 7 tur to zrobił się w 6.

Złapałem jeszcze jednego robola od państwa-miasta i zrobiłem z nim pokój, Kartagina też wreszcie się na pokój zgodziła. No i tyle - teraz piszcie jakie dalsze kroki?

szachoboks - 2016-06-26, 21:58

Ile razy wypowiedziales wojne CS? .
LDeska - 2016-06-29, 00:39

Z tego co pamiętam to dwa razy, a czemu pytasz?
Seti_ - 2016-06-29, 09:04

Pierwsze wypowiedzenie wojny jest jakby "darmowe", a po drugim dostaje się karę do wpływów u CSów. Zwykle bardziej opłaca się wypowiedzieć wojnę raz, ukraść kilku roboli i dopiero zabrać pokój.
szachoboks - 2016-07-05, 16:10

Ustaw bardziej na zywnosc stolice , szlaki wyslij
LDeska - 2016-07-06, 14:29

Słabo z odzewem, ale i tak jestem na urlopie i nie mam tutaj zapisu tej gry... Więc musimy poczekać 1,5 tygodnia aż wrócę z urlopu. Może jakieś dalekosiężne plany albo strategiczne wskazówki? :oczami: