www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Rozmowy dwoch sensownych Wladcow" (bombel79)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Rozmowy dwoch sensownych Wladcow" (bombel79)

Pakt numer 406, założony 2009-08-20 10:47:06 przez bombel79 (Imperium Bombla)

Nazwa paktu: Rozmowy dwoch sensownych Wladcow

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: bombel79
jarek1333
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-20 10:52:33
witam uduchowionego sojusznika!! :)
co u Celtow slychac? bo dochodza mnie niepokoace wiesci o dzichich hordach indiancow, ktorych nikt samemu nie da rady zatrzymac... co prawa w punktach jestesmy z Pawlem wysoko, to prawdziwym potentatem jest Peter... ma duzo miast i liczne grono wasali "niby-sojusznikow" ktorzy poslusznie wykonuja jego dekrety... Ty Celcie masz chyba zbyt duza attow zeby stac sie podnozkiem jakiegos Petera?
zwracam sie do Ciebie bo niebawem na przedpolu Imperium Mali odbedzie sie wielka bitwa... nie Licze na Twoja bezposrednia pomoc, ale na wbicie noza gleboko w pu-pe Petera...tak, zeby zapamietal, ze ludzi nie da sie zniewolic... co ty na to? ja samemu jestem zbyt slaby zeby mu sie dlugo opierac, ale razem mozemy duzo... zreszta kilku sojusznikow jest po naszej stronie...
Ps
wiem ze z pawlem nie uklada ci sie najlepiej, ale spoko, nam z pawlem glownie zalezy na tym zeby utrzec nos Peterowi, a kwestie wygranej sa sprawa drugiej wagi... wygrac moze np Celt :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 11:49:31
Nie jestem zdecydowany póki co po której stronie mam się zadeklarować. Póki co jestem "neutralny". Nie podobało mi się to, że zaatakowaliście biednego spokojnego Domela :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 11:50:52
P.S Miast Peter ma dużo i wiem, że będzie uzyskiwał coraz większą przewagę ale szykuję niespodziankę za ileś tam tur.
Co do wygranej nie kuś mnie żebym się nie rozmarzył za bardzo :P
Pozdrawiam, Celt

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-20 12:00:10
Celcie... domela zaatakowal bbb... zaatakowal bo domel zbieral coraz wiecej woja wiec bbb zaatakowal prewencyjnie... ale nic nie zniszczyl, nic nie spalil, wiec to byla taka wojna na niby... a tu nagle przylacza sie Martin, Peter, Deb, C4Angel, Peter, Plewan, na 90% tez Cheos i Zach wraz z Marwem, MAxim i MArba... no normalnie czuje sie jak oblezony Wladca Minas Tirit (czy jak to sie pisalo) jedynie "Celtycka kawaleria z Rohanu" moze pomoc :) wiesz, ja moj sojusz (pawla i bbb) traktuje bardzo swobodnie, nie ma zamordyzmu typowego dla naszego kochanego Admina :) i dlatego czasami wychodza samowolki, ale przynajmniej klimat sojuszu jest fajny :) niezle jaja odchodza, bo mimo ze mamy slabsza pozycje to ostro kozczymy :) to co celcie? masz ochote sie troche zabawic? :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 12:15:32
Minas Tirith :) Konnica Rohańska mocno się spóźniła a i tak by przegrała :)
Szukaj ale armii nieumarłych. Co do prewencyjnego ataku Bummbumma to jakoś mi się wierzyc nie chce ;) Domel katapult nie miał a samymi arkebuzerami na katafrakty ?? Władca Bizancjum powinien się cieszyć i czekać na taki atak a dostałby może i z 2 generałów. Na pewno wam bym pomógł jakbyście mieli problem ale póki co chyba macie się dobrze.
Dołączyłbym do was z chęcią ale już mam pewne "zobowiązania" a w sojuszach jestem stały i lubię stałą współpracę(przynajmniej mam pewność, że nie zostanę rozszarpany z 2 strony przez niby "sojusznika")
Jakby coś się mocno zmieniło napisz, lubię wyzwania. Peterowi mógłbym kiedyś wjechać na tył za ileś tam tur szykuje wielką ścinkę.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 12:16:55
P.S Wojna na niby :) To co tam robiło 40 katafraktów i dochodzące katapulty ??
Po co się włączałeś ?? Aż sam miałem się zjawić tam z gromadką rycerzy.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-20 12:23:57
nie no... nie ze na niby :) po prostu wiedzial ze domel jest z peterem i widzial jak domel leci po czerwone kurtki... no to na co mial czekac? a ze jego skutecznosc ataku byla taka ze podszedl pod miasta, poogladal je przez 2 turki i zawrocil... ja sie wlaczylem bo bbb to moj uczen i chce mu pomagac... mimmo ze najrozsadniej jakbym go zjechal i przejal jego miasta... no ale ja tak nie gram... a co powiesz na szykowanie sie na Petera... oni zaatakuja za 3-4 turki... wtedy bedzie najlepszy czas na atak na Petera...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 12:46:50
Uczeń, no ładnie to czemu nie jest Twoim wasalem :D ?? eeee ja coś usłyszałem, że Ty jesteś kreatywny i nie wiem czy tak nie grasz :) Czerwone kurtki, phi, są dobre ale nie przesadzajmy.
Tak, na każdego jest teraz najlepsza pora otrzymałem oferty zjechania aż 4 graczy :przestraszony: , w sumie mógłbym kogoś zaatakować przynajmniej jakby mi padło 50 rycerzy to koszta z pacyfizmu mocno by spadły :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-20 12:56:09
jedziesz na pacyfizmie??? :szok: niezle... a wlasnie, ja niedlugo bede mial emancypacje, moze ich troche przycisniemy niezadowoleniem? :)
kurcze, szkod ze do ciebie wczesniej nie zagadalem bo sie sensownie rozmawia :)
PS
kurtki churchila sa niesamowite... startuja z 2 promocjami i latwo im dac drill IV....

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 13:31:58
Tak są niesamowite ale kawaleria z 4 promocjami może dać im łupnia(charyzmatycznym jakoś nie trudno to wbić :oczy:), hmm mógłbym pójść w demokracje to w sumie z 4 tury ale chce dojść do strzelców najpierw i zrobić wreszcie tą ścinkę.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-20 13:39:42
ja najpierw do demokracji a potem do piecoty... za jakies 20-25 turek powinienem miec pichote, o ile ktos nie zrobi mi kuku :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 14:03:45
Ja nie wiem czy tak szybko dociągnę ;) części 4 tury, demokracja też, strzelectwo 5, więc to już 13 tur, a nie wiem czy jeszcze do stali nie pójdę wcześniej czyli +5,6 tur, a jeszcze silnik i korporacja :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-20 14:05:08
:)
a wlasnie, pawel musi sie ciebie bardzo obawiac? bo on jakies niesamowite ilosci woja trzyma na wypadek twojego ataku...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 14:18:00
Nie wiem, ja tam słyszałem, że dopiero będzie trzymał duże ilości wojska :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-20 14:25:17
Pawel ma ultra moblina armie kilkudziesieciu rycerzy... myslal o ataku na ciebie bo sie boi ze wy go zaatakujecie... kurcze, tu trza sie dogadac... nie lepiej razem zjechac takiego marbe czy maxiego? :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 16:27:02
Też mam mobilna armię, tych kilkudziesięciu rycerzy. Ale przecież atak samymi zakończył by się masakra :P Więc nie ma mobilnej armii bo każda musi ciągnąć katapulty :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-20 22:17:07
No i sprawa wyjaśniona, Peter nie ma żadnego wielkiego sojuszu z Martinem, Domelem i innymi. Wiedziałem, że chcesz mnie przekabacić :)
W sumie może i nawet mógłbym wam pomagać ale musiałbym zobaczyć na mapę i rozejrzeć się za alternatywnymi opcjami zdobyczy terenowych.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-21 06:36:52
hm? jak to wyjasniona? tylko mi nie mow ze domel i martin dali sie namowic na pokoj??? MEGA LOL!!! ja piernicze... jesli to prawda to w Polsce wlasnie odkryto endemiczny gatunek lam :rotfl2:

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-21 12:44:23
Nie odkryto niestety żadnych "unikalnych" zwierząt :) Nie wiem, coś myślą, wahają się tylko Peter chce atakować. Nie będę pisał szczegółów bo nie wiem jaki front obrać :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-21 15:25:47
Jarku, wiec ten sojusz istnieje... na szczescie jest zbyt duzy zeby latwo nim sterowac, ale jest potezny... po zjechaniu bbb, mnie i pawla dyplo sie skonczy

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-27 07:27:22
ech... jak to nie jest tenczowa koalicja to ja juz nie wiem... peter martin, domel, deb c4angel... i jeszcze zeby czysto grali... nie gdzie tam... grrrr, peter tak mocno chce mnie rozjechac ze nie patrzy na to co robi... Celce, pomozesz? sytuacja na froncie nie jest zla... tz. bbb stracil 2 miasta ale glowne chokepointy sie trzymaja...

bardzo licze na Twoja pomoc...

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-27 07:34:43
no i jescze to ze PEter zagral w kulki i najpierw wycial wojo bbb a dopiero potem wypowiedzial mi wojne... dla mnie to tak jakby uzyl w realu gazow bojowych....no po prostu tak sie nie robi... nic ze pisalem w kronice... nic ze na KAC'u to my kumple... wazne ZE PETER MUSI WYGRAC! grrrrr

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-27 07:35:10
tfu, oczywiscie nie Peter tylko Asoka... :rotfl2:

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-27 14:06:34
Ja podpisałem traktat pokojowy z Paweltem, żeby wam "pomógł". Woli walczyć z Cheosem to na mnie nie liczcie :) Mógłbym wyruszyć ale w obecnej chwili nie mogę.
Nakłoń Pawelta do podpisania pokoju i wszystko się wyjaśni, jeszcze może my(Celtowie i Koreańcy) wjedziemy na tyły Petera. Więc wszystko zależy od Pawelta.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-27 14:10:33
ale pawel tezchce pokoju z cheosem... problem tkwi w rudim i cheosie... oni sie nie znosza i robia sobie na zlosc... przeciez ta wojne to wywolal cheos palac miasto rudiego... zreszta cheos zlamal pstanowienia wczesniejszego pokoju... mial zostac moim wasalem i podlegac moim rozkazom... zreszta mi na cheosie nie zalezy... teraz zalezy mi tylko i wylacznie na uwaleniu Petera... mzemy nawet grac na Ciebie jako na zwyciesce tego dyplo... pawel zapewnie tez sie zgodzi... tylko usisz sie liczyc z tym ze jesli nasze ziemie przejmie peter to Ty juz go nie przeskoczysz...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-27 14:56:44
Słuchaj to moje pierwsze dyplo, fajnie by było wygrać ale póki co chcę tylko zobaczyć jak się gra. Pawelt jest "panem" Greka i może podpisać pokój więc wystarczy, że Cheos się zgodzi.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-27 19:20:10
tylko pawel walczy na 2 fronty... jeden u bbb drugi u rudiego... na obu TO NAS ZATAKOWANO... cheos atakuje bo nie ma sie juz gdzie rozwijac... Peter atakuje bo chce mnie zjechac... nie wiem jaki jest twoj uklad z cheosem, ale ja w sumie nie mam z nim zlych ukladow... wiec moze pomoglbys mi a nie pawlowi? zreszta jesli chcesz to w kluczowym mmencie, gdy beda sie wazyly losy zwyciestwa stane po Twojej stronie...

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-28 17:00:32
no i chyba zostal osiagniety wzgledny spokoj... taka I Wojna Swiatowa... ani oni nie zaatakuja ani ja nie wychyle sie do poki nie dojde do ckm'ow...

acha, jarek, mzoe bys polecial po emancypacje... tobysmy petera pojechali niezadowoleniem... hm?
ja emancypacje wlaczam za 5 turek...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-28 22:28:03
Oj teraz mam inne rzeczy na głowie :( Za 3 tury tradycje, potem dopiero może pójdę.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-28 22:29:39
bedziesz atakowal pawla?

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-30 21:48:37
i jak tam Celcie? ja czuje sie jak w oblezonj twierdzy atakowanej przez barbarzyncow... i znikad pomocy nie widac... moze juz czas wbic sie w Petera? n przestal wojo robic tylko jakies budynki stawia... pozniej bedzie ciezki do ruszenia...

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-08-31 08:27:12
Celcie, pomoz...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-31 13:05:51
Niestety, Richards wypowiedział wojnę Paweltowi, ja jako jego sousznik również to uczynię. Pawelt napisał, że ma zamiar zniszczyć Koree więc wyboru nie mam.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-01 13:17:31
jarku, widzisz ta cla nagonke na mnie na forum i chcesz nadal z nimi trzymac? :( przykro mi... :(

poza tym to rychoo toba rzadzi? on jest chyba twim wasalem...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-01 16:59:15
Bombel, a mnie nadal smuci to, że nie rozumiesz, że nie trzymam niczyjej strony. Nagonkę widzę ale jakoś nie mogę sobie wyrobić zdania o niej.
Tak Richards i jego Korea rządzi mną, tylko nikomu nie wyjaw tego bo to nasza sekretna umowa.
Gram na swoje konto tak samo jak Richards tyle, że wolę mieć sojusznika u boku niż wasala który koniecznie chciałby się wyzwolić spod mojego panowania i knułby za moimi plecami.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 17:09:41
Witam Cię Sojuszniku !
Jako, że kiedyś nawet się dogadywaliśmy chciałbym Cię uprzedzić o zdradzie Azteka. Chce Ciebie zaatakować ! Już coś zgadali się z Peterem i planują Ciebie zaatakować, póki co trzyma armie na pograniczu ze mną ale już dogadują pokój z Peterem jakby mnie wogóle nie było, a mam trochę armii. Nie wypytuj go o nic bo wtedy zdradzisz mnie, a jego zdradę zobaczysz za niedługo po jego czynach.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-22 08:55:54
dzieki za info, a wiesz cos moze o terminie ataku?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 09:51:44
Niestety nie wiem, choć póki co ich koalicja się "zawiesiła".
Ale na Azteka uważaj i przyglądaj się uważnie bo nagle może podesłać kilkadziesiąt kawalerii(na jego potencjał to 3-4 tury ścinki) i zająć 2 miejsca i zrobić Ci kłopotu :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-22 09:54:51
wiem, bede trzymal te 20 jednostek piechoty, na wszelki wyadek, no i kilku szpiegow :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 09:58:11
Hmm jednak teraz patrzę nowy pakt o pokoju moim i Azteka, sorry za błędne info. Nie wiadomo co zrobi Bodek chcę dużo nie ukrywam ale inaczej nie mam po co grać i wolę stracić armie na Azteka.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-22 10:03:41
czyli co, Bodek jednak sie nie dogaduje z Peterem?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 10:14:01
Właśnie się dogaduje :) Chce Ci maxiego sprzątnąć w oka mgnienia i wysłać drugą armie na Ciebie, razem z Peterem. Jak będą konkrety to Ci napiszę.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-22 10:16:01
ok

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-24 11:41:42
witam Celcie, kiedy bedziesz gotowy wrocic do naszej koalicji? bedzie sporo do ugrania... szanuj wojo, przyda sie za 3-4 turki

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-24 18:37:33
To ja nie jestem w Waszej koalicji :przestraszony: ?
Szanuje wojo, zrozumiałem, że nie mam szans z Peterem i zaprzestałem walczyć z Bodkiem o moje byłe miasta. Oczekuję, że napiszesz mi później co mam robić, sam wiele nie zdziałam.
A co z Cheosem jest szansa by go wykiwać w pewnym momencie ? Głównym celem w tym dyplo jest zjechanie Maxiego i Cheosa przez kogokolwiek ale zrozumiem jak będzie użyteczny.

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-24 19:42:05
milo mi to slyszec :)

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-25 08:32:16
z cheosem jest szansa, na razie razem wspolpracowujemy, ale ostatnie 10 turek moze byc zaskakujace :)

lepiej powiedz mi co mozesz zrobic PEterowi, bo szykujemy wieksza akcje za jakies 3-4 turki

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-25 14:26:16
Hmm a co ja mógłbym zrobić :/ Mogę wystawić jego stacka, iść razem z nimi po czym zostawić ich a Wy zaatakujecie(bądź co bądź ale 35 kawy i 20 strzelców robi różnicę przy szacowaniu sił), bądź nagle udać się grupka kawy i popalić mu miasta obok stolicy

bombel79 (Imperium Bombla) 2009-09-25 14:28:13
to ostatnie jest chyba najsensowaniejsze :) mozesz tez wymyslec nagle ze widzisz zgrupowanie wroga i musisz opuscic petera... i udac sie na palenie jego miast :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum