www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Nagły zwrot" (Bodek)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Nagły zwrot" (Bodek)

Pakt numer 427, założony 2009-09-08 21:58:16 przez Bodek (Bodkowy zastępca)

Nazwa paktu: Nagły zwrot

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bodek
jarek1333
pawelt
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-08 22:02:56
Witam władców.
Trzeba by po tej niespodziance na forum przełożyć ją na konkretne wygrane bitwy.
Potrzebuję screenów z miast Damroki, Kinga, Rycha, Petera.
Konkretnie na tą chwilę miasto Cuma (Rzym) i Pua... cos tam Rycha (przy granicy z Celtami).

Jarek zrób droge robolami na zalewie w tej turze koniecznie !!!! pod miastem Dziki Zachód na południe tak aby konnica w jedną ture sięgała miasto.
Podstawiłem tam kilkanaście koni.
Zaproponuj też pokój Maxiemu i weź te swoje konie na front. Maxi kurtki też na Rzym rzuci. Podpisz z nim OB. Żeby szybciej maszerował.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-08 23:39:58
Postaram się zrobić te screeny. drogę pod miasto Damroki postaram się jak najszybciej zrobić.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-09 15:57:36
Jarek.
Screeny poproszę z Damroki to po pierwsze.
Po drugie przesłałem Ci zgodnie z umową propozycję wasalną.
Podczas zastepstwa Rudiego jej nie mozna bylo przyjac gdyż była tylko kapitualacja (a to by było niezgodne z ustaleniami i nie chciałem takiego numeru wywinąć) a po podpisaniu pokoju wasalstwo bylo na czerwono i nie mozna bylo go zglosic jako propozycji.
Teraz już można więc wysłałem propozycje i liczę że dotrzymasz słowa.

Podpisz OB z Maxim, niech te jego kurtki idą walczyć bo naokoło musi zasuwać.
Zrób drogę do Cuma i szturmujemy już w tej turze z zaskoczenia (mam nadzieje).
Dobrze by było żebyś się określił o której jutro możesz wejść razem do gry.
Ja robie ok 9 razem z wieloma graczami (Rudi, Cheos, Bombel, BBB).
Trzeba ustalić jak ta konnica ma jechac bo mieliśmy razem uderzyć na noebronine tyły.

Ogólnie trozkę inicjatywy oczekuję :D Musimy teraz namieszać póki jets okazja.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-10 15:30:01
jarek no niedobrze tak to wygląda bo nie ruszyłeś sie i ja nie poszedłem konnicą i cały czas stoje w tym mieście bo nie ma drogi i nie mogłem podjechać.
Masz tam duża armię i muisz jakoś Damroke nadgryżć.
Pomyśl też jak tam zaatkować żeby wykorzytsać kurtki maxiego. Ja nie mam tam szpiegów

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-10 16:05:13
Hej jak jesteś odezwij sie na gg, droga zrobiona bo już jednak kiedyś coś zaczynałem łączyć, ma mało armii w mieście to mogę je teraz zdoybyc ale pytanie czy ja się potem ruszę przed nim czy po nim ?? Muszę znać tą kolejność.
potrzebuje surowców bo mam problemy ze zdrowiem i niezadowoleniem, hej jak z Pyonyang ?? Miało być moje.
Ostanie pytanie odnośnie techów może idziemy w demokrację i wykańczamy wrogów niezadowoleniem ??

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-10 16:11:32
No zrobiona ale ja już turke robiłem dziś :( I jak ja byłem to była niezrobiona :(

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-10 17:12:29
Cumaea została spalona. Zaraz posyłam szpiegów na teren Wikinga i Rzymu.

Kurtki Maxiego są w tym oddziale na lewo odemnie, mogą wejść do lasu w przyszłej turze, mój stack jest za rzeką(te kilkadziesiat konnych).
Wklejam 2 mapki z obrazem mapy Rzymu i Wikinga od mojej strony

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-10 17:22:07
Pieknie.
To teraz tak szpiega na szybko do WIkinga.
Między Nidaros (stolica) a Upsala jest idelane do wpadnięcia w 20 koni.
3 kratki na ukos w dół od miasta Ostatni Bastion. Tam dojedzie kawaleria i kirasjerzy w 1 ture. Wtedy mamy w zasięgu oba jego maista i jedno płonie na bank. A może oba :)
Sprawdz tylko szpiegiem jak najszybciej czy tam sie cosik w okolicy nie czai.
Pamietaj że King sie nie spodziewał że tu nagle powstanie zagrożenie i szansa że zgromadził to duzo katapek jest raczej niewielka.
Rawenna jest w zasięgu koni nawet z twojego terenu (też jakiś szpieg jaknajszybciej i bierzemy)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-10 18:00:56
No to pisałem, że już się robią :] Zaczniemy planować jak będą szpiedzy.
Czyli rozumiem, że Maxi idzie na Damroke a ja ma sprowadzać armie wokół Rawenny i Kinga ??

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-10 18:02:10
P.S 6 Roboli będzie podążało z konnymi :]

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-10 18:17:43
jaK JA LUBIĘ WIDOK BUDOWANEJ KAWALERII W MIASTACH :D
sorka za capsa :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-10 18:45:15
Ooo Paweł :) I widzisz a Ty mnie chciałeś zjechać, nie dość, ze masz teraz "kompana" to jeszcze nie zderzyły się najsilniejsza z 2 armia :P

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-10 19:32:23
jest jedna najsilniejsza armia i długo długo nic :D ;)
a drugą armię świata z tego co mi wiadomo ma bbb :P
Ale tobie chyba nie dużo brakuje, bo masz już strzelectwo, a ono podnosi mocno demo woja.
Rób kawalerię, na pewno się przyda. MI się przydała :D

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-10 21:03:48
O Królu.
Coż to za zaszczyt iż osobiście doglądasz nawet takich błachostek :padam:
Jako namiestnik obiecuję iż kilka miast zapłonie.
Proszę też o akceptację planu :D ;)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-10 21:48:51
ee ja już jestem 2 :] Mam powyżej 120k*czy jakoś tak) w przyszłej turze będę miał prawie 130k, Bodek potwierdź to co piszę :)

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-11 15:10:51
Nie bedziemy sie tu licytować o wielkości armii.
Jarek przyj naprzód na Rzym. Nie ma co czekać. Stawaj na tym samym polu co Maxi kurtkami i maszerujemy razem na front. Robole budują drogą i na stolicę dawać dawać dawać. Mamy rpzewagę atakuejmy z zaskoczenia. Ci co tu są już niech ida na Rzym.
Te pozostałe kawalerie szykuj do wjazdu z drugiej strony (do Kinga na stolicę) Ja już tam te 6 podesłałem i czekam tylko na szpiega z newsami co i jak czeka po drugiej stronie.
Pamiętaj czas jest najważniejszy szybbkość i zaskoczenie
Poptarz jak umarł Ryś. Miał 8 miast 2 tury temu a teraz już jest w ostatnim. Osłona kurtek to bardzo duża siła. Poza tym mamy przeagę liczebną i nawet jak nas uderzą to i tak nei będą mieli pary żeby zabić.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-11 15:11:55
zbuduj robolami drogę do tego maista damroki nad rzymem po prawej. Ja tam już ustawiłem kawalerię do szturmu czekam na drogę tylko

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-11 15:14:15
Hej ale w tym problem ze ja mam tam z parę oddziałów. Oczywiście i tka tam będą stały a w przyszłej turze może zobaczę szpiegiem co ma.
Jak z miastami Korei ??
Wiem, że nic nie zrobią nam jak pójdziemy około 100 jednostkami. Moi konni mają premie do konnych a Maxiego do palnej :]
P.S Ruszam sie po Tobie ??

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-11 15:18:07
Nie stój sobei tylmo wejdż na kratkę tam gdzie stoi Maxi. Żeby mu tych kurtek nie wybili.
Fatalnei że tak sie nie mozemy razem zalogować bo wtedy bysmy razem maszerowali na te same pola

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-11 15:21:13
Wiem i się nie boje nie wiem jak to tak mogłeś odebrać :) Hej mogę w przyszłej turze ruszać się przed Tobą ?? Mógłbym wtedy robolami podejść, zbudować i ich nie stracić :/

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-11 15:23:05
OK
Ale dostaw też swoją kawalerię jakąś na to samo pole jakb sięokazało ż jest silna obrona. I rifle jakieś doślij żebyśmy mieli czym miatso utrzymać

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-11 15:25:18
Rifle idą, szpieg niczego nie wykrył bo nie widzę okolic miasta jeszcze :/ koniecznie muszę posłać tam 2 szpiegów. Zauważyłem 1 oddział kawy Kinga obok Rzymu.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-11 15:47:17
poprawka dałem 1 rycerzowi promocje z +1 do widoczności i zauważyłem satcka Damroki

Ogólny przegląd wojsk

I dowody :)

Zaraz będę miał 4-5 szpiegów na terenie Rzymu i Wikinga to będziemy widzieli na co ich stać. Mam parę rifli, kawy i rycerzy(oraz roboli(z 3 stron po 2-3)

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-11 15:53:44
no ja bym spokojnie atakował. tylko te 25 katap ma jakąs siłę bojową, ale stracą je wszystkie na kawalerii i strzelcach. Ogólnie obrażenia masowe się rozłożą i kawaleria i strzelcy stracą siłe do ok 12-13. Co nie jest najmnijeszym problemem w walce z muszkietami, jak kurtki mają +25% do strzeleckich :D .

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-11 15:56:36
dodajcie do tego ze 20 koni azteckich które sie spóźniły bo drogi nie było.
W następnej już będą stały tam gdzie reszta

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-12 09:04:22
skoro stoicie w lesie to ja wchodzę teraz na otwarty za rzeką i czekam tam na was. Czyli na kurtki i celta konie. Chyba ze macie 2 worki na stacku lesnym i 2 wolne na zbudowanie drogi to wtedy laduj sie przed Maxim i rob droge na obu polach i dzieki temu kurtki pojdą o 2 kratki. Ja moge sie ruszac nawet pierwszy zebyscie sie oboje nie bali.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-12 09:39:50
najważniejsze, żeby oni teraz katapami przywalili. Przy tak dużej dysproporcji w armiach ostrzał 25 katapek nic im nie da, a będzie spokój na później. Jak je stracą to można już bez obawy chodzić po ich terenie. NIe będą mieli czym kontratakować. Nawet kawaleria i strzelcy im nie pomogą.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 12:58:38
Nie mam tam workow, już wcześniej budowali drogę bo nie mógłbym się przez pustynie ruszyć do lasku, wiec teraz tylko będą mogły podejść.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 13:07:53
A jak tam z miastami Korei ?? Miałem mieć obiecane coś, nie po to kiedyś zostawiałem te miasta dla Richardsa :|

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 13:55:57
namierzyłem stacka Damroki, po zdobyciu Rawenny, niestety nie wiedziałem czy ją spalić czy nie, teraz i tak będzie musiał wycofywać się bo nie pójdzie słoniami i arkebuzerami na kawe a nawet gdyby to ułatwi nam zadanie i pójdziemy w rzym bez przeszkód a katapulty zniszczymy poprzez oflankowanie. Zaraz będę miał 5 szpiegów na terenie Kinga i Damroki to będę wszystko widział. Armii Kinga nie widziałem, jedynie zbiera armie w garnizonach(łącznie, 4 strzelców, 3 arkebuzerów, 2 berserkerów, 8 katapult+1 trebusz.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 13:57:41

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 17:04:19
Damroka odbił Rawenne czyli rozdzielił swoje i tak skromne siły :) mamy kolejną przewagę.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-12 23:38:21
No i co tam ??
Maxi podszedl z nami?
Ja si eladuje zaraz bo jutro moze byc roznie z czasem wiec mam nadzieje ze ruszyles dalej na rzym?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 23:41:24
Pierwsze oddziały Kinga pojawiły się w stacku Damroki- 3 strzelców z +10% siły.
Stackiem się nigdzie nie ruszył. Proponuję ruszyć jak najwcześniej na stolicę Kinga bo zwłaszcza teraz gdy Damroka go zastępuje jego wojsko nie będzie na swoim terenie. W przyszłej turze będę miał 13 kawy, 7 rycerzy, 7 strzelców gotowych do ataku. Co do Rzymu to w przyszłej turze można zdobyć Mediolan paroma konnymi i iść znowu na stolice. W przyszłej turze będę widział już co się dzieje w stolicy, będę miał około 4 szpiegów na ich terenie, 5 w drodze.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-12 23:42:24
Ale kto sie nie ruszyl stakiem ??
Maxi siedzi kurtkami w lesie??

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 23:42:57
Tak maxi się ruszył, ale niestety drugą częścią(ta która została wcześniej ostro z tyłu) poszedł do Coventry(czy jakoś tak ,na własny teren).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 23:44:09
nie, Maxi się ruszył. Damroka siedzi na tej górce co wcześniej, mogąc atakować Rawenne, mam tam grupkę konnych ale nie mogę utrzymać miasta. Palić nie ma co bo kulturą Rzym i tak jest w tym samym miejscu.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-12 23:45:57
gdzie zbierasz konei n atak na wikinga?? Njalepiej zaatkowac tam gdzie kiedys pisalem i wtdey mamy dwa maista w zasiegu... Ja je gdzies tak ustawie zeby juz w nastepenj ruszac konnicą.
Ide zrobic tuke

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 23:48:01
Ja ruszyłem się paroma strzelcami i kawą tak żeby móc wejść właśnie na tą górkę. 2 miast nie da rady niestety zaatakować w tej samej turze ale w 2 już tak :]
Tylko nie wiem czy nie idziemy zbyt pochopnie Ty tam masz chyba tylko 4 kawalerii a strzelcy dojdą za parę tur :P

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-12 23:48:22
w przyszłej turze zrobię screeny bo będę miał szpiegów rozmieszczonych

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-09-13 15:57:22

Tu mamy stan wojsk Damroki i Petera i Kawaleria Kinga .. hmmm sporo tego trzeba jednak przez Rawennę rzucić drogą grupkę chyba żeby po ewentualnej bitwie mieć swieze wojo tutaj jesli potracą katapki.

A tu obrona Nidaros. Niestety

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-13 16:32:35
Hmm rzeczywiście sprawa jest nie najlepsza, to chodźmy zajść kinga z drugiej strony. Maxi wycofa 2 części wojska na własny teren :/ napisz mu żeby posłał ja i możemy dalej iść na Rzym(wciąż mamy jako taką przewagę.

Czyli teraz atakuje Rawenne, pale ją i proponuję zajść Kinga kawą tak żeby zaczęli rozdzielać wojsko a front na jednej stronie został przełamany.
Za 2-3 tury zanim dojdziesz strzelcami(mam nadzieję, że i kawalerii coś podeślesz) na front z Kingiem będę mógł podesłać co najmniej z 20 kawalerii i parę strzelców.
A z tymi miastami to jak ?? Nie chcę nic mówić ale miałem co nieco wziąć.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-15 22:00:47
Widzę, że pakt umilkł po rozbiciu części mojej i Maxiego armii, nie masz żadnych planów ?? Idziemy na tego Wikinga ?? Zanim się doczłapiesz piechotą będę miał ponad 50 kawalerii(teraz mam już około 30) i trochę strzelców, można iść, coś spalić może do Domela nawet trafimy i spalimy małe co nieco. Za ile i ile tego wojska dojdzie na moja granicę ?? bo nie wiem czy draftować co idzie, z zachodniej strony czy spokojnie rozkładać niezadowolenie.
Co teraz odkrywasz, bo nie wiem czy jest sens iść dalej z ta demokracją jak ja i Bombel tylko ja będziemy mieli.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-09-15 22:04:10
Teraz Paweł przejął nację ale ma duże problemy ze znalezieniem czasu.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-15 22:04:27
Aha i jeszcze pewne sprawy
- co do tych miast widzę, że nic jednak nie zyskam ??
-czemu Cheos wypowiedział wojnę Maxiemu ??
-czemu Maxi zawarł pokój z Peterem i innymi ??

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-15 22:05:28
aha, chyba, że tak.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-09-16 07:06:45
sorka, teraz nie mam w ogóle czasu myślec o civce, nawet nie mam jak turki zrobić.
z tego co mi bodek pisał, to zbieraj wojo na kinga, cała moja armia zaraz do ciebie wejdzie, tylko ją zbiorę. oni lepiej nich jej nie widzą.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-15 22:20:20
Poselstwo do Władcy Celtów

Zbliża się sama końcówka.
Aztecy posiadaja olbrzymią armię i cały czas się zbroją (tak żeby zniechęcić potencjalnych wrogów).
Czytałem w kronice że macie z dwoma krajami rachunki do wyrównania.
To się sietnie składa bo my też mamy swoje sprawy na deser...
Proponuje podpisać pokój w grze na 10 tur i OB.
Zabezpieczy to Was przed inwazją Aztecką na sam koniec i umożliwi wycieczkę do jednego z Waszych ulubieńców.
Ja też zabiorę większość woja z tej granicy i pomaszeruję w inny zakątek świata.

Czekam na odpowiedź
Namiestnik Aztecki

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-10-15 23:06:30
Umowy teraz podpisane obowiązywać już będą do końca dyplo bo pozostało 10 tur.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-10-15 23:15:25
Jarek w otwartym napisał "tak ja chciałem się zemścić na tych którzy mi odmówili pomocy bądź mnie zdradzili. Niestety ani Cheosa ani Maxiego nie dorwę w tym dyplo"

Jesteś pewien że to nie jest możliwe jeszcze w tym dyplo?
To proste - skaczesz konnymi przez tereny Azteka i Grecji a zaraz masz trzy miasta gotowe do spalenia Araba. Czyli mówiąc inaczej o pomysłu do realizacji trzeba ci 3-4 tury i już się coś dzieje :)
Sam chętnie też się dołożę na tym kierunku :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-16 07:30:46
Jestem chętny do wzięcia w tym udziału ale czy mogę znowu zaufać Bokowi ;) ?
Oj ciężko to widzę, w przyszłej turze dam odpowiedź.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-16 10:40:56
Hehehe
Spokojny Olek jak szbko podłapał :D
Ja akurat nie miałem na myśli Araba, ale mi jest wszystko jedno ...

Aztecy grzecznie budują kolej i ściągają pod granice Celtyckie maaaasy wojska...
Zrozumiemy jeśli odpowiecie negatywnie na propozycje pokoju (wolna wola), ale zrozumcie też wtedy naszą reakcję którą będzie zgrupowanie dużych sił od Waszej strony.

Podpisanie pokoju teraz na 10 tur jest już żelaznym gwarantem do końca gry gdyż jest za mało czasu aby go później zerwać.
Zaufanie nie ma tu nic do rzeczy, czysta matematyka, do końca świata 10 tur.

Pozdrawiam
Namiestnik Aztecki

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-16 14:34:51
Wiem, że ściągasz wojsko do mnie bo widziałem grupki kawy biegające po Twoim terytorium oraz mały wzrost armii stacjonujących na naszej granicy.
A czy ja wiem, nie znam się na wykorzystywaniu mechaniki gry ale zdaje mi się, że można po pewnych zabiegach anulować traktat pokojowy.
Jak pisałem dam odpowiedź później(to znaczy dzisiaj)

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-10-16 14:41:30
Jeszcze ciepła wieści więc nie zdążyłem ich w kronice wpisać.
Właśnie dokonałem korekty granicy grecko/arabskiej. Chętnych do dalszych działań na tym froncie bardzo zapraszam. Dodam tylko że znaczna część wojsk araba jest uwikłana w konflikt z Mali a pozostałe jednostki na granicy greckiej przestały istnieć. Straty wroga szacowane są dobrze ponad pół setki.
Gdyby Imperium Jarka miało ochotę spalić stolicę arabską to będzie miało w tym pierwszeństwo :)

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-16 15:02:49
No to teraz poleciałeś po całości Rudi ....

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-10-16 15:22:17
Dwa razy chciał mi kraj spalić podstępnie atakując więc pora już była na rew.
Pozostałych chętnych do rew. na arabie zapraszam.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-16 18:47:34
Powiedzmy, że jestem pozytywnie nastawiony do Was ale wątpię by moja pomoc była potrzebna u Araba mógłbym symbolicznie podesłać 2 oddziały kawy :)

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-10-16 21:06:45
To jaknajbardziej pozadany gest symolicznego rewanzu za zdradliwa polityke arabska.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-17 19:45:04
Będę po 22, odezwij się Bodek na xfire. Celtowie są gotowi do krótkiej współpracy.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-18 16:10:14
No to widzę że Cie Peter zaatakował...
trzyma widze żelazną ręką dyscyplinę i od razu atakuje nawet swoich.

Nie daj się, nie łam się. Jest 9 tur do końca, masz sporo wosjka , walczysz u siebie...
Ja wkróce będę miał wojnę z Peterem na bank więc musisz tylko wytrwać kilka turek, zetnij działa lub katapki jeśli nie masz dział i spokojnie poczekaj na ich ruch.

Twardy jest Peter tak atakować od razu bez większego powodu

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-18 16:41:27
A więc mówiłem, że tak będzie i Rudiemu i Tobie. Ale sądziłem, że wojnę wypowie gdy dowie się o OB, a nie o naszym pokoju :przestraszony:
Powinienem dać sobie radę mam 100 jednostek i to ja będę atakującym :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-19 18:39:42
Spaliłem miasto Circei.
Bodek czy mógłbyś zrobić tury choć na paru odcinkach pomiędzy moimi miastami frontowymi oraz stolicą ? Skoro pisałeś, że mogę zwracać się z prośbami to jeśli możesz to przydałoby się trochę strzelców-CKM,ów do obsadzenia garnizonu w Ostatnim Bastionie.
Odpisz mi co mógłbyś zrobić oraz czym mnie możesz wesprzeć(nie żądam dużo choć wiem, że Twoje jednostki są potrzebne teraz gdzie indziej). Jeśli wybronię Ostatni Bastion do końca gry będziesz miał spokój od mojej strony.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-10-19 18:46:43
Wytrzymaj Jarku jeszcze parę tur tylko. Zwroty akcji na końcówce będą bardzo ciekawe. Gratuluję sukcesu.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-20 12:21:05
Posłałem kilka oddziałów do Ciebie Jarek ale
Zerwij OB z resztą tęczowych bo taki Martin lub Domel mogą maszerwoać przez twój teren i dobrać się do moich miast.
Rzym wyruszył z tego miasta na zachodzie w twoją strone górkami w 20 rifli.
Będzie musiał przejść w następnej przy samej mojej granicy po otwartym. I to

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-20 12:21:41
już będzie koniec jego marszu :D

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-20 18:29:32
chyba, że skręci w prawo :) Wszedł na górkę bez drogi więc zanim się doczłapie sporo czasu minie :) U mnie bez zmian ale to tylko pozorny spokój bo z torami nigdy nic nie wiadomo :(

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-21 21:37:58
I jak atakujesz stacka Damroki ? Bo nie chce, żeby mi z marszu spalił mi miasto.
Możliwe, że dam Tobie się zwasalizować na koniec gry bo wolę Twoja wygraną ;)
Póki co jedynie to rozważam.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-22 19:52:56
Armie Koalicji Petera dotarły pod Ostatni Bastion(najbardziej wysunięte miasto na granicy z Kingiem), zniszczyłem wszystkie działa, uszkodziłem trochę jednostek i trochę wybiłem. Teraz wszystko zależy tylko od Ciebie co zrobisz, czy zaatakujesz stacka Damroki, czy dobijesz armie Koalicji( ponad 100 rannych jednostek( po zajęciu Ostatniego Bastionu ich kawaleria i jednostki będą ranne)- sam zachowałem jeszcze sporo kawalerii która może wybić trochę)

Screen przed atakiem ze stackiem, w Upsali jest jeszcze 70 kawalerii która pewnie zaatakuje moich strzelców w Ostatnim Bastionie(obrony nie ściągną bo nie mają dział, a na Kingu wykonałem kontrwywiad).

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-23 07:49:45
Armia Rzymu już w zaświatach

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-23 07:51:19
Szkoda, że dopiero po spaleniu mojego miasta.

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-23 08:00:22
Niestety nie mogłem zalogować się przed nim bo by był podwójny ruch

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-24 12:56:28
Celcie:
Proponuje prostą umowę:
Ty oddajesz się mi w wasalizm
Ja palę stolicę Rzym ??

Podjechałem już tam stackiem kawalerii i jest spora szansa że dziś się uda ...
Co Ty na to ??
Jeśli pasuje to wyślij dziś propozycję wasalną do mnie a ja ją przyjmę w tej turze. Następna jest już ostatnia więc czasu później już brak.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-24 13:32:10
Nie wiem :| Pasowałoby zrobić wszystko żebyś to Ty wygrał ale muszę się zastanowić.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-10-24 13:39:53
Jakby się sprawy nie ułożyły uważam za duży sukces Jarka sam fakt że przetrwał mając samych wrogów wokół i wojny z każdym sąsiadem (chyba).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-24 13:50:24
Bodek a kiedy chciałbyś zrobić turę ? Jeszcze nie podjąłem decyzji żeby nie było ;)

Bodek (Bodkowy zastępca) 2009-10-24 14:59:03
ja nie mogę robić tury razem z Tobą Jarek bo ruszam się po Damroce a teraz jeszcze po Cheosie, Peterze i reszcie

Jeśli się zastanowisz to po prostu wyślij mi propozycje wasalną na koniec swojej tury.
Ja wejde dziś później i ją przyjmę.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-24 15:48:48
Jeśli mam być Twoim wasalem wypowiedz wojnę Peterowi i Martinowi, Kingowi oraz Domelowi- choć nie pamiętam czy jego kawaleria będzie mogła zaatakować moją stolicę(wsadź choć parę CKM-ów do Koszarzysk-mojej stolicy). Ja wyślę Tobie najprawdopodobniej w przyszłej turze układ o wasalstwie- tak, że nikt wcześniej tego nawet nie zaobserwuje. Mi to nic nie przeszkadza bo i tak jedynie z moją stolicą zajmę ostatnie miejsce.
Koszarzysk pewnie nie zajmą ale muszę mieć tą pewność, wtedy mogę oddać Tobie przysługę.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-10-24 15:51:58
Wojnę z Peterami i tak musisz Azteku wywołać bo na granicy greckiej zaatakują nas selektywnie.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-24 16:07:33
Na wojsku i tak nie ma co teraz oszczędzać bo przynosi jedynie sporą stratę kasy, a gra się zakończy lada moment.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-25 12:54:53
Hej, zaraz będę robił turę i wszystko posprawdzam. Jeśli rzeczywiście zabezpieczyłeś moja stolicę wyślę układ o wasalstwie. Jednak nie przyjmuj go bez potrzeby. Jeśli po turze Petera nadal będziesz miał więcej pkt nie przyjmuj wasalstwa bo nie ma takiej potrzeby wtedy :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-10-25 14:03:58
Podpisałeś z Arabem traktat pokojowy, ja mam z nim wojnę i niestety nie mogę się stać Twoim wasalem.
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum