www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2010-04-20, 21:04
Bodek
Author Message
Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-04-21, 14:55   

O matko
znowu się zaczyna :D

Staram sie jak moge wyrzucić te myśli, ale coraz bardziej mi sie wydaje, że nie bez przyczyny część graczy broni Bodka :)

Civ5 sie zbliża, zróbmy wszyscy rachunek sumienia i jedziemy dalej, z czystym kontem. To kto pierwszy, może Bodek? :) co tam jeszcze było oprócz nielicznych wymienionych wałków w tym wałtku? :) dawaj, dawaj, jak ładnie wszystko opowiesz, to może inni też zaczną śpiewać :policja: ;)

www.civilizowani.pl
Postaw piwo autorowi tego posta

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 61/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-04-21, 15:03   

dobra, ja sie przyznaje, tak, Bodek robil walki :rotfl2:

Barnaba, dawaj, ty nastepny! :rotfl2:

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-04-21, 15:33   

barnaba wrote:
Pytam sie tylko czym sobie zasluzyl na specjalne wzgledy.
Ty cos sugerujesz i nie wiem o co ci chodzi moze masz cos na sumieniu i dlatego sie tak unosisz.
Jaki spam i jaka merytoryczna rozmowa z toba zadzwoni do ciebie Bodek i powiesz mi ze nie oszukiwal bo z nim rozmawiales.

Z Rudiego sie smieje, zapomnialem dodac ;)

ogólnie to :rotfl:

Zastanów się co piszesz.
Odblokowałem ten wątek bo z Rychem w innych wypisujecie jakoby Bodek jakis wał w dyplo zrobił.
No to proponuję aby rozpatrzyć sprawę merytorycznie tu i teraz, w tym wątku, to mi wyskakujesz że mam coś na sumieniu, zamiast podawać konkrety w sprawie Bodka?
Twierdzisz że oszukje? Już Ci za mało przywalania się do Bodka? Nowego celu szukasz?
Jesli tu jest taka banda kolesiów to jak wytłumaczysz fakt chociażby tego że nadal możesz tu pisac?
Ale skopiować i wkleic tekstu o którym mowa to już sił nie ma...

Richards wrote:
Staram sie jak moge wyrzucić te myśli, ale coraz bardziej mi sie wydaje, że nie bez przyczyny część graczy broni Bodka

No następny, rozwiń ta myśl rozwiń, tak jak na moderatora forum przystało, rzeczowo i merytorycznie, tak aby dawać przykład innym.

bombel79 wrote:
dobra, ja sie przyznaje, tak, Bodek robil walki

Barnaba, dawaj, ty nastepny!

Następny moderator który dla przykłądu spamuje i się naśmiewa.

No świetnie, może już tego nie zauważacie ale przywalacie się do Bodka od pól roku i jak przychodzi co do czego to zero konkretów - to jest po prostu oszołomstwo, i już mnie zmęczyło czytanie waszych wyjątrzeń.
Po prostu nadmiar tolerancji okazuje sie słabością, bo bezkarnie rzuca się nowe podejrzenia, czy sugeruje że inni też coś oszukiwali - to smutne.

bombel79 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-04-21, 15:44   

poczucie humoru naszego Admina jest tak wielkie jak Milosc Hark-al-Gilga do Zulusa :)

a teraz na powaznie: Bodek jest uczciwym graczem tylko potrafi wycisnac z civki wiecej niz przecietny gracz... no i rodzi sie zazdrosc... skoro ja tak nie potrafie to pewnie ten co potrafi to kretacz i walkownik...

PS
Peter, przeciez walek Bodka to jak twoje lucznictwo z liberki czy eksploracja Leszka, lub ew. dyplomacja Milosci :)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-04-21, 15:54   

to tez nie tak Bombel
nie mozna popadac w skrajności :)

tam gdzie robił wałki to robił, ale tez nie nalezy ich szukac w każdym posunięciu Bodka ;)

bombel79 

Posted: 2010-04-21, 16:00   

nie przeszkadzaj mi w dyplomacji, Ty Kartaginczyku! ;)
wg mnie Bodek jest rowny gosc, co nie Sprzymierzencu? :)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-04-21, 16:03   

ech... taką ładną wystawkę Ci zrobiłem i nie skorzystałeś :)
myslałem że się przyczepisz tego posuwania, bo jednak jestes mistrzem w posuwaniu... sojuszników :)

co nieeeee? ;)
Last edited by Cola on 2010-04-21, 16:03; edited 1 time in total  

bombel79 

Posted: 2010-04-21, 16:08   

ja? nigdy! nigdy nie zaatakowalem sojusznika! zawsze przed atakiem wypowiadam wojne i wpisuje na liste "nie-sojusznikow"

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-04-21, 17:08   

Ciężko jest udowodnić, że ktoś oszukiwał, zwłaszcza jak oczekuje się niezbitych dowodów i nikt nie wierzy na słowo.

I
Gdybym miał save z Dyplo4 bym udowodnił, że Bodek oszukiwał.
Opisywałem już kilka razy jak to Bodek, Najlepszy Strateg Świata, mając chyba z 6 miast na które mogłem uderzyć, pozostawił 5 pustych a bronił tylko te, na które poszły moje Rydwany. Nie mógł ich widzieć, więc nie mógł przygotować, bez podglądania save, należytej obrony akurat w tym mieście na które chciałem uderzyć.

II
Później była akcja z moim sojusznikiem.
Bodek z Siewim chcieli mnie zjechać. DarDar mi pomagał. Była możliwość przekazywania wojska, więc dostawałem sporo woja w zamian za sojusz. Wyjechałem, DarDar opiekował się moją nacją. Przyjechałem, DarDara wcięło, okazało sie, że moje całe wojo bez mojej zgody sojusznik przekazał sobie. Gdy chciałem je odzyskać Bodek zaczął wydzwaniać do Domela, że tak nie może być że ja swoje wojo odzyskam, bo nie będzie szans na wygraną itp (jak sie później okazało Bodek wygrał :) i się z tego cieszył :D ).

III
Dyplo Anonim
Myślałem, że może jednak się mylę i obrona miast z I przykładu, to rzeczywiście zbieg okoloczności. W II zdarzeniu faktycznie, najbardziej powinienem winić DarDara, a nie Bodka. No dobra, wpadłem na pomysł żeby zaprosić Bodka do Dyplo Anonim (pozdrawiam wszystkich anonimowych ;) ) skoro sobie ubzdurałem jego nieczystą grę, to niech gra, co mi tam :) . Kilkanaście turek i... w pierwszym poście jest mniej więcej opisane co Bodzio odwalił http://civilization.org.p...p=116114#116114
i jeszcze, jakby ktoś nie zauważył, Bodka odpowiedź:
Bodek wrote:

Tak, kombinowałem jak mogłem żeby się tego miasta pozbyć.
Miałem 2 drogi zostawić puste i czekać aż je barby zajmą albo wyzwolić.
Zupełnie nie zastanawiałem się nad tym że w regulaminie jest zakaz przekazywania miast.
Grałem równocześnie w D4 gdzie tego zakazu nie było i po prostu nie pomyślałem o tym.

Pojawiła się opcja wyzwól, wcisnąłem ją. Pojawił się komunikat że miasto pójdzie do Huany.
Wybitnie się wtedy uśmiałem że dostanie ode mnie kukułcze jajo :rotfl:
Nawet mu wpis w tajnych zrobiłem że w geście dobrej woli przekazuje mu miasto :hyhy:
Po chwili jednak uświadomiłem sobie że na bank będzie z tego dym na forum.

No widzisz, kłamanie Ci gorzej wychodzi niż oszukiwanie. Adminowi napisałeś, że myślałeś, że z miasta utworzy sie nowe Państwo :) ...i jeszcze te tłumaczenie, że w Regulaminie nie ma nic o Wyzwalaniu :rotfl2:

Bodek wrote:

Miałem dwie możliwośći :
Prosić admina o cofnięcie turki żeby cofnąć ten nieszczęsny ruch, albo przyjąć karę (pewna dyskwalifikacja) i nie skomleć o łąskę przed Colą (który zapewne jest adminem DA i tylko czekał aż Bodek go będzie prosił o cofnięcie turki)

Pomyślałem że nie dam mu tej satsfakcji i niech se zdyskwalifikuje.

Dziwne, zdawało mi się, że prosiłeś(skomlałeś :rotfl2: ) o cofnięcie turki, tylko, że nie przed Colą :P

Na koniec jeszcze raz chciałem pogratulować szczęścia w postawieniu miast w Dyplo5, (sprawdziłem save, nie pytajcie skąd wziąłem :P ) objęcie kulturką niewidocznych koników i 2x miedzi(odcięcie przeciwnika od zasobu), to naprawde trzeba mieć nosa :rotfl2: .

PS: teraz jak zwykle pięknymi słowami odpisze Bodek, potem pare postów, że trzeba konkretów a nie jakaś sieczka i znowu rozejdzie się po kościach :) ...no, jeszcze Barni doda coś od siebie i bedzie komplet :D

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-04-21, 17:46   

jak zwykle Rychu po raz setny wywala swoje żale i po raz setny odpowiadam
Merytorycznie żeby nie było że się czepiam słowek (a mam ochotę czasmi się czepiać)

AD 1
Zaatakowałem Twoje państwo w Dyplo4 właśnie rajdem koników na stolicę.
Random CIę MEGA LUBIŁ i ocalałeś (też mógłbym pisać że zrobiłeś jakiś wałek bo tyyyyle koni wi wtedy zginęło)

Wiedziałem od sojusznika Siewiego że Jadą do Ciebie rydwany Dardara..... oprócz tego miałeś własne rydwany które cudem ocalały z pierwszej bitwy.
Potem te rydwany zniknęły z miasta Twojego.
DLACZEGO UWAŻASZ ŻE NIE MAIŁEM PRAWA SIĘ DOMYŚLIĆ ŻE IDZIESZ Z KONTRĄ DO MNIE ????????????????????????????????????????????????????????????????????

Miałem rozległe terytorium a Ty pojechałeś do mnie tą samą trasą którą ja Ciebie zaatakowałem wcześniej. Mogłem sobie wyliczyć w ile tur możesz do mnie dojechać.
Miałem do obrony podbite miasta na Kingu albo swoje rdzenne.
Wybrałem rdzenne i pogodziłem się ewentualną utratą 1-2 świeżo podbitych. Miałem jedno moje najlepsze produkcyjne miasto z dodanym generałem.
To było moje najważniejsze miasto produkcyjne do końca już gry. Postawiłem tam później Heroic Epic.
Ty się dziwisz że w tym mieście trzymałem prawie całą obronę ??????????? :szok:
To był Twój błąd że jak ostatnia PIPKA atakowałeś najważniejsze moje miasto zamaist popalić mniejsze i osłabić ogólnie moją gospodarkę.

Myślę że dość dokładnie wyjaśniłem dlaczego spotkałeś tam obronę.

AD 2
Sprawa z DarDarem była już tyyyyyyyyyyyyyyyle razy wałkowana że nie chce mi się tłumaczyć po raz setny.
Miałem prawo przedstawić Adminowi moje zdanie na temat graniem przez Ciebie na dwie nacje. Przedstawiłem je.
Tak długo jak było powiedziane że jest to zastępstwo nie odzywałem się ani słowem.

Mój prostest wywołało dopiero oświadczenie Admina że nacja za 3 tury przechodzi do nowego władcy a Ty natychmiast zacząłeś przekazywać SOBIE greckie jednostki (legendarne już Tureckie Falangi)
Obawiałeś się że nowy władca Grecki może nie chcieć oddać Ci całej swojej armii więc korzytsając z ostatnich 3 tur zastępstwa przekazywałeś co się dało SOBIE.
Nadal uważam że było to niesprawiedliwe wobec Grecji i nic się w tej sprawie nie zmieniło.
Admin i tak podjął decyzję że większość wojska powraca do Ciebie ale TY chciałeś WSZYSTKO i strzeliłeś focha i porzuciłeś nację.

AD 3
Rzeczywiście przekazałem miasto Inkom.

Tak, kombinowałem jak mogłem żeby się tego miasta pozbyć.
Miałem 2 drogi zostawić puste i czekać aż je barby zajmą albo wyzwolić.
Zupełnie nie zastanawiałem się nad tym że w regulaminie jest zakaz przekazywania miast.
Grałem równocześnie w D4 gdzie tego zakazu nie było i po prostu nie pomyślałem o tym.

Pojawiła się opcja wyzwól, wcisnąłem ją. Pojawił się komunikat że miasto pójdzie do Huany.
Wybitnie się wtedy uśmiałem że dostanie ode mnie kukułcze jajo
Nawet mu wpis w tajnych zrobiłem że w geście dobrej woli przekazuje mu miasto
Po chwili jednak uświadomiłem sobie że na bank będzie z tego dym na forum

Nadal uważam że Wyzwól to nie to samo co przekaż.
Jednak już po zrobionej turce wiedziałem że będzie z tym problem i SAM ZGŁOSIŁEM DO ADMINA fakt że przekazałem miasto wbrew regulaminowi.

Zaproponowałem aby cofnąć turkę ale nie skomlałem jak sugerujesz.
Napisałem do Admina zrób jak uważasz i przyjąłem karę jaką była dyskwalikacja.

Już kiedyś tam się tłumaczyłem że nie złamałem regulaminu ani na złość ani celowo,
przyjąłem karę i nie robiłem żadnej awantury

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum