www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Laptop zasilany z samochodu?
Author Message
Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 202/69
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-06-30, 09:06   Laptop zasilany z samochodu?

Dla innych może być oczywista oczywistość ale ja mam pytanko.

Laptop zasilany jest napięciem 19V a w samochodzie jest napięcie 12V.

Czy podłączenie laptopa do zapalniczki samochodowej wydłuży jego czas pracy?
Czy ma to wpływ na trwałość akumulatorków w laptopie doładowywanych niższym od wymaganego napięciem?

No i oczywiście pytanie maniaka. Czy prowadząc samochód można grać jednocześnie w Civkę? Kodeks drogowy nic o Civce nie wspomina. Coś o telefonach jest ale o graniu w Civkę w korkach nic nie znalazłem.

ps. Lechu tylko nic nie pisz na temat ostatniego dylematu :hyhy:
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-06-30, 09:15   

potrzebujesz przetwornicy z zasilania samochodowego 12 V na 19 V.
Lepiej kupic dobrą przetwornice bo mogą być problemy

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-06-30, 10:24   Re: Laptop zasilany z samochodu?

Rudi2 wrote:
Dla innych może być oczywista oczywistość ale ja mam pytanko.

Laptop zasilany jest napięciem 19V a w samochodzie jest napięcie 12V.

Czy podłączenie laptopa do zapalniczki samochodowej wydłuży jego czas pracy?
Czy ma to wpływ na trwałość akumulatorków w laptopie doładowywanych niższym od wymaganego napięciem?

Wystarczy kupić zasilacz samochodowy do laptopa. np. coś takiego http://www.komputronik.pl..._Sunvalley.html Dla akumulatorów laptopa nie będzie różnicy w porównaniu do zasilania z gniazdka w domu.

Rudi2 wrote:

No i oczywiście pytanie maniaka. Czy prowadząc samochód można grać jednocześnie w Civkę? Kodeks drogowy nic o Civce nie wspomina. Coś o telefonach jest ale o graniu w Civkę w korkach nic nie znalazłem.

Z korzystanie z laptopa w trakcie jazdy jest tak jak z bombardowaniem szpitali w czasie wojny - można, ale nie wolno. ;) (chociaż nie wiem dokładnie pod jaki paragraf kodeksu drogowego to podpada).
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/121
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-07-01, 10:37   

Ewentualnie możesz kupić przetwornicę na 12V na 220V.
Bardziej uniwersalna bo raz, że każdego laptopa podłączysz a dwa że możesz jeszcze lodóweczkę i mieć pod ręką zimny browarek prowadząc ;)

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 202/69
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-07-01, 10:45   

No właśnie. Wystarczy tu spytać a ciemność jaśnieje.

Kupić zasilacz samochodowy do laptopa - proste.
Kupić przetwornicę - proste.

:wstyd:

ps. ktoś z was korzystał już z lapka w podróży samochodem na takim zasilaniu?

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-07-01, 12:02   

Rudi2 wrote:

ps. ktoś z was korzystał już z lapka w podróży samochodem na takim zasilaniu?

U mnie w firmie wszyscy wdrożeniowcy i inni ludzie jeżdżący w delegacje używają takich zasilaczy i jest ok.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/121
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-07-01, 13:04   

Ja mam przetwornicę z 12V na 220V i też jest ok. Trochę bardziej energożerne bo przetwornica + zasilacz notebookowy ale poważnie jest bardziej uniwersalna.
Czy nie masz samochodowej do telefonu bo dostałeś zastępczy, czy jakiekolwiek inne urządzenie na 220V można podładować czy podłączyć w awaryjnych sytuacjach (np. znajomy będzie chciał podpiąć MAC'a), czy dwa urządząnka na raz, np. dwóch znajomych będzie sobie na tylnym pykać duela na dwóch notebookach jak ich nad morze będziesz wiózł :P
Oczywiście z tym jakimkolwiek to przesadziłem bo żelazka nie podłączysz, przynajmniej do takiej za 120-150 zł.
Na allegro coś takiego teraz znalazłem:
http://allegro.pl/przetwo...1676404980.html
A używam podobnej do tej:
http://allegro.pl/whiteen...1677959316.html

Edit:
Oczywiście nie namawiam tylko podpowiadam. Zasilacz samochodowy do notebooka pewnie jest tańszy, tańszy w eksploatacji i wygodniejszy.
Last edited by cheos on 2011-07-01, 13:12; edited 2 times in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum