www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Civilization V na na Linuksie
Author Message
barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-10-10, 13:56   Civilization V na na Linuksie

Gra instaluje się i chodzi na wine.
miała być wersja natywna steam ale coś im nie wyszło.

aby zainstalować grę
trzeba ściągnąć steam z strony i go zainstalować za pomocą wine
później instalujemy civ przez steam i odpalamy grę

mało testowałem ale gra chodzi choć trochę wolniej
podobno są jakieś drobne bugi z grafiką na słabszych kompach
multi też działa

random Random RANDOM :samobojca:
Last edited by wnuczus on 2011-04-01, 17:02; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-04-01, 17:01   

Ogólnie może dopełnię:) trochę
Status gry według bazy wineDB do gold

Ubutu 10.10 (x86)

Wszystkie komendy wpisujemy w terminalu.(wszystko można wyklikać ale tak prościej tłumaczyć:)

Instalacja+download steam

Ściągamy steam
Code:
http://cdn.steampowered.com/download/SteamInstall.msi

Instalujemy steam
Code:
 wine SteamInstall.msi

Reszta instalacji jak w Windowsie

Instalacja dodatkowych rzeczy:

winetricks

Code:
sudo apt-get install winetricks

oraz vcrun2008 i d3dx9

Code:
winetricks vcrun2008 d3dx9

Potem normalnie uruchamiamy Civkę poprzez steam, jak w Windowsie

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-07-24, 12:55   

http://civilization.org.p...pic.php?t=15190

Było grane:)

Ogólnie w civke grałem na trochę słabszym sprzęcie i były problemy ale nowe sterowniki wtedy do nvidi dały, radę i się problemy rozwiązały.

VGT 

Helped: 4 times
Piwa: 17/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-07-24, 13:01   

oo, nie znalazło mi tamtego wątku. To jakby co, można mój post do niego dołączyć, żeby nie śmiecić ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Posted: 2011-07-24, 13:12   

VGT wrote:
zukałem na forum informacji na temat tego, czy ktoś próbował uruchomić piątkę na Linuxie, ale znalazłem takie informacje tylko na temat czwórki, więc postanowiłem spróbować sam. Po próbach zamieszczam informacje - może komuś się przyda.

Najpierw rozważałem opcję Windowsa w VirtualBox'ie, ale leniwy jestem i nie chciało mi się instalować systemu. Więc na pierwszy ogień poszła próba przez Wine.

Testowane na: Ubuntu 10.10, Wine 1.2.2

Steam miałem zainstalowany już wcześniej i z tego, co kojarzę, instalacja przebiega bez problemów. Jedyna uciążliwość akurat na moim systemie, to dziwne reakcje przy przeciąganiu okien steam'a. Przeskakują więcej dystansu, niż zostały przeciągnięte. Ale znalazłem info na ten temat i wystarczy przeciągać okna trzymając ALT - problem znika.

Civ zainstalowana z backup'u wykonanego pod windows. Wszystko poszło gładko i gra uruchomiła się bez problemu. Wszelkie wczytywania danych (czy to podczas intro, czy uruchomienie rozgrywki) odbywają się nawet szybciej, niż na Windows, ale to akurat zauważyłem przy wielu programach/grach.
Sama gra natomiast już nie tak różowo. Wygląda to tak:

Możliwe, że hardware ma znaczenie, więc u mnie siedzi GeForce 9600 GT 512MB.

Ale wcześniej męczyłem przez Wine m.in. World of Warcraft i działał wyśmienicie, więc spore szanse, że to jednak nie problem sprzętowy, tylko Wine nie do końca dogaduje się z Civką.
Kombinowałem z różnymi ustawieniami detali w opcjach, od najgorszych do najlepszych. Zmienia się jedynie wielkość tego ziarna/artefaktów.

Ale...

Strategic View działa bez problemów. Grałem właśnie rozgrywkę w single przez około 1,5h i nie miałem kompletnie żadnych problemów.

Więc teraz przynajmniej mogę bez restartowania wykonać turkę w PBEM'ie, jeśli trafi się akurat w trakcie pracy

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum