www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Założenia wyjściowe
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-07-19, 20:35   

Ok panowie palapalem sie to jest forum ukryty tu maja tylko dostep
scoobi marw nef gigs, zagłebiam sie w administracje.
Sorry za offtom ale staram sie poukładać to wszystko w logiczną całość, niedługo będe zmianiał głowno a potem nowe skytpty na forum, oj awarie będą czeste :D
Postaw piwo autorowi tego posta

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 49/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-07-19, 20:55   

giggs wrote:
Tak lista nacji będzie. Jeżeli nie można już przesuwać stolic to trudno, niestety Syjam musi pójść w miejsce Inków (w chwili obecnej nie ma jak rozsądnie żonglować prezentami) więc nie ma wyjścia a Ameryka Południowa nie powinna być pusta.

To nie wypali na Twoich ustawieniach Nef. Wszystkie nacje w Europie są skazane na porażkę w wyścigu do cudaków, bo muszą się zbroić, przecież te stolice praktycznie zachodzą na siebie, musi być trochę przestrzeni.

Zatem proponuję pierwszą wersję z jedną modyfikacją - skreślamy Inków. Przejrzałem teren i aztekom i tak bedzie strasznie ciężko a jakby mieli jeszcze w Ameryce Południowej założoną blokadę to praktycznie śmierć w trampkach.
Ogólnie mapka jest ciut za bardzo kontaktowa (po kilka pól między stolicami).

Odnośnie Azteków masz rację. Dodam jeszcze RIO i będą mieli trochę mniej miejsca.

Proponuje zamiast Indii dać Persów i Siam. I tak w Azji jest najwięcej miejsca do tego dochodzi Oceania gdzie można przepłynąć settlerem po wynalezieniu 2 techów. Niemcy między France i Rosja tez mają małe szanse, lepiej chyba dać Rome która będzie mogła konkurować o Afrykę gdzie tez jest dużo miejsca.

Zastanów się w wklej proszę ostateczną listę bo nie wiem czy rozmawiamy o tej samej propozycji.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-07-19, 21:19   

Musi byc tak ze na ameryc nie może być zbyt duzo miejsca.

Dwa wg mnie powinno być tak ze sasiedzi mają rózne luksuy aby było się o co bić:D
Tzn byla zacheta.

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-07-19, 21:25   

Jedno jest pewne po analizie, ze nie moze tak wygladac start irka i usa. Pięć kratek odległości z tego cztery lasu to egzekucja dla amerykanow.
Last edited by giggs on 2011-07-19, 21:28; edited 1 time in total  

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-07-19, 21:43   

Zatem tak.

Ameryka Północna:
- Irokezi (ale na polnocny zachod przesunac)
- USA

Ameryka Łacińska:
- Aztekowie

Europa:
- Francja
- Grecja

Azja:
- Rosja
- Mongolia
- Chiny
- Syjam
- Persja
- Japonia

Afryka:
- Egipt
- Songhaj

Ale tak szczerze to nie mam pojecia gdzie wepchanc CSy jak nacje siedza praktycznie jedna na drugiej.
Last edited by giggs on 2011-07-19, 21:43; edited 1 time in total  

Nefliqus 

podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-07-19, 22:50   

giggs wrote:
Zatem tak.

Ameryka Północna:
- Irokezi (ale na polnocny zachod przesunac)
- USA

Ameryka Łacińska:
- Aztekowie

Europa:
- Francja
- Grecja

Azja:
- Rosja
- Mongolia
- Chiny
- Syjam
- Persja
- Japonia

Afryka:
- Egipt
- Songhaj

Ale tak szczerze to nie mam pojęcia gdzie wepchnać CSy jak nacje siedza praktycznie jedna na drugiej.

Ok jak się wyrobie to dzisiaj przy tym siądę, CS wepchnę tam gdzie ich rzeczywista lokalizacje będzie pasowała. Jak zrobię sava to Ci go prześlę żebyś porobił testy, później zrobimy ewentualne poprawki i możemy zaczynać.

Odnośnie wyboru dodatkowych jednostek przez graczy. Jeśli ten pomysł ma być realizowany to trzeba zrobić listę jednostek i ich cenę. Na tej stronie http://well-of-souls.com/civ/civ5_units.html znajdziesz listę jednostek, technologii, promocji... . Trzeba ją tylko przeredagować. Jako opcje do wyboru możesz uwzględnić:
-jednostki (najlepiej tylko starożytne)
-technologie (najlepiej tylko starożytne)
-promocje jednostek
-nacje
-budynki (najlepiej tylko starożytne)
-gwarancje jakiegoś zasobu przy stolicy

Decyzje pozostawiam Tobie ale wydaje mi się że to dobry pomysł.

Nefliqus 

Posted: 2011-07-20, 16:30   

Wyskoczył mi ważny projekt i nie jestem w stanie się skupić na tym PBEM. Jednocześnie pomyślałem sobie że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo macie teraz okazję i sposobność przyciągnąć czajmena do współpracy. Grunt dyplomatyczny został już przygotowany w wątku o konfiguracji HOTSEAT. Myślę że bez problemu wam pomoże. Powodzenia i przyjemnej gry.

Nefliqus 

Posted: 2011-08-12, 22:58   

Czy ten temat jeszcze żyje?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum