www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Wybór nowego pbema

W jakiego PBEMa chcesz zagrać?
Rozwojowy
75%
 75%  [ 9 ]
Punktowany
25%
 25%  [ 3 ]
od Renesansu
0%
 0%  [ 0 ]
Voted : 12
Total Votes: 12

Author Message
King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-10-03, 12:56   

Bodek wrote:
A gdzieś za oceanem będzie kont dla wszystkich do zasiedlenia.

A możne 2 konty - żeby był dylemat gdzie się osiedlić :)

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-10-03, 13:14   

Ja z graniem na osobnych wyspach wstrzymam się do czasu poznania "celów punktowanych" do tej gry.
Proste granie an wyspach to już w jednej grze mam i mi starczy.
Ale granie bez tajnych przy grze na cele to dla mnie nieporozumienie :(
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-10-03, 15:36   

King_Chrobry wrote:
A możne 2 konty - żeby był dylemat gdzie się osiedlić

I pewnie mirror :) no bez jaj ,wystarczy tylko - mod dyplo 6 coby start byl podobny panga mapa i cele gry oraz serwer i jedziemy,jedna zasada ze mozna sie wbic raz do gry na turke i tyle.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 88/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-10-03, 16:06   

Wg mnie PBEM konty to będzię jednak nudnawo bardzo nudnawo.
Albo panga albo FR_dyplo.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/365
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-03, 17:43   

ale nikt nie każe grać komuś kontów nudasów. Zgłaszają się tylko ci co chcą się ponudzić ...umówmy się :hyhy:
ja się zgłaszam.
Mi jeden kont taki sam jak wszytskim w zupełności wystarczy ...
za to od astroo zacznie się dziać...można też dać zaawansowany start by przyspieszyć rozwój początkowy.

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-10-03, 17:48   

Bobek1971 wrote:
Mi jeden kont taki sam jak wszytskim w zupełności wystarczy ...

Nie ma takiego skryptu trzeba by balansowac recznie przez twórce gry i mapy

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Whiteye 

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2011-10-03, 17:55   

Ja też jestem chętny, zastanawiam się tylko jaki jest sens zakazywać kontaktów, poza oficjalną kroniką, jeśli nie da się tego w żaden sposób wyegzekwować. Zdaję sobie sprawę z tego że tutaj wszyscy są uczciwi ale gdyby, przypadkiem, trafiły się dwie osoby nieuczciwe to miały by większe szanse.

haram 

xfire: haram77
Piwa: 38/20
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-10-03, 20:26   

Mi się propozycja identycznych kontów i walki od astro bardzo podoba. Można by fajnie porównać różne taktyki graczy przy takich samych warunkach początkowych. Admin (Bodek :hyhy: ) by to na pewno ciekawie podsumował, a potem od astro byłaby wolna amerykanka.

Może i do astro nie byłoby wielkich emocji, ale jak dla mnie to akurat zaleta, bo gra nie byłaby tak absorbująca jak dyplo. No i pitboss!

Edita: widzę, że są również zwolennicy gry na punkty wg propozycji KaszMira i moim zdaniem lepiej zrobić 2 gry niż na siłę łączyć koncepcje. Z ilości postów można się spodziewać, że na obie się znajdą chętni.

Edita2: zgodnie z propozycją Pawła jestem za zbanowaniem Ind i Fin.
Last edited by haram on 2011-10-03, 20:33; edited 2 times in total  

Barteq 

xfire: barteq9
Otrzymał 2 piw(a)
starszy szeregowy  III miejsce w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  I miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane 
Posted: 2011-10-04, 00:59   

Również jestem chętny. Wolałbym wersję na konty, dla odmiany, ale w bardziej kontaktowego także mogę zagrać :) .

Centurion 

Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-04, 07:16   

Konty od astro są absurdalne w wydaniu pbem (zresztą zawsze są absurdalne). Tylko tyle że normalnie to czysty random, a w pbemie gorzej bo jest maxowanie. A maxowanie stateczków które w 99% przypadków walczą 50 na 50 to absurd.

Bodek 

xfire: bodek01
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-04, 12:44   

Centurion wrote:
Tylko tyle że normalnie to czysty random, a w pbemie gorzej bo jest maxowanie. A maxowanie stateczków które w 99% przypadków walczą 50 na 50 to absurd

Sto procent racji Cent :padam:

Maxowanie walk morskich gdy wszyscy mają podobne szanse to kwestia kto mozolniej wyszuka korzystniejszy random w bitwe morskiej Fregata na fregate lub destr na destra..

Tylko Pitbos do takiej gry

plewan_79 

Piwa: 21/22
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2011-10-04, 13:45   

w weekend można by zagrać FFA na ustawieniach, które wymyślicie - żeby zobaczyć jak to działa.

co do ustawień:
- ban finów - jasna sprawa
- indów nie - wystarczy że nie ma - marmuru ani kamienia

Trochę ciężko znaleźć "cel" gry - wojny będą późno i trudne, dyplomacji przez większość czasu brak.

Ja zagrałbym na kontach 2ma drużynami - bez wspólnego odkrywania techów i wspólnych cudów - żeby każdy rozwijał się na swoim koncie jak lubi. I dużo będzie korespondencji od początku :)

Powiedzmy 8 samodzielnych graczy, bez ustawień "teamowych" (np wspólne techy i cuda) - 2 drużyny, mapa mirror. W sobotę wieczorem chętnie zagram próbne.
Last edited by plewan_79 on 2011-10-04, 13:48; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum