www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Plany, planiki i takie tam" (piteroter)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Plany, planiki i takie tam" (piteroter)

Pakt numer 1112, założony 2011-05-15 13:02:11 przez piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym )

Nazwa paktu: Plany, planiki i takie tam

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: piteroter
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-15 13:02:24
Tutaj sobie będę wpisywał co zamierzam robić i kiedy.
Rzeczy pokroju planowanej kolejności techów, wojen i całej reszty.
Dzięki temu się nie pogubię a potomni będą wiedzieli jak się NIE gra w cywilizację 4.

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-15 13:02:36
Screeny zamieszczę kiedy indziej, ale już zaznaczam, iż zwaliłem postawienie stolicy, ale dobuduję sobie jeszcze jedno miasto w najbliższym czasie i przeniosę stolicę do koksiarskiego miejsca(notabene mojego startowego).
Dzięki odrobinie szczęścia napiszę, że to było specjalnie bo miałem plan na rozstaw miast i chciałem szybko miedź podpiąć.
Planowana kolejność techów:
Mamy turę 6 i właśnie mi się badanie koła kończy.
Następna będzie obróbka brązu.
Potem rolnictwo lub hodowla zwierząt. Chyba pozostanę przy chodowli,b o zawsze się lepiej zabezpieczyć, a nie wiem jak Barteq(mój jedyny poznany sąsiad) gra, a że ma Niemcy to wolę wystrugać tego jednego czy dwa rydwany.
Następnie garncarstwo dla chatek, bo mam rzeczkę i jestem fin, a potem w zależności od sytuacji żeglarstwo lub pismo i jazda po wielką latarnię.
Potem może trochę w techach religijnych podgonię i jako, że wszyscy raczej na ofensywę będą skoncentrowani może zgarnę jakąś relę i mam nadzieję wybudować artemidę, w jednym z planowanych trzech miast nadmorskich(mam już dwa).
Potem z takich dalekich planów postaram się zgarnąć kolosa.
Wraz z latarniami w miastach będzie 3 żarcia i może 4 monetki z pola, co mogłoby być naprawdę niezłe.
Jak na razie buduję w stolicy pracującej na złotku i nie rosnącej koszary, w jednym z miast mających dostęp do rybek kuter, a w drugim woja.
Miasto od kutra zajmie się budową osadnika.
Nie sądzę, żebym wytrzymał nawet 50 turek, ale nieważne, mam ambitne plany.
A po za tym najpradopodobniej wylądowałem na cyplu, do miast Barteq mam z 10, czy więcej pól różnicy, a w drugą stronę(tą przy owym hipotetycznym cyplu) w razie czego będzie jeszcze więcej i będzie wystarczyło zbudować fort na przesmyku i trochę łodek, żeby być bezpiecznym.

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-15 20:16:09
Nie zaznaczyłem, że stolica pracuje tylko na złocie, które jest na górce.
To wszystko zawdzięczam mojemu geniuszowi.
Miasto od kutra pracuje na lasku na łące, a miasto w głębi lądu na pustyni z rzeczką, albo na oazie, w każdym bądź razie ma trzy kromki i monetkę.

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-16 15:45:24
Dawno obiecywany screen.
Zwróćcie uwagę na mapę, jak daleko mam do reszty sąsiadów, więc idę w rolnictwo i potem obróbka brązu tudzież polowanie -->hodowla zwierząt.
Następnie garncarstwo i żeglarstwo.

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-16 15:46:08
Ogó,nie rzecz biorąc jewst beznadziejnie bo notorycznie mylę pakty, na razie to jeszcze żaden problem, ale jeszcze chwila i może być ze mną cianko.

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-21 10:12:57
Okazało się, że Barteq ze Szwabii jest straszny koksu i w 25 turce ja, Scooby lub Cholernik(jest pomiędzy nami) może się spodziewać spamu rydwanami a'la Rudi.
Cisnę w wary we szystkich miastach poza stolicą, w której się baraki robią(mam nadzieję, że mi to na plus wyjdzie)

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-21 10:15:29
Mniej więcej wygląda to tak.
Cholernik
Scooby Barteq
Ja
Kaszmir
Lukgin
Kacowski

Co do dołu nie jestem do końca pewien.
Z kaszmirem łączy mnie długaśny przesmyk i już mamy w planach podpisanie paktu o nieagresji(jawnego) co wydaję się niezłym pomysłem i zabezpieczniem.

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-21 10:16:22
Nie ułożyło ładnie tego jak to powinno wyglądać, więc nieważne.
W poprzednim poście ułożyłem tak ładnie nicki, żeby odzwierciedlały mniej więcej granicę, ale coś nie wyszło :wstyd:

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-24 19:34:16
Ła!
Jestem czwart w złocie!
I brakuje mi tylko trzech punktów do trzeciego.
A w jednym z miast zaraz populacja skoczy.
Jest super!

I tak to wdupię.

piteroter (Piteroter MansaMusa/Rzym ) 2011-05-26 15:02:38
Jestem już pierwszy w PNB z watością 38.
Ciekawe jak by to wyglądało jakbym dobrze postawił stolicę?
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum