www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Jak popularny jest wśród użytkowników forum BugMod?
Author Message
VGT 


Helped: 4 times
Age: 36
Joined: 14 May 2011
Posts: 378
Piwa: 17/8
Location: Iława / Gdańsk
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-01-16, 18:40   Jak popularny jest wśród użytkowników forum BugMod?

Pytanie, jak w temacie. Czy sporo osób go używa? Wydaje mi się, że jest dosyć popularny na civfanatics, gdyż jest widoczny na sporej ilości screen'ów, ale tutaj na forum szukałem i info o nim chyba się zbytnio nie przewija.

Biorąc pod uwagę, ile jest tutaj graczy, którzy mają sporą wiedzę na temat mechaniki gry, myślałem, że będzie popularny, gdyż wydaje mi się on bardzo pomocny w grze.

Ma on opcję instalacji w ten sposób, że integruje się z civką, więc jest możliwe używanie go z innymi modami. Odradzam tylko tą metodę aktualnym graczom dyplo i misia, gdyż nie pozwalało mi to podczas testów wbić się do pitboss'a. U siebie rozwiązałem to w dosyć pokrętny sposób - grę uruchamian bat'ami, które podmieniają katalogi civki w folderze domowym w zależności od tego, czy chcę grać singla, czy wejść do dyplo, ale można sobie spokojnie zainstalować go, jako mod'a i przetestować.

O co to za mod? Mogę krótko przedstawić, dlaczego ja go bardzo polubiłem.

BUG = BTS Unaltered Gameplay. Czyli główną koncepcją mod'a jest nie ingerowanie w mechanikę gry, a jedynie wygodne zebranie dla grającego informacji, które i tak są dla niego dostępne, ale trzeba się do nich więcej naklikać.

Jedną z pierwszych drobnostek, które dla mnie są pomocne jest informowanie o tym, że po zakończeniu tury miasto urośnie:Zawsze w późniejszej fazie gry męczyło mnie ciągłe rośnięcie miast do niezadowolenia, a ciężko co turę wszystkie miasta pilnować.

Ogólny widok w trakcie gry:

(kliknij, aby powiększyć)


- przede wszystkim bardziej rozbudowana tabela punktowa. Są zmiany punktacji. Jeśli widzimy demo danej nacji, to jest stosunek sił militarnych. Buźki na szybko powiadamiają, jakie są stosunki z daną nacją. Pięść jeśli się nie mylę, oznacza, że dany lider planuje wojnę. Na końcu liczba miast.
- u góry widać jak blisko jest do następnego generała (po lewej), oraz kto (z jakim prawdopodobieństwem), kiedy i gdzie urodzi się wielki człowiek (po prawej)

W drzewku technologii można zobaczyć, jakie po kolei techy da się wypalić za pomocą wielkich ludzi:
Ale największa kopalnia wiedzy, to widok listy miast pod klawiszem F1. Już standardowy widok jest nieco bardziej rozbudowany:Inny pozwala np na szybko zobaczyć jakie mamy w miastach religie, korporacje, czy specjalistów:Ale jest tego nawet więcej. Te, które ja używam najczęściej, to informacje na temat zdolności produkcyjnych, ekonomicznych i technologicznych miast:

Wystarczy, że posortuję np w widoku produkcyjnym po produkcji (mogę to zrobić zarówno po produkcji końcowej, jak i bazowej bez bonusów) i już po krzyżykach przy budynkach widzę, czy nie zaniedbuję któregoś z moich miast produkcyjnych. W widoku ekonomicznym mogę dodatkowo np posortować po kosztach, jakie miasta generują (zielona ramka) i sprawdzić, gdzie najwięcej zaoszczędzę na brakującym sądzie.

Pokazałem 5 widoków listy miast, w których i tak nie każda kolumna jest dla mnie jasna, a łącznie tych widoków jest prawie 20, więc ilość informacji, jaką da się stamtąd pozyskać jest ogromna.

I jeszcze spory panel konfiguracji samego mod'a, gdzie jest dużo do ustawianiaAktualnie używam pewnie nawet nie 10% możliwości tego mod'a a już stanowi to ogromną różnicę względem grania bez niego (co aktualnie mi pokazuje granie w misiu :) ). Jakby kiedyś przysiąść do dokumentacji i zrozumieć choćby o czym informują te wszystkie tabelki na liście miast - pewnie docenię go jeszcze bardziej.

Pytam o jego popularność też trochę pod tym względem, by być może warto rozważyć możliwość jego użytkowania w przyszłych dyplo? Ja sam używam go od niedawna i już bez niego gra się trudno i gra wydaje się oporna w przekazywanie informacji graczowi :)
Nie wiem, czy dałoby się zintegrować go razem z modem dyplo, gdyby miało do tego dojść (może nawet i licencje na to nie pozwolą).
Mi co prawda udało się podczas testów domowych z lokalnym pitbossem zgrać te dwa mody do współpracy, ale wymagało to dodania kilki plików z bug'a do dyplo i na testowym serwerze przed startem misia2 już ta konfiguracja nie działała (pewnie gra wychwytywała, że mój mod dyplo jest inny niż na serwerze).
 
Last edited by VGT on 2012-01-16, 19:21; edited 5 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
Cholernik xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Age: 35
Joined: 11 Oct 2010
Posts: 2544
Piwa: 57/31
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2012-01-16, 18:47   

Może dodać do następnego dypla? :zawstydzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maiarxfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Age: 24
Joined: 09 Oct 2010
Posts: 2264
Piwa: 21/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2012-01-16, 18:47   

Miłe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ScoobyDoo 


xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Age: 39
Joined: 23 Aug 2009
Posts: 8405
Piwa: 83/72
Location: Łódź
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-01-16, 19:19   

To sciągnę ten mod, problemy mogłaby być integracja tych dwóch modów(BUG i dyplo).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
piteroter xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Age: 23
Joined: 30 Aug 2010
Posts: 1130
Otrzymał 3 piw(a)
Location: Breslau
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-01-16, 19:22   

Korzystałem z tego od kiedy zacząłem grać na RoMie bo tam był wgrany i zacząłem z niego korzystać normalnie, ale też mi się gryzło z dyplo, więc usunąłem. :zalamany:
_________________
Ceterum censeo
Cartaginem esse delendam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 42
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23442
Piwa: 21/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-01-16, 20:52   

Ja też kiedyś użyłem bo był razem z innym modem - fajny ale nie wpadłem na pomysł żeby go wgrywać luzem do civki. Naprawdę fajne są te wszystkie informacje - bardzo przydatne!
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Shaka[D14]


Joined: 29 Oct 2018
Posts: 51
Piwa: 60/23
starszy kapral  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2012-01-16, 22:23   

Jakiś link?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Richards xfire: richards74
Helped: 13 times
Age: 44
Joined: 04 May 2006
Posts: 3847
Piwa: 3/2
Location: Słubice
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2012-01-17, 01:54   

LDeska wrote:
fajny ale nie wpadłem na pomysł żeby go wgrywać luzem do civki

bo i po co? jak sie ma wszystko w notesiku rozrysowane, rozpisane, to taki mod niepotrzebny już jest ;)
_________________

www.civilizowani.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VGT 


Helped: 4 times
Age: 36
Joined: 14 May 2011
Posts: 378
Piwa: 17/8
Location: Iława / Gdańsk
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-01-17, 07:01   

wnuczus wrote:
Jakiś link?


Faktycznie tego z mojej strony zabrakło.

Subforum na civfanatics dotyczące mod'a

Strona projektu na sourceforge.net

Poprzejściu do downloadu jest link tylko do pliku exe z instalatorem, który posiada te różne opcji instalacji, o których pisałem. Ale można przeszukać wszystkie pliki na sourceforge i ściągnąć także zip'a do samodzielnej instalacji. Tutaj są obydwa pliki w najnowszych wersjach:

http://sourceforge.net/pr...UG%20Mod%204.4/

Richards wrote:
bo i po co? jak sie ma wszystko w notesiku rozrysowane, rozpisane, to taki mod niepotrzebny już jest ;)


Ah. Czyli moje założenia były złe :) Spece od civki nie potrzebują takich wspomagaczy, bo mają to wszystko w głowie/notesiku na zawołanie :D
Last edited by VGT on 2012-01-17, 07:11; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 42
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23442
Piwa: 21/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-01-17, 16:52   

Rychu oczywiście prowokuje ale ja dobry samarytanin jestem i nie pobiję o krzesłem o tak: :krzeslem: nie mam w głowie tego wszystkiego co ten mod wypisuje i na pewno dla maniaków civki jest on bardzo dobry. Właściwie to może zróbmy zakłady czy Jovan tego moda używa czy liczy w pamięci :D ;) ?
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
King_Chrobry 
* * *xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Joined: 20 Feb 2008
Posts: 2604
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-01-17, 17:21   

Jovan to pewnie sam coś tam sobie napisał i nas wkurza :]
_________________
Wojny prowadzę bardzo pokojowo :smt117
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Opłata za serwer dla naszego forum
ScoobyDoo Pogawędki różniste 0 2018-07-09, 23:19
ScoobyDoo
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: Regulamin Forum
KAC Regulaminy, ogłoszenia, pytania 0 2005-08-06, 17:16
KAC
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: Organizacja forum KAC
czyli co gdzie i jak
LDeska Witamy nowych kacowiczów 0 2010-10-11, 12:21
LDeska
No new posts Announcement: Forum dla drużyny Zielonych
LDeska Sprawy techniczne 28 2008-12-03, 22:55
plewan_79
No new posts Announcement: Forum dla drużyny Niebieskich
LDeska Sprawy techniczne 0 2007-09-27, 12:42
LDeska

Czas generowania strony : 0.33 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group