www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Urrrrra na Niemca !" (KasztelanMirmil)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 56/57
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-07-24, 19:09   Pakt "Urrrrra na Niemca !" (KasztelanMirmil)

Pakt numer 2196, założony 2011-11-07 21:41:46 przez KasztelanMirmil (KasztelanMirmil)

Nazwa paktu: Urrrrra na Niemca !

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: KasztelanMirmil
Cholernik
giggs
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 56/57
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-07-24, 19:09   

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-07 21:44:00
Tyle Niemiec widzę.
Obstawiam że stolice jest gdzieś na północny zachód od Kolonii, chyba dokładnie na północ od jego statku.

Cholernik (Cholernik) 2011-11-07 22:43:27
Dorzucę fotki granic z widoku granicy francuskiej, a zaraz po nim to co ja zaobserwowałem

Z mojej strony sytuacja wygląda tak:
(stan na 188 turę)
W ciągu 10 tur będę miał możliwość budowy nuków, które wraz z lotniskowcem i armią desantową (o ile jest uran i ropa) ruszą na niemieckie ziemie. Optymalnym miejscem desantu jest teren na północy (stworzę 2 front), albo atak na miasto koło Cerro (to nad Kolonią), ewentualnie ruszyć na stolicę, ale nie wiem gdzie ona jest.
Opcja druga, to przeprowadzić szturm na Florencję (CS) i stamtąd miałbym piękną bazę wypadową dla rakiet, aby wspierać wasze oddziały na froncie. Nie wiem na ile silną pozycję na morzu ma Niemiec, nie wiem również kiedy zacznie produkować Panzery (60 siły i 6 ruchu może przesądzić). Trzeba liczyć że ropy mało lub w ogóle nie ma u niego. To tyle wstępu z mojej strony

giggs (Giggs) 2011-11-08 15:17:53
Z przyzwyczajenia sytuacje frontową wkleiłem sztabowcom jej królewskiej mości.
W skrócie wygląda tak, że staramy sie o jak najlepszy bilans młotków w walkach frontowych. Póki co jesteśmy na lekkim plusie. W chwili obecnej nie ma co liczyć na przełamanie frontu, teren jest za trudny, zatem za wszelką cenę trzeba dążyc do wymian żeby nie mógł skoncentrować się na jednym kierunku (narazie dobrze to nam wychodzi).
Co do prognozy to z pewnością trzeba starać sie o zdominowanie morza od strony Syjamu, bo ropa lubi często wyskakiwać na morzu. Z podglądu wynika, że on ropy nie ma ale... może mieć ustawioną produkcję całego zasobu, więc to o niczym nie świadczy. Z techów widać, że ropę ma odkrytą, więc zaraz może być bardzo gorąco, bo jeśli faktycznie buduje 4xpanzera (ma bodajże 4 miasta licząc ze stolicą) to ciężko będzie nam dotrwać do atomu.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-08 20:39:39
Aktualna mapa.
Jednak stolica jest gdzie indziej, odkryłem tylko Hamburg. Floty nie widać.
Co więcej płynąc wzdłuż brzegu nie zauważyłem żadnych dodatkowych jednostek (poza robotnikami)

giggs (Giggs) 2011-11-09 09:21:15
Cóż nie powiem zmartwił mnie ten naukowiec na mapce, ale nie z powodu samego istnienia tylko braku skoku naukowego w tej turze (no nic przeleci się sejwy po zakończeniu partii).

Co do sytuacji, zniszczyłem kolejnego piechura i zablokowałem przełęcz legionista.
Kasztelan teraz może zestrzelić robotnika (2x arta i raz łucznik) plus wedrzeć się ponownie na węgiel strzelcem (choć to opcja, dobrze, że pomyślałeś o tym scoucie, umknęła mi ta możliwość. Jednak najważniejsze na teraz to zbudowanie drogi do srebra i na tą drugą przełęcz na zachód od Kolonii.

W kwestii Hamburga to jest to jego miękkie podbrzusze, moglibyście spokojnie zdobyć je z morza biorąc pod uwagę wiązanie sił na południu.

P.S. Zaraz telepnie jednostki, bo kończy nam się układ o otwartych granicach.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-09 10:36:24
naukowiec polazł do berlina który prezentuje się tak:

Co od wchodzenia na węgiel to dzięki temu mogę go ostrzeliwać artylerią zza gór, podciągnąłem też tam drugą.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-11 00:08:51

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-11 00:26:23

Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum