www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Anglia-Francja-Indie" (VGT)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-07-24, 20:09   Pakt "Anglia-Francja-Indie" (VGT)

Pakt numer 2217, założony 2011-11-24 13:31:21 przez VGT (VGT)

Nazwa paktu: Anglia-Francja-Indie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: VGT
giggs
KasztelanMirmil
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-07-24, 20:09   

VGT (VGT) 2011-11-24 13:35:42
Witam serdecznie przywódców

Zgodnie z ustaleniami w ramach pomocy od narodu indyjskiego jestem w stanie zaprezentować posiadane mapy terenów Siamu.

Tereny zachodnie sąsiadujące z Indiami i Francją:

Tereny południowo-wschodnie (bliżej terenów początkowych niestety nigdy nie dotarłem, gdyż szybko otrzymałem notkę dyplomatyczną o zalecanym zaprzestaniu zwiedzania)

giggs (Giggs) 2011-11-24 13:46:02
Witamy, witamy i... jestem w dużym szoku ile tam przestrzeni było. No niestety Francja cały czas z wojnach z imperializmem najpierw irokeskim a potem niemieckim nie miała jak utworzyć wspólnej granicy z Indiami. Teraz mamy nadzieje się to uda :) .

VGT (VGT) 2011-12-13 16:56:40
Pierwsze sprawdzenie rejonu Hanoi:

Wygląda na to, że samego miasta nie broni ani żadne wojsko lądowe, ani lotnictwo. Statków także nie spotkałem. Nie widzę trzech wzgórz między miastem a moim terytorium, ale jeśli posiadacie jakąś flotę na wewnętrznym morzu, zapewne te pola widzicie. Ten sword przy mojej granicy stoi tam od wieków, więc chyba ustawiony głównie w celu pilnowania przesmyku

Teraz jeśli dobrze zakładam, sprowadzenie samolotu do miasta zwiększa widoczność dopiero w kolejnej turze?
Jeśli tak, znaczy to, że mogę w tamtym rejonie pływać przy granicy i jedynie pilnować się aby w ostatnim ruchu ustawiać się tak, by pomiędzy mną a granicą było jedno pole. Wycofywać się na 6 pól od miast muszę dopiero, gdy zobaczę, że gdzieś przybył samolot, lub w danej turze nie widziałem miasta. Jeśli się mylę, proszę o wyprowadzenie mnie z błędu przed kolejną turą ;) (na razie jeszcze wycofałem się na >6 pól). Więc w kolejnych turach mogę popłynąć przy wschodniej granicy dalej na północ i sprawdzić kolejne tereny.

Teraz w kwestii pytania o moje zdolności militarne do utworzenia drugiego frontu w rejonie Hanoi.
Jak ważny jest czas, w jakim jestem w stanie rozpocząć walkę?
Gdyż widzę dwie główne drogi:

1. Za 9 tur miałbym technologię umożliwiającą posiadanie piechoty i 4-5 rifle czekające na przezbrojenie (będzie wtedy ok 350 złota. Ile kosztuje przzbrojenie na piechotę?). Dodatkowo za ok. 32 tury od teraz dojdę do zmechanizowanej.

2. Za 14 tur (minus to, co zabierze Research Argeement z Anglią) będę miał zmechanizowaną, jednak bez możliwości przezbrojenia (brak technologii dla piechoty), co oznacza, że jeszcze dodatkowo przynajmniej z kilkanaście tur przyda się do wytrenowania kilku jednostek.

Tak czy inaczej, niezależnie od wyboru mam nadzieję, że wojska tam jest niewiele, co może uda się ustalić dzięki tej karaweli.

VGT (VGT) 2011-12-13 17:04:42
PS. Właśnie miałem rozmowę z władcą Siamu.

Pojawiło się pytanie, czy mam zamiar oprócz otwarcia granic udzielać się militarnie. Odpowiedziałem, że jestem zbyt zacofany aktualnie na to.

Ogólnie pojawiło się sporo zastraszania:
- czy oprocz uzyczenia swojej przestrzeni koalicji cos walczyc masz zamiar? bo wiesz ze francuz ukrywa sie na twoich wodach flota a nuki raza w prominiu 3 heksow od celu

- wiem co masz w granicach, moje bombowce calutkie panstwo twe rozswietlaja

- czolgi przezytek, ja latam bombowcami stealth

- podpiszesz otwarte granice, tak abym francuza z morza przegonil? czy mam wojne wypowiedziec tak aby moc je niszczyc
- Podpisanie otwartych granic oznaczałoby zerwanie umowy z Francją, czego nie chcę zrobić
- z kolei chronienie armii francuskiej spowoduje wypowedzenie wojny przezemnie

Tak więc możliwy jest rozwój wydarzeń w którym także z moich terenów spodziewajcie się wojsk siamu, gdyż raczej nie będzie się obawiał do mnie wejść pomiędzy longswordy.

VGT (VGT) 2011-12-13 17:06:24
Jeżeli kwestia zwiadu moich terenów przez bombowce nie jest propagandą, to moje zbrojenie się może nie przejść niezauważone ;)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-13 17:10:06
On już nie ma zbyt wielu wolnych mocy produkcyjnych.
To jest bardziej straszenie niż real.
Walczy na 2 fronty, nie ma za bardzo czym tego trzeciego u ciebie utworzyć.
Może rzuci z jedną czy 2 jednostki.
Tak przynajmniej się mi wydaje.

Dzięki za informacje, co do technicznych spraw to też niewiele wiem jak to w końcu jest :(

VGT (VGT) 2011-12-13 17:12:11
"mam nadzieje ze tylko terenu swego uzyczasz, a nie przekazujesz ta karawelka swoja zadnych informacji"

Hmm, karawelę przesunąłem dopiero teraz i jak widać, nie ma samolotów w mieście. Skąd może wiedzieć że tam pływam? Ustawiam ją 3 pola niżej niż jest na screenie, więc całkiem daleko.
Przydałby się worldbuilder w tej piątce :)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-13 17:18:28
możne ma tam jakiś statek którym też podpłynął i odpłynął ?

VGT (VGT) 2011-12-13 17:21:38
Faktycznie może jest szansa, choć miałem nadzieję, że ze względu na spory zasięg widoczności karaweli nie starczy na to ruchu.

giggs (Giggs) 2011-12-13 18:36:02
Hrhrhr

Ubawiłem się setnie :) .
Po pierwsze on nie ma czym teraz atakować dodatkowych celów i tak nie nadaża za naszymi. Po drugie jedna bądz dwie bomby i za kilka tur zaczną mu się kasować jednostki. Po trzecie nie ma możliwości sprawdzania Twojego państwa. Po czwarte i ostatnie za 3 tury i ja mam bombowce a w tej turze stracił dwa na lotniskowcu.
Wiec to tylko straszenie. Proponuje żeby nie prowokować karawelką. Za dokładnie 4 tury jak plan wypali straci 3 bombowce i będzie po krzyku :) .

VGT (VGT) 2011-12-13 19:36:50
No właśnie wydawało mi się, że w 5 nie da się odsłaniać terenów lotami jak w 4, ale trochę już zgłupiałem podczas tej rozmowy i nie byłem niczego pewien ;)
A miasta ma na tyle daleko, że nie powinny mu dawać wglądu, ale dla pewności sprawdziłem (przypomniałem sobie o tym, że jest WB ;) )

No i tak trochę nie bardzo ;) Dowodem miało być to, że wiedział, jakie mam jednostki, ale to się od wieków nie zmienia, więc pewnie wcześniej mnie widział samolotem z lotniskowca, a teraz jeśli panujecie nad tym wewnętrznym akwenem, to już raczej nie ma takiej opcji. No może na południowych wodach ma jakiś lotniskowiec, ale raczej nie trzymałby go koło mnie tylko wysłał na wojnę z Wami.

giggs (Giggs) 2011-12-13 20:36:08
gj :)

giggs (Giggs) 2011-12-13 21:53:26
Kurna olek vgt, ze tez nie wpadlem na pomysl zrobienia takiej mapy dla celow sztabowych.

giggs (Giggs) 2011-12-14 21:57:59
V po szybkości robienia tur przez Ciebie zaczynam podejrzewać, że tworzysz z komputerem jeden organizm. Mam nadzieję, ze skonczymy pbema zanim zamienisz sie w wiazke fotonów :D .

VGT (VGT) 2011-12-14 22:03:15
@KasztelanMirmil

Tym razem oferty niestety nie mogę przyjąć, gdyż wszelkich funduszy będę potrzebował na przezbrojenie wojsk, żeby w miarę możliwości jak najszybciej Wam pomagać w wojnie.

@giggs

Dobre :) Coś w tym jest. Już od lat wszelkie moje zainteresowania/praca są związane z komputerem, więc symbioza już przez wiele lat pielęgnowana. :) U mnie komputer jest włączony niemal 24h na dobę, aktualnie praca też wykonywana zdalnie z domu, więc o szybkie robienie turek łatwo.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-14 22:08:11
nie ma sprawy, rzuciłem bo się skończyło
daj znać jak będziesz mieć wolne fundusze

VGT (VGT) 2011-12-14 22:11:17
Ok, dam znać.

Jak dojdę do piechoty, zobaczy się ile mnie będzie kosztować doprowadzenie tych średniowiecznych wojaków do sensownego stanu i potem już będę mógł kasę odkładać. :)

giggs (Giggs) 2011-12-14 22:40:15
Dziala Wam Civka?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-14 22:43:08
Civka działa tylko steam się krzaczy

giggs (Giggs) 2011-12-14 22:44:33
Wlacza mi sie juz prawie 10 minut :( .

giggs (Giggs) 2011-12-14 22:46:59
Ok ruszyla po restarcie, choc offline jestem, dziwne oO.

VGT (VGT) 2011-12-14 22:47:13
Połączenie do steama wariuje. Widzę, że lista znajomych na przemian online/offline miga przez ostatnie pół godziny.

Spróbuj może chwilowo przejść w tryb offline. Wtedy chyba gry nie próbują przy uruchomieniu łączyć się ze steam'em w celu synchronizacji z chmurą.

giggs (Giggs) 2011-12-14 23:09:44
No to udala sie kolejna partyzancka akcja. Syjam stracił 5 bombowców :) .
Przy sprzyjajacym wietrze zdobedziemy Muang gdzie zagniezdza sie moje nuki.

giggs (Giggs) 2011-12-15 11:14:25
Na posiedzeniu kolegium sztabu naczelnego koalicji zatwierdzono wstępny plan podziału państwa syjamskiego na strefy okupacyjne.

1 - strefa angielska zamorskie - stolica oraz dystrykt zamorski na wyspie Lampang
2 - strefa indyjska - Hanoi
3 - strefa francuska - Siszczacośtam

giggs (Giggs) 2011-12-15 11:15:12
1 - strefa angielska - stolica oraz dystrykt zamorski na wyspie Lampang
2 - strefa indyjska - Hanoi
3 - strefa francuska - Siszczacośtam

Stenotypista zwolniona...

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-15 18:55:39
Potwierdzam

VGT (VGT) 2011-12-15 18:58:58
Propozycja podziału jak najbardziej odpowiada i Indie postarają się jak najszybciej dołączyć z pomocą w jej realizacji.

giggs (Giggs) 2011-12-16 21:13:03
Indie niech już ślą jednostki, które wejdą do Hanoi, wystarczy 2-3 strzelcow, bo miasto zostanie zbombardowane do zera.

VGT (VGT) 2011-12-16 21:40:54
Ok, potrzebuję jednej tury na przezbrojenie jednostek do strzelców i w kolejnej będę wodować jednostki (droga niestety jeszcze powstaje, więc szybciej będzie dotrzeć tam wodą)

VGT (VGT) 2011-12-17 14:43:28
Strzelców mam już w wodzie. W kolejnej turze ustawię je na pozycjach pozwalających na desant na terytorium Hanoi i w kolejnej turze wypowiadałbym wojnę Siamowi i wchodził na jego terytorium.
Obejrzałem Hanoi karawelą i nadal w mieście nie ma ani wojsk lądowych ani lotnictwa.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-17 16:21:17
Coś mi mówi, że on już nie ma żadnych wojsk lądowych a lotnictwo ogranicza się do jednej jednostki.

VGT (VGT) 2011-12-18 23:39:46
Moje wojska już na pozycjach do wypowiedzenia wojny w kolejnej turze. Jak wygląda kwestia zbombardowania Hanoi?

Zwiad karawelą pokazał, że w Hanoi jest bombka:

giggs (Giggs) 2011-12-18 23:48:02
No to będą ostatnie fajerwerki:), zrzuci ją na moje wojska pod tym północnym miastem.
Możesz turę poczekać z desantem, lepiej żeby puścił bombe na mnie niż na Ciebie :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-18 23:56:41
To już jego ostatnia bomba ;)

giggs (Giggs) 2011-12-19 00:24:37
Nuk przyjęty na klatę przez wojska desantowe :) .
Za 2 turki (3 przy super niekorzystnym przebiegu wypadków) Syjam przejdzie do Historii.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-19 09:21:54
Źródła uranu przejęte.

VGT (VGT) 2011-12-19 12:28:18
Wojna wypowiedziana i tak wyglada moje aktualne rozstawienie wojsk wokół Hanoi:

Jakby miastu uchowało się kilka HP, będę miał jeden ostrzał z artylerii w zasięgu.

giggs (Giggs) 2011-12-19 14:59:02
Perfekt :) .

giggs (Giggs) 2011-12-19 20:26:37
Hanoi zbite do czerwonego paska czeka na ostateczny szturm... Do ataku! Za wolność Waszą i Naszą! A nawet za ich wolność!!! :D

VGT (VGT) 2011-12-19 20:55:58
Atak nastąpił

Hanoi zdobyte!

Nie spodziewałem się, że to mi przyjdzie w udziale zadać ostateczny cios Siamowi :)

giggs (Giggs) 2011-12-19 20:59:37
Niezbadane sa koleje losu. Po raz wtóry okazuje się, że nie wolno zostawiać niedokończonych dań :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-19 21:37:32
No dobra, ciągniemy to dalej ?

giggs (Giggs) 2011-12-19 21:40:03
Mój wpis jest w kronice :) .

VGT (VGT) 2011-12-19 22:35:43
Czyli rozumiem, że kończymy? :)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum