www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Axis Allies" (Inermis)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-07-24, 20:09   Pakt "Axis Allies" (Inermis)

Pakt numer 2065, założony 2011-08-08 13:30:06 przez Inermis (Inermis)

Nazwa paktu: Axis Allies

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Inermis
KasztelanMirmil
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-07-24, 20:09   

Inermis (Inermis) 2011-08-08 13:32:52
Witam

Co sądzisz o pakcie naukowym, oraz wymianie surowców luksusowych między naszymi państwami?

Może także sojusz militarny w przyszłości, zważając na rosnącą potęgę Francji i Irokezów?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-08 14:41:07
Witaj.

Twoja propozycja współpracy jest miel widziane na mym dworze.

Bardzo pozytywnie widzę współprace naukową, bo o nią pewnie będzie najłatwiej (choć nie pamiętam ile kasy trzeba do umowy naukowej przy szybkiej prędkości gry).

Co do surowców to również jestem na tak, tyle, że obecnie nie mam chyba co wymieniać, ale już wkrótce jak najbardziej.

Na sojusz militarny również jestem otwarty.
Zwłaszcza jeśli chodzi o Irokezów, strasznie toto się pleni.
Francja to obecnie mój sojusznik i dopóki na równinach szaleją indiańce tak pewnie pozostanie.

Reasumując - współpracujmy.
Jak będziesz miał do zaproponowania konkrety to pisz.

ja teraz chętnie rozpocznę rozmowy o podziale imperium Irokezów i wdrażaniu tego podziału w życie :)

Inermis (Inermis) 2011-08-08 21:00:23
W takim razie postarajmy się uzbierać złoto na umowę naukową. :)

Wspieram was w uspokojeniu irokezów, jednak do inwazji jestem niechętny.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-10 22:55:26
Proponuję również ustalić granice wpływów między naszymi mocarstwami, tak żeby nie rodziło to nieporozumień w przyszłości.
Naturalną wydaje mi się granica biegnąca rozdzielającym nas grzbietem górskim.
Dotyczyło by to też Miast Państw, ja nie ruszał bym Genewy a Ty Florencji.

Daj znać jak to widzisz.

Umowa naukowa od 167 golda jest na tej prędkości.

Inermis (Inermis) 2011-08-10 23:30:06
Jeśli chodzi o Państwa Miasta to miałem pewnie plany co do aneksji Florencji, jakkolwiek odstąpię od nich i zgadzam się na zaproponowany układ.

A jeśli chodzi o pasmo górskie to jest to rozsądny podział, ale po mojej stronie gór będę chciał założyć miasto. Oczywiście tak aby nie zagrażać Yorkowi, jednak liczyłbym na wycofanie Archera trochę na południe, coby moi worekrzy nie pracowali w stresie ;)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-11 09:25:50
Świetnie.
Nie ma problemu z miastem przy górach a łucznicy zaraz stamtąd znikną.
Stres jest niezdrowy. Przyznam, że nawet ich nie zauważyłem.
Nie planuję dalszych ruchów jednostek militarnych na północ od Gór Przyjaźni. Może później chciałbym tam się wybrać jednym z moich zwiadowców, ale to już ustalimy w przyszłości.

Inermis (Inermis) 2011-08-13 11:22:45
Wiedziałeś że Francuz ma zamiar podbić Genewę?
Właśnie jego wojska ją zdobyły, bez żadnych wcześniejszych informacji o jakichkolwiek roszczeniach władcy Francji do tronu Genewy. Postawmy sprawę prosto - najechał i złupił słabsze miasto bez konsultacji z krajami ościennymi.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-13 20:40:05
Nic nie wiedziałem. Miał iść na irokeza, a widzę że wojo kieruje gdzie indziej.
Nieładnie.
Napisz o tym w kronice, ja cię poprę.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-16 09:55:57
Złożyłem propozycję wymiany wino za srebro, mam nadzieję, że ci pasuje.

Moja konnica penetrując granicę zauważyła dwie twoje jednostki, mam nadzieję, że to w zawiązku z Genewą , bo to trochę mnie zaniepokoiło.

Co z Genewą ? Planujesz jakiś protest w Kronice ?

Inermis (Inermis) 2011-08-16 20:47:28
Pasuje. Widzę że nasza współpraca się zacieśnia.

Moje wojska patrolują teren graniczny coby nikt go nie penetrował ;) Nie ruszają się na południe.

Pod Genewą mamy mały impas z Francją.

Inermis (Inermis) 2011-08-18 10:16:00
Co Ty na to aby podpisać oficjalny pakt o nieagresji? Podtrzymując poprzednie ustalenia.

Jawne punkty do kroniki:
* Pakt trwa 30 tur.
* Granica Angielsko-Niemiecka przez "Góry Przyjaźni"
* Kontynuacja dalszych wymian handlowych i naukowych.

Niejawne punkty paktu:
* Niemcy popierają związek tronu Florencji z Anglią
* Anglia popiera związek tronu Genewy z Niemcami

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-18 11:07:20
Zgadzam się. To dobra propozycja.

Spodziewałem się że postawisz miasto w górach bardziej na zachód, bo tak to przyblokowało mi postawienie mojego miast mniej więcej pod Genewą, po drugiej stronie gór, ale trudno. Nauczka by się dokładniej dogadywać, nie lazł bym tam osadnikiem.
W takim razie ja postawie miasto na wschodzie przy Florencji.

W stronę kolonii idzie duża grupa irokezów (5 jednostek) wiesz coś o tym ?

Inermis (Inermis) 2011-08-18 11:47:08
No szkoda że nie dałeś znać, w ostatniej turze zmieniłem zdanie i postawiłem je bliżej rzeki coby bronić się z prawej strony bardziej.

Irokezi mają pokój z Francją więc jestem ciekaw co kombinują w takim razie. Musieli się z nimi dogadać. Myślisz że wiedzą gdzie leży York? Bo Kolonia powstała w tej turze więc nie wiem czy szli na Genewę od zachodu czy na York?

Daj znać czy jesteś zainteresowany paktem militarnym? Francja jest daleko, pakt z nimi w ewentualnej wojnie Ci dużo nie pomoże.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-18 13:56:11
Wiem, moje frycowe, że się nie dogadaliśmy.
Ale tragedii nie ma.

Irokezi wymachują szabelką i oświadczyli że idą zniszczyć mojego osadnika, który tam szedł. Pytanie co zrobią gdy on zawrócił.

Ponoć Irokezi chcieli iść na jakieś wolne miasto, ale Francuzi ich fizycznie przyblokowali (mają pokój więc siłą przejść nie mogli).

Mogą wiedzieć gdzie jest York. Wcześniej mi się tu szwendali.
Tym co widzę to szybko Yorku nie wezmą, ale nie wiem czego nie widzę.

Co do paktu militarnego, to jestem zainteresowany jak najbardziej. Co proponujesz ?

Inermis (Inermis) 2011-08-18 22:36:00
To ja stawiam że Irek może:
- iść bo ma seta i chce postawić miasto pod genewą
- iść na seta
- iść na york (ale tu musiałby się dogadać baaardzo z Francuzem że mu w plecy nie wjedzie)

Co do paktu militarnego to przede wszystkim obronny, jeśli ktoś nas napadnie to wypowiadamy wojnę i wspieramy się w walce.

Natomiast jeśli chodzi o inne plany to jestem otwarty.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-18 22:50:17
Wygląda na to że chciał mnie postraszyć lub rozwalić miasto gdybym je postawił.
Większość sił wycofał, ale ogólnie widzę jego armie w wielu miejscach, chyba rozpoznaje sytuację.

Coś się w pakcie walnęliśmy, bo miało być chyba "od 75 tury", a nie "do 75" :)
teraz mamy 77

Pasuje mi, pakt obronny. Proponuję po prostu poszerzyć nasz obecny pakt.
Licząc już konkretnymi turami, proponuję pak o nieagresji (itd.) przedłużyć + pakt obronny utworzyć do 110 tury włącznie. Naturalnie z opcją przedłużenia.

Co do innych działań (ofensywnych), to proponuję konsultacje na bieżąco.

Jednak wynoszę się z naszego pogranicza tym setem, tam przy Florencji też było by ciut za ciasno i moglibyśmy sobie zacząć wchodzić w drogę, mam jeszcze trochę miejsca na południu. Mam nadzieję że mi Irokez tam nic nie postawi, bo jak postawi, to mi pozostanie walka z nim.

Inermis (Inermis) 2011-08-18 23:16:48
O fakt, błąd walnąłem :)

Zgadzam się na warunki przedłużenia z paktem obronnym.

Co do Irokeza, to chyba w tej kwestii zgadzam się z Francją że nie wolno pozwolić mu postawić kolejnego miasta.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-19 00:36:17
Rozumiem też, że pakt obwieszczamy jawnie, co by ukrócić zapędy sąsiadów ?

Nie wiem czy Irokez ma osadnika, na razie żadnego nie widzę. Ale miejsca jeszcze trochę jest, można kijowo upchnąć coś pod Genewą, ale też jest jeszcze trochę miejsca na południu, co prawda tam dużo to tundra i lody, ale jeszcze jedna niezła miejscówka jest. Właśnie tam idę.

Inermis (Inermis) 2011-08-19 08:36:30
Na razie napisz w kronice że pakt został przedłużony do 110 z opcją przedłużenia.

Ja pomacham Irokezowi palcem aby Ci nie wchodził w paradę. Jestem pewien że liczy na tereny między wami do osiedlenia się. Lepiej niech je zdobywa na francuzie, to lepszy balans zapewni.

Inermis (Inermis) 2011-08-19 14:13:10
Chcę aby Irokez odstąpił wojskiem od granic z nami, ale potrzebuje Twojego wsparcia w tej dyplomacji.

Czego on oczekuje od Ciebie? Dacie radę się dogadać aby na razie czuł się bezpiecznie?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-19 16:16:00
On chce postawić miasto +/- tam gdzie i ja planowałem, pod genewą.
Nie wiem czy on wie że najlepsze miejsce na miasto jest tam zblokowane przez twoją kolonię (mógł jej nie widzieć).
Można tam trochę bardziej na wchód chyba postawić miasto, ale już nie tak fajnie.
Myślę, że trzyma tam siły dla ochrony nadciągającego osadnika.
Ale nie wiem co zrobi gdy się okaże że tam nie da siępostwić miasta.

Niemniej nie masz sie co obawiać, jego siły są bardzo rozciągnięte. Trzyma 3 jednostki koło francuza (wg. informacji francuza) ja widzę jego 2 jednostki daleko na południu, więc raczej nie am wielkich sił by tu atakować.
Z resztą jak by co to mu wjadę w plecy moją armią i raczej on to wie.

Może zaproponuj, ten obszar, który defakto znajduje się między naszymi 4 państwami (licząc Francję) jako strefę zdemilitaryzowaną.
ja to poprę i myślę że Francja też.

Ja potrzebuję teraz jeszcze chyba 4 czy 5 tur by postawić miasto na południu.
On się nie sprzeciwia (tz. marudzi i chce odszkodowania, ale niewiele może ;) )

Inermis (Inermis) 2011-08-20 21:21:27
Z tego co napisał to się już dogadaliście?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-20 23:04:27
Niby tak, ale mu nie wierzę.

Inermis (Inermis) 2011-08-21 00:02:24
Żabojad coś knuje. Podbija Bukareszt ale zmienia umowę co do Genewy.
Wiesz coś na ten temat?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-21 10:24:16
Nie, nie mam od niego żadnych nowych informacji.

Chyba było tak że irokez chciał podbić Bukareszt, a franca mu zablokował podczas pokoju.
Nawet nie wiem za bardzo gdzie ten Bukareszt jest.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-22 23:13:52
Irokez postawił to miasto pod Genewą.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-23 11:59:56
Nie musisz się obawiać mojej konnicy. Ona od czasu do czasu będzie podjeżdżać pod naszą granicę, żeby widzieć co tam się dzieje, ale nie jest żadnym zagrożeniem dla Ciebie.

Za chyba 7 tur kończy nam się umowa naukowa. Czy będziesz zainteresowany kolejną ?
Pytam bo jeśli tak to moglibyśmy obaj zacząć zbierać na nią kasę. Ja jestem chętny.

Widzę też że nie masz wolnych koni.
Co byś powiedział na wymianę 2-3 konie za 2-3 żelaza ?

Inermis (Inermis) 2011-08-24 12:32:51
Witaj sojuszniku.

Nie jestem w stanie na razie odbić Genewy. Przewaga technologiczna + teren + generałowie - to za dużo dla mojego spamu :) Idę na pokój z Francją.

Umowa naukowa - bardzo chętnie. Zbieram kasę.

Co do żelaza za konie. Nie jestem na jakimś zapotrzebowaniu, ale jeśli Ty potrzebujesz to możemy się wymienić 2 za 2.

Najważniejsze - uważaj na Irokeza, będzie chciał Cię oskubać z terenów bo na Francji nie da rady jeśli ja nie odciążyłbym jego Frontu.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-24 13:08:53
Dzięki za wszystkie informacje.

Co do wymiany, to nie jestem pod kreską, ale chętnie się wymienię. Choćby w ramach zacieśniania stosunków.

Zatem gdy tylko skończy się obecna podpiszemy nową umowę naukową, rezerwuje sobie pieniądze.

Inermis (Inermis) 2011-08-24 16:29:24
Irokez proponuje mi wspólny atak na Ciebie. :)
Powiedziałem mu że przez 7 tur mam jeszcze pakt naukowy.

Ja oczywiście szanuję naszą umowę obronną. W takim razie pytam, co zrobić? :)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-24 23:50:48
Rozwiązania są dwa. Albo go podpuścić do wojny i trochę poobijać, albo zniechęcić.

A co wolisz ?
Rozumiem, że trochę straciłeś wojska na wojnie z francją, więc może lepiej go zniechęcić ?
Nie wiem też co Francja planuje. Spróbuję się dowiedzieć.

Inermis (Inermis) 2011-08-25 00:17:58
Sprawa dokładnie wygląda tak jak piszesz.

Z jednej strony mogę podesłać moje świeże 3 konie, ale z drugiej muszę wyleczyć i uzupełnić straty... za kilka tur będę miał stal to też muszę się przezbroić.. więc w sumie chyba lepiej go zniechęcić.

Poza tym Irek stawia miasta kolejne, w końcu i tak trzeba będzie dać mu klapsa zanim się rozpędzi.

No i ja też muszę się zbunkrować przed Francją coby nie opłacało mu się mi wbijać noża w plecy.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-25 10:51:14
TO go zniechęć, ja też niedługo będę się przezbrajał to wtedy się go pomniejszy.

Niestety mam informacje od francuza, że irokez idzie na mnie całą siłą.
Jak byś mógł go konikami pomęczyć w razie ataku to by było super.

Ja nie sądzę, by francuz się na ciebie wybierał, nawet jak mi pomożesz, bo on ma ciekawsze i bliżej tereny u Irokeza, który pewnie wszystkim pociągnie na mnie. Więc będzie miał gołe plecy.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-16 10:40:38
Witaj.

Ponowiłem propozycję wymiany srebro za wino.

pozdrawiam

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-20 01:34:53
Hej.

Francuz uderzył na Irokeza.
Ja chyba się podłączę, bo mi Irokez strasznie z kulturą włazi w tereny uprawne moich miast.
Jesteś może zainteresowany północno zachodnim miastem Irokeza (tego koło mojego Yorku) ?

Inermis (Inermis) 2011-09-20 20:43:41
Hej.
Jeśli chcecie rozebrać irokeza to tak, biorę Buffalo. Daj znać kiedy atakujesz to uderzę w tej samej turze.

Pytanie zostaje jedynie jak dzielisz się z Francuzem? Szczerze wolałbym abyś TY wziął więcej niż Francuz, na pewno stolicę.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-20 23:02:47
Nic nie jest jeszcze podzielone, po prostu Francuz zaatakował sam i dał znac po fakcie.
Raczej w tej chwili sytuacja jest na zasadzie kto pierwszy ten bierze. Pewnie dopiero gdy się spotkamy pod jakimś miastem to będzie rozmowa kto je bierze.
Ja nawet nie wiem gdzie Irokez ma stolicę :( ale chętnie wezmę :)
zobaczymy.
Im szybciej zadziałamy tym więcej jest szansa wyrwać.

Nie miałem żadnego sygnału, że francuz atakuje więc nie byłem przygotowany, dopiero przemieszczam wojska. Zaatakuje w drugiej z kolei turze.

Inermis (Inermis) 2011-09-23 14:49:32
Francuz prze bardzo szybko. Ma mur między Buffalo a tym miastem co zdobył, i zaraz dobije się do stolicy. Pamiętaj że we wszelkich negocjacjach z nim co do podziałów łupów wesprę Ciebie :)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-23 16:30:00
Problem w tym, że on zajął już stolicę Irokeza, ja nawet jeszcze nie wiem gdzie ona jest (była).
Ja zająłem największe miasto jakie widziałem na mapie.
Zaraz spróbuję odkryć więcej mapy i obgadać z nim co z resztą miast.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-25 19:07:07
Oficjalnie nasze porozumienie już się dawno skończyło (110 tura)
Chciałbym odnowić/przedłużyć pakt obronny (+ granice i wcześniejsze porozumienia), w tej chwili do tury 170 (mamy 136).
Co Wasza Cesarska Mość ma to ?

Inermis (Inermis) 2011-09-25 23:30:29
Hej. Jestem chętny odnowienia paktu, ale sytuacja w regionie się trochę zmienia. Ty możesz jeszcze podbić miasta na irokezie, ja już nie. W związku z tym proponuje, że przejmę tereny Florencji. Co Ty na to?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-26 01:47:09
Jak byś zobaczył miasta Irokeza które mu zostały to byś tak nie mówił.
Owszem będę je podbijał, ale po to by wyciąć Irokeza do końca, bo akurat z tych miast to jedno już podpaliłem a drugie na 90 % też pójdzie na przemiał. On nastawiał miast w szczerej tundrze. Tak więc łupy mamy po Irku podobne.
Widzę, że wypowiedziałeś już wojnę Florencji. Ale mi się ten pomysł nie podoba. Ja się mogę zgodzić na neutralność Florencji (nikt z nas jej nie podbija) ale na jej przejęcie przez ciebie to już nie.

Inermis (Inermis) 2011-09-26 21:18:35
Jeśli tak stawiasz sprawę to niestety nie pozostaje mi nic innego niż zerwać rozmowy o przedłużeniu traktatu. Niestety nie jesteś w sytuacji w której stać cię na komfort negocjacji, ja natomiast nie mogę sobie pozwolić na to aby Francja rosła w siłę przy mojej stagnacji.

Inermis (Inermis) 2011-10-13 10:21:48
Hej.
Proponuje zakopać topór wojenny i wrócić do umów handlowych.
Nie jesteś w stanie zdobyć miast na mnie, oraz nie blokuje Ci rozwoju.
W tej chwili Franuz rozwija się najszybciej. Z czasem on na Ciebie uderzy tak jak w Irokeza - teren ma łatwy i przewagę wojskową.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-13 17:23:32
Rozważę propozycję.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum