www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Europa da sie lubić:)" (giggs)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-07-24, 20:09   Pakt "Europa da sie lubić:)" (giggs)

Pakt numer 2061, założony 2011-08-07 18:35:33 przez giggs (Giggs)

Nazwa paktu: Europa da sie lubić:)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: giggs
KasztelanMirmil
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-07-24, 20:09   

giggs (Giggs) 2011-08-07 18:43:13
Witamy Elzbiete

Z uwagi na agresje Irokeska w naszym regionie, prosimy o rozwazenie sytuacji. Aktualnie w granicach panstwa francuskiego znajduje sie cala armia indianska, opor stawiamy na ile pozwalaja nam moce przerobowe, poki co dwie wrogie jednostki zostaly pokonane pod orleanem a odsiecz nadciaga.
Niemniej jednak sytuacja jest grozna.
Chcemy zwrocic waszej wysokosci uwage ze irokez nie poprzestanie na tych podbojach, gdyz po pokananiu francji bedzie mial nadwyzke zadowolenia do dalszej ekspansji, ma tez zamiar podbic Genewe ze zlotem.
Zatem prosimy o podjecie dzialan odciazajaych walczacy narod francuski gdyz lezy to w zywotnym interesie Angli jak Francji.
Liczymy na to, że uda się zażegnac ten kryzys wspólnymi siłami. Co do kwestii jakim sojusznikiem jest Indianin chyba nikogo nei trzeba przekonywac i jak tylko skonczy z nami wbije Wam nóż w plecy.

Pozdrawiamy i liczymy na odzew

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-07 23:42:26
Witamy, witamy...

Nie ulega wątpliwości, że indiance rozplenili się na naszych równinach.
Trzeba będzie ich wykurzyć :)
(reszta zgodnie z ustaleniami przez steam)

giggs (Giggs) 2011-08-08 08:47:52
Królowo Irokezi w obliczu klęski pod Orleanem oraz po deklaracjach Anglii złożyli pisemną propozycję pokoju.
Jest to w ich przypadku ewidentna gra na zwłokę, ufać im żadną miara już nie można. Proponuję nakreślić wspólne stanowisko i mówić jednym głosem.
Wstępnie uważamy, że należy podpisać zawieszenie broni a potem dążyć do odblokowania naszych pozycji na drodze militarnej koordynując ruchu wojsk.
Wieczorową porą nasz sztab kryzysowy z uwagą wysłucha uwag Anglii.

Już teraz patrzymy z ufnością w przyszłość. Jej Wysokość w chwili zagrożenia Francji dała dowody wielkiej roztropności, czego naród francuski nigdy nie zapomni!

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-08 14:54:45
Dobre informacje.
Jest między nami pełna zgoda.
Wykorzystamy zawieszenie broni do przegrupowania i zaplanowania ataku.

Mam informacje o wstępnym zainteresowaniu Niemiec udziałem w takiej akcji.
Anglia jest gotowa zrezygnować z części łupów, w zamian za mniejsze straty i szybszą akcje 3 Armii. Co o tym myślicie ?

giggs (Giggs) 2011-08-08 16:02:59
Jestem całkowicie za, szczegóły nasi sztabowcy ustalą wieczorową porą :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-08 21:26:31
po dalszych rozmowach widzę, że Niemcy trochę chcą a trochę się boja.
Zobaczymy jak się rozwinie.

giggs (Giggs) 2011-08-08 21:30:58
Właśnie jestem po dłuższej rozmowie z Bismarckiem.
Niemiaszki mają ponoć daleko do terenów Irokeza i nie chcą odsłaniać swych ziem, wygląda na to, że prócz deklaracji na chwilę obecną żadnej pomocy z tej strony nie bedzie. Musimy zatem liczyć na własne siły.
Ja obronię jednak Orlean, stracę jedną konnice, ale już nie będzie takiego zagrożenia jak na początku.
Niech Anglicy spiszą siły swojego wojska to uradzimy co najlepiej czynić.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-12 18:37:23
Dobra, jak tam u ciebie ?
BO u mnie wojska wkraczają w ostatnią fazę.
Wojska na pozycjach startowych, generał na koniu, możemy ruszać.

Ze swojej strony z wojska widzę tylko jednego jego leśniaka, a jak u ciebie ?

giggs (Giggs) 2011-08-12 23:05:08
Zaraz zobacze, bo Niemiec podszedl pod moja granice oO.
Nie wiem co zamierza :/ .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-12 23:16:14
Ma kupę woja. Ale nie wiem czy jest agresywny. Ja siez nim, przynajmniej na papierze, terytorialnie dogadałem.

giggs (Giggs) 2011-08-17 09:11:23
Elżbieto sytuacja jest napięta na granicy francusko-niemieckiej. Irokez zaproponował pokój, który przyjęlismy jako dar losu. Indianiec chce, pokoju, by podbić Bukareszt, co wcześniej przewidziałem i moje jednostki już są na pozycjach, by zablokować jedyne przejście jego jednostkom. Plan wygląda tak żeby podbić to wolne miasto bez względu na koszty w 10 turowym okresie rozejmu, z uwagi na rózwój państwa jest mi ono całkiem zbędne, lecz jego położenie strategiczne nie pozwala mi dopuścić, by osiadł tam Irokez.
Z uwagi na wojska niemieckie na granicy akcja jest dość ryzykowna ale to ryzyko musimy podjąć.

giggs (Giggs) 2011-08-19 12:07:42
Irokez ulotnił się ze swoim wojskiem spod mojej granicy zostawiając tylko 3 stróżujące mohawki. Na tajnych sugerował, że się wybiera w Twoim kierunku, zatem miej się na baczności i jeśli może Ci pomóc Niemiec to niech to zrobi, bo to w sumie i w jego interesie, żeby Anglia nie doznała uszczerbku.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-19 12:40:50
Dzięki za ostrzeżenie, ale jest trochę spóźnione :)
już otarliśmy się o wojnę, ale szczęśliwie dyplomacja czyni cuda ;)

W tej chwili jego armia jest już mocno rozproszona po całym państwie, więc jest chwila spokoju

giggs (Giggs) 2011-08-19 13:38:33
Cieszy mnie to :) .

giggs (Giggs) 2011-08-21 14:15:59
To dochodzimy do finału.
Za turę, bądź dwie zaatakuje mnie Niemiec i Irokez. Sytuacja jest nieciekawa. Przed jednym bym się obronił ale przed dwoma nie dam rady. Ostro ich przetrzebię, lecz summa summarum bedzie to dla Anglii memento, bo ten kto wezmie moja stolice ten bedzie miał super pozycje w stosunku do pozostałych graczy w tym rejonie.

Obaj wcześniej wysuwali roszczenia terytorialne, które same w sobie były absurdalne, teraz to już tylko zasłona dymna z ich strony jeśli chodzi o Genewę, zatem niech królowa weźmie poprawkę na swoje plany w najbliższej przyszłości :) .
Jeżeli wybuchnie wojna to radzę uszczknąć coś z terytorium Irokeza, to jedyny sposób na wzmocnienie przed tak czy siak nieuchronną konfrontacją z Irokezem czy też w dalszej perspektywie niemcem.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-21 16:49:29
Z moich informacji wynika, że z Niemcem spokojnie się dogadasz, tylko wyzwól Genewę, bo to go wnerwiło.
Ja go w tym temacie oficjalnie poprę w kronice, bo takie mam z nim ustalenia.

Prawdę mówiąc trochę mnie też zdziwiło, że poszedłeś na Genewę, gdy szykowaliśmy się na irokezów. I w końcu irokezi zostali niezaatakowani.

Co do irokezów, to nasz stary sojusz uważam za jak najbardziej aktualny. Jeśli cie zaatakują, będą musieli walczyć na dwa fronty.

giggs (Giggs) 2011-08-21 17:08:26
Tak, ale jak ja mam oddać Genewę Niemcom przecież to niemożliwe, kultura tego csa odetnie stolicę od reszty państwa, bo dostało światynię z mojego SP. Wolę zginąć w walce niż sam sobie ukręcić powróz.
A na Genewę poszedłem, bo Irokez chciał to zrobić więc wolałem go uprzedzić, tak samo jest teraz z Bukaresztem. Zreszta jakbym wiedział, że Niemiec jest pod drugiej stronie Genewy to dawno bym ją zaanektował, bo to kwestia bezpieczeństwa.
Z mojej rozmowy z nim wynikało, że jest daleko a tu nagle ni z gruszki ni z pietruszki jego wojska pod Genewą a teraz miasto po drugiej stronie.
W kwestii wojny z Indianinem to byłem w pełni gotowy mimo aneksji Genewy, ale landy pod tym miastem mnie blokowały.
W tej turze przezbrajam się na longi i mogę walczyć o swoje ziemie mimo niekorzystnej sytuacji, bo tak jak pisałem wyżej oddanie Genewy, po prostu nie wchodzi w grę.

giggs (Giggs) 2011-08-21 17:11:46
Widzę, że wpis w kronice już jest czyli mleko się już rozlało, szkoda bo po mnie Anglia będzie następna.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-21 18:15:49
Jeśli tak stawiasz sprawę, to w sprawie wojny z Niemcami i Genewy nic ci nie pomogę.
Chodziło o to by wyzwolić Genewę, a nie oddać Niemcom. Przecież jest taka opcja w grze, że można wyzwolić CSa. Fakt nie pamiętam czy oddanego, czy trzeba odbić, ale można.

W sprawie Irokezów dalej podtrzymuje nasz sojusz.

giggs (Giggs) 2011-08-21 18:47:12
Trzeba odbić. Jak podbija Niemiec to raz: dostaje za darmo luksus, dwa bonus CSa czyli w tym przypadku 12 pkt kultury przez około 30 tur i na koniec może sobie spokojnie podejść pod moją stolicę z wojskiem. Skoro jest Ci to na rękę takie wzmocnienie Niemca to nie mam żadnych dalszych uwag :) .

Ja nie sugeruję, żebys mi pomagał w wojnie z Niemcami, kwestią jest czy na tym zyskasz pchając go w tym kierunku takimi wpisami do kroniki.
Scenariusz jest taki, że wybucha wojna. Idzie na mnie Irek i Niemiec, dzięlą się teren powiedzmy po połowie albo jeden bierze całość, co wtedy zrobisz?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-21 19:05:11
Sprawy genewy wynikają z innych moich ustaleń z niemcami.
Zawsze chyba lepiej żeby Niemiec miał tam sojuszniczego CSa niż swoje miasto.

Ja wezmę sobie pół irokeza, to mi to co piszesz nie przeszkadza ;)
Trochę panikujesz.
Jak będziesz miął longi to irokez może ci naskoczyć.

giggs (Giggs) 2011-08-21 19:08:17
Nie panikuję, ja mam longi. A do wzięcia połowy Irokeza daleko droga.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-21 19:13:29
Jak całą armią będzie u ciebie...

Dodam, że sprawę Genewy ustalałem z niemcem, żanim ją zająłeś i to nie były rozmowy przeciw tobie.
Mam zwyczaj wypełniać obietnice, więc musiałem go poprzeć w sprawie tego miasta.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-23 11:55:53
Daj znać gdybyś widział, że Irokez skrada się do ciebie. Im wcześniej będę wiedział, że jednak na ciebie uderzy tym więcej będę mógł mu zrobić.

giggs (Giggs) 2011-08-23 12:00:57
W porządku, dopiero mu się skończył rozejm. Myślę, że czeka na skutki mojej wojny z Niemcami a tu raczej Bismarck się nie wykazał.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-23 12:13:31
No to dobrze :)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-24 23:52:29
Coś mam wrażenie że irokez teraz na mnie się szykuje, bo zaczął dużo obiecywać, a Ciebie po wojnie z Niemcem zapewne się przestraszył.

Rozumiem, że w razie czego mogę na ciebie liczyć ?

giggs (Giggs) 2011-08-25 10:28:01
Szczegóły postępowania w tej sytuacji możemy ustalić wieczorem, bo sytuacja faktycznie mocno się skomplikowała.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-25 10:38:13
Ja zaraz wyjeżdżam, będę w poniedziałek wieczorem, zastąpi mnie czajmen

giggs (Giggs) 2011-08-25 11:13:53
Zatam będziemy się kontaktować z nowym utrzymankiem Elżbiety :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-08-30 15:26:02
No i co tam z tym Irokezem ?
Myślałem że jak wrócę to już w menu będą kotlety z indiańca a tu nic ?
Jeszcze się czai ? Masz jakieś wieści ?

giggs (Giggs) 2011-08-30 15:41:00
Nie mam żadnych, Czajmen nie raczył się nawet odezwać :/ .

giggs (Giggs) 2011-09-20 00:21:54
Nasze wojska przekroczyły granice irokesko-francuską, jest to dla nas ostatnia sznasa na wyjscie z cienia kosztem Indian i sznasa na jakieś znaczenie w tym świecie. Zatem zapraszamy do walki o zachodnie połacie irokeskiej domeny.
Jak polec to z piesnią na ustach :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-20 01:23:48
No nareszcie, już zaczynało być nudno ;)

giggs (Giggs) 2011-09-20 08:35:42
Obyśmy szybko coś zawojowali :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-20 09:18:07
Wiesz na ile on się już przezbroił w ciężkozbrojnych ?
bo ja widzę tylko jednego

giggs (Giggs) 2011-09-20 09:22:07
Miał dwóch, jednego już ubiłem więc może ten u Ciebie to jego ostatni :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-20 11:27:10
To chyba na wszelki wypadek spróbuję się kopnąć i odciąć mu żelazo x6

oceniam że wjadę w niego za 2-3 tury

giggs (Giggs) 2011-09-20 11:41:57
Można się pokusić o odcięcie :) , ja za turę odetnę mu drugie złoże.

giggs (Giggs) 2011-09-20 21:42:32
U mnie jest jeszcze jeden long plus dwie katapki i dwóch mohawków. Jak pójdzie dobrze to za turkę zdobędę miasto graniczne, zatem możesz wchodzić jak w masło ze swojej strony bo tam pewnie niewiele jest :) .
Życzę udanego ataku.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-20 23:05:12
To jest chyba ten long co stał po mojej stronie, bo już go nie widzę.
Do granicy mam jeszcze 2 tury marszu (nie dałeś znać przed, wiec wojska miałem w szyku obronnym a nie ofensywnym).

Za życzenia dziękuję, wzajemnie.

giggs (Giggs) 2011-09-21 14:50:32
Królowo chyba Niemcy chcę Cię wydymać, pozbawiając części łupu w postaci państwa Irokeskiego :/ . Właśnie wypowiedziały wojnę Indiańcom i idą na to miasto przy ich granicy.

Nasze wojska zdobyły twierdze graniczną i spaliły żelazo. Prosimy o pilne spalenie drugiego i ewentualny screen z położeniem Waszych wojsk. musimy zakombinować jak tu nie dać się odgrodzić przez Niemcy, tak byśmy mogli sobie pomagać w przyszłości przeciwko liderowi.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-21 20:23:25
To jest pod kontrolą.
Ja mam bardzo długi front z Irokezami a Niemcy byli zainteresowani Buffalo i innych roszczeń nie zgłaszają więc zgodziłem się na ich pomoc.
Na pewno nas nie odetną, a na dalsze ich podboje nie pozwolę.
Ja idę na Osininka, a potem chyba na południe na Brandford i Grand River
żelazo odetnę za pewnie za 2 tury (rzeka po drodze trochę mnie opóźnia).

giggs (Giggs) 2011-09-23 22:39:53
Gut to jak widze tort podzielony :) .
Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany.
Niemiec pieklił się na sytuację, widać chce się mocniej usadowić na pozycji lidera.
Teraz jak mamy kontakt mam nadzieję, że bedziemy mogli w końcu kombinować jakieś wspólne przedsięwzięcia :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-25 19:15:15
Witam Cesarską Mość.
Chętnie podpisze pakt o stabilności granic + pak obronny. W tej chwili do powiedzmy 170 tury (mamy 136). Oczywiście dalej z opcja rozwojową.
Ponieważ na razie nie chcesz atakować Niemców to z nimi podpiszę też układ obronny na ten sam okres i zajmę się dobiciem Irka i ogarnianiem Państwa po podbojach, tak żeby potem być gotowym na wspólne dalsze działania.

Poza tym, jeśli masz ochotę zdobyć jeszcze trochę doświadczenia jednostkami dystansowymi to zapraszam na poligon na ćwiczenia pod kryptonimem "Dobić Irka";)
Szkoda przedłużać agonie i zmuszać człowieka do robienia konwulsyjnych turek a i gra trochę przyśpieszy :)

giggs (Giggs) 2011-09-25 19:22:33
Zgodnie z wynikami konsultacji ambasadorskich podpisujemy tenże traktat zapewniający bezpieczeństwo w regionie. Nasza armia w razie zagrożenia granic angielskich niezwłocznie i z całą mocą uderzy w każdego wroga.
Oczywiście chętnie pomożemy przy indiańskich robótkach :) , juz wysyłamy w kieunku południowym stosowny kontyngent.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-25 20:02:39
Świetnie ! :)

giggs (Giggs) 2011-09-25 23:56:01
Chyba Niemiec bedzie chciał wykorzystać Twoje zaangażowanie u Irka. Widzę, że naukowców w końcu wykorzystał i poleciał po strzelców.
Zatem można szykować się do wojny w następnej turze.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-26 01:27:42
taaa...

zaczyna stawiać warunki...

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-26 01:50:15
Widzę, że podprowadził trochę woja pod moją granicę i wypowiedział wojnę Florencji, która wg. wcześniejszych ustaleń miała pozostać w mojej strefie wpływów.
Irkowi zostało ostatnie miasto, więc zawijam w następnej turze połową Armii z powrotem, bo tu rzeczywiście coś germanizacją zajeżdża.

giggs (Giggs) 2011-09-26 10:58:00
W poprzedniej turze wycofałem wojsko na druga linię, więc nie zaatakował, bo trafiłby w próżnię. W sumie wolałbym jakby teraz to zrobił, bo jak poczeka na artylerię to będzie z nami krucho.
Chyba, że wyrzucimy go za góry wojną prewencyjną, ale to musiała by być koronkowa akcja:).

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-26 11:30:55
Ja widzę na razie tylko jego niemieckich pikienierów i rycerzy.
Jak zaatakuje to sprawa będzie jasna, jak nie to mamy jeszcze chwilę.
Zobaczymy co odpisze w dyplomacji.

giggs (Giggs) 2011-09-26 11:50:39
Szukam wsparcia dalej, bo w sumie jakby niemiec połknął mnie lub Ciebie to można spokojnie kończyć pbema więc każdemu powinno zależeć na tym, by go zastopować.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-26 12:43:36
Ja nie mam z nikim już kontaktu i nie znam geografii reszty świata. Wiesz gdzie leżą Państwa Cholery i VGT ?

giggs (Giggs) 2011-09-26 15:25:06
Tak na wschód ode mnie. Bliżej są Indie dalej Syjam.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-26 16:39:46
uuuu to gorzej, myślałem że może mamy sojusznika za jego plecami, a tak to raczej Ty musisz uważać by się Niemiec z kimś nie skumał :(

giggs (Giggs) 2011-09-26 19:43:44
Narazie nie ma obawy o to, Indie sa bardzo zacofane prawdopodobnie szybko padną łupem Syjamu. Z tej stony narazie nic nam nie grozi, więc mamy trochę czasu, by zrobić coś z problemem niemiaszków.

giggs (Giggs) 2011-09-26 21:51:26
No i Niemiec zaatakował...
Daj proszę screeny swoich terenów, musimy wypracować jakąś koncepcje obrony.
Ja już podszedłem wojskiem pod granicę.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-26 23:21:29
Rozwaliłem mu jednych rycerzy.

On wywołał też wojnę Florencji, która ma ciężkozbrojnych(przynajmniej jednego), może zahaczy tych jego arkebuzerów na północy.
Na razie szału z jego strony nie widać. Ty wiesz lepiej czy przy Buffalo są jeszcze jakieś wojska
Ja niestety mam wojska przy irku, ale już wracają (zostawię tylko coś żeby go pilnowało, żeby nie rozrabiał ale podbicie miasta na razie olewam).

Słucham propozycji strategii :)
Ja na razie bronię Yorku i wracam wojem z południa.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-26 23:24:35
Aha, trochę naściemniam w kronice, możne się przestraszy ;)

giggs (Giggs) 2011-09-27 08:39:22
Ciężko będzie, nastukał tego woja a ma kasy jak lodu. Koło Bufallo jest strzelec na tartaku, long na północ od miasta, arkebuzer i rycek (z pamięci piszę). Za wszelką cenę trzeba odbić buffalo i zablokować go na przejściach przez góry. Jak będziemy kontrolowac przełęcze to kupimy sobie trochę czasu. Potem ja pomyśle o desperackim desancie na jego rdzenne ziemie w okolicach Monachium.

giggs (Giggs) 2011-09-27 12:59:39
Jak dostanę swoja turę to też podeślę screena.
Myślę, że jest duża szansa na to, że zaatakuje mnie wyprzedzająco spod buffalo kierując się na wschód, bo sprowokowałem go podchodząc pod samą granicę, oraz u góry pod Genewą zbijając mojego muszkietera. Szczerze mówiąc tak by było nawet lepiej, bo raz by to Ciebie odciążyło a dwa mógłbym dobijać osłabione jednostki strzelców.
Dużo masz longbowmenów?

giggs (Giggs) 2011-09-27 21:42:55
Mam już wojska skoncentrowane na granicy, mogę za ture atakować. Mam nadzieję, ze się trzymasz...

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-27 22:24:32

giggs (Giggs) 2011-09-28 13:17:57
Zaatakowałem Szwaba. Buffalo zdobyte. Oczywiście zaraz je odbije, liczę na jego kontrę, bo ma tam 3 strzelców i armatkę. Póki co nie widzę lancerów, oni mogliby mi napsuć sporo krwi. Screena zrobię wieczorkiem, bo niestety dziś tyram za dwóch i na szybkiego ture robiłem.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-28 14:20:54
York się na razie utrzyma.
Skasowałem dwóch kolejnych arkebuzerów. Pewnie tez mi jednego zdejmie, ale to i tak dobra wymiana ;)
Niestety pierwszy strzelec tez się pojawił na północy, ale jeden wiosny nie czyni :)

Najwyraźniej Niemiec finansuje Irka, bo nowe jednostki wyskoczyły przy ostatnim mieście Indiańca. Jak byś miał jakąś jednostkę, nawet starszego typu, na zbyciu to pchnij na południe, bo nam może trochę napsuć na tyłach.

giggs (Giggs) 2011-09-28 15:09:34
Jest duża szansa, że będzie próbował się wycofać i wyjdzie z kontrą pod Buffalo zmiatając moje 4 unity. To by było jednak nam na rękę, bowiem mógłbym łatwo go skontrować armatami i muszkieterami z drugiej linii.
Co do irka to chwilowo nie mam wolnego sprzętu, wiele mu tam wyskoczyło? Zawsze możesz z nim próbować podpisać separatystyczny pokój, może na to pójdzie.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-28 15:33:05
Jeden long stoi w mieście (jak mu Niemiec nie dał żelaza to pewnie z karą za brak)
do tego widziałem jednego pikieniera + tego jego pieska czy jak tam sie teraz zwie ta jego specjalna jednostka

zostawiłęm na to jednego longa z promocjami + zwiadowca + gienek

zobaczę, ale nie sądzę by poszedł na pokój.

giggs (Giggs) 2011-09-29 18:45:56
Zrobił kontrnatarcie, ale mikroskopijnymi siłami:) zabijając mi tylko 1 longa.
Ja kombinując artylerią skasowałem mu dwóch strzelców, arkebuzera i gienka! :D

Teraz on ma szanse skasować 2-3 moje unity, ale to i tak opłcalna wymiana za strzelców:D.
Broń za wszelką cene Yorku nawet blokując unitami, musimy go utrzymać.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-29 21:03:03
Na razie idzie nieźle, jak zaraz nie wyprowadzi kolejnych posiłków zza gór to będzie się powinno obronić.

giggs (Giggs) 2011-09-29 22:24:27
Eh z tego wszystkiego zapomnialem zrobic screena :( .
Siadla mi calkiem gospodarka przez happy, dalem Ci wymiane luxa tylko to mnie moze postawic na nogi. Ubilem 2 strzelcow starcilem antycznego konika i muszkietera, gdyby nie to unhappy to bym zalatwil tez dzialo a tak dupa blada :( .
Robilem co moglem ale chyba jest tylko 1 uklad na ture i tylko tobie wyslalem choc mam tez cukier na export niestety nie moglem wyslac do Indii ani Syjamu.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-09-29 23:20:45
Też ubiłem jednego strzelca. Widzę odwrót na całej linii.

Tylko mi teraz znowu Irek rozrabia na południu i seta wysłał, zaraz będzie miasto stawiał, znowu muszę mu je rozwalić i chyba coś zawrócę żeby go dobić, bo tak ciągle będzie mi siły blokował na południowej granicy.

giggs (Giggs) 2011-09-29 23:24:36
Świetna robota :) . Też spróbuje coś podesłać na dół.
W czasie swojej tury porobię screeny i opracuję plan zdobycia Kolonii to by ostudziło zapał wojenny Niemca, górki na zachód od tego miasta idealnie nadają się do ostrzału przez longbowmenów.

giggs (Giggs) 2011-09-30 20:37:06
Ok zwiał, pewnie teraz poczeka na artylerię, bo ma spora przewage technologiczną.
Ja zabetonuję te dwa przesmyki nad Buffalo a Ty weź te na północ od Jorku.
Jeżeli jest Ci potrzebna jakaś pomoc to pisz.

giggs (Giggs) 2011-10-08 12:16:38
Miasto irka taj jak bylo uzgodnione zostawiam Tobie, zdobędziesz w tej turze longiem:).

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-08 16:07:06
Dzięki. Zajęte.
Pytanie co dalej robimy ?
Ja za kilka tur zaczynam przezbrajanie w strzelców.

giggs (Giggs) 2011-10-09 10:24:29
Zaszachujemy Niemca, jak razem dobrze zagramy to może uda nam się jakoś wybić. Ja zacznę robić flotę na potrzeby desantu pod monachium.
A tak na powaznie rozmowimy sie jakos we wtorek bo teraz kursuje dom-szpital.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-09 13:58:57
OK.
Ja niestety do moich angielskich stateczków mam daleko (ze 20 tur), a Niemiec już mnie tam przy przesmyku ostrzeliwuje z fregaty, ale jakiegoś wielkiego zagrożenia na razie nie ma.
Do wtorku.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-13 10:40:30
Hej.

Niemiec chce paktować i podpisać pokój.
Jest prawdopodobne, że chce ograć 10 tur pokoju by wjechać w Ciebie.
Pytanie co tyna to ?
Bo mogę z nim podpisać i wjechać w niego od tyłu za te 10 tur jeśli cie zaatakuje, ale jeśli ma przewagę to moje czekanie 10 tur mogło by być groźne.
Jeśli i tak czekamy i się zbroimy i nie mamy zamiaru atakować te 10 tur to mogę mu zaproponować pokój jeśli weźmie pokój i z tobą.

Daj znać jeśli już możesz.

giggs (Giggs) 2011-10-13 17:15:27
Przepraszam za nieobecnosc, nie mialem sil na cywilizacje. Co do pokoju to mysle ze musimy go trzymac w napieciu militarnym, on ma bardzo duzo nauki z tego co wyliczylem z demo, wychodzi na miasto z obserwatorium albo nawet dwa, choc jedno to moze byc efekt akademii. Proponuje zaczekac z rozmowami i zbustowac sie umowa naukowa. Do tego ja robie flote i sprobuje go zaskoczyc. Mysle ze plan ma duze szanse powodzenia, on idzie w arty prawdopodobnie wiec i lepiej go trzymac militarnych techow niz tych dajacych wzrost.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-16 23:49:54
W następnej turze możemy umowę naukowa odpalić.

giggs (Giggs) 2011-10-17 19:11:57
Super:).

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-19 20:46:03
Jak ci idzie montowanie floty ?

Bo ja na razie nie mam żadnej, a mam wrażenie że Niemiec możne zaryzykować desant na moje tyły, widzę że na razie sąduje

giggs (Giggs) 2011-10-20 12:51:44
Kiepsko :/ , ubiłem mu kolejną fregatę, ale ma kasę umocnienia i fregami w tej sytuacji nie mam szans na udany desant :( .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-28 09:34:45
Z mojej strony frontu buduje fortyfikacje i podciągnął działa, więc albo nie ulepszył albo jeszcze nie ma artylerii.

Tylko z drugiej strony coś nam nowy cholernik na nowego lidera rośnie.

Jak tam u Ciebie ? Ciągle mało czasu na grę i kombinowanie ?

giggs (Giggs) 2011-10-29 12:00:04
Niestety zajmują mnie sprawy rodzinne.
Co do Niemca, to ma artylerie juz od kilku tur, ja mam juz piechote, niestety strzelcow pominalem i nie mam jak apgrejdowac. Cienko z happy :/ . Podesle screeny jutro.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-29 14:58:42
Tak, już widze, przemianował na artylerie i wali do mnie. Musze się lekko wycofać.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-31 08:26:25
Dalej atakuje, muszę się cofać. Jesteś w stanie zatrzymać tych lansjerów ?

giggs (Giggs) 2011-10-31 08:40:59
Odklepałem na szybkiego turę i nawet nie zajrzałem na forum :/ . Postaram się dziś coś wykombinować na Twoim prawym skrzydle.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-31 11:17:19
chyba nie pchnąłeś tury

giggs (Giggs) 2011-10-31 17:26:11
Ubiłem tego lancera, ale chyba za pozno...

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-10-31 18:37:26
No niestety - srebro zepsuł.
Napiera dalej. Zobaczymy czy chce tylko zająć przełęcze, czy tez je przekroczyć.

wnuczus 

giggs (Giggs) 2011-11-01 10:05:07
Wg mnie to byłby duży błąd z jego strony, mimo, że masz piechotę. Ja czekam z przezbrojeniem SP z honoru to bedzie o 33% taniej.
Myślę, że nie zaatakuje a nawet jakby to byłoby nam na rękę. Ja go podpuszczam nieprzezbrojonym wojskiem, bo piechotę przeciwpancerną mogę zrobić z pięciu jednostek.

Sytuacja na mojej przeleczy.

giggs (Giggs) 2011-11-03 09:12:57
Mocno mnie przyciska :/ . Jeśli mógłbyś coś podesłać do mnie w zasięg jego widosczności to byłbym wdzięczny, grunt to morale:).

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-03 10:26:37
Wskaż poproszę miejsca gdzie miałbym się pojawić. Coś tam wolnego się znajdzie to podeśle.
U mnie po zajęciu przełęczy stanął, pewnie chciał mnie nastraszyć.
Też spróbuje go po podpuszczać.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-05 10:59:31
Przypominam , że jak gdzieś mam poruszać sie wojskiem to daj mi o tym znać gdzie dokładnie.
Do artylerii już niedaleko, to będę mógł go trochę odepchnąć.

giggs (Giggs) 2011-11-05 13:06:11
Jak tylko bedziemy mieć arty możemy zaczynać, ja mam techa za turę, kolejna to przezbrojenie. Więc za 3 zmiatam tą piechotę oraz strzelców i mozemy zaczac dobierac sie do Kolonii. Trzeba się pospieszyć, bo Niemiaszek zaraz zacznie zabawę z atomem.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-05 21:38:57
Artyleria przezbrojona. Mam 4 szt.

giggs (Giggs) 2011-11-06 08:23:21
U mnie też 4 arty wskoczyły. W załaczeniu plan ataku:), kluczowe ruchu zaznaczyłem strzałkami ale dobrze by było gdyby się udało postawić jakiegoś strzelca na srebrze a pod nim jeszcze artę albo chociaż łucznika.
Musimy spróbować odciąć mu wegiel i zniszczyć tą piechotę. Na północy mam nadzieję, że zaatakuje to bym ściągnał mu piechura i być może strzelca.

giggs (Giggs) 2011-11-06 16:55:19
Jak widać w porę zwiał, teraz możesz przyatakować artami piechura, ważne żebyś mi zwolnił miejsce tam gdzie stoi lancer to bede mogl sie wsliznac artą.
U góry też się wycofał i mam tam 2 legie cudzoziemskie wiec zaraz zaraz moze byc dogodna chwila do natarcia. Musimy skoncentrowac jak najwieksze wsparcie to przy odrobinie szczescia i jakims "wielbladzie" uda sie skruszyc ten bunkier.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-06 20:04:20
3 arty + szturm lansjerów wszystko w towarzystwie generała i mamy taki oto widok.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-06 20:05:27
statek to oczywiście bug graficzny :)

giggs (Giggs) 2011-11-06 20:44:55
Sparrow wiecznie żywy :D .

Sporo tych art nastrugał:/.
Cięzko będzie, może jednak czas wrócić do pomysłu desantu na tyły. Zorientuję się jak to wygląda w mojej turze i dam znać.

giggs (Giggs) 2011-11-06 23:38:24
Jak widzę ubił Ci lancera a mi ppanca, za karę ostrzelałem mu piechocińa wiec spokojnie go wykończysz. Na zapleczu trzeba budować wojsko, żeby to nas nie wziął na wyczerpanie.
Na północy wlazłem mu na złoto, zobaczymy czy mnie przepędzi dodatkowo tam postrzelałem po strzelcach i piechocie ale efekty beznadziejne po -1 pkt zabierało ot random :) , trzeba się za wszelką cenę dobrać do tych jego art.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-06 23:48:56
Dokończyłem.

Mam dwa liniowce, zobaczę ile będę mógł nimi namieszać mu przy stolicy.
Ale jak dobrać się do artylerii to nie wiem :(

giggs (Giggs) 2011-11-07 21:14:08
Jest ciezko, pewnie strace teraz piechura ale jak mamy cos ugrac to trzeba ryzykowac. Zrobilem miejsce dla dwoch Twoich art, jesli mozesz to ustaw je w lini na zachod od Buffalo o ile masz je czym zaslonic.
Badziewnie, że nie ma jak wskazać celi, bo nie widać stref widzenia, może spróbuj mi dać sojusz obronny, choć to raczej nic nie pomoże :) . Ja robię arty teraz choć to idzie jak krew z nosa.

giggs (Giggs) 2011-11-08 10:44:41
Udało mi się spalić mu drogi na północy więc tam jest w miarę bezpiecznie, choć straciłem jedną legię, ale warto było.
Na dole ostrzelałem piechotę i Tobie zostawiłem na dobicie. Kluczowy jest ruch kawaleria na górkę dzieki której będziesz widział cel, potem dobrze nią spalić drogę żeby nie mógł nas łatwo kontrować. Ta zdrowa arta powinna spokojnie zdjąć tą piechotę jak nie to druga ją dobije. Piechotę ppanc spokojnie dobijesz po ostrzale łucznikiem.
Jesli poszło by dobrze i jego piechota zeszłaby po jednym strzale to tą drugą ranną arta dobrze będzie się cofnąć, przyatakować zdrowym riflem ppanca po uprzednim ostrzale a rannym wejść na złoże węgla.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-08 12:16:41
jak tylko dostanę save

giggs (Giggs) 2011-11-08 13:18:55
Kurde zapomnialem wyslac... sorry

giggs (Giggs) 2011-11-09 22:14:28
Udało mi sie ubić jedną artę, lecz straciłem w tej turze piechotę, ale za to dzieki temu twój strzelec może sfajczyć węgiel:), proponuje spalić zasób i pójść heks dalej. Zaraz dam screena.

giggs (Giggs) 2011-11-09 22:20:51

P.S. Szkopskie techy 68...

giggs (Giggs) 2011-11-10 20:39:52
Straciłem ppanca, skasowałem piechotę, powoli kończa mi się rezerwy wojska, zaciąg prowadze już w przedszkolach :) . Zacząłem ostrzał Koloni, zbiłem 4 pkt więc to już coś na dobry poczatek. Przy super-mega farcie może ją zdobędziemy choć tak naprawdę na to bym nie liczył. Podskocz strzelcem na górkę żeby mieć w zasięgu miasto, drugiego na węgiel a artami trza o ile to możliwe ładować w kolonię.
Powdzenia w ostrzale:).

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-11 01:02:18

giggs (Giggs) 2011-11-11 08:57:46
Ubiłem piechotę, zostawiam Ci robotnika, bo bedzie potrzebny do kasacji dróg, dojazdowych do Kolonii od strony północnej. Wojsko wycofałem, bo sie kończy układ za turę podpiszemy i zrobimy nowy front. Na morzu pilnuję tej ropy, ale jak narazie nic sie tam nie dzieje, może jednak faktycznie ma jakieś zasoby na lądzie.
Za dwie tury mam niszczyciele więc będzie można dobijać się do bram Monachium.
W next turze dam zarys planu :) .

giggs (Giggs) 2011-11-11 18:45:18
Potrzebna nam jest droga z Buffalo do Kolonio, moze bys zrobil tym zdobycznym workiem, bo tak ciezko mi bedzie dac Ci wsparcie.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-11 18:55:33
Montuje też drogę z drugiej strony, ale oczywiście tu też podeślę co będzie wolne.

Jak tam zarys plany ?

giggs (Giggs) 2011-11-11 19:09:49
Już mówię za turę odkryje tech do uranu, zobaczę czy mamy jakieś złoże. Jesli będzie to proponuje zrzut dwoch bombek na Monachium i dobicie z wody, wcześniej sie też zdesantuje cichcem od północy.
Na południu musimy go w tym czasie wiązać, sprawdź przy okazji swoje wybrzeze włączając podgląd dochodu, jak jest tam gdzieś złoże ropy to się pokaże młotek.
Kolonia niech się ładnie spali, tak żeby wyzerować kulturę, bo jak odbije to będziemy w punkcie wyjścia. Myślę, że sobie poradzimy :) .

giggs (Giggs) 2011-11-11 19:10:23
A inzynier ubity? I jak tam wojna na morzu?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-11 19:56:24
Inżynier ubity. Wszystkimi jednostkami wycofał się poza zasięg wzroku (tz. prawie bo na granicy wzroku widzę jedną piechotę).
Nie wiem gdzie popłynął swoimi statkami, bo mi po prostu znikł i na morzu chwilowo spokój.
Co trzeba na morzu to posprawdzam w następnej turze.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-12 00:10:00
Daj znać jak tu front proponujesz ułożyć, na razie pozapychałem jak się dało. Choć wygląda,że on chyba nie planuje kontrofensywy (może nie ma czym).
Widać dwie piechoty (jedna dorysowałem bo zapomniałem zrobić screna przed wycofaniem scouta).

Co do jego wybrzeża to widzę 3 pola wodne mające młotki, choć chyba dziwne bo jedno daje 4 młotki, jedno jeden młotek ale 5 golda i jedno wygląda normalnie z jednym młotkiem. nie znam sieczy to bug z pokazywaniem przychodów czy co tam jest wybudowane.

Kaskę trzymam na przezbrojenie na piechotę, chyba że będą pilniejsze wydatki.

giggs (Giggs) 2011-11-12 00:59:20
Z tego co widzę to się zamurował, bo czeka na czołgi. Od tej tury ma ropę, kupił nawet sobie myśliwca albo dwa. U mnie manhatan za 6 tur. Potem lece z bombkami gdzie sie da. Musiałem cofnąć część wojska do obrony stolicy, bo pływa mi tam dookola (szerzej to wyjasnie jutro na steamie :/ ).
Co do ustawienia to cofnij się trochę wgłąb terytorium tak by pierwsza linia obrony byla przed Kolonia a arty na lini miasta.

giggs (Giggs) 2011-11-13 22:05:54
Plan wykonany, złoże uranu obrobione. Za trzy tury bedzie stał Manhattan i w trzech miastach ruszy produkcja ozdób choinkowych. Z tego co widzę na mapie też masz złoże uranu, na wysepce koło tego podbiegunowego poirokeskiego miasta, może byś zawszczasu obrobił, żeby w razie wejścia w posiadanie technologii mieć już złoże.
P.S. Set już przygotowany?

giggs (Giggs) 2011-11-14 22:22:43
Królowo prosimy o wypozyczenie map taktycznych co by nasi jajogłowi mogli zgrać uderzenie atomowe z atakiem konwencjonalnym :) . Kiedy do uzbrojenia wchodzą u Was pułki piechoty?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-14 23:56:48
Piechota już gotowa. Trzeba było wstrzymać wyburzanie Kolonii żeby sprawnie przezbroić, ale już po problemie i powinna runąć w przyszłej turze.
Niestety zapomniałem przez weekend o osadniku i ruszy w przyszłej turze.

Oto i mapa.
Coś się pojawiło znowu na horyzoncie i chyba gdzieś tam czai się tez jakaś artyleria bo mnie ostrzelał.

giggs (Giggs) 2011-11-15 08:57:32
Co do wyburzania Kolonii to dobrze, że miałeś rękę na pulsie i wstrzymałeś na czas przezbrojenia. Za turę rusza produkcja bombek, więc w tej turze zrobię screeny i opracujemy plan działania.

giggs (Giggs) 2011-11-15 23:05:43
Rzuciłem okiem na mapę i wychodzi na to, że zrobimy kombinowany atak.
Lądem z południa zamarkujemy atak siłami konwencjonalnymi na Monachium, tak by tam zgromadził jak najwięcej wojska, w tym czasie ja zdesantuje się na północy. On ma teraz dużo wojska więc koncentracja będzie spora, kiedy będziemy już na podejściach zrzucę bombkę na Monachium, z wody dołożę ostrzał niszczycielami. I też z wody spróbuje dobić miasto. Ważne bym je zajął bo wtedy będę mógł spuścić kolejne piguły na ostatnie dwa miasta.

P.S. Coś Cholernik siedzi cicho...

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-16 16:09:46
Nie wiem gdzie jest Monachium. Podrzuć jakieś mapy.

Cholernik siedzi pod Florencją.

giggs (Giggs) 2011-11-16 21:02:19
To niech tam siedzi:)

Gut wrzucę mapkę jak tylko niemiec popchnie turę.

giggs (Giggs) 2011-11-17 00:28:51
Tak wygląda Monachium :) .

Ja będę się desantował koło marmuru. Za 6 tur będą dwie pierwsze bombki, za turę wskakuje mi ropa więc może uda mi się przezbroić choć jeden czołg.
Przed postawieniem miasta spal wszystkie usprawnienia, zawsze jakieś sianko wpadnie, szybko odbudujesz później robotnikami.

giggs (Giggs) 2011-11-18 13:16:18
Trochę podroczę się z Niemcem w kronice :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-18 14:55:31
Dobre, podoba mi się :D

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-19 14:03:32
Widziałem pierwszego Pancera, stoi w Hamburgu.
Podsunąłem front, podciągnij może tą artylerię, bo jak ma tych czołgów więcej to jakoś trzeba będzie się obronić jak we mnie wjedzie.

giggs (Giggs) 2011-11-19 19:26:56
Jasne, podciągnę tego unita i może jakieś wsparcie dodatkowe :) .

giggs (Giggs) 2011-11-19 19:43:49
Mógłbyś mi kontrolnego screena podrzucić, żebym wiedział jak front wygląda, nie chciałbym przypadkiem zrzucić bomby ze szkodą dla naszych wojsk.

giggs (Giggs) 2011-11-19 21:15:13
Artą nie mogłem podejść bo nie widzę wolnych pól :/ , musiałbyś mi pokazywac na screenie gdzie mam się wkulać. Dosyłam tam ppanca za turę i jedną artę, przezbroje też tego lanca.

Widzę tez, że żniwa u Ciebie, grubo :) .

P.S. Pamiętaj proszę o screenie.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-19 21:42:51
W Hamburgu 1 niszczyciel, 1 pancer i 1 samolot
za tą ufortyfikowaną piechotą pewnie stoi artyleria bo mnie coś ostrzelało (raz lepiej - to pewnie arta i raz słabo to pewnie samolot)
może zgrupuj sie po prawej stronie frontu, poodciągaj to ci zrobię więcej miejsca.

giggs (Giggs) 2011-11-19 22:14:29
Ok wzmocnię prawe skrzydło, tego destroyera będę musiał ubić. Szkoda, że tak kulawo u mnie z kasą tak bym przezbroił dodatkowo dwa czogi za turę albo dwie.
Dobrze, by było spalić te tory pod tym fortem, ale nic na siłę. Aha trochę za blisko trzymasz gienka, najlepiej jest go trzymać jak tego na lewej flance.

giggs (Giggs) 2011-11-21 19:38:15
Dwie bombki narychtowane już w Genewie, możemy ostro przycisnąć śrubę na froncie :) . Zatem go north za imperium!

Screen na koniec tury mile widziany:), żebym wiedział jak zoperować wrzód zwany Monachium.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-21 23:46:54

giggs (Giggs) 2011-11-22 22:47:06
No to jeszcze turka na podejście :) . Kluczowy jest teraz pagórek nad moim Lanckiem tam trzeba wskoczyć i dookoła łądnie się zamurować.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-23 22:13:22
To co walisz w to Monachium ?

Już tam sobie trochę tego zgromadził, jak podejdę bliżej to mnie zmasakruje ogniem.
Ciekawe czemu Hamburg opustoszał.

giggs (Giggs) 2011-11-23 22:18:32
Za ture walne, nie mialem info od Ciebie jak stoja wojska a swoim nic nie widzialem :( . Wczoraj probowalem Cie zlapac na steamie ale zajety byles.

giggs (Giggs) 2011-11-24 11:14:44

Niemiec zgrillowany, puściłem z dymem kilka art, dwie-trzy jedn piechoty, chyba czołg, plus złoże ropy :D , więc możemy wchodzić jak w masło. Na screenie na niebiesko zaznaczyłem pole dla mojego czołgu tak więc proszę zostaw mi tam wolne miejsce:), na czerwono miejsce dla Twojej arty i na ciemnoczerowno dla piechoty. Reszta wg Twojego uznania, ale możliwie najdalej wejdź w niego, póki złoże poszło z dymem i nie ma więcej art. Mam w zapasie jeszcze jedną bobmkę na Berlin ale muszę mieć bazę w Monachium.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-24 12:32:53

giggs (Giggs) 2011-11-24 12:50:24
Naprawdę świetny wpis:).

Teraz tylko czekać jak Niemiec i Syjam przyjdą z ofertami :D .

giggs (Giggs) 2011-11-24 13:23:11
Poprosiłem Gandhiego o wsparcie naszej sprawy mapami, stworzy nowy pakt dla nas 3, ale rzecz jasna tutaj będzie dalej główne centrum dowodzenia :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-24 14:01:46
Hmmm... Czyli ty masz granicę lądową z cholerką ?
To ułatwia sprawę, bo myślałem że on siedzi na drugim koncie :)

giggs (Giggs) 2011-11-24 14:10:39
Może inaczej, ma 3 miasta na tym samym koncie. Między nami jest wolna przestrzeń i idę tam setem, żeby postawić miasto frontowe do składowania nuków :) . Jeden czołg też tam podeślę.

Cholernik napewno planuje atak na Paryż z wody, to jest mój słaby punkt i niewiele mogę zrobić by to zmienić :( . Dlatego tam też postawię miasteczko, może uda mi się wystrugać jakiegoś niszczyciela do zwiadu, bo narazie to jestem ślepy jeśli chodzi o morze z drugiej strony Paryża.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-24 14:37:16
może choć pyknij scouta i wsadź do wody, albo jakiegoś nudzącego się workera
wolne to to, ale zawsze coś zobaczy

giggs (Giggs) 2011-11-24 15:50:11
Za 2 tury będę miał miasto i podkupię kratkę, to będę coś widział. Mam tam czujkę na górce i ona więcej daje, bo jeśli Cholernik maksuje to i tak nic nie zobaczę, bo powiedzmy ma nszcz na czujce to zawsze zdąży się odsunąć.

giggs (Giggs) 2011-11-24 16:11:32
W sumie plan z atakiem na Monachium bardzo ładnie wyszedł, bo tak jak oczekiwaliśmy skoncentrował się dookoła miasta i uderzenie bombką nie w centrum tylko heks obok na maks zasięgu mocno go pewnie zdziwiło, walenie w samo miasto było dużo mniej opłacalne :.
W techach ja idę po bombowce więc jeśli się jako tako zabezpieczyć Paryż (o ile to w ogóle możliwe) to wyjdzie nam ładne kombo uderzeniowe z Twoją piechotą zmechanizowaną. W tej chwili cała moja produkcja to zbrojenia, bo tu już tylko jednostki będą ważyć.

giggs (Giggs) 2011-11-24 19:53:24
No trochę dziwna sytuacja, Niemeic nie ma wcale wojska, ale to neimożliwe bym mu wszystko zmiótł, nie wiem czy w akcie desperacji nei rozwiązał wszystkiego :( (po sejwach to się sprawdzi pod koniec gry).

No nic póki co trzeba przeć dalej i ochronić Monachium przez postawienie piechoty na podświetlonym polu. Desant bezpiecznie wylądował, czołg już tez na górce, a w Genewie bomba tylko czeka na ewentualne użycie choć jak armii faktycznie nie ma to lepiej ją na cholernika zostawić, ale to się okaże, tak czy siak dwie kolejne bombki dochodzą, wiec potencjał mamy.

A tu tereny wschodnie:

giggs (Giggs) 2011-11-28 07:27:13
Niestety wichura nie pozwoliła mi dokończyć mapek, prądu nie miałem. Zatem tylko opiszę. W next turze wchodzę na teren Syjamu trzema czołgami za 2 tury 2 kolejnymi. Bomby spokojnie czekają może nie będzie potrzeby zrzucania na pierwsze miasto.
Od momentu wypowiedzenia wojny chce w 2 tury zdobyć pierwsze miasto ze złożami uranu, to mi pozwoli na produkcję kolejnych piguł w większej ilości. Następnie odbijamy CSa i zostaje ostatni punkt oporu na zachód od Indii, tu jednak nie wiem czy ma dużo wojska na tym terenie. Summa summarum ostatnie miasto powinno być bazą wypadową do zbombardowania rdzennych terytoriów Syjamu, z mapek dostarczonych przez Indie wynika, że siegniemy 2 z 3 miast, co powinno położyć jego gospodarkę. Kluczowy dla nas jest czynnik czasu. Zielonego pojęcia nie mam czemu Cholernik nie idzie po uran to już kolejny taki zadziwiający przypadek w naszej grze.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-28 17:15:14
Patrz jak ten Hel blisko warszawki, mi tez wywiało prąd wczoraj ;)

Zatem co mi proponujesz ?
moje wojska daleko :(
podciągam ppanc i arty spod Berlina, ale bez drug to chwilę potrwa

giggs (Giggs) 2011-11-28 17:47:10
A to Ty z Wawy, solidną ekipę tam macie :) .
Co do rozmieszczenia to proponuję zostawić tak z 5 unitów w okolicach Hamburga, żebyśmy mogli odeprzeć ewentualny desant konwencjonalny. Na front wschodni poślij ppancki przede wszystkim plus z 2 arty, piechotę może jedną-dwie ale najlepiej żeby Twoje jednostki poczekały na modernizację.
Ja zrobię sporo czołgów, nie wiem jednak gdzie Cholernik ma swoje główne siły a jak go znam to nie czeka koło stolicy tylko gdzieś na pozycjach wyjściowych.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-11-30 00:19:45
Grałem z żoną, nie zauważyłem jak się odzywałeś.
Przezbrajam się za 3 tury.
Pogadałem sobie z Cholernikiem, poużalałem jaki to biedny jestem pod twoim atomowym pantoflem itp.
On tam się na Ciebie szykuje, ale nie wyciągnąłem co i jak, zrozumiałem że gdzieś tam ma przyczajoną flotę.
Dobrze że granice się nam zamknęły teraz, to będzie chwila spokoju od tego i nic w środku walki nie wyskoczy.

giggs (Giggs) 2011-11-30 09:51:55
Strasznie mi marudzi ostatnio na steamie ten nasz partyzant :) . Wczoraj miałem totalną rozgibkę po tej wichurze, ale dziś już wszystko poskładane do kupy.

Nie zaatakowałem go, bo zapomniałem o happy a kończyły się umowy więc jakbym na niego ruszył to by mi mogło spaść poniżej 10 a za to są poważne ujemne modyfikatory. On oczywiście widzi moje wojsko i wie, że go niebawem zbombarduje, niestety przez ta akcje z happy zdążył się przezbroić co widać po stanie jego kasy, tak z 4 czołgi sobie zafundował, oraz podkupić pola więc się trochę pokomplikowało. Teraz to jednak nie ma odwrotu i musimy przejechać go jak walec :) .
Mam jakieś 5 czołgów na jego granicy a 2 wychodzą w tej turze więc będzie czym walczyć.

giggs (Giggs) 2011-11-30 12:41:44
Nie mogłem wziąć umowy naukowej, bo jestem w zapaści finansowej. Dopiero za 2-3 tury wyjdę na prostą.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-01 23:39:25
dopiero siadłem do gry, ciężki dzień miałem.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-01 23:45:53
Przezbroiłem się w zmechanizowaną. Daj mi jakieś mapy pogranicza to ciasno tam i nic nie widzę.

giggs (Giggs) 2011-12-02 08:33:40
Zaraz po turce powklejam. Troche mi to zajmie, bo działam z odpalonymi programami graficznymi i ripem, więc czasem zadyszka jest ostra a i screeny małe, bo w małym okienku.

giggs (Giggs) 2011-12-02 09:04:31
screeny dam przed 12, bo mi akurat w trakcie robienia siedli na głowę :/ .

giggs (Giggs) 2011-12-02 09:45:32
Zgrillowałem mu miasto gdzie miał złoże uranu, wcześniej się do niego skradałem, ale niestety pech z tymi umowami pokrzyżował mi plany. Zużyłem aż 3 bobmbki, by z wody zdobyć to miasto, turę wcześniej zatopiłem chyba jedyną jego karawelę na tym akwenie. On mi zdjął jeden czołg, który dałem na podpuchę pod Belgrad. Za 4-6 tur będą kolejne 3 bombki i grillujemy Belgrad i to drugie miasto.

Co do lu7ksów to złota nie mogę dać, bo mam jedno, mogę oddać Tobie słoniki, które właśnie zdobyłem. Ja barwiniki mam tylko spalone:). We wszystkich miastach mam odhaczony wzrost, bo teraz już nie chce mieć przygód z happy, więc Tobie tez bym to polecał, teraz primum to dostać się bombką w okolice stolicy Ciamciaka, potem będzie już z górki.

giggs (Giggs) 2011-12-02 09:48:53
Pierwszą bombkę walnąłem za miastem dwa heksy, liczyłem, że ma tam więcej woja, ale cóż tu się bardziej liczył uran :) . Jak będziemy mieli jeszcze jedno złoże to będzie komfort.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-02 09:53:56
Dobra to jadę dalej z wojskiem, podciągam już zmechanizowaną

giggs (Giggs) 2011-12-03 03:04:34
Ok, utrzymałem przyczółek w mieście :) . Swoje jednostki ulokój na wysokości Belgradu za zatoką w okolicach gemsów, stamtąd będzie można ostrzelać miasto artkami. Czekam na Twoją piechotę i ruszamy do szturmu. Rozumiem, że Belgrad Ty bierzesz, ewentualnie zwrócisz im wolność za co do dostaniesz sojusz, to chyba lepszy wybór w chwili borykania się z happy.
Masz już pancki?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-03 09:45:18
co to są pancki ?
Poszedłem w lotnictwo, 4 tury

Jeśli już się nie boimy, że nam podkupi wolne miasta do dypomatycznego, to zdecydowanie jestem za wyzwoleniem Belgradu. Czekam jeszcze na piechotę, i zaraz tam podjeżdżam.

giggs (Giggs) 2011-12-03 11:53:16
Pnacki - pancerniki, takie przyzwyczajenie z ogame :) .
Jeśli miałbyś jedną wolną jednostkę piechoty to proszę podeślij ją pod Paryż, to wzmocni nasze bezpieczeństwo.

Co do Belgradu to zdaję się na Twoją decyzję.

giggs (Giggs) 2011-12-03 12:20:36
W końcu wypalił naukowców, przy okazji zbudował Pentagon więc na mur beton zrobił apgrejd do nowoczesnych czołgów. Domyslam się też, że czekał z kombem naukowców, by dolecieć do nowoczesnych bombowców, jeśli się nie mylę to atom jest naszą ostatnią deską ratunku :) . Za 4 tury mogę zbombardować Belgrad i wjeżdzamy, za 5 tur to kolejne miasto.
Ja czekam z wypaleniem naukowca, miałem brać lotnictwo, ale teraz się nie opłaca, poczekam 8 tur i wezmę nowoczesne czołgi. Możemy tez podpisać umowę.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-03 15:45:59
Nie sądzę by dał się nabrać na kronikę, ale zawsze jak można choć ziarno niepewności zasiać to dobrze.

Kupiłem jednego pancernika, zaraz zacznę budować drugiego.

Umowę naukową wysłałem ci do podpisu.

giggs (Giggs) 2011-12-03 15:52:51
Bardzo mądrze :) . Niech duma i kalkuluje z większą liczbą niewiadomych. Ja porozmawiamz vgt, bo może się nam bardzo przydać.

giggs (Giggs) 2011-12-05 22:02:03
Za turę będę miał w wypadowym mieście 3 atomówki, narazie stoi tam jedna. Trzeba je osłonić za wszelką cenę. Te dwie tury moga być kluczowe.

Wykombinowałem też plan ataku atmowego na rdzenne terytorium Ciamciaka. Buduję lotniskowca i jak vgt postawi miasto na przesmyku to przepłynę na druga stronę i "zbombie" co się da :) .

Cholernik oczywiscie też zauważył tą opcję i pewnie już kombinuje z setlersem. Zatem niech Anglia znów bedzie potęgą na morzu i wystawi flote jak się patrzy :] .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-06 16:39:00
Zaraz kupię drugi pancernik, tylko na którym morzu mam być tą potęgą ;-)

Problem, że nic nie widzę i nie wiem gdzie mam co osłonić, fajnie by było jak byś dawał screna bo tak to działam po omacku

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-06 16:54:21
Strasznie mnie łupi lotnictwem

giggs (Giggs) 2011-12-06 19:54:34
A coś zniszczył?

Będę wklejać co turę screeny. Te Pancerniki to chyba tak czy siak budujesz na zachodnim wybrzeżu, więc tam będą działać. Jak będziesz mieć minimum 3 jednostki morskie to możesz znienacka zatopić te upierdliwe lotniskowce.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-06 20:36:35
Tak, jestem do tyłu o jedną piechotę zmechanizowaną i jedną artylerię, wszystko załatwił lotnictwem, idę po artylerie przeciwlotniczą.
Na razie mam dwa pancerniki.do trzeciego jeszcze chwila.

giggs (Giggs) 2011-12-06 20:38:41
To w sumie straty nie są duże, ja straciłem czołg. Juz zgromadziłem potrzebne bombki w next turze atak.

Zaraz dam screeny.

giggs (Giggs) 2011-12-06 20:43:10
Ja za 4 tury mam nowoczesne czołgi. Buduję 2 bataliony plot plus 1 mysliwca.

giggs (Giggs) 2011-12-06 20:55:27
Co do floty to fregi ulepsz do niszczycieli sa idealne na dalekie rajdy, 2 pancki i destroyer wykoncza spokojnie jego flote, tym bardziej, że masz bonus do speeda :) .

wnuczus 

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-06 21:12:40
Też buduje myśliwca.
Jak to jest w Civ V - ja mogę moim myśliwcem stacjonować w twoich miastach ?

To ja oleję przeciwlotniczą i pójdę po te niszczyciele.

giggs (Giggs) 2011-12-06 21:17:06
Plotki możesz odpuścić, nszcz to podstawa w tej chwili mogą przechylić szansę wyganej na nasza korzyśc a tym co masz możesz już spokojnie podpływać w kiedunku jego ziem.

giggs (Giggs) 2011-12-06 21:20:16
Umówmy się, że obaj będziemy screeny wklejać, bo moje czołgi tez niewiele widzą a ciężko skautowac po tej nuklearnej pustyni:).

giggs (Giggs) 2011-12-06 23:09:34
Zaraz screen, poczekaj prosze z ruchem :) .

giggs (Giggs) 2011-12-06 23:13:59
Plan jest prosty jak konstrukcja cepa :) , poswiecimy jedna bombke i belgrad powinien byc nasz w nastepnej turze badz za dwie.
Kluczowy jest ruch jedna piechota na pole z ropa, tak by mogla zdobyc miasto w nastepnej kolejce, do tego art na heksy gdzie stoja tera ppance, a ppance tam gdzie stoi piechota :) . Ogolnie musimy przec teraz do przodu, bo nas wystrzela.

Ja stracilem teraz jeden czolg i pewnie wystrzela mi te dwa co stoja pod belgradem, ale zobaczymy moze nasze bedzie na wierzchu :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-07 00:16:00
Akurat to co ja widzę pod Belgradem to nam dużo nie pomorze :/

giggs (Giggs) 2011-12-07 09:51:37
Zbiłem Belgrad do czerwonego paska, więc powinieneś zdobyć bez problemów.
Tak po prawdzie to bym wolał, żebyś go przejął niż uwolnił, bo telepnie nasze jednostki, ale oczywiście jeśli happy nie pozwala to uwalniaj.
Cholernik desantem zdobył Lyon, w sumie mi to na rękę, bo to miasto było obciążeniem. Masz tam piechotę to proszę przyatakuj w tej turze to może ja w następnej dobiję unita co tam siedzi.

Screenów nie ma, bo w pracy siedzę, próbowałem przez f12 i mnie wywaliło standardowo. Flota już możesz spokojnie ruszać, ja mam już lotniskowca i dziś zgram się z vgt co do wypadu atomowego :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-07 16:52:05
Telepnęło jednostki, ale chyba nie najgorzej.
-14 szczęścia to by było nic fajnego.
Przyatakowałem piechotą, ale nie jestem pewien czy to przeżyje.
Ściągam jeszcze posiłki.

3 tury do niszczycieli.

giggs (Giggs) 2011-12-07 21:07:55
Kurcze chyba pokuszę się o wymacanie tego lotniskowca bombą atomowa :/ .
Za turę nowoczesne lotnictwo to zobaczę gdzie ten złom pływa.

Przejrzalem mapy od vgt i tą od Cholernika i wnioskuje, ze nie ma przejscia miedzy morzami, wiec z flota wyslij jedna piechote i jednego seta, badz poprosimy vgt o jeszcze jedno przejsciowe miasto na przesmyku.

Syjam dorwal sie do atomu i zalozyl miasto wiec na 100% postawil gdzies na wygwizdowie na zlozu i zaczal produkcje, zatem teraz bedzie jazda bez trzymanki.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-07 23:23:30
Na razie mam bitwę morską o panowanie na oceanie. Nie mam szans (tz. za duże ryzyko) na razie przeprawić jednostek. Niech no te niszczyciele dostanę to już będzie lepiej.

Pod Lyonem mi ubił jednostkę.

Jaki plan na wschodzie, bo rozumiem, że w tej chwili to jest to cholernikowe miasto na wschodnim cyplu Muang Saluang i tyle go jest w okolicy. Do reszty prowadzi droga przez wodę lub przez Indie.

Co do przejścia na północy, to Cholernik mówił że jest i jak udawałem miłego zawarłem z nim układ że tam nie będę wpływał. Może blefował. Trudno powiedzieć.

giggs (Giggs) 2011-12-08 10:13:37
Pobrałem niepotrzebnie sejwa, dopiero w przerwie po 12 zrobię turę.

giggs (Giggs) 2011-12-09 09:41:08
Za kilka chwil dam screeny.

giggs (Giggs) 2011-12-09 10:18:10
Plan rajdu wypalił :) . Stolica Ciamciaka zmniejszyła się z 31 popa do 6.
Za 4 tury mam 3 kolejne bomby i zalążek planu ataku na kolejne miasta choć to dużo zależy kiedy on mi zrzuci bombki na moje złoża :) .
Podchodzimy pod kolejne miasto konwencjonalem, proszę osłoń przyczółki ppancami, bo do nich samoloty cholernika nie maja bonusu :) . Natomiast pod Lyonem stań na ropie piechotą, mam tam już nowoczesnego myśliwca więc powinno być dobrze.

giggs (Giggs) 2011-12-09 11:38:44
W sensie osłonięcie chodzi rzecz jasna o postawienie dział ppanc przed moimi czołgami w charakterze bufora.
Tak naprawdę atak ma małe szanse powodzenia, ale rozproszy jego siły, które mogłyby podpłynąć pod Paryż.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-09 12:47:46
Nie jestem w stanie przejechać, działa ppanc mają tylko 2 punkty ruchu :( a tam górki

w Lion uderzyłem prawie bez strat, powinieneś spokojnie dobić, bo tam już prawie nic nie zostało.

Mam już niszczyciele i czołgi. To ja też pójdę po ten atom.

giggs (Giggs) 2011-12-09 12:52:25
Słusznie jak będziesz miał atom to już będziemy mieli komfort psychiczny:).

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-10 17:02:06
Bez wsparcia lotniczego lub arty p.lot. to mi powystrzela mysliwcami wszytsko pod tym belgradem :(

Durne że nie można stacjonować lotnictwem w miastach sojuszniczych wolnych miast. W czwórce nawet u innych graczy można było swoje samoloty trzymać.

Na oceanie zatopiłem mu lotniskowiec z jednym samolotem.
W nasteonej turze dojdzie mi pełny lotniskowiec i pancernik, też tym pociągnę za ocean, wysłałem tez już pro forma jedną piechotę, może jakiś desancik na surowce się uda.

Jak sie robi zwiad samolotem ?
Ni jak nie mogę zmusić samolotu by poleciał i odkrył mi miejsca w jego zasiegu ale pod "mgłą wojny" :(

giggs (Giggs) 2011-12-10 22:28:30

giggs (Giggs) 2011-12-10 22:37:34
Co do strat jednostek to sie nie przejmuj, niech sobie ubija. Teraz jak widzę odbił Belgrad, to znowu powtarzamy akcje, czyli ta zdrowa piechota na ropę.
Oczywiście spróbuj przyatakowac już w tej turze arta i moze piechota ale to zalezy od wskazania strat (tu sam zadecyduj).
Ja mu zrzuciłem bombke na kolejne miasto czyli Hanoi. W ciągu trzech tur mam kolejne 3 bomby plus pierwszy niszczyciel z Lyonu więc życie jego lotniskowca to kwestia kilku tur.

Samolotem nie mozna robic zwiadu, przynajmniej nie na pola zakryte mgla, mozna dać misje czyszczenie nieba ale to tylko na odkryte heksy.
Co do tych kwestii stacjonowania to już kiedys pisałem, że C5 pod względem możliwości współpracy strasznie kuleje :/ .

P.S. Proszę wklej mi screeny z Twoich pozycji na drugim oceanie, to mi sie przyda do oceny sytuacji a po drugie to jestem bardzo ciekawy jak to tam wygląda. A co do lotniskowca to good job to go musiało bardzo zaboleć :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-11 00:26:17
Belgrad podszykowany do odbicia.
Szkoda mi, bo ubił gienka, ale w sumie zaraz będzie następny.

niżej scren wschodnich wybrzeży Syjamu. Prócz tego co widać to jeszcze jeden pancernik i jeden lotniskowiec wyjdą zaraz z portu na morze (mam nadzieje że dam radę załadować myśliwce na lotniskowca ;) )

giggs (Giggs) 2011-12-11 00:36:19
Da rade, bedzie mial dzieki nim 6 zasiegu widzenia. Ja za ture tak jak pisalem kupuje destrojera i zaczynamy wspolna akcje na morzu, przecie jego lotniskowcom.

O tym przejsciu nie wiedzialem, fajnie ze juz tam podplynales, moze uda sie go zaskoczyc z opuszczonymi portkami:)

giggs (Giggs) 2011-12-11 00:37:15
w sumie dziwne ze tam miasta nie postawil, ktore by blokowalo przejscie. Happy musi miec przeciez sporo na plusie.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-11 01:20:43
o tym przejściu to śmiesznie wyszło, bo ja vabank zagrałem sobie podczas gadki że szukam legendarnego przejścia przez lody które pozwala okrążyć ziemię, bla, bla i tak jakoś wyszło w rozmowie, że tego przejścia nie ma ale jest ten przesmyk na wasze morze... stąd o nim wiem :)

giggs (Giggs) 2011-12-11 10:16:53
Belgrad zbity do czerwonego paska, więc nie będziesz miał problemu ze zdobyciem.
Straciłem czołg, zniszczyłem śmigłowiec. Niszczyciel w Lyonie kupiny za 3 tury kupię kolejny.

Belgrad lepiej znow wyzwolic, bo na bank on sie czai, by go znow podbic z wody.

Jego atomówek jak nie widać tak nie widać, więc mam raczej smutną wiadomość, że wypalił techa do ICBM i może 2 takimi sprzątnąć jakiekolwiek miasto, więc ja chyba też za 7 tur z naukowca wezme ICBMy.

Wklej mi proszę screeny po ruchu Twoich okrętów, może uda Ci się znaleźć tą jego miejscówkę z uranem, w sumie wiele nieodkrytego terenu już nie zostało. Staraj się poruszać w odległość przynajmniej 6 pół od jego stolicy, to samolotami Cię nie zobaczy.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-11 22:42:04
Nie wyzwalałem tym razem Belgradu.
Szkoda mi było rannej piechoty na przedpolach zostawiać, i może sobie tu bazę dla samolotów założę.

Uranu na razie nie widzę, ale ja go niestety po prostu nie widzę, jeszcze 4 tury.

giggs (Giggs) 2011-12-12 01:16:02
No to dostaliśmy pierwszą atomówką :) . Ma teraz maksymalnie jedną. Flotą podchodź ostrożnie, bo tam ma tego swojego upierdliwego lotniskowca. Ja za turę wypływam z mojego morza 3 niszczycielami i lotniskowcem. Jak wszystko pójdzie ok, to bede mial 4 bomby wiec podzie srogi odwet :] .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-12 01:54:04
Odkryłem potencjalne miejsce z uranem.
Na północy ma miasto na wyspie. Natrafiłem na nie swoim niszczycielem, ale się wycofałem bo tam są 3 samoloty (10 ruchu to jednak fajna sprawa).
Czekam na wsparcie swojego lotniskowca.

Belgrad padł, ale mma tam jeszcze jedną piechotę spróbuje ponownie odbić, choć pewnie załatwią mnie samoloty.

giggs (Giggs) 2011-12-12 11:31:56
Zaraz dam screeny wiec nie spiesz sie z tura.

giggs (Giggs) 2011-12-12 12:00:19
Wrzucam sytuację. Niestety turę robiłem w ekstremalnych warunkach w pracy i nie zdążyłem przy zrzucie bombki w ciemno zarejestrować gdzie dokładnie stoi jego lotniskowiec, ale na bank go nie trafiłem :/
Za turę kupię w Lyonie lotniskowiec i dam na niego 2 bombki. Z dołu płyna dwa niszczyciele a trzeci schodzi zaraz z pochylni. Jak masz możliwość rozproszyc sily to to rob, zeby Cie nie trafil bomba.

giggs (Giggs) 2011-12-12 12:23:23
P.S. Zatopiłem jeden jego niszczyciel a w poprzedniej turze myśliwce strąciły syjamski śmigłowiec, wiec idę ostro na wymianę.

giggs (Giggs) 2011-12-12 12:45:50
Jeśli masz jakieś jednostki lądowe to podeślij pod Belgrac, czymś musimy odbić to miasto, ja przezbrajam teraz ppance na śmigłowce i arty na MLRS, ale przydałoby mi się wsparcie.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-12 23:00:25
Ściągam rezerwy pod Belgrad, ale to chwilę potrwa.

Floty na razie nie rozpraszam, myslę, że mnie na razie nie widzi,a jak sie za bardzo rozproszę to wejdę w jego zasięg.
Jak tylko twoje statki wejdą do walki na tym morzy, to ja uderzę swoimi z drugiej strony.

giggs (Giggs) 2011-12-12 23:33:04
Jak bedziesz to wklej screen z polozeniem floty, bo nie wiem jak ruchy robic pod wspolny atak.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-12 23:55:52
Flota nie zmieniła położenia z poprzedniego screna, robię tylko wypady zwiadowcze, żeby mapę odsłonić.

giggs (Giggs) 2011-12-13 00:21:17
To zaraz nas czeka przykra niespodzianka :( .

giggs (Giggs) 2011-12-13 00:57:39
Wklejam moją pozycję.

Zrzuciłem mu bombkę, straciłem niszczyciela i jedną atomówkę plus chyba artylerię :( . No straty duże, mam nadzieję, że moja bomba pozamiatała coś na jego lotniskowcu.

Kupiłem lotniskowiec w Lyonie, zapakuję na niego 2 atomowki za 2 tury. Musimy odbić Belgrad, czekam na Twoje czołgi a sam zaraz będę miał tam 3 nowoczesne plus przezbrojone ppance.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-13 13:41:49
No to fakt, że chyba bez sensu było czekanie.
Wybacz, ale nie ma żadnego doświadczenia w bitwach morskich i bardzo skromne w ogóele w bitwach w nowoczesności :(
straciłem piechotę i niszczyciela, nie mam pomysłu co dalej
on mi wszystko zmiata lotnictwem

giggs (Giggs) 2011-12-13 14:18:16
Heh spoko, damy radę :) . Ma dużą przewagę technologiczną to nie dziwota, że jest ciężko.
Grunt to wybić jego jednostki pływające. Samo lotnictwo z miast działa po omacku. Zatem dobrze by było gdybyś zrobił 2-3 niszczyciele, one mają przechwytywanie 40 i dają radę z lotnictwem, do tego lotniskowiec z przynajmniej jednym myśliwcem i 2 bobmki, choć dla nas może byc odwrotna konfiguracja.

giggs (Giggs) 2011-12-13 15:05:09
Co do naszych działań to plan jest prosty. W pierwszej kolejności niszczymy to co pływa luzem, zamykamy go w portach. Wtedy już leci z górki, bo mamy możliwość zbombardowania skoncentrowanych sił w portach.

Na lądzie musimy odbić Belgrad i zając Muang to będą nasze bazy wypadowe, bez nich ciężko walczyć o panowanie nad morzem.

W techach priorytetem dla Ciebie jest atom, potem techy lotnicze.

giggs (Giggs) 2011-12-13 15:06:29
Tego niszczyciela rozumiem zatopiłeś?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-13 16:40:19
No niestety nie, dostał z dwóch pancerników, ale random nie był przychylny :(

w drodze jest lotniskowiec z trzeba myśliwcami i pancernik, a zaraz wyruszą dwa niszczyciele

giggs (Giggs) 2011-12-14 00:21:34
Kurcze zapomniałem screenów zrobić :( .

Ale już piszę gdzie jestem, pod tym jego atomowym miasteczkiem zatopiłem półżywy lotniskowiec i jakies 6 kratek na zachod od tej wyspy stoje destrojerem, drugi jest piec kratek na polnoc od Belgradu. Trzeci dopiero za ture opusci ciesnine indyjska. Na lotniskowcu juz czeka bombka, za 2 tury bede dwie i wtedy zbombarduje ta wyspe, bo bankowo ma tam lotnictwo.

Na terytorium Belgradu jeszcze nie wchodz za rozstaw sie w granicach mojego miasta. Moje samoloty sie lecza wiec narazie nie ma ochrony i dopiero przezbroilem dwa smiglowce i dwa MLRS.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-14 01:25:50
U mnie niewiele nowego, straciłem pancernik (bombowce) ale ubiłem tego niszczyciela.
Zaraz mój lotniskowiec wchodzi w teren akcji (z 3 myśliwcami przechwytującymi) więc może będzie lepiej.
Buduje już kopalnie na uranie.

giggs (Giggs) 2011-12-14 10:10:12
Moje jednostki już pod Belgradem, swoje czołgi daj na pola czerwone, pozostałe jak dojadę możliwie najbliżej żeby pójść od razu na to 2 miasto.
Może być niezła rzeź za chwilę, zależnie od tego ile ma lotnictwa w stolicy.
Pancernikiem też płyń pod Belgrad może się przydać.

giggs (Giggs) 2011-12-14 10:16:17
Najważniejsze jest pole pod samym Belgradem, blokuje ono piechote.
Bilans strat: padł mój niszczyciel, ja mu zniszczyłem piechotę.

P.S. Zrób proszę screena na koniec swojej tury :) .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-14 17:06:49

giggs (Giggs) 2011-12-14 19:35:38
Belgrad nasz, oswobodzilem go (powinien byc nadal Twoim sojusznikiem).
Sprobuj wcisnac czolgi na te zaznaczone ikonkami pola, te biale niech zostana puste, jedno bedzie dla arty, drugie dla smiglowca :) .
Pancek niech tez podplynie jego artyleria sie przyda.

Nastepna tura bedzie kluczowa.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-14 21:50:42
Tak, belgrad wrócił jako sojusznik do mnie.

Nie na wszystkie pozycje byłem w stanie dojechać, tym bardziej czołgami. :)

giggs (Giggs) 2011-12-14 23:07:45
No to jest przełom :) . Zniszczyłem mu 5 bombowców :D .
On z pewnoscia teraz walnie nuka na zgrupowanie pod Muang ale ja mam 3 kolejne w zapasie, wiec juz jest z gorki.

Zapomnialem dac otwartych granic zatem prosze daj umowe. Zrob mi miejsce na bawelnie dla MLRS a czolgi poupychaj na wolnych gorkach.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-14 23:22:57
No niestety ja straciłem lotniskowiec z trzeba myśliwcami.
Dziwne, bo zabiły go bombowce, a ja miałem ustawione wszystkie myśliwce na przechwytywanie wrogich ataków.
Durne to jest w piątce, że nawet nie wiem czy cokolwiek mu zestrzeliłem :(

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-14 23:23:47
W Lampang jest ranny lotniskowiec. Chyba spróbuję zajać to miasto resztką tego co tam płynie na północy.

giggs (Giggs) 2011-12-14 23:42:06
Tak to jest do kitu, ze nie ma logow:/. Co do lampang to jak zajmiesz to super. Puszczenie z dymem atomu skroci jego zywot.

giggs (Giggs) 2011-12-15 09:34:17
Muang zdobyty :] . W drodze dwa lotniskowce z trzema bombami na pokładzie, w odwodzie 2 kolejne. Za turę grupa lotnicza będzie się składała z 3 B-2 plus kilka Raptorów.
Teraz czas na inwazje i przejęcie przez Ciebie stolicy Syjamu zatem czołgi niech wskakują na wodę. Dwa pozostałe miasta proponuję podzielić miedzy mnie i VGT, który biernie ale w kluczowym momencie przyczynił się do sukcesu na froncie.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-15 09:50:00
no to tylko częściowo wg planu, bo zacząłem robić ruchy i zarobiłem już ataki zanim przeczytałem twoją propozycję.
miałbyś czym Lampang ostrzelać ?
powinienem zdobyć w następnej turze, choć mały dodatkowy ostrzał/bombardowanie by sie bardzo przydało dla pewności i mógłbym już wszytskim zawrócić na stolicę i tu mielibyśmy plecy spokojne, a tak to tam siedzi lotniskowiec i cholera wie co on na niego wpakuje.

giggs (Giggs) 2011-12-15 10:06:25
Moge go zmombardować B-2 bądź bombowcami, plus ewentualnie niszczyciel to powinno starczyć.

Nie napisałeś mi co z propozycją podziały, myślę, że jest sprawiedliwa. Wszak jego stolica to najlepsze miasto w grze :) z samych cudaków będzie z 300 pkt.

Jak możesz to wklej screena z pozycją wojsk, bo Syjam może sie jeszcze trochę bronić a nie chcemy przecież żeby się męczył ;p.

giggs (Giggs) 2011-12-15 10:06:50
miało być bądź atomem*

giggs (Giggs) 2011-12-15 10:07:55
Eh piszę dziś na raty :) .
Screeny pozwolą też zaplanować uderzenie atomowe, nie chcę trafić sojuszniczej jednostki.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-15 10:38:15
Spieszyłem się i nie zrobiłem scerena :(

na Lampang to atomu szkoda, tam juz jest końcówka paska i moja piechota stoi pod miastem + 2 statki bedą ostrzeliwać, wszystkie jednostki na wschód od miasta
resztę moich wojsk widzisz.
Podsyłam też gienak co by trochę wspomógł walke czołgów, tylko on strasznie wolno się porusza :(

podział oczywiście ok.
jest jeszcze ten lampang - ale to jest badziewie, wiec raczej to zrównam z ziemią

giggs (Giggs) 2011-12-15 10:41:00
To się cieszę.
Co do Lampang to rozważ marionetkę jeśli chcesz sobie pobudować elektrownie jądrowe.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-15 10:49:35
Zobaczę czy w ogóle rzeczywiście tam jest uran, bo na razie nie widzę.

giggs (Giggs) 2011-12-15 10:58:04
Bankowo jest, bo to miasto nie ma żadnego innego sensu istnienia. Poza tym to pojawiło się jak spalił naukowców, zaraz po tym był Manhattan więc oddam głowę za to, że stoi na złożu.

giggs (Giggs) 2011-12-16 00:35:45
Zbombardowalem Lampang, zostalo mu 2-3 pkt wiec nie lecialem drugi raz. Przed ladowaniem zablokuj flota heks przed stolica. I prosze nie zapomnij o screenie, bo nie bede mial jak bombek zrzucic :) .

giggs (Giggs) 2011-12-16 00:53:39
Zapomnialem dodac, jak mozesz to desantuj sie juz w tej turze.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-16 01:06:33
No niestety.
Nie wiem skąd on wziął bombowca, ale zabił mi piechotę pod Lampang i nie mam czym tego zająć :(
I moim zadniem nei ma tam uranu, nic nie widzę. Nie sprawdziłem ile ma miast, ale tam musi jeszcze coś być... lotniskowiec ? Wyspa ?
Wycofałem statki pod jego stolicę, bo to miasteczko bez uranu to można na razie zostawić w spokoju.

giggs (Giggs) 2011-12-16 01:17:49
Ma B-2 wiec mogl stacjonowac gdziekolwiek. Moglem asekurowac ten desaant swoja piechota, no nic szkoda ale nie ma co ronic lez nad rozlanym mlekiem. Jest dosc duze prawdopodobienstwo, ze zbudowal bombke a to troche zmienia powodzenie desantu, jego bombowce maja x2 atak, wiec moze sie wybronic. Pozostaje miec nadzieje, ze bombowce nie zniszcza wszystkich czolgow. Jednak jesli sie tak stanie, to bardzo to wydluzy jego agonie i bede musial te 3 bomby zrzucic na miasta w celu oslabienia potencjalu produkcyjnego.

giggs (Giggs) 2011-12-16 21:11:41
Gut. Bomba na Sukothai zrzucona, dodatkowo 3 naloty, więc po ostrzale z pancerników zdobędziesz miasto bez problemu. Co do Lampang najedz na nie kursorem i chwile poczekaj to Ci się wyświetli, że jest tam uran (2 szt).

Za turę desantuję się MLRS plus dwa smiglowce i abramsem a w odwodach są dwie bomby więc to drugie miasto zdobedziemy z biegu. Potem trzeba pomóc Indiom przejąć Hanoi.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-17 00:41:00
Rzeczywiście, jest uran.
Ale to durne, że się nie wyświetla pod miastem :(
To by się jednak przydało ten Lampag zająć.

Z tych moich czołgów to za wiele nie zostało, ale miasto zajęte. :)
Zaraz coś nowego podeślę na kontynent.

giggs (Giggs) 2011-12-17 09:18:49
Gratulacje, kolejny lider powalony :) . Mamy stolicę czyli już po nim, za turkę jak tylko uda mi się podskoczyć śmigłowcem to zbombarduje Siszcza, myślę, że tam sobie poradzę bez problemów. Bede lądował na północ od stolicy. Twoje czołgi niech się leczą, mogą się przydać pod Hanoi.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil) 2011-12-17 14:09:38
Cóż, współpraca popłaca :)

On już tam nie ma sieczym bronic, został mu jeden samolot.
Ja spróbuje jednak ten Lampag zająć.

giggs (Giggs) 2011-12-18 12:30:30
Siszcza dostała jedna pigułę, bo ten samolot mnie irytował, miasto w 2 turki padnie.

Zrobimy ONZ i gra będzie skończona.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum