www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "TRIUMWIRAT III - rudi (didi), ponti, scooby"
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:12   Pakt "TRIUMWIRAT III - rudi (didi), ponti, scooby"

Pakt numer 2885, założony 2012-07-20 14:00:01 przez ScoobyDoo (Wilhelma / Russia)

Nazwa paktu: TRIUMWIRAT III - rudi (didi), ponti, scooby

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: ScoobyDoo
didi
ponti
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:12   

ScoobyDoo 2012-07-20 14:04:49
Stworzylem pakt, aby także widzial didi co jest grane.

Pierwsza najważniejsza sprawa:
1. prosze Bizancjum o bezwarunkowe wypowiedzenie OB Japonii (peter).
Bo kurde zaraz peter wjedzie mi ryckami w miata :cenzura: , jak to było u Rudiego :/
Dla pewności wyśle zwiad do Holandii i wzmocnie obronę miast.
Sprawdz czy jakieś jednostki Peter nie chodza i poinforumuj mnie.

2. Zulusie ciebie także prosze (jeśli morzesz) o zerwanie OB, z Japonia, HRE i nie branie OB z Iniadmi.

Pozrywajcie z nimi OB, bo tylko będą problemy :/

ScoobyDoo 2012-07-20 14:13:11
Jeśli idą jakies jednostki Rudi to daj znac a jeśli idzie dużo to każ im spadac do siebie. Jak nie to proszę o wypowiedzenie wojny.

ponti 2012-07-20 14:27:04
Dobrze zerwe OB dzisaj.przez zamieszanie z Wnuczkeim mam ostatnio wiecej nerwów i zapominam o tym.

Rudi2 2012-07-20 14:51:03
Też zerwę OB z Japonią ale jest problem inny. Didi ma bezbronne państwo a jednocześnie Bodek nagromadził na granicy masę wojska które w zupełności wystarczą by zająć kraj w kilka tur. Jeśli Peter dołoży się ze swoim wojskiem będzie masakra. Dlatego stack rycerzy Didiego muszę wycofać z frontu z Bomblem. Nie wiem jaką miał tam rolę do wykonania więc dajcie ewentualnie wytyczne jeśli to było coś bardzo ważnego.

ScoobyDoo 2012-07-20 20:13:12
Jest niby pakt o niegrasji pomiędzy didi peter bodek w na holandii.
BYl podpisany na 20 tur od pewnej tury.

Jestem aryciekawy co bodek wyśli bo on już w punktach dogania mnie, żarcia ma więcej niż ja. A raczej nie wierzę ze on dał to OB peterowi bez celu i tak sobie peter bez jego wiedzy przemknął... Innymi słowy uwarzam, ze majowie wydamli swojego sojusznika...
Ja rozumiem wroga ale sojuznika??

ScoobyDoo 2012-07-20 20:13:13
Jest niby pakt o niegrasji pomiędzy didi peter bodek w na holandii.
BYl podpisany na 20 tur od pewnej tury.

Jestem aryciekawy co bodek wyśli bo on już w punktach dogania mnie, żarcia ma więcej niż ja. A raczej nie wierzę ze on dał to OB peterowi bez celu i tak sobie peter bez jego wiedzy przemknął... Innymi słowy uwarzam, ze majowie wydamli swojego sojusznika...
Ja rozumiem wroga ale sojuznika??

ponti 2012-07-20 21:25:39
Troch mi bedzie brakowac tych ryckow Didiego ale jak tak sprawy stoja to wracaj.Licze za to na wzmocnienie przez Ciebie Scooby podeslij jeszcze z 10 kozakow

ponti 2012-07-20 21:25:55
ja bym zawarł pokoj z Bomblem tak poza tym.

ScoobyDoo 2012-07-20 21:33:47
ja ma chyba 20 kozakow w tym miescie centa, jutro podeśle 10 kozakow, jak trzeba to rzucę i więcej.
Rycki są juz teraz slabiuitkie, trzeb ja upgradować do kawaleriim ja chyba upgradowalem 50 sztuk.

Z bomblem bierz pokój jeśli będzie chciał.

didi 2012-07-21 14:45:13
...Rudi, te wskazówki co Ci dałem to powizorka na sielski anielski rozwój co może sie skończyc tym, ze jak słusznie zauważyłes moge zniknąć w pare tur.

Kieruj panstwem wedle swego uznania, bierz ustroje jakie chcesz, buduj co chcesz, chcesz to draftuj, przezbrajaj itp.

Masz pełnomocnictwo 100% :)

Ja własnie przeprowadziłem się za granice i póki sie ogarne to troche potrwa wiec raczej tych tygodni bedzie zapewne więcej jak mniej mojej nieobecnośc.

Dlatego traktuj Bizancjum jak swoje panstw plisss :)

Rudi2 2012-07-21 20:43:04
Wcale nie musiałeś uciekać za granicę by od Dyplo odpocząć ;)
Gratuluję śmiałej decyzji.

ScoobyDoo 2012-07-22 11:55:56
Dalem rezolucje przekazanie miasta "my tu byli" prawowitemu wladcy- Korei.
Jeżeli może zagłosowac na tak, korea będzie wam wdzięczna.

Pewnie peter zawetuje ale to jego problem.

Rudi2 2012-07-24 01:56:01
Czy wy macie jakiś plan by Mayom spalić to miasto z Latarnią i Kolosem? To niesamowity kop przy tylu miastach portowych. Lekko licząc 150-200 goldów na turę.

ScoobyDoo 2012-07-24 02:49:02
planu nie było, bo armii aby spalić mu to miasto
(całość była u bombla) a ja większość swojej trzymalem koloo Indii(cule)

niestety jest tak jak mowisz, ten kolos i latarnia to u bodka maszyna do robienia kasy. Można próbować porty poblokować, ale to trzeba zrobić razem.

Ponti a jaki jest twój stosunek do Majow,
Rudi, a czy Holandie do Bodek w koncu zdradził, jak to wyglądalo z twojej perspektywy

Rudi2 2012-07-24 03:18:22
Długo nad tym myślałem i starałem się wyzerować emocje.
Bodek każdy najmniejszy detalik planuje i uwzględnia w swoich decyzjach. Otwarcie granicy Peterowi kilka tur przed atakiem nie może być przypadkiem tym bardziej, że był wyczulony wcześniej na lokalizację konnicy Petera.
Innym elementem wskazującym na świadome współdziałanie z Peterem nasza (niby)wspólna obserwacja newralgicznego przesmyku. On wiedział jakie pola ja widzę z galery i swoich czujek a które są niewidoczne i on je obserwował szpiegami itp. Peter nie miał prawa przeskoczyć przez ten przesmyk rycerzami niewidoczny.
Następny element to zadziwiająca bierność gdy już dostrzegłem na jego terenie stack wrogich rycerzy. Zero ścinki choć miast w tym rejonie miał wiele i najmniejszych chęci do zamknięcia granicy. Zerwanie OB z Peterem nie było możliwe w turze gdy ten już stał u Bodka ale żądania wycofania wojsk z jego terenu i legalne już w następnych turach zerwanie OB spowodowałoby odcięcie trzonu wojsk Petera od jego państwa i skończyłoby się najwyżej spaleniem mi 3-4 niewielkich miast pochińskich oraz wybiciem trzonu armii Petera nawet przy pomocy naszych mniej licznych wojsk ale z katapultami na własnych drogach gdy Peter w zasadzie mógł operować konnicą czyli stosunkowo łatwą do zniszczenia prze niedrogich pikinierów itp.
To był bardzo dogodny teren do obrony jeśli byłaby współpraca a jednocześnie bardzo ryzykowny wypad Petera na bardzo odległe od jego rdzennych miast tereny.
To nie mógł być przypadek. Najbardziej niemiłe jest to, że ja wcześniej zarżnąłem państwo by pomóc mu się wybronić podczas wojny z Peterem, Rihi i Centem.
Zimna kalkulacja obliczona na bezwzględny zysk.

ScoobyDoo 2012-07-24 05:05:40
czyli klasyczne dymanie sojuszników registered trademark by bodzio.
Dla mnie tez to wydawało się niemożliwe aby to tak przypadkiem bez wiedzy bodzia się stało.

Bodzio to straszna charągiewka.... :/
Najpierw napuszczał na ruskich, aby zniszczył palac apostolski w Korei, wtedy wszyscy tao dostają ostro po dupie.

Potem przyszło się do braci, Holandii z pomocą, bo peter chce mnie zlać.
A potem jak brakowało terenu, to podzielił sojusznika i wzjął dwa super cudy.
(kolos to kiepski jest, mam tylko 70 pol pracujących na morzu, słabo.

ponti 2012-07-24 09:04:20
Ja bym Bodzia chętnie pierdyknął także :)

ScoobyDoo 2012-07-24 10:25:00
może zagadamy z kartaginą

ScoobyDoo 2012-07-24 10:25:13
?

Rudi2 2012-07-24 13:14:22
Próbowałem zagadać bo dostałem wolną rękę na prowadzenie polityki od Didi ale Rihi nie kwapi się z odkryciem kart.

Rudi2 2012-07-24 13:31:50
Jest tak.
Mayowie to jedyne ale najgroźniejsze i realne zagrożenie dla kraju Didi (qrde nadal nie pamiętam jak on się nazywa). Jego najbardziej (obecnie) dochodowym miastem jest to z Kolosem i Latranią na naszym pograniczu. Spalenie miasta nie "zdołuje" Mayów ale znacznie ich spowolni w drodze do zwycięstwa. Obecnie to jedyny możliwy scenariusz hamowania Mayów a na dodatek bardzo realny do wykonania.
Pompuję kulturę w dwóch miastach w tym rejonie i są szanse na jej przepchnięcie. Póki nie ma strzelców to nawet przy pomocy rycerzy możne je próbować palić ale stracę całą armię konną bo dostanę potem salwę z katapult zaczajonych ciut dalej i wybicie do nogi.
Jeśli za ok. 10 tur (lub jak najszybciej) dostanę wsparcie tam ok. 20-30 kawalerii + moja kawaleria to miasto powinno pójść z dymem. Potem ostra wojna na froncie z Mayami ale powinienem po stracie 2-3 miast utrzymać obronę. Jeśli Peter doleci z pomocą Bodkowi to jednocześnie przestanie być zagrożeniem na innych frontach i pozostali mogą mieć szansę na atak z innej strony.
Cały ciężar walk przenosimy na mój teren w pierwszej fazie a wy w sojuszu kombinujcie jak to wykorzystać od waszej strony na innych frontach z Mayami i Japonią.
Można też wespół z Zulusami zorganizować flotę galeonów i wbić się słabiutko bronione liczne porty Bodka dzieląc jego kraj na połowę.

didi 2012-07-24 19:03:11
Bizancjum, nazywa sie Bizancjum :)

Na Palenie Utrechtu zielone światło.
Miasta po Holandii są tam i tak wczesniej czy później do stracenia.

I dzięki za dodanie mnie do paktu, mogę sobie chjociaż poczytać ;)

ScoobyDoo 2012-07-24 19:26:57
Pytanie czym możemy zaatakaować, ja mogę rzucić 40-45 kozaków...,ale musiałbym wycfać armie od etiopii

ScoobyDoo 2012-07-24 19:35:55
chciałbym na was wruzcic, tyle punktow szpiegostwa aby widzieć demo.
Wtedy widziałbym, ile mamy wspólnie powera.
Pogadać z peterem na temata najlepszego sojusznika wszystkich ?

Rudi2 2012-07-24 22:34:13
Z Peterem? Zawsze można pogadać ale byłbym zaskoczony gdyby stanął przeciw Bodkowi. Układ ich krajów wręcz prosi się o współpracę do samego końca pomiędzy Bodkiem i Peterem.

ponti 2012-07-24 23:48:58
ja si niw zgadzam abys we mnie ladowal punkty.

ScoobyDoo 2012-07-25 13:28:53
Zulusie ja chciałem tylko widziec twoje demo tak jak ty teraz widzisz moje ale jak się nie zgadzasz to uszanuje.

ponti 2012-07-25 14:14:16
dziekuje za zrozumienie

ScoobyDoo 2012-07-25 23:44:38
Ladnie Rudi, teraz do bodka pociszniej kulura, 10 kulry w każdym miescie, plus teatr w i rela w sumie 14. plus jakis artysta i jest 20.
Chyba będzie mozliwość bezpośrednio wjazdu do Utrechtu :)

Rudi2 2012-07-25 23:59:44
No, staram się odbić to co Bodek wpycha w moją stronę.
Zrobiłem pokój z Bomblem bo ta wojna to tylko statystyka a krępuje mi czas wejścia zdecydowanie.

ScoobyDoo 2012-07-26 00:12:44
rudi, pod konie mojego GA, to zmienił byś moje panstwo z free speech na nationhood? ZMian jednego civika to 2 tury rewolucji.
Ale mógby draftować piechotę, co daje bezpieczeństwo. Ale z drugiej strony towny daj 2 golda wiec mogę robic szybki upgrade do piechoty moje stado rifle.

I chyba nie ma sensu przechodzic na free rel z org reli. Bo będe musial jeszcze sporo budynków pobudowa/czaem kupic, planuje mieć także ten cały kremlin jak na ruskich przystało :)

Obawiam sie ze bodek będzie mial statue do kompletu, na domiar złego bo ma dwóch inzynierow. Chyba ze zdaży się u mnie cud i na 12 procent bedzie inzynier.

Jak myślisz?

ScoobyDoo 2012-07-26 09:02:43
Ponti i co z tym atakiem?

Ja jakbym wycofał swoich kozaków od ciebie i dołożył trochę od siebie.
Rudi by rzuciał swoją kwaleria a ja trochę piechoty, to moglibyśmy dać rade, szczególnie że można kulturalnie bodka przycisnąc teraz.

Druga sprawa co z morzem....

Rudi2 2012-07-26 09:39:52
Przy tak rozległym kraju bardziej opłaca się mieć 2 goldy z miasteczka chyba, draftować możesz 4(?) jednostki na turę tylko.
Zorganizowaną religię też lepiej mieć na tym etapie.

ponti 2012-07-26 11:15:21
Co z atakiem na Bodka? Przeciez ja mam armie u Bombla :)

ponti 2012-07-26 11:16:23
I wiekszosc armii Cule tez jest u Bombla wiec zdecydujcie sie jakie chcecie priorytety.Bodziu ladnie sie rozwinal i zaczal widze zagrażac :) jak nie mam czystej sytuacji na swojej granicy z Bomblem to Wam nie pomoge.

ScoobyDoo 2012-07-26 11:21:15
Pytanie czy poradzisz sobie bez ZSRR i biznacjum?
Rudi ma trochę rycków i może przezbroić je do kawalerii.

Bombel raczej nie odpuści, większośc armii to może nei jest u Bombla ale na pewno spora cześć.

ponti 2012-07-26 11:25:16
jestem Cent ja i Luk wiec stagnacja bedzie caly czas.Za 3 tury pierdykne artyste zobaczymy jak pojdzie kultura jak sie uda cos spalic i zawrzec pokoj to ok jeszcze jak bedziecie.Ale ja i tak jestem uwieziony na tej granicy praktycznie.

Rudi2 2012-07-26 12:01:00
Potrzeba mi + 20 kawalerzystów do tego co mam by spalić miasto z cudami. Dalszej ekspansji nie przewiduję bo zaraz i tak Peter przyleci więc trzeba będzie się okopać i przetrwać mocno dogniatanym.
Mimo wszystko uważam, że warto bo dla Bizancjum Mayowie przy tym tempie rozwoju to zagrożenie realne.
Dla ZSRR też warto bo spowalniamy pretendenta, jednak z biegiem czasu cuda te stracą na znaczeniu ale Bodek wyciska jak najdłużej ich działanie więc im szybciej tym skutek będzie lepszy.

ScoobyDoo 2012-07-26 12:39:32
ok to wracam woje. Ponti mogę sie zatrzymać w twoim miescie przy granicy z didi.
Didi jest przeszpiegwany a ty nie, ja także. Na twoj miasta nie ma widocznośc :)

ponti 2012-07-26 13:23:48
masz ci los to kiedy chcecie to zrobic? Nie wracaj wojem teraz jak nie mam zadnych koni ,puszcze bombe kulturowa to bede potrzebował tez wsparcia zeby Bombla wybic.

Rudi2 2012-07-26 16:43:13
Scoobi, dokończcie najważniejsze sprawy u Bombla tak by Ponti miał w miarę zabezpieczoną granicę i dopiero wówczas kłusem do Bizancjum. Kawalerię będę miał za 7-8 tur, ze 3-4 na przezbrajanie (połowy). Na dojazd potrzebujesz 4-5 tur więc możesz w tym czasie Piniego wspierać.

Rudi2 2012-07-26 17:38:20
Ajajaj, właśnie skończyłem turę. Jedno pole u Bodka zostanie przejęte kulturą za jakieś 8-9 tur. Nie bezpośrednio pod miastem ale tak dogodne, że mając 10 kawalerzystów + moi rycerze palimy miasto z cudami ale najważniejsze wybijamy jeszcze konnicą 30 katapult zaczajonych niedaleko. Łącznie Bodek straciłby 2/3 całej swojej armii już w pierwszej turze i nie miałby czym nawet skontrować nasz atakujący stack. To co by mu zostało to same śmieci. Oczywiście jeśli nie przestawi w porę układu swoich wojsk.

Rudi2 2012-07-26 17:55:14
Możemy zrobić niezłe kuku i zmusić Bodka na ponowne zbrojenia kosztem rozwoju. Scoobi przytnij coś szybko w okolicy, jest trochę czasu. Dokładnie możemy przewidzieć tempo rozprzestrzeniania się kultury za 2-3 tury.

Rudi2 2012-07-26 17:56:08
Zeskalowałem obrazek ale jakiś wielki się zrobił.

Rudi2 2012-07-26 18:00:30
Ja mogę postawić tam 40-50 rycerzy, nim dojdę do kawalerii Bodek nie czuje zagrożenia więc jest szansa. Później będzie bardziej czujny.

ponti 2012-07-27 09:34:09
Może spróbuj też wypalić artyste za parenascie tur na pewniaka,jak sie nie uda z tym przejęciem kultury

ScoobyDoo 2012-07-27 10:39:01
ponti a ty kiedy dojdziesz artysta na front?
Mylsij ze przepchniemy to pole aby miec jego stack po kapami?
On tam jest ufortyfikowany na górce ma forcie wiec i trochę prom drill ma....

Pamiętaj aby sie dogadać z lukiem abyście sie razem zalogowali bo ja będę dopiero po was mógł atakować. Może pogadaj z centem aby przysłąl trocę rifle..

ponti 2012-07-27 10:56:15
W tej turce bedzie walnięty artysta.Możliwe ze sie uda tak przerzucic aby go miec w zasięgu.Na to licze.Jezeli jednak nie ,to bede mogl i tak spokojnie odetchnac na tej granicy

ScoobyDoo 2012-07-27 11:56:09
uzgodnić rudim i lukim wejscie ze ty byście walneli katpami, go zdrowo, aby nie uciekł tymi jednostakami .

ScoobyDoo 2012-07-27 23:13:28
panowie, a jak u was, ze statkami, macie techy ?
budujemy fregaty piratów i blokujemy wybrzeże ?

Peter scina wielką armie, podejrzewam ze będzie probowal wjazd do korei aby spalić pałac.... Wg mnie trzeba będzie zabezpieczyć front u bombla i pilnowac międzyinnymi korei bo stracimy masę młotków jako sojusz.

Ciekawe czy się uda pojechać dziś bombla dajcie znać.

Rudi2 2012-07-28 14:56:54
Scoobi gratuluję korpa. Dałem ci w oknie dyplomacji żelazo, przyda ci się zapewne. Jeden surowiec każdy może przekazać.

Rudi2 2012-07-28 14:58:00
Bodek machnął cudaka z ekstra specjalistą na każde miasto a Rihi cudaka naukowego z reli.

ponti 2012-07-28 16:24:04
Ominalem wazna turke niestety byl;em na noc na rybach i jalk przyszedlem rano bylem po turce umowmy se dzisaj na wykonanie turki mozemy pierdyknac Bombla jak dobrze pojdzie

ScoobyDoo 2012-07-28 20:27:42
Ja sieknałem mining to przynajmniej było pewne.
Bodek jednak mnie zaskoczył ze statua by myslalem ze tak szybko skubany nie zrobi.
Ale przynajmniej dużo nie stracilem, produkcji( a mailem opcje aby kupic cud za 6k za iles tam tur).
Niestetety chlopaki widzą moje miasta poprzez francje(czajmen) i HRE larry.

ZObaczymy jak tam pojdzie na froncie u bombla, a potem przemyslimy co z bodkiem.
Ja bym optowal za zablkowaniem jemu zarcia portów, z kartagina pogadam.

Rudi2 2012-07-28 20:31:13
Tu nie ma czasu na grę poprzez blokowanie. Trzeba robić front ( i to niestety) u Didiego i wciągać Bodka w zbrojenia i wymianę młotków poprzez bitwy.

ponti 2012-07-28 20:32:41
Niestety gówno wyszlo z planu nie cofnelo sie praktycznie w ogole.... **** mnie strzelil :)

ScoobyDoo 2012-07-28 20:41:07
zulusie masz szanse, na jakiegos corpa ? masz czlowieka albo kiedy będziesz mial?
jak w techach stoisz?

"Tu nie ma czasu na grę poprzez blokowanie. Trzeba robić front ( i to niestety) u Didiego i wciągać Bodka w zbrojenia i wymianę młotków poprzez bitwy."

Tak myśle, ale wybrzeże mozna mu poblokować tak czy inaczej :)

Rudi2 2012-07-28 21:29:39
Nie ma czym blokować. Kraj Didiego ledwo dycha przy usprawnieniach miejskich, ma miasto do produkcji wojska lądowego ale nie ma (bo nie było potrzebne) miasta do produkcji łódek. Bardzo łatwo Bodek może sobie poradzić z kilkoma łódeczkami, wystarczy, że przekupi takie potęgi morskie jak Cent czy Richi. Oni tłuką łódki już od zarania a ich polityka wcale nie jest zbieżna z ZSRR.

ScoobyDoo 2012-07-28 21:42:51
Pogadam z rihiterem, zobacze co powie,

ponti 2012-07-29 10:37:14
W techach zrobilem stal.Być moze bede mial szanse na korpa.

wnuczus 

ScoobyDoo 2012-07-29 14:56:00
zobaczę co mi się urodzi, jeśli ponti będziesz mial szanse na cre contr, to ci na pewno zostawie to tobie.

ScoobyDoo 2012-07-29 15:40:14
zapytalem sie admina czy mogę przyjać darowinznę zelazo, skoro już mam.
Odrzucilem wiec zelazo, jesli bedzie można, to poproszę innych.

Ponti ty masz w bombla jakies 3k punktow szpiegowskich, chyba juz starczy :) Myśle ze warto wybrać sobie jakiś inny cel....

Nie wiecie co odkrywa kartagina albo bodek ?

ScoobyDoo 2012-07-29 15:51:58
jescze jedno, to pole jest 49 zulu 50%etipoii, pewni za 2-3 tury się zmieni na zulu. Wiec bedziesz mial front zabezpieczony.
Moich kozaków cofnałem, ale sa 5 pol od miasta, wiec zawsze zdaża zaatakować, pomyslimy co dalej....

ScoobyDoo 2012-07-29 17:20:55
Ponti a ty masz już astro aby robic piratów ??

ScoobyDoo 2012-07-30 03:45:19
pytalem sie admina i można podarwoc mi iron, mialeś racje rudi :)
Ponit mam pytanie czy ty też możesz mi podarować iron

ponti 2012-07-30 09:56:54
Rudi chcesz przejąć Zulusów po tym jak Didi wróci ?

ScoobyDoo 2012-07-30 11:56:02

tyle ma peter kolo korei..... calkiem sporo wg mnie

Rudi2 2012-07-30 13:15:38
Będzie raban gdybym przejął Zulusów po powrocie Didiego ale wiem, że miałeś chwilowo pomóc a wpakowałeś się w wieczne zastępstwo. Jeśli wytrzymasz do powrotu Didiego to pociągnę dalej jeśli protestów nie będzie.

ScoobyDoo 2012-07-30 13:20:38
Ponti kulutra ci skokczyła w korynice miasto masz zabezpieczone.

Domel przezbroil cyrkow do kawalerii.... może być gorąco u mnie za chwilę.
Petera armie widzicie

ScoobyDoo 2012-07-30 13:21:49
Rudi poprosilem cie o zelazo które wczoraj odrzucilem.

ScoobyDoo 2012-07-30 14:00:02
Aha urodził mi się naukowiec, ale niech bodzio sie podenerwuje troszkę, napisałem mocno dwuznacznie w kronice co mi się urodziło .....

ponti 2012-07-30 15:15:33
Dzieki Rudi,ja juz nie chce w to grac - nie czuje bluesa.Po co sie męczyć

ponti 2012-07-30 15:15:48
Państwo masz niezłe wiec dasz rade.

Rudi2 2012-07-30 15:18:25
Dorosłeś więc Ponti i pora opuścić Nibylandię. Powodzenia dorosły dzieciaku.

ponti 2012-07-30 18:12:47
Dziękuje Rudi, dziecinny staruszku :)

ScoobyDoo 2012-07-30 18:19:59
zulusie kiedy możecie miec następnego wielkiego ?

ponti 2012-07-30 19:30:31
za 20 tur .

ScoobyDoo 2012-07-31 21:36:35
RUdi ty masz jakieś jednostki konne w swoim państwie, bo petersko może zaatakować koreę, ja tam wysle 45 kozakow na pomoc plus to co wraca od zulusa,
Za 5 minut korea będzie mial draft file, ma tecraje wiec będą one na 1 promo.
Ma spro dzial ze 30, oraz ma muszkietów, potrzebne są dobijacze.

ScoobyDoo 2012-07-31 21:37:51
Niestety seul trzeba bronić, bo daje nam masę mlotków, widzialem ze macie w kazdym miescie po komplet czyli 4 mlotkiw(tyle daje cre constr corp)

Rudi2 2012-08-01 00:29:36
Od dłuższego czasu zastanawiam się co kombinują Bodek i Peter rozdzielając swoje wojska. Zawsze w podobnych sytuacjach zazębiali swoje akcje. Peter gromadzi wojsko na granicy z Koreą a Bodek u mnie. To trochę za mało by każdy z nich zaatakował, choć mają przewagę ilościową to nie stwarzają na tyle zdecydowanej przewagi by móc przeprowadzić szybką kampanię a Bodek tylko na taki manewr zazwyczaj się decyduje tylko. Brakuje mi tu w tym trzeciego atakującego gracza który z cichacza doskoczyłby do któregoś stacku i dał natychmiastową przewagę na froncie. Ktoś gdzieś się czai chyba.
Ja mam do kawalerii 2 tury więc jeśli mają faktycznie uderzyć to najdalej za 3-4 tury. Jeśli mają plany spalić Pałac Apostolski z jakiś przyczyn później to Peter nie powinien pokazywać tego stacku nad granicą teraz. Obaj draftują.

Ja mam ok. 20 rycerzy w odwodzie bliżej granicy Korei ale jeśli jednocześnie Bodek uderzy na mojej granicy to bez tych 20 szt. łatwo zajmie pół kraju. Przedwczoraj odpaliłem Złoty Wiek i też muszę draftować strzelców. W zasadzie 90% produkcji idzie teraz na wojsko. Liczę na to, że Bodek wcale nie musi atakować teraz bo to co ma wystarcza spokojnie by za 20 tur mieć kolosalną przewagę przy tej ilości miast.
W którym mieście koreańskim jest Pałac?

Rudi2 2012-08-01 00:30:09
... a no tak, teraz się doczytałem, Seul :)

ScoobyDoo 2012-08-01 00:43:15
wg mnie bodek na ciebie nie ruszy bo mu zablokuje jego północne wybrzeże,
ja bym na twoi miejscu rozważyl cofnięcie wojsk od bombla bo tam jest i ponit i cent oraz luki, dadzą radę sobie przed bomble nawet wspieranym przez domela.

Ponti widisz stack domel u Bombla?

ScoobyDoo 2012-08-01 00:47:18
ile tego ma? i gdzie to jest?

Hre ma malo ryckow (duzo mu wybił rihiter) a dodatkowo wiekszośc trzyma koło Kartaginy. Ja widze wsystkie miasta Domela za kilka tur będę mial rairoad oraz sterowce wiec będziemy dużo widdziec. Domel ma wiekszo armii kolo mnie, oraz podobno cześc gdzies jest u bombla.

Jak peter nie podpisze pokoju z korea (jawny) to dostaje rezolucja oddac miasto albo - 5 happy :) jak chce.

Rudi2 2012-08-01 01:04:35
Moje wojska od Bombla dawno już wycofałem i to jest te właśnie ok. 20-25 rycków przyczajonych w okolicach granicy mojej i Korei.

ScoobyDoo 2012-08-01 01:09:40
rudi wklej mi swój power wykres, bo widze ze peter ma sporo, bodek to dużo coś nie ma, korea ma nie wiele, ma wykres takze kartgineny hre, egiptu bodka i petera oczywiście

ScoobyDoo 2012-08-01 16:53:39
dalem rezolucje aby peter oddal miasto :D

ScoobyDoo 2012-08-01 16:54:22
coś mi się wydaje ze peter domyślnie będzie mial - 10 w kazdym miecie z tao, i żadnego mlotka :

ScoobyDoo 2012-08-01 16:55:20
oczywiście proszę was o poparcie rezolucji papieskiej

Rudi2 2012-08-02 11:24:13
oczywiście jednego przedstawiciela korpa dla Didiego poproszę

ScoobyDoo 2012-08-02 14:59:13
oczywiście gdzie mam rzucic?

ScoobyDoo 2012-08-02 15:03:34
ponti a ty chcesz moze mining?
oczywiście prosze was, abyście nikomu juz nie dawali.

ScoobyDoo 2012-08-02 17:21:10
Rudi coś mi się wydaje, że przepchniesz bodka kulturę w tych dwóch kluczowych miastach :D . Great job Rudi masz jakieś realne szanse na korpa jakiegos jak ci sie wielki urodzi ?

P.S.
Bodek chcial odemnie dwoch misjonarzy, aby pewnie rele moze (katedre) budować, w miastach grancznych (z tego wynika ze ma juz metody naukowe). Ale ja nie mam czasu na misjonarzy.

ScoobyDoo 2012-08-02 17:30:24
rudi w dwie tury urosło ci 4 % kultury obok Hagi.
A w utrechcie bylo 40% teraz jest wiecej.
Budujesz tam może katedry?

Rudi2 2012-08-02 23:35:51
Jedną zbudowałem ale przepycham się innymi usprawnieniami, Bodek ma kulturę z cudów więc długo to trwa.

ScoobyDoo 2012-08-03 09:19:27
Bodek nie ma kultury z cudów, jak zdobywasz cud, to kulura z niech znika, tzn cud nie produkuje kultury, podobnie z akdemia. Wiec masz bardzo duże szanse go przepchnać ! :D

Bodek chciał dwóch misjonarzy ode mnie, ale ja mu powiedizałem ze nie mam czasu , bo mining corpa rozprzestrzeniam, Po co mu tych dwóch misjonarzy?
Przeciez do utrechtu mu nie dam :)

ScoobyDoo 2012-08-03 09:20:32

To jest armia petera, jak widac nie ma tych rifle wszystkich które draftował...

ponti 2012-08-03 10:03:03
Mining pewnie ze sie przyda.Bede chcial wykombinowac swojego korpa takze

ScoobyDoo 2012-08-03 10:12:21
Zulu, ty masz jakąs kawalerie aby w razie co wspomoc obrone Suelu?

A tak wogóle to faust mógł zbudować pałac w świetym miescie blisko Bizancjum, wtedy nawet jakby seul padl nie było bólu :)
A tak to panowia pałac daje wam chyba liczba miasta x4 mlotki, czyli jakies 160 bazowych młotków.

Rudi wyślij do Bodka, petea, jakiegoś szpiega, bo nie wiem gdzie jest armia petera, tych rifle któreon caly czas draftuje.

ScoobyDoo 2012-08-03 10:15:13
Larry pisze ze nie ma armii Petera koło niego , i on sam nie wiem gdzie ten draftowany stack rifle jest.
Wiec skoro nie ma u niego, koło korei ma tylko stary złom, to raczje musi być koló ciebie, koło bodka.

Przeszpieguj te tereny.

Rudi2 2012-08-03 10:48:27
Kłopot jest wielki bo moje państwo i Korea mają tak gęsto ustawione miasta, że widać 99% państwa gdy delikwent zainwestuje punkty szpiegowskie a takich podglądaczy jest wielu. Nie bardzo jest jak ustawić wojsko by nie było widoczne dla przeciwnika. Wrogich szpiegów już nie liczę.
Powstał dylemat który wy a nie ja (zastępca) powinniście rozstrzygnąć.
Co jest priorytetem dla wojsk Didiego?
Czy szukanie obrony i ewentualnego ataku na granicy z Bodkiem?
Czy obrona Pałacu Apostolskiego w Korei?
Dwóch celów na raz nie da się skutecznie robić bo miast jest niewiele i natrzepać odpowiednią ilość wojska nie ma z czego.

Granica z Bodkiem:
mam plan jak pozbawić go znacznej ilości wojska ale gotowy będę za 5-7 tur i to pod warunkiem, że nie zwiększy drastycznie ilości stojących tam stacków. Niewielka pomoc w ilości 15-20 konnych od sojuszników dałaby 99% szansy na zniszczenie 2/3 armii Bodka w tym 30-40 katapult co nie pozwoliłoby mu wykonać nawet kontrataku na nasz poraniony stak. Przy okazji traci miasto z cudami.

Peter:
mam plan jak spalić mu z zaskoczenia kilka miast w jego środku państwa gdyby nadal trzymał trzon swojej armii na granicy z Koreą lub ja zaatakował ale wówczas nie będę miał czym wesprzeć Korei i będę musiał odpuścić 2-3 miasta na granicy z Bodkiem (chyba) bo ten natychmiast wykorzysta chwilowe osłabienie na naszej granicy.

Korea:
teraz mam ustawiony (teoretycznie niewidzialny) stack konny ok. 30 jednostek na polu z którego zdążę dojechać do Seulu w drugiej turze gdyby Peter zaatakował Koreę. Niestety będzie jedno pole na którym Peter może się ustawić pod Seulem i być poza zasięgiem moich koników.

W praktyce jest tak, że obecnie jedynym moim atutem jest liczenie na "niewidzialność" tego konnego stacku i wahania przeciwników gdzie wyskoczą gdyby zaczęli jakąś akcję. Te 30 koników to jest minimum by wybronić się przed ewentualnym atakiem Bodka (ten zaatakuje tylko wówczas gdy zobaczy część mojego wojska daleko od naszego frontu bo teraz zupełnie nie musi tego robić wystarczy że odczeka kilkanaście tur i zdobędzie jakościową przewagę).

Tak czy inaczej każdy z opisanych wyżej planów ataku jest możliwy w sytuacji gdy dostanę wsparcie 20-25 konnych i w zależności od opcji będą uczestniczyć w walkach lub tylko stanowić zabezpieczenie przed wejściem Bodka gdy ja będę palił miasta Petera.
Mam tylko 10-12 miast w tym część dopiero się rozwija.

Rudi2 2012-08-03 10:53:47
Widzę bardzo duży obszar od mojej strony u Bodka ale nie widzę najbliższego terenu Petera bo mam zerwane OB i czujki tam nie jeżdżą a szpiegów nawet nie ma sensu stawiać na ich terenie bo natychmiast zostaną wyłapani. Zresztą dopiero pierwszy przechodzi szkolenie.

ScoobyDoo 2012-08-03 11:15:36
Ponti moglbys posziegowac petera albo bodka, wrzucic punkty szpiegowskie w nich ;znak zapztania:

Rudi2 2012-08-03 12:04:49
Draftowani strzelcy u Petera to nie koniki które ustawiają się na pozycjach w 2-3 tury. Strzelcy idą i idą i idą. Ja mam mniej rozciągnięte państwo niż Peter a zajmuje niektórym 3-5 tur na ustawienie się. Strzelcy Petera mogą iść rozproszeni a zaczyna się draft od najdalszych miast by przemieszczające się jednostki zasilać nowymi po drodze i mniej/więcej jednocześnie wchodząc na pozycje.

ScoobyDoo 2012-08-03 12:06:01
Rudi:

1.ja mam 20 kozaków na granicy zsrr, rudi, zulu, mam dodatkowe z 5 ? kozakow w miastach granicznych. Mogę cie wesprzec. w ataku na bodka lub do obrony koree.
Co do korei.

2. Korea w następnej turze będzie mial draft rifle i i zedraftuje ze 30, sztuk, plus upgrade staroci do, i masa dzial to da dobry wynik.

3. Ja mam juz kolej wiec przez moje państwo będę mogl biegać chyba 20 kratek konnymi na turę,

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Reasumując, myśle ze priorytet to atak na Bodka i wybicie mu stacka katap i spalenie miast. Tak wg mnie.

Myśle ze dam radę obronić koree sam razem z korea. Mam kase na upgrade rifle do piechoty, mam kozakow, koree ma mase dzial, mam kolej.

Ponti masz jakąś kawalerie? aby wesprzec w razie czego korree?, ulokwałbyś ja tym niewidocznym miejscu u Rudiego

ScoobyDoo 2012-08-03 17:11:11
Panowie ważna sprawa, czy ktos z was może wrzucić tyle punktów szpiegostwa na centa zeby zobaczyć on odkrywa w turze jutrzejszej ?

ScoobyDoo 2012-08-03 21:11:34
Dobra NIE wrzucajcie nic na centa....

Rudi2 2012-08-04 13:54:52
Scoobi postaraj się robić szybko tory na górkach pod Seulem i sprawdź czy z naszego terytorium koniki (nasze) będą mogły zaatakować Petera w drugiej turze gdyby zaczął atak na Pałac Apostolski.

ScoobyDoo 2012-08-04 14:01:02
Ok postaram sie robić jak najszybciej ale cała zgraje worko mam u byłych Inków.

Rudi powiedz mi teraz planujesz kogo zjarać Petera czy Bodka?

Rudi2 2012-08-04 14:16:27
Zjarać to za mocno napisane.
Znalazłem pola morskie z których ustawione niewidoczne galeony mają "uniwersalną" pozycję. Mogę po zajęciu "miasta z cudami" (a to jest możliwe dzięki szybkiej kulturze) w tej samej turze desantować tam 25-30 konnych i dopaść stpjący niby bezpiecznie stack 30-40 katapult Bodka.
Mogę też (inna opcja) szybko wrzucić z tych galeonów koniki w środek wybrzeża Petera.
Mogę też (inna opcja) desantować je w porcie Korei i wesprzeć obronę Seulu.

Najbardziej wydaje się uzasadniona akcja na froncie z Bodkiem. Minimum to 6 galeonów a będę je miał na pozycjach za 4 tury. Chcę mieć 8 szt. z pełną obsadą.
Taki konwój to jest duże utrudnienie w planowaniu działań przez przeciwnika bo jest niezwykle mobilny a jednocześnie zawsze jest zagwozdka co tam siedzi w środku.

Rudi2 2012-08-04 15:39:10
Ponti - ważne.
Popieprzyłem coś z wymianą handlową.
Zerwałem przekazywanie ci słoni by zrobić wymianę słonie za żelazo ale przypomniałem sobie że skoro mam żelazo to nie wolno robić wymiany więc odrzuć w oknie dyplomacji zaproponowaną wymianę. Dalej dałem też dla ciebie znów słonie więc je zaakceptuj. Dałem też propozycję żelaza (niezależnie) dla mnie ale tu nie wiem czy możesz mi dać więc zrób wg swojej wiedzy.

ScoobyDoo 2012-08-04 20:34:45
POnti:

bombel, cent, kartagina, hre, indie, zsrr zamierzają wziąc 10 turn peace.
(kartagina taki pakt stworzyla)
Jak to z twojej strony wygląda? Moze chcesz pokoju z bomblem?, aby ciebie nie zostawili samego

ponti 2012-08-05 12:31:59
tak oczywiscie interesuje mnie pokoj.Rudi przyjalem slonie za zelazo

ponti 2012-08-05 12:32:38
moge poszpiegowac Bodka.Zbudowałem Wersal.Załuje minaretu bylem na nocce na rybach i nie dociałem....

ScoobyDoo 2012-08-05 12:34:00
minaret bylby dla ciebie dobry, bardzo dobry masz duzo teo monatery temple, sporo wiecej niz ja.

ponti 2012-08-05 12:34:50
wiem masz ci los.

ScoobyDoo 2012-08-05 12:37:17
:P

ponti 2012-08-05 12:37:31
:)

ScoobyDoo 2012-08-05 22:12:20
Domelowi urodzil sie na 30% inzynier, to zmusi bodka aby biec po cre constr corpa.
Zulus jak bedziesz mial szczescie to możliwe ze zdażysz, bodek zbiera moze ma stall a może juz nie, przez chwile widziałem co odkrywa i pakuje wszystkie punkty szpiegostwa w niego aby widziec co on odkrywa.

Cent wzial shushi, trochę dalem dupy bo jabym nie bral kolei to moze bym zdażył.., ale cóz, biegnę po cereal meal, a jak sie nie uda (chyab nie ma takiej opcji) to Etenal.
Corpa zaraz ci zulu dam, rozprzestrzeniaj masz tanie państwo -70% wiec prawie corp za darmo.

Widze ze kultura koło utrechtu szybko, koło hagi wolniej ale także da radę.

ponti 2012-08-05 22:31:26
odkrywa steam power

ponti 2012-08-05 22:31:34
zbiera kase

ponti 2012-08-06 16:41:09
Co z tymi rozmowami o pokoju?

ScoobyDoo 2012-08-06 17:20:42
a nie wiem, kartagina i cent chcą pokoju, nie ma ładu ani składu.
Powiedzialem ze podpsize pokoj jak podpisza z zulusami.
Pokoj jest bezwarunkowy zadnej kasy nie daję, ty też nie dajesz (no chyba ze chcesz).

2. Do którego miasta mam ci wepchnąc corpa?, Takiego pewnie co ma dużo produkcji, które to?

ponti 2012-08-06 20:03:26
daj do do miasta nad stolicą

ScoobyDoo 2012-08-07 12:23:35
Ponti doklądnie do którego miasta, tego z Heroic epic?
Trochę bez sensu

ponti 2012-08-07 12:45:39
skad wiesz ktore miasto mam z Heroic Epic?

wnuczus 

ponti 2012-08-07 12:46:49
nie masz na mnie punktów szpiegowskich i nie mozesz tego wiedziec.Nie ma takze nikt na tyle zeby wiedział o tym gdzie jest ten budynek

ponti 2012-08-07 12:46:58
mozesz mi odpowiedziec skad wiesz?

ScoobyDoo 2012-08-07 12:52:01
Oj ponti, stary wyga a nie wie :P

ScoobyDoo 2012-08-07 13:43:23
Odnoścnie mining corpa to mam pytanie czy będziecie go rozprowadzac?

ScoobyDoo 2012-08-07 14:19:54
Acha rudi, wrzucilem w ciebie ze 36 punktów w szpiegostwa abym widzial demo głównie power, aby mieć odniesnie ile nam trzeba w razie ataku skośnych itp.

Rudi2 2012-08-07 14:40:46
Ok.
Korpa zamierzam rozprowadzać ale teraz zbrojenia u mnie na całego. Bodkowi zostało dziś ostatnie pole z którego może podejść pod moje miasto katapultami i resztą badziewia. Nie jest wykluczone, że dziś wypowie wojnę. Jutro moja kultura przeskakuje (51%) na tyle daleko by uniemożliwić mu atak a wystawić jego miasta na szturm katapult itp.
Ja by na jego miejscu dziś wypowiedział wojnę bo to ostatni dogodny moment.

ScoobyDoo 2012-08-07 16:29:59
Rudi,

wydaje mi sie ze bodek nie zaryzykuje spalić Haga, oznaczałoby to także wojne z ruskmi i pewnie z zulusami, a zulusi wzieli pokój u Bombla.
Bodikus caly czas twierdzi ze jest moim dobrym friend, za bardzo nawet nie draftuje.

Kultura koło Utrechtu dzis przeskoczyła i masz bezpośredni wjazd do utrechtu.
A czy peter ma flote (galleony fregaty) ?

Postaram ci sie rzucić jeszce ze dwóch przedstwicieili, ale na razie pędzę po płatki.

ScoobyDoo 2012-08-07 16:45:21
Rudi i myśle ze powinnismy, Biznacjum KOrei i ZSRR zrobić pakt defensywny.
Wtedy jak np peter będzie chciał wypowiedziec wojne i zaatakować Korę to on będzie musial wypowiedzieć wojne nam i dostanie karne buźki za walkę z braćmi w wierze a nie my. (wysarczy ze pozostwimy na jednym polu 1 jednoste, i wtedy musi wypowiedzieć wojne zgodnie z regulaminem).

Co o tym sądzisz?

Rudi2 2012-08-07 21:20:57
Po kolei.

Kultura przeskoczyła dziś na jednym już polu a jutro powinna przeskoczyć na drugim obok (dziś miałem 51%) więc to ostatni moment na atak ze strony Bodka.

Jeśli Bodek planuje atak to jest duże prawdopodobieństwo, że Peter równocześnie zaatakuje Korę.

Bodek pisze do ciebie to co powinien napisać oficjalnie ale plany ma mniej przyjacielskie niż deklaruje. Jest pretendentem do wygranej a to wystarcza by widzieć w tobie śmiertelnego wroga.

Peter nie ma galeonów ani fregat (przynajmniej nie zauważyłem), ja mam już całkiem niezły konwój galeonów na wspólnym morzu.

Pat defensywny długo nie zadziała bo jeśli dziś Bodek nie zaatakuje to ja zaatakuję go za kilka tur. No chyba, że nagle pojawi się jakaś trzecia siła po jego stronie. Teraz jestem w trakcie formowania i ustawiania wojsk na zapleczu.

Rudi2 2012-08-07 21:25:58
i jeszcze jedno
wczoraj Peter przyciął kilkanaście razy a to nie jest wielbiciel bibliotek i kościołów

ScoobyDoo 2012-08-07 21:58:06
wiem ze peter dociał, na pewno docina kawelerie lub rifle.

Rudi koło Utrechtu, klutura skoczyła, jutro skoczy ale koło Hagi jeszcze nie.
Wg mnie, Bodek sie nei będzie pchał, zreszta bodek ma mało armii, za malo draftował, on sie nastawił na sushi i cre contr corpa.
Ale moge sie mylic.

Na pewno peter, coś planuje, to pewne. Co tego nie wiem, .... za kilkat tur będe mial sterowce wiec je przerzuce do ciebie i do korei.

ScoobyDoo 2012-08-08 11:24:49
Ponti masz w tym, mieście z armatą, tzn z heroic epic, corpa.

Ponti wszystkie budynki widać jak sie przyjrzysz do miasta, na zoomie.
A heroic epic widać bo to taki ładny biały budynek z armata, rzuca sie w oczy.
(kilka kolorów rozrózniam).

KOlejny ladny budynek(takie wielkie niebieskie bydle) to hermitage, który rudi postwawił w tym mięscie obok Utrechtu.
zakazany palac tez ladny.
Wszystie budynki widać :)

Rudi dzięki za ten cukier, kurde, naprawdę, przydał mi sie bo jak masz elektrownie to miasta maja -8 zieloneych buziek.

Acha WAZNE Peter, przezrbaja chyba wszystko na rifle.....

Rudi2 2012-08-08 12:41:27
To się Scoobi sprężaj jakoś bo Peter wpadnie ze swoją konną hołotą i Pałac Apostolski przejdzie do historii. Nie wybronimy tym co tam mamy naszykowane bo jeśli jednocześnie (a tak będzie) Bodek wejdzie do Didiego to moje koniki będą musiały bronić własnych miast zamiast Seulu.

ScoobyDoo 2012-08-08 13:27:46
Robię juz Korei, za chwilę moja armie Kozakow, wróci z wypadu ze francji....

Będę mógl mieć je w pełni operatywne.

ScoobyDoo 2012-08-09 12:26:02
rudi nie ma sensu tłumaczyć bodkowi,
on chciałby abyś nie pakował tam klutury, i nie robił armii.....

ponti 2012-08-09 19:37:21
Bodek ma railroad za 2 turki.

ponti 2012-08-09 19:37:56
Rihi ma juz fizyke i piechote za chwile? tak przynajmniej mi mowi

ScoobyDoo 2012-08-10 09:43:34
Rihi ma fizykę bo dostał naukowca i idzie po swoje tanie fabryki.

Tak sobie myślałem na co może zagrać Bodek i wydaję mi sie ze zagra tak:
Bodek ma za mało armii lądowej, aby cos zrobić zreszta ona nie jest az tak mu potrzebna. Bodek zagra na nisczyciele, ma scientific method, idzie po railroad i po kombustion. Zbudował Kreml, czy odkrył corporation to nie wiem, może ściemnia. Jakby nie było Plan jego pewnie jest taki:
-budowa pacenrników oraz karavel
- jak odkryje destry to upgrade staroci, kupno ze zniżką masy destrów

Wyśle to na może miedzy nami, będzie blokował i szachował.

2. Wczoraj na piwie Bodek mówił:
"są dwa tricki jeszcze w tej grze, których patrząc na twoje zachowanie, gre nie znasz" i ja je wykorzystam.

Wg mnie jeden tych tricków to własnie morze i masa destrów.
RUDI MOŻE WIESZ CO MIAL BODEK NA MYŚLI?, o czy mówi.

wg mnie, atak lądowy ze strony petera lub od strony Bodka to kamuflaż, mający na celu odwrócenie uwagi od ataku od moża w moje core cities.

Musimy się przygotwac na totalną wojnę na morzu z Bodkiem, więc wg mnie powinniśmy zagrać w ten sposób (wszelki uwagi mile widziane):
- buduję masa fregat, pancernikow i chowam je tak aby nie widzieli.
- patrzę w co idzie Bodek i jak idzie destry to ja tak samo
- jak zbuduje sterowce, to wysyłam je do zulu, i biznacjum i szpieguje nimi teren Bodka w poszukiwaniu zgrupowania jednostek morskich
- za parę 9 -8 tur urodzi się mi wielki i będę mogł odpalić złoty wiek.
- pakujcie w punkty szpiegowskie w Bodka niech się męczy, ja wrzucę w niego
w odpowiendim momencie ogromną ilośc na raz
- ja zrobię tak aby np larry, peter nie mial widokou na moje miasta,
- rudi ty także możesz miec w miarę szybko destry , scientific method nie potzebujesz bo ropę ci moge przekać.
- miast z kolosem musi być spalone, jak tylko HAGA, przepchnie polę (2 pola)
(RUDI ustaw się drugi na wojnie)

Ogólnie to wg mnie akcja z destrami, to jest to co może mnie zaskoczyć, na dłuższą metę Bodek i jego zgraja nie mają szans, bo nie będą mieli minig i płatki w miastach.

ScoobyDoo 2012-08-10 09:45:16
mialo być:
"-HAGA, przepchnie polę (2 tury)"

ScoobyDoo 2012-08-10 10:19:01
a teraz uważam dlaczego musimy spalac Utrecht:
- czy bodzio ma korporację, WATPIE, NIE WIERZE, ze ma ten tech nie jest potrzebny do destrów, a nie możem tego zwerifukować w żaden sposób więc to napisał:
- ze nie ma asto to wiemy, bo widać to po morzu
Wiec bodzio cały czas zyskuje kase, jak mu spalimy to mu odpanie miimum 400 dochodu na turę, co oznacza poźniej destry mniej destrów.
- bodzioi zużył (a jestem tego na 99%) pewien 2 inzynierów na cudaki, wiec odpsuzcza cre corpa, oraz fabryki, przynajmniej na jakiś czas. Bo fabryki u niegoa bedą duzo mniej dochodeow niż u nas. Zulusi dzięki barakom moją o 40% mniejsz maintencace korporacji, a to jest bardzo duzo. Bodek nie mając wlasnego korpa nie mając, to będzie czas grał wszystko na jego niekorzyść.
Więc musi uderzyć zanim, my na 100% nie rozdmuchamy korpow, samolotów.

Tak sobie wymyśliłem :)

Rudi2 2012-08-10 11:50:33
- Nie mogę ustawić się jako drugi na wojnie bo to znów łańcuszek stworzy gdy zaczną dołączać następne nacje a zaczną na pewno bo wojska już nadrukowaliście tak wiele po każdej ze stron, że jest kwestią kilku tur a wybuchną nowe konflikty.

- OK spalę miasto z cudami, choćby po to by odrzucić daleko kulturę w tym rejonie.

- Dwa triki o który Bodek wspomniał to na pewno użycie generałów poruszających się po wrogim terenie których Bodek potrafi doskonale zastosować a drugi nie wiem co miał na myśli, może opanowanie morza a może bombę atomową.
Morze jest kluczowe do wygranej gdy jest taka równowaga sił i mapa ale posiadanie bomby atomowej (nawet przy jej zwiększonych kosztach) daje ci gwarancję wygranej bo, żaden wielki połączony stack (a takie będę niebawem na lądach i morzu) nie podejdzie bezpieczny czyli grasz swoje i powiększasz przewagę a jednocześnie możesz w jedną turę wyeliminować 300-500 jednostek wroga przy niewielkich stratach własnych. Nikt się nie wychyli.

Rudi2 2012-08-10 11:52:06
Didi kiedy wracasz?

ScoobyDoo 2012-08-10 12:24:12
Rudi, pisze na tajnych aby bylo wiadomo.

Bodek uważa, że ty ewidentnie grasz przeciwko niemu nawet bez porozumienia ze mna :D . Niech uważa, trzeba to wykorzystać.
Ja będę udawał, że to była samowolna akcja twoja bez porozumienia ze mną :P .

Rudi2 2012-08-10 12:40:16
No to mamy problem :)
Wypowiedziałem mu wojnę, zgodnie z sugestią zająłem miasto z cudami ale (!) nie spaliłem go.
Dlaczego? Bo Bodek teraz szybko poleci do Astronomii więc jeśli je odbije (a chcę by je odbił) to cuda oba już nie będą mu przynosić dochodu.
Czemu chcę by odbił? Bo mam przygotowany stack (na morzu) na ponowny szturm tego miasta lecz teraz miał tam za mało wojska. Może zechce go odbić i obsadzić dużym stackiem by pokazać, że kontroluje sytuację. Nawet jeśłi utrzyma to miasto to jest ono (bez działających cudów) bardziej kłopotem niż korzyścią bo moje kultura oblepiła je już całkowicie.
Dziś spali mi inne miasto za to ale te i tak nie było do wybronienia teraz ani w przyszłości.

ScoobyDoo 2012-08-10 16:18:08

rożnica w rival best to tyle dochodu przynosi KOLOS (liczać multiplayery)

Zulu a może przesunałbyś armie pod Bodka?
Ja moglbym tam przerzucic 70 kozakow, plus trochę rifli.
Jabyśmy połaczyli to w jeden stack to moglibyśmy spalic AMsteradam i Mozliwe ze kikla mniejszcyh miasta

Rudi2 2012-08-10 16:35:12
Jeśli mielibyśmy +70 kozaków to wbijamy się w Bodka na trzy rzędy miast do góry.
On posiada tyle wojska ile trzyma na mojej granicy a mamy mniej więcej stosunek 1:1.
Jedno dobre trzepnięcie i zostaje bez wojska z wymuszeniem szybkiego zbrojenia. Jednak każda tura zwłoki powoduje zwiększenie szans na obronę.

ScoobyDoo 2012-08-10 21:28:30
Rudi, ja jutro eliminuje francje, wiec mólgbym sie ustawić jako drugi na wojnie ... ale coż stało się.
w następnej turze jak dam na full to będę mial 1tur do destrów.
ZUlusie ile będziesz mógł rzucic na front?

didi 2012-08-11 10:15:33
U mnie sytuacja z dostepnym czasem wywróciła sie do góry nogami i obecnie najbardiej prawdopodobne jest przekazanie nacji. Nie dam chyba rady robic regularnych turek, za kilka dni napiszę ostatecznie.

Rudi, Ty masz przejąć nacje Pontiego, dobrze pamiętam?
Nie chciałbys Bizancjum jak cos ? ;)

ScoobyDoo 2012-08-11 14:26:03
Didi poinformuj Cheosa?

Ponti wybierasz się na wojne?

Rudi2 2012-08-11 17:11:28
Ja nie mam nic do przejmowania. Wziąłem zastępstwo na 2 tygodnie i ewentualnie miałem zluzować Pontiego bo ten też wziął krótkie zastępstwo :)
Jak się obaj zirytujemy to wpierdaczymy pozostałym i już.

Poważnie: muszę wiedzieć co odkrywa Bodek, szczególnie chodzi mi o Astronomię.

ScoobyDoo 2012-08-11 19:04:10
Rudi, sprytny Bodek robi tak ze zeby zobaczyć co odkrywa, to trzeba się zalogować po nim bo używa mechanizmy overflow nauki, dlatego prosiłem ciebie abyś był drugi :) . Bo ja też bym się drugi ustawił i miał pewną wiedzę której jako pierwszy ciezko miec.

Co do Utrecht to prowrót do Bodka nie wchodzi w gre, bo będzie on tam mógł kupić dwa destry i zablokuje to morze wewnętrzne....

Ja jutro zaloguje sie PO bodku aby widziec co misiek odkrywa :)

Rudi2 2012-08-11 20:59:18
używa mechanizmy overflow nauki
czyli co?jak?

ScoobyDoo 2012-08-11 21:57:53
jak jesteś drugi i odkrywasz tech na na 3950z 4000,
to po przeładowaniu tech który wchodzi pierwszy widzi, ze nic nie odkrywasz,
on sie łąduje i dokrywa kolejny tech i korzysta z overflowi (powiedzmy ze mial 2k nauki na ture) de fakto ma teraz 4k(2 +2) i jak wchodzisz drugą turą jako pierwszy to widzisz ze on nic nie odkrywa,(jesli zdązy odkryć jakis tech za 4k),

ScoobyDoo 2012-08-11 22:33:13
Rudim ponti, napiszcie mi ile macie % inflacnji

ScoobyDoo 2012-08-12 18:10:10
Zulusi jak policzylem sobie to masz:
2 miedz, 4 zelazo, 3 wegiel, 1 srebro=, to ci daje w sumie 4 młotki.
Ja zdobędziesz 11 surowiec np zloto od kogoś to będziesz mial 5 mlotko
(4,4 zaokrągla sie w góre). Planujesz roznosić mining? bo ja trochę poroznoszę ale koszty za granica są 2x takie ja w kraju.

Rudi2 2012-08-12 18:46:32
Gdzie jest ten duży stack Petera? Dajcie jakąś informację szybko.

Scoobi jeśli szybko nie nie wymyślisz jakiejś wojny z Bodkiem i nie spalimy mu 3-4 miast to nie wygrasz tego Dyplo. To ostatnia szansa gdy Bodek jeszcze się nie rozkręcił na dobre z tym wielkim krajem. To, że ty odskakujesz w techach niewiele zmieni bo Bodek też odskakuje pozostałym twoim sojusznikom i za kilkanaście tur kołderka sojusznicza zacznie się pruć pod naporem nowoczesnych wojsk Bodka. Wystarczy, że przekabaci na swoją stronę Larego lub Domela i nie utrzymasz się pod ciągłym naporem idących wojsk. Bodek jest dobry w rozwoju na tym etapie bo wielokrotnie to przerabiał więc nie ma na co czekać. Trzeba po prostu robić wojsko i lać póki jeszcze mają miękkie karki.

ScoobyDoo 2012-08-12 18:58:18
Około 15 rifle jest w tym miescie obok Utrechtu, jutro wyszepieguje ten teren sterowcami.

Co do dyplomacji to z domel jest praktycznie nieaktywny, laary fakt coś może zrobic ale postaram sie trzymać go po mojej stronie.
Peter odkrywa corporation.

ScoobyDoo 2012-08-12 18:59:45
Rudi ja mogę rzucic tam 60 kozaków, pytanie czy to starczy na to co ma bodek, plus peter.

ScoobyDoo 2012-08-13 13:00:35
Rudi mam dla ciebie zle infa:

- peter ma 15 fregat na morzu.....
- twoje gallony widzi, bo są dwa pola od miasta, a woda daje widok +1
- peter na granicy z toba ma około 15 rifle
- bodek ma kolej i robi kolje
- wkleje screeny

Rudi2 2012-08-13 13:48:00
Wiem, że widzą galeony i o to chodzi. Bodek wstrzymuje się z uderzeniem bo nie wie co na nich siedzi a Peter musiał iść w łódki zamiast szykować atak na Pałac Apostolski. 10 moich łódek trochę zamieszania wprowadziło. Oczywiście do czasu bo na dłuższą metę nie utrzymam się sam przeciw tym dwóm potęgom militarnym. Przynajmniej nie gram pasywnie pomimo niewielkich możliwości.

ScoobyDoo 2012-08-13 13:56:08
Rudi ja tam wysyłam do ciebie 60 mogę do 70 kozakow.

W wojnie do ciebie mi daleko, ale wydaje mi się ze to co ty masz plus moje armia nie przebije bodka to co ma w amsterdamie.

Rudi2 2012-08-13 23:21:21
Teraz spokojnie by przebiła ale nim dojadą to może się zmienić.
Scoobi a masz jakiś inny front gdzie mógłbyś wojować z Bodkiem?
Bodek ma święty spokój teraz więc może sobie techować i usprawniać do woli jeśli wciągniemy go w wojnę to jego postępy spowolnią się znacznie.
Masakrujesz produkcją tylko na co ją przeznaczasz? W wykresie siły widzę kilka równych tobie krajów i nadal galopują do góry. Bodek naśle na ciebie innych a sam będzie się rozwijał na maksa. Potem scena spolaryzuje się a zaszłości wojenne utrwalą ciebie jako ich wroga czyli zostaną przy Bodku. Jeśli Bodek zostałby teraz wmanewrowany w wojnę to wielu zawaha się czy iść z nim ręka w rękę czy też może walczyć o drugą pozycję.
Bodek liczy na twoje błędy a jednym z nich jest brak bezpośredniej wymiany wojsk (młotków) z Bodkiem. Tu masz kolosalną przewagę więc wykorzystaj to.

ScoobyDoo 2012-08-13 23:39:12
Rudi, jedyny front to front, u Bizncjum- Maya.

Inny front to juz morze i powietrze.

Na co ładuje produkjie, na produkcje fabryki, elektrownie, korpa, statki, sterowce.

Mimo tego ze doładowany jestem na maksa to mam TYLKO 2x wiecej produkcji niż bodek.

Rudi2 2012-08-14 12:56:07
Peter dużą część swoich wojsk trzyma w centrum swojego kraju w obawie przed desantem. W mieście granicznym z Koreą widzę u niego tylko 4 jednostki. Kilku konnych załatwiłoby w jedną turę zagrożenie dla Pałacu Apostolskiego.

Na mojej wyspie masz swój balon. Interesują mnie galeony Petera. Ile ich, jak dużo i gdzie?

Rudi2 2012-08-14 12:57:48
Spaliłem Utrecht. Podpuściłem Bodka na atak i udało się. Gdyby poczekał jedną turę to bunt skończyłby się i nie mógłbym już spalić miasta. Zagrożenie ze strony niszczycieli Bodka na tym morzu zostało odsunięte w czasie.

ScoobyDoo 2012-08-14 16:34:11

Peter odkrył corparation odkrywa steam powet

Rudi2 2012-08-14 22:34:20
Nadzibał tych łódek wiele. Przez kilka tur poblokuje mi porty ale powinienem się wybronić. Ma jednak więcej portów niż ja więc rożnie może być. Tak czy inaczej zamiast atakować gdzieś lądem musi skupiać się na bronieniu morza.

Rudi2 2012-08-24 12:19:01
Ponti.
Zerwałem dotychczasową wymianę za moje słonie i dałem propozycję wymiany węgla za moje słonie. Węgiel potrzebny jest mi bardzo jak w szczycie sezony grzewczego na biegunie północnym.

Rudi2 2012-08-27 15:48:24
Ponti wesprzesz nas swym wojskiem bo się robi niemiła gra do jednej bramki. Bodek prędzej czy później zajmie mi miasto obok ciebie i poprzez fort wpłynie na wewnętrzne nasze morze niszczycielami a z desantu wypali mi wszystkie miasta na tym brzegu. O ile z silniejszym Peterem jakoś sobie radzę od drugiej strony na morzu to nie mam szans utrzymać miast portowych (a takie mam prawie wszystkie) gdy obaj jednocześnie podpłyną konwojami. Bodek wbije się bardzo daleko ze swym państwem na teren Bizancjum i twoich wiele miast będzie też miał w zasięgu.
Teraz możemy obaj spokojnie utrzymać dotychczasowy układ granic później jeśli nie zapobiegniemy temu wszystko będzie zależało od inicjatywy Bodka który będzie dyktował warunki.

ScoobyDoo 2012-08-27 19:19:39
Ponti ja ma na karku, calą potęgę Indii, HRE, cos tam jest od Rihitera.
DOdatkowo bilansuje bodka na morzu.

Nie dam rady więcej uciągnać.
Maya, HRE, Indie, Kartgina, Egipt, Japonia to są kraje które są jednoznacznie worgie wobece mnie. Jedne mniej, drugie bardziej. Egipt i Kartagina raczej wielkiego interesu na wojnie ze mna nie mają, ale Dopóki ale dopóki Bodek ma wielką przewagę na morzu na nimi, to ja się go trzymają.

Koło mnie już stacjonuje ponad 300 jednostek, HRE i Indii. którzy maja ogromne interesu abys sie u mnie terenu nachapac.
Nie dam rady wspierac także Rudiego teraz dopóki nie przełamę ich na froncie, na co liczę.
Jeśli nie pomożesz teraz Biznacjum około 50 jednostkami to nie jesteś następny w kolejce bo nie zostaleś zaproszony do wielkiej koalicji (nie pakujesz we mnie punktów szpiegostwa ). Oni wszyscy pakują we mnie.
Więc jesteś następny w kolejce. Obojetnie ile masz teraz miasta nie masz szans sam, z lotskowaca battleshipami, bombowacami bodka, który pakuje cre corpa wszedzie i sushi, odpali GA (GA)i zamiecie takze i ciebie a potem i innych.

Zulusie powiedz czy będziesz pomagal nam czy po prostu poczekasz na rozwój wydarzen siedząc z boku?

wnuczus 

ponti 2012-08-28 20:59:45
Poczekam na rozwoj wydarzen siedzac z boku.

ponti 2012-08-28 21:05:15
Natomiast moge gwarantowac ze z mojej stronjy krzywda sie Wam nie stanie ,tak samo jak nie mam zamiaru pomagac nikomu.w tym momencie pkt szpiega pakuje do Bodzia i popatrze co sie bedzie działo.Prosisz mi o stacjonowanie jednostek Scooby nie ma sprawy mozesz korzystac u mnie z balonów co do wegla dla Korei ,Korea tez ma swojego wladce wiec niech on mowi za siebie.

ponti 2012-08-28 21:09:21
Jak zaczniecie przegrywac to Wam pomoge.

ponti 2012-08-28 21:09:52
Na teraz jako jedyny masz chyba czolgi a produkcje 3 razy taka wiec dasz rade.

ScoobyDoo 2012-09-03 13:42:44
zulusie czy moze zerwać ob z Maya, ona nas atakuje na twoim, z twojego terytorim....

ponti 2012-09-03 15:33:32
acha ,no skoro nie zapytał czy moze to niech wyp...

ScoobyDoo 2012-09-04 17:47:22
zulusie czy zerwiesz nim oB?

Rudi2 2012-09-06 13:36:05
Ponti przez twoje OB z Bodkiem stracę dziś następne miasto. Ja nie chodzę po twoim terenie a Bodek hasa jak po swoim.

ponti 2012-09-06 18:38:55
dobra zerwe OB z Bodkiem

ScoobyDoo 2012-09-13 13:17:50

ZUlusie, skoro nie zerwałeś tej OB z bodkiem to kurde mieliśmy sporo problemy.
UDało mi sie postawic ten oboz (miasto), mogę ci przekazać bez problemu.

Jesli sie zgadzasz to piszemy do admina.
Szkoda ze masz OB z bodziem....

Rudi2 2012-09-14 12:07:55
Dogadajcie się może z Cheosem na przekazaniem tego miasta dla Pontiego.

ScoobyDoo 2012-09-14 12:09:21
przede wszystkim ponti musi chciec :) , Ja to miasto oddaje od razu aby tylko bodek tam nie stawial miasta. Bo bodzio dostawał 4 piechoty za kazda zniszcona wioske...

ponti 2012-09-14 13:52:14
Spoko moge wziasc :)

ScoobyDoo 2012-09-14 14:08:40
super, pozbędę sie tego miasta z wielką chęcią

ScoobyDoo 2012-09-14 14:12:09
Napisałem do cheosa, ja wejdziesz do gry to daj wymianę tego miasta.

Jak cheos sie zgodzi to jutro dam ci je.

ScoobyDoo 2012-09-16 22:46:08
poki co admin nie chce sie zgodzić, mysli ze to miasto to ja wzialem mayom, jak przeciez kurde o moj wlasny set tam miasto postawil......

ScoobyDoo 2012-09-20 09:30:46
admin nie chce się zgodzić na przekazanie miasta, pracujemy nad tym

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum