www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Ploty i gorzkie żale
Author Message
alpridz 

NIEMCY: Otto von BismarckGermany

szeregowy 
Posted: 2013-08-16, 16:37   

Popatrz Maiar na swoje dokonania w PBEMACH. Ja jeszcze nie wycofałem się z żadnego, nawet gdy sytuacja była zła. Grałem przynajmniej do końca. Miałeś organizować i też nic, więc z tą ambicją proszę spojrzeć na siebie.

Giggs. Każdy rozgrywa swoje gry jak chce. Najpierw mi piszesz, że już nie masz sił by zajmować się tym, a teraz mi dajesz wyrzut że wspomagam lidera z którym miałem sojusz najszybciej zaciągnięty (i tak naprawdę jedyny potwierdzony).

Jak chcecie dalej pisać jak to źle teraz jest to piszcie, ale dla mnie to tylko GRA! Są kolejne i tam pokażcie jacy jesteście wspaniali, i jak świetnie sobie organizujecie cywilizację. Szkoda mi Dela, bo rzeczywiście zwiodłem go przez kilka tur, ale na pewno nie było tak że od początku wiedziałem że uderzę na Delpietro.

Z mojej strony to by było na tyle.

Edit:

Maiar, :rotfl: . Nie wiem na jakiej podstawie stworzyłeś takie uzasadnienie, ale cóż. I uświadom mnie co nie wyszło :) ? Bo na pewno nie jestem dzieckiem, które wszędzie szuka drugiego dna i widzi atak na swoje OGROMNE ego. Nawet nie znasz sytuacji w tym pbemie jak było, a wtrącasz swoje zdanie, które jak widzę po wpisach na forum zawsze jest w stylu "Jestem naj i tylko ja TO wiem". Podziękuję za taką rozmowę. Żyj swoim życiem, a ja dalej sobie będę robił to co lubię.

Edit2:

Jak widziałem to tylko był ogłoszony wielki początek, że coś robisz ale później nic wyjaśnień nie było, więc nie zrozum mnie źle. Pozdrawiam.
Last edited by alpridz on 2013-08-16, 17:03; edited 3 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-08-16, 16:52   

Bo ja nie jestem takim rodzynkiem, co będzie organizował pbema, w ktorym bedzie 1 tura na kilka dni jak w COP'ie, co bedzie tylko irytowac ludzi i nijak bedzie przypominac normalnej gry.

W dodatku chcialem zblansowana mape, by nie bylo zadnej kaszany, jakie juz byly, wiec wolalem oszczedzic ludziom problemow.

Sory, ale cos Ci nie wyszlo. ;)
Last edited by Maiar on 2013-08-16, 17:00; edited 2 times in total  

delpietro 

GRECJA: AlexanderGreece

Piwa: 1/3
sierżant  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2013-08-16, 17:03   

alpridz wrote:

wspomagam lidera z którym miałem sojusz najszybciej zaciągnięty (i tak naprawdę jedyny potwierdzony).

Sojusze są od tego żeby je łamać jeśli się widzi szansę na zwycięstwo ;)
Itka miałeś naprawdę blisko, trzeba było tylko przepłynąć wodę, raptem parę hexów.
Wystarczyło by żebyś puścił pół swojej armii na najbliższe miasto Itka a ten musiałby wycofać część wojsk z Szanghaju, po czym zajął bym mu te miasto i we 2 byśmy go okrutnie zacofali, do tego stopnia że wynik tego pbema nawet za 100 tur byłby nadal sprawą otwartą. A tak zrobiłeś z siebie marionetkę Chin. Trochę zabrakło ambicji, odwagi i doświadczenia, bo potencjał na pewno był.

giggs 

Nieznany

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2013-08-16, 17:06   

alpridz wrote:

Giggs. Każdy rozgrywa swoje gry jak chce. Najpierw mi piszesz, że już nie masz sił by zajmować się tym, a teraz mi dajesz wyrzut że wspomagam lidera z którym miałem sojusz najszybciej zaciągnięty (i tak naprawdę jedyny potwierdzony).

A co ma piernik do wiatraka? Nie mam siły na, bo różni pacjenci nadużywają czyjejś cierpliwości mając głęboko w zadzie czas, który ktoś inny poświęca ale nie wywrócę z tego powodu gry do góry nogami.
Co do przebiegu gry to nie przeinaczaj faktów. Zarzucam Ci niekonsekwencje, pisałeś mi na steamie co innego niż teraz robisz. Do tego prostuję nieprawdę w postaci sugestii, że szanse wygrania z chinami oscylują koło 30%, co jest piramidalną bzdurą. I prosiłbym byś nie zagrywał nisko prowokując polemiki nt "wspaniałości". Miałeś okazję pokazać jak grasz i pokazałeś, tu jak i na copie, sam sobie wystaw notę. Ja zaś nie zamierzam wstydzić się swoich dotychczasowych wyników, bo komuś to stoi ością w gardle (swoją drogą to kto tu zapomina o dystansie?).

alpridz 

szeregowy 
Posted: 2013-08-16, 17:17   

Na Copie rzeczywiście, dużo mogłem zrobić. Skoro jesteś taki niesamowity to sam dobrze wiesz o tym, że w chwili ataku nikt by tego nie odparł. To po pierwsze, jeśli już zarzucasz mi że robię coś źle. To zauważ, że nie każdy traktuje tą grę w takim samym stopniu. Co do szans to pewnie źle się wyraziłem, ale sam piszesz że grać nie gram na wysokim poziomie, więc czego ode mnie wymagasz ?

Delpietro, ja robię desant na stronę chińską. Tracę część armii, a Ty podbijasz miasto chińskie. Co dalej ? Ty wchodzisz wgłąb i to Ty przejmujesz kontrolę i przewagę w Pbemie, a ja dalej jestem na tej pozycji i miejscu na którym jestem. (Tak wiem, zaraz Giggs i Maiar niezawodni, mi napiszą że da się rozegrać to tak, bym namieszał i u Itkoviana i u Delpietro. Niestety ja tego nie potrafię, więc szczerze tych dwóch Panów pozdrawiam).

Jeśli dalej chcecie sobie o tym dyskutować to dyskutujcie, dla mnie nie ma o co i tak też zostawiam. Swoje powiedziałem, i starałem się nie odpowiadać ale jeśli coś jest kierowane do mnie to próbuję to wyjaśnić.

giggs 

Nieznany

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2013-08-16, 17:30   

Skończ kolego z tym sarkazmem, bo to już męczące i nikogo nie bawi.

Jak zrobię gdzieś błąd to nie próbuję tego tuszować za wszelką cenę co jak widzę jest Ci obce.

Odwołując się do przykładu copa, to dałeś ciała z pierwszym miastem, które mogło i powinno być buforem dającym czas i Tobie i Twoim ewentualnym sojusznikom. Raz, że źle postawiłeś to miasto a dwa dałeś je sobie błyskawicznie odebrać a grałeś nacją, która ma o wiele większy potencjał początkowy od Arabów. Później był festiwal byków w postaci podebrania surowców strategicznych w postaci koni co powinno być priorytetem dla każdego kto gra przeciw tej nacji, pozwoliłeś mi zbudować drogę do samej granicy na jednoheksowym przejściu, a na koniec dałeś sobie zdobyć miasta z biegu bez koncentracji armii na ich tyłach no sorry...
Następne posty ubieraj w jakieś sensowne fakty a nie tylko silisz się na przyklejenia łatki nieomylnych bufonów innym użytkownikom tego forum.

Żeby skończyć ta komedię, każdego zapytam na steamie czy chce skończyć grę do tego czasu proszę nie robić tur.

alpridz 

szeregowy 
Posted: 2013-08-16, 17:35   

Nie ja zacząłem bezsensowną pogadankę. Zrobiłem takie ruchy jakie zrobiłem. Delpietro napisał, swoje zdanie o sytuacji na froncie. Admin Pbema, napisał jak to źle się stało. A we wszystko wtrącił się gracz, nie grający w tego pbema.

Od czasu ostatniego COP;a sporo się zmieniło.

itkovian 

CHINY: Wu ZetianChina

Helped: 3 times
Piwa: 20/16
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-08-16, 17:45   

Spokojnie bo dyskusja robi się gorąca a to powina byc zabawa.

Maiar alpridz akurta ma racje w lakes grałem w sumei dla cebie do końca a ty z sobie tylko znanych powodów przegrales gre w kila tur (majac potencjal do zwyciestwa ) calkowicie olewajac gre, wiec nie krytykuj....

Co do gry Alpridza meczylem 2 miesice o atka pokazdej turce i jak zatakowal to sadzilem ze zajmie kilak maist zluxami za free i zagra o zwyciestwo ,sadze ze moglby tka zorbic ale na forach jest nowy i nei spodziewal sie krytyki ,dajcie ochlonac i sadze ze jeszcze powalczy :) .

P.S jakbuy zatkaowla mnie zamiast Dela pisalbym to samo czyli ze dałby mu zwyciestwo.
Last edited by itkovian on 2013-08-16, 17:55; edited 1 time in total  

Maiar

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-08-16, 19:26   

Quote:
Maiar alpridz akurta ma racje w lakes grałem w sumei dla cebie do końca a ty z sobie tylko znanych powodów przegrales gre w kila tur (majac potencjal do zwyciestwa ) calkowicie olewajac gre, wiec nie krytykuj....

Przeciez gralem do samego konca, MAKSUJAC totalnie w demo jak nigdzie indziej.
Wiec sorry, gdzie odpuscilem? Do samiutkeigo konca maksowalem byleby miec szanse z poteznym Forevem wiec te gadki o ignorowaniu mozesz sobie wsadzic.

itkovian 

CHINY: Wu ZetianChina

Helped: 3 times
Piwa: 20/16
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-08-16, 20:45   

Maiar wrote:
Quote:

Przeciez gralem do samego konca, MAKSUJAC totalnie w demo jak nigdzie indziej.
Wiec sorry, gdzie odpuscilem? Do samiutkeigo konca maksowalem byleby miec szanse z poteznym Forevem wiec te gadki o ignorowaniu mozesz sobie wsadzic.

To już cynizm ,tak majac tkaie panstwo dales sie pojechac w kilka tur odpuszczajac wogole wojsko.

Maiar

Posted: 2013-08-16, 21:24   

Tylko ze jak robilbym wojsko To on by nie musial mnie atakowac i wyprzedzilby mnie w eko i techach.
Itkovian, mysl logicznie.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 79/61
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-08-16, 21:39   

Maiar wrote:
Tylko ze jak robilbym wojsko To on by nie musial mnie atakowac i wyprzedzilby mnie w eko i techach.
.

No najlepiej wojska nie robić, budynki stawiać...... sąsiadowi :D

Maiar

Posted: 2013-08-16, 21:43   

Scooby, wtedy istnialem tylko ja i Forever + 2 warzywka.
Nie mialo znaczenia czy jakbym przegral to oddalbym super budynki, bo na tamtym etapie to bylo praktycznie 1v1.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 79/61
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-08-17, 00:20   

zartuje maiar nie znam sytuacji wogóle.

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-08-17, 10:05   

Maiar nie budowanie wojska jest zawsze genialnym pomysłem w każdej grze typu cywilizacja. :P Normalnie pogratulować pomysłu :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum