www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

cholerniknacjipodsumowanieprzezycierome

Podsumowanie nacji - Rome - Cholernik - przeżycie
Author Message
Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-07-11, 14:23   Podsumowanie nacji - Rome - Cholernik - przeżycie

W zasadzie to można przekopiować opis Domela.
Za mało terenu by coś znaczyć.
Te tereny co były nie wykorzystywane w pełni, zwłaszcza zalewy i woda, przez to eko słabiutkie - na 19 miastach niemal równo z Domelem na 12 miastach.
Oczywiście z czasem zalewy dałyby kopa ale czasu jest tyle ile daje Lider czyli zawsze mało.

Sojusznicy z jednej strony błogosławieństwo z drugiej przekleństwo ;)

Spodziewałem się jakiejś fajnej akcji po pretach ale wyszła cisza i spokój.

Na wzmiankę zasługuje wspomnienie o pomocy udzielonej Cheosowi w rozwalaniu barbów.
Tylko dlaczego tak wolno, tak wyszło czy Bodek podpowiedział żeby się nie spieszyć?
W każdym bądź razie Cheos był zadowolony z pomocy pretów nie widząc tego, że czasowo został masakrycznie w tyle ze zdobyciem zalewów (olbrzymi błąd).

Wybór nacji dobry - organized działa od razu, imperialistic gorzej (na sety się opłacał), za to stosunkowo dobry budynek i ekstra jednostka specjalna, którą sąsiadów można wręcz zaorać i trawkę zasiać ;)

Miasta dziwnie ustawione (trzecie bez wody, a czwarte na początku to zupełna porażka - lepiej było trochę się pomęczyć i zalewy brać albo przynajmniej koło oazy).

Mając Prety powinieneś więcej od sąsiadów zalewów wynegocjować - dostałbyś (albo wziął jakby ktoś się za mocno upierał - zbyt pacyfistycznie wyszło).
Postaw piwo autorowi tego posta

Whiteye 

WiktoriaImperium Brytyjskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2014-07-11, 14:41   Re: Podsumowanie nacji - Rome - Cholernik - przeżycie

Peter wrote:
Mając Prety powinieneś więcej od sąsiadów zalewów wynegocjować - dostałbyś (albo wziął jakby ktoś się za mocno upierał - zbyt pacyfistycznie wyszło).

Domyślałem się gdzie jest żelazo i zadbałem o to żebym to ja je dostał. Wydaje mi się że po mojej stronie podział zalewów był sprawiedliwy, ale po stronie Cheosa można było więcej wyszarpać ;]
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum