www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

technicznywatek

wątek techniczny
Author Message
Rihiter 

Juliusz CezarImperium Rzymskie

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2015-04-04, 00:51   

Gra na cele może być bardzo dobrą zabawą. Ale na pewno należy przemyśleć datowanie celów. Są za późno poustawiane.

Dyplo Hymn
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

AleksanderImperium Greckie

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-04-04, 11:07   

też ciekawa uwaga .. za mało jest tych celów w początkowej fazie ..czesciej... i mniej widowiskowe też mogą być celami :)
ale ciagle uwazam jako dodatkowa zabawa.

KasztelanMirmil 

Qin Shi HuangImperium Chińskie

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2015-04-04, 11:07   

Przede wszystkim przed rozpoczęciem gry nie dopilnowałem dwóch spraw z mapą:
- mapa była za mała, to była typowa mapa gra kontaktową - nie tak miało być
- miedź była zbalansowana tylko po jednej na kraj, a powinno być jej więcej, bo był na to cel.

Nie będę się spierał co do datowania celów, nie twierdzę że są dobrane idealnie, wszak to byłą druga gra wg tego pomysłu, więc wiadomo ze pewne rzeczy trzeba by na przyszłość poprawić.

Mi się idea gry na cele podoba, niewątpliwie jest to dodatkowy smaczek, a samej gry jakoś bardzo nie wypacza - nie jest tak, że ktoś zabunkrowany w ostatnim mieście nagle wygrał z właścicielem połowy świata.

Ale na grę z tymi chorymi generałami i maksowaniem już się więcej nie pisze. :P

jarek17777

Huayna CapacImperium Inków

Piwa: 13/39
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2015-04-04, 11:10   

Mapa za mała :szok: Ja swoje cele z 300 tury widziałem na 150.

Mapa była trochę za duża i jak 3 poszło w swoją stronę to niektórzy mieli sporo miejsca inni mniej ale to tak zawsze.

Bobek1971 

AleksanderImperium Greckie

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-04-04, 11:13   

KasztelanMirmil wrote:
Ale na grę z tymi chorymi generałami i maksowaniem już się więcej nie pisze.

a możecie wyjasnic tych generałów?

maksowanie w pbem - hmm to sobie nie pograsz ..duzo zalezy oprocz regół od smych ludzików co grają. Nieraz ambicja nawet ta dobrze rozumiana w takiej grze nie pomaga.

KasztelanMirmil 

Qin Shi HuangImperium Chińskie

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2015-04-08, 12:50   

jarek17777 wrote:
Mapa za mała :szok: Ja swoje cele z 300 tury widziałem na 150.

Mapa była trochę za duża i jak 3 poszło w swoją stronę to niektórzy mieli sporo miejsca inni mniej ale to tak zawsze.

Bo cele nie były ustawiane na ten poziom trudności. O ile pamiętam to chyba na monarchę je wymyślałem a nie na szlachcica - tu też moje niedopilnowanie przy starcie.

Bobek1971 wrote:
KasztelanMirmil wrote:
Ale na grę z tymi chorymi generałami i maksowaniem już się więcej nie pisze.

a możecie wyjasnic tych generałów?

maksowanie w pbem - hmm to sobie nie pograsz ..duzo zalezy oprocz regół od smych ludzików co grają. Nieraz ambicja nawet ta dobrze rozumiana w takiej grze nie pomaga.

W generałach chodzi o tę umiejętność komando (czy jak sie ona zwie) któą mod im daje (magiczne biegania po cudzych polach. Wiem, że uważacie to za super fajne urozmaicenie, ale mi to psuje grę.

no pewnie sobie nie pogram, ale też dla mnie takie granie (kiedy prawie każdą turę trzeba wczytywać po kilka razy żeby wszystko posprawdzać) nie jest fajne
przez to też turki latają wolniej, skoro na ich zrobienie zawsze trzeba poświęcić dużo czasu (wszystko posprawdzać)

Rihiter 

Juliusz CezarImperium Rzymskie

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2015-04-08, 15:01   

Ameryki nie odkrywacie pisząc, że maxowanie jest głupie i przeszkadza. Takiego samego zdania jestem chociaż maxować umiem dobrze. Wolę zdecydowanie rozgrywki bez maxowania - np PIT BOSS. Ale ponieważ w PBM nie ma możliwości wykluczyć maxowania mechaniką, no to trzeba się umówić: albo maxowanie jak kto chce (czyli do uzyskania najlepszego możliwego wyniku, ale z ograniczeniami takimi jak mieliśmy: czasowe), albo zupełne 0 maxowania (ale tutaj jest to w pełni umowa dżentelmeńska bo to czy ktoś sobie załaduje czy nie załaduje w trakcie robienia tury jest nie do zweryfikowania). Że mam ciut ograniczone zaufanie do ludzi to w umowy dżentelmeńskie średnio wierzę. :)

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum