www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

nacjinorthpodsumowaniestarkthe

Podsumowanie Nacji Stark - The North
Author Message
Raptorous

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMi3  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-01-24, 23:59   Podsumowanie Nacji Stark - The North

Podsumowanie nacja – Stark Pnoc
1. Pocztek
W sumie pierwszy raz graem nacj charysmatic.
Stwierdzam e dodatkowe zadowolenie z monumentu sporo daje bo jedn cink wicej.
Oglnie tereny biedne nie wiem jak inni mieli startwk ale na Pn bieda adnych FP podczas gdy np. Tully (Martin ) mia ich kilka.
Zaoenie miast.
Wiadomo e umiejscowienie pierwszych trzech miast jest bardzo wane.
Wybraem nastpujce ustawienie.

Stolica – Winterfell eby miaa konie i jelonki przy rzece, po skoku mona byo obrobi kuku. Zaoone w 2 turze 3960 BC,
Zaastanawiaem si nad zaoeniem na grce jedn kratk na Pn zach ale po pierwsze trac konie i kuku w polu miasta a po drugie nie przy rzece czyli trzeba dorobi drog.
Drugie miasto zaoyem eby mie od razu mied ( kopalnie mona byo robi od razu po Minigu ) poniewa. Zastanawiaem si nad zaoeniem na grce, ale wtedy stracibym rybki i koszty wiksze bo odlego od stolicy jedn kratk dalej.
White Harbor zaoony w 2t – 3920 bc.
Trzecie miasto Karhold zaoyem w 5 t 3800bc na grce eby mia obron oraz konie wspdzielone ze stolic.
Techy Minig 3760/ Bronze Working - 3360/ Hunting – 3320 bc / AH -3080 bc 23 t
Szybko spotkaem Cholernikiem (Lysa – exp/ imp) i ustalilimy podzia granicy na wschodzie.
Na Pd spotkaem Martin (spi/ Phil) a, ktry do szybko zaoy miasta . Mia fastworki wic zaoy i stolic i Seaguard na grkach.
1t – stolica – Riverrun/ 2t – Fairmarket / 3t – Seaguard .
Trzecie miasto vis a vis KArholdu.
Mia dobre ziemie na pewno lepsze ode mnie tylko zamiast i po BW eby mie spokj to sobie poszed po Agri/ AH/ Pottery/Mining / Misticism/
W 4 turze wygldao to nastujco:

CDN

Raptorous

starszy szeregowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMi3  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-01-25, 21:04   

Prosz o analiz wnioski co mona byo robi lepiej.

Raptorous

Posted: 2016-01-25, 21:15   

Jedziemy dalej z Podsumowaniem:
To sytuacja z 28 tury u Martina.

W 28 turze poszed po rel zamiast i po BW. I podcina lasy. Zrobi 5 rydwanw i to go uspokoio. W punktach lider.Ja w zasadzie nie miaem wyboru i zaczem planowa. Planowaem zaoy miasto na Pd zach od Karhold eby jakie FP zaapa ale Martin nie sucha. Zaoyem 4 miasto eby mie dostp do kamienia.
Poszedem rwnie po Misticism. W Armii byem 4. Poza tym w ogonie.

W tym czasie Col- char / fil zaatakowao dwch Stannis – Trebuch prot/phil oraz Tyrell –Toyotom
Martin nie poszed eby dobi Col . Mao tego poszed po Polyteism zamiast po Meditation i do tego zrobi Monument w stolicy po co nie mam pojcia i to samo w w. Miecie oraz witynie- Fairmarket. Prbowaem go nakoni do ataku na Dany -Bobka – IND/imp ale nie by zainteresowany tym bardziej nie poszed dobi Col – char/ phil
Pniej poszedem po Agri /Meditation/. Slavery wrzuciem pno bo dopiero w 2280 BC jako przed ostatni.
Nie chciaem traci tury na wprowadzenie Slavery i nie miaem potrzeby cina wczeniej.

Raptorous

Posted: 2016-01-25, 21:25   

2. Wojna z Martinem i Bobkiem
W 49 t – 2240 BC zaatakowaem Martina z dwch kierunkw. ciem 2 x za 2 popa axa i spira po barakach.
Tak wygldaa sytuacja po moim ataku na seaguard.

2 rydwany zaatakoway Seaguard. Tak si ustawiem eby mie w zasigu 2 maista.
Martin niestety nie mia podcitych lasw a Hunting eby mie speary mia dopiero w 49 t. Co prawda prawie skoczy Oracle. Dlaczego go nie dokoczy nie wiem. Mia 143 motki na 150.
Zaatakowa mj jeden mini-stak bliej Seaguard. Gdzie miaem spira. Straci 4 rydwany i 2 axy i wara
Skasowa mi 2 axy i 2 rydwany.
Zajem Seaguard oraz Saltpans. Nie chciaem dalej walczy ale Martin nie chcia zawrze zawieszenia broni. Zjaraem 3 miasto Twins na wybrzeu.
W 52 t- 1920 bc Martina wspiera Bonek – Dany i na dzie dobry traci axa/spira/2 rydwany.
Ja otrzymuj Gienka w stolicy.
Martin nie poczy si wojskiem z Bobkiem i to byo ich bdem osobno zaatwiem siy bobka.
W 56 turze Martin traci stolic doczyem generaa do axa i daem promocje moim jednostkom.
Martin co prawda si ruszy wojskiem eby odbi Seaguard ale byo to ju za pno.

Potem bya afera z miastami. Okazao e mog mie tylko jedno miasto przejte. Martin nie mg si z tym pogodzi
W rezultacie zakoczy gr i nacja zostaa zmieniona na AI w turze 65t - 1400 bc .
Zawarem te pokj z Bobkiem- Dany.
Wybudowaem Oracla wziem Code of laws eby mie tanie sdy. Rela wpada w Dreadfort.
Skoczyem te Piramidy i Wielki Mur. Skasowaem Kompowi miasto ktre zaoy na ruinach stolicy Martin Harrenhal.
Do tego momentu wszystko szo adnie.

Raptorous

Posted: 2016-01-25, 21:32   

3. N Stannisa
Zaplanowaem atak na Bobka razem z Trebuchem-Stannis ale niestety dostaem noa. To by bd. Tzn. gdyby Trebuch razem ze mn zaatakowa to bymy we dwch albo nawet trzech pojechali z Cholernikiem- Lysa Bobka.
Stwierdziem e Komputer ju nie jest grony a Bobek jednak tak.
Trebuch pewnie stwierdzi e za bardzo si wzmocniem i dlatego tak zrobi.
Trzeba przyzna e bya to udana akcja .
Sytuacja wygldaa nastpujco.
Tur wczeniej zjaraem miasto Bobkowi .

Najpierw Stannis atakuje dogiem miasto Bobka Valyria i zdobywa. Bobek si wycofa wojskiem.
Podchodzi 2 workami i robi drog. W tym momencie na jednym polu s i moje jednostki (biae –Stark) oraz Stannisa.
Workami robi drog i cofa si swoimi jednostkami.
Nastpnie wypowiada mi wojn i kasuje mi moje najlepsze jednostki .
Atakuje 2 razy rydwanem z 10% siy i rani spira tak e w drugiej walce staje mj rydwan.
Oglnie traci 3 rydwany a ja cay mini-stak -2 rydwany/ 2 axy i spir.
Przy okazji powinien skasowa worki przed wypowiedzeniem wojny ale ich nie skasowa.
Podszed pod miasto Ramsgate ale zdyem dosa posiki i wybudowa mury.
dziki pokojowi z Bobkiem .
Negocjacje trway dugo bo Bobek chcia miasto z marmurem i kamieniem. Potem w kocu daem rel i marmur. Udaje mi si go przekona i zawieramy pokj z Bobkiem.
Pniej kasujemy razem z Cholernikiem wypraw Stannisa rydwanami.
Sdziem e te rydwany wyle do ataku na Ramsgate a on pewnie chcia przej bokiem i spali mi stolic.

Raptorous

Posted: 2016-01-25, 21:38   

4. Nieudane cudakowanie
W 775 BC po wybudowaniu Piramid wrzuciem Reprezentacje eby korzysta z bonusu dla naukowcw.
I generalnie korzystaem z naukowcw i szpiegw.
Naukowiec dawa mi 6 kolbek a szpieg 4 a szpiegw miaem atwiej bo robiem sdy.
Dostaem te naukowca.
Shwedagon Paya
AES miaem w turze 475 bc
W Ramsgate budowaem Sh.Paya w 108 turze miaem 320 na 450 Stannis mia wtedy 262
W 111t -100 BC mogem skoczy Sh.Paya ale sdziem e Stannis nie ma Medytacji bdnie.
Stannis mia ju 412 m i skoczy przede mn Ja dostaem 346 golda :D
Mauzoleum
Stannis mia te ju 96m /450
111t- 222m / 113 t- 306m
Ja 113t- 182 m
JA w 115 / 288m jakbym ci 3 lasy miabym razem 204 motki i cudaka, ale oszczdziem jeden las i Stannis zbudowa . Ja otrzymaem 438 golda, a Stannis ci za 2 pop eby mie cudaka.
Bobek dziki marmurowi zbudowa Partenon baem si e moe waln Stannis miaby wtedy do Wielkich 150 %. Czyli mgby jecha na zotych i techowa.

Raptorous

Posted: 2016-01-25, 21:47   

5. Wojna z Martellem & Stannisem. Powstanie Czwrprzymierza
W 225 BC Stannis ha+rydwany i Rookie – Martell katapy/swordy/axy zaatakowali Tywina –Cola.
Spalili mu stolic i zostao mu miasto po Kompie Fairguard.
W 1 AD – 115 t Lysa wypowiada wojn Rookiemu
50 AD- 116 t Bobek docza do wojny ze Stannisem
W 117 t. podchodzimy w czciach pod Driftmark (miasto na grce )niestety i to si zemcio. Gdybymy stak zczyli to nic by Stannis nie zrobi a e podchodzilimy na raty to 5 katap Cholernika zostao poranionych.
5 x HA si wycofao vs 3 x spir i so .Random by po stronie Stannisa. W rezultacie zabrako zdrowych katap do walki. Ja si wycofaem i jeszcze nas Stannis porani.
Bitwa o Driftmark zostaa przegrana.
W power wygldao to nastpujco
Przed bitw.

Po ataku Stannisa

W Demo wynika e mielimy szanse jeszcze na tym etapie. Wystarczyo tylko poczy staki i wej razem.
W 150 AD – do wojny docza Rookie po stronie Stannisa.
Potem genera Coli skasowa generaa Stannisa, ktrego jeszcze nie zdy uy.
Od tego czasu wojna ze Stannisem i Martellem trwaa cay czas.
Last edited by Raptorous on 2016-01-25, 21:49; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Raptorous

Posted: 2016-01-25, 22:07   

6. Zoty wiek 275 AD – 450 AD
Zaplanowaem dobrze ten okres Po wymyleniu Teologii.
Wtedy miaem zastpstwo Wnuczka.
Popynem z Cholernikiem na porty Martella i otrzymaem generaa.
Wrzuciem Caste i Organize Religion i Rel. Na kocu zotego wprowadziem Biurko .
Po zotym jeszcze dostaem Artyst za wymylenie Muzyki
Na kocu zotego skoczyem Hagia Sophia i AP.
Oglnie zaczem przepycha kultur w Ramsgate eby zbliy si do Driftmark ale niestety zamiast wybudowa Zeusa to Bobek mnie ubieg.
Dostawiem dwa miasta. Szachowalimy si stakami koo witego miasta Coli. Ja szachowaem Rookiego a Bobek traci miasta od atakw Stannisa.
W Zjaralimy a waciwie Cola miasto Stannisa Leodica w turze 600 AD.
Dostaem te Wielkiego Szpiega. Ruszyem nim na zwiedzanie. Chocia koledzy namawiali mnie na uycie go to ja wolaem zwiedza i obserwowa wojsko Stannisa.

Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Rookie
Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2016-01-25, 22:59   

wow ale tego napisa :) szacun. Rapek robisz cigle postepy w civ 4 ..bez dwch zdan :)

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2016-01-25, 23:26   

Szczeglie w dyplomacji i wsplnych akcji militarnych ;)

Rookie 

Piwa: 11/124
starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1  zlot  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 2 
Posted: 2016-01-26, 09:46   

Swietnie sie czyta :smt023

J.Stalin[D10]

Piwa: 10/45
starszy szeregowy 
Posted: 2016-01-31, 13:11   

super opis