www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

GOTM2 Civ6
Author Message
Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2016-11-13, 21:26   GOTM2 Civ6

Nie dość, że popsuliście Civ6 do stanu ciężkogrywalnego to jeszcze jakiś gnom nie pozwala mi zakładać nowych tematów :] ale nie będziemy przecież się poddać i nowy GOTM na was (złoczyńcy) już czeka. Nim posiądę stosowne uprawnienia i umiejętności niech jakiś dobry duszek przełoży poniższy post do nowego tematu i nazwie go GOTM2

GOTM2X
Kolejną naszą ofiarą będzie pani do której jej mąż Leonidas ze Sparty zapewne mawiał zdrobniale Dziordzia.
Dziordzia, poza całkiem współczesnym manicure na kciuku ma też przydatne inne cechy które warto poznać jak choćby ekstra dziką kartę czy wczesne jednostki włóczników. W starożytnej Sparcie uchodziła za najmądrzejszą wśród i tak całkiem mocno oczytanych spartańskich kobiet więc poduczymy się od niej jak najszybciej odskoczyć w nauce w trudnych spartańskich warunkach.

Zadanie - wypracuj jak najszybciej wszelkimi znanymi ci sposobami 34 kolbki nauki na turę (ma być czysta nauka z państwa więc jakieś ewentualne ekstra chwilowe ogromne dolewki z wielkiego naukowca się nie liczą)

Po wczytaniu gry zastaniecie 16 turę, jedno miasto, 1 wojownika, 2 robotników ale zero zrobionych usprawnień robotnikami, odkryte górnictwo i hodowla zwierząt, wybrane karty (musiałem), wojnę z Norwegią i Hiszpanią, 3 odkryte państwa-miasta (wyklikałem wam łatwe zadnia na emisariusza), 111 złota na dobry początek.

Żeby nie było za słodko są też ograniczenia.

Zakaz podpisywania pokoju przez całą grę z AI a gdyby pojawiły się nacje z innego kontynentu obowiązek wywołania wojny bez naciągania ich wcześniej na kasę ;) (będzie też wstyd za guzdranie się).

Zakaz spalenia stolic Norweskiej i Hiszpańskiej.
Można palić wszystkie pozostałe miasta AI ale nie wolno żadnego przejąć. Swoje miasta mają być z własnego osadnika.

Można rozmawiać o grze bez ograniczeń (w przyszłości to zmienimy).

Mapa - mała.
Prędkość - normalna.
Poziom - król.
Chatki - wyłączone.
Barby - włączone.

Termin zakończenia - do 30 listopada włącznie /edit/ ze względu na wypuszczenie patcha termin zakończenia został przesunięty do 07.12.2016
Wysyłacie zapis gry w turze osiągnięcia celu na adres w.szatkowski@poczta.fm
Uwaga bo to ważne - temat maila i zapis gry proszę zrobić wg takiego wzoru - GOTM2X44Boskilolo
bo mam założony filtr na poczcie i bez GOTM na początku zapis trafi do kosza
gdzie
"GOTM2" oznacza że to GOTM2 (jakby ktoś się dziwił)
"X" - oznacza opcję dla gier innych niż "zabij wszystkich" (bo będzie jeszcze czasami opcja gier "R" jak Rambo równolegle na tej samej mapie)
"44" - oznacza numer tury w której zostało wykonane zadanie
"Boskilolo" - to może być każdy a nawet i ja czego wam życzę

Obrazków/screenów nie załączam bo się spieszyłem żeby mapę nową wam przygotować omijając buga z kasą. Szukajcie następnego. Powodzenia i do roboty.
ps. (tak mi teraz przyszło do głowy) mam nadzieję że AI was nie wykończy przed czasem bo ja testowałem wstępnie bez wojen :przestraszony: Powie się trudno i wygra ten kogo AI zarąbało najpóźniej :rotfl2: [/b]

GOTM2 Gorgo.rar
Pobierz Plik ściągnięto 72 raz(y) 400.3 KB

Last edited by Rudi2 on 2016-11-28, 10:13; edited 8 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2016-11-25, 08:56   

Wysłane wyniki:
- Wolfenlane
- Bobek
- Delpietro

Przypominam, że termin zakończenia został przesunięty na 07.12.2016
Last edited by Rudi2 on 2016-11-28, 10:14; edited 2 times in total  

Rudi2

Posted: 2016-12-12, 02:28   

Wyniki GOTM2

Wolfenlane - 44 tura
Delpietro - 48 tura
Bobek 50 tura

Gratulacje dla pierwszej trójki patrząc od góry. Patrząc od dołu to są to trzy ostatnie miejsca. Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia.

Tak czy siak, ja próbując wiele razy zrobiłem max 50 turę podobnie jak Bobek, nawet nie zbliżyłem się do rewelacyjnego wyniku 44 tury. Jak on to zrobił nie wiem bo układ miast był podobny jak u pozostałych i niby każdy miał takie same ścieżki a jednak duży odskok jak na tak proste zadanie i krótki czas robienia.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2016-12-12, 18:21   

Gratki!

Seti_ 

Otrzymał 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2016-12-12, 19:09   

Gratulacje!

Mnie niestety nie udało się dokończyć podejścia. Ogólnie planowałem wykorzystać naukę z projektów, bo zauważyłem że sporo tego się dostawało przy wymaksowaniu produkcji i dodatkowym ścinaniu drzew.

Wolfenlane 

starszy szeregowy 
Posted: 2016-12-14, 21:37   

Dzięki, ale tak jak pisałem wcześniej zastosowałem trik, który z resztą Seti opisał w skrócie post wyżej, więc to tylko nauka zwiększona czasowo na jedną turę przez projekt naukowy w kampusie. Dzięki temu nie musiałem maksować kultury i gnać po premię do sąsiedztwa kampusu, ani budować bibliotek i większej liczby miast niż 3. Doszedłem do tego testując maksowanie nauki na sam koniec próby poprzez produkcję projektów w kampusach. Na początku strasznie mnie wkurzały różne wartości dodanej nauki w różnych miastach i nawet w różnych turach, nie wiedziałem dlaczego to potrafi się tak bardzo różnić. Myślałem że to jest jakaś wartość stała, tymczasem okazało się że wartość dodanej nauki zależy tylko od wartości produkcji włożonej w projekt turę wcześniej. Tak więc wystarczyło wybudować 3 kampusy w zacnych miejscach, postawić przy każdym worka i ściąć las w odpowiednim momencie (tak żeby projekt się od razu nie zrobił, ani w następnej turze), dać next turn i już :)
Dziękuję organizatorowi za fajny gotm, znów się czegoś nauczyłem i żałuję że gotmy umierają, bo samego singla mi się jakoś nie chce grać, pozostaje tylko multi.

Rudi2

Posted: 2016-12-14, 21:57   

Ja też robiłem z projektami naukowymi ale jak widać niezbyt wnikliwie. Coś mi tam przyrosło, coś mi tam ubyło i odpuściłem sobie dociekanie. Cisnąłem standardem kampus/biblioteka/projekt ale ten ostatni jako czystą formalność bez umiejętności wymaksowania.
Łapałem nawet robotnika, kupowałem robotnika, zmieniałem kombinację początkowej produkcji, lokalizację miast (wszyscy grający stawiali po trzy miasta) i nadal w okolicach 50 tury.
Pisaliśmy już o zwycięzcy ale przecież i Delpietro wycisnął ładny wynik do którego ja zbliżyć się nie mogłem. Z tym, że ja znałem wasze wyniki (zapisów świadomie nie przeglądałem) i widząc 48 czy aż 44 turę wiedziałem, że czegoś istotnego nie dostrzegam co wy poznaliście. Mimo to zlekceważyłem dociekanie jak generuje się nauka z projektów szukając jej w innych rozwiązaniach. Niezależnie od wszystkiego muszę przyznać że bardzo wiele się nauczyłem o CIV6 w tym GOTMie i choć nadal uważam że jest to gra "uboższa" od CIV4 to jednak jest w niej potencjał na przyszłość jeśli mody pójdą w dobrą stronę. Jeśli :(

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 81/251
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-12-14, 23:16   

Podobnie jak Rudi....budowałem kampusy i biblioteki na dwa miasta grałem i drugie miasto biblio zrobiłem z naukowca...i ściąłem laski do ostatniej turki projektów... ważne też było ustawienie jak napisał Wolfenlane w mikro na produkcji
ale widzę, że wygrany nawet bibliotek nie budował tylko z samych projektów i kampusów???
Myslałem, że bez bibliotek nie da rady zrobić 34....tym bardziej że miałem też bonusa z seulu....no cóż :)

jeszcze raz gratki.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum