www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

duzepierwszerozszerzenie

Pierwsze duże rozszerzenie
Author Message
jarek17777

Piwa: 13/38
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2018-02-12, 13:54   

Nie widzę nic złego w mikro-zarządzaniu. Jak komuś się nie chce to włącza niższy poziom i tyle.
Z racji, że workerzy budują ulepszenia z bomby i techy mają przyspieszenia oczywistym jest fakt, że należ grać na wolniejszym tempie ale to żadna nowość. Tak samo było/jest i w civ4 czasami przeskok militarny jest niewidoczny( w sensie z rycków na kirasjerów i od razu kawa 5 tur później) na późniejszym etapie co należałoby rozwiązać mniejszą prędkością gry.

Widzę, że mocni zawodnicy tutaj są. Ja grałem mniej trochę. Wygrałem może ze 2 razy na bóstwie aztekami i niemcami na początku więc w zasadzie można by tego nie liczyć.
Zazwyczaj staram się grać na 7-8 poziomie. Początki mam trudne potem jakos się rozkręcam.

Ja lubię Japonię ale dawno nią już nie grałem. Może zyskać na znaczeniu poprzez osłabienie csów i ich bonusów do dzielnic.

p.s mam ciężkie początki bo zazwyczaj gram na ciasnych mapach( pangea więcej/max csów +2ai więcej niż jest proponowanych na danym rozmiarze)
Last edited by jarek17777 on 2018-02-12, 14:02; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2018-02-12, 14:35   

A no i po odpaleniu pierwszej gry to widzę, że przyspieszenia zostały zredukowane do 40%. Powinni je zbić do 30-35% ale to i tak poprawia gry na szybszych prędkościach.

itkovian 

Helped: 3 times
Piwa: 23/23
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2018-02-12, 16:57   

Forever wrote:
Eferalga_500 wrote:
JA nie daję rady na FFa - za szybko :)

Bo jedyna słuszna prędkość to maraton (przedostatnia najwolniejsza)
Wtedy techy i produkcja w porównaniu z szybkością poruszania są najlepiej zbalansowane
Tyle że niestety rozgrywka trwa pewnie z 10-12 h

Forek Epik , maraton to ta najwolniejsza :) . Pamiętam jak na początku graliści na qucku w multi i narzekaliście jak spierniczyli nową civkę ;) .

jarek17777

Posted: 2018-02-12, 17:54   

Pierwsza gra i nowe zmiany mega mnie wciągnęły. Religia kozak jak robotników można za wiarę kupować.
Dzielnica rządowa i budynki z bonusem do osadników/lub więcej obszarów mieszkalnych to spory boost w early.

Eferalga_500 

xfire: throgin
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2018-02-12, 18:21   

itkovian wrote:
Forever wrote:
Eferalga_500 wrote:

Wtedy techy i produkcja w porównaniu z szybkością poruszania są najlepiej zbalansowane

Forek Epik , maraton to ta najwolniejsza :) . Pamiętam jak na początku graliści na qucku w multi i narzekaliście jak spierniczyli nową civkę ;) .

Mi o tym ze szabyko chodziło o szybkość klikania turek. Jeżęli nie byłoby kompów to prędkość zwykła jest dobra. Po prostu gramy FFA ze zbyt duza iloscia AI co oznacza ogromny teren - a potem duża ilość unitów itd.

szachoboks

Piwa: 20/2
sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2018-02-12, 18:37   

NA multi mozna wykozsytywac SHIFT + Enter
Produkcja , nauka , kultura sie kumuluje . Wiec nie trezba nic wynajdywac czy budowac . mozna poczekac , na wykrycie eureki , na odpowiednia karte do produkcji a nastepnie mozna budowac z premią w 1 rure

Single a multik to zupenie co innego

Co mniej bardzioej denróje , ale bedzie poprawinoe . w modzi Helberazer .
Doda kolejkownie jednsotek , na panelu głownym bedzie widac potencjał nauki , wojka wszsytkich graczy , wiec nie bedzie trezba zaglac w F1
Przydało by sie takie samo z zadaniami od CS

Wie ktos jak rozpoznac ze dostaje sie propozycje umowy od innego garcza ?. Gdzie to widać
Last edited by szachoboks on 2018-02-12, 18:37; edited 1 time in total  

Eferalga_500 

starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2018-02-12, 19:27   

szachoboks wrote:
NA multi mozna wykozsytywac SHIFT + Enter
Produkcja , nauka , kultura sie kumuluje . Wiec nie trezba nic wynajdywac czy budowac . mozna poczekac , na wykrycie eureki , na odpowiednia karte do produkcji a nastepnie mozna budowac z premią w 1 rure

A co to takiego ??

szachoboks

Piwa: 20/2
sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2018-02-12, 19:55   

Shift + enter , to skrót klawiszowy konczacy ture nawet jesli nei wykonałes ruchu , a komputer ci kaze . W civ 5 dziąłalo tylko na ruch jednostek . ( mam sporo jednostek do zrobienea ruchu , nie ogarniam , walic to ,koncze ture :) ) , produkcje , nauke,polityki promocje trzeba było wybrac , A nauka i produkcja przpedała wraz koncem tury przy braku wybrania

.

Mozna sobie kumulowac propdukcje i w zaleznosci co sie wydarzy np ktos atakuje to w 1 ture stawia sie mur , w nastepna zbrojownie .
A jesli jest spokoj to mozna cudaka . Elastyczne granie.
Czyli w FFA civ6 nie trezba az sie tak spieszyc i martiwc ze cos sie straci

A co do wycinku to oczywscie najlepszy jest gubernator co daje + 100% . Robi sie nim rundke po miastach . zongluje sie gubernatorami

W Ratuszy , proponuje zbierac bonusy do walki , budowac przy oligarchi , by dostac dzika karte oligarchi + 4 do ataku
Last edited by szachoboks on 2018-02-12, 20:15; edited 9 times in total  

Wyświetl szczegóły
Eferalga_500 

Posted: 2018-02-13, 00:49   

szachoboks wrote:
Shift + enter , to skrót klawiszowy konczacy ture nawet jesli nei wykonałes ruchu , a komputer ci kaze . W civ 5 dziąłalo tylko na ruch jednostek . ( mam sporo jednostek do zrobienea ruchu , nie ogarniam , walic to ,koncze ture :) ) , produkcje , nauke,polityki promocje trzeba było wybrac , A nauka i produkcja przpedała wraz koncem tury przy braku wybrania

.

Mozna sobie kumulowac propdukcje i w zaleznosci co sie wydarzy np ktos atakuje to w 1 ture stawia sie mur , w nastepna zbrojownie .
A jesli jest spokoj to mozna cudaka . Elastyczne granie.
Czyli w FFA civ6 nie trezba az sie tak spieszyc i martiwc ze cos sie straci

A co do wycinku to oczywscie najlepszy jest gubernator co daje + 100% . Robi sie nim rundke po miastach . zongluje sie gubernatorami

W Ratuszy , proponuje zbierac bonusy do walki , budowac przy oligarchi , by dostac dzika karte oligarchi + 4 do ataku

Niezle.
BTW tez lubie pierwsza Łopatę :)

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2018-02-14, 11:32   

itkovian wrote:
Forever wrote:
Eferalga_500 wrote:

Masz rację pisałem z głowy czyli z niczego ;-)

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2018-02-14, 11:33   

jarek17777 wrote:
Pierwsza gra i nowe zmiany mega mnie wciągnęły. Religia kozak jak robotników można za wiarę kupować.
Dzielnica rządowa i budynki z bonusem do osadników/lub więcej obszarów mieszkalnych to spory boost w early.

Zamiast kupować roboli za wiarę kupuj sety za wiarę i stawiaj miasta
Jak masz zbudowany budynek w tej nowej dzielnicy które za każde miasto daje worka masz dwa w jednym (a jak grasz Rzymem to nawet trzy)

jarek17777

Posted: 2018-02-14, 14:07   

Zależnie od tego na jak dużej mapie gramy. Ogólnie średnio mi się podobają gry gdzie masz po kilkanaście miast.

Forever 

Posted: 2018-02-14, 16:31   

jarek17777 wrote:
Zależnie od tego na jak dużej mapie gramy. Ogólnie średnio mi się podobają gry gdzie masz po kilkanaście miast.

No ja w ostatniej grze miałem 21 miast a to była dopiero 257/750 tura
Wtedy czuć siłę ;-)
Ale niestety AI o ile radzi sobie na początku to potem im dalej w las tym radzi sobie słabiej

itkovian 

Piwa: 23/23
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2018-02-14, 17:37   

I naprawdę nikt nie ma pomyłśu jak uruchomić Dyplo na wzór 4 tutaj. Kurde poki to co stracony potencjał... :/

jarek17777

Posted: 2018-02-14, 18:37   

Właśnie o to w tym wszystkim chodzi.
Przejrzystość gry nie jest taka jak w civ4 i te molochy na 20 miast ogarnia się przynajmniej dla mnie zbyt mozolnie.

Wtedy oczywiście robol i bonus do produkcji setów jest ok bo i druga opcja odpada poprzez zbyt małą liczbę gubernatorów. Ogólnie łatwiej się gra jeśli AI nie jest w stanie zbyt szybko poblokować ekspansji dlatego lubię mniejsze i bardziej zaludnione mapy. Wtedy AI jest czasami nawet zbyt oporowe jeśli w 30 turze ma 4 miasta i już ślę kupę wojska a pozostałe AI nie próżnuje i odbiera teren.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum