www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

1995+pokolenie

Pokolenie 1995+
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-07-11, 01:15   Pokolenie 1995+

taki o to artykuł znalazłem.
http://krytykapolityczna....mnie-do-placzu/

Przypomnę, dziennikarze tego środowiska (bo to nie tylko strona), wydają książki, pojawiają sie w ogólnoposlkim radio i ogólnopolskiej telewizji.

Rzucić studia – słabo, bez stałej pracy raczej nie dam sobie dłużej rady, a radykalne ograniczenie działalności społecznej odebrałoby mi to, co nadaje sens życiu, jakkolwiek by to nie brzmiało. .... Zacząłem więc szukać pracy

Nie było tam pracy dla ludzi z moją wrażliwością,

Nie chcę wykonywać bezsensownej, wyczerpującej, do tego nisko płatnej pracy – i nie mam zamiaru się tego wstydzić. Chcę robić w życiu to, co sprawia mi przyjemność i chciałbym, żeby każdy miał możliwość takiego wyboru. Nie uważam, żeby przemysłowe smażenie naleśników było pożyteczniejsze od protestowania przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej. Nie sądzę też, żeby naciąganie ludzi na ubezpieczenia było poważniejszym zajęciem od okupowania Pałacu Kazimierzowskiego. Studenci mają prawo (a wręcz obowiązek) poświęcać się z jednej strony nauce, a z drugiej działaniu, które będzie tej nauki uzupełnieniem. Siedzieć w bibliotece, blokować marsze nazistów, czytać książki, wydawać gazety, protestować w obronie pracowników, dyskutować ze sobą na wielkie tematy i zmieniać świat na lepsze.

Toczy się właśnie dyskusja o poprawie jakości szkolnictwa wyższego, więc postawię w niej radykalny dla niektórych postulat: płaćmy studentom za to, że pobierają naukę! Jeżeli chcemy społeczeństwa wykształconego i zaangażowanych obywateli, to nie możemy poddawać ludzi ciągłemu przymusowi ekonomicznemu. Ktoś powie, że to postulat nieroba, który wymyśla problemy, bo nie chce pracować w gastro czy na infolinii. Niech będzie.

Jakub Pietrzak – aktywista, bumelant, instagramer. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i Warszawskim, gdzie zajmował się problematyką nowych podziałów społecznych, prekaryzmu i wykluczenia.

P.S.
Tak to prawda

P.S.2
Tłumaczę
Gość ma zlasowany mózg, czuję się lepszy bo jest wojownikiem sprawiedliwości społecznej. Stworzony do wyższych celów walka o demokracje ( "a nie praco w gastro") co jest ujmą jaka dobrze rozumiem.
Progesywna lewica pełną gębą.

Myślałem, że krytyka polityczna jakiś poziom prezentuje, a tu proszę lekki zaskoczenie. Ale tylko lekkie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 49/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2018-07-11, 10:58   Re: Pokolenie 1995+

ScoobyDoo wrote:
taki o to artykuł znalazłem.
http://krytykapolityczna....mnie-do-placzu/

Przypomnę, dziennikarze tego środowiska (bo to nie tylko strona), wydają książki, pojawiają sie w ogólnoposlkim radio i ogólnopolskiej telewizji.

Rzucić studia – słabo, bez stałej pracy raczej nie dam sobie dłużej rady, a radykalne ograniczenie działalności społecznej odebrałoby mi to, co nadaje sens życiu, jakkolwiek by to nie brzmiało. .... Zacząłem więc szukać pracy

Nie było tam pracy dla ludzi z moją wrażliwością,

Nie chcę wykonywać bezsensownej, wyczerpującej, do tego nisko płatnej pracy – i nie mam zamiaru się tego wstydzić. Chcę robić w życiu to, co sprawia mi przyjemność i chciałbym, żeby każdy miał możliwość takiego wyboru. Nie uważam, żeby przemysłowe smażenie naleśników było pożyteczniejsze od protestowania przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej. Nie sądzę też, żeby naciąganie ludzi na ubezpieczenia było poważniejszym zajęciem od okupowania Pałacu Kazimierzowskiego. Studenci mają prawo (a wręcz obowiązek) poświęcać się z jednej strony nauce, a z drugiej działaniu, które będzie tej nauki uzupełnieniem. Siedzieć w bibliotece, blokować marsze nazistów, czytać książki, wydawać gazety, protestować w obronie pracowników, dyskutować ze sobą na wielkie tematy i zmieniać świat na lepsze.

Toczy się właśnie dyskusja o poprawie jakości szkolnictwa wyższego, więc postawię w niej radykalny dla niektórych postulat: płaćmy studentom za to, że pobierają naukę! Jeżeli chcemy społeczeństwa wykształconego i zaangażowanych obywateli, to nie możemy poddawać ludzi ciągłemu przymusowi ekonomicznemu. Ktoś powie, że to postulat nieroba, który wymyśla problemy, bo nie chce pracować w gastro czy na infolinii. Niech będzie.

Jakub Pietrzak – aktywista, bumelant, instagramer. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i Warszawskim, gdzie zajmował się problematyką nowych podziałów społecznych, prekaryzmu i wykluczenia.

P.S.
Tak to prawda

P.S.2
Tłumaczę
Gość ma zlasowany mózg, czuję się lepszy bo jest wojownikiem sprawiedliwości społecznej. Stworzony do wyższych celów walka o demokracje ( "a nie praco w gastro") co jest ujmą jaka dobrze rozumiem.
Progesywna lewica pełną gębą.

Myślałem, że krytyka polityczna jakiś poziom prezentuje, a tu proszę lekki zaskoczenie. Ale tylko lekkie.

Scooby - czym jego postawa różni sie od postawy wyznawców pislamizmu ktorzy bezkrytycznie wierzą w każde słowo i rozkaz Kaczyńskiego? To jest normalny sprzeciw wobec nowej nomenklatury pisowskiej ktora swoją nową pozycje zawdzięcza jedynie podlizywaniu sie Kaczorowi. Jest akcja to i jest reakcja.

Whiteye 

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 60/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-07-11, 11:02   

Zastanawiałem się ile czasu zajmie trollom sprowadzenie dyskusji do PIS'u :D

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2018-07-11, 11:28   

Whiteye wrote:
Zastanawiałem się ile czasu zajmie trollom sprowadzenie dyskusji do PIS'u :D

I ty też ?
Naprawdę warto dać się podzielić przez durną politykę ?

A co do wypowiedzi
Zawsze byli i będą ludzie którzy mają podobne poglądy
I wbrew pozorom to dobrze, ważne tylko żeby nigdy nie dorwali się do władzy bo niestety szybko zafundowali by nam powrót do epoki szczęśliwie minionej.

Swoją drogą skoro dziś płaci się za dzieci (500+), daje pieniądze z okazji 1 września (znów na dzieci), to zupełnie normalne jest że część z tych dzieci (nie łapiących się na darmową kasę ze względu na wiek) chciało by również coś dostać.
I to właśnie dlatego wszelkie tego typu rozdawnictwo jest ZŁE.

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2018-07-11, 12:14   

No tak, bo przecież pierwszy post był całkowicie wolny od odniesień politycznych i ideologicznych :rotfl: Niech trolle nie ważo się mieszać tutaj PiSu!

Mnie za to zastanawia jak wyglądałoby to forum gdyby każdy zakładał nowy temat do wpisu/komentarza napotkanego w necie. LOL.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 61/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-07-11, 12:48   

Bardzo dużo się zmieniło. Obecni 40-45 latkowie nie mogą zrozumieć że obecną młodzież nie zamierza pracować 50h w tygodniu. Że mają spore wymagania (graniczące z rozpieszczeniem). Że są jednocześnie egoistami i spolecznikami (logicznie to się nie laczy).
To jest zupełnie inne pokolenie, świat przyszłości jest ich światem. Nasz będzie się zmieniał i kończył.

Akurat w tym kontekście kwestie bieżącej polityki nie mają dużego znaczenia.

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2018-07-11, 12:57   

Hmmm...

Postawa tego Pana jest co najmniej roszczeniowa - tak wynika, z artykułu. Brak poszanowania dla pracy jest szokujący.

Jednak dopiero ostatnie jego zdanie pokazało jego sedno i to co autor chyba miał na myśli.:
Quote:
zacznijmy płacić studentom, zróbmy wreszcie krok w stronę dochodu podstawowego i pozwólmy ludziom marzyć! Bo niby dlaczego nie?

Osobiście jestem za dochodem podstawowym, bo daje on bezpieczeństwo dzięki czemu ludzie mogliby więcej ryzykować w życiu. Taki dochód nie pozwoliłby na życie w luksusie jednak pozwoliłby na przetrwanie trudnego okresu (tak jak mają to dzieci w rodzinach klasy średniej - oparcie finansowe w rodzinie). Dodatkowo jest relatywnie tanii w dystrybucji.

Jednakże z tego artykułu wynika (zakładam po postawie autora), że ten Pan chciałby aby taki dochód była na "godziwym" poziomie. Z tym zgodzić się nie mogę.
Praca zawsze powinna gwarantować awans ekonomiczny - po to aby ludzie mieli motywację do pracy. Postulowana nauka za "awans" ekonomiczny jestem nawet za - ale tylko przez limity stypendialne - a nie tak że każdy by miał dostać gratyfikację za naukę...

Rudi2

xfire: rudi22222
Piwa: 182/67
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2018-07-11, 13:29   

Wy naprawdę traktujecie Krytykę Polityczną na tyle serio by się pochylić nad jej odchodami?
Pamięć u was mocno musi szwankować skoro nie pamiętacie że to właśnie to gremium zaprosiło bojówki niemieckie na Święto Niepodległości i łomotali naszych chłopaków na Nowym Świecie tego dnia. To w siedzibie tej redakcji była "zbrojownia" dla towarzyszy niemieckich. To sam naczelny (?) Sierakowski przyznał że 90% funduszy na ich działalność pochodzi ze źródeł zagranicznych więc nie dziwią mnie wszelkie dewiacje promieniujące z tego adresu.

bombel79 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-07-11, 14:10   

Najważniejsze żeby sprowadzić do jednego, dobrze znanego mianownika. Potem już z górki...

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2018-07-11, 18:03   

bombel79 wrote:
Najważniejsze żeby sprowadzić do jednego, dobrze znanego mianownika. Potem już z górki...

Może masz rację? Może to tylko przypadek zdarzeń i poglądów?
Kto tam ich wie tych aktywistów z szybkimi i błyskotliwymi karierami w mediach nadających po polsku.

Nefliqus 

Piwa: 49/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2018-07-11, 23:53   

Rudi2 wrote:
Wy naprawdę traktujecie Krytykę Polityczną na tyle serio by się pochylić nad jej odchodami?
Pamięć u was mocno musi szwankować skoro nie pamiętacie że to właśnie to gremium zaprosiło bojówki niemieckie na Święto Niepodległości i łomotali naszych chłopaków na Nowym Świecie tego dnia. To w siedzibie tej redakcji była "zbrojownia" dla towarzyszy niemieckich. To sam naczelny (?) Sierakowski przyznał że 90% funduszy na ich działalność pochodzi ze źródeł zagranicznych więc nie dziwią mnie wszelkie dewiacje promieniujące z tego adresu.

Ty masz jakiś niemiecki kompleks. A tak a propos 100% funduszy opozycji na Białorusi pochodzi z zagranicy. Tak to to juz jest w państwach policyjnych gdzie władza prześladuje opozycję i stara sie przyciąć fundusze przeciwnikowi politycznemu.
Last edited by Nefliqus on 2018-07-11, 23:54; edited 1 time in total  

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2018-07-13, 23:55   

Panowie - kontynuacja :)

Tym reazem facet opisał temat realne:
http://wiadomosci.gazeta....isuarow.html#MT

Rudi2

Posted: 2018-07-14, 05:21   

Ten lewak słyszał zapewne co nieco o stypendiach. Nie wiem jak obecnie jest to ułożone ale w tym kierunku należałoby iść by finansowanie dostawali tylko ci najbardziej skuteczni w nauce.

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 18/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2018-07-14, 07:05   

w sumie to ciągle to samo - większości osób nie chce pracować (ja często też), ale przychodzi rzeczywistość, daje kopa w tyłek i trzeba rano wstawać bo rachunki, dom do zbudowania, dzieci do utrzymania.

Część osób próbuje stworzyć do tego jakąś ideologię - zawsze z tym samym wnioskiem - "ci którzy pracują mają mnie utrzymywać". A uczciwi ludzie muszą z tym walczyć.

bombel79 

Posted: 2018-07-14, 08:11   

Dla mnie sprawę załatwił św. Paweł: "Kto nie chce pracować, niech też nie je."

https://stacja7.pl/twoja-biblia/pracuje-tez-je-biblia-o-pracy/

Ale zauważcie ostatnie protesty rolnikow dot. zbiorów owoców - po prostu widać że są robieni w balona przez "przedsiębiorców". Podobnie jest z "tanią siłą roboczą"...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum