www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

endthe

!!! THE END !!!
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-08-11, 14:51   

Rangi nadano. Jak jest jakiś błąd to pisać.
Postaw piwo autorowi tego posta

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 204/69
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2018-08-11, 15:46   

Byłem zmęczony Dyplo a szczególnie atmosferą narastających z każdą grą spinek o byle pierdółkę.
Uważam że podjąłem bardzo dobrą decyzję by odpuścić sobie jedną kolejkę. Zalecam każdemu zrobić sobie przerwę gdy rozegra w jednym ciągu kilka gier. Przecież każda jest jak maraton i wyczerpuje a cóż dopiero kilka pod rząd. Uważam, że po takiej przerwie "smakuje" wszystko lepiej, to tak jak z zupą pomidorową, w czwartki jadam rosół ;)

Podobno była bardzo dobra i przemyślana mapa więc jeśli po niewielkich korektach byłaby podobna to chętnie zagram.

jarek17777

Piwa: 14/44
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-11, 15:52   

Rudi pograj w civ6, jeszcze sporo rzeczy wymaga poprawy ale wydaje mi się, że byłbyś zadowolony z tego co gra oferuje.

plewan_79 

Piwa: 19/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2018-08-11, 19:43   

12 osób to chyba optimum - sporo graczy, a jednocześnie dość mało by szło płynnie.

Rihiter 

NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Piwa: 133/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-08-11, 22:49   

Super. Dzięki Scooby za rangi i stworzenie działu D14.

Rudi, ominęła Cię chyba najspokojniejsza (od strony spinek) rozgrywka ostatnich lat. ;)
Atmosfera była przyjazna. Gracze podchodzili do tego co się działo z dystansem. Oby tak dalej. :)

Dyplo Hymn

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 49/43
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2018-08-13, 11:18   

Bobek1971 wrote:
dobrze to określiłeś...moda na "nie granie"
albo się dobrze przy czymś bawisz albo nie...nie spedzamy przy tym 10 godzin dziennie tylko 15 min do 45
ja z rana wstaje przed 6 robię sobie co drugi dzień przebieżkę 5 km [ok 45 min z przyggotowaniami, ubranie itd], nie taką jak Ldeska że szaleje w maratonach [nie bawi mnie to...nawet nie chodzi o wynik, czas...po prostu ruszam się spokojnym swoim tempem ] potem praca albo w weekendy czas dla rodziny jest....alez kurde civka to jedna z nielicznych gierek gdzie ....sami sobie dopowiedzcie ..oczywistości nie będę gadał.
Nie palę,nie piję, nie ćpam czy też relaksuje się na miękko....ale gram. To jak krzyżówki dla naszych babć. I będę grał do śmierci...a raczej dopóty zdrowy będę na umyśle ;)
Dzieciaki wam urosną i sobie pójdą, chowaliście/chowacie je na egoistów ;) to i tak będziecie sami ...to warto sobie pograć ;) na starość ze starymi piernikami

wystarczy "chcieć" być poczciwym i mieć zdrowe podejście do życia. Nie robić wyidealizowanych osłonek na swoje życie, wielu z nas myśli, że zrobi coś lepiej w życiu [daj boziu ;) ] niż inni, niż nasi rodzice itd.....a potem i tak jest tyle niezależnych czynników, które mogą Wam posuć ten wyidealizowany świat i tylko zgagi się nabawicie ;)

Tylko widzisz problem polega na tym że ja i myślę że sporo z tych co mówią nie, lubię wygrywać
Nie bawi mnie gra w której ktoś wygrywa gdzie mam grać na 1/2 gwizdka
Ja chcę być pierwszy a przynajmniej w pierwszej 3, a takie granie niestety wymaga masy czasu (na douczanie się) i generuje duży stres
Tak więc mimo że bardzo kusi ja rozumiem że ludzie nie grają

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-13, 11:52   

Ano kusi :) To dawaj Forek na FFA, stres mniejszy bo krótkoterminowy

Rihiter 

NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Piwa: 133/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-08-13, 15:36   

Ale takie podejście w gruncie rzeczy jest niedorzeczne.
"Lubię grać w Civ4, a najbardziej jak wygrywam. Jak nie wygrywam to już mniej. A żeby wygrywać to trzeba lepiej umieć i dać więcej z siebie... a mi się nie chce / szkoda mi czasu."

Niedorzeczność polega na tym, że osoby tak myśląc same generują sobie niepotrzebną spinkę. Można podejść do gry bez zakładania, że walczę o złote gacie i zesram się a nie dam się. Po prostu jak lubisz grać w Civ4 to sobie zagraj. Trzeba zrobić małe "klik" w głowie, przestawić myślenie i już można grać na luzie. Zagrasz na max na jaki pozwoli Ci gra na luźnym podejściu. Anonim tutaj dużo daje bo wypadają dzięki temu wszelkie telefonu i tego typu męczenie pręta. Gra na anonimie toczy się spokojniejszym, luźniejszym tempem. Co ma do Ciebie dotrzeć, dotrze na tajnych. Nawet ważne i zażarte dyskusje mogą się toczyć tempem 1 wiadomość dziennie. ;) To czasem nawet pomaga. :D

Mogę jako Admin podać przykład naszego świeżego, dopiero co upieczonego zwycięzcy. Odniosłem wrażenie, że grał właśnie na luzie. I wygrał.

Dyplo Hymn

plewan_79 

Piwa: 19/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2018-08-13, 16:07   

Forever wrote:

Tylko widzisz problem polega na tym że ja i myślę że sporo z tych co mówią nie, lubię wygrywać
Nie bawi mnie gra w której ktoś wygrywa gdzie mam grać na 1/2 gwizdka

Fakt kilka osób ma takie podejście - w tedy rzeczywiście to 1h/turę. Tacy graczy to mocni przeciwnicy więc jest frajda gry z nimi :ok:

U mnie raczej luz - jak jest wolny weekend to i z 2h potrafię przysiąść, ale poza tym to i 5minut wystarczy. Fakt, że z takim podejściem ciężko wygrać ;)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/310
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-08-13, 16:09   

Szkoda Forku......bo jesteś fajny gość i mógłbyś się świetnie bawić gdybyś właśnie wrzucił na luz.
Może jeszcze młody jesteś stąd te spinanie....ja zawsze lubiłem dobrą atmosferę chciałem żeby ludzie w grupach gdzie się udzielam....zwyczajnie lubili się, zdrowa rywalizacja, spinki tylko dla podsmiechu.jek...takie życzliwe....jak staram się nauczyć Jareczka ;)
Last edited by Bobek1971 on 2018-08-13, 16:15; edited 1 time in total  

jarek17777

Posted: 2018-08-13, 16:13   

Mnie się nie da jestem niereformowalny ;) ! Co prawda jakoś żalu, ze mi dyplo nie siadło pomimo dobrego początku nie mam. troszkę pobolało ale tylko chwila. Nie teraz to może w następnej chociaż civ6 mi sie bardziej podoba.

Bobek pacyfista, a w grze sam skacze do gardeł sąsiadów ! Niedorzeczne :zdegustowany:

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/310
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-08-13, 16:16   

Dorzeczne.....:) Bo to tylko gra ;)
Last edited by Bobek1971 on 2018-08-13, 16:17; edited 1 time in total  

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-08-13, 18:23   

No ale zdarzają się sytuację wojen koalicyjnych gdzie rrzeba hurtem sie zalogowac i najpoerw wala samoloty gracza A, potrm arte gracza B, nastepnie czolgi gracza C, potem znowu piechota gracza A. Pamiętam końcówkę d11 (to dyplo z bodkiem). Masakra, zero funu...

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 204/69
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2018-08-13, 19:45   

Wy macie już tak zafiksowany kod w Dyplo że nie wyobrażacie sobie gry bez układów, sojuszy, spisków i łgarstwa.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-08-13, 19:55   

Dyplo to spiski, układy, knucie i zdrady. To gra sił przy użyciu civ iv. Kto tego nie rozumie ten trąba (mówiąc bardzo delikatnie). Niestety civ iv i system zasad niestety w przypadku skomplikowanej sytuacji (lub końcówki gry) mocno trzeszcza. Natomiast zwykłą nawalanka lub zabawa w mistrza liczenia mlotkow zupełnie mnie bawi... Dlatego co jakiś czas warto spasowac.
Last edited by bombel79 on 2018-08-13, 19:55; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum