www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

pbem'azakonczenie

Closed by: ScoobyDoo
2020-06-02, 00:42
Zako�czenie PBEM'a
Author Message
pocozyc 

Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2019-01-28, 19:55   Zako�czenie PBEM'a

Wszem i wobec obwieszczam, �e PBEM RAS Pangea przeniesiony tutaj z COP'a zosta� zako�czony. Na polu walki pozostali:
- pocozyc
- Wolfenlane
- Matt

Gra zako�czy�a si� w turze 206 udanym desantem na ziemie Wolfa skoordynowanych si� rosyjsko-kongijskich. Jak dostan� tur� to porobi� screeny i nieco opisz� gr� z mojej perspektywy. Je�li kto� b�dzie mia� ochot� co� napisze ze swojej strony.

Bardzo si� ciesz�, �e mog�em zagra� ze wszystkimi graczami. Dzi�ki za super gr�, kt�ra ci�gne�a si�... no w�a�nie? kto� pami�ta od kiedy?

Dla mnie to dodatkowo sentymentalny pbem ze wzgl�du na to, �e przeniesiony bezpo�rednio z COP'a.
Last edited by ScoobyDoo on 2020-06-02, 00:42; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-01-28, 21:34   

Gratki panowie :)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2019-01-28, 21:46   

:padam:

Wolfenlane 

Piwa: 10/5
starszy szeregowy 
Posted: 2019-01-28, 22:08   

Ja mam screena z 50 tury, by zrobiony 25 czerwca 2018, wic chyba nie gralimy tak bardzo dugo ;)

Ale ja miaem tereny boskie i tak si daem podej kozakom :wstyd:

20180625075029_1.jpg
Plik cignito 154 raz(y) 404.93 KB

Last edited by Wolfenlane on 2019-01-28, 22:10; edited 2 times in total  

pocozyc 

Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2019-01-30, 22:34   

Podsumowanie gry z punktu widzenia Rosji.

Niestety nie mam screenw ze startu gry, ani ze redniowiecza poniewa formatowaem komputer. Mam jednak screeny sprzed ataku na Indie.

Generalnie start by bardzo taki sobie z mojej perspektywy. Miaem paski teren, Rosja daje kopa na pocztku, ale plusem jest jak teren jest rnorodny, a tu miaem raczej pasko. Na zachd okazao si, e mamy bardzo wski przesmyk czcy dwa kontynenty, wic w gruncie rzeczy miaem jedn stron z gowy jeli chodzi o obsadzanie granicy. Po kilkudziesiciu turach okazao si, e na wschodzie mam 3 CS'y, ktre zasaniaj bardzo due paacie wolnego terenu, na pnocy mam pasmo grskie niczym Pireneje, a za grami pokojowo nastawion Kore najbliszego ssiada. Za Kore (Jarech) byli Hindusi (Wolf) i wanie tu widziaem najwiksze zagroenie. Wojna bya nieunikniona bo teren by sprzyjazjcy. Ja za to miaem naprawd spory bunkier, wiec musiaem jedynie walczy z barbarzycami i ze skutecznym rozwojem.

Na Zachodzie sprawy mnie rednio interesoway, poniewa byo daleko i adna interwencja z mojej strony nie wchodzia w gr. Z tego co wiem to najpierw nie przetrwao prby czasu pastwo Lepkiego, a potem Matt (Kongo) podbi Mongow (benevollus).

W redniowieczu Wolf wystartowa z kultur i nauk, zacz ucieka i to znaczco. Widmo wojny Indie-Korea zbliao si wielkimi krokami. Do koca zastanawiaem si, czy pomc Korei czy zaatakowa os strony gr eby broni si przed inwazj hindusk na "ziemi niczyjej". Zrozumiaem dla mnie byo to, e Wolf majc tak przewag po zjedzeniu Korei pjdzie za ciosem. Decydujce byy gry i CS, ktre stay na drodze to zniechcio zowrogich Hindusw ;) . Ostatecznie zaatakowaem Kore od poudnia i przejem jedno miasto (Gytonge).

Mniej wicej w tym momencie skoczyy si ju walki na drugim kontynencie, niedobitki Mongow jeszcze si broniy, ale Matt mia ju spraw pod kontrol. Zacza si zimna wojna i rozj. Wolf ucieka, ale skupiem si na tym by wykorzysta potencja Rosji co do wielkich ludzi, wic powoli nadganiaem z kultur. Gry byy naturaln granic i nic si nie dao zrobi na froncie. Matt sprawdzi moliwoci przesmyku i te zrezygnowa z marszu na moje woci... zacza si nudna rozwojwka.

Sytuacja z frontu plnocnego:

Mylaem, e bd czeka na nieunikniony atak lotniczy Wolfa... ale pojawia si propozycja Matta.
Ju nie pamitam, czy to on wyszed z inicjatyw czy ja, ale oboje bylimy w plecy z nauk i kultur, wic postanowilimy e wsplnymi siami zaatakujemy Wolfa.
Propozycje byy dwie - desant z zachodu lub bardziej nieoczywisty (przynajmniej w przypadku ataku Matt'a) desant ze wschodu bezporednio na stolic.

Wybralimy opcj nr 2. Wydaa si bardziej realna, chocia szczerze mylaem, e to samobjcza misja. z Moich wylicze wynikao, e gdy my wyadujemy wojsko to Wolf bdzie mia ju piechot.
Przygotowalimy si (trwao to okoo 15-20 tur), byo wida e tocz wojsko (Matt mia du armi, wic po Nim moe niekoniecznie)... Kozacy okazali si mega mocni (pierwszy raz nimi atakowaem). Przygotowalimy si na desant na tur 190-195.

Sytuacja gdy moje wojska ju wyldoway, zaczy si pierwsze potyczki, a Matt by ju przy brzegu

Okazao si e Wolf kompletnie si nie przygotowa, sporo mia rycerzy, stosunkowo bao kawalerii, moja flota szybko zdobya przewag na wodzie, a jedno jedyne pole z ktrego mona byo bombardowa z morza obsadziem podwjn fregat, ktra okazaa si mega potna.

Zdobycie stolicy okazao si bardzo proste. Wojska Matta skieroway si w stron Srinagar i Brukselii, moje wojsko prowadzio ataki zaczepne przy Bombaju i Hongkongu. Wolf skierowa cale wojsko z granicy na odsiecz, to bya dla mnie szansa eby przesun grzysty front i zaatakowa z pen si.

Akcja si powioda po zdobyciu kilku miast morale Wolfa opady i zakoczylimy gr.

Dziki Panowie !

kilka screenw z ostatniej tury:

Benevollus

Piwa: 4/5
starszy szeregowy 
Posted: 2019-01-31, 00:51   

Gratulki.

Wyjtkow dziwna mapa si trafia w tym PBEMie :)

Matt 

Otrzyma 2 piw(a)
starszy szeregowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2019-01-31, 16:32   

Opisze jeszcze gr z perspektywy Konga.

Wylosowaem cywilizacj, ktra ma siln jednostk na wczesnym etapie gry (Ngao Mbeba - jednostka epoki klasycznej) i zaoyem, e pierwszego napotkanego ssiada sprbuje zaatakowa. Pierwsz osob by Lepki grajcy Zulusami. Dystans midzy naszymi stolicami nie by duy, wic szybko zaczem przygotowywa si do wojny. Myl, e troch zaskoczyem przeciwnika, bo atakowa na etapie jak kady mia po 2 miasta to do szybko. Wojna posza sprawnie, chyba nawet bez straty jednostki i mogem doczy 2 miasta Zulusw.

Nastpnie chciaem postawi na rozwj, ale mj kontynent okaza si saby w tereny do rozwoju. Waciwie cay by pokryty lasem deszczowym. Do tego mao pl na ktrych mgbym robi kopalnie i zwiksza produkcj. Do tego wszystkiego na caym kontynencie by tylko jeden CS. Tak, cay kontynent, 3 cywilizacje i tylko 1 CS :)

Zmieniem wic plany i majc troch armii (do tego dowiadczon), stwierdziem, e zaczn wojn z Benevollusem (Mongolia). Wojna nie posza ju tak szybko jakbym chcia, ale raczej sytuacj miaem pod kontrol. Zajem wszystkie miasta Mongolii i zaczem gra w Sim City.

W tym momencie mona pomyle, e miaem wszystko eby wygra. Cisza spokj, ssiadw brak, przejte miasta, odstraszaem reszt graczy si militarn. Ale nie miaem jednego - terenw na ktrych miasta mogyby y, rozwija si i produkowa. Do tego nie miaem religii, poniewa Kongo jest cywilizacj, ktra nie moe zaoy wasnej religii, a profity z wierze czerpie tylko jak kto przyjdzie i podzieli si swoj religi. Niestety nikt nie przyszed :(
Nasta czas, w ktrym Wolfenlane zacz wyranie odjeda z nauk i kultur. Ok 170 tury zoyem Pocozyc propozycj wsplnej walki z liderem rozgrywki. Jak przebiegaa decydujca wojna opisa wyej Pocozyc.

Zakoczylimy w 210 turze. Moe pojawi si pytanie dlaczego nie chciaem cign gry dalej i zacz walk z Pocoyc. Ot po przejciu wikszoci miast Wolfa, wybudowaniu kilku cudw porwnaem nasz rozwj i stwierdziem, e dystans, ktry zacz nas dzieli jest ju nie do odrobienia. Podjlimy wic decyzj o zakoczeniu gry uznajc wygran Pocozyc.

Gratulacje i do zobaczenia w kolejnej grze.
Pozdrowienia dla wszystkich uczestnikw zakoczonego PBEMa :)

Lepki 

Postawi 1 piw(a)
Posted: 2019-01-31, 21:50   

No ja szybko zakonczylem tego PBEM a. Probowalem rozwinac miasta i przez to mialem slabe wojsko ,Wiec szybko mnie wchlonieto. Dzieki za gre.

Wolfenlane 

Piwa: 10/5
starszy szeregowy 
Posted: 2019-02-01, 09:22   

Gratki pocozyc, niele zamaskowany i miadcy atak. Niby w demo nie miae duej przewagi w armii, ale kolejny raz si przekonuj, e ilo woja czsto ma si nijak do jego jakoci. Jeli moje armie kawalerii przegryway z Twoimi korpusami kozakw i to do powanie, to c mog wicej powiedzie - miazga. Faktem jest, e zaniedbaem troch wojo, ale nie wiem czy dodatkowe 2, 3 armie kawalerii by mnie uratoway.
Pocozyc mnie zapa w momencie, w ktrym robiem lotniska i za max 10 tur by byy samoloty, natomiast nie miaem adnej jednostki skutecznej przeciw kozakom - zy wybr techowania, gdybym mia jakie bazooki to bym si moe wybroni.
Tereny miaem super, a Ty takie sobie, wic tym bardziej gratki :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: