www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

doduelimapa

Mapa do dueli
Author Message
Seti_ 

Piwa: 17/7
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-01-10, 12:31   

bombel79 wrote:
A da się tak zrobić, żeby wybrać kilka zrównowazonych CS i dać im maksymalna szanse na pojawienie sie, a te najgorsze wywalic? Bo wg mnie nie problem jest granie z CS, ale fakt, ze sa one niezbalansowane...

Tak, da się tak zrobić. Jeżeli nie uda mi się zduplikować bonusu CSow lub ich wyłączyć to pewnie będzie to najwygodniejsza opcja - wybrać po 2 każdego typu które są w miarę równe.

Cholernik wrote:
Z takich pomysłów do mapki:
- dodać z 1-2 lux różny więcej, przeważnie generuje się z 3-4.
- w skrypcie dodać z 1-2heksy terenu na środku przed odbiciem (chodzi o coś w stylu granicy), spowoduje to że sam środek nie będzie bardzo bogaty, bo surowce się rozjadą. Coś takiego wprowadził Nef w swym skrypcie na c5
- balans strategiczny w domyśle wokół stolicy

Czy przez balans strategiczny masz na myśli zapewnienie pewnego minimum produkcji i jedzenia? Czy coś jeszcze?

Bobek1971 wrote:
i jak się da ułożenie CSów bardziej za plecami naszej startówki - w lini do przeciwnika, a nie na południu lub północy.

Już teraz CSy powinny być zawsze "za plecami" gracza. Niekoniecznie prosto w linii poziomej, ale to raczej wynika z tego że nie na każdej mapie idealnie da się rozmieścić CSy. Zresztą CSy też muszą się jakoś rozwijać, więc startują na terenie za graczem, ale równocześnie na względnie dobrej pozycji do rozwoju. Spróbuję poeksperymentować z tym kiedyś.
Teraz jest tak że gracz powinien być na 6-8 heksie od środka mapy, a CSy za 9 heksem.

Bobek1971 wrote:

@Seti
Jeszcze jedna uwaga w duelach czy można wyłaczyć jakoś inspirację dla tego techa czy idei co wywoływana jest tym że ktoś pierwszy atakuje [zyskuje ją zaatakowany]

Da się to zmienić, ale uważam że to raczej wychodzi poza zakres samej mapy. Chciałbym jak najmniej ingerować w samą logikę gry. Zresztą po ostatnich grach nie wiedziałem z tym problemu - ktoś kto wypowiada wojnę musi być świadomy że daje drugiej osobie drobny bonus - tak jest w każdym FFA. Można też poczekać aż przeciwnik wynajdzie tego techa i po problemie. :)
Last edited by Seti_ on 2019-01-10, 12:33; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 59/34
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2019-01-10, 13:59   

Aby żelazo i koniki były w okolicy x heksów od stolicy

Seti_ 

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-01-31, 22:46   

Dla tych co czekają na nową wersję mam kilka printscreenów na dowód że idę do przodu :)

Część rzeczy mam już zrobionych, jednak poczekam z upublicznieniem na zakończenie turnieju.
Niby nie powinno się nic stać, jednak wolę zaczekać, tym bardziej że chciałbym od razu przetestować czy na dodatku wszystko będzie działało.

Na pewno jeszcze muszę poprawić miejscówki startowa na wersji z obróconą połówką mapy - bo gracze startują zbyt daleko siebie.

Wersja z morzem na środku:

Dodatkowa opcja obrócenia połówki mapy:

Przyklad jak opcja obrócenia wygląda bez dodatkowego morza na środku:

Obniżyłem też dodatkowo ilość lądu przy wyborze niskiego poziomu morza - wersja na krótsze gry:

Last edited by Seti_ on 2019-01-31, 22:47; edited 2 times in total  

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Cholernik, Wolfenlane, Bobek1971, pocozyc
Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 59/34
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2019-01-31, 23:28   

Kozak

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/359
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-02-01, 00:06   

:padam: :padam: :padam:

pocozyc 

Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-02-01, 00:29   

nieźle. wersja z morzem w środku super.

PS. ostatnio myślałem o takim pbemie na Twojej mapie HEX - tylko z kilkunastoma CS'ami na środku... tak żeby było mega napaćkane. Ciekaw jestem jakby się grało :)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/359
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-02-01, 11:40   

Możemy pobawić się w takie wariacje

Seti_ 

Posted: 2019-03-10, 17:28   

Trochę trwało, ale właśnie wrzuciłem aktualizację pod nowy dodatek razem z opcjami mapy o których wcześniej pisałem. Opis mapy uzupełnię w tygodniu.

Jest jeszcze kilka drobnych rzeczy do poprawy jak np. brak terenów zalewowych na mapie (bo stwarzały problem przy odbijaniu mapy), ale przynajmniej można już grać na nowym dodatku.

Miałem czas rozegrać tylko około 40 tur testowych, więc jakby ktoś miał jakiekolwiek problemy z mapą niech da znać :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Cholernik, pocozyc, Bobek1971
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum