www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

civilizationdododatkunowegostormvigatheringzapowiedz

Zapowiedź nowego dodatku do Civilization VI:Gathering Storm
Author Message
Wolfenlane 

Piwa: 8/3
starszy szeregowy 
Posted: 2019-02-18, 21:41   

Forever wrote:
Wolfenlane wrote:
Dodatek nie wnosi nic odkrywczego do gry, chyba że dla singlowca. Jak dla mnie to można go pominąć, ale ten nowy tryb gry dostajesz w patchu, więc miło z ich strony.

Główna zmiana to koszt jednostek w surowcach
Teraz nie da się na trzy cztery przezbroić całej armii, masz magazyn na 75 szt. surowca i dajmy na to żelaza z jednej kopalni dostajesz 2 szt na turę.
Póżniej jest jeszcze gorzej bo np arta potrzebuje ropy 1 szt. na jedną turę co oznacza że jak masz na swoim terenie 2 ropy to będziesz miał tylko dwie jednostki wymagające ropy (a gdzie ropa dla elektrowni ??)

Acha to myślałem, że ta zmiana była też w patchu nie tylko w dodatku, no to dziwnie. Ale fakt to sporo zmienia w balansie
Postaw piwo autorowi tego posta

Drogen

Posted: 2019-02-24, 17:44   

Kilka pytan co do dodatku:
- przechodzenie produkcji z wycinki - zdaje sie ze ukrocili trik z kartami i bonusowa produkcja nie przechodzi juz dalej? ale odpowiednia karta daje chociaz bonus %% do aktualnie produkowanej jednostki?
- bonus Korwina perła dunaju dziala na cuda??
- Fenicja - 50% do osadnikow z dzielnicy portowej zsumuje sie z 50% z karty? tak samo z produkcja jednostek morskich?
- oprocz zwiekszenia nacisku na okoliczne miasta czy cokolwiek innego daje przenoszenie stolicy?? wie ktos o ile ten nacisk sie zwieksza bo jak narazie ten bonus jest jak dla mnie bezuzyteczny

Zna ktos moze nazwe moda opozniajacego drzewka rozwoju kompatybilnego z gathering storm?? Znalazlem "historic eras" ale opoznia do poziomu wolniejszego niz na maratonie - troche przegiecie z kolei :-)
Last edited by Drogen on 2019-02-24, 18:14; edited 1 time in total  

Wolfenlane 

Piwa: 8/3
starszy szeregowy 
Posted: 2019-02-24, 22:45   

AD.1 Moim zdaniem powinno działać teraz normalnie, czyli przechodząca produkcja powinna uwzględniać również kolejną (inną) kartę z bonusem.
AD.2 Nie działa.
AD.3 Z moich doświadczeń bonusy się nie sumują.

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 49/44
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2019-02-25, 10:13   

Skończyłem grę na dodatku poziom Bóstwo szybkość jeden szybsza od najwolniejszej (sory ale nie pamiętam nazwy)

Wnioski

Gra na etapie do współczesności wygląda ciekawiej, niestety później jest losowanie ropy i wygrywa ten który ją ma
W zasadzie wszystkie jednostki wymagają ropy i jeśli komuś los nie przyniesie tego surowca (ewentualnie dostanie 1 szt.) to koniec gry bo jednostki są na tyle mocniejsze że obrona jest praktycznie niemożliwa.

Dodatkowo dziwną akcje miałem z dzielnicą produkcyjną która została podtopiona przez poziom morza. Dzielnica ta była uszkodzona i nie dawało się jej naprawić ani zbudować nigdzie indziej ale jak morze podniosło sie jeszcze bardziej to nagle magicznie przeniosła się na inne pole cała i zdrowa :szok:

Reasumując zmiany ciekawe ale gra wymaga mocnego balansu surowców na mapie

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 58/33
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2019-02-25, 21:23   

Ropę da się przeżyć, bo jest sensowna alternatywa, gorzej amelinium i uranem

Lepki 

Postawił 1 piw(a)
Posted: 2019-02-26, 20:04   

No to zmusza do calogrowej ekspansji mnie sie to podoba. Trzeba szukac surowcow przez cala gre nie tylko na poczatku. W ogole komp walczy do konca. Ja mialem 4 tury do konca i prawie zwycieztwo punktowe i w tych 4 turach komp mnie wyprzedzil. Musialem cofnac ture rozdielic pare atomowek i dopiero wygralem.

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 49/44
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2019-03-21, 22:30   

Lepki wrote:
No to zmusza do calogrowej ekspansji mnie sie to podoba. Trzeba szukac surowcow przez cala gre nie tylko na poczatku. W ogole komp walczy do konca. Ja mialem 4 tury do konca i prawie zwycieztwo punktowe i w tych 4 turach komp mnie wyprzedzil. Musialem cofnac ture rozdielic pare atomowek i dopiero wygralem.

Tylko widzisz grając na singlu to możesz się tak bawić ale na multi nie przejdzie, nawet grając z kompami i ludźmi nie przejdzie
Generalnie dodatek fajny ale problem losowania surowców poważny
Zdarzało się że na połowie mapy nie miałem ropy i np. węgla

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum