www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: ponti
2016-12-29, 18:01
POSULATY WYBORCZE BY MARTIN
Author Message
szachoboks

Piwa: 27/2
starszy sierżant sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2019-04-14, 09:40   

przez ostatnie 30 lat pensje w Niemczech wrosly 3x , u nas tak samo wiec nic nie nadganialiśmy.

Był wielki krysys światowy , bankructwa krajów itd . Polski postępowy rzad płacze jak ma żle , ale nie mysli znalesć oszczednosci likwidując religie w szkołach . Ponad milard idzie na katechetów.
Palikot woli zabrać emerytury, podnies podatki
Last edited by szachoboks on 2019-04-14, 09:52; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2019-04-14, 10:36   

Martin wrote:
Spokojnie za 10 lat dojedziemy zachód albo szybciej :cwaniak:

Powiedział Martin w 2009, a wcześniej w 1999 :rotfl:

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2019-04-14, 10:43   

No i lecimy od 1989 r. gdyby nie grabież majątku bylibyśmy dużo dalej. Widać, że z roku na rok żyje sie lepiej :cwaniak:

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2019-04-14, 10:57   

Głupich nie sieją.

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2019-04-14, 11:25   

Jak to mówił Pawlak?

"Mądrego aż miło posłuchać" :padam:

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/27
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-04-15, 10:20   

Rudi2 wrote:

Ależ ja mam bardzo krytyczny stosunek do PISu i nie jestem PISowcem.

Rudi kolego, proszę jeżeli nie jesteś uczciwy wobec nas , to bądz chociaż wobec siebie. Nie ty nie jesteś krytyczny wobec Pisu. Jestes krytyczny wobec każdej osboy któa śmie ich skrytykować.

Nie napisałeś chyba nic krytycznego ( chyba tylko o ustawie o IPN coś tam )

Martin wrote:
No wiesz, może jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem :)

pomogę Ci:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wstepny-szacunek-deficytu-budzetowego-polski-za-2018-r/8sl24ly

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/dlug-publiczny-polski-dane-eurostatu/lhb98gm

Widzisz Martin. Wszystko super ale w 2017 roku - 13 krajów UE miało nadwyżkę finansową ,y deficyt budżetowy na poziomie 1,7% PKB. W 2018 roku ( na ma jeszcze pełnych danych ) - 12 krajów , my deficyt na poziomie 0,5% % PKB , czyli w najbardziej tłustych latach od dekad , od dekad , my musieliśmy pożyczyć prawie 40 mld PLN aby sfinansować dodatkowy dług.

Teraz jakie potęgi gospodarcze , miały te nadwyżki :

Litwa, Chorwacja ,Grecja !!! ( czyżby obecność w strefie Euro okazała sie dobra dla Grecji?! ie zbankutowali ,a gdyby nie byli to pewnie scenariusz Wenezuelski by ich czekał , to tak na marginesie ) , Bułgaria, Czechy. Zobacz jakie to kraje. Nie mówie o Niemcach , Holandii , Danii, tylko o krajach pos komunistycznych i krajach , które uważamy za bankrutów.

Marti czy przeczytałeś w ostatnich 12 miesiacach jakąs ksiązkę ? Dlaczego pytam , bo gdybyś dużo czytał, to włączyłoby ci sie tzw krytyczne myślenie. Tzn ,ze poddajesz analizie wszystko coczytacz. Nieświadomie. "krytyczne" nie oznacza krytykowania a oznacza zastanowienie sie nad tekstem któy czytamy. Bo czytałeś te artykuły w całości? MAm taka nadzieję.

Jak już ruszyłeś ten temat długu publicznego i deficytu to zapytam czy popierasz tzw kiełbasę wyborczą Kaczyńskiego?
Przypomnę:
1) 500 + na pierwsze dziecko
2) 13 emerytura
3) PKS y
4) zwolnienie Pit dla 26-
5) i...? kurde co tam jeszcze wykręcił , bo nie pamiętam?

Nie mówie o świniokrowach +

Słucham koledzy Pisowscy. Co uważacie i dlaczego . Jakie efekty to moze przyniesc td
Zapraszam do dyskusji. Mam nadzieję ,ze merytorycznej

Rudi2

xfire: rudi22222
Piwa: 216/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2019-04-15, 12:06   

Mi ta piątka Kaczyńskiego się nie podoba i o tym pisałem :P

ps. mało piszę krytycznie o PISie bo bardziej irytujące jest łajanie PISu przez poprzedników którzy nie mają do tego moralnego prawa bo skompromitowali się (łagodnie napisane) i nadal to robią
ps 2. nie wszystko co wymyśla PIS jest złe dla Polski więc taka totalna negacja też nie powinna mieć miejsca jaką ty Lary tu puszczasz

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-04-15, 12:09   

Rudi2 wrote:
Mi ta piątka Kaczyńskiego się nie podoba i o tym pisałem :P

ps. mało piszę krytycznie o PISie bo bardziej irytujące jest łajanie PISu przez poprzedników którzy nie mają do tego moralnego prawa bo skompromitowali się (łagodnie napisane) i nadal to robią
ps 2. nie wszystko co wymyśla PIS jest złe dla Polski więc taka totalna negacja też nie powinna mieć miejsca jaką ty Lary tu puszczasz

No to napisz co robią dobrego.

gdzie pisałes źle o piątce Kaczyńskiego?

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2019-04-15, 19:12   

Co akceptuję w działaniach PISu?

500+ na drugie dziecko - wg mnie wręcz niezbędne, oczywiście należałoby zrobić jakiś próg dochodów ale to i tak przełom w podejściu do olbrzymiej grupy społeczeństwa wykluczonej z powodu najzwyklejszej biedy
Ściślejszy sojusz wojskowy z usiakami nawet kosztem przepłacania za sprzęt.
Próby wstawania z kolan co im zazwyczaj się nie udaje i wychodzi karykaturalnie ale sam kierunek jest dobry.
Zatrzymanie wyprzedaży różnym cwaniaczkom europejskim resztek przemysłu.
Większa kontrola nad wyciekającymi podatkami.

Czego się obawiam po PISie?
Wchodzenia w zależność od żydowskiej społeczności i wynikających z tego konsekwencji, to co trafnie Kaplurnia pisała ale on to robił po to by jątrzyć a nie o to w tym chodzi.
Obawiam się że spodobało się im wykładanie pieniędzy za głosy i mogą przekroczyć rozsądną granicę. Politcy tak mają niezależnie od barw klubowych.

Pisząc o PO i im podobnym strony by nie starczyło chyba na minus ale jedno muszę podkreślić co mnie bardzo razi u tych ludzi. Skundlenie i obszczekiwanie własnego gniazda gdzie się tylko da. Dla takich nie powinno być miejsca w polityce. Łeb ogolić, w smole wytarzać i przepędzić w zapomnienie.

ps. jeśli ktoś zamierza mnie obrażać czy obśmiewać za poglądy to niczym nie różni się od tej swołoczy srającej na własny kraj
Last edited by Rudi2 on 2019-04-15, 19:22; edited 2 times in total  

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-04-15, 19:36   

No to po kolei :)

Rudi2 wrote:
Co akceptuję w działaniach PISu?

500+ na drugie dziecko - wg mnie wręcz niezbędne, oczywiście należałoby zrobić jakiś próg dochodów ale to i tak przełom w podejściu do olbrzymiej grupy społeczeństwa wykluczonej z powodu najzwyklejszej biedy

500+ z założenia miało poprawić "dzietność" co totalnie nie wypaliło. Jednak coś im przez przypadek wyszło. Walka z biedą. Ale to jest łatwe , dajesz kase i po kłopocie. Pamiętaj ,ze koszt to az 24 mld rocznie . Kupę kasy!!
Jednak pomimo wielkiego mojego sceptycyzmu mogę zapisać program na plus . tak 60:40 na plus .
Tu dochodzimy do kiełbasy Kaczyńskiego i pkt 1. 500+ plus na pierwsze dziecko to totalna klapa. Koszt 20 mld PLN!!! rocznie . ROK ROCZNIE!!! , aby efekt z pierwszzego programu zerowy. !!! Biedni nic nie zyskają , bo juz dostją. Dostaną srednio i dobrze zarabiający. Tacy jak ja. Wolałbym aby te 20 mld podzielic na zwrost wynagrodzeń dla nauczycieli , pielęgniarek i pracowników administracyjnych .
Rudi2 wrote:

Ściślejszy sojusz wojskowy z usiakami nawet kosztem przepłacania za sprzęt.

tak jak w pierwszym pkcie mógłbymsie z Tobązgdozictak w drugim to ja w oóle nie czuje co ty piszesz .Jaki ściślejszy związek ?? Zostaliśmy Wasalem USA . To nie jest sojusz . Jesteśmy jak w UW w zeszłym stleciu. Sorry nie mamy nic dogadania. Jesteśmy w 100% państwem podległym.

Rudi2 wrote:

Próby wstawania z kolan co im zazwyczaj się nie udaje i wychodzi karykaturalnie ale sam kierunek jest dobry.

Jest takie powiedzonko "Ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje" i my własnie jesteśmy tą krową. Wstawanie z kolan w relacjach USA- Polska - opisąłem w punkcie wyżej.
Relacje UE-Polska - ja chyba nie rozumiem na czm to wstawanie z kolan miało by wyglądać. Byliśmy 4 polityczną siła w UE ( bo Brexicie bylibyśmy 3) , teraz nawet Litwa ma większą siłę polityczną niz my. Nikt sięz nami nie liczy. Moemy sobie szczekaćjak pies na łańcuchu. Zeszmacili nas na świecie. Ostatnio były obchody w obozie koncentracyjnym na terenie Niemiec gdzie zostało wymordowanych wielu polaków i znowu kicha!! To są głupcy i nieudacznic!!
Rudi2 wrote:

Zatrzymanie wyprzedaży różnym cwaniaczkom europejskim resztek przemysłu.
Większa kontrola nad wyciekającymi podatkami.

Tu bym poprosił o rozwinięcie. Pod pkt A i podpkt B.

Rudi2 wrote:

Czego się obawiam po PISie?
Wchodzenia w zależność od żydowskiej społeczności i wynikających z tego konsekwencji, to co trafnie Kaplurnia pisała ale on to robił po to by jątrzyć a nie o to w tym chodzi.

Pisząc o PO i im podobnym strony by nie starczyło chyba na minus ale jedno muszę podkreślić co mnie bardzo razi u tych ludzi. Skundlenie i obszczekiwanie własnego gniazda gdzie się tylko da. Dla takich nie powinno być miejsca w polityce. Łeb ogolić, w smole wytarzać i przepędzić w zapomnienie.

ps. jeśli ktoś zamierza mnie obrażać czy obśmiewać za poglądy to niczym nie różni się od tej swołoczy srającej na własny kraj

Na sam koniec Rudi dałęś popis. Ja Cię nie będe obśmiewał bo to Twoja domena . Ale miałęs żal za to ,ze napisąłem ,ze ci blisko do chłopczyków w brunatnych koszulkach, ale włąśnei ten wytłuszczony tekst o tym świadczy. Kto jest krytyczny wobec włądzy nie jest kundlem. Ktoś kto próbuje ratować resztki demokracji w instytucjach UE w któej jeszcze ( dopóki nas Pis nei wyprowadzi) jesteśmy równoprawnym członkiem, to nie oznacza ,ze jest sie kundlem. Dziwne ,ze nie mozesz tego rozumieć. Tak II kadencja PO byłą słaba , ale tak jak zniszczył Pis to społęczeństwo i ten kraj to masakra. Pisąłem przed wyborami Pis to partia któa tylko niszczy a nic nie potrafi zbudować. I co nic nie zbudowali. Nawet promu sie nie udało :P

na koniec poproszę o te Twoje krytyczne wpisy wobec rządów Pis, bo z ręką na sercu ich nei widziałem . Nawet o kiełbasie wyborczej Kaczyńskiego nie widziałem ( co nie znaczy ,ze nie było)

Rudi2

Posted: 2019-04-15, 20:02   

Skoro ty dostrzegłeś tu jakiś brunatny kolor na koszulce to ja raczej nie bardzo mam o czym z tobą pisać o moich poglądach.
Noo, może poza sugestią odwiedzin u okulisty.

szachoboks

Piwa: 27/2
starszy sierżant sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2019-04-16, 03:50   

Rozprzedarz majątku to byl pkt 1 programu wszytkich poprzednich ekip przez 30 lat . Szykowany juz 20 przed obaleniem komuny . Na Bialaorusi Ruskie tez tak chca jak Niemcy Polske wycyckać
Jesli kotś tu potrzebuje rozwniecie tego to nie zyl w Polsce albo nie wychylal gęby poza Wyborczą . Prawa gejów , rowno upranienie , aborcja bla bla bla , byle odwrocic uwage od prywatyzacji

termometr mierzy temperature , Lemingi mają pewenie jakeis magiczne urządzenie które mierzy poziom demokracji :rotfl: ALbo wierzą na słowo sprzedajnym łajzom dziennikazom . LIS . Olejnik . Michnik . jacy oni prawilni , obiektywni ,intelignetni ,

Proszenie Niemcy do rozwiazywania wewnetrzych spraw. Popierać sankcje na POlske . Wiec PIS powinien poprosic USA by ABramsami rozjedzali PO :hyhy: .

PIS nie daje nauczycielemom , to zle . ale jak daje gdzie indziej to juz jest kielbasa

A sądy . Po owocach ich poznancie , a nie po wrózbach swin oderwancyh od koryta . ZObaczymy czy PISwoskie sady lepiej sie spradzą od skorumpowancyh PO .
Last edited by szachoboks on 2019-04-16, 04:03; edited 3 times in total  

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-04-17, 11:58   

Rudi2 wrote:
Skoro ty dostrzegłeś tu jakiś brunatny kolor na koszulce to ja raczej nie bardzo mam o czym z tobą pisać o moich poglądach.
Noo, może poza sugestią odwiedzin u okulisty.

Rudi dostrzegam agresywny nacjonalizm. A u nas nacjonaliści = narodowcy = faszysci. Bo tak w 99% jest.

?uj nas wszystko jest postawione na głowie. NP ja jestem nazywany lewakiem , a definicyjnie jestem republikaninem, czyli prawicowcem. Zwolennicy pisu nazywaja sie prawicowcami a są tak naprawdę socjalistami itd. Z czego to wynika. Jak zwykle z głupoty.

Ale ja nie o tym.

Nie widzę oburzenia jak rzad kradnie nasze/wasze emerytury z OFE? Gdzie jesteście ludzie oburzeni?

A gdzie jesteście ludzie oburzeni jak klejne podatki będą podwyższane i nakładane nowe. Gdzie?

Czy juz skończyliśmy dyskusje o piątce Kaczyńskiego?
Martin to co z tymi książkami? Moze kończysz jakaś i możesz polecic ?

Rudi2

Posted: 2019-04-17, 17:12   

Lary33 wrote:
A u nas nacjonaliści = narodowcy = faszysci. Bo tak w 99% jest.

To zawęża pole do dyskusji do zera absolutnego :P

ps. następny dowód na konieczność reformy w MEN

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-04-17, 19:04   

Rudi2 wrote:
Lary33 wrote:
A u nas nacjonaliści = narodowcy = faszysci. Bo tak w 99% jest.

To zawęża pole do dyskusji do zera absolutnego :P

ps. następny dowód na konieczność reformy w MEN

Reform?? Przeceiżjesteśmy po Wielkiej Reformie Edukacji rządu Pis? Czli juz negujesz ją , tak jak kłamca Morawiecki ?

Edycja:

P.S. Nadal nie widzę oburzenia. Ach tak zapomniałem przecież to Pis , gdyby to robiło Po to by było święte oburzenie. widzicie jacy jesteście beznadziejni .
Last edited by Lary33 on 2019-04-17, 19:05; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum