www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

imperatorrome

Imperator: Rome
Author Message
Boudica [D14]

Piwa: 6/1
starszy szeregowy 
Posted: 2019-04-25, 22:18   

No i jak pierwsze wrażenia?
Postaw piwo autorowi tego posta

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 50/44
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2019-04-27, 01:50   

Boudica [D14] wrote:
No i jak pierwsze wrażenia?

Dla mnie super
jedyna wada jak na razie to brak lokalizacji

Boudica [D14]

starszy szeregowy 
Posted: 2019-04-27, 08:39   

Ja na razie samouczek zrobiłem. Gra ogromną ale trochę pusta (np. 4 budynki). Widać że będzie chmara DLC. I to mnie odstrasza od zakupu. Co nie zmienia faktu że za kilka paczy będzie świetna...

Boudica [D14]

starszy szeregowy 
Posted: 2019-04-27, 23:35   

Kurde, mam problem z... prawie wszystkim :)

Jak zarabiac kase? Czy po podbiciu nalezy cos zaoferowac mieszkancom (w eu iv dawalo sie autonomie)? jak radzic sobie z niepokojami w prowincjach i ich nielojalnoscia?

Macie jakies dobre porady na start?

Gram Icenami... troche juz podbilem, ale zoaczynaja sie klopoty :)

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2019-04-28, 09:14   

Jak na razie to jak dla mnie okrojona dyplomatycznie EU IV połączona z rodami i odpicowaną grafiką do tego stopnia, że lapek zionie niemal ogniem ;)

Mam nie odparte wrażenie, że grałem już dawno temu w coś takiego ;)

Na razie szału nie ma ale badam dalej i mam nadzieję, że prawdziwe smaczki są ukryte i dopiero je odkryję.

itkovian 

Helped: 3 times
Piwa: 30/25
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2019-04-28, 11:55   

A ja się wkurzyłem
Paradox to jest już wielkie studio. Eu 4 uczyłem się jeszcze grać na angielskim. Kupowałem wszystkie DLC w dniu premiery ale jak kur.... Paradoc chce zarabiać na DLC i braku wielu wersji jezykowych to już przegięcie.

Gry które traktuje pewniakiw sprzedaży ich nie dostają bo żal im zasobów słowa z forum Paradoxu, to niech się dogadają z krajowymi wydawcami (znów żal dzielenia się dochodem).

To mi też jest żal i po czytaniu przez 2 h o zarządcach i ich powiązaniach po ang oddałem grę z dokładnym opisem dlaczego. Jak oni nie szanują graczy z swojego dużego rynku to też mam ich w dupie.

Jak nie byli pewni sukcesu sprzedażowego to Stellaris czy teraz Planetfall mają wersję PL.

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2019-04-28, 23:29   

Boudica [D14] wrote:
Kurde, mam problem z... prawie wszystkim :)

Jak zarabiac kase? Czy po podbiciu nalezy cos zaoferowac mieszkancom (w eu iv dawalo sie autonomie)? jak radzic sobie z niepokojami w prowincjach i ich nielojalnoscia?

Macie jakies dobre porady na start?

Gram Icenami... troche juz podbilem, ale zoaczynaja sie klopoty :)

Bo tu nei podbijanie jest problemem a rozwój i utrzymanie tego co się zdobyło

Kase dostajesz z podatków i handlu ja zawszebiorę bonus z religi do jednej z tych rzeczy (patrząc czego mam więcej)

Mega istotne jest zarządzanie zadowoleniem rodów bo inaczej nagle pół państwa ci się buntuje a jeszcze armię zabierają

autonomia jest dobra jak szarpniesz dużo prowincji inaczej lepiej przerabiać ich na swoją kulturę (jeśli niezadowolone jest poniżej 33% poddanych nic się nie dzieje)

Ja gram Getią na multi z Cheosem (Rzym) i trzeba się trochę nakombinować

Żeby nie było gra ma wady (na czerwiec zapowiedzieli dużą łatkę) ale dla mnie fana starożytnego Rzymu jest SUPER

Ps.
Jak ktoś ma jakieś pytania śmiało zaczepiać na Steamie i pogadamy

Boudica [D14]

starszy szeregowy 
Posted: 2019-04-29, 09:24   

Trochę mnie dziwi, że gra kończy się 27 bc. Mam nadzieję że to jakiś rozszerza.

Forever 

Posted: 2019-04-30, 23:26   

Boudica [D14] wrote:
Trochę mnie dziwi, że gra kończy się 27 bc. Mam nadzieję że to jakiś rozszerza.

Uj to faktycznie słabo

Forever 

Posted: 2019-05-02, 14:46   

No to powiem tak za zakończenie gry to Paradox ma minusa
Nie dość że się kończy o 500 lat za wcześnie to jeszcze na końcu nie ma nic zero nul
Nie da się sprawdzić punktacji, nie ma podsumowania, wyliczenia władców no po prostu gra wypada do jakiegoś durnego menu i koniec

Oj ktoś przyoszczędził na produkcji

itkovian 

Piwa: 30/25
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2019-05-03, 00:35   

Ogólnie słąbo najsłabszy start w historii. Na steam mam 41 % tylko pozytwów.

Ale co się dziwić jak Panowie rzucają sie tylko na kase i już nawet graczy nie słuchają.... Jak na forum ktoś coż źle pisze to jest usuwany. Poznałem na własnej skórze a odp są takie hamskie że szok.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2019-05-03, 08:44   

Też mam takie wrażenie, że dużo jeszcze tej grze brakuje i pewnie będzie dodatek za dodatkiem.

Po grze w EU IV to jest bardzo uboga po prostu w tej chwili :(

Boudica [D14]

starszy szeregowy 
Posted: 2019-05-04, 09:26   

Ja wrócę po dodatku lub dwóch.

Forever 

Posted: 2019-05-12, 00:46   

niestety muszę się z wami zgodzić gra na dziś jest bardzo uboga i po za warstwą militarną w zasadzie nic nie oferuje ;-(

Eferalga_500 

xfire: throgin
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2019-05-12, 21:34   

Az dziwne ze nikt nie poinformowal o tym ze jest darmowy weekend ze Stellaris :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum