www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

sprawytechniczne

Sprawy techniczne
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-05-27, 09:51   

Naprawię to po południu. Coś nowy serwer w kulki leci i zmienia działanie bez powodu...

Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Seti_
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-05-27, 17:26   

Powinno już śmigać.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jarek17777
Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-05-28, 20:18   

pocozyc wrote:
jarek17777 wrote:
Wszystko brzmi ok I Turki znowu smigaja, sadze ze bedzie ok. Glupia sprawa gdyby lider oddal nacje

Kolos na glinianych nogach ;)

Kolos ma silne fundamenty i będzie mieć się dobrze :)
Jako sąsiad lidera czułem się zobowiązany coś zrobić, nim będzie za późno, ale wyszedł klops.
W sumie szanse powodzenia były dość niskie, ale liczyłem chociaż na to że pocozyc nie pamięta o zakupie murów za punkty wiary. Obrona przeprowadzona poprawnie, więc pozostaje mi się wycofać i przyznać do błędu.

Jarek wysłał karawanę w moją stronę, co odczytuję jako zwiastun ataku, więc dla mnie to chyba będzie GG

PS. uważam że ten panteon od wiary za teren jest OP, sam mam go w HEX2 i generuje tyle punktów wiary że aż mi wstyd :)

pocozyc 

Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-05-28, 21:58   

Atak mnie zaskoczył - nie powiem szczególnie że pamiętałem że jesteśmy "przyjaciółmi" ;) .

Nie wiem dlaczego opatrujecie we mnie lidera. To, że mam najwięcej punktów nauki i kultury, nie znaczy że mam najsilniejszą gospodarkę :) i za kilka tur będzie widać kto jest prawdziwym liderem.

Co do panteonu - to zgadzam się, mając civkę nastawioną na religię to grzech go nie brać, dobrze że miałem farta i trafiłem na wiosce na relikwie, bo jestem pewien że Jarek by zgarnął ten panteon, a wtedy .... uhuuhu :)

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-05-31, 14:46   

No właśnie smutno mi było, że utraciłem ten panteon :) ale kilka pastwisk na starcie było a kultura jest bardzo ważna więc tragedii nie ma.

Nie wysłałem karawany w Twoją stronę, a stronę Rosji ale została ona zlikwidowana w co najmniej dziwnym ataku. Wiem, że Wolf się odwdzięcza ale chyba nie przekalkulował tego choćby na CSach.

Ja tam jestem pokojowy, sami widzicie sojusze zawieram, przyjaźnie istny Saladyn ze mnie :P

Arabia jest ... kiepskim wyborem i jednak nikt mnie nie przekona do tej nacji. Zwłaszcza, że straciłem panteon od wiary tak to mógłbym nastawiać się na spike w midgamie, spam unitów cywilnych z monumentalności i ten 2 poziomowy budynek co pozwala rekrutować unity za wiarę.

No ale od startu miałem pod górkę.

Rosja jest nieziemsko silna, na każdym etapie, pod każdym względem.
Francja powiedzmy, że względnie użyteczne bonusy ale też bez większego szału ale +3 combat, darmowy wczesny szpieg, drobny bonus do cudów ... wszystko lepsze od Araba w zasadzie. Dodatkowo dochodząc do strzemion mam blokadę robienia chariotów bo moje UU nie wymaga zasobu.

Norwegia względnie kiepska po nerfie overflowa młotków bo wcześniej była nawet mocna.
Aztek bardzo mocny, Grek dobry.

Rusek z samego kupowania pola zaoszczędziłby mi kilka tysięcy sztuk złota, na starcie to potrafi mocno rozbujać gospodarkę bo masz kluczowe pola, lasy.
Pomijając jak spory użytek Pocozyc zrobił z Ławr. Fart, że sprzątnąłem kulturę za budynki, chociaż i tak wybrał fajna drugą specjalność z reli.
O kozakach nie wspominam, a bonusy do szlaków to w zasadzie tylko na singlu użyteczne.
Last edited by jarek17777 on 2019-05-31, 14:47; edited 1 time in total  

pocozyc 

Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-06-05, 01:05   

Oczywiście Rosja jest mocna i lubię nią grać. Dużym bonusem są dodatkowe pola, możliwość wycinki lasów na początku gry, spory bonus to również dzielnica wiary, która daje szybkich pisarzy, trzeba jednak inwestować w dzielnice kulturowe, żeby móc wykorzystać potencjał.

Z mojej perspektywy Arabia też ma swoje plusy i ja osobiście lubię grać tą nacją.

Raptorous

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-06-05, 15:31   

Jakbyście się zamienili od początku to Jarek by tak poszedł do przodu ze nie byłoby co zbierać. W nauce wymiata. W ilości CS też.
Jak wam idzie zbieranie punktów ery..bo u mnie będzie dark :niepewny:

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-06-05, 15:38   

W Arabii same złote :)
U nas gra jest wyrównana. Niestety ale Arabia jest kiepska, bonusy są baardzo niewielkie.
Dodatkowo 5 reli na 6 graczy coś poszło nie tak. Powinny być max 4 rele( ale ja bym dał 3).

Ja troszkę zaspałem ze stawianiem miast w środkowym etapie. Czołówka ma po 9-10 ? 7 to przyzwoita liczba ale powinienem mieć 8mkę.
Dodatkowo teraz jak odkryłem strzemiona to nie mogę już robić chariotów :) Taki bonus grania Arabią ehhh.
10% kosztu budynku religijnego jest ok tyle, że mam dwie dzielnice świątynne a budynku nadal ni ma :D

Mam jakiegoś pecha do tych chariotów i krajów z bliskiego wschodu ;) Egipt chociaż fixnęli.
p.s na gilgasia bym się nie obraził :]
Last edited by jarek17777 on 2019-06-05, 15:43; edited 3 times in total  

Raptorous

starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-06-21, 14:01   

Od niedzieli mnie nie ma. Mam wyjazd zagraniczny. Zastąpi mnie Bobek do niedzieli włącznie 30.06.2019

jarek17777

Posted: 2019-06-27, 23:21   

Kurczę zrobiłem turę ale kilka rzeczy mi nie pasuje i dobrze, że zaglądnąłem po sejwie się upewnić.
-Karta z plądrowaniem nie działa :D 270 złota, 135 nauki 135 wiary z kart i bez karty
-ściąłem las i produkcja z niego mi po prostu gdzieś zniknęła ?! Dosłownie 160 młotków poszło nie wiadomo gdzie.

Idę od nowa robić ...

Hehe a teraz znowu karta +15% do produkcji nie działa :P

Dobra udapte, karta działa był jakiś bug wizualny po zdjęciu innej karty ale ... z Magnusem coś jest nie tak. 160 młotków nie jest mnożonych przez żaden współczynnik w zasadzie po ścince lasu. A mam ich 3 (45%), tak powinno być ? Nie wydaje mi się.

Bonus za zadowolenie mieszkańców przy ścince z Magnusem nie działa, sala watażki nie działa, nie jestem pewien czy nawet karta z bonusem działa ... ehhh wydaje mi się, że za mocno znerfili Magnusa. Teraz nie wiem czy się opłaca ścinać nawet gorsze lasy.
Last edited by jarek17777 on 2019-06-28, 01:28; edited 3 times in total  

Raptorous

Posted: 2019-06-30, 23:41   

Dzięki Bobek za zastępstwo. Państwo Azteków jeszcze żyje.

jarek17777

Posted: 2019-07-05, 14:33   

Znowu się zaczyna 16 dni, 5-6 turek

Wolfenlane 

Piwa: 10/4
starszy szeregowy 
Posted: 2019-07-13, 23:58   

Dostałem turkę Rosji, cofam

jarek17777

Posted: 2019-07-24, 11:53   

Proponuje oddanie nacji Raptorousa ai. Wypowiedz sie Rapt Jak to widzisz ale ja szybko nie bede chcial dobijac ostatniego miasta. 2 ryckami ktorymi uciekles za duzo nie zrobisz. Turki szybciej by smigaly.

Raptorous

Posted: 2019-07-24, 12:13   

Można dać AI.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum