www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

dyskusja

Dyskusja
Author Message
Wolfenlane 

Piwa: 10/4
starszy szeregowy 
Posted: 2019-06-11, 22:09   

Jaki byś proponował?
Postaw piwo autorowi tego posta

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 59/34
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2019-06-12, 20:42   

Globalna wojna termojądrowa brzmi zachęcająco :hyhy:
podobnie Czarna śmierć

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/364
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-06-13, 20:15   

:)

itkovian 

Helped: 3 times
Piwa: 31/27
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2019-06-25, 08:28   

Setiemu gratulujemy wygrania kolejenej gry tak naprawdę od podboju Bobka. Ale postanowiłem wykoryzstać dalszą grę na naukę bo mało gram od renesansu wzwyż :) . Tak że jeszcze kilka turek pociągniemy ? :) .

P.S Seti to inna liga jak Jarek w tą grę.

Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-06-25, 10:20   

Spoko, jak dla mnie to możemy grać nawet do końca :)

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-06-27, 14:03   

Na jakim jesteście etapie panowie ? Bo prawie nas zdublowaliście w turkach.
Można prosić o jakieś save'y i hasło z tur 50 100 150 200 ?

itkovian 

starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2019-06-27, 15:54   

II WŚ samolotow statkow czołgów itp. Ja nie przechowuje savów :) .Tzn jestem ja i Setii ogólnie fajnie jest mieć sojuszników ale to Setii ich mógł podbijać i zwiększać przewagę produkcyjną.

Ale w sumie i tak jestem zadowolony do tej pory Setii rozjeżdzał mnie z palcem w 4 lit a teraz też to zorbi ale ilościowo i na okrętkę a nie jak w ost grach ja mam arkebuzy i kawalerie a Setti Czołgi i samoloty :D

itkovian 

Posted: 2019-06-30, 18:29   

Samoloty są OP OP OP przy nich inne unity to tylko dodatek. Coś powinni z tym zrobić. Bo gra jest do samolotów tak naprawdę z tego co widzę. Jak bym miał większe zdloności produkcyjne to Setii mógłby się jeszcze napocić :) .

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bobek1971
Seti_ 

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-06-30, 19:07   

No ogólnie to nie mam jakoś bardzo różowo :)

Czołgi miałeś kilka tur wcześniej, tak samo myśliwce i bombowce. Samych czołgów się nie bałem bo bez pomocy nie są w stanie zdobyć miasta, ale już bombowce są poważnym zagrożeniem. Tym bardziej z bonusami za sojusz militarny itp.
W sumie gra na tym etapie sprowadza się do tego kto ma ile miast produkujących samoloty i kto komu przytnie ich produkcję bombardując aerodromy.

Samolotom niedawno podsiniono siłę ataku, więc pewnie już tak zostanie.

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 59/34
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2019-06-30, 19:28   

No i balony dają swoje dodatkowo, do szczęścia brakuje nuków, za ile coś spadnie na Itka? ;)

itkovian 

Posted: 2019-07-04, 07:44   

Nuki nie będą potrzebne można już oficjalnie zakończyć Pebem mi ogłosić zwycięstwo Setiego....

Nie nastarczam z robieniem samolotów i magia liczb produkcji jest tutaj bezlitosna :) .

Kurde wszyscy grają w civkę a zawsze wygrywa Setii :P .

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-07-04, 11:55   

A nasza gra będzie jeszcze długo trwać :( Super macie tempo panowie.
Gratki Seti

Seti_ 

Posted: 2019-07-04, 12:51   

W takim razie dzięki za grę!
W weekend postaram się wrzucić trochę printscreenów, otstatniego sejwa i opis gry.

itkovian 

Posted: 2019-07-05, 07:50   

Ja dziękuję wszystkim za udział w pebemie. A admina proszę o usunięcie TT z PEBEM HEX2.

Seti_ 

Posted: 2019-07-13, 20:49   

Trochę mi zeszło, ale w końcu znalazłem trochę czasu na krótki opis gry. :)

Początek dość standardowy, czyli sporo miast postawionych co 3 heksy - stawianie miast dalej od siebie uważam na marnowanie terenu.
Nie było zagrożenia, wiec najpierw stawiałem dzielnice handlowe i dopiero później naukowe/kulturowe.
Zgarnąłem panteon od wiary za teren który był OP bez względu na wybraną nację. Pod koniec gry dostawałem ponad 100 punktów wiary za nic z samego panteonu.
Ostatnio trochę zmienili ten panteon, więc nie wiem czy dalej jest taki dobry. W wersji sprzed zmiany to był kolejny kandydat do zbanowania.

Mieliśmy trochę niefart z mapą, bo w miejscu gdzie miał być CS wygenerowała się góra, przez co graliśmy tylko z połową planowanych CSów.

Początkowo planowałem zagrać pokojowo, ale Trevis nie zadbał wystarczająco o obstawę osadnika, więc mu go buchnąłem i jakoś tak dalej poszło że zająłem trzy jego miasta.
Smoleńsk postawiony z osadnika od Trevisa. Za kilka tur Itko dołączył do wojny i zgarnął dwa miasta Trevisa za wschodzie.
W tym czasie Cholernik zaczyna podbój Wnuczusia na północy mapy.

Na tym etapie gry pozostała trójka graczy miała sojusz ze sobą.
Zaczęły mnie niepokoić okręty Bobka przyklejone do moich granic, więc zaplanowałem postawienie Arsenału Weneckiego i portów w Smoleński oraz Solikamsku.

Wojna z Bobkiem pochłonęla więcej fregat niż myślałem.
Na szczęscie miałem 4 porty w których co 4 tury wyskakiwało łącznie 8 fregat.

Itko prowadził w techach, wiec miał pierwszy czołgi. Na szczęście miałem dość dobrą pozycję do obrony.

Następnie planuję podbój Cholernika przy pomocy Kawalerii + artylerii.

Do podboju Cholernika dołączyły też pancerniki. Bardzo przydały się tez łodzie podwodne plądrujące teren przybrzeżny dając sporo złota na przezbrojenie wojska.

Itko ogólnie zagrał bardzo dobrą grę i był przeze mnie nie do ruszenia przez większy czas, dlatego podbijałem wszystko na około łącznie z CSami.
Myślę że gdyby zdecydował się na podbicie Cholernika przede mną i zyskaniu dodatkowych miast to gra mogła się skończyć inaczej.
Tura poddania:

Dzięki jeszcze raz za grę!

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
jarek17777, itkovian
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum