www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: ponti
2016-12-29, 18:01
POSULATY WYBORCZE BY MARTIN
Author Message
cule 

xfire: culecivka
Piwa: 48/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2019-10-09, 17:18   

ScoobyDoo wrote:

Duże banki PKO BP, PKO SA, ING praktycznie nie udzialeły kredytów CHF

PKO BP udzielił mnóstwo takich kredytów.
Postaw piwo autorowi tego posta

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 16/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2019-10-09, 18:01   

jakieś dane?

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 90/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2019-10-09, 18:33   

PKo bp przejel jakis bank ktory mial kredyty hipoteczne dlatego ma jakis tam udzial procentowy

cule 

pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2019-10-09, 23:07   

Przejął Nordeę mając większy portfel kredytów walutowych od niej (gdzieś tak dwukrotnie).

Obecnie nie ma "jakiegoś tam" udziału tylko ma największy wolumen takich kredytów spośród polskich banków.
Last edited by cule on 2019-10-09, 23:08; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2019-10-09, 23:51   

https://subiektywnieofinansach.pl/nordea-pkobp-kredyty-walutowe-cesja-wierzytelnosci/
Choć bank PKO BP nie brał udziału w modzie na udzielanie kredytów frankowych – a przynajmniej nie robił tego na tak wielką skalę jak mBank, Bank Millennium, czy Getin i jego klony – to dziś ma „na stanie” całkiem duży, kilkunastomiliardowy, portfel walutowych „hipotek”.

To skutek uboczny przejęcia polskich aktywów skandynawskiej grupy Nordea w 2014 r. Dzięki tej transakcji PKO BP zapewnił sobie niezagrożoną pozycję lidera na polskim rynku (inne wielkie banki – Pekao, Santander, czy mBank – nie mają dziś szans go dogonić).

cule 

Posted: 2019-10-10, 00:15   

Samcik coś bredzi. Przecież w samych frankach teraz, po wielu latach PKO BP ma jakieś 23 mld. A ten że kilkanaście.

https://www.obserwatorfin...nek-hipoteczny/

Quote:
Dla PKO BP największym ryzykiem związanym z fuzją jest przejęcie portfela walutowych kredytów hipotecznych Nordei. Sam PKO na koniec zeszłego roku udzielił 72,3 mld zł kredytów mieszkaniowych przy całkowitej wartości należności brutto 150,7 mld zł. Ale należności walutowe w portfelu całej grupy (licząc spółki zależne, Kredobank i leasing), stanowiły 21,4 proc. Na koniec roku było (po przeliczeniu) 8,3 mld zł należności w euro, a we frankach – 24,6 mld zł. Nordea miała największe w relacji do skali w polskim sektorze ekspozycje na kredyty walutowe. Na koniec I kwartału 2013 r. było 17,5 mld zł należności w walutach po przeliczeniu na złote, w tym we frankach 13,08 mld zł, a w euro – 4,25 mld zł. Jej kredyty walutowe stanowiły 64,9 proc. wszystkich należności od klientów.

Poza tym kredyty Nordei były zgodnie z umową jakoś tam gwarantowane przez spółkę matkę i nei wiem czy nie zostały wykupione czy coś podobnego, bo mocno stopniał ten portfel wspólny ich.

Quote:
W 2014 r., gdy PKO BP przejmował polskie aktywa skandynawskiej grupy finansowej, strony umówiły się, że szwedzka centrala Nordei zapewni bankowi PKO BP finansowanie portfela kredytów frankowych. Zabezpieczeniem owej frankowej pożyczki były wierzytelności kredytowe klientów. Czyli zamiast polskiej Nordei (wchłoniętej przez PKO BP) do ksiąg wieczystych nieruchomości klientów wpisała się szwedzka Nordea.

szachoboks

Piwa: 29/2
starszy sierżant sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2019-10-10, 02:57   

Straszenie klimatem przypomina mi straszenie bankructwem ZUSu .
Siana była propaganda przez lata jak to trzeba zreformawac system emerytalny . Większsosc społecznastwa to popierało poniewaz oczywiscie TV deutsche nie weszla w szczególy na czym ma polegać ta reforma , a ma w skrócie na zabraniu emerytur ludziom . Zadna partia z oczywistych względów niechciała popełnić samobóstwa , ale ludzie chcieli reformy .
W koću przysło PO , które w rozumowaniu TVN sie poświeciło i wprowaidziło tą trudną reforme nie patrząc na negatywny odbiór " plebsu " nic nie rozumiejącego . Bohaterzy . Lemingi sie cieszyły ze przetrwalismy a normalni ludzie przejzeli na oczy ...

Przysedł PIS , cofnał reforme , Wydał dotakowe milardy na 500 + Niemając defiytu .
End story.

Ci wszsycy co walczą z klimatem nie wiedzą na czym to polega . Zabrac im samochód , dać rower i sie nawrócą
Last edited by szachoboks on 2019-10-10, 03:03; edited 4 times in total  

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-10-10, 10:19   

ScoobyDoo wrote:
Lary33 wrote:
Pytałem Cię Scoobi co w/gcibie moze spowodować wyrok TSUE. Liczyłem na konstruktywną dykusję na ten temat , ale jak zwykle....

Ja tam zawsze uważałem ze każdy w jakiś sposób brał ryzyko świadomie jak decydował sie na kredyt we frankach.

Ale sie kurde dowiedziałem, że te klauzule ( o indeksowanych we frankach kredycie) są abuzywne(niewiążace) w świetle prawa UE ( a my wstąpiliśmy w 2003). Cwane instytucje finansowe (nie tylko banki) lecą sobie w kuleczki i kombinują jak tam cwano klienta zrobic w konia.
Co najciekawsze kredyty frankowe udzielały małe banki ostro nastawione na zysk za wszelką cenę (głownikei banki czarneckiego (tego uczciwego biznesmena na którego pis się uzwiał,) oraz Millenium i mBank).
Duże banki PKO BP, PKO SA, ING praktycznie nie udzialeły kredytów CHF

PKO SA np w ogole nie udzielał kredytow w CHF bo władający nim Włosi wiedzieli, że to jest nielegalne i już u siebie mieli taką problemy i płacili.
A inne banki jechały równo bo miały większą prowizję i jeszcze na spredzie kosili gruby hajs. A mbank to już calkowicie ciał w czlona ustalajac sobie stopę referencyjną SAM.

Widac ze UE pod tym względem większa kultura i tępi sie cwaniactwo dotkliwie dla nich. Skoro wiedzieli, że to jest nie legalne to niech płacą za to grubo.

Wpływ na gospdarkę to bedzie mialo na pewno. Ponieważ teraz tylko głupi by nie poszedł do sądu .

P.S. Sam mam w CHF i niestety będę musiał iść do sądu, chyba ze 50% tego co mogę ugrać dam sam bank.

Scoobi, zgadzamy sie wszyscy ,ze to nie o ryzyku kursowe chodzi tylko o umowy ,czy są zgodne z prawem czy nie są. Banki leciały sobie z nami w kule wiec niech teraz płacą.
Ja uważam ,ze dzięki temu wyrokowi pojawi sie kolejne miliardy w obrocie co może spowodować dalszy wzrost inflacji, która i tak niedługo pewnei z 5% będzie.
Ja założyłem sprawe jeszcze przed wyrokiem tSUE z zadaniem rozwiązania umowy . Zobaczmy czy teraz bedzie to szybsze , czy bedzie trwało jednak kilka lat. Najlepsze to to ,ze ja juz praktycznie spąłciłem kredyt , a w/g banku mam jeszcze ponad 20 lat płacenia i do spłaty więcej niz spłaciłem :D

cule 

Posted: 2019-10-10, 10:25   

Nie chodzi o ryzyko kursowe? Czyli gdyby frank byl nadal po 2 zl yo i tak chcielibyscie rozwiazywac umowy? ;)

szachoboks

Piwa: 29/2
starszy sierżant sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2019-10-10, 11:08   

Lary33 wrote:
Najlepsze to to ,ze ja juz praktycznie spąłciłem kredyt , a w/g banku mam jeszcze ponad 20 lat płacenia i do spłaty więcej niz spłaciłem :D

I napewno popierałęs Petru i popierasz Balcerowicza .
Wywaleni z kamieci tez głosuja na Trzaskowkiego ,

Jak to wywtłumaczyc ?
Masochisci
Last edited by szachoboks on 2019-10-10, 11:09; edited 2 times in total  

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-10-10, 11:20   

cule wrote:
Nie chodzi o ryzyko kursowe? Czyli gdyby frank byl nadal po 2 zl yo i tak chcielibyscie rozwiazywac umowy? ;)

tak .

ja i tak wpłąciłem wartosc kredytu

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-10-10, 11:23   

szachoboks wrote:
Lary33 wrote:
Najlepsze to to ,ze ja juz praktycznie spąłciłem kredyt , a w/g banku mam jeszcze ponad 20 lat płacenia i do spłaty więcej niz spłaciłem :D

Jak to wywtłumaczyc ?
Masochisci

Wolę być masochistą jak to mówisz , niz kretynem.

Problem polega na tym ,ze kretyn mający wielkie ograniczenia w logicznym myśleniu, nawet nie wie ,ze jest kretynem.

Widzisz ja przynajmniej popieram świadomie. Znam wady i zalety systemów. Ty popierając rządy autorytarne narodowych socjalistów z Pisu , nawet o tym nie wiesz.

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 16/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2019-10-10, 18:33   

Lary33 wrote:
szachoboks wrote:
Lary33 wrote:

Jak to wywtłumaczyc ?
Masochisci

Wolę być masochistą jak to mówisz , niz kretynem.

Problem polega na tym ,ze kretyn mający wielkie ograniczenia w logicznym myśleniu, nawet nie wie ,ze jest kretynem.

Widzisz ja przynajmniej popieram świadomie. Znam wady i zalety systemów. Ty popierając rządy autorytarne narodowych socjalistów z Pisu , nawet o tym nie wiesz.

Lary widzę, że popierasz wady systemu złodziejskiego tylko jesteś przeciw bankom tak? Wiedziałeś w co się ładujesz z walutą i co? Taki mądry byłeś? Raczej pazerny.

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2019-10-10, 20:18   

Jakiego systemu złodziejskiego Martin ?

Tak na marginesie, czytaliscie 2 projekty ustaw Pisu na po wyborach. Jedno ozawodzie artysty :rotfl2: a drugi projekt o karaniu za edukacje seksualną?

ScoobyDoo 

Posted: 2019-10-10, 21:04   

Nie to, że sam to znalazłem, ale linkuje:

Quote:
Pani Tokarczuk najwyraźniej rychtowana jest na laureatkę literackiego Nobla, z czego najwyraźniej zdaje sobie sprawę i uwija się jak w ukropie, żeby własnymi siłami pomóc bogini Fortunie. „Księgi Jakubowe” - bo taki tytuł nosi opus magnum – opowiadają o XVIII - wiecznym żydowskim hochsztaplerze Jakubie Franku z dawnych Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej,
...

http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3901

A teraz sam noblistka:
Quote:

"Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jak kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy" – tak Tokarczuk komentowała krytykę filmu "Pokłosie".

Spoiler:

Zeby nie było ze da jakiś lewy (w sensie fakowy link), to daje link do arcyrzetelnego źródła:
https://natemat.pl/286985,tokarczuk-z-nagroda-nobla-pisarka-podpadla-pis-i-prawicy-komantarzami

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum