www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: ponti
2016-12-29, 18:01
POSULATY WYBORCZE BY MARTIN
Author Message
plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 21/24
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2019-12-02, 14:35   

Bobek1971 wrote:
Po drugie nigdy nie będziesz musiał się zastanawiać nad jakąkolwiek z omawianych sytuacji jako ojciec, więc komfort w ferowaniu wyroków czy też najlepszych rozwiązań

Będę. Będę tłukł chłopakom do łbów, że jak wpadną z dziewczyną to mają przyjść do mnie, a nie zabijać dzieciaka. I jak pisze Rudi - będę pomykał z wózeczkiem, gdy młodzież będzie uczyła się do matury.

gratki Cheos - zdrowie młodego :piwo:
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/370
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-12-02, 19:33   

plewan_79 wrote:
Będę. Będę tłukł chłopakom do łbów, że jak wpadną z dziewczyną to mają przyjść do mnie, a nie zabijać dzieciaka. I jak pisze Rudi - będę pomykał z wózeczkiem, gdy młodzież będzie uczyła się do matury.

tylko się chwali takie podejście.
A co z sytuacją, której nikomu nie życzę...miałbyś córeczkę i jakiś skur...syn - gwałt?

Mam wrażenie, że podchodzicie do aborcji jako zła totalnego [ w sumie jak pojęcie opozycja totalna..nie wiele się to dla mnie różni] - patrzycie tylko na tzw patologię aborcji - czyli brak świadomości plus społeczne konsekwencje i komplikacje. A przecież większość zwolenników dopuszczania w szczególnych przypadkach aborcji - nie ma w głowie aborcji ze względów ekonomicznych czy społecznych
Moim zdaniem zabrakło by wam argumentów na "tak" w przypadku zmierzenia się z problemami i wychowywaniem dziecka z genetycznymi wadami lub dziecka własnej córki po gwałcie.
Po prostu nie jesteście sobie tego w stanie wyobrazić.
Last edited by Bobek1971 on 2019-12-02, 19:40; edited 2 times in total  

itkovian 

Helped: 3 times
Piwa: 31/29
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2019-12-02, 21:42   

Bobek1971 wrote:
plewan_79 wrote:

tylko się chwali takie podejście.
A co z sytuacją, której nikomu nie życzę...miałbyś córeczkę i jakiś skur...syn - gwałt?

Mam wrażenie, że podchodzicie do aborcji jako zła totalnego [ w sumie jak pojęcie opozycja totalna..nie wiele się to dla mnie różni] - patrzycie tylko na tzw patologię aborcji - czyli brak świadomości plus społeczne konsekwencje i komplikacje. A przecież większość zwolenników dopuszczania w szczególnych przypadkach aborcji - nie ma w głowie aborcji ze względów ekonomicznych czy społecznych
Moim zdaniem zabrakło by wam argumentów na "tak" w przypadku zmierzenia się z problemami i wychowywaniem dziecka z genetycznymi wadami lub dziecka własnej córki po gwałcie.

Bobek takie osoby czasami płaczą przed snem ale zakasują rękawy i **pier***ą na rechabilitacje ,do lekarzy , baseny i inne potrzebne rzeczy. Nie myślą o zabijaniu bo tak łatwiej , lepiej bo pozwalają i mówią że to okej . Jak cofanie i gaszenie życia ma być okej o czym jest wogóle dyskusja. To że rozmawiamy o tym czy to okej czy zło to dla mnie tylko obraz upadku ludzkości w imię wygody i trendów z kolorowej TV. Jakimi jesteśmy ludźmi jeśli chcemy w imię wygody zabić to co powinniśmy chronić ? Co z gwałtem to niech odda musi zabijać bardzo dobrze postawa wobec takiego zdarzenia oddaje film Rob Roy.

plewan_79 

pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2019-12-02, 21:59   

Bobek1971 wrote:

zgwałcona dziewczyna po aborcji to nadal zgwałcona dziewczyna, tylko jeszcze bardziej skrzywdzona aborcją.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 219/73
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2019-12-02, 22:17   

Bobek1971 wrote:

Nie wiem skąd u ciebie taka buta i przekonanie o własnej wyższości? Wychowaj wpierw soje dzieci a potem dopiero pogadamy jak równy z równym.
Ja mam tą przewagę że moich trzech synów jest już pełnoletnich i wiem czym pachnie każdy okres w dochodzeniu do dojrzałości.
Ty, choć nie wątpię że jesteś dobrym ojcem, jesteś z oczywistych względów ciągle o krok za takimi jak jak ja więc jak w tobie musi drzemać pycha i zadufanie że śmiesz pouczać w sprawach do których jeszcze nie doszedłeś.

Twoja wyobraźnia Bobek nie ogarnia jeszcze ile trudu przed tobą gdy dzieci są dorosłe a ty nadal musisz być czujnym ojcem. Więcej pokory a mniej zadufania. Aborcja to jest problem wielokrotnie przeze mnie przemyślany i przeżuty na różne aspekty. Dorośniesz kiedyś do takich samych wniosków i będziesz się wstydził tego że dziś poddajesz pod wątpliwość sprawy jak najbardziej oczywiste. Oczywiste jest to że będąc ojcem chronisz każde życie w tym i te nie narodzone jeszcze. Kiedyś dojrzejesz i do tego bo akurat u ciebie nie mam wątpliwości że tak będzie. Jesteś dobrym człowiekiem ale (sory) nadal jeszcze z lekka ogłupiałym prze zbombardowanie NWO. Dorośniesz jako ojciec to zrozumiesz a tym czasem uwierz na słowo. Nie zabija się członków własnej rodziny nawet gdyby wiązało się to z dodatkowymi obowiązkami ponad siły. Kobieta może być przerażona, mężczyzna musi wiedzieć co ma zrobić bez zastanowienia.

Bobek1971 wrote:

Jesteśmy a tobie sugeruję mniej zarozumiałości. Choć niechętnie uciekam się do tego argumentu to wg mnie jesteś ciągle smarkaczem.
Last edited by Rudi2 on 2019-12-02, 22:25; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 92/77
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2019-12-02, 23:06   

Ja mogę się zgodzić, tak wg definicji czy zgwałcony czy nie, jest to człowiek. Ale
ja naprawdę nie wyobrażałbym wychowawywać dziecka jakiegoś zwyrodnialca.
Dorośnie będzie miał te pewnie zwalone geny (lub jest spora szansa) i jeszcze bedzię podobny. Wg mnie z czystego naturalnego i nawet humanitarnego punktu widzenia należy umożliwić w tym zostawić decyzję.
Koszty muszą być, trudno idealnego świata nie zbudujemy. Świat czarnobiały nie jest.

Co do dzieci dotkniętych poważną wadą genetyczną, też jestem za pozostawienie decyzji. Wg mnie jest to męczenie się z takim dzieckiem. Nie da rady przeskoczyć pewnego poziomu. Rodziny się rozpadają, bo takie dziecko wymaga 24/7 opieki i poświecenie się. Społecznie ogromny koszt, zysk dla społeczeństwa... , wiem humanitaryzm i ideały.

Jak napisalem wcześniej jest to dla mnie juz nie oczekiwanie elementararnej uczciwości ale bohaterstwa, poświęcenia życia wobec jakś tam ideałów. Nie każdy chce i nie wolno wymagać od każdego aż tyle.

EDIT

Uważam, że nie powinno się nic grzebać przy ustawie antyaborcyjnej. Nie bądźmy świętsi od papieża, gdyż łatwo przegiąć, wahadełko może się zmienić i wtedy bedziemy awangarda jak Hiszpania czy Irlandia. Sam naczelnik dobrze o tym wie, i dlatego że pomimo tego że gra wielokrotnie tą karta, i jeszcze nie raz zagra, to nigdy jej użyje. A wątpie aby tu zebrani byli lepsi w te klocki niż naczelnik.
Świat nie jest idealny i nigdy nie będzie (i taką mam też nadzieję)

P.S.

Gratulacje dla Cheosa!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Rookie
Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-12-03, 08:48   

Gdzie ty widzisz Rudi w moich wypowiedziach zadufanie?
Czy pytanie o brak doświadczenia, realnych przeżyć w danym temacie, emocji i psychicznych dylematów wynikającytch- z braku takowych - jest zadufaniem?
Przekonanie o własnej wyższości?
Nie potrafisz rozróżnć pytań "smarkacza" o sens, o doświadczenie, o wartości, o chęć poznania punktu widzenia i argumentów?
Nie dostrzegasz, że doceniam postępowanie czy obietnice ojców, że zrobią coś wbrew wydawałoby się logice kogoś innego? Tak, tak logika kogoś innego może prowadzić do całkiem sprzecznych wniosków.
To jest jak z wiarą - nie traktuję nigdy człowieka wierzącego czy niewierzącego inaczej - dla mnie istotne jest jakie wartości niesie, prezentuje, jakim jest człowiekiem.

Ty jesteś kawałem Twardego Szeryfa, ty poprzez swoje pisanie zmuszasz mnie bym nie rozmawiał z Tobą na argumenty, na zrozumienie swojego poglądu, ocen, wartości - BO TY TEGO NIE CHCESZ!!!! NIE POTRZEBUJESZ!!!! TY JUZ WIESZ I KONIEC DYSKUSJII!!!!

Narzucasz wszystkim Swój tok myślenia, jedyny, prawdziwy, nadczłowieczy - na dodatek robisz, to w sposób niekiedy chamski, bezwarunkowy, stawaiający człowieka pod ścianą.
Nie tobie przyjdzie oceniać mnie i moje ojcostwo.
Ja nie mam trzech synów ale dwie Córki i Syna. Jedno chore. Inna perspektyywa, inne wyczucie
Dla mnie jesteś po prostu pyszałkowatym - inteligentnym owszem - człowiekiem, ale szukającym w przeciwniku tylko to, czym można mu można dowalić i nigdy nie zastanawiasz się nad pobudkami kogoś innego. BO TY NIE POSIADASZ W SOBIE ZA GROSZ EMPATII!!!!

Jestem tu w hu..j..lat poczytaj sobie moje przemyślenia o starości i inne, które zarzucałem będąc młokosem i wiele innych tematów zakładałem bo chciałem poznać zdania, opinie różnych ludzi na wiele tematów. To że się nie zgadzałem wcale nie oznaczało, że odbierałem komuś prawo do swojego spojrzenia i oceny.
Mogłem i mogę się mylić we wszystkim co opisuję, ale starałem się być dobrym człowiekiem, który się stara zrozumieć innych.
Proces odrzucenia pewnego stylu, kultury wypowiedzi został naruszony, odrzucony... cennym stał się osąd bezwzględny, często chamski, bez krzty chęci wejścia w skórę drugiego człowieka.
MÓJ zmieniony styl wypowiedzi w ostatnim roku nie wynika z chęci pokazania komuś czy udowodnienia mojej Racji.
To tak nie działa...
to jest po prostu styl w jakim obecnie prowadzi się dyskusje, a próby spokojniejszej zawsze były odrzucane, wyśmiewane i stawiane w roli antyrozumowej, bezmyślnej

Domyślam się, że cały ten wpis tu był po raz kolejny bez sensu - udowodnisz to swoim kolejnym wpisem z cytatami rozbitymi na pojedyncze zdania bez zrozumienia całości wypowiedzi.
Tak tak Rudi - to twój ulubiony styl wbijania przeciwników w ziemię. Wręcz UBecki.

@Scooby - rozumny pogląd.

plewan_79 

Posted: 2019-12-03, 09:47   

ScoobyDoo wrote:
Uważam, że nie powinno się nic grzebać przy ustawie antyaborcyjnej.

ano, nie jest idealnie, może być gorzej, a samo prawo nie musi wszystkiego regulować.

Co do aborcji to dotyczy raczej 20-to letnich dziewczyn po wpadce. Samobójstwa to problem 35-letnich mężczyzn, a "pomaganie" im w tym to eutanazja.

Uwaga na sprowadzanie eutanazji do nieuleczalnej 80-latki, która za tydzień i tak by umarła. Albo dyskusje o usuwaniu "kilku komórek" - młoda kobieta zanim zorientuje się że jest w ciąży i pójdzie do lekarza ma już w sobie rozwinięty płód.

pan.nikt

Otrzymał 1 piw(a)
Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2019-12-03, 11:22   

Bobek1971 wrote:
Gdzie ty widzisz Rudi w moich wypowiedziach zadufanie?
Czy pytanie o brak doświadczenia, realnych przeżyć w danym temacie, emocji i psychicznych dylematów wynikającytch- z braku takowych - jest zadufaniem?
Przekonanie o własnej wyższości?
Nie potrafisz rozróżnć pytań "smarkacza" o sens, o doświadczenie, o wartości, o chęć poznania punktu widzenia i argumentów?
Nie dostrzegasz, że doceniam postępowanie czy obietnice ojców, że zrobią coś wbrew wydawałoby się logice kogoś innego? Tak, tak logika kogoś innego może prowadzić do całkiem sprzecznych wniosków.
To jest jak z wiarą - nie traktuję nigdy człowieka wierzącego czy niewierzącego inaczej - dla mnie istotne jest jakie wartości niesie, prezentuje, jakim jest człowiekiem.

Ty jesteś kawałem Twardego Szeryfa, ty poprzez swoje pisanie zmuszasz mnie bym nie rozmawiał z Tobą na argumenty, na zrozumienie swojego poglądu, ocen, wartości - BO TY TEGO NIE CHCESZ!!!! NIE POTRZEBUJESZ!!!! TY JUZ WIESZ I KONIEC DYSKUSJII!!!!

Narzucasz wszystkim Swój tok myślenia, jedyny, prawdziwy, nadczłowieczy - na dodatek robisz, to w sposób niekiedy chamski, bezwarunkowy, stawaiający człowieka pod ścianą.
Nie tobie przyjdzie oceniać mnie i moje ojcostwo.
Ja nie mam trzech synów ale dwie Córki i Syna. Jedno chore. Inna perspektyywa, inne wyczucie
Dla mnie jesteś po prostu pyszałkowatym - inteligentnym owszem - człowiekiem, ale szukającym w przeciwniku tylko to, czym można mu można dowalić i nigdy nie zastanawiasz się nad pobudkami kogoś innego. BO TY NIE POSIADASZ W SOBIE ZA GROSZ EMPATII!!!!

Jestem tu w hu..j..lat poczytaj sobie moje przemyślenia o starości i inne, które zarzucałem będąc młokosem i wiele innych tematów zakładałem bo chciałem poznać zdania, opinie różnych ludzi na wiele tematów. To że się nie zgadzałem wcale nie oznaczało, że odbierałem komuś prawo do swojego spojrzenia i oceny.
Mogłem i mogę się mylić we wszystkim co opisuję, ale starałem się być dobrym człowiekiem, który się stara zrozumieć innych.
Proces odrzucenia pewnego stylu, kultury wypowiedzi został naruszony, odrzucony... cennym stał się osąd bezwzględny, często chamski, bez krzty chęci wejścia w skórę drugiego człowieka.
MÓJ zmieniony styl wypowiedzi w ostatnim roku nie wynika z chęci pokazania komuś czy udowodnienia mojej Racji.
To tak nie działa...
to jest po prostu styl w jakim obecnie prowadzi się dyskusje, a próby spokojniejszej zawsze były odrzucane, wyśmiewane i stawiane w roli antyrozumowej, bezmyślnej

Domyślam się, że cały ten wpis tu był po raz kolejny bez sensu - udowodnisz to swoim kolejnym wpisem z cytatami rozbitymi na pojedyncze zdania bez zrozumienia całości wypowiedzi.
Tak tak Rudi - to twój ulubiony styl wbijania przeciwników w ziemię. Wręcz UBecki.

@Scooby - rozumny pogląd.

coś się Pan spóźnił nieco z oceną tego kejka,którego już dawno powinniście ******ć z tego towarzystwa,a nie dyskutować z tą szmatą do kibla o mentalności alfonsa.

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2019-12-03, 11:24   

@Bobek
Bobek1971 wrote:

A jak to nazwiesz?
Co to znaczy "nie jesteście w stanie sobie tego wyobrazić"?
Że niby ty możesz a inni to cepy? To ma być argument?
Masz swoje doświadczenia i inni mają też własne.
Mam ci pisać przykłady z własnego otoczenia żebyś je znów małostkowo wykpił jak ten z moją babką która w świecie dawnym potrafiła mieć odmienne zdanie na opinię co bardziej głupawych sąsiadów czy kleryków? Za ciasno masz zaciśnięte imadło na głowie by doczytać że mogła iść "łatwiejszą drogą" ale wybrała ta właściwą - bo taka jest nasza wiara i taki jest nasz kod cywilizacyjny. Oczywiście, babka takimi kategoriami nie myślała, po prostu zdecydowana większość z nas ma "to wyssane w mlekiem matki" co jest w sprzeczności do opinii forsownych przez jedno takie plemię eskimosów i paru takich z naszej stronki.
Mam w dalszej rodzinie "dziecko" w tej chwili już ponad 30-letnie które jest mocno niepełnosprawne na umyśle i ciele. Ja nie muszę sobie tego wyobrażać (a uwierz mi mam wyobraźnię) mi wystarczyło już choćby tylko to co mówią jego rodzice i kiedyś moja babka - bywało ciężko ale nigdy nie żałuję.
Może dla ciebie taka postawa to UBeckie metody, może dla ciebie jestem faszystą (a nawet na pewno bo sam o mnie tak wielokrotnie to pisałeś), trudno. Przecież wcale czytać nie musisz.

Bobek1971 wrote:

Potomni - kobiety-panny z trójką dzieci, która okazała się posiadać talenty w dziedzinie administracyjnej [sołtys] i organizacyjnej [trójka dzieci -sama], a mający sami problemy ze stabilizacją życia zgodnie z doktryną KK.

Moja babka nie maiła problemów ze stabilizacją życia zgodnie z jakąś tam "doktryną KK", ona żyła w zgodzie z wiarą w boga i dla niej było oczywiste, jak to że rano wschodzi słońce, - nie zabijaj i jeszcze kilka innych nakazów bożych.
Może dlatego że nie czytała wówczas jeszcze Cywilopedii a może dlatego że był to fundament na którym wyrosło nasze państwo?

Bobek1971 wrote:

Trzeba było poświęcić się dla kobiety swoich dzieci i z nią żyć.

Mój dziadek nie musiał się dla niej poświęcać. Została sama bo zamordowali go Niemcy w 1944 roku, wpierw nieludzko zmaltretowali a cały dobytek spalili.
Coś tam pisałeś że nie mamy wyobraźni to spróbuj ty sam zrozumieć czemu choć nie mieli ślubu to i tak miała szacunek u ludzi. Potrafisz? :P

@Bobek
Twój kolega, którego tu trzymacie do brudnej roboty, napisał to co sam chciałeś napisać ale się wstydziłeś bo co by o tobie ludzie na tym forum pomyśleli. Jak widzisz inni nie mają aż takich oporów by się z tej strony pokazać.
pan.nikt wrote:

coś się Pan spóźnił nieco z oceną tego kejka,którego już dawno powinniście ****** z tego towarzystwa,a nie dyskutować z tą szmatą do kibla o mentalności alfonsa.
Last edited by Rudi2 on 2019-12-03, 13:34; edited 5 times in total  

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 16/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2019-12-03, 13:45   

Oj tam chłopaki się spinacie, każdy ma swoje zdanie na ten temat.

Dla rozluźnienia proponuję śledzić tematykę sądów. Protesty powróciły bo już taaaaaak było nudno :(

Bobek1971 

Posted: 2019-12-03, 15:40   

Cytat o stabilizacji zgodnie z doktryną KK byl do Ciebie... nie o babce. TY jesteś potomnym babki :P
Babka była zaradna i nic mi.nie przeszkadza...co podkreśliłem pod cytowanym tekstem...ale tak jak przewidziałem ...cytujesz jednozdaniowo by nie pokazać sensu całości.

Moje prowokacyjne i chamskie wypowiedzi (tak jestem ich świadom) były tylko odpowiedzią na sposób jaki ty próbujesz narzucać dyskutantom.
Grzecznych nigdy nie tolerowałeś.

Co do Pana Klapacjusza vel.vel.vel.....poza ciekawymi odnośnikami historycznymi - nie cierpiałem jego wywodów personalnych i obrażania w tym również Ciebie. Ale skoro taki poziom był akceptowany ...cóż

Ps...co ty mi tu gadasz o doświadczeniach jakichś rodziców z 30 letnim.niepełnosprawnym dzieckiem...jak ty częsciej z Cheosem na wódce się spotykałeś niż z nimi.
Chłopie ty nie masz w sobie krzy samokorekty....piszesz i używasz argumentów pasujacych do twoich tez, a jest to zwykła - gównoprawda.
Żeby doświadczyć niepełnosprawności najbliższego to nie znaczy wysłuchać kilku opowieści przy herbacie i ciasteczku w atmosferze konsternacji i szczęścia zarazem, że mnie to.nie spotkało.
Kiedy ty miałeś te doświadczenia zebrać jak tyrałes od rana do wieczora na budowach...jak wielu ciężko pracujących na siebie i swoje dzieci w naszym pokoleniu.
Last edited by Bobek1971 on 2019-12-03, 15:50; edited 3 times in total  

Rudi2

Posted: 2019-12-03, 16:39   

Bobek1971 wrote:

Ps...co ty mi tu gadasz o doświadczeniach jakichś rodziców z 30 letnim.niepełnosprawnym dzieckiem...jak ty częsciej z Cheosem na wódce się spotykałeś niż z nimi.
Chłopie ty nie masz w sobie krzy samokorekty....piszesz i używasz argumentów pasujacych do twoich tez, a jest to zwykła - gównoprawda.

Czy można poważnie traktować kogoś kto takie brednie wypisuje? Przecież ty mnie nawet na oczy nigdy w realu nie widziałeś, nie mówiąc już o moich rodzinnych sprawach.

Bobek1971 wrote:

Kiedy ty miałeś te doświadczenia zebrać jak tyrałes od rana do wieczora na budowach...jak wielu ciężko pracujących na siebie i swoje dzieci w naszym pokoleniu.

Pracuje się ciężko albo efektywnie, rękami albo głową. Praca głową bardziej jest doceniana i korzystna finansowo.
Pewnie bardzo cię to zdziwi pyszałkowaty człowieku ale przez wiele lat samotnie wychowywałem własne dzieci, miałem też czas zarobić na nasze potrzeby ale też i jeszcze zajmować się sprawami innych ludzi będącymi w trudnych sytuacjach rodzinnych na tle np. kontaktów z dziećmi po rozwodzie, w wielu sprawach sądowych reprezentowałem stowarzyszenie "ojcowskie" jako tzw. mąż zaufania, byłem konsultantem środowiskowym przy senackiej podkomisji d/s rodziny podczas nowelizacji Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego kilkanaście lat temu, gdy spotkasz się z regulacją prawną popularnie zwaną "opieka naprzemienna" to mniej świadomość że to dzięki staraniom naszego stowarzyszenia udało się ten zapis wprowadzić do K.R.iO. Przez wiele lat byliśmy aktywni na kongresach Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych w Zakopanym w tym wielokrotnie jako paneliści, miałem wiele spotkań w biurach poselskich i senackich lobbując za zmianami w Kodeksie uwzględniającymi rolę ojca w życiu dziecka.
Mam dalej wyliczać? Konferencja prasowa w sejmie, tygodniowa pikieta pod sejmem z bazą i logistyką dla kilkudziesięciu ludzi którzy zjechali z całego kraju u mnie w domu. Znałem bezpośrednio kilku kolejnych Ministrów Sprawiedliwości, Rzeczników Praw Obywatelskich, Ś.P. żonę Prezydenta RP Kaczyńskiego, kilku polityków ze świecznika, dziennikarzy z TV z którymi robiliśmy wspólnie reportaże. Dziesiątki petard odpalonych przed sądami w całej Polsce, lokalna policję z ukaładów lokalnych. A tak swoją drogą, co bardzo cię pewnie zaskoczy, nasz punkt konsultacyjny Stowarzyszenia Ojcowie z Trójmiasta mieliśmy w Gdyni w biurze poselskim (lub senackim, nie pamiętam już) niejakiego R. Biedronia. Tak, tego samego Biedronia o którym wiele się teraz pisze w mediach, wówczas był normalnym człowiekiem (poza jego odmiennymi skłonnościami łóżkowymi) wiele robił dla innych ludzi, sam z siebie, niestety zrobił szybką karierę na swoim homoseksualizmie i odleciał w lewacki kosmos. To tak tylko w wielkim skrócie. Skąd u ciebie we wpisie "budowa"? Nie wiem. Masz złe dane. Tak, prowadzę firmę instalacji przemysłowych ale nie pracujemy na budowach.
Aaaaa, już się domyślam, przecież fakt że chodzę na Marsze Niepodległości wymusza w tobie taki wizerunek. Dodaj do tego alkohol, najlepiej puszki piwa, fotel, telewizor i podkoszulek. Za dużo TVNu, stanowczo za dużo.
Nie pisz mi dzieciaku więcej z pozycji jakiegoś mędrka bo wasze pokolenie bardziej przeżywa życie zbierając lajki FB zamiast naprawdę żyć życiem. Co najwyżej dostajecie wypieków na twarzy gdy taki prostaczek jak Klapek napisze coś od czego wy możecie się odciąć ale tak po chichu z tym się identyfikować. Ten przynajmniej ma tą cechę że pisze bez ogródek co myśli, a że głupi jak pusty dzban to już inna sprawa.

ps. Gdy piszę np. że w sądach jest najwięcej łamania prawa to piszę to dlatego że dziesiątki godzin kiedyś przegadałem z sędziami i wiem to od nich bezpośrednio (są tacy którym jeszcze zależy, to oni pisali nam (nieoficjalnie) konkretne propozycje których by oczekiwali w kodeksie rodzinnym), na rozprawach czy czytając akta sprawy innych ludzi. Książkę można na ten temat napisać. Wam wystarczy wpis do Wikipedii lub GW a to nie to samo.
ps. spotkałem ojców którzy wręcz wymusili na swoich żonach donoszenie dziecka a potem te matki świata poza nim nie widziały, to są bardzo skrywane przed "obcymi" historie, czasami bywały z bardzo złym zakończeniem. Dużo zła, bardzo dużo. Gdy ktoś przynosi ci do wglądu tomy akt sprawy rozwodowej gdzie wyciągane są najbardziej wstydliwe sprawy rodzinne to musi mieć do ciebie zaufanie że zachowasz to dla siebie i tylko dla siebie jednak wnioski z tych dramatów mam prawo wyciągać dla siebie.
Jednym z nich jest unikanie nieodwracalnych decyzji bo potem życia nie da się przywrócić. Tu nie ma co dyskutować, ja to wiem i nie jest to żadne pierdo.one szeryfowanie, to z życia wzięte a nie z Wikipedii.
Moje pokolenie może nie było najwyższych lotów bystre we współczesnych trendach ale za to nauczone życiem że gdy cię nie wpuszczają drzwiami to wchodź oknem. Nie da się złamać bezkarnej sędziny SR bo sala to jej niepodzielny folwark to idziesz wyżej i zmieniasz jej kodeks albo akta bierzesz pod pachę i walisz prosto do Ministra Sprawiedliwości podpierając się mediami. Potem idzie "zwrotaka" z góry by się zorientować w sprawie ale sędzina SS już tyłkiem trzęsie że jej kariera padnie i robi się jakoś taka miększa na argumenty w sprawie. Da się. Tak działa system. Przynajmniej kiedyś tak było.
Last edited by Rudi2 on 2019-12-03, 17:55; edited 6 times in total  

Bobek1971 

Posted: 2019-12-03, 17:47   

Dobra wygadałeś się?...lżej "ojczulku"?
Doceniam Twoją działalnośc na rzecz skrzywdzonych Ojców. Każda krzywda powinna być tępiona, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych. Pełna zgoda.
Tutaj niestety się nie wypowiem. Nie mam doświadczeń.

Nie chcę Ciebie pogrążać, bo nie to jest moim celem.

Rudi2

Posted: 2019-12-03, 19:16   

Bobek1971 wrote:

Nie chcę Ciebie pogrążać, bo nie to jest moim celem.

Nie krępuj się, próbuj. Pokaż że masz jaja.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum