www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

pbem'azakonczenie

Zakończenie PBEM'a
Author Message
pocozyc Joined: 18 May 2016
Posts: 49
Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-01-28, 19:55   Zakończenie PBEM'a

Wszem i wobec obwieszczam, że PBEM RAS Pangea przeniesiony tutaj z COP'a został zakończony. Na polu walki pozostali:
- pocozyc
- Wolfenlane
- Matt

Gra zakończyła się w turze 206 udanym desantem na ziemie Wolfa skoordynowanych sił rosyjsko-kongijskich. Jak dostanę turę to porobię screeny i nieco opiszę grę z mojej perspektywy. Jeśli ktoś będzie miał ochotę coś napisze ze swojej strony.

Bardzo się cieszę, że mogłem zagrać ze wszystkimi graczami. Dzięki za super grę, która ciągneła się... no właśnie? ktoś pamięta od kiedy?

Dla mnie to dodatkowo sentymentalny pbem ze względu na to, że przeniesiony bezpośrednio z COP'a.
_________________
https://www.instagram.com/coalsky/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek17777


Joined: 09 Apr 2013
Posts: 2563
Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-01-28, 21:34   

Gratki panowie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 48
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11880
Piwa: 90/375
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-01-28, 21:46   

:padam:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wolfenlane 


Joined: 17 May 2016
Posts: 264
Piwa: 10/5
Location: Kraków
starszy szeregowy 
Posted: 2019-01-28, 22:08   

Ja mam screena z 50 tury, był zrobiony 25 czerwca 2018, więc chyba nie graliśmy tak bardzo długo ;)Ależ ja miałem tereny boskie i tak się dałem podejść kozakom :wstyd:

20180625075029_1.jpg
Plik ściągnięto 141 raz(y) 404.93 KB

Last edited by Wolfenlane on 2019-01-28, 22:10; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pocozyc Joined: 18 May 2016
Posts: 49
Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-01-30, 22:34   

Podsumowanie gry z punktu widzenia Rosji.

Niestety nie mam screenów ze startu gry, ani ze średniowiecza ponieważ formatowałem komputer. Mam jednak screeny sprzed ataku na Indie.

Generalnie start był bardzo taki sobie z mojej perspektywy. Miałem płaski teren, Rosja daje kopa na początku, ale plusem jest jak teren jest różnorodny, a tu miałem raczej płasko. Na zachód okazało się, że mamy bardzo wąski przesmyk łączący dwa kontynenty, więc w gruncie rzeczy miałem jedną stronę z głowy jeśli chodzi o obsadzanie granicy. Po kilkudziesięciu turach okazało się, że na wschodzie mam 3 CS'y, które zasłaniają bardzo duże pałacie wolnego terenu, na północy mam pasmo górskie niczym Pireneje, a za górami pokojowo nastawioną Koreę najbliższego sąsiada. Za Koreą (Jarech) byli Hindusi (Wolf) i właśnie tu widziałem największe zagrożenie. Wojna była nieunikniona bo teren był sprzyjazjący. Ja za to miałem naprawdę spory bunkier, wiec musiałem jedynie walczyć z barbarzyńcami i ze skutecznym rozwojem.

Na Zachodzie sprawy mnie średnio interesowały, ponieważ było daleko i żadna interwencja z mojej strony nie wchodziła w grę. Z tego co wiem to najpierw nie przetrwało próby czasu państwo Lepkiego, a potem Matt (Kongo) podbił Mongołów (benevollus).

W średniowieczu Wolf wystartował z kulturą i nauką, zaczął uciekać i to znacząco. Widmo wojny Indie-Korea zbliżało się wielkimi krokami. Do końca zastanawiałem się, czy pomóc Korei czy zaatakować os strony gór żeby bronić się przed inwazją hinduską na "ziemi niczyjej". Zrozumiałem dla mnie było to, że Wolf mając taką przewagę po zjedzeniu Korei pójdzie za ciosem. Decydujące były góry i CS, które stały na drodze to zniechęciło złowrogich Hindusów ;) . Ostatecznie zaatakowałem Koreę od południa i przejąłem jedno miasto (Gytonge).

Mniej więcej w tym momencie skończyły się już walki na drugim kontynencie, niedobitki Mongołów jeszcze się broniły, ale Matt miał już sprawę pod kontrolą. Zaczęła się zimna wojna i rozój. Wolf uciekał, ale skupiłem się na tym by wykorzystać potencjał Rosji co do wielkich ludzi, więc powoli nadganiałem z kulturą. Góry były naturalną granicą i nic się nie dało zrobić na froncie. Matt sprawdził możliwości przesmyku i też zrezygnował z marszu na moje włości... zaczęła się nudna rozwojówka.

Sytuacja z frontu pólnocnego:
Myślałem, że będę czekał na nieunikniony atak lotniczy Wolfa... ale pojawiła się propozycja Matta.
Już nie pamiętam, czy to on wyszedł z inicjatywą czy ja, ale oboje byliśmy w plecy z nauką i kulturą, więc postanowiliśmy że wspólnymi siłami zaatakujemy Wolfa.
Propozycje były dwie - desant z zachodu lub bardziej nieoczywisty (przynajmniej w przypadku ataku Matt'a) desant ze wschodu bezpośrednio na stolicę.

Wybraliśmy opcję nr 2. Wydała się bardziej realna, chociaż szczerze myślałem, że to samobójcza misja. z Moich wyliczeń wynikało, że gdy my wyładujemy wojsko to Wolf będzie miał już piechotę.
Przygotowaliśmy się (trwało to około 15-20 tur), było widać że tłoczę wojsko (Matt miał dużą armię, więc po Nim może niekoniecznie)... Kozacy okazali się mega mocni (pierwszy raz nimi atakowałem). Przygotowaliśmy się na desant na turę 190-195.

Sytuacja gdy moje wojska już wylądowały, zaczęły się pierwsze potyczki, a Matt był już przy brzeguOkazało się że Wolf kompletnie się nie przygotował, sporo miał rycerzy, stosunkowo bało kawalerii, moja flota szybko zdobyła przewagę na wodzie, a jedno jedyne pole z którego można było bombardować z morza obsadziłem podwójną fregatą, która okazała się mega potężna.

Zdobycie stolicy okazało się bardzo proste. Wojska Matta skierowały się w stronę Srinagar i Brukselii, moje wojsko prowadziło ataki zaczepne przy Bombaju i Hongkongu. Wolf skierował cale wojsko z granicy na odsiecz, to była dla mnie szansa żeby przesunąć górzysty front i zaatakować z pełną siłą.

Akcja się powiodła po zdobyciu kilku miast morale Wolfa opadły i zakończyliśmy grę.

Dzięki Panowie !

kilka screenów z ostatniej tury:_________________
https://www.instagram.com/coalsky/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Benevollus


Joined: 14 Feb 2018
Posts: 116
Piwa: 4/5
starszy szeregowy 
Posted: 2019-01-31, 00:51   

Gratulki.

Wyjątkow dziwna mapa się trafiła w tym PBEMie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Matt 


Age: 34
Joined: 07 Oct 2018
Posts: 21
Otrzymał 2 piw(a)
starszy szeregowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-01-31, 16:32   

Opisze jeszcze grę z perspektywy Konga.


Wylosowałem cywilizację, która ma silną jednostkę na wczesnym etapie gry (Ngao Mbeba - jednostka epoki klasycznej) i założyłem, że pierwszego napotkanego sąsiada spróbuje zaatakować. Pierwszą osobą był Lepki grający Zulusami. Dystans między naszymi stolicami nie był duży, więc szybko zacząłem przygotowywać się do wojny. Myślę, że trochę zaskoczyłem przeciwnika, bo atakować na etapie jak każdy miał po 2 miasta to dość szybko. Wojna poszła sprawnie, chyba nawet bez straty jednostki i mogłem dołączyć 2 miasta Zulusów.

Następnie chciałem postawić na rozwój, ale mój kontynent okazał się słaby w tereny do rozwoju. Właściwie cały był pokryty lasem deszczowym. Do tego mało pól na których mógłbym robić kopalnie i zwiększać produkcję. Do tego wszystkiego na całym kontynencie był tylko jeden CS. Tak, cały kontynent, 3 cywilizacje i tylko 1 CS :)

Zmieniłem więc plany i mając trochę armii (do tego doświadczoną), stwierdziłem, że zacznę wojnę z Benevollusem (Mongolia). Wojna nie poszła już tak szybko jakbym chciał, ale raczej sytuację miałem pod kontrolą. Zająłem wszystkie miasta Mongolii i zacząłem grać w Sim City.

W tym momencie można pomyśleć, że miałem wszystko żeby wygrać. Cisza spokój, sąsiadów brak, przejęte miasta, odstraszałem resztę graczy siłą militarną. Ale nie miałem jednego - terenów na których miasta mogłyby żyć, rozwijać się i produkować. Do tego nie miałem religii, ponieważ Kongo jest cywilizacją, która nie może założyć własnej religii, a profity z wierzeń czerpie tylko jak ktoś przyjdzie i podzieli się swoją religią. Niestety nikt nie przyszedł :(
Nastał czas, w którym Wolfenlane zaczął wyraźnie odjeżdżać z nauką i kulturą. Ok 170 tury złożyłem Pocozyc propozycję wspólnej walki z liderem rozgrywki. Jak przebiegała decydująca wojna opisał wyżej Pocozyc.

Zakończyliśmy w 210 turze. Może pojawić się pytanie dlaczego nie chciałem ciągnąć gry dalej i zacząć walkę z Pocożyc. Otóż po przejęciu większości miast Wolfa, wybudowaniu kilku cudów porównałem nasz rozwój i stwierdziłem, że dystans, który zaczął nas dzielić jest już nie do odrobienia. Podjęliśmy więc decyzję o zakończeniu gry uznając wygraną Pocozyc.

Gratulacje i do zobaczenia w kolejnej grze.
Pozdrowienia dla wszystkich uczestników zakończonego PBEMa :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lepki 


Age: 47
Joined: 17 Sep 2018
Posts: 8
Postawił 1 piw(a)
Posted: 2019-01-31, 21:50   

No ja szybko zakonczylem tego PBEM a. Probowalem rozwinac miasta i przez to mialem slabe wojsko ,Wiec szybko mnie wchlonieto. Dzieki za gre.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wolfenlane 


Joined: 17 May 2016
Posts: 264
Piwa: 10/5
Location: Kraków
starszy szeregowy 
Posted: 2019-02-01, 09:22   

Gratki pocozyc, nieźle zamaskowany i miażdżący atak. Niby w demo nie miałeś dużej przewagi w armii, ale kolejny raz się przekonuję, że ilość woja często ma się nijak do jego jakości. Jeśli moje armie kawalerii przegrywały z Twoimi korpusami kozaków i to dość poważnie, to cóż mogę więcej powiedzieć - miazga. Faktem jest, że zaniedbałem trochę wojo, ale nie wiem czy dodatkowe 2, 3 armie kawalerii by mnie uratowały.
Pocozyc mnie złapał w momencie, w którym robiłem lotniska i za max 10 tur by były samoloty, natomiast nie miałem żadnej jednostki skutecznej przeciw kozakom - zły wybór techowania, gdybym miał jakieś bazooki to bym się może wybronił.
Tereny miałem super, a Ty takie sobie, więc tym bardziej gratki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Estelleworry
Guest

Posted: 2019-04-16, 09:33   STARCROSS 7 2019

!

07.05.2019 " STACROSS "

, "STACROSS" .
:

- 1$ . 1 , .
- ( ).
- + + .
- .
- ! 3*1.
- .
- 3- . .
- - !
- .
- . [url=https://stacross.com/?ref=Longo] ![/url] [url=https://youtu.be/fWnP1OZGEak] [/url]
.


[url=https://vk.com/public180477378][/url]
[url=https://www.facebook.com/groups/597924910722086/][/url]
[url=https://www.instagram.com/][/url]
[url=https://youtu.be/fWnP1OZGEak][/url]
[url=https://join.skype.com/j0EycAM8ZyCi] [/url]

[url=https://stacross.com/?ref=Longo][img]http://tinyurl.com/yx99pnlq[/img][/url]
 
 
GumroadVob
Guest

Posted: 2020-03-21, 16:40   Classic Old-School HardTechno Loops Sample Pack

[img]https://f4.bcbits.com/img/a2916071327_2.jpg[/img]

Techno Samples: Classic Old-School HardTechno Loops (Sample Pack WAV)

Link: https://gumroad.com/l/classichardtechnoloops

Description:
Old School Hard Techno is back! This collection of loops will take you on a journey to the origins of Hard Techno. This Hard Techno pack gives way to the classic sound in a huge way by meshing our vibes with one of the hottest techno scenes around.
All the loops are tempo marked at 130/140 BPM for ease of use. These sounds are just essential for making classic Hard Techno.
This latest pack gives you all the tools you need to make loads of tracks or use in remixes. This collection crosses into Techno, Hard Techno, Schranz and experimental productions with ease.

Inspired by the biggest names of HardTechno Music like Henry Cullen, Adam Beyer, Ben Sims, Patrik Skoog, Lars Klein, Michael Burkat and many more.

Product Specs:
In detail, the pack contains:
• 25 BASS LOOPS 130 BPM
• 97 DRUM LOOPS 130 BPM
• 132 DRUM LOOPS 140 BPM
• 44 KICK LOOPS 140 BPM
• 65 PERCUSSION LOOPS 130 BPM
• 58 SYNTH LOOPS 130 BPM
• 60 TOP LOOPS 130 BPM
• Album Cover + Audio Demo

• Genre: Hard Techno, Techno, Dark Techno, Acid Techno
• BPM: 130/140 BPM
• Loops, WAV format
• 100% Royalty-Free
• Size: 1.65 Gb
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Sticky: [ Poll ] Wybór nowego pbema
głosowanie na jedną z 3 propozycji
Marw Centrum inicjacji nowych gier PBEM 26 2011-10-04, 13:45
plewan_79
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Admin - Zakończenie wojny Koalicja - Sumeria"
KasztelanMirmil, itkovian, Rihiter, Rookie, trebuch, Whiteye
Shaka[D14] PAKTY ODTAJNIONE 1 2012-09-24, 22:01
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Wyprawa Persji i Egiptu na IM-zakończenie ?"
jarek1333, Bodek, Peter
LDeska Pakty tajne 1 2010-08-27, 12:44
LDeska
No new posts Sticky: Pakt "Zakończenie" (cheos)
cheos, Deb, Peter, Zaharien
LDeska Pakty tajne i kroniki 1 2009-10-26, 23:53
LDeska
No new posts Zagram PBEMa
pawelt Forum dyskusyjne PBEM 37 2008-09-05, 11:07
pawelt

Czas generowania strony : 0.53 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group