www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

cowas

Co u Was?
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 73/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2020-09-12, 23:42   Co u Was?

Tak jak w temacie. Co u Was słychać Panowie?

U mnie stara bida, jakoś się turla. A co u Was?

Martin miał pomysł, żeby zrobić jakieś spotkanie, ale przy obecnym COVID to chyba odpada. Coś się dzieje u Was ciekawego, czy tylko zwykłe chrzty i kolejne miliony na koncie? :)

Gdyby ktoś chciał hardcore'owe przeżycia i totalną jazdę bez trzymanki, to ja polecam Radę Rodziców :) jestem Pierwszy Sekretarzem w swojej SP :)

A dla tych bardziej uduchowionych niż przedsiębiorczych (spi>ind), to polecam Langustę na Palmie (na YT) - spędzam tam ostatnio sporo czasu z Szustakiem :)

Pozdro dla weteranów! I dajcie znać co u Was!

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2020-09-13, 15:39   

Byle zdrowie było
Praca, dzieci przed maturą, giełda, Panzer Corps2, bieganie, ostatnio na kosza po kilku latach przerwy namowili [Udajemy, że nie ma covid]
i z dnia na dzień
Postaw piwo autorowi tego posta

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 22/24
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2020-09-13, 21:14   

u mnie praca - stare śmieci, trochę spowolniło więc może będzie czas na nowe; jak wolne to budowa - jeszcze niecały rok ufff - bo teraz do pracy odpocząć jeżdżę; dzieciaki podrosły i trzeba je na siłę na piłkę wysyłać, i powoli szukanie dobrej podstawówki - czyli kosztów ciąg dalszy. Jeszcze z 20 lat i może będzie czas, żeby w civkę zagrać ;)

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2020-09-13, 23:37   

Mi w tym roku zaden urlop sie nie udal :/
Wszystkie odwolano...
Mam nadzieje ze na jesien cos zorganizuje w rezerwie w Polsce...

A w robocie troche marazm - duzo roboty ale sprzedaz niska.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 224/73
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2020-09-14, 11:03   

U mnie początek Covida to hardcor w pracy, każdy chciał na "już" nie bacząc na ceny byleby nie były kosmiczne. Nie przerobiłem wszystkiego, latka już te. Od kwietnia luz i wróciło do normy. Taką zarazę to ja rozumiem a nie żeby zaraz umierać całymi stadami.

ps. Musiałem odreagować więc znów kupiłem Civ4 (tym razem na steamie) i pykam sobie dla przyjemności jedną grę od kilku miesięcy. Zaczęło to się od pierwszego wklepania jakichś ustawień i wygenerowała się mapa w którą gram już chyba dwudziesty raz, za każdym razem jest inaczej.

ps. 2 AI nie pyskuje :hyhy:
Last edited by Rudi2 on 2020-09-14, 11:07; edited 1 time in total  

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 51/49
starszy chory sztabowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2020-09-14, 19:22   

Żyję choć od półtora roku szukam roboty
Dzieciaki coraz większe
Grywam sporo czasem nawet z Cheosem w civ6
I jakoś leci
Covid mnie nie złapał, a przynajmniej nic o tym nie wiem

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2020-09-14, 23:00   

Ocho widzę że forum chwilowo ożyło :)

P.S.
Szkoda że wolontariusza nie ma od literek.

bombel79 

genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2020-09-15, 07:40   

Wiecie, to taki ostatni błysk zapadającej się gwiazdy :)

PS
off-topic: Tak apropos, to przeczytałem ostatnio trylogię Liu Cixin "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" (pierwsza część to "Problem trzech gwiazd") książki bardzo nierówne, jest mnóstwo dziwnych dla nie-Chińczyków wątków, ale niektóre koncepcje są niesamowite. Jeśli ktoś lubi sci-fi i da radę przebić się przez wątki historyczno-psychologiczne (rewolucja kulturalna, samotność, sens życia itp), to bardzo polecam bo wiele pomysłów i koncepcji zawartych na tych ponad 1500 stronach jest świetnych (niestety jest też kilka strasznych naiwności).

bloodmage 

xfire: DevSeba
Piwa: 8/3
modszy chory  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2020-09-15, 18:43   

Cześć. A ja się pochwalę :)
U mnie wszystko w najlepszym porządku. Czas covida to najlepszy okres w życiu.
Sprzedaliśmy mieszkanie wyprowadziliśmy się na wieś (duży plus że tym ruchem pozbyliśmy się hipoteki) Z nami to łącznie 3 domy, taka wieś. Do sąsiadów mam 150 metrów i 200 metrów. Do jeziora 350. Kolejni sąsiedzi to 800 metrów. Dom w lesie. Własna woda i takie tam. Dodam że dom ma 8 lat a mieszkanie sprzedaliśmy 10 letnie.
Sąsiedzi są u nas częściej niż jak mieszkaliśmy w bloku. Zwłaszcza teraz jak dzieciaki poszły do szkoły.
Jeśli chodzi o szkołę to w ich klasach jest 8 i 12 dzieci z nimi. Wariacji z maskami nie ma.
Co do zdrowia to super. Nie mam diety ale postanowiłem odrzucić pewne „jedzenie” a raczej organizm sam je odrzucił. Do tego powiedziałem sobie że nic nie kupię w marketach. Od maja mnie tam nie było. Robię zakupy w małych sklepikach na wsi czy w mieście. Da się i nawet nie jest zbyt drogo.
Nie jem nabiału w jakiejkolwiek postaci, pieczywa chyba że żona upiecze. Zero alkoholu i kawy. Nie musiałem się zmuszać. Po prostu to przyszło ot tak. Wędlin nie jem a z mięsa to jeszcze sobie pozwolę na makrelę czy dziczyznę ale to już rzadkość. Schudłem 16 kilo. Energii mam tyle ile miałem w szkole średniej 30 lat temu. Jak ją zaczynałem.

Do pracy dojeżdżam 125 km ale staram się pracować 4 dni ostro i mieć 3 dniowy weekend. Mam gdzie przenocować w Koszalinie w razie czego więc nie jest źle. Na razie musi tak być ale jak znajdę nowy lokal to przeniosę firmę.
Dla firmy czas covida to najlepszy okres.
Co mam wam jeszcze napisać. TV odrzuciliśmy nie oglądamy. Tam gdzie mieszkamy tylko PLAY ma zasięg. Jak wyłączymy WiFi to nie ma u nas żadnej sieci. W nocy jest tak ciemno że nie warto oczu do snu zamykać bo jest tak samo czarno. I ta cisza... Wszyscy się wysypiamy niemiłosiernie, i to nie ważne ile śpimy krótko czy długo. Grać się w gry już za bardzo nie chce wieczorami. Chyba że w planszówki z żoną. Ona lubi Terraformację Marsa a ja Ciwilizację Poprzez Wieki. I tak gramy. Gier planszowych mamy dużo :)
Da się uwierzcie że się da. Tak bardzo chcieliśmy zmiany, że niepełnosprawne dziecko na wózku ( Antek ma SMA) nie było kontrargumentem do tej zmiany. On sam też odżył. W sumie to dla niego ta zmiana. Teraz jest ciągle na podwórku ma wózek elektryczny, a jak mieszkaliśmy w bloku na 2 piętrze nie wychodził bo było ciężko bez windy na dół już zejść. Żona nie dawała rady a ja w pracy. Wszystko zmieniło się 1 czerwca jak zobaczyliśmy miejscówkę i się wszyscy zdecydowali. Pozdrawiam

PS. Kolega też się zdecydował na takie rozwiązanie. Firmę w Koszalinie zostawia. Sprzedaje dom i buduje się na Kartuzach. Działkę miał od dawna ale powiedział że go zmotywowałem i już decyzję z żoną podjęli.
Last edited by bloodmage on 2020-09-15, 18:51; edited 2 times in total  

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 22/24
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2020-09-15, 23:22   

bloodmage wrote:
Nie jem nabiału w jakiejkolwiek postaci, pieczywa chyba że żona upiecze. Zero alkoholu i kawy.

ja też od miesiąca bez kawy, cukru i pieczywa. Zobaczymy :)

bloodmage 

xfire: DevSeba
Piwa: 8/3
modszy chory  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2020-09-16, 09:01   

plewan_79 wrote:
bloodmage wrote:
Nie jem nabiału w jakiejkolwiek postaci, pieczywa chyba że żona upiecze. Zero alkoholu i kawy.

ja też od miesiąca bez kawy, cukru i pieczywa. Zobaczymy :)

jak możesz odrzuć też skrobię z ziemniaków i zobaczysz różnicę. Ja przed chwilą kupiłem 6 kilo fistaszków. Energii mi po nich nie brakuje. Ogólnie jem dużo orzechów, jajek (praktycznie co drugi dzień jajecznica z 5 jaj), warzywa, trochę mniej owoców. Makrelę wędzoną jedną na tydzień to max i spontanicznie mięso w postaci dziczyzny. Za mięsem już nie tęsknię. Żołądek się zmniejszył i nie potrzeba tyle tego do niego wrzucać. Na początku było ciężko jak zamiast żołądka był śmietnik ale teraz jest ok. Dzisiaj będzie grill. Rodzina jak zawsze tradycyjnie kiełbaski a mi żona grilowane warzywne szaszłyki.
Last edited by bloodmage on 2020-09-16, 09:10; edited 1 time in total  

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 224/73
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2020-09-17, 11:52   

E tam, ja bez papierosów już kilkanaście miesięcy się rozwijam i taki Bombel przy mnie to teraz cienias (dosłownie, nie w przenośni) i jest mi z tym dobrze.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2020-09-20, 23:39   

Hehe, fajnie poczytać co tam u Was :) no u mnie po staremu - przybyła nam 4 lata temu trzecia córka, starsze to już 5 i 7 klasa. Mieszkamy dalej pod Warszawą i z racji wirusa pracujemy już od marca z domu oboje. Na razie do końca roku na pewno, ale firma amerykańska to na pewno przedłużą i tak liczę że do wakacji 2021 posiedzę 100% w domu. W sumie nie narzekam bo dojazd niby niecałe 20km ale schodziło 45 minut w jedną stronę minimum - to 1,5 godziny dziennie jestem do przodu :)
Fajny opis bllodmage, to chyba moje rejony bo ja z Lęborka jestem (znaczy się Kaszub), to Kartuzy bardzo blisko. Ja bym chętnie tak się wyprowadził do głuszy, ale z racji dzieci nie ma szans na to - nie chcę robić za szofera do emerytury - jak pociechy skończą podstawówkę to w mojej wsi jest przystanek kolejowy (400m tylko) i jak podjadą jedną stację to już jest Warszawa albo w drugą stronę Piaseczno (misto 50k ludzi) więc szkół średnich dużo. Ale i tak kusi mnie zawsze taki pomysł ze wsią. Tylko że w moim wieku to już nie ma sensu - może jak wszystkie dzieci na studia pójdą...
Ja bym chętnie na jakąś pizzę w Grubej Kaśce się spotkał pogadać jak Bombel pisał.
Acha z ciekawostek: dostałem powołanie na ćwiczenia wojskowe za tydzień - 5 dni pobiegam z karabinem (chyba, w sumie nie wiem dokładnie co tam będzie, jednak oficera to chyba na poligon na ćwiczenia nie wysyłają :niepewny: ).
No a co do biegania to dalej biegam - już 9 lat wyjdzie, tak 5-6 razy w tygodniu, średnio 60-80km tygodniowo. Za dwa tygodnie maraton - to będzie 21-szy i jak zawsze znowu spróbuję pobiec poniżej 3 godzin i pewnie znowu trochę zabraknie :D

bombel79 

Posted: 2020-09-21, 09:44   

Leszku, myślałem o spotkaniu na początku września, ale wirus jest już dużo słabszy i wolałbym jednak nie ryzykować. Szczególnie że dzieciaki chodzą do szkół i mleko może się szeroko rozlać.

Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł spotkania na kamerkach, ale nie wiem czy jesteśmy na tym etapie. Jak ktoś to technicznie ogarnie, to ja jestem do dyspozycji.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2020-09-22, 09:58   

Poczekałem jeden dzień żeby się inni wypowiedzieli, ale widzę ruch nie za duży :)
Ja na kamerkach to nakrągło się spotykam, raczej ogarnę bo od pół roku to tylko tak pracuję. Tylko we dwóch to będzie mało zabawne, nawet FFA nie można by w tle uruchomić :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  
Czas generowania strony : 0.54 s.