www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: ponti
2010-09-20, 13:52
GOTM 4 - SAFARI
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-01-31, 21:05   

Tabela Gotma Safari
SAFARI - Maxman
Poz. Gracz Rok Pkt
1 Mareck 900 PNE 20
2 Bobek 850 PNE 17
3 Bodek 485 PNE 15
4 Rudi2 260 PNE 13
5 Hechter 185 PNE 11
6 Didi 110 PNE 10
7 Martin 40 PNE 9
8 Meca 70 NE 8
9 BogdanDz 355 NE 7
10 Juzek10 2017 NE 6
SAFARI - Ironman
Poz. Gracz Rok Pkt
1 Rudi2 260 PNE 20
1 Bobek 215 PNE 17
2 Hechter 185 PNE 15
Wszystkim uczestnikom dziękuje za gre w Safari - jestescie super :) ,szkoda że nie dosłał sejwa Sc0rp a potem dzwonił Leszek ze sie spóźnił z wysłaniem.W obecnej edycji mamy 5 nowych graczy co niezmiernie cieszy dostałem ogołem 12 sejwów od 11 graczy. Niestety z przykroscia nie mogłem zaliczyc Damroce jego sejwa gdyz przesłał wybik bez słoni na Zanzibarze,w ogole nie było słoni -wielka szkoda zwłaszcza ze Damroka to stały gracz i wysoko w ogolnym rankingu :zalamany: . Rudiego i Mece zaliczam do maxmana bo nie moge sprawdzic czy jest to ironman czy maxman,po prostu chłopcy rozwalili Zulusa całego :) Wynik Marecka i Bobka powala na kolana mnie opadła szczęka z wrażenia,bo sam miałem wynik znacznie gorszy od nich to jest cos niesamowitego co zrobili :padam: :padam: Prosze o technike i opis swojej gry . Równiez wynik nowego uczestnika Bodka jest super dobry jak na pierwsza gre i zachęcam do dalszych :padam: Było tylko dwóch ironmanów widac ze chatki zmuszały graczy do maxowania tego mozna było sie spodziewac :) Klasyfikacja generalna jest pod tym linkiem: http://forum.civilization...opic.php?t=4948

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-01-31, 21:22   

sejw Marecka w załączniku.
Gratulacje Mareck!
W gotmach wymiatasz, może zagrasz ze mną pbema?

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-01-31, 21:28   

Dziekuje Pawle za umieszczenie sejwa ,jednoczesnie prosze adminow o powiekszenie mi quoty na załączniki o ponad 10 razy jakby było mozna...

Tfurca Gotmuff

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-01-31, 21:45   

to trzeba umieszczac na portalu - tzn tabelke i savey do sciagniecia

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2008-01-31, 22:11   

Niestety muszę złożyć reklamację :) Co prawda "rozwaliłem" Zulsów ale wysłałem też zapis z tury poprzedzającej końcową czyli powinieneś mieć dwa zapisy ten końcowy i przedostatni (oba z tej samej rozgrywki). Grałem iromana, można to sprawdzić na tych zapisach.
A wogóle to byłem przekonany że trzeba zniszczyć właśnie wszystkie miasta zuluskie :) .

ponti 

Posted: 2008-01-31, 22:21   

Masz racje ... kurde no musze pozmieniac sprawdziłem sejwa wlasnie spróbuje zmienic Ciebie i przekłamanie w generalnej po gotmie 3 pawelt był 1 razem z mareckiem ex aequo, a tego generalka nie uwzgeldnia bo recznie była zmieniana ..

Tfurca Gotmuff

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-01-31, 22:32   

No i kurcze dałem ciała. Zapomniełem o tych słoniach. :wstyd: :oczami: Sejwa z rozpykanym zulusem i ufortyfikowanymi słoniami wysłałem z roku 800 PNE. Ciekawe ile by mi zajęło struganie słoników? No nic to muszę przeczytać parę razy warunki gry. Teraz też chyba jest tego sporo. :niepewny:

ponti 

Posted: 2008-01-31, 22:52   

Chce podziekowac Benemu za zupgradowana wersje programu GOTMA. :padam:

Klasyfikacja generalna czyli miejsce PawlaT w Gotmie 3 juz poprawiono,takze poprawiono Rudiego miejsce Ironmana przy Safari.

Przepraszam za błędy wynikły one z tego ze jechalem ciagle na starej wersji programu a w przypadku Rudiego nie wzialem pod uwage sejwa sprzed niszczenia Zulusów.

Sorka Damroka ale nie widzialem nawet jednego słonia a wynik miales zbyt dobry ,slonie byly głównym celem tej gry i nie mogłem uznac.

Czekam na opis Marecka jak on to kurde zrobił? :przestraszony:

Tfurca Gotmuff

Mareck 

xfire: civmareck
sierżant  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  I miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  I miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  Wygrany jeden GOTM - 7 wygranych 
Posted: 2008-02-01, 01:36   

Zagralem kilka razy tego gotma, ale najlepiej mi poszlo, o dziwo, za pierwszym razem, nie liczac tego rozpoznawczego podejscia.
Im wiecej kombinowalem tym gorsze wyniki wychodzily. :zdziwko:
Juz za bardzo nie pamietam co i jak, bo gralem na poczatku miesiaca.
Pierwsze co zrobilem, to dalem startowego kupca na Zloty Wiek. Przeszedlem bez anarchii na monarchie, slavery i wprowadzilem rele panstwowa.
W naukach do konstrukcji, zeby jak najszybciej strugac :slon: .
Explorerow wyslalem na spotkanie ze zwierzetami, zeby zbierali doswiadczenie potrzebne do promocji medyka.
Przydali sie pozniej do leczenia rannych jednostek po atakach na zuluskie miasta.
W stolicy od poczatku klepalem wojo, w Zanzibarze wycialem jak najpredzej 2 workboaty, a pozniej juz tylko :slon: ...
Zadaniem workerow bylo podlaczenie ironu, pozniej slonikow, a nastepnie budowa autostrady do gornego miasta Zuluskiego.

Startowa gromadka w bojowym nastroju ruszyla ku dolnemu miastu. :galop:
Bum bum tralala, trzask, prask i pierwsze miasto zdobyte :atakuje: .
Wkrotce potem popadaly kolejne miasta dzieki pomocy jednostek dosylanych ze stolicy i oczywiscie randomowi :padam:
Na screenie zaznaczylem ktoredy podazala startowa gromadka, wspomagana w pozniejszym okresie przez posilki ze stolicy (linia przerywana).

Dla mnie najwiekszym problemem w tym gotmie okazalo sie jednak nie tyle zdobywanie miast, co budowanie fortow. Nie wiedzialem, ze to az tak strasznie dlugo trwa :szok:
Na szczescie wylapalem z dzungli sporo zuluskich workerow :cwaniak: , wiec dosyc sprawnie mi z tym poszlo.

Jak juz mialem komplecik 14 sloni, (czesc wycialem w stolicy i przewiozlem statkiem do Zanzibaru) przeszedlem ze slavery na serfdom,
zeby przyspieszyc ostatnie kilka turek budowania tych nieszczesnych fortow.

Pozdro

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-02-01, 07:50   

Gratki Mareck, klarowny opisik :)
ja niestety tak prosto nie doszedłem do tego, że to ....tak prosty jest Gotm.
Musiałem sie jak zwykle zabawić w rozwój ...zanim zrouzmiałem że gotma robił Ponti. A w takim wypadku zwyciestwo w wyniku przewagi technologicznej odpada ;)
Prostota była drogą do sukcesu w tym gotmie.
Merchant, "pierwtona armia" atak, Construction [catapki i słonie], Slavery, zdobycie 6 miast Zulusa.

Wielki Merchant na złoty wiek [próbowałem róznych rzeczy z nim ;) ale to najlepsze]
Ścieżka technologiczna mogła się ograniczyć do Construction [seerfdorm był niepotrzebny, bo i tak trza było ścinać słonie w Zanzibarze więc ze slavery nie przechodziłem]. Osiągalny wynik w tej grze to około 1000bc - sprzyjający random [nie wolno stracić Ormowców na pierwszych miastach] i wyłapanie znacznej ilości woków Zulusa. Jeśli się tego nie zrobiło pojawaiał się problem z fortami.
Miałem kilka prób i we wczesniejszej, w której osiągnąłem 800bc poszedłem innym szlakiem niż Mareck mianowicie zdobywałem miasta z brazem czyli według mapy Marecka - w kolejnosci miasto nr 1, miasto numer 4 i stolice miasto nr 3 - potem do środkowego i na północy.

Gdy zdobywałem nr1 podchodziłem do złoża surowca brazu koło stolicy Zulusa explorerem i wypasionym archerem by odciąc je w momencie zdobywania miasta nr 4. W ten sposób Zulus przestawał robić axe i impów.

W grze, w której osiągnąłem 850bc nawet nie zdobywałem miasta barbów - bo w sumie ono nie było potrzebne do szczęscia. :)
6 miast Zulusa [niezbędnych do rozpoczęcia budowy fortów] można było podbić około 1250bc - problemem nie było zrobienie fortów, tylko wycinka słoni [dlatego uniemozliwiały przejscie na seerfdorm].
Przy sprzyjajjącym randomie dałoby sie wystrugać 1000 bc. Ironmana około 400bc [wiecej catapek dostrugac - zamiast słoni- zeby zniweczyc random ;) ] .
Niestety w momencie jak zrobiłem ostatni fort, to w tej samej turze Zulus postawił tam miasto jakimś zbłakanym setem [miasto północne koło Barbów] i fort w jednej chwili nie był w moich rękach :rotfl: . Powrót armią zeby zbić miasteczko spowodował stratę cenych tur i w efekcie nie pobiłem swojego pierwszego Ironamana]

Gratki dla Marecka i Rudiego [za Ironmana]! :padam:
Last edited by Bobek1971 on 2008-02-01, 14:28; edited 6 times in total  

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-02-01, 08:21   

Ja zrobiłem troszkę inaczej, mianowicie, w techach poszedłem tak, aby z merchanta wziąć Civil, a jednocześnie w głównym mieście wystrugałem drugiego wielkiego na GA, by powprowadzać wszystkie civiki i relę. W międzyczasie trochę axów, później przzbrojonych na mace i do inżynierii, to jeszcze trebów kilka miałem.

Gratki Marek, wynik niesamowity, random sprzyjał ;)

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

ponti 

Posted: 2008-02-01, 08:35   

Mój wynik był w granicach 500 p.n.e na maxie i starałem sie jak mogłem :) wiec tym bardziej duży podziw dla wyników :padam: w nastepnym Gotmie bedziecie juz rywalizowac takze ze mna :atakuje:

Rzeczywiscie kluczem do zwyciestwa były tutaj OROMO po prostu masakrowały i kazdego generała dorzucałem do nich zeby sobie chodziły po 2 pola razem z rycerzami ,rycerze byli przydatni ale z taka iloscia impiaków szybko sie zużywali,ważne były worki wylapałem ich Zulusowi w ilosciach hurtowych i budowałem forty w ciagu max 3 turek.
Grałęm rekreacyjnie ale nie wiem czy jakbym sie przyłozył do tego to osiagnałbym taki wynik jak Mareck.

Bardzo ciekawie przedstawia sie klasyfikacja generalna zarówno maxmana gdzie typuje na mistrza sezonu Marecka Rudiego lub Bobka i bardzo ciekawa jest rywalizacja ironmana gdzie szanse ma 5 zawodników.Zobaczymy jak bedzie po "Buddha".

Impreza zaczyna sie rozkręcac.
:D

Tfurca Gotmuff

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2008-02-01, 08:36   

Ha ha, jakieś fatum noworoczne :cheerleader: wisiało nad tym GOTMem. Pamiętam że w pierwszej grze też zapomiałem o słoniach. Jakoś potem mi się ubzdurało z kolei :mur: że trzeba koniecznie zająć miasto barbów i zniszczyć wszystkie miasta zuluskie. Tak też pogrywałem. Faktycznie, tego ironmana dałoby się zrobić około 400PNE
Nawet nie przyszło mi do głowy wykręcenie maxem powyżej 700PNE, wydawało się to nieosiągalne :orany: . Gratulacje panowie :padam:
Last edited by Rudi2 on 2008-02-01, 08:37; edited 1 time in total  

ponti 

Posted: 2008-02-01, 08:37   

Naprawde wynik Mareckiego jest zadzwiajacy....

Tfurca Gotmuff

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-02-01, 12:25   

Jestem na pudle :niepewny: :D

Zagrałem gotma 2 razy i to dopiero 2 dni temu, więc uważam to za sukces:)

Moja taktyka inna niż wszystkie jak dotychczas opisane.

Kupiec poszedł na misje zarobkową do Shaki. Kaska 1700 na upgrade wystruganych łuczników do crosów. W stolicy był indiański totem więc troche były przypakowane te crosy. Armia w czasie pokoju z Shaką porozstawiana tuż za jego kulturą daleko na tyłach wroga. Atak równoczesny na 4 kierunkach i miasta padały jak kawki. Błąd wielki to brak serfdom do szybszej budowy fortów. Ponad 20 tur straciłem na budowie fortów z tąd późniejszy czas ukończenia. I jeszcze mi Shaka jedno miasto odbudował i musiałem 1 słonika odbijać i ponownie stawiać fort (grrr 12 tur).

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum