www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: ponti
2010-09-20, 13:51
Sezon 2 GOTM7 (1) Asterix i Obelix
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-04-30, 22:44   

ponti wrote:
Jutro beda :) pisałem 4 posty wczesniej.Jutro podam wyniki Gotma.

nie żebym się czepiał, ale gdzie to napisałeś, bo chyba ślepy jestem :szok: ? cytat?
Last edited by pawelt on 2008-04-30, 22:54; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-05-01, 06:04   

ponti wrote:
Do jutra do 20:00 mozna składac sejwy z Gotmami Asterix i Obelix.

tu masz Pawełku :)

PS Ponti wysłałem potwierdz odbiór
Last edited by Cola on 2008-05-01, 06:05; edited 1 time in total  

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-05-01, 09:03   

Cola, sejwy można składać do 20.00, a wyniki mogą być za tydzień, jak ostatnim razem :(

Mareck 

xfire: civmareck
sierżant  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  I miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  I miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  Wygrany jeden GOTM - 7 wygranych 
Posted: 2008-05-01, 10:06   

Wyslalem dzis oba podejscia irona i maksiora.

Za pierwszym razem przegralem irona majac 228 pkt exp ginac przy 99,9%
i odechcialo mi sie ponownych prob. :kwasny:

Minely 3 tygodnie, przysiadlem raz jeszcze i tym razem sie udalo, ale koncowka to dramat.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2008-05-01, 12:18   

Mi udało się za trzecim podejściem i faktycznie im więcej punktów tym większe dylematy były.

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-05-01, 18:53   

Ponti teraz wysłałem jeszcze poprawiony wiec wez go pod uwage :)

PS po ogloszeniu wynikow Wam opowiem mojego pecha :(

PS2 dawac nastepnego GOTMa!!! :D

pawelt 

Posted: 2008-05-01, 20:04   

no ponti.... na COPie już są wyniki

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-05-01, 20:09   

Widziałem już wyniki na cop-ie. Niezły wyczyn Rudiego i Marecka

W tej wersji gdy Obelix rozpirzał wszystko jak szło to 4 pkt do 250 brakowało mi ok. 800 BC. Ale stosując się do reguł gry wynik wyszedł mi znacznie słabszy, bo 175 BC.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-05-01, 20:42   

Hmm kompletnie jest zdziwiony wynikami juz na Copie :przestraszony: od Platona nie ma ani sladu jakiegokolwiek kontaktu ze mna :/ Nic spróbuje dzisiaj podac pewnie niespodzianki wielkiej nie bedzie.

Wow teraz widze nawet juz Gotma wypuscili no to juz bardzo ciekawe :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Cola 
WTF?

Posted: 2008-05-01, 20:59   

mój wynik to 75AD, ale w poprzedniej probie miałem 500BC :( ...tyle tylko, że ja saveów nie sprawdzam (tylko na koncu) i wyszło mi 22 save'y :(
a z auto save (najstarszego) jak wgrałem to i tak miałem przekroczone, bo najwiecej save'owałem na poczatku.... i tak oto sie wsciekłem, bo miałbym drugi wynik i wreszcie na podium co juz nawet nie pamietam jak smakuje ;)

z tym COPem to faktycznie jakos dziwnie... niby wspólny GOTM a oddzielnie jakby wszystko
Ja sie ciesze ze beda 2 oddzielne, bo tam mi pasi że jest freestyle od początku, a tu są scenariusze w klimacie

Myślę, że Metal nacisnął Platona, bo we wspolnego nie grał ani jednego (pewnie mu nie pasiły)... dziwi tylko, że bez kontaktu zupełnie sie to odbyło

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-05-01, 21:02   

Dostalem maila od Platona dzisiaj o 19:14 czekałem ze wszystkim na druga strone a tutaj taki kwiatek ale cóz biore sie z arobote i sprawdzam sejwy.Jutro postaram sie wypuścic nowego Gotma na pewnoi go wypuszcze do weekendu ale jestem teraz w proszku troche nie ukrywam :zalamany:

Tfurca Gotmuff

ponti 

Posted: 2008-05-01, 22:16   

Podaje wyniki GOTMA Asterix i Obelix :) rywalizacja była zaciekła i wyniki u mnie dosc znacznie różnia sie od tych na Copie bo sporo osób poprawiało je w ostatniej chwili.Cola nie masz sie co martwic bo sejw Twój mial 18 zapisów wiec nie przekroczyłes normy i masz dobre miejsce. Nie mogłem niestety uznac sejwa Centuriona mial on dobry wynik tura 122 ale Bohater miał przy Rzymie tylko 150 expa.Zapraszam następnym razem.Wynik Marecka i Rudiego oraz Marecka Iron poraża :padam: .Mareck na maxmanie miał długosc gry UWAGA!! 40 minut :)
Asterix i Obelix - Maxman
Poz. Gracz Rok Tura Pkt
1 Rudi2 600 PNE 91 20
1 Mareck 600 PNE 91 20
3 Damroka 175 PNE 108 15
4 PawelT 25 PNE 114 13
5 Cola 75 NE 118 11
6 Bobek 450 NE 132 10
7 Stoickov 660 NE 143 9
8 Peter 700 NE 145 8
9 Bodek 740 NE 147 7
10 Kubiszos 1050 NE 165 6
11 Merkan 1140 NE 174 5
12 Wraith 1200 NE 180 4
13 Barnaba 1400 NE 200 3
14 Hechter 1450 NE 205 2

Asterix i Obelix - Ironman
Poz. Gracz Rok Tura Pkt
1 Mareck 25 PNE 114 20
2 Rudi2 375 NE 130 17
3 Peter 980 NE 159 15

Klasyfikacja generalna - Maxman
Poz. Gracz Asterix i Obelix Suma
1 Mareck 20 20
1 Rudi2 20 20
3 Damroka 15 15
4 PawelT 13 13
5 Cola 11 11
6 Bobek 10 10
7 Stoickov 9 9
8 Peter 8 8
9 Bodek 7 7
10 Kubiszos 6 6
11 Merkan 5 5
12 Wraith 4 4
13 Barnaba 3 3
14 Hechter 2 2

Klasyfikacja generalna - Ironman
Poz. Gracz Asterix i Obelix Suma
1 Mareck 20 20
2 Rudi2 17 17
3 Peter 15 15
Gratulacje dla wszystkich i dziękuje za wysoką frekwencje.

Tfurca Gotmuff

Platon_ 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-05-01, 22:17   

Małe wyjaśnienie. Nie rozumiem za bardzo powodów zdziwienia tego, że pojawiły się wyniki. Na obu stronach jest wyraźnie w pierwszym poście zaznaczone, że zapisy można nadsyłać do 30 kwietnia, do tego na COPie jest informacja, że wyniki dzień później. No i też dzisiaj koło 19 się pojawiły.

Ponti natomiast zostawił mi PW na COPie i na tym próba kontaktu się skończyła, a że ja tam zaglądam średnio co miesiąc wiadomość odebrałem dzisiaj i też o 9 rano Pontiemu odpisałem PW. Jako, że nie dostałem odpowiedzi wysłałem maila. Na gg jestem dostępny codziennie więc to nie jest tak, że nie można się ze mną skontaktować.

Jeśli chodzi o nowego GOTMa to byłem pewien, że Ponti swojego ma już przygotowanego, a że nasza współpraca nie ma polegać na moim pasożytowaniu na Pontim przygotowałem osobną grę. Wyjeżdżam na weekend więc nawet nie mógłbym nic więcej przygotować.

Jak zaznaczyłem przy nowym GOTMie to nie oznacza końca współpracy, po prostu nie każdy GOTM musi być robiony wspólnie. Myślę, że po wyjaśnieniu kilku spraw komunikacja na przyszłość będzie lepsza :)

ponti 

Posted: 2008-05-01, 22:19   

Spoko Platon będe sie z Toba kontaktował na gadu lub na komórke.Czekałem po prostu na jakąkolwiek konsultacje.Proszę Cie jeszcze o zrobienie tabeli koncowej dla obu portali u siebie bo frekwencja wtedy bedzie zupełnie inna i moje wyniki tez znacznie sie różnia.

Różnica polega na tym ze przedłuzyłem czas nadsyłania na 1 .05 wiec beda wyniki umieszczone pewnie tylko w klasyfikacji generalnej

Tfurca Gotmuff

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2008-05-02, 03:15   

Ciekaw jestem jak Mareck to rozegrał ? Ja opiszę swoją z maxmana, choć szczegółów nie pamietam wiele bo zagrałem na początku miesiąca. Napewno miałem farta na samym końcu bo idąc do Rzymu podstawiali mi się na drugi ruch więc nie straciłem wiele na dojściu do tego stopnia, że jedna akcja w Rzymie i było tyle ile Ponti sobie życzył :)
Pierwsza myśl która przyszła mi do głowy to wiadomo - Wielki Mur, knecht, generałowie, awans na podwójną dawkę punktów, i nawalać te Delirki ile się da. Jednak spalenie tych miast opóźniało "liczydło" bo nie było przeciwnika pod ręką. Dlatego zostawiłem świadomie trzy miasta (w zasięgu ruchu i ataku w jednej turze) i gdy tylko pojawiał sie drugi wojak to punkty przybywały, choć bywały też tury bezczynne. Momentem wyjścia w stronę Rzymu było zdobycie drugiego generała dla Obeliksa. W mojm przypadku Wielki Mur nic nie dawał bo przeciwnik nie stał na mojej kulturze lecz we własnym mieście. Dużym przyśpieszeniem było wczesne promowanie na III medyka wówczas Asterix mógł praktycznie co turę atakować bez przestojów (w polskim tłumaczeniu "Medyk III - może leczyć podczas ruchu" jest nieścisłość, dotychczas byłem przekonany, że leczy inne jednostki przemieszczając się a chodzi o coś zupełnie innego). Przezbrojenie na knechta też opóźniało "licznik" pkt. Awanse "siłowe" zmniejszały ilość uzyskanych punktów więc zostawiłem zapas na drogę w stronę Rzymu. Jeśli dobrze sobie przypominam to raz uzyskał 12 pkt. (6x2). Wpadki z randomem były przy 99,9% ale S/L rozwiązywał problem.
W maxmanie też czekałem na drugiego generała lecz w pierwszej kolejności awansowałem na "siłowe" promocje i wycofywanie się, oczywiście szybke przezbrojenie na knechta. W drodze do Rzymu nikt mnie nie atakował, wszyscy szli w stronę miasta gdzie na wysuniętej szpicy stał jakiś mój słaby wojak.
Tych Brytów z wyspy zwolniłem do rezerwy na samym początku bo nie było czasu na budowanie galery, ważniejsza była kultura dochodząca do Delirek.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum