www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: pawelt
2010-12-01, 13:17
Zagram PBEMa
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-09-03, 08:28   

Deb, mapk? ziemi mam i mog? ci j? pokaza?. Jest ogromna, ale jak ka?dy zacznie z ok 5 setami, robolami to powinno p?j?? g?adko i za jaki? miesi?c b?dziemy ju? mieli du?e imperia i b?dzie si? dzi?ki temu du?o dzia?o.

Non fin mo?e by?, ale na monarchu to b?dziemy goni? AI - fina w techach.

Tempo gry - normal.

Co do AI, mo?e wybierzemy wsp?lnie kilku AI z kt?rymi by?my chcieli gra?? Czy wolisz losowo?

Ponti, ja map? ziemi mam, chodzi tylko o jej zbalansowanie w pozycjach startowych i poustawianie w odpowiednich miejscach AI.

----edit------

jeszcze jedna sprawa. Handel techami zabroniony, bo za ?atwo si? handluje z AI.

A co do AI, je?li to ma by? mapa ziemi to ja bym proponowa? wybra? Katarzyn? i Czynghis chana, Hammurabi i Ghandiego, Zulusa, Roosvelta, Pacala, Huayna Capac mniej wi?cej w ich oryginalnych pozycjach startowych.

Kwestia jeszcze surowc?w, czy maj? by? tak jak na oryginalnej mapce ziemi, czy te? trzeba je zbalansowa? (ka?dy mied?, ?elazo, kamie? itp w podobnej odleg?o?ci)??
Last edited by pawelt on 2008-09-03, 12:02; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

pawelt 

genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-09-03, 18:31   

Deb, sprawdza?em teraz w domu mapk? ziemi i nacje s? ju? wybrane, tzn nie wiem jak zmieni? ?eby wszystkie by?y.
S? takie: Lincoln, Saladin, Montezuma, Hammurabi, Justynian, Hannibal, Boidica, Mao, Ramzes, Eliza, Zara, De Gualle, Bismarck, Pericles, Charles, Hyuana, Gandhi, Tokukawa.

Lub ta sama mapka, ale inny zestaw nacji:
Hatshepsupt, Ashoka, Qin Shi Huang, Alexander, Julius Cezar, Cyrus, Tokugawa, Frederick, Genghis Khan, Louis, Saladin, Izabella, Elizabeth, Catarine, Mensa Musa, Huana, Montezuma, Roosvelt.

Tak wi?c mo?emy z tych zestaw?w wybra? jeden, nacje dla nas i 8 nacji AI najbli?szych tym co pisa?em w po?cie powy?ej.
Mo?e by??

Gramy na jakie? zwyci?stwo (statek, kultura, dyplo...), czy po prostu a? si? znudzi lub do eliminacji jednego z nas???

ps. podaj mi maila, to ci wy?l? t? mapk?.
Last edited by pawelt on 2008-09-09, 10:10; edited 2 times in total  

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawi 4 piw(a)
starszy chory sztabowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-09-03, 20:08   

No wlasnie myslalem ze na monarchu bez cech fin AI powinno sobie radzic i bedzie trzeba zabiegac o dobre stosunki zeby jakies technologie przehandlowac.
Ale skoro uwazasz, ze to za latwe (ja tam raczej nie moge sie z AI dogadac za bardzo), to moze byc i tak.
Sprawa surowcow - tu musialbym zobaczyc mape - jezeli odleglosci sa miedzy nami rzeczywiscie spore to lustrzane odwzorowanie surowcow nie ma specjalnego znaczenia, przynajmniej tak mi sie wydaje.
Co do zestawow nacji to chyba bez roznicy, bo wybor jest spory, a ja dosc slabo sie orientuje w cechach jakie posiadaja poszczegolni przywodcy - bede sprawdzal dopiero przy wyborze nacji. Wiec jak dla mnie moze byc zestaw pierwszy z brzegu - jak wolisz drugi to bedzie drugi ;)
Jezeli chodzi o cel no to chyba jasne, ze do zwyciestwa z calym swoim wachlarzem mozliwosci proponuje :hyhy:

pawelt 

Posted: 2008-09-03, 20:47   

ok, to daj mi maila, to ci wy?l? mapk?.
Leszek napisa?, ?e mo?e si? t? gr? zaopiekowa? jako admin, wi?c on b?dzie j? troch? przerabia?.

To podsumujmy:
mapa: ziemia huge (zbalansowana przez leszka, ale nie lustrzanie)
nacje: dowolne z podanych powy?ej dw?ch zestaw?w, non fin
AI - 8, monarch, w pozycjach startowych zbli?onych do oryginalnych lokacji Rosjo, Mongo??w, Indus?w, Babilo?czyk?w, Zulus?w, Amerykan?w, Maj?w, Ink?w.
Tempo gry: normal
jednostki startowe: 5 set?w, 5 roboli, 5 wojownik?w, 3 zwiadowc?w

Z kolumny opcje zaznaczone tylko:
- brak handlu techami (No tech trading i broeking)

Z kolumny zwyci?stwa wszystkie zaznaczone

Maxowanie turki zabronione.

Leszek ma dopracowa? mapk? pod wzgl?dem:
- zbalansowanie pozycji startowej - stolica (ilo?? bonus?w, g?rek, rzeka, morze, lasy). Pozycje startowe we francji i ?rodkowych chinach.
- zbalansowa? tereny wok?? pozycji starowych (surowce, chatki, lasy)
- doda? AI i zbalansowa? ich odleg?o?? od naszych pozycji startowych.
- zbalansowa? surowce startegiczne

Czyli zosta?o nam jeszcze wybranie naszych nacji (podamy na PW leszkowi, jakby si? powtarza?y to wybieramy ponownie, bez tej oki?) i nacji AI.
Leszek zalosuje kto z nas b?dzie startowa? w europie, a kto w chinach.

Moje propozycje na nacje AI (drugi zestaw) w nawiasie gdzie mniej wi?cej powinna by? po?o?ona nacja:
katarzyna (rosja)
Genghis Khan (mongolia)
Gandhi (indie)
Saladin (persja)
Roosvelt (ameryka p??nocna)
Huayna (ameryka po?udniowa)
Montezuma (ameryka ?rodkowa)
Shaka (afryka po?udniowa).

Jak wybierzemy my kt?r?? z tych nacji, to leszek dobierze jak?? podobn? z zestawu.
Last edited by pawelt on 2008-09-04, 13:25; edited 1 time in total  

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawi 4 piw(a)
starszy chory sztabowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-09-04, 13:02   

Widze, ze maile juz do siebie mamy.
Wieczorem wybiore swoja nacje i podesle do LDeska.

pawelt 

Posted: 2008-09-04, 13:04   

super, jak leszek zbalansuje mapk?, to mo?emy zaczyna? :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-09-05, 10:16   

OK mam nacje od was obu, postaram si? zrobi? t? mapk? jak najszybciej...

pawelt 

Posted: 2008-09-05, 11:07   

ok, czekam z niecierpliwo?ci?!
Nie pop?dzam :oczami:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks