www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Nuklearna Zima" (Bodek)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 12:22   Pakt "Nuklearna Zima" (Bodek)

Pakt numer 170, założony 2009-04-14 12:17:52 przez Bodek (Imperium BodekLandii)

Nazwa paktu: Nuklearna Zima

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bodek
Beny
bummbummbamm
Eferalga_500
Siewi
wraith
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 12:22   

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-14 12:23:33
Witam po świętach.
Zakładam pakt żeby coś ustalić w większej grupie gdyż wymiana informacji przez PW jest dość męcząca i sporo się gubi podczas odpisywania.
Zaprosiłem kraje z którymi ja Mongoł współpracuję i liczę że dzięki tej współpracy uda się dojść do nuków zanim zrobią to cesorze.

Proponuję przedyskutować ścieżkę techów którymi należy iść.
Ewentualnie jakie działania poza naukowe (wojenne) należy podjąć aby zabezpieczyć nasze kraje przed wrogim atakiem zanim Nuki znajdą się w naszym arsenale.

Dla jasości Mongolii na tą chwilę 160 tura brakuje 5 techów do rozpoczęcia budowy Manhatanu. Badania naukowe, Astronomia, Fizyka, Elektryczność, Atom.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-04-14 13:10:42
Witam,krotku i na temat > ja sie dostosuje :) ale fakt ze do nukow jest tak blisko jest przerazajacy :|

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-14 19:14:59
Witam wszystkie zaproszone do paktu kraje. Niewątpliwie kwestie, które poruszymy będą dotyczyć najbardziej żywotnych interesów każdego z nas, a podjęte decyzje staną się najwyższym, suwerennym prawem realizowanym w terenie, toteż pragnę przypomnieć panom iż rzeczy, o których debatujemy są poufne, do wyłącznego wglądu zaproszonych. Czy wszyscy zaproszeni potwierdzają wolę udziału w sojuszu państw, kooperacji wewnętrznej oraz zachowania poufności korespodencji? Jeżeli ktoś nie jest tym zainteresowany niechaj wypowie się teraz...lub zamilknie na wieki :]

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-14 20:05:21
Lud Egipski potwierdza gotowość udziału w projekcie.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-14 20:07:41
Grecja odkryła kirasjerów, teraz potrzebujemy jazdę konną i inżynierię w celach logistycznych. Co do dalszych technologii sprawa otwarta - demokracja(?) w razie potrzeb konkretnej technologii zapraszamy do rozów, zbieramy punkty szpiegowskie na RL - potrzebne części zamienne oraz rifling. Granice nasze spokojne głównie dzięki mega kamuflażowi :) Pomimo to przejście z biurokracji na draft - lepiej zasypiać ze spokojną ręką na sercu ;)
Ktokolwiek, cokolwiek potrzebuje od narodu greckiego, jam Wraithus Rex skory na ten temat do dywagacji.

Beny (Imperium BenyLandii) 2009-04-14 20:17:45
Czerwone mordy, tzn. twarze potwierdzają udział w pakcie :)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-14 20:24:11
Tak Panowie żeby wyjaśnić kilka rzeczy między sobą.
Ja Chan ufam równo wszystkim zaproszonym do tego paktu krajom.
Wiem że między Wami jest zapewne jakaś doza nieufności ale ja (jak dotychczas) na ŻADNYM z was się nie zawiodłem i liczę że tak pozostanie.
Specjalnie starałem się ostatnimi czasy kierować każdego z Was różnymi ścieżkami rozwoju żeby wewnątrz sojuszu były do dyspozycji różne rodzaje uzbrojenia.
Pytanie główne brzmi czy sądzicie że należy prewencyjnie zaatkować kogoś (Kmera, Majów a za nimi Zulus i WIking, Chiny wspólnie z Zarą ...) korzystając z chwilowej przewagi technologicznej. Czy też lepiej zabunkrować się i pędzić do nuków.
Ryzyko jest takie że za 30 tur wszyscy będą mieli te kawalerie, działa, rifle a My jeszcze nuków nie będziemy mieć. Wtedy będzie wojna na ICH warunkach zamiast teraz na naszych...

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-14 20:30:47
Maya wydaje się być lichym krajem... , aczkolwiek daleko nam od ich granic i w tym układzie korzyści materialnych z wojen. Myślę że główny cel to Chiny, Zulus, Wiking, German, każdy cios w ich pakt jest przybliżeniem naszego do zwycięskiego rozegrania partii.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-14 20:38:26
Ale ja z żadnym z tych krajów nie graniczę. Najkrótsza droga do Zulusa, Wikinga i Niemca to właśnie przez Majów.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-14 22:09:41
No dla mnie najblizsza droga jest przez Turcje ;)

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-15 09:26:07
Plan kampanii jest taki, iż celne uderzenie Chana miażdży kręgi Majom, jednocześnie wojska Ordy dostają się na tyły koalicji tj. Zulusów i Szwabów, to powinno zająć koalicję i zlikwidować 'ogarnięte błogim spokojem' centra naukowe cysorzy. Jednocześnie na Turcję spadnie uderzenie papieskie, koalicjanci będą zajęci aktualnymi wojnami i nie będą w stanie przeszkodzić temu uderzeniu.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-15 10:16:20
Myślę że wojska Rzeczpospolitej uzbrojone w Rifle też powinny kilka miast Sulejmanowi zająć. Tak jako misja pokojowa...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-15 10:43:22
Ale drogi Chanie, jedynie wobec upadku Turcji będę skłonny wkroczyć do kraju Sulejmana, by nie dopuścić do upadku dorobku kultury i religii konfucjańskiej.
Jednak uśmiercanie Turków mnie nie pociąga, wolałbym zatopić sztylet w karku jakiegoś wschodniego wieprza.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-17 20:53:05
SIEWI
Podobno zostałeś zaatakowany przez Turcje !!!!
Ale się porobiło

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-18 14:02:04
Właśnie poszedłem po demokrację. Mam pomysł ale to musi się spotkać z Waszą aprobatą. Wykradniecie ode mnie demo, a później każdy wprowadzi emancypację. Niezadowolenie zje resztę świata.
Siewi czy Ty nie potrzebujesz pomocy? Widzę że spora armia knightów stanęła pod jednym z Twoich miast.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-20 13:00:47
Cóż...fałszywy alarm, to był tylko korpus konny i grupa operacyjna strzelców.
Czas na misję pokojową do Turcji i Babilonu, może Papież i Szogun, zwłaszcza Japonia miałaby możliwość do rozkładu Babilonii. Bo zaatakowana ze wszystkich frontów nie ma jak się utrzymać. Wtedy powstanie bezpieczny front przeciwko Normandii oraz boczny kierunek etiopski. W każdym razie wg. mnie skuteczne zastosowanie operacji p-ko turcji i babilonowi połamie zęby cesorzom. To powinien być nasz priorytet, bo nawet jeśli koalicja nie upadnie, to będzie bez szans na zwycięstwo, bo choćby w tym czasie Etiopia upadła to i tak będziemy mieli przewagę.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-20 15:44:29
Wojska Papiesko japonske sa juz w drodze do stolicy Turcji. Proponujemy przejmowanie miast a nie ich palenie ;) .

Dzieki papieskiemu wywiadowi wiemy ze cale poludnie Turcji jest teraz slabo bronione lub nie ejst wcale. Brak niewolnikow oraz nie pozwala na szybka odbudowe wojska tak wiec smialo mozecie wchodzic do tych miast. Port mozecie zajac kilkoma jednostkami konnymi oslanianymi przez jednostki wolniejsze. Co do Samsuna proponowalbym zajac wojskami mniej mobilnymi ze wzgledu na mozliwe odbicie.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-21 12:51:58
W rozmowie z Zarą wyszło zapytanie czy może przezbroić sobie Ormo do Rifli.
Ja niestety nie mam techa bo szpiedyz patałachy zawiedli wszyscy trzej. grrrr
Pytanie kieruje do Rzeczpospolitej.
Moim zdaniem warto pomóc sąsiadowi bo to utrzyma front z daleka od naszych granic. Zulus na pewno przezbraja Chokonu do Rifli i swoje Impy tez. To niestety zła ionformacja bo to będą Rifle z promocją mobility :(

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-21 13:43:34
Niemiec ma działa, a Zulus już rifle?
Oj zawodzi mnie Twoje informacje drogi Chanie.
Ale Chan chyba niedługo przyśle czwartego szpiega i będzie po problemie? :]

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-23 15:15:19
Mam taka propozycje - bo generalnie troche mi nie w smak stawiane grzybkow - mimo ze bedziemy pierwsi. Moze na forum zaproponujemy zakaz kupowania/przyspieszania nukow ??

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-23 15:19:24
Efe OSZALAŁEŚ.
To po to cały ten wyścig żeby zakończyć grę a nie zostawiać furtkę do dalszych rozwiązań.
Przed Dyplo5 nie widzę zastrzeżeń.
Ale teraz gnamy , stawiamy Manhatan, Kreml, kupujemy Nuki i wio.
Jak Ci nie w smak to ja mogę rzucać atomy.
Palec mi nie zadrży :)
Zapewniam Cię że jeśli Oni dotrą no Nuków pierwsi to też im palec nie zadrży..

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-23 15:21:41
No ale teraz jeszcze jest czas na to by to powstrzymac ;)
No chyba ze chcemy szybko skonczyc to dyplo :P

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-23 16:46:47
Efe uważam że nie ma się co szczypać tylko realizować plan który jest dobry przemyślany i prowadzi do zwycięstwa Całego Sojuszu. Bo dla mnie to zwycięstwo Sojuszu będzie a nie samego Mongoła czy Egiptu.

Ich docinki są typową zagrywką psychologiczną (bardzo sprytną zresztą) która ma nas pokłócić i poróżnić między sobą.
Jedziemy do atomów zanim zrobią to Cesarze.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-23 18:09:06
Kończymy dyplo i już :) I właśnie co Mongolia by zrobiła bez sojuszników? :) Cały nasz pakt tworzy cały organizm , każdy z nas jest tak samo ważny, bez jednego rozpada się całość. Nie dajcie się wciągnąć w gierki Cesarzy, oni tylko na to czekają :P

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-23 18:57:16
Ja tam w gierki Cesarzy się nie daje wciągnąć ;) Tylko troche nudnawo bedzei zakonczyc to w ten sposob.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-24 18:19:51
To zbombardujemy cysorzy, a resztę świata rozwalimy konwencjonalnie.
Jak wymażemy państwo Coli z mapy świata to możemy grać normalnie :]

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-24 18:39:31
A jak z planem demokratycznym (emancypacja) - będzie realizowany ??

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-24 19:53:36
Państwo Greckie jak tylko doczłapie się do GA (około 8turek) zmienia ustroje między innymi wprowadza właśnie emancypację.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-24 22:43:39
No coz troche mi to nie na reke, ale trudno bede musial tez miec emancypacje.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-25 12:15:39
W związku ze zmiana sytuacji w Etiopii szanse na powodzenie akcji Nuklearna Zima maleją wykładniczo.
Jeśli od teraz połączone armie Zary i Chin i Korei wyruszą na mnie (a zastępstwo Rycha to pewne dołączenie się Etiopi do Cesarzy) to za 12 tur mam pod granicą około 400 wrogich jednosek....

Jakieś pomysły ??

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-25 15:40:52
Tak czy inaczej nie mam innej opcji tylko atak na Majów. Z tej strony nadejdzie atak Cesorzy , więc musze odepchnąć granicę maxymalnie daleko od siebie. Ewentualna przyszła utrata miast Majów nie będzie mnie bardzo martwić.

No zaczyna się decydujący etap gry.
Nadal uważam że w 200 turce będziemy mieć pierwszego Nuka.
Najwyżej się sojusznicy dorzucicie odrobinkę na końcówkę badań.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-25 19:41:20
Z mojej strony nie ma problemu ;)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-25 21:37:12
Aha bo bym zapomniał.
Jak widzę w tej turze dokłdnie najwazniejsi techujący czyli EGipt, Grecja i Rzeczpospolita kończą wymyślanei ważnych techów. Taki zbieg okoliczności.

Propozycja moja jest prosta. Niech każdy z tych krajów na 1 ture wyłączy teraz nauke i pozbiera kase do skarbca na 100%. To tylko jedna turka przerwy w wymyślaniu a zawsze będziemy mieć rezerwe kasy na czarną godzinę na przezbrojenie wojska. Nie wiadomo co będzie z Zarą. A tam stoi na wprost siebie 300 jednsotek.
Potraktujcie moją prośbę poważnie

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-26 14:39:38
Proponuję wytoczyć proces o ws. sukcesji tronu w Etiopii :)
Swoją drogą Ponti mnie wnerwił bardzo, nie pierwszy raz, radzę wszystkich nie polegać na pontim. A i Domel mnie rozczarował, że to potraktował jakby nie był adminem, a graczem w stylu Coli, zresztą Richards powinien mieć bana za ucieczkę z nacji, i chyba anion czy więcej ludzi ma większe prawa do następstwa.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-26 15:29:16
Nieaktualne, Stoicek zastąpi. Swoją drogą jak to miło, teraz władcą Etiopii jest w pełni nieobliczalny, pozbawiony wszelkich zasad moralnych osobnik :D

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-26 15:35:01
W takim razie wojna konwencjonalna i oby do pierwszych nuków, wyłączam techy i zbieram kasę. Kto będzie potrzebował temu się dostanie :)

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-26 16:07:30
Jednak jeszcze się wstrzymam z oszczędzaniem, idealnie mi podchodzi technologia pod kolejny złoty wiek, za 4 tury podejmę decyzję w sprawie finansów. Na tą chwilę mogę użyczać jednostek gdziekolwiek są potrzebne.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-26 16:20:06
No ja bym jednak poprosil o tą jedną turę na zbieranie kaski WSZYTKICH.

Naprawdę jesli bedzia trzeba np przezbroic kilka ORMO do rifli dla nowego wladcy Etiopi to sam znowu tego nei udziwgne albo kosztem nauki.
To by nam zapewnilo spokój ze strony Chin.
Grek PILNUJ KMERA.
To twój odcinek. Na mnie ruszyli Niemcy i Zulusi.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-26 16:36:20
Już teraz większa część greckiej armii stacjonuje przy granicach Khmera i Sumerii. Postaram się o finanse, bez paniki.
Co z Babilonem, czy jeszcze liczy się w rozgrywce?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-26 16:50:01
Sam Babilon nie, ale ile będzie kosztować taka operacja przeciwko niemu...Rzplita jest gotowa poświęcić na ten cel bajońskie sumy, jeżeli nie dostaną wsparcia od skośnookich powinno pójść jak spłatka.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-26 20:31:31
Znaczna cześć miast Babilonu padnie w ciagu 5 tur od momentu wypowiedzenia wojny (kultura jest ogromna :( ) Co do reszty to musiałbym przemyśleć i obadać.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-27 12:24:07
Prośba do Grecji.
Przekaż mi za 2 tury kilka workerow. Zbuduje nimi kolej łączącą nasze kraje od byłej stolicy Kacapów do Miedziowa. To umożliwi natychmiastowy transprt Twojej armi na wypadek ataku od strony Kmera.
A atak ten wydaje mi się pewny za jakieś 8 tur.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-27 22:30:11
No stolica Majów padła. Kosztowało mnie to strate 2 kawaleri, padła na longach jedna przy 94% grrrrrrrr. Zulus stracił cały kontyngent do nogi.
Niestety mam wojnę już z Niemcami i Zulusem więc akcja zima moze mieć lekki poślizg. Ale raczej kontrolowany.

Prośba do wszytskich sygnatariuszy o przyszłe wsparcie dla głodującej Mongolii gdy trzeba będzie atom cisnąć :)

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-04-28 22:36:30
Grecja ma na tyle dobry stosunek ze swoimi wschodnimi sąsiadami, iż uprasza sąsiadujące z nimi kraje aby nie podejmowały wobec nich wrogich działań. Idziemy wojować! Biedni Niemcy :)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-29 07:27:05
Jeśli tak jest i rzeczywiście Kmer uderzy na Niemców (choć dla mnie to wysoce nieprawdopodobne) to jestem w stanie udzielić mu wszelkeigo wsparcie z wojskowym włącznie. Oczywiście nie zamierzam mu wojska przekazywać ale maszerwoać przez Kmerów na Niemców.

Coś nieprawdopodobnego...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-29 08:34:47
A może Chanie wypowiedzenia układu to manewr usypiający Twoją czujność, a Khmerzy szykują się na innym kierunku? Rekomenduję nie usypianie czujności, a wręcz zmożenie monitorowania ruchu wojsk wietnamskich.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-29 11:48:20
Podaje dane szpiegowskie od Mongolskich agentów.

Posiłki Niemieckie idące do Majów:

Zbieranina Zulusa:

Kmer wycofujący się z Mongolskiej granicy:

Demo Mongolii napawa optymizmem:

I jednyna smutna wiadomość.
Desant Wikinga płynący do Japonii:

Coś się na Ciebie BBB zawziął ten Ragnar :( Musisz zablokować morze swoimi triemami.
Ja bym mu chętnei to pozatapiał fregatami ale qrcze nie mam tutaj żadnego portu i musze zdobyc kolejne miasto Majów i przekopać kanał i wtedy ściągnę tu fregaty z północnego morza ale to dłuższą chwilkę potrwa.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-29 12:37:01
A co z portami didiego ?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-04-29 12:56:44
Co to za up ktory on ma na swoich stateczkach ? ja mam na teraz 3 tiremy 3 galerki i 2 tury na docinke,podeslij efer do mnie jakies wojo do obrony.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-04-29 13:20:11
do interesujacego nasz czasu na miejscu powinien byc jakis CKM i byc moze wycofam cos jeszcze z frotnu Tureckiego - jutro sie nad tym zastanowie.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-04-30 23:08:06
Szturm Majów przebiega dość sprawnie. Kolejne miasto padło. Za 2 tury zapowiada się główna bitwa i już osiągam założone cele w całości.
BBB jeśli podrzucisz worki na tereny Majów to już można rozpocząć kopanie kanału między morzem północnym a tym morzem Wikinga. Moje fregaty już tam czekają tylko musisz postawić dwa forty obok tego jeziorka. Wiking ma triemy i galerki :D więc fregaty zatopią ten jego desant w całości.
Podrzuć mi plss ze 2 axy albo jakieś inne staroci do majów bo ja najsłabsza jednosteke jaką moge robić to rifle a szkoda rifla zostawiać na tyłach żeby porządu pilnował. Podobna prośba do Tatanki. Znajdz moze jakiegoś doga albo archa potrzebuje w okolicach Gniazda do pilnowania miasta a szkoda zostawiać coś lepszego.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-05-01 21:24:11
Jak tam z wprowadzaniem emancypacji u Was?
W Grecji baby już mają swą wolność ;)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-02 10:59:29
No nie mogę kolejnych 3 szpiegów wtopiło pod rząd w Egipcie przy kradzieży maszyny parowej :(
Na szczęscie zakosiłem demokracje i wyzwoliłem mongolskie baby...
Odpaliłem GA i gnam do atomów już na pełnej prędkości...

Kolejne miasto majów padło :)

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-02 22:06:41
No zobaczymy jak te moje baby sie trzymaja. Mam nadzieje ze nie bedzei trzeba wzmacniac garnizonow.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-06 11:31:34
Ehhhhh
No cóż zagrałem troszke zbyt ryzykownie i zrobiłem błąd przed którym przestrzegałem innych a sam go popełniłem :(
Przyjąłem bitwe któa była dość ryzykowna i niestety cesarze postawili wsyztsko jedną kartę. Zaatakowali moje zgrupowanie u Majów które mogłem swobodnie wycofać da następnego maista i tam się obronić a takto bitwa krwawa była..
WYnik nierozstrzygnięty bo chłopaki longami i sloniami zdejmowali moje CKMy ale w sumie za którymś tam atakiem radnom się znalazł i ckmy pękły :(

Cesarze stracili ponad 70 jednostek , ja niecałe 30...
Urodziło mi się 2 generałów.
Ale kontyngent u Majów przetrzebiony konkretnie. Ich na szczęście również.
A miasto które tak głupio broniłem i tak teraz oddaje sam bo musze się wycofać i troszkę podleczyć.

Moja wina, sorki... Jeśli będzie nadal ciężki random tam to rozważam opóźnienie akcji Zima o 3-4 turki i skocze po artylerie przed atomem. Np już chyab artyleria powinna sobie poradzić.
Tokugawa jeśli masz gdzieś w okolicy jakieś wolne jednostki to ja chętnie u Majów przyjmę i poprzezbrajam do cmków / rifli.

Na polu bitwy zameldowały się pierwsze latające maszyny (na razie sterowce).
Uranu w Mongolii pod dostatkiem :) to tak jedyny plus.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-11 16:14:12
Potencjał produkcyjny Mongolii jednak zrobił swoje. Ponownie stolica Majów jest wypełniona mongolskim wojskiem i raczej szybko jej nie zdobędą.
Mam nadzieję że tym razem nie zrobię jakiegóś głupiego błędu ;)
Serdeczne dzięki dla Egiptu który przekazał mi z 6 dział i CKMa na kierunku Kmera. Jeśli Kmer tu uderzy to czeka go niezwykle zacięty bój o każde miasto bo linia kolejowa łączy już wszytskie maista holenderskie i francuskie więc w dowolnym punkcie w ciagu jedej tury jestem w stanie zebrać ponad 60 jednostek w tym wszystkie technologicznie biją Kmera na głowę.
Tatanka jeśli masz jeszce jednego jakiegos wojownika albo doga to będę wdzięczny bo mi strasznie pozostawiać rifle do uspokajania miast a slabszych jednostek juz nie moge robic :(

Apeluję do sojuszników do niepoddawaniu się nerwowej atmosferze na forum.
Pozostało naprawdę niewiele tur do końca. Niech sobie prowokują, atom wyjaśni sprawę. Na 200 turę pownien byc pierwszy grzyb. Jest 185 więc 15 tur...

Ciekawe co zrobi Stoickow. Na razie wycofuje wojsko od Chinczyka w stronę Deba....

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-14 23:02:14
Ze wzgledu na powstanie pierwszej korporacji na swiecie - poprosilem wszystkich sojusznikow o zrzutke surowcowa by korporacja weglowa lepiej dzialala. W niedlugim czasie zacznie ona BARDZO szybko rozchodzic sie na inne kraje koalcji ;) .

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-14 23:04:39
Siewi przekazałem ci jednostki ktore byly sensowne. W przyszlej turze moze upgradowac samurai do strzelcow. Ja bede z kolei ugradowal katapki do dzial. Jezeli bedziesz w stanie upgradowac wiecej samurai to ci ich podrzuce. Ja niestety moge ich upgradowac tylko do grenow.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-14 23:07:54
Co do ataku Cesarzy na Siewiego to wydaje mi sie ze zaczekaja ture by odpoczac - bo maja strasznie wojska pocharatane ;)

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-05-15 08:36:24
Klęska armii? Mhm...Naczelny Wódz do raportu, szef MSZ ma rozważyć wycofanie z wojny...dobra, niech nic nie rozważa, teraz tylko postaram się wyprzeć resztki nieprzyjaciół z 'ziem lubelskich'

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-16 00:58:19
DEB - prawdopdobnie stracisz armie pod Sippar :(

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-18 11:51:57
Akcja Nuklearna Zima przeszła do kolejnego etapu -> Budowa Manhatanu.
Za 8 turek powinna się zakończyć.
Przez atak Kmera i Sumera neistey musiałem lekko zdarftwoać zachodnie maista i nauka troszkę spadła. Poza tym na 2 tury wstrzymałem nauke i zbieralem kase na up woja przez to niestety nie będę gtowy z rakietami i jakieś 2 turki mogą być poślizgu. Sugeruję wszystkim sygnatariuszom paktu zwolnienie/zatrzymanei nauki i zbieranie kaski. Będzie potrzebna na zakup pocisków.
Moim zdaniem powinniśmy uderzyć jedną duża salwą tak 12-15 głowic, przełamać wszystkie fronty i tym optymistycznym akcentem zakończyć Dyplo.

Na tą chwilę BEZ ZBĘDNEGO RYZYKOWANIA W BITWACH (sam sobie też musze to powtarzać) za 9 tur bez praktycznie żadnych strat będziemy się przebijać przez dowolnie duże staki wroga.

Nadciąga Sroooga Zimmmma..

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-05-18 16:13:17
a, Efe właśnie, Deb nie jest sygnatariuszem Nuklearnej Zimy.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-18 17:29:17
A tego nie wiedzialem ;)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-19 12:44:00
Akcja Zima uległa gwałtownemu przyspieszeniu :D
Jednak złoty wiek przy takim kolosie jakim jest Mognolia to masakryczny skok.
Do wszytskich sygnatariuszy:

NAUKA STOP
ZBIERAJCIE KASKĘ

Nuki są już dosłownie na wyciagnięcie ręki.
Czekam też na propozycje miast które mają się znaleźć na celowniku.
Na pewno:
1 Chiński Smok
2 Stolica Zulusa
3 Stolica Korei
4 Święte miasto Buddystów

Jakieś inne pomysły ??

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-05-19 14:16:24
w next turze mam inzyniera :P

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-20 13:51:14
Noż poczułem się zlekceważony :(
To ja tu zbieram wojo jak należy a Kmer ma taką nędzę w przygranicznych miastach na południu że po prostu aż nietaktem by było jakiegoś z tych miast nie odwiedzić.
Zwiad z powietrza wskazuje że nic złego nie powinno się wydarzyć więc w następnej wyruszam i jeszcze cosik spale metodami tradycyjnymi.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-20 13:52:06
Po to ci tam podciagnalem konnice ;)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-20 14:52:49
Jaką konnice??

Cesarze zbierają ładny stak u Majów. I słusznie słusznie.
Co ich mam szukać i kilka rakiet tracić jeden pocisk i po temacie. Nawet mi sie tak ustawili ze tactical ich sięgnie więc od razu troszke kasy w kieszeni pozostanie :)

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-05-20 14:56:27
Kiedyż Ostrze Armagedonu będzie gotowe?

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-20 15:00:21
Zgodnie z planem na 200 ture powinien być pierwszy nuke gotowy.
Trwa 192 wiec nieco ponad tydzień.
Chyba że się jeszcze coś super nieprzewidzianego wydarzy.
W każdym razie zbierajcie kasiorke, budynki już teraz nie zdążą się nawet zwrócić. Ja buduje kasę w miastach w których nie ma jakiś nagłych potrzeb no i oczywiście wojo :)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-21 16:42:29
Przekazałem do sojusnzików sporo latających maszyn.
Do Grecji, Etiopi , EGiptu.. niech wam wiernie służą.
Podziękownaia dla Egiptu który wreszcie się podłączył finansowo i Zima już idzie na pełnej parze. Rakiety w 3 tury będą...

Lekki kontratak u Kmera ale raczej zaczepny niz z jakimś celem podboju poszedł i raczej jedno miasto w następnej mu spalę. Tak nudno było a się odkrył.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-05-21 17:27:48
A Rzeczpospolita oczywiście nic nie dostała. Tylko piasek z pustyni.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-21 21:41:27
Przepraszam RL ale w Grecji i Etiopii są one niezbędne a Rzeczpospolita będzie osłaniana z powietrza przez te stacjonujące w Egipcie przy granicy z Babilonem.

W nastepnej turze postaram się jakiegoś świeżego z lini produkcyjnej przekazać też do najbardziej wysunietego posterunku Rzeczposplitej w stronę Babilonu.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-22 11:40:24
No coz - ten sterowiec trafil nie tam gdzie powinien :(

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-22 16:17:47
Sterowiec przekazany pod komendę Rzeczpospolitej
Spaliłem jedno południowe miasto Kmera.
Jest do zjechania nawet bez atomów ale już są tak blisko że szkoda tracić woja teraz skoro za kilka tur padnie bez żadnych strat po moje stronie.
Sumer który najgłośniej krzyczy w kronice najmniej walczy :) Uciekł do Azteków i się bunkruje.. a w kronice to pierwszy do wojaczki :D
Podesłałem troche woja do Zary bo ma bardzo ciężko teraz.
Rozstawiajcie szpiegów we wrogich miastach. Będa potrzebna dokładne dane wywiadowcze gdzie mają trafiać pociski. Czekam na scrreny.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-23 16:26:09
Pierwsze efekty akcji zima juz widać choć jeszcze nie ma nuków.
Cesarze u majów rozproszyli swoje wojo na wiele kratek :)
Nic im to nie pomoże ale zawsze fajnie wygląda jak nagle na 8 kratkach stoją żółte rifle zulusa.
Zara przyjął masakryczną bitwę z Chinami i urodziło się 5 generałów. 3 u Zary i 2 u Chinczyka. Teraz kontratakt Chin i może się przełamać. Wstawiłem tam kilka CKMow ale tam jest masa na masę więc te pare sztuk niewiele zmieni.
Jest to pierwsze miejsce gdzie poleci NUK według moich kalkulacji.
Czeakam na screeny od Waszych szpiegów , szczególnie okolice Babilonu i SUmera bo tam mam najmniej własnych szpiegów. Sterowcami namierzajcie większe zgrupowania wroga i wklejajcie Tu. Rozpoznaie dokładne to podstawa bo szkoda nuka walić w puste miejsce.
Wszyscy którzy mogą niech ruszają się na końcu żeby mieć screeny po ich ruchu.
Ja się ruszam pierwszy więc w następnej będę miał precycyjne namiary.
ZIMA nadciąga

LDeska

Posted: 2009-06-12, 12:22   

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-05-24 10:16:51

Pozycje Sumera.

Widać że w samych miastach jak i najbliższych okolicach niewiele ma.

Ściągam tam jeszcze szpiega.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-05-24 10:18:13
Poza tym, Korea zastępuje Francję, więc skończyły się czasy handlowe dla nich.
Scout francuski został wyrzucony poza granicę Grecji.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-25 18:04:54
Pierwszy nuke gotowy.
Troszke go przeplacilem ale jednego mozna.
Nastepne juz bedą kupowane z odpowiednią zniżką :)

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-05-26 13:42:16
Kasa przekazana. Musialem zarzadzic wyboru jakies z palacu ;) Wybralem pokuj pomiedzy Egiptem a Babilonem - prosze o zaglosowanie na ta opcje - dzieki temu bede mogl przekazac wojsko Rzeczpostpolitej ;)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-26 14:02:15
pokój z Babilonem??
ja się starzeję :)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-05-27 19:01:07
Zaczęło się :)
Pierwsza salwa odpalona.
Zabiłem trochę ponad 350 jednostek wroga.
Wszytskie fronty przełamane. Tylko iść i zamiatać.
Screeny wrzuce do kroniki.
Siewi , Efe Babilon utracił ponad 100 wchodzcie i zajmujcie maista. Potem naprzód na Wiinga. Dzięki wszytskim za screeny, dzięki nim ataki były (mam nadzieję) celne i bolesne. W każdą większą grupke poszły po 2 nuki dzięki temu nie trzeba już dobijać.
Czekam na wsparcie finansowe bo musiałem wypowiedzieć wojnę Zarze i Debowi bo na ich terenie były siły wroga.
Szlaki zagraniczne prawie wsyztski mi zniknęły :( GNP spadło na pysk :(
Ale wykres powera po wyprodukowaniu nuków wyglądał imponująco.
Czekam na nastpęne współrzędne celów do kolejnej turki.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-06-01 00:07:07
Wywaliłem już w sumie 33 głowice. Oni chca dalej grać ??? No cóź ich decyzja.
Przyjąłem wasalizm od Wikinga, mam nadzieję że nie idzie za tym ajkiś podstęp.
Zorganizowali w tej turze większą akcję szpiegowską, zatrulo mi kilka miast i kilka podburzyli -8 happy. Produkjca nuków została troszkę ograniczona bo musiałem kilka budynków nadrobić tych od szczęścia. Kmer uderzył resztą tego co miał w mój stak podchodząćy pod stolicę. Odbił się bo dział nie miał (odparowały wcześniej) ale poranił sporo woja. No w sumie to naprawdę nie wiem na co jeszcze liczą... czekam na dalsze cele na maila i oczywiście KASE :) ))

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-06-01 16:28:08
Wasalizm? No nic, tylko jak Dębownia i Rzplita pójdą na Normandię to stracisz z tymi krajami szlaki handlowe jako protektor Normandii. Pozatym wygeneruje Ci to dodatkowe koszty. Chyba nie myślisz, że Normani zmieniają front? Osobiście myślę, że dla nich nie liczy się wynik, byleby Naszej Koalicji rzucać kłody pod nogi i obrzucać błotem.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-06-02 20:36:18
Czyzby to byl koniec swiata ?? - ja sie zadawalem 2 miejscem :P

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-06-02 22:33:53
Siewi zblizaja sie do ciebie dwa galeony od strony aztekow. Lepiej wystaw jakis garnizon w tym miescie najbardziej wystawionym z tamtej strony.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-06-03 11:58:47
Ja się nie zadawalam 5 czy 10tym miejscem, wygrana jest już wcześniej jasno określona - jako całego sojuszu.
I tak ma być to w kronice.
Inaczej ja odpadam.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-06-03 13:00:25
lol Wraith a nie przesadzasz troszeczke ? to naprawde taka roznica dla ciebie ? mnie tam ryba co bedzie w kronice wazne jak ja sie z tym czuje yO

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-06-03 13:42:35
BBB no to co proponujesz? :)

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500Landii) 2009-06-03 14:14:02
Ja jestem neutralny :P - dostosuje się - ta rogrywka robi sie już trochę niezdrowa ;)

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-06-03 14:38:20
Moim zdaniem jest już rozstrzygnięte w momencie dojścia do nuków i załatwieniu ich centrów naukowych i wybiciu wszelkich armii.
Dalej to już wręcz pastwienie się nad wrogiem.
Nawet w tej turze nie waliłem nukami już bo w sumie nie było specjalnei w co.
Czekam na dokładne screeny od Grecji i przełamujemy ostatni front czyli Sumera.
W następnej turze mam mnóstwo nuków do dyspozycji

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-06-03 15:31:42
Radość przyniosłoby mi tylko dokopanie wrogom ludzkości, i podniesienie miejsc Grecji, Dębowni i Japońców. Ale zwycięstwo sojuszu jest bezapelacyjne. Odkąd wygłoszono pierwszą filipikę versus Bodek to starcie stało się niezdrowe. A potem jak widząc do bezprecendensowej kampanii oszczerstw i nagonki Coli i Rudi dołączyły następne psy, ciekawe Barnabarzyńca jeszcze niedawno sławił Was jako pogromców Kacapa, a teraz to czołowy szczekacz :)
Tak, chyba raczej kończymy to. Jako zwycięska koalicja, i tylko to się liczy, żadnych miejsc, nie poto dałem tyle Mongolii, żeby przekreślić owoc naszej wspaniałej, skoordynowanej i jakże skutecznej współpracy sojuszniczej.
Więc gratuluję Zwycięstwa sojusznicy!

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-06-04 09:12:06
Ale Siewi i Wraith wam chodzi o to zeby Leszek na koniec napisal "wygrala koalicja" itd czy jak bo troche nie kumam ?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-06-04 10:01:32
Jak można było dopuścić do straty miasta...oj w ogóle żądam zakończenia Dyplo, przez zwycięstwo jako koalicja. Żadnych rozgrywek wewnętrznych. Tera już się wkurzyłem...miastem.

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-06-04 10:07:51
No co ja mogę zrobić że oni chcą grać do momentu ujrzenia napisu ktoś wygrał.
Dzić zrobie turke zobacze ile brakuje do tej dominacji.

Teraz już trzeba jechać wojskiem lądowym w sumera i cesarzy do bólu. Naprawdę ciągną na siłę :(

Bodek (Imperium BodekLandii) 2009-06-04 12:19:33
musze dziś czekac na ruch cesarzy lub 10 godzin bo nie zrobili turki.
Nie mam specjalnie czasu więc zastąpi mnie Grecja.
Wraith dostajesz kontrolę nad czerwonym guziczkiem na ta turę :)
Przełam sobie front sumeryjski gdzie tam chcesz. Tylko nie wystrzelaj wszytskich NUKÓW. Zostaw jakiś na czarną godzinę i po nukach maszeruj armią tak aby zajmować jak najwięcej terenu. Pamiętaj o screenach z ataku atomowego i jakiś fajny wpis w kronice od Greckiego Namiestnika poproszę :)

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-06-04 15:00:28
W końcu zabawa :P
Postaram się dobrze zająć państwem, wytyczne mam :)

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-06-04 16:17:19
Czy to żart? 6/3/09 7:32 pm Siewi Score decreased to 1253
Chiny, Korea i Sumeria teraz nade mną. Co jest się pytam.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-06-04 16:26:17
Acha, wasalstwo pewnie. Ja się tak nie bawię.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-06-08 21:39:14
Wraith, zmień może decyzję. Ogłosilibyśmy zwycięstwo koalicji, chyba powinno wystarczyć głosów.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum