www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "NOWY ETIOP - New Hope III" (Cola)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 12:22   Pakt "NOWY ETIOP - New Hope III" (Cola)

Pakt numer 176, założony 2009-04-27 14:43:06 przez Cola (Imperium ColaLandii)

Nazwa paktu: NOWY ETIOP - New Hope III

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Cola
bogdandz
Centurion
cheos
didi
domel
Rudi2
Treviss
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 12:22   

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 14:46:45
przedstawiam szczegółowe rozmowy z Nowym Etiopem

decydujcie co robimy?

PS z moich doswiadczen boje sie takiego posuniecia, ale z drugiej strony - jesli nas zdradzi - to zmieni sie tylko data naszego zgonu :) (tzn przyspieszy)

jesli sie decydujemy to mozemy zluzowac troche granice z Zarą i wspomóc front Ragnara i Hamurabiego oraz front Pacala (jak rzucimy wszystko to sie chanka zorientuje, ale mysle, ze polowe mozemy spokojnie posłac w bój)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 14:47:07
NOWY ETIOP : Bodek mówi że mnie kocha a Wy nienawidzicie.
Co Ty na to?

KOREA : no własnie chciałem załozyc tajny pakt by tam omówic wszystko i przedstawic sytuacje, bo fajnie jak zostaje dla potomnosci... a przez PMki to ucieka w zapomnienie

w kazdym razie mamy 3 wyjscia

1) jesteś z nami
2) jesteś neutralny
3) jesteś przeciwko nam

niestety wytworzył sie dosc wyraxny podział
1) Cesorze - tj Chiny, Korea, Zulus, Bismarck, Wiking, Hamurabi + przystawki czyli Pacal i Francuz
2) Zło - tj Mongoł, Efe, Siewi, Młot, Zara (Ty) + przystawka czyli Japonia

z niezdecydowanych, ale sprzyjajacych Mongołowi (lub tez trzymanych przez Mongoła w szachu) są : Sumer i Grek + przystawki czyli Aztek, Tatanka

totalnie neutralni to :
Hindus i Khmer (z ta różnicą, że Khmer nie lubi Mongoła za to co Mongoł zrobił Jego przodkom)

niestety my jestesmy zacofani naukowo juz teraz i to bedzie postepowac, bo Efe (swiete miasto chrzescijanstwa, ktore ma 30% wyznawcow na calym swiecie wiec nie musze mowic jakie to miasto przynosi dochody) i Siewi oraz Mongoł mają gigantyczna przewage

obecnie toczone wojny :
1) Chiny, Korea, Ragnar vs Zara (Ty) ale jest to wojna szachowa czyli nic sie nie dzieje i kazdy czeka na błąd (tzn Chiny czekaja na błąd Etiopii) Kupa woja zablokowana na granicach i nic sie nie dzieje, bo kto sie wychyli to dostanie po kulach. Głównie jest to wojna Chin z Etiopią, bo Ragnar i Korea (ja) bralismy udział zaczepnie tylko na początku

2) Młot, Siewi, Mongoł vs Ragnar i Hamurabi - tu jest wojna i odkad do wojny dołaczył Mongoł to sie zrobiła przewaga po stronie Młota

3) Siewi + Efe vs Sulejman - tu nie ma o czym pisac bo Sulejman wyparuje do 2 dni i tylko patrzec az Efe dołaczy do ekipy Młota

4) Japonia vs Ragnar - tej wojny juz nie ma, bo została wstrzymana poprzez głosowanie apostolskie. Była to wojna typowo zaczepna (miała na celu zwiazac wojska Japonskie by zostały w swoich granicach) by Sulejman mógł sie skutecznie bronic, bo był atakowany przez Japonie równierz. Potem Sulejman wynegocjował pokój z Japonią - za miasto (oddał) niestety Japoniec mimo, ze podpisał pokój to całe wojo przekazał Efe i nic to tak naprawde nie zmieniło.

5) Mongoł vs Pacal - Mongoł własnie wypowiedział ta wojne (chyba nawet łamiac pakt karencji)

generalnie Mongoł podsyła wszedzie wojo gdzie sie da byle trzymac wojne (front) z dala od siebie

wiec masz jasna sytuacje

wracamy wiec do punktu wyjscia czyli trzy opcje :

1) jesteś z nami - zostawiamy ziemie i nie osiedlamy sie juz/masz swiete miasto/my rozprzestrzeniamy hinduizm w naszych miastach/dajemy Ci kasiore na start tzn na odbicie sie (masz naprawde prężne Państwo, które przez sćinki podupadło). Podpisujemy pokoj i w zaleznosci od tego czy Efe zaatakuje dalej to wspomagamy hamurabiego, by Efe, Siewi i Mongoł nie przełamali linii frontu. Do Młota nic nie mam i spokojnie moze byc z nami (niestety mysle, ze jest zbyt przesiakniety "mongolizmem" i wojna bedzie musiała sie toczyc... ale to sie by zobaczyło)

2) jesteś neutralny - podpisujemy rozejm i nic sie nie dzieje... ale to z kolei ciezkie bedzie do wykonania, bo w obecnych czasach bycie neutralnym jest ciezkie samo w sobie ...no i masz pokaźna armie która Cie kosztuje wiec szkoda by tego było

3) jesteś przeciwko nam - nic sie nie zmienia i walczymy przeciwko sobie

mysle, ze wszystko jest klarowne

Ukłony
Goldie!

NOWY ETIOP : Super Cola, dzięki.
Przede wszystkim próbuję sie wbić, żeby zobaczyć na własne oczy co sie dzieje.
Odezwę się.

KOREA : spoko oko

miłej zabawy

CHINY : Napisze to bardzo skrótowo bo czasu brak a wchodzisz w bardzo burzliwą sytuację na mapie.
Ogólny zarys już znasz więc tylko moje wyobrażenie co cię może spotkać w przyszłości.

1. Utrzymasz dotychczasową politykę:
to jeśli uda ci się przeczekać (mamy wojnę między sobą) to dostaniesz wsparcie od Mongoła i spółki a wówczas możesz mieć realne szanse na zajęcie moich miast. Jednak droga do tego nie jest wcale taka szybka i oczywista uzależniasz się też od Mongoła który odskoczy wszystkim pozostałym tak daleko, że do końca Dylo będzie nudno i gra będzie do jednej bramki. Stosunek sił 70 do 30 na waszą korzyść. Łatwizna lecz musiałbyś przejść przez moją armię a ta jest największa i mam olbrzymie zaplecze w postaci kilku krajów wewnątrz Sojuszu.

2. Zmieniasz dotychczasową politykę i wiążesz się z naszym Sojuszem:
wówczas zasiedlasz puste tereny (lecz z usprawnieniami po spalonych wcześniej miastach) od mojej strony spokojnie starczy miejsca na dwa miasta a i od strony Wikinga/Koreańczyka też chyba ze dwa można postawić. Miałem zamiar tam postwić swoje miasta i mam już czekającego osadnika więc łącznie z tym którego już masz miałbyś dwóch od ręki. Łącznie z tymi miastami które już masz i tymi nowymi to jesteś powyżej średniej w Dyplo. Pozostałe musisz wywalczyć od Młota a jest w czym wybierać bo tereny są tam najlepsze. Masz armię na poziomie dobrze powyżej średniej (ja mam największą) i połączywszy stacki Wikinga + Korei + twoje + moje to daje ogólnie lekką przewagę lecz w rejonie walk przy zajmowaniu dla ciebie miast Młota mamy przewagę pozwalającą zająć drugie tyle terenu który miałbyś na początku. To stawiałoby cię w ścisłej czołówce. Biorąc pod uwagę, że masz dwa Święte Miasta (bezpieczne po związaniu się z naszym sojuszem) i miałbyś najlepsze tereny w Dyplo to jest już pokusa nad którą ja bym się zastanawiał. Łatwo nie będzie ale miałbyś szansę zagrać o największe państwo w naszym sojuszu i przejąć z czasem rolę lidera jako przeciw waga dla Mongoła.
Stosunek sił po przyłączeniu ciebie do Sojuszu to około 55 do 45 na korzyść przeciwników z tym, że my mamy jeden front i jeden główny kierunek na Młota a Mongoły otworzyli jeszcze jeden front gdzie łatwo nam się będzie obronić znacznie mniejszymi siłami.

W nauce mamy lekko do tyłu bo przez jakiś czas inwestowaliśmy w wojsko. Mongoły mają przewagę o kilka techów lecz już ich doganiamy i spokojnie dotrzymamy im kroku.

3. Zostajesz neutralny:
moja wyobraźnia tego nie obejmuje

Życzę mądrych i szybkich decyzji. My zaakceptujemy każdą i na każdą odpowiedni zareagujemy.

KOREA : Witaj Wodzu!

i jak tam przemyslenia odnośnie Twojej roli w Nowym Świecie?

Ukłony
Goldie

NOWY ETIOP : Potrzebuję jeszcze chwili.
prowadzę rozmowy.
Bagno.

KOREA : a to "Bagno" to podpis czy moze okreslenie sytuacji?? :)

NOWY ETIOP : Właśnie nad tym się tyle zastanawiam.

KOREA : żeby Ci ułatwic to my sie nie obrazimy jesli sie nie opowiesz po naszej stronie
wiadomo, ze wolelibysmy miec Ciebie po swojej stronie barykady, ale wiem jakie ciśnienia sa i jakby ktos sie miał obrazić to lepiej by zostało jak było

oczywiscie decyzja i tak nalezy do Ciebie, ale z mojej strony wolałbym wiedziec jak najszybciej, bo jesli bedziesz z nami to my inne ruchy wykonamy... dlatego chciałbym wiedziec jak najszybciej jaka jest Twa decyzja... do tego czasu zachowuje sie tak jakbys był po przeciwnej stronie czyli mamy wojne (z której i tak zbyt wiele narazie nie wynika)

pzdr
Goldie

NOWY ETIOP : Dobra, wydumałem.
Brzydki numer, klasyk.
Bodek mi przezbraja wojsko,
spóbuję go wydoić ile sie da z rifli,
a my między sobą udajemy napinkę.

Jak źródło zacznie podsychać to się odetnę i razem damy radę,
jak mrówki ślimaka.

Młota podpytałem delikatnie, ale jeszcze nie wiem czy da sie urobić,
na razie nie mogę mu zdradzić planów bo może podkablować.

Pasuje?

KOREA : zapewne pasuje
ale przekazuje sporawe dalej, bo wiesz ze ja obiektywny to srednio jestem

PS kto płaci za przezbrajanie na rifle?

NOWY ETIOP : A wszyscy mówią, że to ty kierujesz dyplomacją

Płacimy na spółkę, ale ja kasa nie sram, więc wiesz.

KOREA : ja z Chinczykiem kierujemy dyplomacją, ale sam wiesz, ze lepiej jak sie zdecyduje na takie cos ktos inny oprócz mnie, bo ja mam spaczone doswiadczenia ...i juz to widze jak wycofujemy wojo, a Ty nam wjeżdzasz w dupsko

generalnie chyba niewiele mamy do stracenia i raz sie żyje :)

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-27 16:39:07
Cieszę się z przełomu, ale boję się, że z nami stoiczkov ma jednak pod górkę, a z mongołem z górki. Może wybrać łatwieszą drogę a znami gra na zwłokę, ale co mamy do stracenia :) .
Zaraz didi straci stolicę (potrzebujemy masę słoni by zrobić zaporę dla konnicy mongoła).

@Rudi
Może masz tam Rudi kilka łódek by zniszczyć mu te miasto ze spearem (nie mówiąc o tym że dalej jest niechroniona stolica mongoła)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 16:40:41
Chiny podesla wojo jesli sie zgodzimy na wariant Nowego Etiopa, ale trzeba treż policzyc ile będzie to wsparcie szło (moze łodeczkami szybciej?)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 16:41:12
w kazdym razie wypowiadajcie sie jak najszybciej kto za a kto przeciw

ja sie wstrzymuje od głosu

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-27 16:45:07
Postawmy się na miejscu stoiczkova:

1. Ponti mówił "nigdy pokju nie bedzie" - mógł dać warunek by walczył przeiwko nam

2. Drugi punkt jest chyba ważniejszy. Jakbym miał połowę armii u mongoła to też bym grał na czas do powrotu riflemanów.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 16:46:52
lae nadal Etiop ma u siebie armie która moze nas powstrzymac (czytaj : nadal mamy pat) i wcale tych rifli nie ma połowe - to było grube przesadzenie... obstawiam, że wymieniają to płynnie czyli po 20 szt

nie zmienia to faktu, ze musimy sie okreslic i to dosc szybko (chocby z racji pomocy dla Pacala)

co wiec robimy?

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-27 16:47:50
Jeśli w dwa może trzy ruchy konnica Rudiego jest wstanie zdobyć święte miasto, a innemu miastu powolnymi unitami zagrozić to jestem za tym by Rudi atakował.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-27 16:49:04
Lodkami bedzi szybciej ale tez potrwa to z 6-7 tur. Niemiec niech galery podstawi ponownie na moja kulture i je odda. Mamy tam z 6 szt.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 16:53:44
co robimy z Nowym Etiopem?? :)

didi (Imperium didiLandii) 2009-04-27 16:56:45
Ja jestem zbyt umierąjacy, aby sie wypowiadac ;)
Wstrzymuje sie.

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-27 16:58:47
Jestem za pokojem z nowym pontim :) ale by wprowadzić potrzeba wyruszyć wojskiem w jego stronę by pokój wszedł w życie :) rozumiecie taka mała forma nacisku, że mówi prawdę ;) .

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 16:59:38
ale po czym wnosisz ze teraz damy rade?

2 turki temu nie dawalismy rady, a teraz damy?? :)

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-27 17:02:23
Nie sądzę aby Nowa Etiopia była po naszej stronie.
Ale niewiele mamy do stracenia.
I tak czas nie gra na naszą korzyść.

bogdandz (Imperium bogdandzLandii) 2009-04-27 17:05:07
A co macie do stracenia?

Dobry moment bo jest osłabiony, a jak wróci z rflemenami to pozamiatane. A tak staniecie u jego miast jako "przyjaciele, żeby iść dalej na mongoła"

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-27 17:10:27
ja sie wstzrymuje, rudi ma tu najwazniejszy glos, jego panstwo pojdzie sie rabac jesli stoickowowi zaufamy a nam kite zapusci...

ja bym sprobowal, wlasciwie innego wyboru nie mamy

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-27 17:30:35
Ocencie wasze sily u Maya. Jak dlugo i jak skutecznie mozecie sie bronic? Zulus/Niemiec/Maj. Jesli powstrzymacie napor to ja tez jakos dam rade sie bronic tym co mam nawet przed kawaleria. Cos tam spala ale nie wszystko. Gorzej jest chyba u Wikinga.

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-27 17:32:05
zrobi sie

cheos (Imperium cheosLandii) 2009-04-27 17:57:02
U mnie i Hammurabiego dopiero się zacznie.
Nie mamy szans powstrzymać armii Młota+Mongoła i Efe+Japonii jeszcze.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 20:26:11
narazie piszemy to co juz wiemy

niewatpliwie Etiop po naszej stronie byłby wybawienie dla obecnej sytuacji
bez problemu bysmy poradzili z Mongołem u Pacala no i z Młotem i Efe u Hamurabiego

musimy sie tylko zdecydowac

didi (Imperium didiLandii) 2009-04-27 22:50:08
Nagle całe moje wybrzeże zaroiło sie od etiopskich karawelek, interpretacje tego zjawiska pozostawiam do Waszego osądu ;)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-27 22:53:32
:rotfl2:

*** powiedziane, hehe no nic robimy zaklady ile wytrzymamy? ;)
obawiam sie ze 50 tur to moze byc ponad nasze sily :)

Treviss (Imperium TrevissLandii) 2009-04-27 22:55:19
zapraszam do Francji ktora bedzie NAszym Syjonem :D
chyba jestem jedynym krajem wsrod nas bez wojny :D

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-27 22:59:17
a co te karawelki niby znacza?

moze poprostu sprawdza co sie dzieje lub pozoruje?

karawelka nic przeciez nie moze zrobic... ale jest to jakis sygnał

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-28 01:24:13
Karawelami nie ale on plynie na przezbrojenie. Cos mi sie zdaje ze pojde na czolowe zderzenie i albo do przodu albo do piachu. Z kazda tura moja lekka przewaga maleje a kusznicy to jak ze skansenu sie robia.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-28 09:21:41
no ale to nic dziwnego ze płynie na przezbrojenie?
chyba własnie o tym pisał ze bedzie przezbrajał :)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-28 12:23:30
oki

odpisałem Etiopowi, ze w chodzimy w to i zobaczymy co zrobi

oczywiscie my cały czas jestesmy czujni i jak sie tylko nadarzy okazja to bedziemy bić

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-30 10:03:12
w obliczu upadku Sulejmana napisałem do Etiopa ze musimy wczesniej objawic Jego "zdrade" i ze wkraczamy na pomoc

zobaczymy co odpisze :)

bo jak nic to i tak juz Chinol atakuje, bo za chwile machine guny bedzie scigał crossami :/

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-30 12:11:57
Nic nie odpisuje. Może Leszek dał mu blokadę na nasz sojusz ;)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-30 12:14:39
rudi ty sie bierz za te kradniecie lepiej ;)

moze wielkiego szpiega bys sobie wyhodowal? :cwaniak:

zebys przetrwal do nukow :D bo inaczej wszytkie na mnie spadna :D

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-30 12:16:44
W poprzedniej turze załatwiłeś mi szpiega który odstał swoje 5 tur. Jesteś mi go winien :)

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-04-30 12:17:18
A co teraz Niemiec odkrywa bo nie zauważyłem?

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-30 12:19:11
rudi a gdzie ty masz tego szpiega, jakbys powiedzial to by ci bylo latwiej bo swoich bym tam nie trzymal... ehh co za lamy z nas :D

nic nie wymyslam mam rewolucje, Bismark z despoty przeskakuje odrazu na Demokratę :D :D :hyhy:

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-30 12:33:54
Etiop odpisal
gra na czas

nie dalem mu zbytnio wyjscia teraz :D

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-04-30 12:34:18
bedzie sie musiał objawic ze probowal z nami w kule grac :D

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-04-30 18:04:08
bogdan, didi co robimy z kolejnoscia? moze lepiej ja odczekam na mongola niech sie ruszy i przeskocze za niego?

didi (Imperium didiLandii) 2009-04-30 18:17:35
Ok, widze, ze Zulus tez robi turke po więc odczekaj jak możesz Bismarku :)

didi (Imperium didiLandii) 2009-04-30 18:18:05
Tylko napisz Mongolowi zeby nie czakał na Ciebie.

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-05-05 09:23:14
Zabawa w kotka i myszkę z tym nowym Zarą. Wszyscy wiemy jak to się skończy, daj mi tylko te armaty a gdy je ustawię na pozycjach to kończymy zabawę w ciciubabkę z Zarą.

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-05 10:21:01
a dasz rade?

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-05-05 10:22:12
nie wiadomo ale czekanie na gwiazdke nic nam nie daje, atakowac!!!!!!!! ;)
jak wtopa to wtopa, ale blokada to najgorsze co moze byc

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-05 10:39:02
wolałbym te Jego 200 jednostek miec po swojej stronie :)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-05-05 10:41:57
problem jest, sciemniacze - szcz i damroka nadal nie atakuja mongola, efekt - mongol juz poinformowal damroke ze bedzie przeplywal pzrez jego wody zeby zaatakowac moje i zulusa miasta od dupy strony... a tam nic nie mamy oczywiscie...

zaraz zamiast kontrataku bedzie trzeba sie wracac, zabawne w ****

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-05 10:59:27
hmmm... mam galeona i fregate i 2 triemki, które moge porzezbroic na fregaty i Wam to podesle

potrzeba tylko kasiorki na te przezbrojenia

widziałem tez galerke Trevissa w okolicy to jakby podesłał to mozna tez przezbroic na Galeona i wysłać takie stateczki do osłony (wtedy nie trzeba portów obstawiac - wystarczy kontrolowac morze.... a moze uda sie wsadzic cos na te galeony i Mu spalic jakis port? ...napewno sie tego nie spodziewa)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-05-05 11:06:07
narazie wystarczy kontrolowac morze... niech te osly w koncu sie zdecyduja i zaatakuja albo jego albo nas i nie bedzie problemu ze statkami mongola (zarowno w 1 jak i 2 przypadku w sumie)

podesle ci tez triemy, na przyszlosc bedzie... tylko ze nie mamy ustawione na kase w tej chwili - zulus doczolgal sie do nacjonalizmu a ja place za wojo u didiego jakies koszmarne ilosci kasy..

dzisiaj trzeba przestawic na kase u zulusa - zasponsoruje te stateczki bo to w sumie najwazniejsze teraz...

pomozcie z tymi statkami bo bedzie niedobrze, chinol to moze teraz ty oddasz cos kolo 1000 kasy co szla na przezbrojenie odemnie? :D (zarcik, zarcik)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-05 11:27:19
oki ja wysyłam juz tą fregate i galeona do Was... triemki podsuwam w Wasza strone by nie tracic ruchu i czekam na kasiorke i poprzezbrajam to (sprawdze ile bo triemki na fregaty nie pamietam, a galerka na Galeon to 110 golda)

moze by sie tak pokusic i Mu spalic porcik?? ;)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-05-05 11:30:51
narazie trzeba obronic, wiesz skoro mowi o jakiejs dywersji u nas to znaczy ze pewnie troche tego przyplynie...

o portach to ja juz dawno mowilem ze mozna sie pokusic ;) ale zupelnie z 2 strony, rudi zacznij odbudowywac tamten fort, zostaw go na 1 turke przed zbudowaniem, jesli sie da to przeplyniemy czyms i zobaczymy :D

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-05 11:32:56
acha.... a z tym utrzymaniem woja to zróbcie tak, zeby Bismarck przekazał wojo do Pacala i wtedy utrzymanie spadnie o polowe, bo bedzie w granicach kulturowych (taki sam błąd zrobił Hamurabi z Ragnarem, ale teraz juz jest OK)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-05-05 11:35:40
cola Pacal nie wyrobi sie z utrzymanie tego wszystkiego, widziales ile tam tego mamy a ja widzialem na ile ma Pacal wskazniki ustawione i ile ma kasy, jak my bysmy mu to dali to zaraz zacznie sie to wojsko rozpuszczc ;)

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-05 11:43:29
oj widze, ze nie wiecie o czym mowa :)

oto przykład :

Hamurabi płaci za utrzymanie wojska 50 golda na ture i ma całe wojo u siebie
Ragnar płaci za utrzymanie woja 100 golda na ture i ma połowe woja u Hamurabiego (dlatego dochodzi "kara" w opłatach za wojo poza granicami)

razem płaca za utrzymanie 150 golda

Ragnar przekazuje stacjonujace jednostki u Hamurabiego --> Hamurabiemu

Ragnar płaci za utrzymanie 30 golda
Hamurabi płaci 75 golda

razem płacą 105 golda

nawet jesli Hamurabiego nie stac na to wojo to Ragnar przekazuje Mu co turke te 25 golda, a sam i tak zaoszczedza co turke 45 golda

oczywiscie to jest tylko przykład

-------------------------

w naszym konkretnym przypadku było to tak, że dostawałem 50 golda na ture od Hamiego i 50 od Ragnara.... teraz po myku z wojem dostaje 20 golda od Hamiego i 120 od Ragnara :)

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-05-05 11:49:42
a spoko :)
dzisiaj pomyslimy jak wleziemy we 2 albo 3 do dyplo ;)
bo jesli haneczka zostanie na miejscu to wojo nam sie troche zmniejszy :D

Rudi2 (Imperium Rudi2Landii) 2009-05-05 14:51:08
Fort zacząłem dyskretnie odbudowywać już kilka tur wcześniej. Dlatego przekazałem ci te 2 trimery do przezbrojenia u Zulusa.
Wszędzie daje o sobie znać brak pieniążków. Może to przezbrajanie nie jest najlepszym pomysłem?

Cola (Imperium ColaLandii) 2009-05-05 15:57:12
nie jest najlepszym, ale lepszego nie mamy :)

musimy w krótkim czasie uzyskac przewage ilosciową i wpasowac sie jakosciowo
ja juz niedługo bede na tym etapie
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum