www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2010-04-20, 21:04
Bodek
Author Message
Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2009-10-21, 10:41   Bodek

Chciałbym przedstawić sytuację jaka miała miejsce w Dyplo Anonim żeby pokazać Wam, że Bodek nigdy się nie zmieni i nie powinien grać w Dyplo.

Bodek po podbiciu terenów Justyniana miał sporo miast i zaczęła mu gospodarka lekko kuleć. Mimo, że jest zakaz przekazywania miast postanowił pozbyć się jednego przekazując go Huyanie.

Tłumaczenie na xfire wyglądało mniej wiecej tak:

Bodek:
- sorki, wcisnąłem przycisk "wyzwól" a miasto samo przeszło do Huyany. Byłem święcie przekonany, że z tego miasta powstanie nowe Państwo sterowane przez AI.

Anonim:
- sprawdziłem, przy wyzwalaniu miasta jest informacja do jakiej nacji przejdzie miasto i jak byk pisało, że miasto przejdzie do Huyany.

Bodek:
- ale to nie było przekazanie, tylko wyzwolenie a w regulaminie nic nie pisze o zakazie wyzwalania miast (to stwierdzenie mnie rozwaliło :D )

W Dyplo3, gdy Chmiellandia już była tylko wspomnieniem zagadał do mnie Bodek:

- cze Rychu, właśnie zdobywam miasta, które należały do Chmiellandii. Chciałem je wyzwolić i stworzyć z nich nową Chmiellandie, którą mógłbyś przejąć, ale niestety z wyzwalanych miast nie da sie zrobić nowego panstwa. Wyswietla sie informacja, że jesli wyzwolę miasta przejdą do innych, już istniejących narodów :( - to dowód na to, że wiedział o tym doskonale co sie stanie z miastem po wyzwoleniu.

Bodkofobia?

Grając z nim przyzwalacie na takie numery, a najgorsze, że takie coś jest zaraźliwe - inni też zacznął próbować grać nieuczciwie :( . Dyplo będzie się staczać w dół.

www.civilizowani.pl
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-10-21, 11:47   

Boże RYCHU ty jesteś naprawdę chory .....

A jeśli już wywlekasz sprawe z Dyplo Anonim to mogę napisać teraz szczerze jak to było bo mi już nie zależy.

Tak, szybko podbiłem Justyniana.
Tak , za szybko z perspektywy czasu.
Tak, przez moją chciwość i pazerność przejąłem jedno miasto za dużo, zrezsztą w D4,5 też podobnie u Celta przejąłem jedno miasto za dużo bo byłem zbyt pazerny na miasta :wstyd:

Tak, kombinowałem jak mogłem żeby się tego miasta pozbyć.
Miałem 2 drogi zostawić puste i czekać aż je barby zajmą albo wyzwolić.
Zupełnie nie zastanawiałem się nad tym że w regulaminie jest zakaz przekazywania miast.
Grałem równocześnie w D4 gdzie tego zakazu nie było i po prostu nie pomyślałem o tym.

Pojawiła się opcja wyzwól, wcisnąłem ją. Pojawił się komunikat że miasto pójdzie do Huany.
Wybitnie się wtedy uśmiałem że dostanie ode mnie kukułcze jajo :rotfl:
Nawet mu wpis w tajnych zrobiłem że w geście dobrej woli przekazuje mu miasto :hyhy:
Po chwili jednak uświadomiłem sobie że na bank będzie z tego dym na forum.

Miałem dwie możliwośći :
Prosić admina o cofnięcie turki żeby cofnąć ten nieszczęsny ruch, albo przyjąć karę (pewna dyskwalifikacja) i nie skomleć o łąskę przed Colą (który zapewne jest adminem DA i tylko czekał aż Bodek go będzie prosił o cofnięcie turki)

Pomyślałem że nie dam mu tej satsfakcji i niech se zdyskwalifikuje.

Ciekawe co wymyślisz jak wytłumaczysz że zjechałem Ciebie również w D4,5
A miałeś 8 miast i państwo wielkości Bombla a padłeś w 4 turki

A no i opisz dokładniej jak w DYplo 4 zastosowałeś LEGALNY PODWÓJNY RUCH w wojnie z Bodkiem. Opisz opisz...
Zostałeś złapany za rękę na gorącym uczynku, miałem screeny i je przedstawiłem Adminowi. Przyznałeś się że nie był to przypadek i zrobiłeś to z pełną premedytacją.

I Cichutko przyjąłeś ostrzeżenia żeby zapomnieć o sprawie bo popsułoby to twój wizerunek ofiary złego Bodka :rotfl2:
:rotfl2:

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2009-10-21, 12:02   

Bodek wrote:

A no i opisz dokładniej jak w DYplo 4 zastosowałeś LEGALNY PODWÓJNY RUCH w wojnie z Bodkiem. Opisz opisz...
Zostałeś złapany za rękę na gorącym uczynku, miałem screeny i je przedstawiłem Adminowi. Przyznałeś się że nie był to przypadek i zrobiłeś to z pełną premedytacją.

I Cichutko przyjąłeś ostrzeżenia żeby zapomnieć o sprawie bo popsułoby to twój wizerunek ofiary złego Bodka :rotfl2:

Tak, zrobiłem to z premedytacją, bo mi nerw strzelił, że gram z takim "geniuszem" :) 5-6 miast rozstawionych w kształcie litery "U" moje rydwany w środku. "Geniusz" ma wszystkie puste miasta a obrona idzie do miasta do którego zbliżają się Rydwany. Żałuję, że nikt nie miał zapisu z tych turek bo bym udowodnił, że podglądałeś save(za podglądanie save Borys dostał zakaz na 3 kolejne Dypla) Brak save = brak dowodów... szkoda :(

PS: zaraz mi sie dostanie za pomówienia :)

www.civilizowani.pl

Bodek 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-10-21, 12:07   

Ja pie_rd...ole

Normalnie MASAKRA MASAKRA MASAKRA :przestraszony:

Twoja mania ma już głębsze podłoże to już trzeba leczyć

Ciekawe co jeszcze zaraz się okaże. Dawaj dalej dawaj:

Barnaba się nie szczypał.
Napisał że Bodek zbudował też PA z inżyniera bez inżyniera bo mu ktoś tak powiedział.
Dawaj dalsze oskarżenia , dawa,j dawaj

Ręce opadają

Bodek 

Posted: 2009-10-21, 12:22   

A trzeba było wtedy jechać na inne miasta które podobno były puste jak twierdzisz. Byś się przekonał jekie puste na Ciebie czekały :hyhy:

A nie jak ostatnia pipka atakować moje najważniejsze produkcyjne miasto które miało dodanego generała a na tym etapie to masakryczna przewaga dla nacji agr.

I ty się dziwisz że broniłem tego miasta i jeszcze twierdzisz że to oszustwo

Masakra

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-21, 12:33   

Podjęliśmy z Peterem decyzję że nie będziemy ingerować - tu nie bratni portal żeby wam wątek zamykać czy cenzurować ;) wyrzućcie co wam leży na wątrobie a ocenę pozostawiamy KACowiczom.

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2009-10-21, 12:54   

Co prawda nie czytałem jeszcze tych wszystkich postów (a tylko pierwszy), ale pierwsze co rzuca się w oczy to to, że poruszacie takie sprawy w dziale rankingowym. W moim mniemaniu opinie tu zamieszczone powinny odnosić się do nieczystych zagrywek itp. w grach rankingowych, a jeśli ktoś gra nie fair w innych rozgrywkach to tam powinien być założony taki temat dla danej osoby. Pytam więc co takiego zrobił Bobek w jakiejś grze rankingowej, żeby przestrzec przed tym innych? :)

Bodek 

Posted: 2009-10-21, 12:57   

Spoko Meca
Zaraz Rychu coś wymyśli.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-10-21, 13:10   

meca wrote:
Pytam więc co takiego zrobił Bobek w jakiejś grze rankingowej, żeby przestrzec przed tym innych?

no ja też pytam co zrobiłem :P

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2009-10-21, 13:14   

Wygrał ze mną :nienie: - a mógłby przegrywać ;)

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2009-10-21, 13:36   

Bobek1971 wrote:
meca wrote:
Pytam więc co takiego zrobił Bobek w jakiejś grze rankingowej, żeby przestrzec przed tym innych?

no ja też pytam co zrobiłem :P

to mnie rozwaliło :rotfl2:

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 61/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2009-10-21, 17:18   

przeciez wiadomo ze bobek, bodek i bombel to jest jedna i ta sama osoba: bbb :rotfl2:
Last edited by bombel79 on 2009-10-21, 17:18; edited 1 time in total  

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2009-10-21, 18:50   

Bodek uważasz ze postąpiłeś zgodnie z regulaminem i admin DA cie skrzywdził?
A Rychu jest chory bo mu się takie oszustwa nie podobają?

Bodek napisał:
"Zupełnie nie zastanawiałem się nad tym że w regulaminie jest zakaz przekazywania miast."
ile razy tak będziesz się tłumaczył?
ciągle czegoś nie doczytałeś w regulaminie nie zrozumiałeś jakoś innym się to nie przydarza a jak już to potrafią się do tego przyznać

chyba masz innych graczy za debili skoro myślisz że uwierzą w takie dziecinne tłumaczenia.

wiem ze uważasz, że ciebie regulaminy nie dotyczą i pewnie masz w tym duża racje
ale poza regulaminem są tez ludzie którym po raz kolejny psujesz grę może warto się chociaż przyznać do błędu a nie pisać takich bzdur
na przeprosiny nie ma co liczyć bo widać to hańba dla ciebie

Podsumowując
Tez ostrzegam przed graniem z Bodkiem w wszelkie gry (gry rankingowe tez)
swoim zachowaniem wielokrotnie pokazał ze nie umie grac bez oszustw i krętactw
Ciężki przypadek i na poprawę nie ma co liczyć.

random Random RANDOM :samobojca:
Last edited by barnaba on 2009-10-21, 18:51; edited 1 time in total  

plewan_79 

Piwa: 18/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2009-10-21, 20:35   

dużo tematów o Bodku - więc wpisze coś ogólnie tutaj:

Myślę, że są 2 rodzaje gier i trzeba przed grą ustalić co gramy:

(1) klimatyczne - i dodajemy regóły - a gracze dodatkowo pilnują się sami

(2) maksowanie - jak w starcrafcie - wykorzystujemy maksymalnie możliwości gry i nie dajemy żadnych zasad, nie ma o nic pretensji.

Teraz miesza się (1) i (2) czyli niby maksowanie, ale jak ktoś zepsuje klimat to pretensje. Można by kiedyś zagrać Dyplo maksowane (2). A teraz tylko klimatyczne - i jako, że nie opisze się wszystkiego zakazami - jeśli masz ciekawy pomysł spoza zasad - zapytaj wcześniej admina - czy możesz to zrobić.

Przy okazji piszę o sobie - sam liczyłem, ze 4,5 będzie klimatyczne a Peter załatwił mnie podwójnym ruchem - przymaksował. To było moje pierwsze dyplo i na 5 się nie zapisuję - ale to wina braku ustalenia jak gramy.

Myślę, że jeśli ustalimy na początku czy gramy klimat czy maksowanie - to dużo wyjaśni.

W moim przypadku wyglądałoby to tak, że jeśli gramy maksa - to zagranie Petera byłoby zupełnie ok - sam kombinowałbym jak Bodek (co może być całkiem fajne), jeśli klimat - Peter spytałby Domela o opinię.

Podsumowując - klimaciarze zawsze będą mieli pretensje do maksów - i trzeba te 2 rodzaje gier rozdzielić.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-10-21, 20:39   

Maksowanie to się grało w lidze klanów :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum