www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Ambasasda 3Fi u Kinga" (LDeska)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Ambasasda 3Fi u Kinga" (LDeska)

Pakt numer 338, założony 2009-07-22 10:37:55 przez LDeska (Imperium LDeski)

Nazwa paktu: Ambasasda 3Fi u Kinga

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: LDeska
Bobek1971
gaston
King_Chrobry
plewan_79
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-22 10:39:01
Witaj Władco!

Chcemy się dowiedzieć jakie są twoje plany względem nas i naszego sąsiada - Jarka. Czy masz jakieś plany a może chciałbyś te plany z nami dogadać i coś razem przedsięwziąć :) ?

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-22 15:30:51
Witajcie 3Fi

Oczywiście interesuje mie pokojowa współpraca z Waszym paktem. No cóż a od Jarka chciabym miasto Dziada - nic celtyckiego nie chcę :)

WiKing

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-22 16:14:30
Jak ostatnio widziałem miasto graniczne to widziałem tam jednego podmęczonego knechta tylko ;)

a na granicy stoją twoje cztery koniki... no ale decyzja należy do ciebie ;) Są jeszcze dwa inne miasta Dziada ale ma je teraz Rychu w swoim posiadaniu

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-22 18:41:22
Tak zgadza się, ale w obwodzie stoją też rycerze na po2/3promocjach i treby - więc nie utzrymałbym tego miasta. Muszę się wzmocnić trochę tam.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-23 10:39:37
WiKingu czy widzisz armię Jarka? Mi zginęła z oczu i nie mogę sam dokończyć Rycha dopóki nie sprawdzę gdzie ona jest...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-23 10:49:18
Nie widzę - sam wywołał mi wojnę i z djął zwiadowcę z górki.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-23 10:58:39
Hmm to podejrzane - wycofaj rycerzyków żeby ich nie widział i wciągnij go w zasadzkę. Nic mi nie mówił o ataku na ciebie i szczerze mówiąc to by było dziwne, myślę że tylko zrobił to żeby zwiadowcę ubić, ale bądź w pogotowiu, ostatnio widziałem ponad 10 rycerzy u niego, to duża siła. Najlepiej coś takiego rozwala się oczywiście słoniami, masz pewnie ponad 70% przy ataku na rycerza...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-23 11:05:19
Dzięki za info. Ale wychodzi na to ,że za wcześnie zrobiłem turkę. Bo już wlazłem na górkę pod tym miastem od mojej strony. Jeśli te 10 rycerzy jest w jednym miejscu niedaleko to będzie masakra. :szok:

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-23 11:14:27
Raczej nie, to byłoby nierozsądne z jego strony bo mówił mi że ma inne plany. Tylko tak uprzedzam na wszelki wypadek...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-23 11:16:34
Dzięki

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-23 12:39:04
Tak czytam i czytam tą kronikę - nie wiem co o tym myśleć, ale skoro zaproponował ci pokój to jak chcesz pokoju to po prostu się zgódź. Będziesz miał 10 tur pokoju wymuszonego mechaniką gry. No chyba że chcesz się z nim bić - on jest teraz osłabiony bo podobno poniósł straty szturmując dziada. Tylko to zależy od tego ile masz wojska. Moim zdaniem musiałbyś mieć przede wszystkim słonie albo pikinierów plus ze 3 trebusze i tych rycerzyków co widziałem - wtedy moim zdaniem wygrasz i odbijesz miasta Dziada. Jak nie masz tyle wojska to lepiej się zbrój bo patrząc na Jarka nazwy miasta (Zbrojownia itd) to on raczej spokojnie nie będzie siedział ;)

gaston (Imperium Gastona) 2009-07-23 23:43:32
ja bym Kingu bral miasta po indiancu wszystkie - nie powinni moc sie obronic jarek stracil chyba trzy konie cztery natomiast wyszkolil, ale gdzie wyslal wszystkie nie widac z mojej perspektywy - mi sie kroi wojna z peterem wiec o poludnie nie musisz sie starsznie bac. wiekszosc wojsk ma na mojej granicy i moge miec conajmniej goraco.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-24 00:00:29
teraz też nic nie widze bo mi zwiada zabił. Trochę obawim się rzucić "na chura" bo obawiam się Domela na zachodniej granicy, który podejrzanie rozwija się cały czas w pokoju :)

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-24 10:52:03
A mi napisał wczoraj Paweł że Jarek mu groził... może Jarek zabrał wojsko na granicę z Aztekiem?
Ja nadal nie widzę żadnych jednostek Jarka. Widzę twojego rycerza na górce przy jego mieście - możesz zdradzić co tam siedzi w tym mieście?
Jeżeli to nie tajemnica to powiedz ile masz wojska - może uda się nam coś wykombinować razem :D ???
My z Gastonem jesteśmy za tym żebyśmy mocno współpracowali z tobą w tym rejonie, więc chętnie jakąś wspólną wyprawę możemy wykombinować

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-24 13:22:17
Jest tam knecht tylko.

ale - dwa dni temu o 3 pola od tego miasta w kierunku Zbrojowni stało 5 rycerzy ? ( nie ma ich tam teraz ? ) a u Richardsa w mieście trzymał 2 treby. Jeśli te wojsko tam nadal stoi - to ja muszę poczekać z atakiem w takim razie.
W next turce wysyłam tam szpiega, gdyż mój zwiadowca został niespodziewanie zgładzony.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-24 13:24:35
Wojsko moje opiera się na rycerzach. Ale część z nich musi pilnować pogranicza z Anglią Domela.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-24 13:33:08
Domel jest też naszym wspólnym sąsiadem - graniczę z nimi i ja i Gaston więc też możemy w tej kwestii współpracować :)
Ja miałem w zeszłej turze szpiega w OsadaWolności a jeszcze turę wcześniej w MiastoSpokoju i tam Jarek wojska nie miał - oprócz tych trebuszy. W ogóle nie widzę od dawna tych rycerzy więc myślę że je przetransportował na zachód, ale pewności nie mam.
Jeżeli miałbyś dwa słonie albo piki to możesz spokojnie atakować - on ma chyba tylko rycerzy więc łatwo go zatrzymać. Jak byś chciał atakować to daj znać wcześniej - ja pomogę i w ten sposób nie będzie długich walk, ok?

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-24 13:38:43
W sprawie Domela - miło o takiej możliwej współpracy wiedzieć :)
Ale z okolic Zbrojowni nie masz podglądu sytuacji ? Bo to tam mogą siedzieć ci rycerzyki.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-24 14:19:19
Nie mam niestety, mój szpieg maszeruje do stolicy Rycha bo tam najpierw chcę atakować...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-24 14:26:38
czyli wysyłam tam szpiega i czekać muszę na jego doniesienia.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-24 15:08:17
OK to bądźmy w kontakcie - jak byś zauważył jakieś podejrzane ruchy wojsk to daj nam znać i vice versa

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-26 12:03:59
Wiesz może z kim się Jarek nawala rycerzykami? Może z tymi twoimi co stały na górkach? Pytam bo chcę wiedzieć jeszcze zanim wejdę do gry...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-26 12:17:12
7 stoi u moich granic (było 9 ) :szok: Dlaczego pokój zawarliście ? teraz mi się oberwie :(

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-26 13:13:30
Pokoju nie mam, tylko rozejm - musiałem przecież jakoś sobie poradzić z Rychem i Jarkiem. Udało mi się ich rozdzielić za cenę rozejmu. Ale rozejm nie wymusza że nie można wojny wypowiedzieć. Zresztą nie masz się czego bać - jest ustalone że Jarek atakuje te dwa miasta Rycha które zdobył na Dziadzie. Tak jak pisałem na samym początku - nie masz się czego obawiać. Samymi rycerzami przecież niewiele zrobi, wystarczy mieć paru pikinierów w mieście granicznym.

LDeska (Imperium LDeski) 2009-07-27 15:18:22
Jarek mi napisał że ma wojnę z tobą i stracił przez random wojsko - ja tam widzę u niego 8 rycerzy pod twoimi granicami więc nie wiem o co mu chodzi. Możesz opisać co się dzieje - walczycie na całego???

gaston (Imperium Gastona) 2009-07-28 20:13:30
Kingu za 2-3 tury rozpoczne najazd na petera - jesli chcesz mu chapnac miasto pod Toba to chyba za 4-5 tur bedzie najlepszy moment jesli bedziesz na to gotowy... napisz jak sie na to zapatrujesz

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-28 20:22:41
Mam z nim dobry układ graniczny i nie chcę się z nim bić.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 45/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2009-10-27, 08:25   

LDeska wrote:

gaston (Imperium Gastona) 2009-07-28 20:13:30
Kingu za 2-3 tury rozpoczne najazd na petera - jesli chcesz mu chapnac miasto pod Toba to chyba za 4-5 tur bedzie najlepszy moment jesli bedziesz na to gotowy... napisz jak sie na to zapatrujesz

Oj niedobry Gaston, niedobry... spokojnie sobie wojsko robilem a tu napadac chca...

LDeska wrote:
King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-07-28 20:22:41
Mam z nim dobry układ graniczny i nie chcę się z nim bić.

I w sumie obu nam to na zdrowie wyszlo :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum