www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Damroka - Peter" (Peter)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "Damroka - Peter" (Peter)

Pakt numer 596, zaoony 2009-12-28 18:51:12 przez Peter (Imperium Peter)

Nazwa paktu: Damroka - Peter

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Peter
Damroka
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Peter (Imperium Peter) 2009-12-28 19:01:34
A witojcie, witojcie pikny kawalerze!
No cosik sie nie ruchnie zwiadowca to mu wskros Wasza szanowna granica przed nosem ino pokazuje i pokazuje z kazdej strony, wiec tak rachuje i rachuje i wyrachowalem ze my sa sasiady ze hej!... i zwiadowca nijak przeles dalej nie moze, a przecie jak cham ostani jaki bez zaproszenia w granice wlazic nie bedzie...

Moze wskazecie nieszczesnikowi jak droge, zeby mogl dalej w glusz powendrowac i cosik nowego poodkrywac?
Granice my otwarte podpisali juz dawno (wiadomo ze piniadz jest piniadz - moze i wymiana handlowa ruszy z kopyta bo my droge konczym juz budowac do anglijkow
to jak macie z nimi droge to bedziem polaczone handlowa raz-raz... a jak nie to trza pomyslec zeby cosik pobudowac zeby pieniadz byl niejaki z tego naszego sasiadowania).

No to pozdrawiam i koncze bo zima okrutna to i na sen czleka mocno bierze!
Misiek Stary (przez zlosliwych zwany jakoby Msciwym ponadto).

Damroka (Imperium Damroka) 2009-12-28 20:21:32
Witam szanownego Misia, z ktrym handlowanie to czysta przyjemno.
Nasze szlaki handlowe s otwarte i bardzo jestemy z nich zadowoleni, gdy cay eksport towarw holenderskich wysyamy wanie do Persji, z czego czerpiemy spore zyski. Szkoda wic, e na tej wymianie nie moemy korzysta rwnorzdnie, bo prawdziwy interes polega na tym aby obie strony byy zadowolone. Niedugo jednak otwieramy nowe szlaki, wic by rwnie Persja na tym skorzysta.

Co do przemieszczania si scauta, to nie ma problemu. Niech si kieruje na wschd pomidzy miastami Utopia i Nidaros, tam jest przejcie pomidzy morzami.

Wilhelm Pieniek

Peter (Imperium Peter) 2010-01-04 11:06:26
Gratuluje, gratuluje zaiste wspanialej inwestycji Wielkiej Latarni Morskiej!

Troche mnie niepokoi tylko ze teraz oczy calego wiata skieruja sie na nasz region i zaraz wymysla cos ze to niebezpieczne ze tak 3 panstwa finasowe obok siebie w regionie siedza i tylko uciekaja z rozwojem... dlatego bedzimey pomalutku (podkreslam powolutku) zwiekszac liczebnosc naszej armii, gdyz uwazam ze wojna dzikich panstw nie finasowych skierowana przeciwko nam finansistom, jest tylko kwestia czasu i trzeba sie do niej nalezycie przygotowac...

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-04 11:29:50
Dzikuj, dzikuj. Ale ju jeden taki, puchncy od mioci te si stara, aby o nim nie zapomniano stawiajc rwnie stosowne przybytki.

Co do armii to jak napewno zauwaye staram si nie odstawa od czowki, co by jakiej niespodzianki nie byo.
Zastanawiam si te nad tym, eby zmikczy troch Zulusa, bo si bestia troch rozrs. Czy byoby mona liczy w takim wypadku, e bracia w wierze finansowej zachowaj przynajmniej neutralno?

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-07 23:47:13
eby Ci byo atwiej okreli si to moe podpowiem jak ja ze swojej strony widz sytuacj geopolityczn.
Najpierw zaczn od tego, e mam dosy cis wspprac z Angli Sknerusa. Ale widziaem jego kraj (pochwali si na tajnych) i niestety nie stanowi on istotnego wsparcia, z powodu bardzo sabej produkcji, ktrej zreszt nie ma moliwoci powikszy. W duszej perspektywie zakadamy przejcie dla niego kraju Zulusa, co by poprawi jego sytuacj i warto jako sojusznika. :) Mielimy to zrobi szybciej, ale odoylimy ten pomys, bo on nie podejmuje zbroje, a ja na razie nie chc samodzielnie si pcha w wojn.
W innych czciach wiata daje si zauway porozumienie Imperium Mioci i Hamurabiego Cheosa. Bombel wida zastosowa sprawdzony sposb neutralizacji najwikszego regionalnego zagroenia, dogadujc si zapewne na nieagresj wobec siebie, a taki ukad pomimo wielu rnic pomidzy nimi w pewnym sensie wpycha ich nawzajem w swoje objcia.
Dolny Egipt dogada si z Amerykacem Larego. A w ssiedztwie jest tam jeszcze Khmer Eferalgi, wic na 200 % z nim te Bodek ma ju sojusz.
Poza tym jak wida po nagonce na Holandi, nastpiy porozumienia ponad podziaami rwnie z Zulusem Lecha. wiadczy to niewtpliwie o ich obawach przed finansistami, ktrych na chwil obecn ja uosabiam. Ale nie wykluczone, e zacznie si polowanie na pojedynczych finansistw. Mnie tak szybko nie sign bo mam rewelacyjn miejscwk, otoczon morzami. Ale w przyszoci nie bdzie to tak barier jak obecnie. U Ciebie chyba jest podobnie.
Wedug mnie najrozsdniejszym rozwizaniem dla naszych krajw bdzie podjcie wsppracy, bo jeli wystpimy przeciw sobie to inni bardzo szybko to wykorzystaj.

Moe to monotonne, e znowu mielibymy wsppracowa, ale niestety takie s warunki, do ktrych ja staram si optymalnie dostosowa. :D

Peter (Imperium Peter) 2010-01-10 23:20:25
Mozesz liczyc na moja neutralnosc.

Zulus zacheca mnie nie tylko do embarga ale i do agresji na Ciebie i Bobka (z ktorym wie ze jestes w sojuszu).
Jak patrze na wykres woja to mam nadzieje ze poszedles w katapki i slonie a nie w markety i sady...

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-10 23:36:43
Neutralno?
Za chwil zamiast myliwych bdziemy zwierzyn, bo w krtkim czasie z naszych porwnywalnych armii zrobio si 1,5 do 1. Jeli padniemy to bdziesz mia potenego Zulusa za ssiada, ktremu napewno bd obojtne twoje finansowe atrybuty.
Widzisz ile woja ma Anglik. Jego kraj zostanie yknity z prdkoci galopujcego rydwanu. Nie mam nawet jak go broni, bo nie porobi drg w moj stron wewntrz swojego kraju, cho go oto cigle ponaglam, wic jakbym tam wlaz to bym si rusza po jednaj kratce.
Lepiej przemyl czy ta neutralno to napewno dobry pomys.
Ty te woja nie masz, ale tu moe si przyda kada jednostka. Lepiej wysyaj co moesz do Anglika, bo to si le dla nas skoczy.
Katapy ju robi, a za tur bd mg robi sonie. Ale i tak bdzie ciko, jak nas zaleje iloci. Dlatego kada jednostka bdzie na wag zota.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-13 10:49:34
Wojo powili bede gromadzil pod grancia anglika (ktory swoja droga moglby tez zrobic pare oddzialow zamiast kolejnego wielkiego :)

Tak sie zastanawiam czy pomysl aby dolaczyc do embarga na Twoj kraj nie jest zly.
Jak bym dolaczyl to by wytracilo powazny argument zulusowi do agresji (ewentualnie moze by ja opoznilo).
Co o tym sadzisz?

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-13 11:26:56
Nie no, nie artuj. Dla Zulusa i tak bd wrogiem, wcale nie z racji posiadania Latarnii, ale dlatego e jestem finansowy i nawet z zamknitymi szlakami bd mia lepszy dochd ni on, wic bdzie go to gryzo ju do koca, mojego lub jego :)
Jedyne co go moe powstrzyma przed agresj to silna armia, a nie ustpstwa na jego rzecz. A jak na razie jestem tu jedynym finansist posiadajcym znaczc armi, ktra powoduje jakie opnienia w podjciu natarcia przez Zulusa, bo inni zupenie nieodpowiedzialnie sobie poczynaj. Mwi rwnie o Tobie.
Jeste zbyt kumaty eby tego nie wiedzie, wic pewnie po czci traktujesz mnie jako regionalnego rywala i std te pomysy, zmierzajce do osabienia mnie.
Ja jestem otwarty na jakie wice ustalenia, co by nie czu si zagroony z mojej strony.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-13 13:34:12
Nie nerwowo, przeciez nie zamknalem granic :) tak tylko pomysla mialem to o nim napisalem...

Co do mojej armii to pozaczynalem jednostki robic we wszystkich miastach zeby jak cos szybko docinke uskutecznic... gotowych to faktycznie niewiele sie szlaja po swiecie ale z kazda tura jest wiecej, gdyz proces produkcji woja bedzie juz ciagly.

Co do wiazacych ustalen to co proponujesz? Sojusz pomiedzy nami czy jakis szerszy pakt w regionie?

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-13 13:44:50
Trzeba by szerszy sojusz uwzgldniajcy Bobka, bo ju mu obiecaem, e bd go wspiera, wic nie chc wyj na garza, bo takie co si pniej cignie za czowiekiem.
Co do tajnoci czy jawnoci takiego ukadu to jest mi to obojtne, bo wiem e Ty rwnie trzymasz si zobowiza. Np. dla Leszka licz si tylko jawne sojusze, a tajne wedug niego mona ama :rotfl2:

Peter (Imperium Peter) 2010-01-14 09:49:07
Sprawa techniczna - jak bys tak podlaczl drugi cukier i mi go podeslal na jakis czas (mam zaosoby cukru ale kalendarz to ho, ho), to nie powiem ale bym sie ucieszyl i troche poscinal z tej okazji woja ;)

Co do sojuszu to tak mnie dyplo 4,5 zmeczylo udzialem w licznej koalicji i masa ciaglych ustalen, ze teraz czuje nawet niechcec do odpowiadania w tajnych...
No ale wiem ze sie tak nie da za dlugo i bede musial w koncu sie opowiedziec i w jakies pakty wlaczyc...

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-14 10:16:40
A masz co do wymiany, np. za kamie lub marmur?

Peter (Imperium Peter) 2010-01-14 13:18:25
Pusty w ryj, nawet zoto, miedz czy konie pojedyncze mam tylko... zarcia mam sporo...
Odetchne troche jak sie do kalendarza lub monarchi dotelepie (nie wiem jeszcze ktore wybiore, bo dochodza do wyboru sdy lub/zwlaszcza katapki jeszcze :)

Sprawa jest taka - masz podwojne zasoby to osod ywota marnego na 10 czy 15 tur i tyle.
Pozniej sam podepne swoj cukier a Ty w tym czasie znajdziesz nabywce na swj.

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-14 13:24:38
Co za los. Normalnie jestem tu jak matka karmica i ochroniarz. :rotfl: Chyba powinnicie mi si zwasalizowa we dwch. :rotfl:

ok. przeka :)

Peter (Imperium Peter) 2010-01-15 23:26:28
No jako ochroniarz, to wybacz za szczero, ale jako nie najlepiej Ci idzie...
Nie to ebym marudzi ale myl e Sknerus moe mie jakie drobne zastrzeenia...

No to moe jako matka karmica lepiej Ci pjdzie i podelesz jeszcze ten cukier, to bd cia na maxa (zreszt jak nie podelesz to i tak tn, ale z cukrem zawsze to po ludziku wicej bym wyci...)

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-16 00:59:29
Taa. Ze Sknerusem lipa wysza. Tylko e ja nie zgaszaem si na ochroniarza, a jedynie deklarowaem pomoc, jednoczenie nawoujc od wielu, wielu tur do podjcia zbrojenia i zrobienia tych kilku niezbdnych drg. Ale jak tu pomc? Tu musiabym wystpi wanie w roli ochroniarza a nie pomocnika, bo on by prawie bez wojska (2 axy, spir i rydawn) I jeszcze ten brak drg. Po tych jego bezdroach do jego stolicy szedbym 4 tury. Wic zamiast przywali katapami sam bym si wystawi na odstrza, a w dodatku Zulus bokiem impami i rydwanami w tym czasie mgby dojecha nawet do mojej stolicy.
Wiem e wyszedem na zdrajc, ale troch te czuj si wystawiony do wiatru, bo o potrzebie zbroje pisaem ju bardzo dugo. Jak mona by finansist i zlekceway wojsko, to przecie wiadomo, e na nieszczcie dugo nie trzeba bdzie czeka.

Ps. Nie mam kiedy obrobi tego curku bo wycinam lasy.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-16 18:38:02
No lipa straszna bo zulus idzie raptem w 15 jednostek...
Ale fakt ze Sknerus za bardzo w swoje zdolnosci dyplomatyczne wierzyl... jeszcze ta akademia na zachete.

Tak wic wietnie rozumiem Twoj sytuacje z tym e nie pomagasz w obronie a nawet zaware rozej na 20 tur.

A jak to ogolnie teraz z Wami jest, z tym paktem?
Ty sie dozbrajasz a zulus cieszy sie z nowych zdobyczy i pokonania Twego sojusznika, czy zostajecie moze na trwale ziomkami?
Bo sie troche gubie, a jak jestem troche zdezorientowany to scinam przewaznie do jedynek miasta ;)

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-16 19:18:58
Mam 20 tur eby si wzmocni, co dalej, zobaczymy.
Na razie mam zaledwie dwa sonie, ale ju 6 katap i troch innych jednostek. Wic mog tym operowa tam gdzie s drogi, bo inaczej to adna sia.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-17 09:49:08
No szkoda ze sie totalnie wycofales, bo spokojnie moglibysmy rozbic razem armie zulusa...
Teraz to ja z nim musze gadac o tym zeby sie zatrzymal na Bobku, wiec pewnie bede musial miedzy innymi przylaczyc sie do embarga...

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-17 10:49:07
Tak, teraz jak na to patrz to widz, e popeniem bd.
Moe to jednak spowoduje e wreszcie si obudzisz i przyoysz troch do spraw bezpieczestwa. Chocia nie sdz, eby Zulus wpakowa si do Ciebie, bo na pewno bdzie si obawia, e nie zdy w 15 tur jakie zostay do koca naszej umowy dokona podboju caego Twojego kraju i jeszcze wrci armi.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-18 15:52:01
Bd powiadasz?
No zobaczymy czy co z naszych pastw zostanie z tego wszystkiego.

Co do mego obudzenia sie i spraw bezpieczenstwa to na razie negocjuje z zulusem analogiczny pakt jaki Ty zaware, wic spodziewaj si lada moment mojego przyczenia si do embarga, bo nie mam zamairu sprawdza czy zuluskie ultimatum w tej kwesti jest prawdziwe czy nie.
Ewentualnie nie zdziwilbym sie gdyby zulus do mnie wszedl i mnie zla (moje wojo mialo wspierac Twoja wypasion armie + wojsko Bobka, a nie by gwn i jedyn si walczc z zulusem).

Nie wiem jak widzisz przyszlosc, poniewaz do konca rozejmu zulus podciagnie na front katapki i slonie... moe niesmiao zasugeruje dogadanie si z jakimi innymi jeszcze sasiadami zulusa?
Proponuje zaczac od Efe gdyz Bobek wspominal ze mial od niego mied w ramach kontrabandy... zreszta nie znam adnych innych ssiadw zulusa... wic negocjuj, negocjuj i drukuj wojo bo niewiele ju innych opcji pozostao... a za wybudowanie tej latarni jako fin to Ci nie odpuszcz.

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-18 23:23:23
Bolej nad tym co si stao, bdu jaki popeniem ju nie naprawi, a czasu nie cofn. Sumienie drczy mnie okrutnie. Mam jednak wraenie, e swoim zachowaniem wobec Sknerusa, bardzo sobie zaszkodziem w naszych relacjach. Przypuszczam e patrzysz teraz na mnie z niesmakiem, a moe nawet pogard. Przeciganie takich negatywnych emocji nie jest waciwe. Doszedem wic do wniosku, e najlepszym rozwizaniem tej niezrcznej sytuacji bdzie przejcie Twojego kraju. Formalnie zatem jestemy w stanie wojny. Mam nadziej, e mnie zrozumiesz i przyjmiesz to ze spokojem, a ja postaram si aby proces przejmowania trwa jak najkrcej.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 08:04:12
No to teraz to zupelnie juz Ci odbilo...

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 20:18:32
Hm, przepraszam za moja wczeniejsz impulsywn wypowied, ktra moe by potraktowana jako obraliwa.
Zapewniam i moj intencj nie by obraanie Cie personalnie a jedynie tylko i wycznie wyraenie olbrzymiego zdziwienia na wie o wojnie.

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-19 21:23:33
Wporzo. Odebraem to wanie jak wyraenie zdziwienia :)

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 23:14:28
No juz wszystko jasne, widze Twoje wojsko w Warwick razem z zuluskim i to w takiej ilosci ze spokojnie Bobka bys sam obronil.
My finy musimy trzymac sie razem :)

Peter (Imperium Peter) 2010-01-21 07:54:23
Ostatnie ostrzeenie - "Wejdziesz - nie wyjdziesz!"

A peny zdanie to mniej wicej tak - Wszystkie jednostki ktre do mnie wejd, zostan zniszczone, zastanw si czy aby na pewno chcesz je straci... i eby nie byo pniej e nie ostrzegaem.

My finy musimy trzyma si w kocu razem, no nie? :)

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-21 13:40:40
Finy powinny si trzyma razem, ale Ty jeste agresywny fin, wic si nie liczysz.

Moemy porozmawia jednak o jakiej enklawie dla Ciebie z armi nie wiksz jak 100 000.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-21 13:50:45
Dobre, naprawd dobre - ja jestem agresywny :)
Powiedzia ten ktry jedno panstwo zjecha na starcie, drugie przehandlowal, a trzecie atakuje :D

Ja nie jestem agresywny, ja jestem neutralny i spokojnie siedz sobie na moim zadupiu (ktre nagle centrum wiata si robi, no moe poowy wiata).

No ale wracajc do tematu - "Enklawa" to ju jest co, znacznie lepsze ni totalne unicestwienie czy totalne wyczerpanie wojn.
Tylko e z t ilocia wojska widze troch kopot gdy jak wiesz mam ju troch ponad 200 000, moe jaki inny pomys, tak eby bez drastycznej redukcji si obeszo (szkoda takie marnotrastwo robi)???

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-21 14:15:27
No dobrze, skoro jeste skonny do wsppracy, to ja te troch spuszcz z tony i zadowolimy si symboliczn redukcj 4 jednostek. Nie moesz jednak co wydaje si oczywiste produkowa i cina kolejnych jednostek. Moesz teraz w takim razie zrobi 2 osadnikw i wysa ich na poudnie pwyspu, gdzie w obrbie bananw bdziesz mg zaoy 2 miasta. Nie targuj si o wicej miast, bo na poczet tych targw ju wasnie proponuj Ci dwa miasta a nie jedno :)

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-21 14:25:27
Z tymi jednostkami to troch si le wyraziem, bo Ty posiadasz jeszcze prymitywnych wojw co nic nie znacz. Chodzi mi o axy.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-21 15:11:01
Nie do koca chwytam, ile miast miaby mie ostatecznie, te dwa nowe na dole, zamiast 8 ktre mam teraz, czy limit taki na 10 miast i koniec???

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-21 15:15:17
Ech no co Ty? Enklawa to nie 10 miast. Ty mgby postawi nowe 2 miasta i w nich by pozosta, natomiast 8 ktre teraz posiadasz przejd w moje posiadanie.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-22 10:08:22
Eee, to mi nie wyglda na jak lukratywn propozycje, zwaszcza e moim niemale mottem od wielu lat jest: "Lepiej umrze stojc ni y na kolanach."

Pierwszy raz chciaem byc neutralny i ju wiem jak to jest :)

No dobra ale konstruktywnie, bo masz przed soba wanie Rubikon - jak przekroczysz, to nie bdzie ju odwrotu... wszystko co wlezie to zginie... a po prostu zabije ich wszystkich...

PS
Teraz rozumiem dlaczego Bodek tak w poprzednim dyplo chcia Cie zjecha i cigle gada "Damroka musi zgin", a ja naiwny cigle Cie broniem, teraz ma ze mnie niez polewke jak ja gadam e Damroka musi zgin :)

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-22 10:17:00
No Ciebie to ja rozumiem, bo jeste w sytuacji zagroenia z mojej strony, ale tego Bodka to jednak nie rozumiem, bo nigdy nie miaem okazji mu zagrozi :)

Peter (Imperium Peter) 2010-01-22 10:19:13
Ale wykrcie go i pojawia si tu wspny mianownik - wredna bestyja jeste ;)

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-22 10:25:49
To s nadinterpretacje wynikajce z tego, e niektrzy mocarze prbuj narzuci maluczkim takim jak ja swoje pomysy, a potem si dziwi e Ci maluczcy maj jakie wasne interesy, ktre s dla nich waniejsze.

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-22 10:44:02
A pod mottem te mgbym si podpisa :)

Peter (Imperium Peter) 2010-01-22 10:44:25
Ja tam nic Ci nie chciaem narzuca... w tym dyplo to jest wrcz odwrotnie.
To Ty jeste mocarstwem przy mojej ndznej krainie, i to Ty chciae narzuca mi jakie swoje pomysy...
W zasadzie to wszystko tak mi wyglda jakbymy w dwch rnych wiatach byli :)

Damroka (Imperium Damroka) 2010-01-28 21:10:28
Jakby tu zacz?
Moe - My finy... - ech, lepiej nie, bo jeszcze si zakrztusisz przy jedzeniu.

Dopuszczasz jeszcze moliwo rozmowy ze mn? Zdaj sobie spraw, e jestem u Ciebie spalony, ale to jest dyplo i moe jakim cudem wyjdzie Ci w przemyleniach, e lepiej pozostawi mnie przy yciu i ze mn wsppracowa. U mnie jednak spalony jest Zulus i z nim wykluczam wszelkie negocjacje.

Nie przyfarcio mi si z sojuszami w tym dyplo. Pierwszy nie chcia woja robi, czy choby drg, drugi sojuszami by znudzony, a trzeci mnie zrobi w ch*ja. A ja mimo rnych wad to jednak potrafi wsppracowa.

W kadym razie jeli uznasz, e jeste w stanie ze mn konstruktywnie rozmawia to ja jestem otwarty.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-31 21:38:22
Ta, "My finy musimy trzyma si razem" jest naprawd niezym tekstem przewodnim w naszym regionie :)

Za bardzo nie wiem co napisa.
Zrobiem olbrzymi wycink na wojsko, Twoje gwne siy zostay rozbite, do tego dochodzi dbanie o reputacje (Mciwy nie wzio si znikd) a przekaz musi by jasny - "Wejdziesz, nie wyjdziesz!".

No w sumie to ostrzegaem, prosiem, nalegaem eby do mnie nie wchodzi... ale e co sobie umyli i tego si trzyma.

Teraz to nawet nie wypada z rewizyta si przynajmniej jak symboliczn nie pojawi...

Damroka (Imperium Damroka) 2010-02-01 13:43:05
To moe wstrzymaj si z wybijaniem soni, ktre s u Ciebie, abym mg je zuy na Zulusie. Impy mu powycinaem, wic mog jeszcze si przyda w nastpnej turze.
Jak zostawi puste miasto (Ectaban), to je nie spal.

Peter (Imperium Peter) 2010-02-01 19:33:38
Niestety jest to zupenie nie opacalna propozycja.

Damroka (Imperium Damroka) 2010-02-01 21:46:52
Te kiedy szedem z Zulusem rami w rami i pomys o likwidowaniu jego jednostek te wydawa si nieopacalny.
Jeste lepszy w dyplomatyczne klocki wic pewnie wiesz co robisz.

Damroka (Imperium Damroka) 2010-02-02 18:51:29
No dobra, w kronice zbudowalimy ju tyle antagonizmw midzy naszymi krajami, e czas ju najwyszy podj si konkretnych rozmw o wsppracy. Zulus ma od cholery miast wic jest si czym dzieli. W zwizku z tym, e jeste w uprzywilejowanej wobec mnie pozycji wynikajcej choby z posiadania wikszej armii proponuj dla Ciebie 9 jego miast, a dla siebie tylko 4.

Peter (Imperium Peter) 2010-02-02 20:19:49
No tak jak pisze w kronice - nie mam adnych podstaw aby Pienikowi zaufa.
Masz troch n na gardle wic wiadomo e jeste w stanie wszystko obieca, a ja niestety (dla Ciebie) kieruje si faktami, ktre s zdecydowanie na Twoj niekorzy.

Damroka (Imperium Damroka) 2010-02-02 20:51:09
Z tym noem na gardle to bez przesady. Ugrzniesz u mnie na dobre. Zwaszcza, e Zulus niedugo bdzie musia myle o walce na innych frontach, wic bdziemy wreszcie na solo, tak jak niegdy chciae. Ja Ci prbuj wyklarowa, e niepotrzebnie bdziemy si tukli midzy sob gdy inni bd odlatywa i zgarnia nam zuluskie miasta.
Co do relacji midzy nami, to trudno mwi o utracie zaufanie skoro nie atakowaem Ci jako sojusznika, bo sam zreszt nie chciae si ukada, a zdaniem "e kiedy bdziesz musia si opowiedzie za jak opcj" tylko spowodowae zapalenie czerwonej lampki.
Ja do Ciebie wycigam rk puki jeszcze nie jest za pno. Nie uoyo nam si do tej pory, ale jeszcze wszystko mona naprawi, wystarczy chci i szczero. Jak na razie to ja wicej straciem na nieporozumieniu pomidzy naszymi krajami, wic nie ualaj si tak nad sob.

Razem moemy jeszcze wiele osign.

Peter (Imperium Peter) 2010-02-03 17:39:11
Taa, za mao si znamy i jak zwykle moja uprzejmo jest odbierana jako sabo.
No to moe bardziej otwartym tekstem:
- masz n na gardle i jak nikt Ci nie pomoe to si nie wybronisz
- wiem e nie bdzie sielanka ale id do Ciebie
- solo nie solo, ja tam walczy nie boj si
- byo mnie nie napada, to by nie musia klarowac niczego
- rke to ju Ty do mnie raz wycigne i dzikuje postoj
- nie ualam si nad sob (zrobie gupot przez kt obaj pjdziemy na dno i tyle)
- razem nic nie osigniemy gdy zupenie nie ufam Ci poniewa na mnie napade (wczeniej zdradzie Sknerusa).

Reasumujc to za napa na mnie, mam zamiar la si z Tob do ostatniego miasta twojego lub mego.

Damroka (Imperium Damroka) 2010-02-11 11:23:35
Jakby zechcia obdarzy Zulusa moliwoci poznania nowych dozna zwizanych z wystawieniem jego armii na odstrza, czego biedak nie mia okazji posmakowa mimo, e sam tym czstuje innych, to teraz jest waciwy moment, co najatwiej zrealizowa gdy klikniesz na propozycj pokoju.

Niestety nie jestem nic w stanie Ci zaproponowa, bo wszystko ju odrzucie co podsuwaem. Jednak jak co Ci przyjdzie do gowy to wal, jestem otwarty.

Peter (Imperium Peter) 2010-02-12 09:10:12
Ech, ja ju tak mam e chce dotrzymywa zobowiza, zwaszcza e do tej pory nikomu nie wbiem noyka (i jakos nie czuje potrzeby zrobienia tego), tak wic zupenie mi nie pasuje ten pomys :(

Gupio wyszo z tym moim powolnym odpisywaniem i tym e tak niekorzystnie zinterpretowale moje wypowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: