www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Bodek - Peter" (Peter)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "Bodek - Peter" (Peter)

Pakt numer 649, zaoony 2010-01-19 08:43:48 przez Peter (Imperium Peter)

Nazwa paktu: Bodek - Peter

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Peter
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 08:47:36
*** pomysl z tym przylaczeniem sie do embargo... zwlaszcza jak Lecho jeszcze ruszy wojem do mnie.
Mam wszedzie niezadowolenie i nie mam jak scinac, wiec moze bys kopsnal przynajmniej slonie, i zrobil jakas deczke eby Damroce pokazac si tam od drugiej strony... kazda jednostka ktora tam zostawi, to nie polezie do mnie.
Z tymi sloniami to sie spiesz, bo jak ida razem z zulusem, to pozostaje mi jakies 10 tur cofania sie i... czekanie na kolejne dyplo...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 11:28:25
spokojnie spokojnie
Moim zdaniem Holender palcem nie ruszy. Wypowiedzia wojn eby nei dawa Ci surowcw. Wojskiem nie drgnie nawet ze swoich granic.
Zulus ju czeka na spa eby mu wjecha.

Stawiam piwo e to lipa nie wojna i nawet do jednego starcia nie dojdzie.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 11:44:20
Fajnie tak kibicowac za morza i obstawiac wyniki :)
Obrabiaj lepiej szybko te slonie na wypadek gdyby Leszek mi ich nie podeslal... a ja tne dalej bo nie rozumiem do konca co sie dzieje, a zwykle w takiej sytuacji cinka woja jest najlepszym rozwiazaniem...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 12:26:40
Galerke wyciem.
Sonie podczam.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 23:49:08
No i skoczyo si rumakowanie Damroka z Leszkiem razem wjazd mi robi.
Popywaj mu t galerka niech cokolwiek zostanie na zapleczu.

A i jak masz jaki kolwiek wpyw na Leszka to moesz go ponamawia eby do mnie nie wazi tylko da si finom powybijac 1 vs. 1, to si wybronie :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 23:52:15
To ja mu nie popywam tylko normlanie wypowiem wojn i cosik spal.
Katapy w nastpnej dopiero bd mia.

A Leszke jeli jest z Damrok w sojuszu to dla mnie mega niedobrze i zapewne zrobie wszytsko eby ten sojusz rozbi od rodka.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 00:14:42
No i to rozumiem jako konkretne dziaanie a nie jakie podziemne ciu-ciu babki.
Jaraj co si da, i aby tylko Leszek do mnie nie wszed to go do ostatniego miasta bd mordowa...

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:07:42
Za ile moesz podpyn, z aile moesz wojn wypowiedzie?
Oczywicie mi zaley eby jak najszybciej, nawet bez zadawania strat, aby tylko jak najwiecej wojska musia zostawi na zapleczu, bo dosa teraz soni i zrobio sie naprawd ciepo...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-20 13:19:01
wojn mog wypowiedzie choby dzi, ale...
galerk mam jedn, zaadowa mog na ni rydwany a on ma sonie.
Za duo to mu nie spal :(

Konstrukcj teraz powinienem wymyli dopiero w tej turze i potem jazda konna...
No niestety nei jestem finem i nauka u mie kiepska bya, ruszya dopiero 2 tury temu jak wszedem na repre z piramid.
Musze odczeka 5 tur i powrci do niewolnictwa eby te sonie ci...
No dopiero wtedy mj atak byby bolesny dla Holendra.

ALbo opcja druga - wypowiadam wojn i nic nie pal tylko si krc bez sensu i udaj e jestem grony ale nic nie walcz. Jedyny plus wtedy to szybko bo mog to zrobi nawet w nastpnej turze.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:23:42
Wybieram opcje najpierw opcj dwa, a nastpnie cinaj sonie, albo nawet axami podpywaj... tylko wiecej tych galerek nabuduj eby sama ich obecno zmuszaa do zatrzymywania tam woja...
Ja si moge cofa max 10 turek (tracc przy tym wszystkie gwne miasta), pniej nie ma ju gdzie.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-20 13:27:41
Czy jeli by Zulus si nie wtrca to dasz rad si wybronic ??
realnie zulusa mog zmusi do wycofania sporej grupy woja ale wtedy zostajesz 1v1 z Holendrem...

Jak wtedy oceniasz szanse ?
masz wasne katapki ??

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:49:27
Tak, jeli zulus si nie wtrci to dam rade si wybroni.
1 vs. 1 z Holendrem bdzie cikie ale dabym rade - kwestia ile miast bym si cofa.

Katapki w tej turze kocze wymyla - mam przygotowane 6 lasw do wycinki, i 4 miasta na scinke, wic troche katap bdzie z tego i cznie ponad 20 toporw na dobijanie.

Jak moesz zulusa zmusi do wycofania si, tak swoj drog?

Peter (Imperium Peter) 2010-01-21 07:45:24
Jak masz obawy przed wywolaniem wojny to we moe przynajmniej stateczkiem podplyn pod granice, tak eby przynajmniej go troszke zaniepokoic.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-21 12:18:02
spoko
daj mi chwilk
Holender i Zulu si do tej wojny od adnych 15 tur zapewne przygotowywali a ja si wczoraj dowiedziaem o sytuacji.
Take daj mi chwilk eby cho jakies wojo podcign w t stron.
Planowaem wzy pastwo policyjne, teokracj ci z 8 miast i wypowiedzie wojn w tej samej turze.
To by wywaro na Holendrze dobre wraenie, ale skoro jest taka naga potrzeba przemyl eby jako szybciej zadziaa.

Naprawd si staram ale to mina 1 tura, no musze lekkie przytgotawnia zrobi.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-21 13:36:42
Spoko, spoku, tylko u mnie terenu na cofanie sie za duzo nie ma :( to troche nalegam...

Peter (Imperium Peter) 2010-01-31 21:45:20
No i wielka wojna miaa by a si zrobia maa masakra tylko :)
Nie powiem pomoc od Kinga bya konkretna i nawet jak by zulus szed razem dalej to bymy ich zatrzymali.
Oczywicie tak jest duo przyjemniej, gdy straty w woju s znacznie mniejsze, co napawa optymizmem w zwizku z rewizyt w holandii.
Mam nadziej e sie tam za duy tok tylko nie zrobi, ewentualnie nie pozabijacie si o to...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-31 22:37:06
Spoko
Jak ju wczeniej mwiem mi nie tyle zaley na tym eby przej miasta Holendra co bardziej na tym eby Zulus nie przej ich zbyt duo.

Przyj na Holandie ile si tylko da i zajmuj co si da.
Ja spokojnie dobijam Etiopie (bo musz) potem pyn do Holadnii. Jak si zd na co zaapa to dobrze, jak nie zd to trudno. Oczywicie w rozmowach z Leszkiem jestem twardy jak skaa i domagam si wszytskich miast po wikingu ... tak eby nie myla e sobie ca Holadni dla siebie przywaszczy.

Jak widziaem mape od Leszka to tam samego pustego terenu pod holadni a nad zulusem jest lekko na 4 dobre miasta nie liczc tych co ju holender postawi i stoj...

Peter (Imperium Peter) 2010-01-31 23:51:26
Ja szatkuj do Holandii po miasta po Vikingu, co z tego wyjdzie to zobaczymy.

Peter (Imperium Peter) 2010-02-07 14:36:30
Halo co jest grane z tymi daniami Kmera?

Czy bdzie desant z Twojej strony w Holandii?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-07 15:32:08
Co do Kmera to zobacz o co chodzi

Co do desantu to wtopio mi na pechowym randomie sporo jednosteku przy szturmie na stolice Didiego. Walnem 7 katap (prawie wszytskie pady :( ) w 20 jednostek wroga i pomimo tego dobijacze naginli albo s mega ranni :(
Podlecze si i id dalej ..

Peter (Imperium Peter) 2010-02-08 10:08:15
My lecimy i tak do neigo maksymalnie szybko jak tylko si da, bo kada tura to u niego cinka.
Desant nawet 4 jednostek moe by bardzo wany, wic cay czas bde o to Cie mczy :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-13 15:24:38
ej
co to si stao e nagle zacze mnie szpiegowa ??

Peter (Imperium Peter) 2010-02-13 23:16:44
Tylko eby widzie wykres, to bdziesz mia w razie czego info jak wygldasz na tle reszty pastw ktrych mam wykresy...

Peter (Imperium Peter) 2010-02-14 12:56:26
Widz misjonarza :)
Osiedlaj go w pierwszym miecie jakie spotkasz idc na poludnie - Ectabane czy jako tak.
Ja juz wprowadziem rele i zaraz powprowadzam po koleji we wszystkich maistach.

Braem udzia w glosowaniu (dalem wstrzymanie sie bo mam minimalna liczbe glosow i Twoje pewnie wystarcza) bo okazuje si ze Damroka mial Twoj rele w jednym miescie (ale takim ze nie ma tam zadnego zasobu i pracuje jako jedynka na gorce, wiec zrobi tam misjonarza to z 10 tur...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-14 13:12:13
no troszk qrcze laz ... jednak ldem to jest spory kawaek.
Misjonarza chciaem da do stolicy ale twoje pastwo twoja wola - aduje w pierwszym napotkanym miecie.
Damroka mia Konfu ??
Nigdy z nim nie miaem OB wic dziwne ...

Nawet Cola wczy konfu :D Jednak darmowe motki to spory bonus.
Po dwch budynkach to jak extra zloze miedzi w kazdym miescie.

Peter (Imperium Peter) 2010-02-14 13:16:48
Zanim do stolicy dolezie to dwie tury straty, do tego to pierwsze miast ma tylko 3 kratki na ktrych pracuje a rozmiarem dochodzi ju do 4, wic spokojnie tam dotn 2-3 misjonarzy ktrzy polaza dalej...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-19 12:31:05
Wprowadziem to policyjne i zrobiem lekk docink eby sobie ssiedzi nie myleli za duo.
Aha na tym morzu nad Holadni jest jedna wysepka i chciabym si na niej osiedli. Chyba nie masz nic przeciwko ?
No i kiedy mier Pienika ?

Peter (Imperium Peter) 2010-02-19 16:33:40
Daj mapy to obadam t wysp bo planowaem miasto na wybrzeu postawi i nie wiem czy si surowce nie pokryj...

Peter (Imperium Peter) 2010-03-04 14:40:52
No to troch oywie kronik w kwesti naszej granicy :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-04 14:46:14
spoko
ja te regularnie podkrcam atmosfer w kronice na lini Zulus - Egipt

Dziki temu sporo krajw nie wie co si dzieje i zgaduj kombinuj ;)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-06 23:05:37
i jak wida ju si ponti wadowa miastem tam gdzie byy barby ....

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 10:43:09
Sprawdz w tej turze bo mam seta na docink eby go tam osiedli...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-08 11:03:19
nie musisz sprawdza.
Mam tam flot i miasto stoi Majw jak byk.

Pisaem Ci e on tam ju podchodzi od dawna i gdybym nie spali miasta to zajby je Ponti 2 tury temu.

A z Pontim to tam si robi niezy burdel :D

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:14:46
Ech szkoda :(

Peter (Imperium Peter) 2010-03-11 09:31:01
Tym stateczkiem to proponuje ju Ci dalej nie podpywa w moim kierunku... bo si z automatu jako stresuje...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-15 16:12:59
Egipt niestey bdzie uczestniczy w tej wojnie.
I wyglda na to e bdziemy w przeciwnych druynach.
Nie chce Ciebie atakowa ale jeli Czarny wchonie teraz Kmera to ju praktycznie wygra dyplo. Nic go ju pniej nie zatrzyma bo nawet nie bdzie potrzebowa nowych ziemi. To co ma plus wikszo Kmera mu wystarczy ju do koca dyplo.

Nie mog bezczynnie si temu przyglda.

Na razie nie bd pali twoich portw, cho jeden jest pusty i w zasigu dki ale to chyba jeden z ostatnich przejaww dobrej woli z mojej strony.

Namawiam do zaprzestania tego ataku, neich si Czarny leje z Kmerem 1v1 jak taki twardy. Bd si duuugo la i staty motkw bd spor po obu stronach.

Opamitaj si Persie

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-15 18:24:32
czekam na Twoj odpowied
bo sporo uzaleniam swj ruch wanie od tego co usysz od Ciebie

Peter (Imperium Peter) 2010-03-15 22:21:26
Szlajam sie po Londynie i z doskoku jestem przed kompem dlatego odpisuje teraz.

Przed wojna namawialem Leszka eby zgodzil sie oddac pare miast Kmera dla Ciebie.
O wojnie z Toba nie bylo mowy, zreszta jestem jej przeciwny.
Kmer dlugo nie powalczy z Leszkiem w tej wojnie, atak jest zbyt dobrze przygotowany, za duze sily ida na Kmera, za pozno Kmer sie zorientowal co sie dzieje i dlatego po prostu fizycznie nie zdazy nascinac wojska...

Jak wejdziesz do walki u Kmera to nie wykluczone ze zaraz Bombel do Ciebie wlezie - nadrukowales cudako, odleciales w techach, to tylko czekaja wszyscy na okolo zeby sie dobrac...

Ja w tej wojnie ide sobie z tylu jakas drobnica i naprawde gram drugie skrzypce jak nie trzecie albo i ostatnie... :(

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-18 15:50:02
Kmer z leszkiem wbrew pozorom powalczy duuuugo

jesli by byl pokj to niezgadzam si eby Leszek dosta miasto z Kolosem.
Ma ono by dla Ciebie.
W ten sposb zostanie zachowana rwnowaga w rejonie a nie e tylko Czarni biora wszystko co najlepsze

Peter (Imperium Peter) 2010-03-19 01:29:39
Mi tam pasuje miescina z kolosem bo bym troche podciagnal nauke.
Mysle e to nie jest problem dla Leszka gdy dla niego glwnym klopotem byla nieprzewidywalnosc Kmera...

Peter (Imperium Peter) 2010-03-28 22:50:27
No i jak tam rozmowy z Efe?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-29 00:58:16
trwaj, odezwe si jutro jak ju bd zna szczegy,

wszytsko teraz zaley od zachannoci czarnych oraz od determinacji kmera do tego eby odgryza si na czarnym ju na zawsze do koca gry....
Postaram si jutro jako obie te kwestie zaagodzi

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-30 19:08:26
no nie ma co ukrywa e nawet ze wsparciem Kmera to wybronienie tego bdzie graniczy z cudem

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-31 16:54:07
a moe by tak King ze swoj Mongoli wjecha Bombelkowi jak ju do mnie wszytskim ude koalicjanci Mioci ??
On tam ma super blisko a zapewne Bombelek za duo w miastach nie pozostawi

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-03 16:11:35
Po analizie mapy -
nie ma innej moliwoci Czarny musi utuc Kmera,
bez tego nigdzie si nie ruszy adnej wyprawy do Ciebie nie zrobi

Granica z Kmerem jest dla Zulusa KOSZMARNA
Grupk konn mona si wadowa prawie w dowolny punkt Czarnego
W jedn tur 50 kawalerii staje po dowolnym z 5 jego najwaniejszych miast.
Ze stolica wcznie
Wchodz po Czarnym z terenw Kmera wpadam tak e szachuj rwnoczenie stolic i inne 2 due miasta.
W nastpnej Czarny moe se tylko draftn je i poczeka a spon...
Masakra

A przemyl czy tak nei zrobi :)

W kadym razie wzniosek jest jeden Czarny MUSI ubi Kmera bo inaczej jego pastwo jest jak otwarta ksika

Peter (Imperium Peter) 2010-05-09 10:16:11
Cheos wadowa we mnie szpiegostwo 800/200 jest.
Widzi moje miasta, zastpuje go Leszek, to moe nie wypatrzy konnicy.
Jak wypatrzy to bdziemy widzie po ich ruchach co si dzieje i najwyej si wycofamy.
U Bombla wszystko spoko jak na razie - widz miasta.
Daj szpiegostwo na Cheosa eby widzie jego miasta, bo moi szpiedzy nie zda obstawi caego terenu tak eby mie pewno, e nie bdzie tam jakiej zasadzki.

Dasz rad z tym szpiegostwem na Cheosa?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-09 20:10:20
Obstawiam e:

Ponti wygada si wszytskim e moje rycerze si przezbroiy do kawalerii,
byy pod Twoimi granicami i prawdopodobnie Zulus myli e jad tym do niego przez Twoje ziemie.
Std Zulus cay czas draftuje rifle i cina (obstawiam e kawalerie)

Na razie spokojnie jedziemy zgodnie z planem w stron granic z Babilonem i Bomblem

Peter (Imperium Peter) 2010-05-09 20:21:20
Nastpna tur jak bdziemy robi, to wchodzimy do mongoli.
King si zgadza na przejazd ekipy ale... jak zwykle mae ale - Bombel ostro szpieguje Kinga i trzeba zakada ze widzi jego miasta.
Trzeba popatrze na map i tak ruszy eby si przemyci pomidzy miastami (nie mam mapki ale wydaje mi si to moliwe z tego co pamitam).

Jak Twoje szpiegowanie Cheosa - widzisz miasta?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-09 20:54:02
nie ma szans na widzenie miast
Te wadowa we mnie z 500
ale skontrowaem e jest prawie rwno

Mnie niestety p wiata szpieguje i nie jets mi atwo kontrowa wszytskich
Nawet TY we mnie dajesz (nei wiem po co)

Popatrzyem sobie ile ma Bombel w Kingu i jeli widzi to tylko miasta z ydowstem wic te wanie trzeba omija.
Pozostaych nie widzi na bank

Peter (Imperium Peter) 2010-05-10 07:38:14
Konnica poszedem na jedna kratk na pnocny-wschd od zota (na pustyni) u Kinga.
W nastpnej turze mona stan na winkach nad Samarakandem i jak King zrobi droge to w jedn ture jestemy u Bombla.

Bombel pisze na tajnych, e si nie da zaskoczy drugi raz i pyta gdzie id swoim stackiem wojska (ale nie wiem czy chodzi o piechot czy o konnic) i e jak w stron jego maist to odbierze to jako akt wrogoci.
Tymczasem wojskiem rusza zupenie od czapy i aduje sonie i zapowiada si e konnice te na cypel, a piechote zostawia nad Rzymem.

1. Bdziesz mia tam konnice zeby to zdj i nie ucieko do macierzy? To wtedy rajd konny nie musi wraca po wietym miecie tylko moe zjara Bomblowi p pastwa, bo nie bdzie mia fizycznie jednostek...

2. Co robimy piechot - czekamy jeszcze turk i zaganiamy co si da na cypel i gnieciemy?

3. Co ze szpiegowaniem Cheosa - jak pisaem szpiegami nie zapewni 100% bezpieczestwa (za pno wyszli, ewentualnie konnica za szybko jedzie).
Ja eby widzie jego miasta to musiabym da 1700 pkt. a mam raptem 300 - jak to u Ciebie wyglda?

PS
I we z tym szpiegostwem na Ciebie ju nie rozpaczaj - daem 100 pkt. jednorazowo a lamentujesz jakbym w miastach wszystko widzia :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-11 16:14:33
Ruszyem si zgodnie z planem ale co do szpiegostwa:
Kingowi si co pomylio bo to on ma wpakowane w Bombla mase punktw a nie Bombel w niego. Cheos te nei widzi miast Kinga, albo nie wie albo udaje i robi nas w waa.

Ustawiem si jednak za miastem 2 kratki na wszelki wypadek.
Wojsko pnocne tez stoi w zasigu ale na wasnym terenie bo i tak Bombel widzi wszystko bo ma u mnie speara

Atak za 2 turki na obu frontach rwnoczenie :)
Niech Konfucjusz bedzie z nami

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-16 23:47:46
heheheh

czybymy po zjaraniu tylu miast jeszcze na deser podpisali pokj i dostali za darmo te 2 ostatnie miasta ???

tak co mi si widzi
trzeba by dobrze przemyle warunki pokoju bo Czarny ruszy na Turcje i zupenie si nie spodziewa e MY moemy mie szybko woln armi :D

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 08:58:10
Daem konnice pdo Kamie mioci (jeden strzelec, 2 katapy w zasigu, wic max to 2 strzelcw bdzie).

Czarny pompuje wojo za szmal, czy to Ty uniwersytety strugasz i dlatego odpadasz na wykresie (pomija straty na wojnie, ale to co pado to zatrzymuej twj wykres a nie jego. A jego pionowo zaczyna i do gry)?

Co do pokoju, to ju odpycham kulturk i jestem gotowy jak co na przezbrojenie i jechanie Bombla do koca (przy okazji azteka jak co bdzie nie halo).

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-17 09:07:04
[t[tja uniwe

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 09:33:21
Co takiego chc zaproponowac Jarkowi - masz jakie ewentualnie uwagi/sugestie?

-----------------
1. Nasze wojko wyskoczyo w tej turze pod Kamieniem Mioci gdzie masz jednego strzelaca i w zasigu 3 kratek 2 katapki.
Po drafcie bdziesz mia tam max 2 strzelcw, wic miasto jest do spalenia.

2. Mam kas na przezbrojenie 20 axw na strzelcw, wic te miasta na cyplu wezm sobie co by nie robi - po prostu s nie do obrony,a masz tak mao katapek e mona spokojnie podchodzi.

3. Zostae zupenie sam (polityka Bombla wystawiania po kolei ssiadw zaowocowaa), nawet aztek nie ma jak Ci udzieli pomocy bo sam zaraz moe by ofiar.

4. Ide po astro (ty nie masz szmalu na to) i zaraz galeonami twe galeyki pogoni, e skoczy si przerzucanie woja (a drugi front konnica to nic przyjemnego, zwaszcza jak piechota dojdzie).

Reasumujc to si jako specjalnie nie garn do pokoju, ale skoro jeli jeszcze wojska nie upgrejdowaem to moemy pogada.
Wzicie tego jednego miasta na cyplu jest zupenie bez sensu, gdy kulturka z drugiego bdzie masakrowa i gospodarczo i taktycznie - cigle bdzie zagroneie e moesz w ture zaatakowa.
Dlatego te oba miasta na cyplu trzeba rozpatrywa razem - nie ma problemw z kulturk, nie musze trzyma za duego kontyngentu, starczy e na wodzie przypilnuj.

Moje warunki:
1. Oba miasta na cyplu do Persji
2. Games do Persji tak jak byo przed wojn
3. Zero szpiegowani oraz aenia szpiegami, na okres obowizywania paktu.
4. Zmiana civikw - zejscie z nacjonalizmu i demokracji na okres obowizywania paktu.
5. Flota IM w postaci 3 galeyek z tego morza zostaje rozwizana i na okres obowizywania zawieszenia broni nie produkujesz adnych jednostek morskich.
6. Pakt obowizuje na 25 tur i na 5 tur przed kocem odbd si rozmowy ustalajce czy zostaje przeduony na kolejny okres (albo obie strony przeduaj albo kto informuje e rezygnuje z paktu o nie agresji).

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 22:45:57
Kurka, coraz mniej podoba mi si ten pokj z IM.
Zwaszcza na 30 tur.
Moe jednak bymy go dobili co???

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-17 22:51:31
hmmmm 30 tur to chyba za duo rzeczywicie ...

zaley co bysmy z wojem w tym czasie robili

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-19 09:56:14
wiec jak czytam te ich propozycje 30 turowego pokoju to mam jeden wniosek.
Bierzemy miasta , nic nie odpisujemy w sprawie 30 turowego pokoju, po upyniciu regulaminowych 10 tur szuakamy pretekstu kadego jaki si da eby ponowic dziaania wojenne i przeprowadzi trzeci rozbir Imperium Mioci :D

Peter (Imperium Peter) 2010-05-19 11:37:27
"Oszuka niewiernego - to nie grzech", a Bombel od czasu Dyplo 3 to niewierny paskudny, ktrego jak si oszuka, to nawet nie tyle co grzech a wrcz dobry uczynek radujcy serce i dusz si robi.

Ja to bym Bombla jecha do koca, ale skoro robimy ten pokj to niech bdzie, e trzeci rozbir za 10 tur - zo wciga, jak chodzenie bo bagnach...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-21 00:35:58

Tu masz aktualne pooenie armi azteckiej oraz plan ataku. Prosty jak konstrukcaj cepa, chyba ze ucieknie ale to ju jego problem nie nasz.
Daj mi namiary gdzie jest armia Jareczka czy idzie na pnoc do macierzy koo mojego gownego stacku.

Tak si pyszni na tajnych to moe dam mu malutk lekcj. ;)

Peter (Imperium Peter) 2010-05-21 07:39:26
No oczywicie ze przez moje tereny napiera... do tego podzieli armie - konnica jedzie przodem (i jest ju w Rzymie) a piechota drauje z tyu :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-21 12:24:20
Aztek wanie przyci do rozpaczliwie wszelkie swoje miasta.
Ciekawe co zrobi z armi ?

O ktrej dzi moesz zrobi turk bo wypadaoby zrobi razem.
No i czy atakowa ten stack Bombla ??

Ja w sumie mu troszk wierz e on chce teraz si do nas podczy i raczej uwaam e mgby si kiedy przyda w walce z Zulusem.

Ale naprawd nie wiem co zrobi atakowa teraz rozdzielone jego wojsko czy nie...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-28 12:06:10
Oj jak sie zrobio nerwowo pod ostatnimi miastami Azteka.
Co czuj e za chwilk tam jaka wojna midzy najedcami wybuchnie

Peter (Imperium Peter) 2010-05-28 12:16:33
He, he rozkrcili si chopaki :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-28 12:18:44
no ale to ja te mog zosta tym zaatakowanym qrcze.
A jeszcze mi kultura nie skoczya w Seulu.

Co sdzisz o planie eby t sam ciek co ostatnio spali kolejne wite Miasto. Tym razem przejecha przez Bombla i spali to w Babilonie :D

Peter (Imperium Peter) 2010-05-28 13:04:41
Mysl e to dobrze e nie mam witego miasta :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-28 13:24:32
ALe moesz z braku laku zjara to z Latarni.
Masz pod samym mokrym noskiem ;)

Peter (Imperium Peter) 2010-05-28 14:58:37
Latarni termin wanoci ju si skoczy i moze byc mocno nie strawna ;)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-30 00:08:17
po dzisiejszym ataku Babilonu na mnie ....
to jeszzce par turek i bdziesz mia nastpn spadajc gwiazd ;)
Niech no tylko podejdzie w moje granice

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-03 21:52:27
Moe by wreszcie przesta mnie szpiegowa ??
Normalnie zmuszasz mnie do wdowania w Ciebie solicdnej dawki szpiegostwa zamiast w Zulusa :(

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-08 23:24:41
hej
pisz ????

Kolejne kraje pakuj si do wojny a Ty zamierzasz cosik zrobi wogle czy wychodzisz z zaoenia e qrcze sam ich wszystkich rozwale ;)

No masz t armi prawie jak Cheos ale co nic ni nie dziaasz, jeszcze widz ewakuujce si oddziay z terenw Rzymu jak wracaj do macierzy..

Moe by tak cho te kilak jednaostek zgrupowa z moimi i tak troszk cho postraszy cae to taajstwo.
Jeszcze "twj" sojusznik Mongolia te jak si domylam idzie z nimi rami w rami a Ty nawet dyplomatycznie nie prbujesz go przekona ....

ehh
mielimy we dwch rozwali cay wiat i co ...

Peter (Imperium Peter) 2010-06-09 07:46:51
Pewnie e spaem, sorki ale miaem taki dzie mczcy e padem jak kawka.
Dzi kolejny, ech... no ale najwaniejsze e powoli normuje wszystko.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-10 14:15:35

Tak wyglda ich stack idcy na Seul.
Pod Cuma powinnimy ich swobodnie wybic wszystkich do nogi, jeli oczywicie podrzucisz troszke rifli i dzia. Ja tu ciagma sporo woja ale potrzebne bd dobijacze mocniejsze bo sonikami to nawet po katapkach ciko idzie dobijanie rifli agresywnych :(
Buduj troszk kolej w stron rzymu, mgby te pocign,
przedstawiciel Korpa jest ju w Yorku i w nastpnej jest w Twoim pierwszym miecie.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-10 14:54:35
Eee, to wcale tego tak duo tam nie idzie jak dramatyzowae...

Peter (Imperium Peter) 2010-06-11 23:22:15
O no piknie - miae pobudowa tory do mego miasta granicznego. Mwie e pobudowae, a wyszo e akurat kratka na ktrej stoi wojsko ma drog a nie tory, i nie mog przej wszystkim do Ulsam.
masz ci los i tylko konnic do Ulsam, czy czeka?
I tylko piechot?
Wszystkim drepta przez Twoje tereny?
Ech - byem przekonany e skoro rozmawialimy o tej drodze to ona tam jest, tak e swoich workerw tam nie podsyaem...
No piknie zupenie, Twoi workerzy buduj sobie dodatkowe tory u Ciebie ju nawet nie w linii prostej, tylko na zapas...

A moe nie chcesz eby si miesza u do wojny?
To powiedz normalnie, a nie takie zniechcanie poprzez naciganie na koszty i co gorsza rozdzielanie armii.
masz ci los, naprawd nie wiem co robi - rozdzielanie armii to u mnie ostateczno, ech...

Peter (Imperium Peter) 2010-06-12 10:04:41
Dobra - musiaem, wic sobie poradziem sam z tymi drogami.

Co do Twoich zastrzee i mam saba armie (przez co w podziale upw mam mie mniej) to si zupenie z t opinia nie zgadzam :)

Jak wejdziesz do Dyplo to zobaczysz jaka jest sytuacja - koalicja pobudowaa miasto i si w nim zakisia.
Ja jestem gotowy na wjazd do Pontiego i przyjcie na czoowe wszystkiego co ma.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-15 17:26:47
Tym korporacyjnym ziomkiem to moesz si pobudowa w tej miecinie co stoisz malutkiej (jest do cinania przeznaczona, to z niej bd spokojnie nastpnych wycina i bdzie szybciej).

Co do ich armii to maj:

Moja axw wesoa ekipa:

LDeska

Posted: 2010-08-27, 11:39   

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-16 10:06:11
No dobra dobra ;)
przekonaa mnie ta Twoja wesoych axw gromadka.
Ja dorzuc te ze 150 swoich jednostek moe nie tak rwne jak Twoje (same rifle i kawaleria) ale za to troch piechoty Ckmw - ktre przyjm na klat najsilniejsze uderzenie wrogw eby Twoje axy mogy uderza w kontrze. No i Kawalerii te mam niemao.
Z weselszych newsw to po przebrojeniu wreszcie wyprzedziem Zulusa w armii a Ty jeste ju dosownie o wos za nim.
Niestety przez t wydan kasiork oddaliy mi si destry a Czarny nacina tych parowcw sporo i musz zwolni blokad morska Holadnii.
Ale destry pojawi si tak czy inaczej wkrtce.

Reasumujc:
Wchodzimy na czoowe pod Seul. Przekonae mnie.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-17 13:05:50
Mamy troszk za mao dzia, i katap w sumie te niezbyt wiele.
Postaram si jeszcz troszk dorobi ew przezbroi katapki do dzia

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-17 13:42:52
aha no i jednak zostawi tutaj t konnic w odwodzie gdzie eby jej nie widzieli.
Chyba rzeczywicie chopaki szykuj tutaj swj najwikszy atak w dyplo.
Ukryj si w polach mioci i najlepiej to jakie siege jednostki jeszcze skombinuj, ja tu moe kilka lemingw dorzuc z centrum.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-18 14:14:41
nie zapomnij eby dzi zrobi screena z sytuacj w miescie z Latarni u Zulusa.
CO jest w miecie a co na morzu.

No i chyba Cheos rzeczywicie chce uderza na Cuma taki boski wiatr...
Bo nawet nauke da na 0 i wali we mnie spziegostwem na maxa.
Zrobiem mu misj kontr eby za duo w moich miastach nie widzia :)
Ale to raczej dowd na to e graj w myl zasady teraz albo nigdy,
Bombel idzie po biologie i raczej zgarnie korpa Sushi - to tak z innej beczki

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-18 22:55:30
RUSZYLI

Jeli chciae uczestniczy w najwikszej bitwie w historii wszystkich Dyplo to wanie jest przed nosem.
Wleli na moj kultur.
W nastpnej atakujemy, bdzie rzenia jakiej jeszcze wiat nei widzia.
Troszk mie martwi e mamy mao broni siege dzia i katap.
Zebrali 262 jednostki....
nie to ebym nei mwi ale jakbymy wtedy weszli to jak pod n..
a teraz oni sa pod noem.
Ty masz 217 i ja ok 170, mwi okoo bo jeszcze draftuje i cigne lemingi.
Przezbroiem co si dao i teraz ju wszystko w rkach randoma....
Ustaw si tak eby cie nie widzieli ale eby by w zasigu

No i jutro koniecznie trzeba si zgada przed turk

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-20 23:18:03
No i jeszcze raz gratuluj udanej akcji

Moe jak podwjny Wam tak dobrze wszed to co dopiero zrobicie w potrjnym ...
WOW

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: