www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ponti - Peter" (Peter)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "Ponti - Peter" (Peter)

Pakt numer 652, zaoony 2010-01-20 08:29:37 przez Peter (Imperium Peter)

Nazwa paktu: Ponti - Peter

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Peter
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 08:46:31
Witam,
chciabym si zwrci z uprzejm prob o wprowadzenie embarga na handel z Holandi.
Prob sw argumentuj faktem i do przed ostatniej tury sam upieraem si i nie nakadaem embarga na Holandi pogarszajc swoje stosunki z Zulusem (w imie faktu e my finy musimy trzyma si razem).
W kocu gdy Zulus dotar sw armi pod moj granice i postawi mi ultimatum, byem zmuszony zerwa open borders z Holandi... ta w ramach "podzikowania" za to e tak dugo wytrzymaem nie wprowadzajc embarga, wypowiedzia mi wojne i razem z armi zuluska zmierza w kierunku moich miast.

Ju nie wspominam o tym i Bobek-Sknerus te mia open borders z Holandi i przepaci to yciem, wierzc i holandia go w razie kopotw obroni.
Jak przyszo co do czego to tylko moje wojska pojawiy si u Sknerusa z pomoc(ale byo ich niestety za mao) a holenderskie stay dwie kratki od granicy i czekay spokojnie a masakra Sknerusa zostanie zakoczona!
Jak pisaem w kronice - dwie tury po zakoczeniu wojny holenderska armia jest razem w jednym miecie z armia zulusk w byym angielskim miecie!!!
Czyli wszystko zostao ukartowane - Holandia oddaje zulusowi Sknerusa, w zamian przejmuje moje tereny.

I to by byo na tele e my finansowi musimy si trzyma razem (jak mi opowiada Damroka). Jednego sojusznika finansowego odda zulusowi, drugiego sam chce przej.

Dlatego w imie zasad ja postaram si zabra ze sob jak najwiecej wrogw do piachu (adnego dogadywania si z podym zdrajc nie przewiduje) a Ciebie i Twoich sojusznikw prosz o symboliczne zerwanie handlu (niche przynajmniej w imie zasad nie czerpie korzyci z Wielkiej Latarni Morskiej - zwszcza e ma w perspektywie 6 miast portowych, plus dwa ldowe, u mnie do przejcia jeli mi nikt nie pomoe).

Pozdrawiam i z gry dzikuj za pozytywne rozpatrzenie mojej proby!
Misiek Stary

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 09:10:32
Czy mozesz mi stary miku opowiedziec ze Zulus bierze czynny udzia w Twoim rozbiorze czy tez tylko straszy?

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 09:11:43
co do proby musze sie zastanowi,Holender akurat udziela mi dosc istotnej pomocy przeciwko Egiptowi Dolnemu wspierajac surowcem.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 09:42:02
Co do Zulusa to ich armie stoj teraz na jednej kratce w miecie pod moj granic i w tej turze zapewne rusz razem pod moje miasto (z rozmw z Leszkiem wynika e s razem - nie ma mowy o podpisaniu paktu o nie agresji i potwierdzil e bdzie pomaga Damroce ale to Damroka ma by gown sia uderzeniow a on tylko pomaga raptem 16 axami w tym sporo na 3 promocjach grrr).

Z surowcami to jest wanie taktyka Holendra - w momencie wpowiedzenia wojny dawa mi cukier i pieprz eby upi tylko moj czujno (cukier da nawet na ture przed wypowiedzeniem wojny).

Dodam jeszcze e teraz mylisz e jeste wspierany w walce z Egiptem i On jest po Twojej stronie.
C ju w tym Dyplo tak samo myla Sknerus i go nie ma...
Ja te uwaaem go za przyjaciela i radzilimy jak tu przed zulusem si obroni (w ramach tego da mi wanie pieprz) a teraz mam go z zulusem na karkau.
Tak wic bym si nie zdziwi i pomimo kadzenia na tajnych to przyjdzie do Ciebie razem z Egiptem.

Apeluje o to eby trzyma si zasad i nie da si przekupi jakim surowcem podemu zdrajcy, nie popenij tego samego bdu co Sknerus i ja - izoluj go bo po pokonaniu mnie Ty bdziesz jego ssiadem - kolejnym "sojusznikiem"!!!

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 10:57:04
masz ci los mac ludzie w tym Dyplo sa niezle *** jednak ,ja od tygodnia gadam i Leszek utwierdza mnie ze ma armia okolo 20 jednostek zdolna do napasci na Egipt Bodka.Teraz realia sa juz mocno inne w temacie.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 10:57:17
nadal to jednak nie zmienia faktu ze Holandia przesya mi surowce

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:06:16
S razem - mam juz wojne rwnie z zulusem.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 18:01:42
Jezeli dojdziemy do porozumienia z Bodkiem Pontical poprze apel wadcy Persji i zerwie umowe handlowa z Holandi

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 18:07:54
Dziki.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:35:05
zerwaem OB z Holandia

Peter (Imperium Peter) 2010-01-22 13:56:11
No i dobra, przynajmniej z moich maist nie bdzie mial miedzynarodowych szlakow handlowych.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-31 21:47:22
Nieze zamieszanie tam macie... kocio mona by powiedzie...

ponti (Imperium ponti) 2010-01-31 21:49:01
wszystko jest pod kontrol :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-05 20:22:44
Peter zaczynam scinac na ostro od nastpnej tury jestem 2 w armii i bede chcial zrobic Boski Wiatr ,moze sie doaczysz?Ani ja ani ty nie osiagniemy juz nic w tym dyplo bo za bardzo oberwiemy ale kupa maluchow moze stworzyc realna sie na tych duzych.Przemyl sprawe i daj mi znac

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 10:46:13
Moje wojsko jest daleko od granic Twego pastwa, zanim bym dotar w te okolice to ju pozamiatane bdzie.

Musisz tam strasznie uwaa, bo miaem propozycje aby atakowa Ciebie w szerszej koalicji.
Nie przepadaj tam za Tob, wic wojo na pewno Ci si przyda...

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:14:54
i ta powoli nas wykoncz Peter ,myslisz ze dasz rade potem? Zastanw sie chopie ,wierze w Twoje umiejetnosci ale nie masz szans z tym potencjaem na nic w tym momencie.

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:15:11
mozesz dac mi szczegoy kto proponowa i co konkretnie?

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:19:36
Ponti - jak zaczn Cie atakowa to nie pozostan obojtny na pewno.

Pisz Ci jak jest - na jaki atak zaczepny w tej chwili w Twoim rejonie zupenie nie mam si i rodkw... co oczywicie nie oznacza e tak bdzie zawsze.

Nie zrb jakiej gupiej tylko szary na olep, to jeszcze razem powalczymy :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:22:38
napisz konkretnie kto?.Mam sporo opcji.Czego sie obawiasz?.Musze wiedziec kto ,czy Bombel czy Bodek czy oni razem.Jezeli oni razem mam rodki zaradcze zarwno na jednego lub na drugiego.Napisz KONKRETNIE.

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:23:37
mam sporo opcji lacznie z wejsciem z nimi dwoma w ukad lub w silny ukad przeciwko nim.np Lary Domel Eferalga przeciw Bodkowi.Przeciw Bomblowi juz sie tez szykuje i z nim bedzie prociej. :)

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:29:01
Ponti - jak zaczn Cie atakowa to nie pozostan obojtny na pewno.

Pisz Ci jak jest - na jaki atak zaczepny w tej chwili w Twoim rejonie zupenie nie mam si i rodkw... co oczywicie nie oznacza e tak bdzie zawsze.

Nie zrb jakiej gupiej tylko szary na olep, to jeszcze razem powalczymy :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:34:03
to sie masz ci los dowiedziaem :)

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:34:08

Najpierw Cheos - wprost ale bada tak ze rednim zaangaowaniem (chyba zrezygnowa skoro nie chciaem), pniej Deb - porednio tak jako opotkami, eby na Bodka, ale ze mn wsplnie to i na wszystkich itd.

Co jeszcze (zdaje si Leszek) wspomina e i Bombel ma si tam angaowa.

Moim zdaniem to Oni tam tak jak wszyscy s, to i po Coli pjd do Ciebie, bo mao miast im poprzepadao w udziale... chyba e odstraszysz ich wielkoci swojej armii, wtedy zaczn si podchody eby wkrci Ciebie w co albo zwerbowa mnie lub Bodka do wsplnego ataku...

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:37:51
Sprawdziem - jeszcze Bombel mnie pytaa w jakich jestem stosunkach z Ponticalem.

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:41:18
ok :) dzieki

ponti (Imperium ponti) 2010-08-17 20:39:30

TUTAJ MASZ OD RAZU PM OD JARKA :) ATAKOWA ZAWSZE JEST KORZYSTNIE :)

jarek1333 2010-08-17 20:21:49
Hmm widz w kronice, e mamy wojn ... to Egipt zapewnia, ze w razie ataku przeciwnej koalicji bezinteresownie pomoe a tutaj Majowie atakuj nas ?
Moe nasz spr szybko si zakoczy rozmawialimy z poprzednim wadc i mylelimy, ze doszlimy do porozumienia.
Niech lepiej Majowie si dwa razy zastanowi, Egipt straci jeden port i jedno miasto od Twojej strony Ponticalu lecz pniej przejdzie do kontry bo Pers zostaje juz wypychany z kadego frontu i bdzie przechodzi do obrony.
Mam nadziej, e nie okama Ciebie, e to bdzie lekka i atwa wojna ?
Tym tylko utrudniasz nam spraw aby IM nie wygrao kulturowo, popatrz na statystyki z tego co widziaem najdalej za kilkadziesit tur( mniej ni 50) wyonimy zwycizc. Obiecywalimy Majom nowe ziemie, a mianowicie IM, Babilonu i nawet Persji- przemyl to jeszcze raz. Zwaszcza, e to atwiejsza i o wiele przyjemniejsza perspektywa bo z tego co ja sdz, Pers wraz z koalicjantami chce si lekko mwic wysuy kim kto da im czas na kolejne uderzenie bd przygotowanie obrony.
Zapraszam wiec do rozmw.

Peter (Imperium Peter) 2010-08-18 10:30:49
Nieze :) wyglada e naprawd zabolao.

Niemniej jednak please, uwaaj na swoj armie eby gdzie jej z kontry nie pykn.
Proponuj eby zrobi dzisiaj turk po mnie.
Jak si okae e wycofa wojsko z portw przed moimi desantami, to oznacza e polecia do Ciebie kontrowa.

Ja bd si stara ruszy okoo 21.00.

ponti (Imperium ponti) 2010-08-18 10:39:56
ok
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: