www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zasady gier FFA czyli cos tu chyba nie jest w porządku
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2010-09-13, 14:14   Zasady gier FFA czyli cos tu chyba nie jest w porządku

Po wczorajszym 12 09 2010 FFA mam dziwne wrazenie ze cos było nie tak :!:
Mianowicie Ldeska sprzymierzyl sie z Pontim, do niebywałego, niespotykanego poziomu.
Najpierws ytuacja taktyczna tak, że są oni bardzo blisko siebie.
Ldeska najmocniejszy gracz (przynajmniej czołówka) Ponti na samym koncu (oslabiony jak on to powiedział "ostrym wjazdem" Viktorii (Pawelt lub Wlodek), jedno miasto zniszczone.
Co się dzieje potem. Pomimo tego wzjazdu Ponti się odbija i niszczy Viktorię :szok: .
Leszek atakuje wszystkich innych, Ponti sie pieknie rozwija na terenie Viktorii (ma 8 miast) pod koniec, bo probuje sie załapać na podium (zostało tylko 4 graczy)
Podczas gry tego nie zaużylem ,FFA jest bardzo szybka, ale sceniariusz najprawdopodbniej byl następujący:
- Leszek przekazał mu wiele jednostek, np dostał slonie. Ciekawe jak Ponti odkrył Construction
jak dopiero pod koniec gry odkrył pottery (sam to powiedział)???
- Ciekawe jak on odkrył Knighty :?: , jak sam pokonał Viktorie ? skoro był bardzo oslabiony?

Leszek mogł łatwo zgnieść Pontiego (o 10 moglby juz pojsc spac, dobrze by się wyspał :) ), lecz tego nie zrobił, czy był sens? (pewnie Leszek jakis znajdzie na wytłumaczenie ale obiektywnie żadnego nie było.)

Takie sojusze trochę psują innym gre, psują zabawe i uważam ze powinno byc zakazane przekazywanie jednostek.
W regulaminie nie ma zakazu przekazywania miast, ale rozumie sie przez logike, że tego robić nie wolno. Więc ja nigdy bym miasta od nikgo nie wziął (no chyba ze pojade do niego z misja pokojową)

FFA, to wolna amerykanka ale pewne zasady musza być, aby nie psuć zabawy innych.
Rozumiem, że mozna być w kims w sojuszu, ale sojusz musi być taktyczny ale kolezeński !
Na miesjscu Leszka, Pontiego bym zniszczyl nie pozwalając sie mu rozwijać.

Wiec moja propozycja do regulaminu:
- Bezwgledny zakaz przekazywania miast i jakichkolwiek jednostek (jezeli cos jakims cudem
dostaniemy to trzeba disband. W przeciwnym razie, dyskwalifikacje obu zawodników.

Mozna sie zastanowić nad jeszcze jedna poprawka.
Jezeli gracze maja open borders, to nie mozna zerwać wypowiedzieć wojny.
Najpierw zrywamy open borders czekamy np 5 tur, dopiero mozna wojne.

Spowoduje, to unormalnienie gry, jezeli mamy z kims open, to powinniśmy być pewni ze , zaraz
nas nie zaatakuje, jezeli my na kogos zatakujemy.

Czekam na odpowiedz, szczegolnie zainteresowanych.
Postaw piwo autorowi tego posta

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-09-13, 14:21   

ja w to ffa nie grałem :P
co do przekazywania miast i jednostek i kasy, wg mnie wszystko powinno być dozwolone!
Każdy powinien decydować co chce zrobić z nimi, jest tutaj przecież anonim i każdy gra pod siebie, nawet jak kogoś sponsoruje, to tylko w swoim interesie (np, żeby zrobić sobie z sąsiada strefę buforową).

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-09-13, 14:22   

Scooby nasze stolice były przy sobie dosłownie o 3-4 kratki ,jakbys uważnie zobaczył poczatek ja wymowilem wojne Leszkowi jeszcze na woje.ale obu nam się ona nie opłacała po prostu,bo jak widziałem miejsca była sporo wiec postanowilismy wspołpracowac/ czemu jeden z nas ma konczyc gre do 12:00 w ciagu 10 minut.

Poza tym ja nie wiedziałem ze to jest Leszek.Zwracalismy sie do siebie per Janek i per Wilhelm domysliłem sie jak skubaniec zaczął sie rozwijać błyskawicznie wtedy byłem pewien na 100%.Reszta łącznie z przekazywaniem jednostek jest dozwolona.Ale były juz numery gdzie twoje przekazane jednostki ida na Ciebie wiec ryzyko jest.

Scooby dobrze ze nei zagrałes nigdy Dyplo bo byś chłopie zawału dostał.Jesli chodzi o gre Ponti na Włodka Leszek wspomogl mnie 5 jendostkami 3 rydwanami słoniem uszkodzonym i katapą.Miast sobie nie przekazywaliśmy.
Joao to maszyna do setow wiec nie potrzebowalem .Poza tym w FFA nikomu nie mozna ufac ale sprzymierzac sie mozna.Przy grze od poczatku w takiej sytuacji bysmy obaj sie wykosili konkretnie.

I smutno mi jest czemu akurat ja mialem byc wykoszony???wystarczyla 1 sekunda a Lecha by nie było :) ale uciekł wojem do stolicy a miedz mialem blizej i sety robilem szybciej.

pawelt wrote:
Każdy powinien decydować co chce zrobić z nimi, jest tutaj przecież anonim i każdy gra pod siebie, nawet jak kogoś sponsoruje, to tylko w swoim interesie (np, żeby zrobić sobie z sąsiada strefę buforową).

Dokładnie ,ja miałem bezpieczną granice od południa on od połnocy.W nastepnym FFA to mozesz byc ty Scooby i suzkaj sojusznika tylko traf na takiego któremu mozna zaufac ,obaj chodzilismy z workami przy granicy z obstawą :D

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-13, 14:44   

Rzeczywiście narwaniec Ponti zaatakował mnie na samym początku - ledwo zdążyłem wojem wrócić :zly: Stolice były bardzo blisko - po pierwszym skoku kultury się zetknęły czyli były dokładnie 4 kratki między nami. Ja byłem kreatywny więc nawet na chwilę zabrałem potem Pontiemu teren.

Rozmowa była taka: ja piszę "daj spokój, mam woja" Ponti stał pod moją stolicą i gdyby chciał mógł podwójnym ruchem spróbować mi spalić pustą stolicę ale nie zdążył bo negocjowaliśmy. W końcu zgodził się na pokój ale pod warunkiem współpracy do końca gry - zgodziłem się bo miałem nóż na gardle. Jest chyba około 25% na spalenie stolicy w takiej sytuacji.

Potem dotrzymałem słowa i Ponti (o dziwo) też - a grałem już nie raz z nim w FFA i było już raz identycznie - niby umowa do końca gry a mi wjechał nożykiem :nozyk: - do dziś to pamiętam :) ale tutaj się udało - obu nam się to bardzo opłacało. Ponti dostawał ode mnie wojsko i raz pomogłem mu ekspedycją wojskową odbić miasto od Bismarcka a Ponti był pięknym, walecznym buforem na którym skupiły się ataki Wiktorii-włodka i Bismarcka-Scoobiego. W tym czasie ja się rozwinąłem i zajechałem Inkę - Boixa.

Domel swoim Justynianem mi zagroził bo on ma katafrakty ale u mnie już byli kirasjerzy a na koniec gry odkryłem strzelectwo więc mógłbym przezbroić na kawalerię.

Acha - nie było przekazywania żadnych miast, jedynie dałem mu kilkanaście w sumie jednostek, może 20 i to tyle. No i zasobami się podzieliśmy nadmiarowymi.

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-09-13, 15:23   

To co Scooby proponował to wypisz wymaluj nasze pierwsze obiekcje co do dyplo gier :) wszystkie możliwe problemy juz tam przerobilismy a ciagle pojawiaja sie nowe chociazby z zasada kolejnosci

Przy FFA samo z nazwy jest free for all czyli wszystko dozwolone.Natomiast Scooby mozna przeciez przed gra umówic sie jakie maja byc zasady.Free for all .

Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2010-09-13, 15:27   

No to ja proponuje ustawic w FFA always WAR.
Tyle w temacie

ponti 

Posted: 2010-09-13, 15:28   

Ale nawet jak tak bedzie Scooby to nie znaczy ze unikniesz sojuszy przeciez :) chociaz przy always war nie mozna by było przekazywac jednostek .Mozna grac tak jak proponujesz oczywiscie. Bedzie nawet fajniej - przynajmniej dla mnie :ostrzy:

Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

Posted: 2010-09-13, 15:33   

Chodzi o to ze z tym przekazywaniem jednostek to przegiecie, mozna wspolpracowac ale nie
dawac jednsotek, powinna nawet byc taka opcja!

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 61/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-09-13, 15:34   

a moze sie umowic ze nie wolno? albo grac na modzie do dyplo?

ponti 

Posted: 2010-09-13, 15:39   

Scooby gramy tutaj w pewnej grupie gdzie ludzie sie znaja i nie ma quitterów jak na lobby jezeli się umowimy ze nie przekazujemy to tego nei robimy ,jest tez mod do Dyplo 5 gdzie nie mozna tego robic bo Anion to zbanował.

Tfurca Gotmuff

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-09-13, 15:46   

scooby_doo_pl wrote:
Ldeska sprzymierzyl sie z Pontim, do niebywałego, niespotykanego poziomu.

Jeżeli sprzymierzyliby się jeszcze przed grą, to jest CWWC - tego mam nadzieję nie zrobili i nikt tak nigdy nie robił w naszych FFA. Czasem zdarzą się bardzo trwałe sojusze. Tak jak mój kiedyś z Bomblem, który trwał całą grę oprócz ostatniej tury(zasadziłem KITE i rzutem na taśmę zająłem 2 miejsce ;) )

scooby_doo_pl wrote:
Jezeli gracze maja open borders, to nie mozna zerwać wypowiedzieć wojny.
Najpierw zrywamy open borders czekamy np 5 tur, dopiero mozna wojne.

To by popsuło rozgrywkę, każdy na początku starałby się zabezpieczyć otwierając wszystkim granice. Gra byłaby nudna i mało stresowa :nozyk: :)

Kiedyś graliśmy z włączoną opcją "Zawsze Wojna" wiadomo było wtedy, że nikt nikomu nic nie przekaże. Tak powinniśmy grać teraz.

www.civilizowani.pl

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-09-13, 15:52   

Richards wrote:
Kiedyś graliśmy z włączoną opcją "Zawsze Wojna" wiadomo było wtedy, że nikt nikomu nic nie przekaże. Tak powinniśmy grać teraz

Ale omyłkowo można sojusznikowi zdjąć jednostkę i znów afera :rotfl2:

ScoobyDoo 

Posted: 2010-09-13, 15:55   

Zgadzam sie z ponti, mozemy wpisac do zasad FFA,
brak przekazywania(oddawania bez walki) miast i jednostek

jestesmy ludzmi na poziomie :rotfl2: i sie znamy wiec wystarczy to tylko wpisac to do reguł.

Nie uwazam, że zmówili sie przed gra, ale po prostu dalsza wspólpraca byla NIESAMOWITA:przestraszony:

Leszek nie mow ze nie mogles poradzic sobie z jednym wariorem :P

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-09-13, 16:05   

Nie w temacie ale ;) - dlaczego starszy plutonowy ma "oczko" - a major taki zdegradowany prawie ;)

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2010-09-13, 16:07   

Pagony nie wiążą się z liczbą obok, która pokazuje ranking. Są za posty(dla nabijaczy ;P ).

E

O ile dobrze zrozumiałem o co Tobie chodzi :)
Last edited by cule on 2010-09-13, 16:08; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum