www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Dyskusja o Civ5 z ShoutBox
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 10:35   Dyskusja o Civ5 z ShoutBox

Quote:
[Dzisiaj 8:56] ponti: Gra nadaje sie do śmietnika na teraz bez patchy.nie powinna w ogole ujrec swiatła dziennego.Nawet spatchowanej jej nie widze..Szkoda mi kasy na nia ale ktos GOTMa musi robic...
[Dzisiaj 8:56] ponti: oj ja bym recke napisał.Moze napisze jak sie ustabilizuje z forum
[Dzisiaj 8:59] Centurion: pewnie masz racje [ponti ale i tak sprobuje multi z leszkiem zagrac z zasada ze ruchy naprzeminnie, chociaz zeby system walki potestowac bo chyba jest to jedyna rzecz ktora wyglada naprawde fajnie
[Dzisiaj 9:04] ponti: fajnie? :)
[Dzisiaj 9:05] ponti: chariot jest lepszy niz archeri kosztuje taniej w ogole koszt wyprodukowania jednostek ssie.Samymi setami i skautami mozna sobie obrone ustawic.Co z tego ze wyprodukujesz 4 jednostki zabierze ci to 40 tur i 500 mlotkow zeby zdobyc miasto jak set kosztuje 89 mlotkow dwoch skautow 50 i miasta nie zdobedziesz :)
[Dzisiaj 9:06] ponti: do tego miasto ma tak wielka orone nawet najmniejsze ze nawet nie ma sensu podchodzic ,w tym czasie zrobie worki kopalnie i zbuduje mur i bedziesz mogl natrukac nawet 6 oddzialami :D
[Dzisiaj 9:17] LDeska: Dopiero się pojawiłem - są jakieś problemy z forum jeszcze czy wszystko ok?
[Dzisiaj 9:22] LDeska: Ponti ale nic mądralo nie zrobisz w ten sposób bo ci od razu robola zabiorę i zniszczę. Nie da się bronić miastami bo miasto się obroni ale żadnym robolem z miasta nie wyjdziesz
[Dzisiaj 9:28] Centurion: ponti ja cie prosie ;) zagrajmy najpierw chociaz z pare razy, z kosztami faktycznie jest cos nie tak (inna sprawa ze ja nie kalkulator i nawet na to nie patrzylem :D ) ale ztestowac trza i basta :P
[Dzisiaj 9:33] cule: no ale Leszke, skoro obrobiona pszenica nad rzeka daje +kromeczke to nie ma aż takiego ciśnienia na usprawnianie ;P
[Dzisiaj 9:35] mant3z: Ale jest ciśnienie na zadowalacze, kamyczki, skórki czy tam jedwab
[Dzisiaj 9:46] bombel79: no, farmy daja malo... przynajmniej na etapie gry do ktorego doszedlem... troche dziwie sie ze pastwiska daja wylacznie mlotki... z drugiej strony zastanawiam sie nad budowaniem granary... 100 mlotkow i 2 zlota na turke... duzo... plusem jest kupowanie kultury... ale powinni wprowadzic ogranczenie max 1 hex na ture...
[Dzisiaj 9:48] domel: prawda jest taka lechu ze gra ssie na maxa. uwazam ze jest tylko jednq scoezka zwyciestwa, ten kto walnie stona w grach 1v1 wygra.
[Dzisiaj 9:50] bombel79: a nie mur? :)
[Dzisiaj 9:55] bombel79: a wlasnie, zauwazyliscie ze workera mozna chronic jednostkami wojskowymi??? czyli nie ma tu 1upt
[Dzisiaj 10:03] Marw: Bo 1upt dotyczy jednostek tego samego typu.
[Dzisiaj 10:05] bombel79: typu? tzn. wojskowe, lotnicze, morskie, niebroniace sie?
[Dzisiaj 10:07] LDeska: Bombel - tak. Domel - stone nie daje za dużo, Francuzi mają prawie taki bonus "wbudowany", moim zdaniem wygrywać będzie ten kto lepiej opanuje walkę a nie ten co cudaka walnie
[Dzisiaj 10:11] Centurion: bombel farma daje kolejne +1 nad rzeka od cywil service, coas dla ciebie, wspierasz rolnictwo na codzien :P
[Dzisiaj 10:11] ponti: wiecie ze general jest traktowany jak jednostka worker i nie moze stac na tym samym polu z workerami a moze z jednostkami :) bzdura bzdure goni
[Dzisiaj 10:12] ponti: ale co wyprodukujesz Leszek.Hoplite? mi wystarczy skaut ostrzal miasta i po zabawie.Ile tych jednostek nastrugasz? z 5 powodzenia wiec :D
[Dzisiaj 10:16] mant3z: No i dupa blada, kto zamówił z allegro to sobie w weekend nie pograją

Ponti - o co chodzi z tym zwiadowcą i ostrzałem miasta? Ja twierdzę że w ten sposób nic nie zrobisz bo mi wystarczy 1 jednostka na twoje miasto aby nie dać ci żyć. Miasta nie przejmę ale nie zrobisz nic - nie podłączysz rozśmieszacza, nie podłączysz drogi, nie obrobisz żarełka - po prostu miasto będzie stało i cię kosztowało.
Jak zrobisz jedną jednostkę to ja doślę drugą i znowu nic nie zrobisz - jak tylko spróbujesz wyjść robolem to go przejmę i zniszczę albo wezmę sobie a robole są strasznie drodzy...

mant3z 

xfire: mant3z
Helped: 1
starszy szeregowy 
Posted: 2010-09-23, 10:40   

A forum już się nie zdupcy? Wczoraj smarnąłem piknego posta i co? Ni ma!
Ci co nie widzieli to tu są screeny z demka: www.mant3z.boo.pl/civ5/

Mój sprzęt w podpisie a ustawienia na maxa, AAx4, rozdziałka 1920 x 1200 odpalone pod DX10.1

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-09-23, 10:44   

LDeska wrote:
Ponti - o co chodzi z tym zwiadowcą i ostrzałem miasta? Ja twierdzę że w ten sposób nic nie zrobisz bo mi wystarczy 1 jednostka na twoje miasto aby nie dać ci żyć.

Ostrzał miasta jest na dwie kratki wiec jak podejdziesz dostaniesz straty i cie jedna jednostka dobije ,z tego co zauważylem wystarcza dwie tury ostrzału z samego miasta by kazda poczatkowa jednostka została wyeliminowana bez dobijania nawet.Cały zart polega na tym be chronic tylko i wylacznie swoich workow.Dwoma jednostkami takze nie da sie zdobyc miasta na poczatku bo w ciagu 4 turek sa one eliminowane przez to miasto a nawet jezeli odejdziesz poza zasieg strzału to ja moge dalej pracowac workiem na polach który sie schowa w miescie.Bedzie to upierdliwe ale mnie stratne niz wyprodukowanie w wiele tur jednostek.

Tak naprawde zdobywanie miast w poczatkowej fazie nie ma kompletnie sensu,bo wyprodukowanie unitow do ich zdobycia jest 5-6 krtonie wieksze niz settlers ktory sam sie potem obroni jak postawi miasto.Cała gra przez pierwsze 100 tur polegała bedzie na tym aby postawic jak najwiecej setow w dobrych miejscach.

Skaut jako jednostka dobijajaca tutaj miazdzy bo jest najtańszy i moze latwo uciec kazdej jednostce melee czy luczniczej bo rusza sie szybciej od nich nie dostajac kar za teren

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

mant3z 

starszy szeregowy 
Posted: 2010-09-23, 10:47   

A widzieliście, że settler AI chodzi bez osłony? :rotfl:

Centurion 

Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-09-23, 10:48   

ponti wrote:
Ostrzał miasta jest na dwie kratki wiec jak podejdziesz dostaniesz straty i cie jedna jednostka dobije ,z tego co zauważylem wystarcza dwie tury i ostrzału z miasta by kazda poczatkowa jednostka została wyeliminowana nawet bez dobijania.Cały zart polega na tym be chronic tylko i wylacznie swoich workow.Dwoma jednostkami takze nie da sie zdobyc miasta na poczatku bo w ciagu 4 turek sa one eliminowane przez to miasto a nawet jezeli odejdziesz poza zasieg strzału to ja moge dalej pracowac workiem który sie schowa w miescie.

Nie wydaje mi się żeby tak było. Miasto zadaje małe obrażenia - ja po 2-3 widziałem stojąc po lasach i górkach...

Dodatkowo jednostki inne niż piechota mają tyle pkt ruchu że worki będą blokować spoza zasięgu ostrzału miasta.

A Grekami z ich kawalerią która pół mapy popierdziula to już w ogóle :hyhy:

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-09-23, 10:50   

Tak masz racje Cent ale chodzi tylko i wylacznie o jednostki poczatkowe poza tym sama siłą chariot skauta nie rozwali bo ma slabsza sile.moze go ostrzeliwac ale to oznacza ze musi podejsc na diwe kratki do miasta i dostanie kontre .Chariot kosztuje tyle co dwa skauty.Najśmieszniejsze jest to ze w ciagu 30-40 tur nic sie nie bedzie kompletnie działo :)

Gra zaczyna sie naprawde od ery medieval i poźniejszej gdzie wprowadzone beda jednostki mogacy juz zrobic kuku miastom.Sam poczatek bedzie trudny i wypracowanie własciwej strategii to bedzie klucz do sukcesu

Tfurca Gotmuff

mant3z 

starszy szeregowy 
Posted: 2010-09-23, 10:52   

No kawaleria jest zaje*** pierwszy raz jak klikałem na hexy to zastanawiałem się czy to się w ogóle zatrzymuje :D ech te przyzwyczajenia z 4'ki :P

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2010-09-23, 10:58   

Zwłaszcza grecka która może z poza zasięgu ostrzału miasta zaatakować i po ataku oddalić się po za zasięg. Z socjal polityk Honor Grecy staną się wymiataczami a konie można mieć dość szybko

ponti 

Posted: 2010-09-23, 11:04   

Na teraz spore błedy ale nic co sie nie da poprawic w patchu,potwierdzone jak grałem 8 razy 100 tur na poziomie deity i immortal...

- trirema nie leczy sie poza swoja kulturą

- general jest traktowany tak jak jdnostka work przez skrypt i nie moze stac na polu z workami za to moze na polu z jednostkami zwykłymi.Natomiast wtedy jednostka nie moze chronic worka bo chroni de facto generala :)

- nie ma w ogole zadnej ikonki mowiacej o ilosci HP przy uszkodzonej jednostce ani nie ma informacji ile trwa leczenie (to powazny bład)

- zbudowanie z oligarchia piramid jest szybsze niz watermilla :) w ogole cudaki sa za tanie badz budynki sa za drogie i nieprzydatne,piramidy dadza niesamowitego kopa graczowie takze bo budowa infrastruktury jest bardzo długa.

- tak jak w CIV4 najlepszym techem jest bronze tak w CIV5 matematyka gra kto pierwszy do matmy to masakra bedzie dlatego super wazna bedzie miedzy innymi wielka biblioteka :wielkabiblioteka: ,Egipt bedzie rządził

- nie bedzie wiadomo skad brac kase bez citystates w grze multi ani chatek czy tam ruin....Powierzenie wiec rozszerzaniu sie kultury przez AI jest mega mega błedem.Poza tym w tej grze najwazniejsza bedzie produkcja.Złoto i nauka sa totalnie zmarginalizowane najwazniejsze jest produkcja i kultura.Dlatego AI jak ci podlaczy trzy krówki a nie bedziesz mial gorki to mozesz poddac grę :) wiekszego shitu nie widziałem .... najlepsze jest to ze gubernator AI jak przestawisz go na produkcje to i tak nie rozszerza kultury na górki tylko najpierw surowce wiec trzecie ,czwarte żarcie to nic nienormalnego a produkcji nadal nie bedzie skad brac.Nie bedzie kasy to nie bedziesz mogl kupować pól ,które chcesz.Najlepszym ustawieniem miasta na teraz jest na surowcu produckyjnym np marblu z jakims zarełkiem obejmując górke lub dwie.

- ciagle ilosc miast jest wazna ,kary sa za małe w stosunku do jakosci i szybkosci rozwoju.Własnei produkcja da sie niwelowac wszystko budujac budynki

Najwazniejsze sa ,granary,monument,sąd,młyn wodny,baraki. z czasem mury ale to w erze medieval

- gracze nie beda mogli za bardzo uciekac jeden drugiemu gra naprawde zaczyna sie od 70 do 100 tury,na multi jest tylko jeden rodzaj szybkosci gry na teraz.

- nie wiem czy to prawda bo tego nie sprawdziłem ale Domel stwierdził ze wszystkie wybudowane przez gracza drogi sa w jego utrzymaniu do konca gry ... prawdopodobnie nawet wtedy kiedy ktos zdobedzie ci miasto :D i beda one w jego kulturze.Drogi beda marginalne tylko do połaczenia miast

- jak w CIV4 wielka armia to było 50- 60 unitow tak tutaj 20 unitow to bedzie mega wypas... ciezko to sobie wyobrazic grajac i atakujac gracza w poźniejszej fazie który ma np 15 miast....

Tfurca Gotmuff

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2010-09-23, 11:13   

Ponti częściowo się zgadzam z tym co piszesz zwłaszcza w przypadku cen budynków w porównaniu do cen cudów. Ale może to tylko w demie taka różnica.

co do dróg to też gdzieś czytałem że drogi utrzymuje ten co je wybudował IMO bzdura. Tylko jak to inaczej rozwiązać ??

co do generała wydaje się że było to zamierzenie twórców chodziło o to żeby mógł się chować pod unity wojskowe.

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-09-23, 11:16   

ponti wrote:

- general jest traktowany tak jak jdnostka work przez skrypt i nie moze stac na polu z workami za to moze na polu z jednostkami zwykłymi.

Generał jest zaliczany do non-combat units więc to co napisałeś jest zgodnie z przyjętą zasadą 1upt tego samego typu.

ponti wrote:

- nie ma w ogole zadnej ikonki mowiacej o ilosci HP przy uszkodzonej jednostce ani nie ma informacji ile trwa leczenie (to powazny bład)

Jest pionowy zielony pasek z boku w okienku jednostki oznaczający ilość HP. Leczenie trwa odpowiednio:
3HPpt w mieście
2HPpt na przyjaznym terenie
1HPpt na neutralnym bądź wrogim terenie

Promocja medic zwiększa szybkość leczenia o 1HPpt i działa także na jednostki na przylegających polach

(HPpt - Hit Points per turn :) )

Jednostki morskie nie leczą się poza przyjaznym terenem
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."
Last edited by Marw on 2010-09-23, 11:17; edited 1 time in total  

ponti 

Posted: 2010-09-23, 11:17   

Forever wrote:
Ponti częściowo się zgadzam z tym co piszesz

A z czym się nie zgadzasz? :)

Forever wrote:
zwłaszcza w przypadku cen budynków w porównaniu do cen cudów. Ale może to tylko w demie taka różnica

to samo mowia posiadacze wersji pelnej czytalem o tym na forach takze.

Forever wrote:
co do dróg to też gdzieś czytałem że drogi utrzymuje ten co je wybudował IMO bzdura. Tylko jak to inaczej rozwiązać ??

Jak rozwiązać? tak jak w CIV 4 brak utrzymania dróg.

Forever wrote:
co do generała wydaje się że było to zamierzenie twórców chodziło o to żeby mógł się chować pod unity wojskowe.

Pełna zgoda ale pod unity wojskowe maja sie chowac takze worki :) a teraz nie moga jak jest generał :)

Podsumowując

SOREN JOHNSON WRÓĆ BŁAGAM!!!

Tfurca Gotmuff

mant3z 

starszy szeregowy 
Posted: 2010-09-23, 11:17   

Forever wrote:

No bo tak jest.

ponti 

Posted: 2010-09-23, 11:19   

Marw wrote:
Jest pionowy zielony pasek z boku w okienku jednostki oznaczający ilość HP. Leczenie trwa odpowiednio:
3HPpt w mieście
2HPpt na przyjaznym terenie
1HPpt na neutralnym bądź wrogim terenie

Marw to ja wiem :) ale czy zrozumiales co ja napisalem :) przeczytaj uwaznie.

Masz jednostke po walce widzisz np pasek zielony uszkodzony zołty lub czerwony ale nie wiesz czy masz tam 1/20 hp czy 2/20 hp czy 8/20 hp...nie wiesz takze wiec ile potrwa leczenie ,poza tym to powinno się pokazywac a nie mam się domyślac i patrzec czy mam unita poza kutlura w kulturze czy w miescie.

To juz jest czysta taktyka kiedy mogę miec sprawna jednostke a teraz trzeba siedziec i kombinowac i wyliczac to recznie :)

Tfurca Gotmuff

mant3z 

starszy szeregowy 
Posted: 2010-09-23, 11:21   

Ja atakując miasto przychodziłem z medykiem. Miasto mi walnęło w swordsmana na górce -2 a że medyk stał za nim to oddało +2 :hyhy: i tak ściągałem ogień a katapką waliłem po mieście nawet od -8 czy -10 z gienkiem.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum